2019-10-21   18:31:42
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Rollo-uinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  16:54   
  Järjestäjä           
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 1, 100m SU P13, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Risto Laisi  2001    407  1:10.07        1:10.07   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Veeti Ruohtula  2001    400  1:10.49        1:10.49   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Isak Gramén  2001    395  1:10.75        1:10.75   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Atte Moilanen  2001    380  1:11.70        1:11.70   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Petteri Haverinen  2001    342  1:14.24        1:14.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Claes Fjellström  2001    339  1:14.49        1:14.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jaakko Reinonen  2001    339  1:14.49        1:14.49   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Väinö Koponen  2001    333  1:14.90        1:14.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tuomas Jokinen  2001    330  1:15.15        1:15.15   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Mohamed Ezzat  2001    325  1:15.51        1:15.51   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Matias Pennanen  2001    320  1:15.91        1:15.91   
  Porin Uimaseura                   
                     
12  Eetu Einto  2001    315  1:16.26        1:16.26   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
13  Ossi Kleimola  2001    312  1:16.56        1:16.56   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
14  Tatu Hörkkö  2001    295  1:18.00        1:18.00   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Miiro Vartiainen  2001    293  1:18.12        1:18.12   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
16  Jere Ruuhonen  2001    293  1:18.15        1:18.15   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Jere Nevalainen  2001    291  1:18.31        1:18.31   
  Aurajoen Uinti                   
                     
18  Perttu Somero  2001    288  1:18.64        1:18.64   
  Lahden Kaleva                   
                     
19  Oskari Herpola  2001    287  1:18.67        1:18.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Kasper Envalds  2001    286  1:18.81        1:18.81   
  Poseidon                   
                     
21  Eemeli Raninen  2001    283  1:19.11        1:19.11   
  Helsingin Uimarit                   
                     
22  Jesse Haimi  2001    280  1:19.32        1:19.32   
  Poseidon                   
                     
23  Atte Pennanen  2001    276  1:19.70        1:19.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
24  Joona Mikkola  2001    275  1:19.81        1:19.81   
  Simmis Wanda                   
                     
25  Timi Torkkel  2001    275  1:19.83        1:19.83   
  Swimming Team Riksu                   
                     
26  Kasper Vaittinen  2001    274  1:19.92        1:19.92   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Harry Zimmermann  2001    270  1:20.32        1:20.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
28  Timi Pernanen  2001    267  1:20.66        1:20.66   
  Lahden Uimaseura                   
                     
29  Oskari Hynynen  2001    266  1:20.75        1:20.75   
  Salon Uimarit                   
                     
30  Arttu Niemi  2001    265  1:20.80        1:20.80   
  Raision Urheilijat                   
                     
31  Joonas Mustonen  2001    263  1:20.98        1:20.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
32  Pirkka Perkola  2001    263  1:21.03        1:21.03   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
33  Tiitus Taskila  2001    263  1:21.05        1:21.05   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
34  Waltteri Valkeapää  2001    261  1:21.20        1:21.20   
  Raision Urheilijat                   
                     
35  Aaron Antikainen  2001    261  1:21.21        1:21.21   
  Cetus Espoo                   
                     
35  Aleksi Helminen  2001    261  1:21.21        1:21.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
37  Joona Lehtonen  2001    258  1:21.58        1:21.58   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
38  Oskari Rantamäki  2001    257  1:21.62        1:21.62   
  Octopus Lohja                   
                     
39  Jetro Isotalo  2001    256  1:21.75        1:21.75   
  Cetus Espoo                   
                     
40  Eerikki Laitala  2001    255  1:21.88        1:21.88   
  Cetus Espoo                   
                     
41  Perttu Mikkola  2001    254  1:21.92        1:21.92   
  Nokian Pyry                   
                     
42  Saku Suomalainen  2001    250  1:22.34        1:22.34   
  Cetus Espoo                   
                     
43  Aleksi Vähä-Lassila  2001    244  1:23.10        1:23.10   
  Raision Urheilijat                   
                     
44  Jere Keskiaho  2001    242  1:23.24        1:23.24   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
45  Konsta Seppä  2001    239  1:23.63        1:23.63   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
46  Veeti Veijonen  2001    239  1:23.64        1:23.64   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
47  Juho Porkkala  2001    237  1:23.89        1:23.89   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
48  Hugo Soljasalo  2001    236  1:23.97        1:23.97   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
49  Ivar Malm  2001    236  1:24.03        1:24.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
50  Teemu Annala  2001    235  1:24.06        1:24.06   
  Cetus Espoo                   
                     
51  Juho Laukkanen  2001    235  1:24.13        1:24.13   
  Simmis Wanda                   
                     
52  Tuure Sandberg  2001    233  1:24.30        1:24.30   
  Raision Urheilijat                   
                     
53  Atte Alila  2001    233  1:24.36        1:24.36   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
54  Jiri Järvinen  2001    231  1:24.55        1:24.55   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
55  Niklas Konttinen  2001    231  1:24.57        1:24.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
56  Hugo Mattola  2001    229  1:24.86        1:24.86   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
57  Erik Tikkakoski  2001    228  1:25.00        1:25.00   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
58  Eevert Leppänen  2001    227  1:25.13        1:25.13   
  Simmis Grani                   
                     
59  Tuomas Karjalainen  2001    225  1:25.39        1:25.39   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
60  Noa Mäkelä  2001    224  1:25.47        1:25.47   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
61  Harald Åström  2001    223  1:25.64        1:25.64   
  Simmis Grani                   
                     
62  Juho Ruuskanen  2001    220  1:25.92        1:25.92   
  Cetus Espoo                   
                     
63  Atte Lindholm  2001    215  1:26.57        1:26.57   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
64  Anton Ylihannu  2001    213  1:26.93        1:26.93   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
65  Tuomas Lehtovirta  2001    209  1:27.48        1:27.48   
  Helsingin Uimarit                   
                     
66  Olli Malmberg  2001    209  1:27.52        1:27.52   
  Octopus Lohja                   
                     
67  Lauri Krapf  2001    208  1:27.63        1:27.63   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
68  Ohto Pihlajamäki  2001    206  1:27.93        1:27.93   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
69  Eetu Partanen  2001    204  1:28.14        1:28.14   
  Cetus Espoo                   
                     
70  Iiro Kuusela  2001    202  1:28.51        1:28.51   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
71  Frans Bärlund  2001    201  1:28.61        1:28.61   
  Uinti Tampere                   
                     
72  Aaron Fernando de la Rosa  2001    200  1:28.76        1:28.76   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
73  Jesper Werdi  2001    198  1:28.97        1:28.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
74  Saku Kovanen  2001    196  1:29.37        1:29.37   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
75  Eemeli Puhakka  2001    195  1:29.49        1:29.49   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
76  Herkko Lajas  2001    194  1:29.59        1:29.59   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
77  Kalle Kinnala  2001    189  1:30.38        1:30.38   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
78  Samuli Hartikainen  2001    188  1:30.63        1:30.63   
  Cetus Espoo                   
                     
79  Jussi Toivanen  2001    187  1:30.74        1:30.74   
  Nokian Pyry                   
                     
80  Viktor Leinonen  2001    184  1:31.18        1:31.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
81  Ville Aaltonen  2001    183  1:31.42        1:31.42   
  Porin Uimaseura                   
                     
