Resultat för Rollo-uinnit 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 16:54 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 1, 100m SU P13, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Risto Laisi | 2001 | 407 | 1:10.07 | 1:10.07 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
2 | Veeti Ruohtula | 2001 | 400 | 1:10.49 | 1:10.49 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Isak Gramén | 2001 | 395 | 1:10.75 | 1:10.75 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
4 | Atte Moilanen | 2001 | 380 | 1:11.70 | 1:11.70 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Petteri Haverinen | 2001 | 342 | 1:14.24 | 1:14.24 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Claes Fjellström | 2001 | 339 | 1:14.49 | 1:14.49 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Jaakko Reinonen | 2001 | 339 | 1:14.49 | 1:14.49 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Väinö Koponen | 2001 | 333 | 1:14.90 | 1:14.90 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Tuomas Jokinen | 2001 | 330 | 1:15.15 | 1:15.15 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Mohamed Ezzat | 2001 | 325 | 1:15.51 | 1:15.51 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Matias Pennanen | 2001 | 320 | 1:15.91 | 1:15.91 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
12 | Eetu Einto | 2001 | 315 | 1:16.26 | 1:16.26 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
13 | Ossi Kleimola | 2001 | 312 | 1:16.56 | 1:16.56 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
14 | Tatu Hörkkö | 2001 | 295 | 1:18.00 | 1:18.00 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Miiro Vartiainen | 2001 | 293 | 1:18.12 | 1:18.12 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
16 | Jere Ruuhonen | 2001 | 293 | 1:18.15 | 1:18.15 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Jere Nevalainen | 2001 | 291 | 1:18.31 | 1:18.31 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Perttu Somero | 2001 | 288 | 1:18.64 | 1:18.64 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
19 | Oskari Herpola | 2001 | 287 | 1:18.67 | 1:18.67 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Kasper Envalds | 2001 | 286 | 1:18.81 | 1:18.81 | |||||
Poseidon | ||||||||||
21 | Eemeli Raninen | 2001 | 283 | 1:19.11 | 1:19.11 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
22 | Jesse Haimi | 2001 | 280 | 1:19.32 | 1:19.32 | |||||
Poseidon | ||||||||||
23 | Atte Pennanen | 2001 | 276 | 1:19.70 | 1:19.70 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
24 | Joona Mikkola | 2001 | 275 | 1:19.81 | 1:19.81 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Timi Torkkel | 2001 | 275 | 1:19.83 | 1:19.83 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
26 | Kasper Vaittinen | 2001 | 274 | 1:19.92 | 1:19.92 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Harry Zimmermann | 2001 | 270 | 1:20.32 | 1:20.32 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Timi Pernanen | 2001 | 267 | 1:20.66 | 1:20.66 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
29 | Oskari Hynynen | 2001 | 266 | 1:20.75 | 1:20.75 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
30 | Arttu Niemi | 2001 | 265 | 1:20.80 | 1:20.80 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
31 | Joonas Mustonen | 2001 | 263 | 1:20.98 | 1:20.98 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
32 | Pirkka Perkola | 2001 | 263 | 1:21.03 | 1:21.03 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
33 | Tiitus Taskila | 2001 | 263 | 1:21.05 | 1:21.05 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
34 | Waltteri Valkeapää | 2001 | 261 | 1:21.20 | 1:21.20 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
35 | Aaron Antikainen | 2001 | 261 | 1:21.21 | 1:21.21 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Aleksi Helminen | 2001 | 261 | 1:21.21 | 1:21.21 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
37 | Joona Lehtonen | 2001 | 258 | 1:21.58 | 1:21.58 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
38 | Oskari Rantamäki | 2001 | 257 | 1:21.62 | 1:21.62 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
39 | Jetro Isotalo | 2001 | 256 | 1:21.75 | 1:21.75 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Eerikki Laitala | 2001 | 255 | 1:21.88 | 1:21.88 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Perttu Mikkola | 2001 | 254 | 1:21.92 | 1:21.92 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
42 | Saku Suomalainen | 2001 | 250 | 1:22.34 | 1:22.34 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 244 | 1:23.10 | 1:23.10 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
44 | Jere Keskiaho | 2001 | 242 | 1:23.24 | 1:23.24 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
45 | Konsta Seppä | 2001 | 239 | 1:23.63 | 1:23.63 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
46 | Veeti Veijonen | 2001 | 239 | 1:23.64 | 1:23.64 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
47 | Juho Porkkala | 2001 | 237 | 1:23.89 | 1:23.89 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
48 | Hugo Soljasalo | 2001 | 236 | 1:23.97 | 1:23.97 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
49 | Ivar Malm | 2001 | 236 | 1:24.03 | 1:24.03 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
50 | Teemu Annala | 2001 | 235 | 1:24.06 | 1:24.06 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Juho Laukkanen | 2001 | 235 | 1:24.13 | 1:24.13 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
52 | Tuure Sandberg | 2001 | 233 | 1:24.30 | 1:24.30 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
53 | Atte Alila | 2001 | 233 | 1:24.36 | 1:24.36 | |||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
54 | Jiri Järvinen | 2001 | 231 | 1:24.55 | 1:24.55 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
55 | Niklas Konttinen | 2001 | 231 | 1:24.57 | 1:24.57 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
56 | Hugo Mattola | 2001 | 229 | 1:24.86 | 1:24.86 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
57 | Erik Tikkakoski | 2001 | 228 | 1:25.00 | 1:25.00 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
58 | Eevert Leppänen | 2001 | 227 | 1:25.13 | 1:25.13 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
59 | Tuomas Karjalainen | 2001 | 225 | 1:25.39 | 1:25.39 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
60 | Noa Mäkelä | 2001 | 224 | 1:25.47 | 1:25.47 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
61 | Harald Åström | 2001 | 223 | 1:25.64 | 1:25.64 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
62 | Juho Ruuskanen | 2001 | 220 | 1:25.92 | 1:25.92 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
63 | Atte Lindholm | 2001 | 215 | 1:26.57 | 1:26.57 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
64 | Anton Ylihannu | 2001 | 213 | 1:26.93 | 1:26.93 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
65 | Tuomas Lehtovirta | 2001 | 209 | 1:27.48 | 1:27.48 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
66 | Olli Malmberg | 2001 | 209 | 1:27.52 | 1:27.52 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
67 | Lauri Krapf | 2001 | 208 | 1:27.63 | 1:27.63 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
68 | Ohto Pihlajamäki | 2001 | 206 | 1:27.93 | 1:27.93 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
69 | Eetu Partanen | 2001 | 204 | 1:28.14 | 1:28.14 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