82  Christian Kovanen  2001    181  1:31.71        1:31.71   
  Cetus Espoo                   
                     
83  Ville Lauslahti  2001    166  1:34.40        1:34.40   
  Simmis Grani                   
                     
84  Tuomas Marenk  2001    155  1:36.50        1:36.50   
  Uinti Tampere                   
                     
Teemu Salminen  2001              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Veeti Haikonen  2001              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  13 kesäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura  Tulostusaika  16:54 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  17:30   
  Järjestäjä           
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 2, 100m SU T12, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mia Pentti  2002    488          1:13.80   
  Swimming Jyväskylä                   
Peppi Pinomäki  2002    460          1:15.28   
  Raision Urheilijat                   
Emilie Pärnänen  2002    455          1:15.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Oona Laakso  2002    426          1:17.19   
  Raision Urheilijat                   
Anna Vira  2002    424          1:17.35   
  Aurajoen Uinti                   
Jessica Kujanpää  2002    410          1:18.20   
  Aurajoen Uinti                   
Peppi Siirtola  2002    404          1:18.59   
  Cetus Espoo                   
Anniina Kallio  2002    401          1:18.81   
  Raision Urheilijat                   
Emmi Kaunisto  2002    399          1:18.91   
  Porin Uimaseura                   
10  Emma Uusküla  2002    393          1:19.29   
  Aurajoen Uinti                   
11  Julia Koivisto  2002    389          1:19.59   
  Aurajoen Uinti                   
12  Ida Grundström  2002    380          1:20.20   
  Poseidon                   
13  Mathilda Kalenius  2002    375          1:20.58   
  Kouvolan Uimarit                   
14  Milla Nikkanen  2002    374          1:20.60   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
14  Petra Heikkinen  2002    374          1:20.60   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Pilvi Kilpeläinen  2002    373          1:20.74   
  Helsingfors Simsällskap                   
17  Siri Auvinen  2002    368          1:21.08   
  Cetus Espoo                   
18  Charlotte Ingberg  2002    364          1:21.36   
  Octopus Lohja                   
19  Lilli Louhikoski  2002    362          1:21.48   
  Poseidon                   
20  Emilia Liven  2002    357          1:21.92   
  Raision Urheilijat                   
21  Katariina Niemi  2002    353          1:22.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
22  Liisa Räikkönen  2002    352          1:22.24   
  Aurajoen Uinti                   
23  Emma Kajanto  2002    351          1:22.39   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
23  Jaana Kaljunen  2002    351          1:22.39   
  Aurajoen Uinti                   
25  Emma von Dickoff  2002    348          1:22.61   
  Uinti Tampere                   
26  Jemilia Haapakoski  2002    347          1:22.65   
  Lahden Uimaseura                   
27  Emilia Skinnari  2002    344          1:22.87   
  Lahden Uimaseura                   
28  Reetta Kuusisto  2002    340          1:23.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
29  Olga Koskinen  2002    339          1:23.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
30  Mirka Mettinen  2002    337          1:23.48   
  Cetus Espoo                   
31  Ilona Juuri  2002    336          1:23.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
32  Alexandra Arenius  2002    336          1:23.57   
  Aurajoen Uinti                   
33  Maisa Mielikäinen  2002    336          1:23.60   
  Salon Uimarit                   
34  Ina Pollari  2002    333          1:23.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
35  Kaisla Kangas  2002    332          1:23.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
36  Julie Wiik  2002    330          1:24.06   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
37  Helmi Tossavainen  2002    327          1:24.28   
  Cetus Espoo                   
38  Isa Vehkaoja  2002    323          1:24.69   
  Oulun Uinti 1906                   
39  Peppi Palokangas  2002    322          1:24.74   
  Swimming Jyväskylä                   
40  Verna Rostedt  2002    321          1:24.82   
  Cetus Espoo                   
41  Viivi Kuusinen  2002    318          1:25.07   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
42  Alina Huotari  2002    316          1:25.32   
  Oulun Lohet                   
43  Viivi Puolakka  2002    314          1:25.43   
  Swimming Jyväskylä                   
44  Anni Savolainen  2002    313          1:25.54   
  Cetus Espoo                   
45  Saana Karell  2002    313          1:25.58   
  Tuusulan Uimaseura                   
46  Janita Brunila  2002    312          1:25.63   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
47  Roosa Rantala  2002    311          1:25.70   
  Porin Uimaseura                   
48  Viivi Merisalo  2002    309          1:25.95   
  Swimming Jyväskylä                   
49  Hilla Hirvikoski  2002    308          1:25.97   
  Haukiputaan Heitto                   
50  Elisa Vakkuri  2002    302          1:26.55   
  Kemin Työväen Uimarit                   
51  Iida Nyman  2002    301          1:26.63   
  Vesihelmen Uimaseura                   
52  Meri Lauronen  2002    300          1:26.73   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
53  Pauliina Lohilahti  2002    300          1:26.77   
  Oulun Lohet                   
54  Alida Öhberg  2002    300          1:26.79   
  Aurajoen Uinti                   
54  Jessi Nurmela  2002    300          1:26.79   
  Haukiputaan Heitto                   
56  Minna Ingi  2002    297          1:27.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
57  Josefiina Kause  2002    295          1:27.30   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
58  Liina Salin  2002    294          1:27.40   
  Kokkolan Uimaseura                   
59  Sofia Kotkaniemi  2002    293          1:27.48   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
60  Siiri Välimaa  2002    292          1:27.51   
  Tuusulan Uimaseura                   
61  Venla Salminen  2002    289          1:27.83   
  Someron Esa                   
62  Tinja Turunen  2002    289          1:27.87   
  Simmis Wanda                   
63  Mette Hyvärinen  2002    287          1:28.07   
  Uimaseura Kaarina                   
64  Emma Issakainen  2002    286          1:28.16   
  Imatran Uimarit                   
65  Linnea Urvikko  2002    286          1:28.21   
  Uinti Tampere                   
66  Henriikka Nurminen  2002    285          1:28.23   
  Vantaan Vesikot                   
67  Sole Piirainen  2002    284          1:28.42   
  Swimming Club Vuokatti                   
68  Vilma Norja  2002    283          1:28.48   
  Cetus Espoo                   
69  Aada Sulasalmi  2002    282          1:28.55   
  Kemijärven Kaiku                   
70  Ada Malm  2002    282          1:28.57   
  Ekenäs Simsällskap                   
71  Pinja Paulomo  2002    281          1:28.67   
  Cetus Espoo                   
72  Lumi Linnakylä  2002    280          1:28.79   
  Cetus Espoo                   
73  Minna Laitinen  2002    280          1:28.83   
  HTU Stadi                   
74  Wilma Rintala  2002    277          1:29.06   
  Raision Urheilijat                   
75  Noona Rantanen  2002    277          1:29.12   
  Poseidon                   
76  Vera Vartiainen  2002    277          1:29.14   
  Järvenpään Uintiklubi                   
77  Annina Toimela  2002    275          1:29.33   
  Helsingfors Simsällskap                   
77  Olivia Weuro  2002    275          1:29.33   
  IF Åland                   
79  Vilma Adela Hottinen  2002    273          1:29.54   
  Simmis Wanda                   
80  Veera Saarelainen  2002    272          1:29.64   
  Mikkelin Uimaseura                   
81  Nea Nygård  2002    272          1:29.65   
  Kokkolan Uimaseura                   
82  Sara Virtanen  2002    271          1:29.79   
  Swimming Jyväskylä                   
83  Noora Nikkinen  2002    271          1:29.81   
  Kouvolan Uimarit                   
84  Sara Mustonen  2002    270          1:29.87   
  Cetus Espoo                   
85  Oona Kuusivaara  2002    270          1:29.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
86  Anni Turkkila  2002    269          1:29.94   
  Jämsänkosken Ilves                   
87  Annika Toiviainen  2002    268          1:30.08   
  Cetus Espoo                   
88  Mette Hämeenaho  2002    267          1:30.24   
  Aurajoen Uinti                   
89  Enni-Sofia Perätalo  2002    266          1:30.32   
  Oulun Uinti 1906                   
90  Ella Haravuori  2002    265          1:30.42   
  Järvenpään Uintiklubi                   
91  Vivi Valo  2002    264          1:30.58   
  Uinti Tampere                   
92  Essi Helle  2002    262          1:30.81   
  Helsingin Uimarit                   
93  Pinja Österman  2002    261          1:30.88   
  Raision Urheilijat                   
94  Helena Victoria Valdmees  2002    261          1:30.94   
  Lahden Uimaseura                   
95  Olivia Koski  2002    259          1:31.13   
  Aurajoen Uinti                   
96  Vilhelmiina Wegelius  2002    259          1:31.16   
  Joensuun Uimaseura                   
97  Laura Heikkilä  2002    258          1:31.23   
  Oulun Uinti 1906                   
98  Jenni Moisio  2002    258          1:31.28   
  Nokian Pyry                   
99  Janika Puhakka  2002    257          1:31.41   
  Oulun Uinti 1906                   
100  Ellen Strandberg  2002    255          1:31.57   
  Poseidon                   
101  Emily Majors  2002    254          1:31.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
102  Vilma Tuokko  2002    249          1:32.34   
  Lahden Uimaseura                   
103  Veera Vihavainen  2002    248          1:32.42   
  Punkaharjun Urheilijat                   
104  Liisa Ryhänen  2002    246          1:32.72   
  Iisalmen Uimarit                   
105  Katariina Rautiainen  2002    246          1:32.74   
  Uinti Tampere                   