70 | Iiro Kuusela | 2001 | 202 | 1:28.51 | 1:28.51 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
71 | Frans Bärlund | 2001 | 201 | 1:28.61 | 1:28.61 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
72 | Aaron Fernando de la Rosa | 2001 | 200 | 1:28.76 | 1:28.76 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
73 | Jesper Werdi | 2001 | 198 | 1:28.97 | 1:28.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
74 | Saku Kovanen | 2001 | 196 | 1:29.37 | 1:29.37 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
75 | Eemeli Puhakka | 2001 | 195 | 1:29.49 | 1:29.49 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
76 | Herkko Lajas | 2001 | 194 | 1:29.59 | 1:29.59 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
77 | Kalle Kinnala | 2001 | 189 | 1:30.38 | 1:30.38 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
78 | Samuli Hartikainen | 2001 | 188 | 1:30.63 | 1:30.63 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
79 | Jussi Toivanen | 2001 | 187 | 1:30.74 | 1:30.74 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
80 | Viktor Leinonen | 2001 | 184 | 1:31.18 | 1:31.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
81 | Ville Aaltonen | 2001 | 183 | 1:31.42 | 1:31.42 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
82 | Christian Kovanen | 2001 | 181 | 1:31.71 | 1:31.71 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
83 | Ville Lauslahti | 2001 | 166 | 1:34.40 | 1:34.40 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
84 | Tuomas Marenk | 2001 | 155 | 1:36.50 | 1:36.50 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Teemu Salminen | 2001 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Veeti Haikonen | 2001 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 16:54 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 17:30 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 2, 100m SU T12, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mia Pentti | 2002 | 488 | 1:13.80 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Peppi Pinomäki | 2002 | 460 | 1:15.28 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Emilie Pärnänen | 2002 | 455 | 1:15.51 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Oona Laakso | 2002 | 426 | 1:17.19 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Anna Vira | 2002 | 424 | 1:17.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Jessica Kujanpää | 2002 | 410 | 1:18.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Peppi Siirtola | 2002 | 404 | 1:18.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Anniina Kallio | 2002 | 401 | 1:18.81 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Emmi Kaunisto | 2002 | 399 | 1:18.91 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Emma Uusküla | 2002 | 393 | 1:19.29 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Julia Koivisto | 2002 | 389 | 1:19.59 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Ida Grundström | 2002 | 380 | 1:20.20 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Mathilda Kalenius | 2002 | 375 | 1:20.58 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
14 | Milla Nikkanen | 2002 | 374 | 1:20.60 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
14 | Petra Heikkinen | 2002 | 374 | 1:20.60 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 373 | 1:20.74 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Siri Auvinen | 2002 | 368 | 1:21.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Charlotte Ingberg | 2002 | 364 | 1:21.36 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
19 | Lilli Louhikoski | 2002 | 362 | 1:21.48 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
20 | Emilia Liven | 2002 | 357 | 1:21.92 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Katariina Niemi | 2002 | 353 | 1:22.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Liisa Räikkönen | 2002 | 352 | 1:22.24 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Emma Kajanto | 2002 | 351 | 1:22.39 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
23 | Jaana Kaljunen | 2002 | 351 | 1:22.39 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Emma von Dickoff | 2002 | 348 | 1:22.61 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 347 | 1:22.65 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
27 | Emilia Skinnari | 2002 | 344 | 1:22.87 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Reetta Kuusisto | 2002 | 340 | 1:23.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Olga Koskinen | 2002 | 339 | 1:23.34 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
30 | Mirka Mettinen | 2002 | 337 | 1:23.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Ilona Juuri | 2002 | 336 | 1:23.56 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
32 | Alexandra Arenius | 2002 | 336 | 1:23.57 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
33 | Maisa Mielikäinen | 2002 | 336 | 1:23.60 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
34 | Ina Pollari | 2002 | 333 | 1:23.83 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
35 | Kaisla Kangas | 2002 | 332 | 1:23.87 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
36 | Julie Wiik | 2002 | 330 | 1:24.06 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
37 | Helmi Tossavainen | 2002 | 327 | 1:24.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Isa Vehkaoja | 2002 | 323 | 1:24.69 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
39 | Peppi Palokangas | 2002 | 322 | 1:24.74 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
40 | Verna Rostedt | 2002 | 321 | 1:24.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Viivi Kuusinen | 2002 | 318 | 1:25.07 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
42 | Alina Huotari | 2002 | 316 | 1:25.32 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
43 | Viivi Puolakka | 2002 | 314 | 1:25.43 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
44 | Anni Savolainen | 2002 | 313 | 1:25.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Saana Karell | 2002 | 313 | 1:25.58 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
46 | Janita Brunila | 2002 | 312 | 1:25.63 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
47 | Roosa Rantala | 2002 | 311 | 1:25.70 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
48 | Viivi Merisalo | 2002 | 309 | 1:25.95 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
49 | Hilla Hirvikoski | 2002 | 308 | 1:25.97 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
50 | Elisa Vakkuri | 2002 | 302 | 1:26.55 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
51 | Iida Nyman | 2002 | 301 | 1:26.63 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
52 | Meri Lauronen | 2002 | 300 | 1:26.73 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
53 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 300 | 1:26.77 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
54 | Alida Öhberg | 2002 | 300 | 1:26.79 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
54 | Jessi Nurmela | 2002 | 300 | 1:26.79 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
56 | Minna Ingi | 2002 | 297 | 1:27.08 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
57 | Josefiina Kause | 2002 | 295 | 1:27.30 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
58 | Liina Salin | 2002 | 294 | 1:27.40 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