106  Elina Palojärvi  2002    244          1:32.93   
  Uinti Tampere                   
107  Katariina Kourula  2002    242          1:33.24   
  Kemin Uimaseura                   
108  Viivi Paasonen  2002    240          1:33.46   
  Punkaharjun Urheilijat                   
109  Veera Wallin  2002    239          1:33.59   
  Cetus Espoo                   
110  Mirja Alanko  2002    237          1:33.88   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
111  Amalia Siekkinen  2002    235          1:34.12   
  Oulun Lohet                   
112  Maria Yritys  2002    233          1:34.42   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
113  Julia Laine  2002    231          1:34.68   
  Helsingin Uimarit                   
114  Riia Hiltunen  2002    229          1:34.89   
  Riihimäen Uimaseura                   
115  Cecilia Johansson  2002    227          1:35.18   
  Nummelan Kisaajat                   
116  Venla Pesu  2002    226          1:35.39   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
117  Outi Turunen  2002    221          1:36.00   
  Riihimäen Uimaseura                   
Juulia Mäkinen  2002              DNS   
  Uinti Tampere                   
Meri Karttunen  2002              DNF   
  Poseidon                   
Taru Jokipii  2002              DNF   
  Poseidon                   
Jenny Kareinen  2002              DSQ   
  Keravan Uimarit                   
  SW 6.3 Sukellus uidessa               
Venla Suihkonen  2002              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  13 kesäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura  Tulostusaika  17:30 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  17:57   
  Järjestäjä           
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 3, 100m VU P11, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Paavo Erkinaro  2003    338          1:07.31   
  Oulun Uinti 1906                   
Aku Kaila  2003    332          1:07.72   
  Raision Urheilijat                   
Tatu Hapuoja  2003    309          1:09.33   
  Uinti Tampere                   
Alex Lydman  2003    297          1:10.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Lari Tumanoff  2003    280          1:11.66   
  Helsingfors Simsällskap                   
Santeri Herpola  2003    278          1:11.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Henri Heikkilä  2003    274          1:12.15   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
Marcus Forsel  2003    262          1:13.25   
  Kankaanpään Uimarit                   
Akseli Hakala  2003    252          1:14.24   
  Uinti Tampere                   
10  Sami Uusikumpu  2003    248          1:14.65   
  Simmis Wanda                   
11  Niko Matela  2003    246          1:14.82   
  Lappeenrannan Uimarit                   
12  Vilho Heino  2003    243          1:15.16   
  Rauman Uimaseura                   
13  Otto Kotola  2003    237          1:15.79   
  Simmis Grani                   
14  Niklas Hatakka  2003    223          1:17.32   
  Cetus Espoo                   
15  Nooa Lehtoniemi  2003    221          1:17.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
16  Toni Lipponen  2003    220          1:17.65   
  Kemin Uimaseura                   
17  Lauri Kinnunen  2003    217          1:18.01   
  Raision Urheilijat                   
18  Olli-Pekka Pietarila  2003    213          1:18.47   
  Oulun Uinti 1906                   
19  Manu Hännikäinen  2003    208          1:19.06   
  Lahden Uimaseura                   
20  Jaakko Haanpää  2003    207          1:19.21   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
21  Jami Ihalainen  2003    207          1:19.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
22  Tuukka Inkilä  2003    206          1:19.41   
  Cetus Espoo                   
23  Joona Kortteinen  2003    205          1:19.46   
  Uinti Tampere                   
24  Roni Koskinen  2003    205          1:19.52   
  Aurajoen Uinti                   
25  Heikki Jaspi  2003    205          1:19.55   
  Aurajoen Uinti                   
26  Dang Le Nhut  2003    204          1:19.56   
  Vantaan Vesikot                   
27  Ville Savulahti  2003    202          1:19.94   
  Riihimäen Uimaseura                   
28  Luca Kallela  2003    197          1:20.51   
  Helsingfors Simsällskap                   
29  Pauli Salonen  2003    195          1:20.87   
  Helsingin Uimarit                   
30  Elias Kallonen  2003    194          1:21.00   
  Poseidon                   
31  Aleksi Kaljunen  2003    193          1:21.09   
  Aurajoen Uinti                   
32  Kuutti Suominen  2003    193          1:21.14   
  Raision Urheilijat                   
33  Risto Martikainen  2003    193          1:21.17   
  Kouvolan Uimarit                   
34  Akira Konttinen  2003    192          1:21.18   
  Raision Urheilijat                   
35  Leo Parviainen  2003    191          1:21.45   
  Nummelan Kisaajat                   
36  Juuso Rahikainen  2003    190          1:21.58   
  Keravan Uimarit                   
37  Eetu Palvanen  2003    188          1:21.84   
  Lahden Uimaseura                   
38  Leevi Ylikulppi  2003    185          1:22.21   
  Cetus Espoo                   
39  Tuomas Peltola  2003    185          1:22.28   
  Cetus Espoo                   
40  Lassi Haimi  2003    184          1:22.45   
  Kouvolan Uimarit                   
41  Teemu Pihlajamäki  2003    182          1:22.75   
  Lapuan Virkiä                   
42  Joonas Karttunen  2003    178          1:23.31   
  Raision Urheilijat                   
43  Frans Hihnala  2003    178          1:23.39   
  Raision Urheilijat                   
44  Leevi Kortesoja  2003    177          1:23.54   
  Lapuan Virkiä                   
45  Eemil Kankare  2003    175          1:23.73   
  Aurajoen Uinti                   
46  Kasper Lytz  2003    175          1:23.78   
  Swimming Club Rovaniemi                   
47  Leevi Kervinen  2003    175          1:23.79   
  Kotkan Uimaseura                   
48  Lauri Saarela  2003    174          1:23.97   
  Oulun Lohet                   
49  Teemu Nurminen  2003    173          1:24.18   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
50  Benjamin Hoot  2003    172          1:24.22   
  Cetus Espoo                   
51  Eeli Savioja  2003    172          1:24.27   
  Heinolan Isku                   
52  Juho Elia Marjala  2003    171          1:24.40   
  Keravan Uimarit                   
53  Niko Viitala  2003    171          1:24.42   
  Aurajoen Uinti                   
53  Pauli Rantamäki  2003    171          1:24.42   
  Octopus Lohja                   
55  Heikki Tirkkonen  2003    170          1:24.67   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
56  Olavi Männistö  2003    169          1:24.81   
  Riihimäen Uimaseura                   
57  Johan Krister Fredriksson  2003    168          1:24.92   
  HTU Stadi                   
58  Lauri Tolvanen  2003    166          1:25.29   
  Haminan Uimaseura                   
59  Samuel Räty  2003    164          1:25.57   
  Keravan Uimarit                   
60  Miika Nummela  2003    163          1:25.74   
  Uinti Tampere                   
61  Aki Hakkarainen  2003    162          1:26.03   
  Keravan Uimarit                   
62  Nikita Rezin  2003    160          1:26.33   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
63  Teemu Oksakari  2003    156          1:27.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
64  Otto Mikkonen  2003    156          1:27.10   
  Joensuun Uimaseura                   
65  Matias Sainio  2003    154          1:27.42   
  Uinti Tampere                   
66  Urho Lyytinen  2003    153          1:27.55   
  Uinti Tampere                   
67  Luukas Vainio  2003    153          1:27.68   
  Cetus Espoo                   
68  Miko Vaikkola  2003    152          1:27.82   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
69  Emil Saha  2003    149          1:28.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
70  Dan Lampinen  2003    149          1:28.46   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
71  Oscar Taht  2003    147          1:28.85   
  Simmis Wanda                   
72  Teppo Jestoi  2003    144          1:29.40   
  Kokkolan Uimaseura                   
73  Santeri Berggren  2003    143          1:29.51   
  Octopus Lohja                   
74  Kalle Haavisto  2003    142          1:29.76   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
75  Isak Jatkola  2003    138          1:30.76   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
76  Miro Merinen  2003    137          1:30.86   
  Vantaan Vesikot                   
77  Kalle Seppä  2003    137          1:30.94   
  Riihimäen Uimaseura                   
Ilmari Aura  2003              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Ivar Nordman  2003              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Markus Nuorinko  2003              DSQ   
  Nummelan Kisaajat                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  13 kesäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura  Tulostusaika  17:57 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  18:30   
  Järjestäjä           
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 4, 100m VU T10, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Liinu Louhikoski  2004    366          1:12.77   
  Poseidon                   
Emilia Sihvo  2004    329          1:15.40   
  Raision Urheilijat                   
Petra Ansaranta  2004    312          1:16.74   
  Oulun Uinti 1906                   
Veera Säämänen  2004    304          1:17.42   
  Helsingfors Simsällskap                   
Irene Mäkilä  2004    289          1:18.68   
  Raision Urheilijat                   
Sohvi Kallinen  2004    285          1:19.12   
  Lahden Uimaseura                   
Aino-Kaisa Paatos  2004    284          1:19.19   
  Raision Urheilijat                   
Lotta Pälsi  2004    282          1:19.32   
  Helsingfors Simsällskap                   
Saga Kovanen  2004    282          1:19.38   
  Cetus Espoo                   
10  Ida Roponen  2004    277          1:19.81   
  Haukiputaan Heitto                   
11  Emmi Manninen  2004    272          1:20.35   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