59 | Sofia Kotkaniemi | 2002 | 293 | 1:27.48 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
60 | Siiri Välimaa | 2002 | 292 | 1:27.51 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
61 | Venla Salminen | 2002 | 289 | 1:27.83 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
62 | Tinja Turunen | 2002 | 289 | 1:27.87 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
63 | Mette Hyvärinen | 2002 | 287 | 1:28.07 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
64 | Emma Issakainen | 2002 | 286 | 1:28.16 | ||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
65 | Linnea Urvikko | 2002 | 286 | 1:28.21 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
66 | Henriikka Nurminen | 2002 | 285 | 1:28.23 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
67 | Sole Piirainen | 2002 | 284 | 1:28.42 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
68 | Vilma Norja | 2002 | 283 | 1:28.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
69 | Aada Sulasalmi | 2002 | 282 | 1:28.55 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
70 | Ada Malm | 2002 | 282 | 1:28.57 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
71 | Pinja Paulomo | 2002 | 281 | 1:28.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
72 | Lumi Linnakylä | 2002 | 280 | 1:28.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
73 | Minna Laitinen | 2002 | 280 | 1:28.83 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
74 | Wilma Rintala | 2002 | 277 | 1:29.06 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
75 | Noona Rantanen | 2002 | 277 | 1:29.12 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
76 | Vera Vartiainen | 2002 | 277 | 1:29.14 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
77 | Annina Toimela | 2002 | 275 | 1:29.33 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
77 | Olivia Weuro | 2002 | 275 | 1:29.33 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
79 | Vilma Adela Hottinen | 2002 | 273 | 1:29.54 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
80 | Veera Saarelainen | 2002 | 272 | 1:29.64 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
81 | Nea Nygård | 2002 | 272 | 1:29.65 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
82 | Sara Virtanen | 2002 | 271 | 1:29.79 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
83 | Noora Nikkinen | 2002 | 271 | 1:29.81 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
84 | Sara Mustonen | 2002 | 270 | 1:29.87 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
85 | Oona Kuusivaara | 2002 | 270 | 1:29.92 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
86 | Anni Turkkila | 2002 | 269 | 1:29.94 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
87 | Annika Toiviainen | 2002 | 268 | 1:30.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
88 | Mette Hämeenaho | 2002 | 267 | 1:30.24 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
89 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 266 | 1:30.32 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
90 | Ella Haravuori | 2002 | 265 | 1:30.42 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
91 | Vivi Valo | 2002 | 264 | 1:30.58 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
92 | Essi Helle | 2002 | 262 | 1:30.81 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
93 | Pinja Österman | 2002 | 261 | 1:30.88 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
94 | Helena Victoria Valdmees | 2002 | 261 | 1:30.94 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
95 | Olivia Koski | 2002 | 259 | 1:31.13 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
96 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | 259 | 1:31.16 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
97 | Laura Heikkilä | 2002 | 258 | 1:31.23 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
98 | Jenni Moisio | 2002 | 258 | 1:31.28 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
99 | Janika Puhakka | 2002 | 257 | 1:31.41 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
100 | Ellen Strandberg | 2002 | 255 | 1:31.57 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
101 | Emily Majors | 2002 | 254 | 1:31.73 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
102 | Vilma Tuokko | 2002 | 249 | 1:32.34 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
103 | Veera Vihavainen | 2002 | 248 | 1:32.42 | ||||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
104 | Liisa Ryhänen | 2002 | 246 | 1:32.72 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
105 | Katariina Rautiainen | 2002 | 246 | 1:32.74 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
106 | Elina Palojärvi | 2002 | 244 | 1:32.93 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
107 | Katariina Kourula | 2002 | 242 | 1:33.24 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
108 | Viivi Paasonen | 2002 | 240 | 1:33.46 | ||||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
109 | Veera Wallin | 2002 | 239 | 1:33.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
110 | Mirja Alanko | 2002 | 237 | 1:33.88 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
111 | Amalia Siekkinen | 2002 | 235 | 1:34.12 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
112 | Maria Yritys | 2002 | 233 | 1:34.42 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
113 | Julia Laine | 2002 | 231 | 1:34.68 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
114 | Riia Hiltunen | 2002 | 229 | 1:34.89 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
115 | Cecilia Johansson | 2002 | 227 | 1:35.18 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
116 | Venla Pesu | 2002 | 226 | 1:35.39 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
117 | Outi Turunen | 2002 | 221 | 1:36.00 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Juulia Mäkinen | 2002 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Meri Karttunen | 2002 | DNF | |||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Taru Jokipii | 2002 | DNF | |||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Jenny Kareinen | 2002 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa | ||||||||||
- | Venla Suihkonen | 2002 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 17:30 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 17:57 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 3, 100m VU P11, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Paavo Erkinaro | 2003 | 338 | 1:07.31 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Aku Kaila | 2003 | 332 | 1:07.72 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Tatu Hapuoja | 2003 | 309 | 1:09.33 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Alex Lydman | 2003 | 297 | 1:10.29 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Lari Tumanoff | 2003 | 280 | 1:11.66 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Santeri Herpola | 2003 | 278 | 1:11.83 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Henri Heikkilä | 2003 | 274 | 1:12.15 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
8 | Marcus Forsel | 2003 | 262 | 1:13.25 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
9 | Akseli Hakala | 2003 | 252 | 1:14.24 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Sami Uusikumpu | 2003 | 248 | 1:14.65 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Niko Matela | 2003 | 246 | 1:14.82 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
12 | Vilho Heino | 2003 | 243 | 1:15.16 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
13 | Otto Kotola | 2003 | 237 | 1:15.79 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
14 | Niklas Hatakka | 2003 | 223 | 1:17.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 221 | 1:17.53 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
16 | Toni Lipponen | 2003 | 220 | 1:17.65 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
17 | Lauri Kinnunen | 2003 | 217 | 1:18.01 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 213 | 1:18.47 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Manu Hännikäinen | 2003 | 208 | 1:19.06 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Jaakko Haanpää | 2003 | 207 | 1:19.21 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
21 | Jami Ihalainen | 2003 | 207 | 1:19.23 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
22 | Tuukka Inkilä | 2003 | 206 | 1:19.41 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Joona Kortteinen | 2003 | 205 | 1:19.46 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | Roni Koskinen | 2003 | 205 | 1:19.52 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Heikki Jaspi | 2003 | 205 | 1:19.55 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Dang Le Nhut | 2003 | 204 | 1:19.56 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
27 | Ville Savulahti | 2003 | 202 | 1:19.94 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
28 | Luca Kallela | 2003 | 197 | 1:20.51 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Pauli Salonen | 2003 | 195 | 1:20.87 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
30 | Elias Kallonen | 2003 | 194 | 1:21.00 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
31 | Aleksi Kaljunen | 2003 | 193 | 1:21.09 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
32 | Kuutti Suominen | 2003 | 193 | 1:21.14 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
33 | Risto Martikainen | 2003 | 193 | 1:21.17 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
34 | Akira Konttinen | 2003 | 192 | 1:21.18 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
35 | Leo Parviainen | 2003 | 191 | 1:21.45 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
36 | Juuso Rahikainen | 2003 | 190 | 1:21.58 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
37 | Eetu Palvanen | 2003 | 188 | 1:21.84 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
38 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 185 | 1:22.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Tuomas Peltola | 2003 | 185 | 1:22.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Lassi Haimi | 2003 | 184 | 1:22.45 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
41 | Teemu Pihlajamäki | 2003 | 182 | 1:22.75 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
42 | Joonas Karttunen | 2003 | 178 | 1:23.31 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
43 | Frans Hihnala | 2003 | 178 | 1:23.39 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
44 | Leevi Kortesoja | 2003 | 177 | 1:23.54 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
45 | Eemil Kankare | 2003 | 175 | 1:23.73 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
46 | Kasper Lytz | 2003 | 175 | 1:23.78 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
47 | Leevi Kervinen | 2003 | 175 | 1:23.79 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
48 | Lauri Saarela | 2003 | 174 | 1:23.97 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
49 | Teemu Nurminen | 2003 | 173 | 1:24.18 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
50 | Benjamin Hoot | 2003 | 172 | 1:24.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Eeli Savioja | 2003 | 172 | 1:24.27 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
52 | Juho Elia Marjala | 2003 | 171 | 1:24.40 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
53 | Niko Viitala | 2003 | 171 | 1:24.42 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
53 | Pauli Rantamäki | 2003 | 171 | 1:24.42 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
55 | Heikki Tirkkonen | 2003 | 170 | 1:24.67 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
56 | Olavi Männistö | 2003 | 169 | 1:24.81 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
57 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 168 | 1:24.92 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
58 | Lauri Tolvanen | 2003 | 166 | 1:25.29 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
59 | Samuel Räty | 2003 | 164 | 1:25.57 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
60 | Miika Nummela | 2003 | 163 | 1:25.74 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
61 | Aki Hakkarainen | 2003 | 162 | 1:26.03 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
62 | Nikita Rezin | 2003 | 160 | 1:26.33 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
63 | Teemu Oksakari | 2003 | 156 | 1:27.04 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
64 | Otto Mikkonen | 2003 | 156 | 1:27.10 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
65 | Matias Sainio | 2003 | 154 | 1:27.42 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
66 | Urho Lyytinen | 2003 | 153 | 1:27.55 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
67 | Luukas Vainio | 2003 | 153 | 1:27.68 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
68 | Miko Vaikkola | 2003 | 152 | 1:27.82 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
69 | Emil Saha | 2003 | 149 | 1:28.42 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
70 | Dan Lampinen | 2003 | 149 | 1:28.46 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
71 | Oscar Taht | 2003 | 147 | 1:28.85 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
72 | Teppo Jestoi | 2003 | 144 | 1:29.40 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
73 | Santeri Berggren | 2003 | 143 | 1:29.51 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
74 | Kalle Haavisto | 2003 | 142 | 1:29.76 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
75 | Isak Jatkola | 2003 | 138 | 1:30.76 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
76 | Miro Merinen | 2003 | 137 | 1:30.86 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
77 | Kalle Seppä | 2003 | 137 | 1:30.94 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Ilmari Aura | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ivar Nordman | 2003 | DSQ | |||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Markus Nuorinko | 2003 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 17:57 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 18:30 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 4, 100m VU T10, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 366 | 1:12.77 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Emilia Sihvo | 2004 | 329 | 1:15.40 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Petra Ansaranta | 2004 | 312 | 1:16.74 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Veera Säämänen | 2004 | 304 | 1:17.42 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Irene Mäkilä | 2004 | 289 | 1:18.68 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Sohvi Kallinen | 2004 | 285 | 1:19.12 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 284 | 1:19.19 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Lotta Pälsi | 2004 | 282 | 1:19.32 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Saga Kovanen | 2004 | 282 | 1:19.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Ida Roponen | 2004 | 277 | 1:19.81 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