12  Kanerva Kinnunen  2004    268          1:20.72   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
13  Emilia Jalonen  2004    264          1:21.15   
  Raision Urheilijat                   
14  Ella Mäkinen  2004    261          1:21.42   
  Uinti Tampere                   
15  Matilda Laitinen  2004    258          1:21.69   
  Aurajoen Uinti                   
16  Jenna Pulkkinen  2004    255          1:22.04   
  Kouvolan Uimarit                   
17  Jutta Jauhiainen  2004    255          1:22.09   
  Cetus Espoo                   
18  Nessa Järvinen  2004    249          1:22.73   
  Kotkan Uimaseura                   
19  Annukka Pihkamäki  2004    249          1:22.74   
  Riihimäen Uimaseura                   
20  Anni Hyttinen  2004    247          1:22.95   
  Aurajoen Uinti                   
21  Wilma Långström  2004    242          1:23.50   
  Helsingfors Simsällskap                   
22  Siiri Konkka  2004    242          1:23.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
23  Aada Heiskanen  2004    241          1:23.65   
  Oulun Uinti 1906                   
24  Pinja Taskila  2004    240          1:23.74   
  Oulun Uinti 1906                   
25  Verna Savioja  2004    239          1:23.83   
  Heinolan Isku                   
26  Olga Emilia Mattila  2004    239          1:23.85   
  Oulun Uinti 1906                   
27  Sofia Salospohja  2004    238          1:23.98   
  Raision Urheilijat                   
28  Ciara Wacklin  2004    235          1:24.35   
  Cetus Espoo                   
29  Lilja Ukkola  2004    233          1:24.61   
  Oulun Uinti 1906                   
29  Milja Mäkinen  2004    233          1:24.61   
  Kouvolan Uimarit                   
31  Meeri Yli-Äyhö  2004    229          1:25.05   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
32  Laura Nissi  2004    228          1:25.23   
  Vantaan Vesikot                   
33  Emma Hakala  2004    224          1:25.63   
  Helsingin Uimarit                   
34  Laura Markuksela  2004    218          1:26.41   
  Oulun Lohet                   
35  Ida Maliranta  2004    218          1:26.46   
  Raision Urheilijat                   
36  Alisa Ailanen  2004    216          1:26.72   
  Rauman Uimaseura                   
37  Anniina Haarala  2004    215          1:26.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
38  Matilda Kuusniemi Fishwick  2004    215          1:26.85   
  Helsingfors Simsällskap                   
39  Aamu Änkilä  2004    214          1:27.01   
  Simmis Grani                   
40  Tinja Lasonen  2004    213          1:27.11   
  Porin Uimaseura                   
41  Sonja Salmimies  2004    210          1:27.47   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
42  Inka Lytz  2004    209          1:27.68   
  Swimming Club Rovaniemi                   
43  Kiia Junttari  2004    208          1:27.86   
  Tornion Uimaseura                   
44  Milla Järvenpää  2004    207          1:27.92   
  Aurajoen Uinti                   
45  Sofia Nurkkala  2004    206          1:28.05   
  Kokkolan Uimaseura                   
46  Venla Lindström  2004    206          1:28.12   
  Lahden Uimaseura                   
47  Milla Rintanen  2004    206          1:28.13   
  Aurajoen Uinti                   
48  Cecilia Serovuo  2004    204          1:28.44   
  Helsingfors Simsällskap                   
49  Frida Kunttu  2004    202          1:28.62   
  Octopus Lohja                   
50  Milla Hälikkä  2004    202          1:28.67   
  Helsingin Uimarit                   
51  Beata Niskanen  2004    201          1:28.79   
  Keravan Uimarit                   
52  Santra Nieminen  2004    201          1:28.81   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
53  Lilli Rinne  2004    197          1:29.39   
  Raision Urheilijat                   
54  Salla Rantala  2004    197          1:29.46   
  Nokian Pyry                   
55  Helmiina Toivonen  2004    196          1:29.62   
  Simmis Grani                   
56  Nea Mustonen  2004    194          1:29.81   
  Lahden Uimaseura                   
57  Riikka Niskala  2004    194          1:29.88   
  Raision Urheilijat                   
58  Ella Hulkki  2004    193          1:30.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
59  Helmi Lehtonen  2004    191          1:30.32   
  Järvenpään Uintiklubi                   
60  Auri Keurulainen  2004    191          1:30.36   
  Cetus Espoo                   
61  Ida Mäki-Hokkonen  2004    190          1:30.44   
  Lappeenrannan Uimarit                   
62  Nicole Yisrael  2004    190          1:30.46   
  Simmis Wanda                   
63  Lotta Hermonen  2004    188          1:30.76   
  Kouvolan Uimarit                   
64  Helmi Haverinen  2004    188          1:30.78   
  Cetus Espoo                   
65  Siiri Ala-Karvia  2004    188          1:30.81   
  Uinti Tampere                   
66  Eevi-Leena Nyman  2004    185          1:31.22   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
67  Siiri Niskasaari  2004    185          1:31.24   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
68  Saara Leinonen  2004    185          1:31.35   
  Tornion Uimaseura                   
69  Julia Tuura  2004    183          1:31.63   
  Riihimäen Uimaseura                   
70  Wilma Savonen  2004    181          1:31.89   
  Cetus Espoo                   
71  Inka Elamaa  2004    176          1:32.82   
  Oulun Lohet                   
72  Aada Hakala  2004    176          1:32.90   
  Uinti Tampere                   
73  Emily Cwirzen  2004    175          1:32.92   
  Cetus Espoo                   
74  Aada Taiponen  2004    175          1:33.06   
  Swimming Team Riksu                   
75  Oona Holmberg  2004    174          1:33.11   
  Uinti Tampere                   
76  Oona Ura  2004    173          1:33.33   
  Helsingin Uimarit                   
77  Iida Heikkinen  2004    173          1:33.34   
  Imatran Uimarit                   
78  Iida Savulahti  2004    172          1:33.54   
  Riihimäen Uimaseura                   
79  Veera Vahtolammi  2004    172          1:33.56   
  Uinti Tampere                   
80  Siiri Innanen  2004    171          1:33.78   
  Helsingin Uimarit                   
81  Laura Heinonen  2004    170          1:33.95   
  Kankaanpään Uimarit                   
82  Roona Karola  2004    169          1:34.03   
  Keravan Uimarit                   
83  Adeliina Kaarlenkaski  2004    168          1:34.35   
  Uinti Tampere                   
84  Siiri Reinonen  2004    167          1:34.51   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
85  Aino Rantala  2004    165          1:34.81   
  Uimaseura Kaarina                   
86  Senni Oksanen  2004    165          1:34.83   
  Jämsänkosken Ilves                   
87  Viivi Kylkisalo  2004    165          1:34.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
88  Vlada Guljajeva  2004    165          1:34.91   
  Hyvinkään Uimaseura                   
89  Anisa Seres  2004    162          1:35.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
90  Liina Virta  2004    160          1:35.79   
  Cetus Espoo                   
91  Pinja Kallio  2004    160          1:35.81   
  Kankaanpään Uimarit                   
92  Elisa Liven  2004    159          1:35.98   
  Raision Urheilijat                   
93  Sofia Ellonen  2004    159          1:35.99   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
94  Jessica Mäkinen  2004    158          1:36.27   
  Uinti Tampere                   
95  Viljaana Myllärinen  2004    157          1:36.43   
  Imatran Uimarit                   
96  Kristina Nikkinen  2004    155          1:36.80   
  Kouvolan Uimarit                   
97  Milla Hännikäinen  2004    155          1:36.81   
  Lahden Uimaseura                   
98  Viivi Nurmela  2004    154          1:36.96   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
99  Ella Nihtilä  2004    153          1:37.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
100  Aava Aula  2004    152          1:37.53   
  Helsingin Uimarit                   
101  Tessa Tattari  2004    150          1:37.79   
  Kokkolan Uimaseura                   
102  Riikka Viitasalo  2004    150          1:37.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
103  Alina Talja  2004    150          1:37.99   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
104  Ella Suominen  2004    148          1:38.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
105  Laura Helena Müürsepp  2004    148          1:38.36   
  Aurajoen Uinti                   
106  Noora Kekola  2004    147          1:38.62   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
107  Siiri Tiilikka  2004    145          1:39.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
108  Gabriella Linna  2004    142          1:39.63   
  Poseidon                   
109  Emmi Paavilainen  2004    141          1:39.94   
  Kouvolan Uimarit                   
110  Henna Känsäkangas  2004    138          1:40.68   
  Kokkolan Uimaseura                   
111  Saara Kiuru  2004    132          1:42.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
112  Pinja Kinnunen  2004    131          1:42.38   
  Helsingin Uimarit                   
Iiris Närhinen  2004              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Manja Lindell  2004              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Olivia Uusitorppa  2004              DSQ   
  Rauman Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  13 kesäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura  Tulostusaika  18:30 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  19:01   
  Järjestäjä           
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 5, 200m SKU P12, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    343  1:16.58        2:42.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ibrahim Ezzat  2002    317  1:18.41        2:47.03   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jasu Ovaskainen  2002    314  1:18.01        2:47.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jesper Lietzen  2002    313  1:21.46        2:47.90   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Kalle Mäkinen  2002    306  1:17.83        2:49.01   
  Poseidon                   
                     
Oskari Aalto  2002    301  1:23.80        2:50.05   
  Cetus Espoo                   
                     
Valtteri Taskinen  2002    298  1:23.84        2:50.60   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Verneri Viisanen  2002    292  1:25.58        2:51.71   
  Cetus Espoo                   
                     
Ronny Brännkärr  2002    288  1:22.73        2:52.44   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
10  Julius Kuitunen  2002    278  1:25.57        2:54.67   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Samuli Korva  2002    272  1:24.38        2:55.74   
  Octopus Lohja                   
                     
12  Jere Oikarainen  2002    269  1:25.29        2:56.48   
  Raision Urheilijat                   
                     
13  Elias Juntunen  2002    265  1:24.60        2:57.48   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
14  Lasse Pulkkinen  2002    264  1:24.98        2:57.49   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
15  Petr Pankratov  2002    264  1:28.86        2:57.53   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
16  Roope Paatos  2002    264  1:32.17        2:57.54   
  Raision Urheilijat                   
                     
17  Niklas Laine  2002    262  1:26.61        2:58.02   
  Pieksän Kuutit                   
                     
18  Viljami Salonen  2002    245  1:27.11        3:01.96   
  Raision Urheilijat                   
                     
19  Ahti Saarela  2002    242  1:31.54        3:02.72   
  Oulun Lohet                   
                     
20  Lauri Kettunen  2002    242  1:22.63        3:02.82   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
21  Elias Laine  2002    242  1:27.30        3:02.89   
  Raision Urheilijat                   
                     
22  Leo Mikkonen  2002    237  1:29.35        3:04.17   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Jesse Anttila  2002    234  1:23.36        3:04.81   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
24  Justus Hilaja  2002    234  1:31.10        3:04.84   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
25  Mihail Khanoukaev  2002    233  1:28.27        3:05.03   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Wäinö Koskinen  2002    231  1:28.82        3:05.55   
  Uinti Tampere                   
                     
27  Akseli Ylikoski  2002    227  1:29.34        3:06.75   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
28  Benjamin Kangas  2002    227  1:29.87        3:06.85   
  Haminan Uimaseura                   
                     
29  Aaro Hämäläinen  2002    226  1:30.40        3:07.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
30  Pieti Raunio  2002    222  1:30.19        3:08.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
31  Kasper Tolonen  2002    222  1:31.42        3:08.26   
  Raision Urheilijat                   
                     
32  Mikael Virtanen  2002    220  1:34.19        3:08.57   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
33  Niclas Viitasalo  2002    220  1:29.43        3:08.79   
  Nokian Pyry                   
                     
34  Henri Jokinen  2002    219  1:29.71        3:09.04   
  Keravan Uimarit                   
                     
35  Joel Syrjä  2002    212  1:30.02        3:10.99   
  Cetus Espoo                   
                     
36  Patrik Wagner  2002    206  1:28.78        3:12.76   
  Simmis Wanda                   
                     
37  Vilho Honkamaa  2002    203  1:32.28        3:13.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
38  Roni Vilén  2002    201  1:32.66        3:14.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
39  Elias Saarinen  2002    190  1:32.80        3:18.24   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
40  Otto Hoffren  2002    189  1:36.19        3:18.57   
  Lahden Uimaseura                   
                     
41  Mio Harju  2002    185  1:34.02        3:19.91   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Otto Saarimaa  2002              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  13 kesäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura  Tulostusaika  19:01 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  19:33   
  Järjestäjä           
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 6, 200m SKU T11, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sylvia Kuusisto  2003    414  1:16.89        2:49.23   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Madeleine Hiltunen  2003    394  1:19.41        2:52.06   
  Oulun Lohet                   
                     
Laura Lahtinen  2003    373  1:24.16        2:55.15   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Juulia Käräjämies  2003    362  1:27.72        2:56.97   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Rebekka Luoto  2003    350  1:29.27        2:58.99   
  Raision Urheilijat                   
                     
Emma Haglund  2003    340  1:25.11        3:00.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Henna Hökkä  2003    334  1:26.33        3:01.72   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ellen Antikainen  2003    333  1:25.99        3:01.88   
  Cetus Espoo                   
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    325  1:26.93        3:03.34   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Minja Lukkari  2003    324  1:29.56        3:03.55   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Taru Vannas  2003    321  1:28.27        3:04.08   
  Poseidon                   
                     
12  Laura Kellberg  2003    321  1:27.47        3:04.13   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Saana Yritys  2003    314  1:26.23        3:05.42   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
14  Venla Järvinen  2003    314  1:29.65        3:05.55   
  Raision Urheilijat                   
                     
15  Vilhelmiina Leppänen  2003    300  1:34.90        3:08.36   
  Simmis Grani                   
                     
16  Tara Korkiakoski  2003    297  1:30.32        3:08.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Anni Korhonen  2003    296  1:29.27        3:09.19   
  Raision Urheilijat                   
                     
18  Roosa Aho  2003    292  1:31.48        3:09.94   
  Raision Urheilijat                   
                     
19  Kiia Kärkkäinen  2003    291  1:26.69        3:10.16   
  Heinolan Isku                   
                     
20  Iiris Yli-Jama  2003    289  1:31.43        3:10.60   
  Salon Uimarit                   
                     
21  Senni Mattila  2003    289  1:28.92        3:10.72   
  Porin Uimaseura                   
                     
22  Venla Säntti  2003    285  1:30.97        3:11.53   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
23  Emma Hämäläinen  2003    282  1:35.63        3:12.15   
  Vieskan Uimarit                   
                     
24  Martta Ruuska  2003    281  1:38.77        3:12.53   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
25  Taiga Yritys  2003    280  1:31.37        3:12.81   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
26  Sandra Kalenius  2003    279  1:30.25        3:13.01   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
27  Julia Peltola  2003    271  1:33.02        3:14.88   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Emma Johansson  2003    269  1:34.82        3:15.31   
  Cetus Espoo                   
                     
29  Cindy Palm  2003    265  1:37.27        3:16.16   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Siiri Einiö  2003    265  1:34.47        3:16.23   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
31  Matilda Saario  2003    264  1:30.25        3:16.44   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
32  Milla Hyttinen  2003    263  1:36.61        3:16.84   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
33  Martta Nygård  2003    263  1:34.79        3:16.86   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
34  Sofia Långström  2003    262  1:35.95        3:17.02   
  Cetus Espoo                   
                     
35  Viivi Sorri  2003    260  1:35.39        3:17.42   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
36  Emilia Lyyra  2003    258  1:28.94        3:17.97   
  Poseidon                   
                     
37  Kiira Kangasniemi  2003    258  1:30.67        3:18.06   
  Lapuan Virkiä                   
                     
38  Lotta Lehtoila  2003    257  1:34.53        3:18.21   
  ORCA Helsinki                   
                     
39  Veera Skinnari  2003    257  1:34.52        3:18.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
40  Heta Veikkola  2003    257  1:33.51        3:18.36   
  Lapuan Virkiä                   
                     
41  Elina Karoliina Lampinen  2003    254  1:33.71        3:19.11   
  Nokian Pyry                   
                     
42  Kaisa Himanen  2003    248  1:30.97        3:20.66   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
43  Nicole Sundell  2003    247  1:40.68        3:20.95   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
44  Kiia Kinnunen  2003    245  1:40.32        3:21.44   
  Uinti Tampere                   
                     
45  Kaarin Rapinoja  2003    245  1:37.89        3:21.60   
  Cetus Espoo                   
                     
46  Siiri Reiniluoto  2003    244  1:40.00        3:21.65   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
47  Minttu Paalanen  2003    244  1:33.83        3:21.66   
  Lahden Uimaseura                   
                     
48  Minna Kinnunen  2003    244  1:35.57        3:21.72   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
49  Ethel Piksilä  2003    239  1:35.26        3:23.22   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
50  Venla Koskinen  2003    238  1:41.12        3:23.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
51  Lotta Isola  2003    233  1:40.53        3:24.92   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
52  Jenny Grangärd  2003    228  1:38.49        3:26.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
53  Essi Salokorpi  2003    227  1:44.05        3:26.59   
  Cetus Espoo                   
                     
54  Aino Villanen  2003    225  1:36.50        3:27.37   
  Salon Uimarit                   
                     
55  Reeta Kallunki  2003    223  1:42.34        3:27.81   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
56  Iina von Schrowe  2003    214  1:40.55        3:30.68   
  Cetus Espoo                   
                     