11 | Emmi Manninen | 2004 | 272 | 1:20.35 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 268 | 1:20.72 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Emilia Jalonen | 2004 | 264 | 1:21.15 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Ella Mäkinen | 2004 | 261 | 1:21.42 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Matilda Laitinen | 2004 | 258 | 1:21.69 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 255 | 1:22.04 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
17 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 255 | 1:22.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Nessa Järvinen | 2004 | 249 | 1:22.73 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
19 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 249 | 1:22.74 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
20 | Anni Hyttinen | 2004 | 247 | 1:22.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Wilma Långström | 2004 | 242 | 1:23.50 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Siiri Konkka | 2004 | 242 | 1:23.51 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Aada Heiskanen | 2004 | 241 | 1:23.65 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Pinja Taskila | 2004 | 240 | 1:23.74 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
25 | Verna Savioja | 2004 | 239 | 1:23.83 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
26 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 239 | 1:23.85 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
27 | Sofia Salospohja | 2004 | 238 | 1:23.98 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
28 | Ciara Wacklin | 2004 | 235 | 1:24.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Lilja Ukkola | 2004 | 233 | 1:24.61 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
29 | Milja Mäkinen | 2004 | 233 | 1:24.61 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
31 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 229 | 1:25.05 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
32 | Laura Nissi | 2004 | 228 | 1:25.23 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
33 | Emma Hakala | 2004 | 224 | 1:25.63 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
34 | Laura Markuksela | 2004 | 218 | 1:26.41 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
35 | Ida Maliranta | 2004 | 218 | 1:26.46 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
36 | Alisa Ailanen | 2004 | 216 | 1:26.72 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
37 | Anniina Haarala | 2004 | 215 | 1:26.81 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
38 | Matilda Kuusniemi Fishwick | 2004 | 215 | 1:26.85 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
39 | Aamu Änkilä | 2004 | 214 | 1:27.01 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
40 | Tinja Lasonen | 2004 | 213 | 1:27.11 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
41 | Sonja Salmimies | 2004 | 210 | 1:27.47 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
42 | Inka Lytz | 2004 | 209 | 1:27.68 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
43 | Kiia Junttari | 2004 | 208 | 1:27.86 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
44 | Milla Järvenpää | 2004 | 207 | 1:27.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
45 | Sofia Nurkkala | 2004 | 206 | 1:28.05 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
46 | Venla Lindström | 2004 | 206 | 1:28.12 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
47 | Milla Rintanen | 2004 | 206 | 1:28.13 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
48 | Cecilia Serovuo | 2004 | 204 | 1:28.44 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
49 | Frida Kunttu | 2004 | 202 | 1:28.62 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
50 | Milla Hälikkä | 2004 | 202 | 1:28.67 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
51 | Beata Niskanen | 2004 | 201 | 1:28.79 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
52 | Santra Nieminen | 2004 | 201 | 1:28.81 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
53 | Lilli Rinne | 2004 | 197 | 1:29.39 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
54 | Salla Rantala | 2004 | 197 | 1:29.46 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
55 | Helmiina Toivonen | 2004 | 196 | 1:29.62 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
56 | Nea Mustonen | 2004 | 194 | 1:29.81 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
57 | Riikka Niskala | 2004 | 194 | 1:29.88 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
58 | Ella Hulkki | 2004 | 193 | 1:30.05 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
59 | Helmi Lehtonen | 2004 | 191 | 1:30.32 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
60 | Auri Keurulainen | 2004 | 191 | 1:30.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
61 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 190 | 1:30.44 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
62 | Nicole Yisrael | 2004 | 190 | 1:30.46 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
63 | Lotta Hermonen | 2004 | 188 | 1:30.76 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
64 | Helmi Haverinen | 2004 | 188 | 1:30.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
65 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 188 | 1:30.81 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
66 | Eevi-Leena Nyman | 2004 | 185 | 1:31.22 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
67 | Siiri Niskasaari | 2004 | 185 | 1:31.24 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
68 | Saara Leinonen | 2004 | 185 | 1:31.35 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
69 | Julia Tuura | 2004 | 183 | 1:31.63 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
70 | Wilma Savonen | 2004 | 181 | 1:31.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
71 | Inka Elamaa | 2004 | 176 | 1:32.82 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
72 | Aada Hakala | 2004 | 176 | 1:32.90 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
73 | Emily Cwirzen | 2004 | 175 | 1:32.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
74 | Aada Taiponen | 2004 | 175 | 1:33.06 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
75 | Oona Holmberg | 2004 | 174 | 1:33.11 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
76 | Oona Ura | 2004 | 173 | 1:33.33 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
77 | Iida Heikkinen | 2004 | 173 | 1:33.34 | ||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
78 | Iida Savulahti | 2004 | 172 | 1:33.54 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
79 | Veera Vahtolammi | 2004 | 172 | 1:33.56 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
80 | Siiri Innanen | 2004 | 171 | 1:33.78 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
81 | Laura Heinonen | 2004 | 170 | 1:33.95 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
82 | Roona Karola | 2004 | 169 | 1:34.03 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
83 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 168 | 1:34.35 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
84 | Siiri Reinonen | 2004 | 167 | 1:34.51 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
85 | Aino Rantala | 2004 | 165 | 1:34.81 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
86 | Senni Oksanen | 2004 | 165 | 1:34.83 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
87 | Viivi Kylkisalo | 2004 | 165 | 1:34.85 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
88 | Vlada Guljajeva | 2004 | 165 | 1:34.91 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
89 | Anisa Seres | 2004 | 162 | 1:35.51 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
90 | Liina Virta | 2004 | 160 | 1:35.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
91 | Pinja Kallio | 2004 | 160 | 1:35.81 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
92 | Elisa Liven | 2004 | 159 | 1:35.98 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
93 | Sofia Ellonen | 2004 | 159 | 1:35.99 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
94 | Jessica Mäkinen | 2004 | 158 | 1:36.27 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
95 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 157 | 1:36.43 | ||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
96 | Kristina Nikkinen | 2004 | 155 | 1:36.80 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
97 | Milla Hännikäinen | 2004 | 155 | 1:36.81 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
98 | Viivi Nurmela | 2004 | 154 | 1:36.96 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
99 | Ella Nihtilä | 2004 | 153 | 1:37.18 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
100 | Aava Aula | 2004 | 152 | 1:37.53 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
101 | Tessa Tattari | 2004 | 150 | 1:37.79 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
102 | Riikka Viitasalo | 2004 | 150 | 1:37.95 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
103 | Alina Talja | 2004 | 150 | 1:37.99 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
104 | Ella Suominen | 2004 | 148 | 1:38.23 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
105 | Laura Helena Müürsepp | 2004 | 148 | 1:38.36 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
106 | Noora Kekola | 2004 | 147 | 1:38.62 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
107 | Siiri Tiilikka | 2004 | 145 | 1:39.05 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
108 | Gabriella Linna | 2004 | 142 | 1:39.63 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
109 | Emmi Paavilainen | 2004 | 141 | 1:39.94 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
110 | Henna Känsäkangas | 2004 | 138 | 1:40.68 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
111 | Saara Kiuru | 2004 | 132 | 1:42.23 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
112 | Pinja Kinnunen | 2004 | 131 | 1:42.38 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
- | Iiris Närhinen | 2004 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Manja Lindell | 2004 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Olivia Uusitorppa | 2004 | DSQ | |||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 18:30 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 19:01 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 5, 200m SKU P12, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Leppänen | 2002 | 343 | 1:16.58 | 2:42.71 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 317 | 1:18.41 | 2:47.03 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 314 | 1:18.01 | 2:47.72 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Jesper Lietzen | 2002 | 313 | 1:21.46 | 2:47.90 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Kalle Mäkinen | 2002 | 306 | 1:17.83 | 2:49.01 | |||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Oskari Aalto | 2002 | 301 | 1:23.80 | 2:50.05 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Valtteri Taskinen | 2002 | 298 | 1:23.84 | 2:50.60 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Verneri Viisanen | 2002 | 292 | 1:25.58 | 2:51.71 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Ronny Brännkärr | 2002 | 288 | 1:22.73 | 2:52.44 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Julius Kuitunen | 2002 | 278 | 1:25.57 | 2:54.67 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Samuli Korva | 2002 | 272 | 1:24.38 | 2:55.74 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Jere Oikarainen | 2002 | 269 | 1:25.29 | 2:56.48 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Elias Juntunen | 2002 | 265 | 1:24.60 | 2:57.48 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
14 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 264 | 1:24.98 | 2:57.49 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
15 | Petr Pankratov | 2002 | 264 | 1:28.86 | 2:57.53 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Roope Paatos | 2002 | 264 | 1:32.17 | 2:57.54 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Niklas Laine | 2002 | 262 | 1:26.61 | 2:58.02 | |||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
18 | Viljami Salonen | 2002 | 245 | 1:27.11 | 3:01.96 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Ahti Saarela | 2002 | 242 | 1:31.54 | 3:02.72 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Lauri Kettunen | 2002 | 242 | 1:22.63 | 3:02.82 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
21 | Elias Laine | 2002 | 242 | 1:27.30 | 3:02.89 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
22 | Leo Mikkonen | 2002 | 237 | 1:29.35 | 3:04.17 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Jesse Anttila | 2002 | 234 | 1:23.36 | 3:04.81 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
24 | Justus Hilaja | 2002 | 234 | 1:31.10 | 3:04.84 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
25 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 233 | 1:28.27 | 3:05.03 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Wäinö Koskinen | 2002 | 231 | 1:28.82 | 3:05.55 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
27 | Akseli Ylikoski | 2002 | 227 | 1:29.34 | 3:06.75 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
28 | Benjamin Kangas | 2002 | 227 | 1:29.87 | 3:06.85 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
29 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 226 | 1:30.40 | 3:07.15 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
30 | Pieti Raunio | 2002 | 222 | 1:30.19 | 3:08.23 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
31 | Kasper Tolonen | 2002 | 222 | 1:31.42 | 3:08.26 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
32 | Mikael Virtanen | 2002 | 220 | 1:34.19 | 3:08.57 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
33 | Niclas Viitasalo | 2002 | 220 | 1:29.43 | 3:08.79 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
34 | Henri Jokinen | 2002 | 219 | 1:29.71 | 3:09.04 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
35 | Joel Syrjä | 2002 | 212 | 1:30.02 | 3:10.99 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Patrik Wagner | 2002 | 206 | 1:28.78 | 3:12.76 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Vilho Honkamaa | 2002 | 203 | 1:32.28 | 3:13.85 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
38 | Roni Vilén | 2002 | 201 | 1:32.66 | 3:14.59 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