Emilia Hokkanen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  13 kesäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura  Tulostusaika  19:33 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  20:01   
  Järjestäjä           
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 7, 4X50m VUV 2T+2P T10/P11, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raisu Seka [2003] I  2003              2:12.27   
  Raision Urheilijat                   
  Irene Mäkilä  2004                 
  Emilia Sihvo  2004      1:08.02        1:08.02   
  Lauri Kinnunen  2003                 
  Aku Kaila  2003      2:12.27        2:12.27   
                     
Oulun Uinti 1  2003              2:17.21   
  Oulun Uinti 1906                   
  Pinja Taskila  2004                 
  Petra Ansaranta  2004      1:12.24        1:12.24   
  Olli-Pekka Pietarila  2003                 
  Paavo Erkinaro  2003      2:17.21        2:17.21   
                     
Hss Seka 1  2004              2:17.70   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Lari Tumanoff  2003                 
  Veera Säämänen  2004      1:07.96        1:07.96   
  Luca Kallela  2003                 
  Lotta Pälsi  2004      2:17.70        2:17.70   
                     
Uita 1  2003              2:20.44   
  Uinti Tampere                   
  Tatu Hapuoja  2003                 
  Akseli Hakala  2003      1:04.83        1:04.83   
  Ella Mäkinen  2004                 
  Adeliina Kaarlenkaski  2004      2:20.44        2:20.44   
                     
Laus Seka 1  2003              2:23.25   
  Lahden Uimaseura                   
  Sohvi Kallinen  2004                 
  Venla Lindström  2004      1:13.10        1:13.10   
  Eetu Palvanen  2003                 
  Manu Hännikäinen  2003      2:23.25        2:23.25   
                     
Raisu Seka [2003] 2  2003              2:23.42   
  Raision Urheilijat                   
  Frans Hihnala  2003                 
  Akira Konttinen  2003      1:11.73        1:11.73   
  Emilia Jalonen  2004                 
  Aino-Kaisa Paatos  2004      2:23.42        2:23.42   
                     
Kou Seka [2003]  2003              2:24.32   
  Kouvolan Uimarit                   
  Milja Mäkinen  2004                 
  Risto Martikainen  2003      1:13.46        1:13.46   
  Lassi Haimi  2003                 
  Jenna Pulkkinen  2004      2:24.32        2:24.32   
                     
Cetus 1  2003              2:24.76   
  Cetus Espoo                   
  Saga Kovanen  2004                 
  Leevi Ylikulppi  2003      1:13.18        1:13.18   
  Jutta Jauhiainen  2004                 
  Niklas Hatakka  2003      2:24.76        2:24.76   
                     
Aui Seka 1 [2003]  2003              2:26.85   
  Aurajoen Uinti                   
  Anni Hyttinen  2004                 
  Aleksi Kaljunen  2003      1:14.64        1:14.64   
  Roni Koskinen  2003                 
  Matilda Laitinen  2004      2:26.85        2:26.85   
                     
10  Cetus 2  2003              2:27.64   
  Cetus Espoo                   
  Ciara Wacklin  2004                 
  Tuukka Inkilä  2003      1:13.95        1:13.95   
  Wilma Savonen  2004                 
  Tuomas Peltola  2003      2:27.64        2:27.64   
                     
11  Raisu Seka [2003] 3  2003              2:28.32   
  Raision Urheilijat                   
  Sofia Salospohja  2004                 
  Joonas Karttunen  2003      1:15.08        1:15.08   
  Kuutti Suominen  2003                 
  Riikka Niskala  2004      2:28.32        2:28.32   
                     
12  Hss Seka 2  2004              2:29.28   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Ilmari Aura  2003                 
  Wilma Långström  2004      1:13.49        1:13.49   
  Nicolas Salomaa  2003                 
  Matilda Kuusniemi Fishwick  2004      2:29.28        2:29.28   
                     
13  Rius Seka [2003]  2003              2:30.96   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Annukka Pihkamäki  2004                 
  Olavi Männistö  2003      1:15.38        1:15.38   
  Julia Tuura  2004                 
  Ville Savulahti  2003      2:30.96        2:30.96   
                     
14  Åsk T10/p11  2003              2:31.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Siiri Konkka  2004                 
  Santeri Herpola  2003      1:09.52        1:09.52   
  Elias Laine  2003                 
  Manja Lindell  2004      2:31.01        2:31.01   
                     
15  Uita 2  2003              2:34.00   
  Uinti Tampere                   
  Joona Kortteinen  2003                 
  Urho Lyytinen  2003      1:14.82        1:14.82   
  Aada Hakala  2004                 
  Siiri Ala-Karvia  2004      2:34.00        2:34.00   
                     
16  Aui Seka 2  2003              2:34.61   
  Aurajoen Uinti                   
  Eemil Kankare  2003                 
  Laura Helena Müürsepp  2004      1:18.95        1:18.95   
  Heikki Jaspi  2003                 
  Milla Rintanen  2004      2:34.61        2:34.61   
                     
17  Vus-Vss 1  2003              2:34.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Anniina Haarala  2004                 
  Emil Saha  2003      1:20.66        1:20.66   
  Siiri Tiilikka  2004                 
  Alex Lydman  2003      2:34.62        2:34.62   
                     
18  Keui Seka [2003]  2003              2:36.61   
  Keravan Uimarit                   
  Beata Niskanen  2004                 
  Samuel Räty  2003      1:18.54        1:18.54   
  Roona Karola  2004                 
  Juuso Rahikainen  2003      2:36.61        2:36.61   
                     
19  Raus Seka [2003]  2003              2:37.74   
  Rauman Uimaseura                   
  Alisa Ailanen  2004                 
  Samu Hatakka  2003      1:23.74        1:23.74   
  Olivia Uusitorppa  2004                 
  Vilho Heino  2003      2:37.74        2:37.74   
                     
20  Cetus 3  2003              2:39.56   
  Cetus Espoo                   
  Liina Virta  2004                 
  Benjamin Hoot  2003      1:22.41        1:22.41   
  Auri Keurulainen  2004                 
  Luukas Vainio  2003      2:39.56        2:39.56   
                     
21  Uita 3  2003              2:39.94   
  Uinti Tampere                   
  Matias Sainio  2003                 
  Miika Nummela  2003      1:13.81        1:13.81   
  Veera Vahtolammi  2004                 
  Wäinö Koskinen  2002      2:39.94        2:39.94   
                     
22  Lru Seka [2004]  2003              2:41.38   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  Julia Hietanen  2004                 
  Ida Mäki-Hokkonen  2004      1:26.57        1:26.57   
  Topi Immonen  2003                 
  Niko Matela  2003      2:41.38        2:41.38   
                     
23  Ukk Seka 2 [2003]  2003              2:41.61   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  Sofia Ellonen  2004                 
  Kalle Haavisto  2003      1:21.35        1:21.35   
  Miko Vaikkola  2003                 
  Santra Nieminen  2004      2:41.61        2:41.61   
                     
24  Vus-Vss 2  2003              2:41.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Ella Hulkki  2004                 
  Riikka Viitasalo  2004      1:24.12        1:24.12   
  Teemu Oksakari  2003                 
  Elias Kalliokoski  2003      2:41.65        2:41.65   
                     
25  Siwa Seka [2003]  2003              2:43.29   
  Simmis Wanda                   
  Oscar Taht  2003                 
  Henni Havén  2004      1:29.48        1:29.48   
  Nicole Yisrael  2004                 
  Sami Uusikumpu  2003      2:43.29        2:43.29   
                     
26  Hu 1  2003              2:43.38   
  Helsingin Uimarit                   
  Oona Ura  2004                 
  Lucas Tepponen  2003      1:25.81        1:25.81   
  Milla Hälikkä  2004                 
  Pauli Salonen  2003      2:43.38        2:43.38   
                     
27  Vus-Vss 3  2003              2:52.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Anisa Seres  2004                 
  Viivi Lehtonen  2004      1:31.24        1:31.24   
  Onni Haikonen  2003                 
  Tuukka Harju  2003      2:52.25        2:52.25   
                     
28  Rius Seka 2  2003              3:06.74   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Iida Savulahti  2004                 
  Kalle Seppä  2003      1:24.87        1:24.87   
  Lasse Nuora  2003                 
  Helmi Romppanen  2004      3:06.74        3:06.74   
                     
Ukk Seka 1 (2003]  2003              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  Meeri Yli-Äyhö  2004                 
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  13 kesäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura  Tulostusaika  20:01 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  09:01   
  Järjestäjä           
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 8, 4X100m VUV 2T+2P T12/P13, Loppukilpailut 10 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raisu Seka [2001] I  2001  18            4:25.33   
  Raision Urheilijat                   
  Waltteri Valkeapää  2001      1:05.20        1:05.20   
  Aleksi Vähä-Lassila  2001      1:06.77        2:11.97   
  Peppi Pinomäki  2002      1:06.78        3:18.75   
  Anniina Kallio  2002      1:06.58        4:25.33   
                     
Aui Seka [2001]  2001  14            4:26.59   
  Aurajoen Uinti                   
  Emma Uusküla  2002      1:05.97        1:05.97   
  Mohamed Ezzat  2001      1:05.67        2:11.64   
  Julia Koivisto  2002      1:08.88        3:20.52   
  Ibrahim Ezzat  2002      1:06.07        4:26.59   
                     
Cetus 1  2001  12            4:27.46   
  Cetus Espoo                   
  Tuomas Jokinen  2001      1:04.62        1:04.62   
  Annika Toiviainen  2002      1:11.48        2:16.10   
  Aaron Antikainen  2001      1:04.82        3:20.92   
  Peppi Siirtola  2002      1:06.54        4:27.46   
                     
Swim Seka [1]  2001  10            4:31.83   
  Swimming Jyväskylä                   
  Alexander Kislitsyn  2001      1:02.71        1:02.71   
  Mia Pentti  2002      1:05.46        2:08.17   
  Jiri Järvinen  2001      1:12.55        3:20.72   
  Sara Virtanen  2002      1:11.11        4:31.83   
                     
Åsk 1  2001            4:32.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Oskari Herpola  2001      1:05.85        1:05.85   
  Sini Silvennoinen  2002      1:07.25        2:13.10   
  Santeri Herpola  2003      1:11.48        3:24.58   
  Emilie Pärnänen  2002      1:08.24        4:32.82   
                     
Laus 1 Seka  2001            4:34.45   
  Lahden Uimaseura                   
  Petteri Haverinen  2001      1:06.37        1:06.37   
  Väinö Koponen  2001      1:04.49        2:10.86   
  Jemilia Haapakoski  2002      1:09.52        3:20.38   
  Veera Skinnari  2003      1:14.07        4:34.45   
                     
Uita 1  2001            4:34.63   
  Uinti Tampere                   
  Tatu Hörkkö  2001      1:05.22        1:05.22   
  Frans Bärlund  2001      1:10.89        2:16.11   
  Linnea Urvikko  2002      1:11.19        3:27.30   
  Emma von Dickoff  2002      1:07.33        4:34.63   
                     
Raisu Seka [2001] 2  2001            4:34.82   
  Raision Urheilijat                   
  Arttu Niemi  2001      1:08.71        1:08.71   
  Emilia Jalonen  2004      1:08.20        2:16.91   
  Oona Laakso  2002      1:08.27        3:25.18   
  Jere Oikarainen  2002      1:09.64        4:34.82   
                     
Oulun Uinti 1  2001              4:35.98   
  Oulun Uinti 1906                   
  Atte Moilanen  2001      1:05.26        1:05.26   
  Laura Lahtinen  2003      1:12.33        2:17.59   
  Isa Vehkaoja  2002      1:12.69        3:30.28   
  Jere Keskiaho  2001      1:05.70        4:35.98   
                     
10  Aui Seka 2  2003              4:38.35   
  Aurajoen Uinti                   
  Lydia Rintanen  2002      1:09.57        1:09.57   
  Jere Nevalainen  2001      1:09.03        2:18.60   
  Jesper Lietzen  2002      1:10.11        3:28.71   
  Anna Vira  2002      1:09.64        4:38.35   
                     
11  Oulun Uinti 2  2001              4:39.44   
  Oulun Uinti 1906                   
  Valtteri Taskinen  2002      1:09.25        1:09.25   
  Henna Hökkä  2003      1:11.35        2:20.60   
  Petra Heikkinen  2002      1:12.52        3:33.12   
  Tiitus Taskila  2001      1:06.32        4:39.44   
                     
12  Hss Seka 1 [2001]  2001              4:40.29   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Veeti Haikonen  2001      1:08.98        1:08.98   
  Topi Rahikkala  2001      1:09.84        2:18.82   
  Lena Maula  2002      1:10.13        3:28.95   
  Emma Jokilammi  2002      1:11.34        4:40.29   
                     
13  Cetus 2  2001              4:41.83   
  Cetus Espoo                   
  Eerikki Laitala  2001      1:08.78        1:08.78   
  Ellen Antikainen  2003      1:14.85        2:23.63   
  Roni Kallström  2001      1:08.29        3:31.92   
  Lumi Linnakylä  2002      1:09.91        4:41.83   
                     
14  Vus-Vss 1  2001              4:43.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Tara Korkiakoski  2003      1:14.51        1:14.51   
  Ivar Malm  2001      1:10.03        2:24.54   
  Ina Pollari  2002      1:11.34        3:35.88   
  Claes Fjellström  2001      1:07.15        4:43.03   
                     
15  Pus  2001              4:44.88   
  Porin Uimaseura                   
  Roosa Rantala  2002      1:14.72        1:14.72   
  Ville Aaltonen  2001      1:13.29        2:28.01   
  Emmi Kaunisto  2002      1:11.14        3:39.15   
  Matias Pennanen  2001      1:05.73        4:44.88   
                     
16  Octopus Seka [2001]  2001              4:45.11   
  Octopus Lohja                   
  Oskari Rantamäki  2001      1:10.68        1:10.68   
  Charlotte Ingberg  2002      1:13.57        2:24.25   
  Venla Suihkonen  2002      1:11.05        3:35.30   
  Olli Malmberg  2001      1:09.81        4:45.11   
                     
17  Laus 2 Seka  2001              4:45.66   
  Lahden Uimaseura                   
  Joonas Mustonen  2001      1:06.99        1:06.99   
  Timi Pernanen  2001      1:07.04        2:14.03   
  Emilia Skinnari  2002      1:12.12        3:26.15   
  Vilma Tuokko  2002      1:19.51        4:45.66   
                     
18  Cetus 3  2001              4:46.02   
  Cetus Espoo                   
  Oskari Aalto  2002      1:08.46        1:08.46   
  Verna Rostedt  2002      1:13.82        2:22.28   
  Eetu Partanen  2001      1:12.05        3:34.33   
  Anni Savolainen  2002      1:11.69        4:46.02   
                     
19  Hu 1  2003              4:46.10   
  Helsingin Uimarit                   
  Jade Huhtamaa  2002      1:13.51        1:13.51   
  Isak Gramén  2001      1:07.25        2:20.76   
  Sonja Lehtinen  2003      1:14.40        3:35.16   
  Tuomas Lehtovirta  2001      1:10.94        4:46.10   
                     
20  Tatu Rollo 1  2001              4:46.43   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  Joona Lehtonen  2001      1:06.87        1:06.87   
  Petr Pankratov  2002      1:11.20        2:18.07   
  Viivi Kuusinen  2002      1:15.03        3:33.10   
  Julie Wiik  2002      1:13.33        4:46.43   
                     
21  Scn Seka [2001]  2001              4:50.15   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
  Eetu Einto  2001      1:05.88        1:05.88   
  Sonja Salmimies  2004      1:28.41        2:34.29   
  Milla Nikkanen  2002      1:10.98        3:45.27   
  Risto Laisi  2001      1:04.88        4:50.15   
                     
22  Siwa Rollo 1  2001              4:50.69   
  Simmis Wanda                   
  Vilma Adela Hottinen  2002      1:11.75        1:11.75   
  Tinja Turunen  2002      1:14.56        2:26.31   
  Juho Laukkanen  2001      1:16.92        3:43.23   
  Joona Mikkola  2001      1:07.46        4:50.69   
                     
23  Raisu Seka [2001] 3  2001              4:52.17   
  Raision Urheilijat                   
  Tuure Sandberg  2001      1:11.12        1:11.12   
  Roosa Aho  2003      1:15.69        2:26.81   
  Rebekka Luoto  2003      1:12.41        3:39.22   
  Elias Laine  2002      1:12.95        4:52.17   
                     
24  Laus Seka 3  2001              4:52.20   
  Lahden Uimaseura                   
  Antti Leppänen  2002      1:09.24        1:09.24   
  Harry Zimmermann  2001      1:09.07        2:18.31   
  Ronja Nurminen  2002      1:15.39        3:33.70   
  Linda Merimaa  2002      1:18.50        4:52.20   
                     
25  Åsk 2  2001              4:53.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Niklas Konttinen  2001      1:11.71        1:11.71   
  Viktor Leinonen  2001      1:14.21        2:25.92   
  Katariina Niemi  2002      1:13.58        3:39.50   
  Ilona Juuri  2002      1:13.89        4:53.39   
                     
26  Swim Seka [2]  2001              4:55.57   
  Swimming Jyväskylä                   
  Viivi Puolakka  2002      1:16.35        1:16.35   
  Peppi Palokangas  2002      1:14.77        2:31.12   
  Veeti Veijonen  2001      1:12.75        3:43.87   
  Aaron Fernando de la Rosa  2001      1:11.70        4:55.57   
                     