39 | Elias Saarinen | 2002 | 190 | 1:32.80 | 3:18.24 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
40 | Otto Hoffren | 2002 | 189 | 1:36.19 | 3:18.57 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
41 | Mio Harju | 2002 | 185 | 1:34.02 | 3:19.91 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Otto Saarimaa | 2002 | DNF | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 19:01 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 19:33 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 6, 200m SKU T11, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 414 | 1:16.89 | 2:49.23 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 394 | 1:19.41 | 2:52.06 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Laura Lahtinen | 2003 | 373 | 1:24.16 | 2:55.15 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Juulia Käräjämies | 2003 | 362 | 1:27.72 | 2:56.97 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Rebekka Luoto | 2003 | 350 | 1:29.27 | 2:58.99 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Emma Haglund | 2003 | 340 | 1:25.11 | 3:00.65 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
7 | Henna Hökkä | 2003 | 334 | 1:26.33 | 3:01.72 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Ellen Antikainen | 2003 | 333 | 1:25.99 | 3:01.88 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 325 | 1:26.93 | 3:03.34 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Minja Lukkari | 2003 | 324 | 1:29.56 | 3:03.55 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Taru Vannas | 2003 | 321 | 1:28.27 | 3:04.08 | |||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Laura Kellberg | 2003 | 321 | 1:27.47 | 3:04.13 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Saana Yritys | 2003 | 314 | 1:26.23 | 3:05.42 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
14 | Venla Järvinen | 2003 | 314 | 1:29.65 | 3:05.55 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 300 | 1:34.90 | 3:08.36 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
16 | Tara Korkiakoski | 2003 | 297 | 1:30.32 | 3:08.90 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
17 | Anni Korhonen | 2003 | 296 | 1:29.27 | 3:09.19 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Roosa Aho | 2003 | 292 | 1:31.48 | 3:09.94 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 291 | 1:26.69 | 3:10.16 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
20 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 289 | 1:31.43 | 3:10.60 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
21 | Senni Mattila | 2003 | 289 | 1:28.92 | 3:10.72 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
22 | Venla Säntti | 2003 | 285 | 1:30.97 | 3:11.53 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Emma Hämäläinen | 2003 | 282 | 1:35.63 | 3:12.15 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
24 | Martta Ruuska | 2003 | 281 | 1:38.77 | 3:12.53 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
25 | Taiga Yritys | 2003 | 280 | 1:31.37 | 3:12.81 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
26 | Sandra Kalenius | 2003 | 279 | 1:30.25 | 3:13.01 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
27 | Julia Peltola | 2003 | 271 | 1:33.02 | 3:14.88 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Emma Johansson | 2003 | 269 | 1:34.82 | 3:15.31 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Cindy Palm | 2003 | 265 | 1:37.27 | 3:16.16 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Siiri Einiö | 2003 | 265 | 1:34.47 | 3:16.23 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
31 | Matilda Saario | 2003 | 264 | 1:30.25 | 3:16.44 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
32 | Milla Hyttinen | 2003 | 263 | 1:36.61 | 3:16.84 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
33 | Martta Nygård | 2003 | 263 | 1:34.79 | 3:16.86 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
34 | Sofia Långström | 2003 | 262 | 1:35.95 | 3:17.02 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Viivi Sorri | 2003 | 260 | 1:35.39 | 3:17.42 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
36 | Emilia Lyyra | 2003 | 258 | 1:28.94 | 3:17.97 | |||||
Poseidon | ||||||||||
37 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 258 | 1:30.67 | 3:18.06 | |||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
38 | Lotta Lehtoila | 2003 | 257 | 1:34.53 | 3:18.21 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
39 | Veera Skinnari | 2003 | 257 | 1:34.52 | 3:18.22 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
40 | Heta Veikkola | 2003 | 257 | 1:33.51 | 3:18.36 | |||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
41 | Elina Karoliina Lampinen | 2003 | 254 | 1:33.71 | 3:19.11 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
42 | Kaisa Himanen | 2003 | 248 | 1:30.97 | 3:20.66 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
43 | Nicole Sundell | 2003 | 247 | 1:40.68 | 3:20.95 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
44 | Kiia Kinnunen | 2003 | 245 | 1:40.32 | 3:21.44 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
45 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 245 | 1:37.89 | 3:21.60 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 244 | 1:40.00 | 3:21.65 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
47 | Minttu Paalanen | 2003 | 244 | 1:33.83 | 3:21.66 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
48 | Minna Kinnunen | 2003 | 244 | 1:35.57 | 3:21.72 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
49 | Ethel Piksilä | 2003 | 239 | 1:35.26 | 3:23.22 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
50 | Venla Koskinen | 2003 | 238 | 1:41.12 | 3:23.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
51 | Lotta Isola | 2003 | 233 | 1:40.53 | 3:24.92 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
52 | Jenny Grangärd | 2003 | 228 | 1:38.49 | 3:26.26 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
53 | Essi Salokorpi | 2003 | 227 | 1:44.05 | 3:26.59 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
54 | Aino Villanen | 2003 | 225 | 1:36.50 | 3:27.37 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
55 | Reeta Kallunki | 2003 | 223 | 1:42.34 | 3:27.81 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
56 | Iina von Schrowe | 2003 | 214 | 1:40.55 | 3:30.68 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Emilia Hokkanen | 2003 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 19:33 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 20:01 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 7, 4X50m VUV 2T+2P T10/P11, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Raisu Seka [2003] I | 2003 | 2:12.27 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Irene Mäkilä | 2004 | |||||||||
Emilia Sihvo | 2004 | 1:08.02 | 1:08.02 | |||||||
Lauri Kinnunen | 2003 | |||||||||
Aku Kaila | 2003 | 2:12.27 | 2:12.27 | |||||||
2 | Oulun Uinti 1 | 2003 | 2:17.21 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Pinja Taskila | 2004 | |||||||||
Petra Ansaranta | 2004 | 1:12.24 | 1:12.24 | |||||||
Olli-Pekka Pietarila | 2003 | |||||||||
Paavo Erkinaro | 2003 | 2:17.21 | 2:17.21 | |||||||
3 | Hss Seka 1 | 2004 | 2:17.70 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Lari Tumanoff | 2003 | |||||||||
Veera Säämänen | 2004 | 1:07.96 | 1:07.96 | |||||||