27  Kove-Ve Seka [2001]  2001              4:56.29   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
  Henri Heikkilä  2003      1:14.52        1:14.52   
  Janita Brunila  2002      1:12.56        2:27.08   
  Joonas Kytömäki  2002      1:17.97        3:45.05   
  Meri Lauronen  2002      1:11.24        4:56.29   
                     
28  Hss Seka [2001]  2001              4:58.37   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Niklas Linnanen  2001      1:12.93        1:12.93   
  Lauri Krapf  2001      1:16.51        2:29.44   
  Annina Toimela  2002      1:13.73        3:43.17   
  Pilvi Kilpeläinen  2002      1:15.20        4:58.37   
                     
29  Uita 2  2001              4:59.80   
  Uinti Tampere                   
  Wäinö Koskinen  2002      1:14.73        1:14.73   
  Tuomas Marenk  2001      1:16.52        2:31.25   
  Elina Palojärvi  2002      1:13.81        3:45.06   
  Enni Lahtinen  2002      1:14.74        4:59.80   
                     
30  Kou Seka [2001]  2001              4:59.94   
  Kouvolan Uimarit                   
  Mathilda Kalenius  2002      1:11.61        1:11.61   
  Joonatan Lekander  2002      1:21.58        2:33.19   
  Sandra Kalenius  2003      1:17.32        3:50.51   
  Ossi Kleimola  2001      1:09.43        4:59.94   
                     
31  Lru Seka [2001]  2001              5:00.43   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  Juuso Hietanen  2001      1:13.96        1:13.96   
  Hugo Soljasalo  2001      1:14.75        2:28.71   
  Ida Nuppola  2002      1:16.44        3:45.15   
  Tia Haikarinen  2002      1:15.28        5:00.43   
                     
32  Oulun Uinti 3  2001              5:03.15   
  Oulun Uinti 1906                   
  Minja Lukkari  2003      1:19.42        1:19.42   
  Lukas Kalliokoski  2001      1:13.42        2:32.84   
  Martta Nygård  2003      1:20.98        3:53.82   
  Tuomas Karjalainen  2001      1:09.33        5:03.15   
                     
33  Åsk 3  2001              5:03.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Jesper Werdi  2001      1:14.20        1:14.20   
  Janne Juven  2001      1:16.89        2:31.09   
  Reetta Kuusisto  2002      1:18.90        3:49.99   
  Kaisla Kangas  2002      1:13.30        5:03.29   
                     
34  Oulun Uinti 4  2001              5:03.92   
  Oulun Uinti 1906                   
  Julius Kuitunen  2002      1:14.13        1:14.13   
  Enni-Sofia Perätalo  2002      1:16.68        2:30.81   
  Laura Heikkilä  2002      1:17.80        3:48.61   
  Anton Ylihannu  2001      1:15.31        5:03.92   
                     
35  Nopy Rillimakkarat  2001              5:04.01   
  Nokian Pyry                   
  Axel Olander  2002      1:13.97        1:13.97   
  Jenni Moisio  2002      1:20.88        2:34.85   
  Elina Karoliina Lampinen  2003      1:20.92        3:55.77   
  Perttu Mikkola  2001      1:08.24        5:04.01   
                     
36  Rius 1  2001              5:04.12   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Konsta Seppä  2001      1:09.81        1:09.81   
  Atte Lasmio  2001      1:14.78        2:24.59   
  Riia Hiltunen  2002      1:17.76        3:42.35   
  Lotta Aaltonen  2002      1:21.77        5:04.12   
                     
37  Laus Seka 4  2001              5:04.27   
  Lahden Uimaseura                   
  Atte Pennanen  2001      1:11.57        1:11.57   
  Aleksi Helminen  2001      1:10.41        2:21.98   
  Julia Salminen  2002      1:24.10        3:46.08   
  Helena Victoria Valdmees  2002      1:18.19        5:04.27   
                     
38  Swim Seka [3]  2001              5:07.11   
  Swimming Jyväskylä                   
  Sampo Soininen  2002      1:16.54        1:16.54   
  Julius Auvinen  2001      1:15.23        2:31.77   
  Viivi Merisalo  2002      1:18.30        3:50.07   
  Martta Ruuska  2003      1:17.04        5:07.11   
                     
39  Tatu Rollo 2  2001              5:08.56   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  Pirkka Perkola  2001      1:12.52        1:12.52   
  Erik Tikkakoski  2001      1:11.66        2:24.18   
  Venla Pesu  2002      1:22.61        3:46.79   
  Emmi Manninen  2004      1:21.77        5:08.56   
                     
40  Vus-Vss 2  2001              5:10.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Emma Haglund  2003      1:17.64        1:17.64   
  Viivi Koivisto  2002      1:25.29        2:42.93   
  Alex Lydman  2003      1:13.05        3:55.98   
  Otto Saarimaa  2002      1:14.41        5:10.39   
                     
41  Hss Seka 3 [2001]  2001              5:10.68   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Rasmus Söderholm  2002      1:13.93        1:13.93   
  Ethel Piksilä  2003      1:18.38        2:32.31   
  Alexander Beresten  2001      1:14.91        3:47.22   
  Nicole Sundell  2003      1:23.46        5:10.68   
                     
42  Juk  2001              5:12.61   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  Ella Haravuori  2002      1:20.06        1:20.06   
  Aarne Myllynen  2002      1:20.66        2:40.72   
  Onni-Kalle Luomala  2002      1:16.85        3:57.57   
  Vera Vartiainen  2002      1:15.04        5:12.61   
                     
43  Uita 3  2001              5:14.42   
  Uinti Tampere                   
  Katariina Rautiainen  2002      1:15.54        1:15.54   
  Vivi Valo  2002      1:19.90        2:35.44   
  Olli Peura  2001      1:17.62        3:53.06   
  Eero Ala-Karvia  2001      1:21.36        5:14.42   
                     
44  Ukk Seka Isot [2001]  2002              5:15.30   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  Pieti Raunio  2002      1:18.50        1:18.50   
  Riku Leino  2001      1:19.39        2:37.89   
  Olga Koskinen  2002      1:13.10        3:50.99   
  Lotta Isola  2003      1:24.31        5:15.30   
                     
45  Nopy Jädetötteröt  2001              5:19.51   
  Nokian Pyry                   
  Jere Broman  2002      1:18.45        1:18.45   
  Emmi Uotila  2002      1:16.70        2:35.15   
  Minea Wiren  2003      1:25.17        4:00.32   
  Jussi Toivanen  2001      1:19.19        5:19.51   
                     
46  Oulun Uinti 5  2001              5:21.38   
  Oulun Uinti 1906                   
  Aleksi Rajaniemi  2002      1:23.20        1:23.20   
  Reeta Kallunki  2003      1:22.27        2:45.47   
  Hilla Saastamoinen  2003      1:21.32        4:06.79   
  Veeti Taimisto  2002      1:14.59        5:21.38   
                     
47  Vus-Vss 3  2001              5:27.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Minna Ingi  2002      1:22.11        1:22.11   
  Arna Seres  2003      1:26.43        2:48.54   
  Felix Kallio  2001      1:18.73        4:07.27   
  Vilho Honkamaa  2002      1:19.87        5:27.14   
                     
48  Hu 2  2001              5:28.28   
  Helsingin Uimarit                   
  Miisa Mäkelä  2002      1:23.16        1:23.16   
  Aatu Harju  2002      1:14.90        2:38.06   
  Tilda Selonen  2003      1:27.08        4:05.14   
  Eero Weckström  2002      1:23.14        5:28.28   
                     
49  Scr Seka [2002]  2002              5:28.38   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  Väinö-Pekka Niemelä  2002      1:22.05        1:22.05   
  Katariina Kuulasmaa  2003      1:27.14        2:49.19   
  Oliver Kela  2002      1:20.50        4:09.69   
  Ronja Nätynki  2002      1:18.69        5:28.38   
                     
50  Rius 3  2001              5:28.49   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Ronja Hellberg  2003      1:28.09        1:28.09   
  Mikael Virtanen  2002      1:13.42        2:41.51   
  Elias Saarinen  2002      1:20.58        4:02.09   
  Nikita Ravalt  2002      1:26.40        5:28.49   
                     
51  Kous Seka [2001]  2001              5:28.73   
  Kotkan Uimaseura                   
  Aino-Olivia Arola  2002      1:23.24        1:23.24   
  Iisa Kääpä  2002      1:24.97        2:48.21   
  Leevi Kervinen  2003      1:27.19        4:15.40   
  Atte Alila  2001      1:13.33        5:28.73   
                     
52  Vus-Vss 4  2001              5:29.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Jenny Grangärd  2003      1:33.52        1:33.52   
  Maija Björkholm  2003      1:27.01        3:00.53   
  Toivo Haikonen  2002      1:13.13        4:13.66   
  Aaro Kangasmaa  2001