Luca Kallela | 2003 | |||||||||
Lotta Pälsi | 2004 | 2:17.70 | 2:17.70 | |||||||
4 | Uita 1 | 2003 | 2:20.44 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tatu Hapuoja | 2003 | |||||||||
Akseli Hakala | 2003 | 1:04.83 | 1:04.83 | |||||||
Ella Mäkinen | 2004 | |||||||||
Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 2:20.44 | 2:20.44 | |||||||
5 | Laus Seka 1 | 2003 | 2:23.25 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Sohvi Kallinen | 2004 | |||||||||
Venla Lindström | 2004 | 1:13.10 | 1:13.10 | |||||||
Eetu Palvanen | 2003 | |||||||||
Manu Hännikäinen | 2003 | 2:23.25 | 2:23.25 | |||||||
6 | Raisu Seka [2003] 2 | 2003 | 2:23.42 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Frans Hihnala | 2003 | |||||||||
Akira Konttinen | 2003 | 1:11.73 | 1:11.73 | |||||||
Emilia Jalonen | 2004 | |||||||||
Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 2:23.42 | 2:23.42 | |||||||
7 | Kou Seka [2003] | 2003 | 2:24.32 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Milja Mäkinen | 2004 | |||||||||
Risto Martikainen | 2003 | 1:13.46 | 1:13.46 | |||||||
Lassi Haimi | 2003 | |||||||||
Jenna Pulkkinen | 2004 | 2:24.32 | 2:24.32 | |||||||
8 | Cetus 1 | 2003 | 2:24.76 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Saga Kovanen | 2004 | |||||||||
Leevi Ylikulppi | 2003 | 1:13.18 | 1:13.18 | |||||||
Jutta Jauhiainen | 2004 | |||||||||
Niklas Hatakka | 2003 | 2:24.76 | 2:24.76 | |||||||
9 | Aui Seka 1 [2003] | 2003 | 2:26.85 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Anni Hyttinen | 2004 | |||||||||
Aleksi Kaljunen | 2003 | 1:14.64 | 1:14.64 | |||||||
Roni Koskinen | 2003 | |||||||||
Matilda Laitinen | 2004 | 2:26.85 | 2:26.85 | |||||||
10 | Cetus 2 | 2003 | 2:27.64 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Ciara Wacklin | 2004 | |||||||||
Tuukka Inkilä | 2003 | 1:13.95 | 1:13.95 | |||||||
Wilma Savonen | 2004 | |||||||||
Tuomas Peltola | 2003 | 2:27.64 | 2:27.64 | |||||||
11 | Raisu Seka [2003] 3 | 2003 | 2:28.32 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Sofia Salospohja | 2004 | |||||||||
Joonas Karttunen | 2003 | 1:15.08 | 1:15.08 | |||||||
Kuutti Suominen | 2003 | |||||||||
Riikka Niskala | 2004 | 2:28.32 | 2:28.32 | |||||||
12 | Hss Seka 2 | 2004 | 2:29.28 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Ilmari Aura | 2003 | |||||||||
Wilma Långström | 2004 | 1:13.49 | 1:13.49 | |||||||
Nicolas Salomaa | 2003 | |||||||||
Matilda Kuusniemi Fishwick | 2004 | 2:29.28 | 2:29.28 | |||||||
13 | Rius Seka [2003] | 2003 | 2:30.96 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Annukka Pihkamäki | 2004 | |||||||||
Olavi Männistö | 2003 | 1:15.38 | 1:15.38 | |||||||
Julia Tuura | 2004 | |||||||||
Ville Savulahti | 2003 | 2:30.96 | 2:30.96 | |||||||
14 | Åsk T10/p11 | 2003 | 2:31.01 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Siiri Konkka | 2004 | |||||||||
Santeri Herpola | 2003 | 1:09.52 | 1:09.52 | |||||||
Elias Laine | 2003 | |||||||||
Manja Lindell | 2004 | 2:31.01 | 2:31.01 | |||||||
15 | Uita 2 | 2003 | 2:34.00 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Joona Kortteinen | 2003 | |||||||||
Urho Lyytinen | 2003 | 1:14.82 | 1:14.82 | |||||||
Aada Hakala | 2004 | |||||||||
Siiri Ala-Karvia | 2004 | 2:34.00 | 2:34.00 | |||||||
16 | Aui Seka 2 | 2003 | 2:34.61 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Eemil Kankare | 2003 | |||||||||
Laura Helena Müürsepp | 2004 | 1:18.95 | 1:18.95 | |||||||
Heikki Jaspi | 2003 | |||||||||
Milla Rintanen | 2004 | 2:34.61 | 2:34.61 | |||||||
17 | Vus-Vss 1 | 2003 | 2:34.62 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Anniina Haarala | 2004 | |||||||||
Emil Saha | 2003 | 1:20.66 | 1:20.66 | |||||||
Siiri Tiilikka | 2004 | |||||||||
Alex Lydman | 2003 | 2:34.62 | 2:34.62 | |||||||
18 | Keui Seka [2003] | 2003 | 2:36.61 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Beata Niskanen | 2004 | |||||||||
Samuel Räty | 2003 | 1:18.54 | 1:18.54 | |||||||
Roona Karola | 2004 | |||||||||
Juuso Rahikainen | 2003 | 2:36.61 | 2:36.61 | |||||||
19 | Raus Seka [2003] | 2003 | 2:37.74 | |||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
Alisa Ailanen | 2004 | |||||||||
Samu Hatakka | 2003 | 1:23.74 | 1:23.74 | |||||||
Olivia Uusitorppa | 2004 | |||||||||
Vilho Heino | 2003 | 2:37.74 | 2:37.74 | |||||||
20 | Cetus 3 | 2003 | 2:39.56 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Liina Virta | 2004 | |||||||||
Benjamin Hoot | 2003 | 1:22.41 | 1:22.41 | |||||||
Auri Keurulainen | 2004 | |||||||||
Luukas Vainio | 2003 | 2:39.56 | 2:39.56 | |||||||
21 | Uita 3 | 2003 | 2:39.94 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Matias Sainio | 2003 | |||||||||
Miika Nummela | 2003 | 1:13.81 | 1:13.81 | |||||||
Veera Vahtolammi | 2004 | |||||||||
Wäinö Koskinen | 2002 | 2:39.94 | 2:39.94 | |||||||
22 | Lru Seka [2004] | 2003 | 2:41.38 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
Julia Hietanen | 2004 | |||||||||
Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 1:26.57 | 1:26.57 | |||||||
Topi Immonen | 2003 | |||||||||
Niko Matela | 2003 | 2:41.38 | 2:41.38 | |||||||
23 | Ukk Seka 2 [2003] | 2003 | 2:41.61 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Sofia Ellonen | 2004 | |||||||||
Kalle Haavisto | 2003 | 1:21.35 | 1:21.35 | |||||||
Miko Vaikkola | 2003 | |||||||||
Santra Nieminen | 2004 | 2:41.61 | 2:41.61 | |||||||
24 | Vus-Vss 2 | 2003 | 2:41.65 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Ella Hulkki | 2004 | |||||||||
Riikka Viitasalo | 2004 | 1:24.12 | 1:24.12 | |||||||
Teemu Oksakari | 2003 | |||||||||
Elias Kalliokoski | 2003 | 2:41.65 | 2:41.65 | |||||||
25 | Siwa Seka [2003] | 2003 | 2:43.29 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Oscar Taht | 2003 | |||||||||
Henni Havén | 2004 | 1:29.48 | 1:29.48 | |||||||
Nicole Yisrael | 2004 | |||||||||
Sami Uusikumpu | 2003 | 2:43.29 | 2:43.29 | |||||||
26 | Hu 1 | 2003 | 2:43.38 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Oona Ura | 2004 | |||||||||
Lucas Tepponen | 2003 | 1:25.81 | 1:25.81 | |||||||
Milla Hälikkä | 2004 | |||||||||
Pauli Salonen | 2003 | 2:43.38 | 2:43.38 | |||||||
27 | Vus-Vss 3 | 2003 | 2:52.25 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Anisa Seres | 2004 | |||||||||
Viivi Lehtonen | 2004 | 1:31.24 | 1:31.24 | |||||||
Onni Haikonen | 2003 | |||||||||
Tuukka Harju | 2003 | 2:52.25 | 2:52.25 | |||||||
28 | Rius Seka 2 | 2003 | 3:06.74 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Iida Savulahti | 2004 | |||||||||
Kalle Seppä | 2003 | 1:24.87 | 1:24.87 | |||||||
Lasse Nuora | 2003 | |||||||||
Helmi Romppanen | 2004 | 3:06.74 | 3:06.74 | |||||||
- | Ukk Seka 1 (2003] | 2003 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Meeri Yli-Äyhö | 2004 | |||||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 20:01 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 09:01 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 8, 4X100m VUV 2T+2P T12/P13, Loppukilpailut 10 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Raisu Seka [2001] I | 2001 | 18 | 4:25.33 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Waltteri Valkeapää | 2001 | 1:05.20 | 1:05.20 | |||||||
Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 1:06.77 | 2:11.97 | |||||||
Peppi Pinomäki | 2002 | 1:06.78 | 3:18.75 | |||||||
Anniina Kallio | 2002 | 1:06.58 | 4:25.33 | |||||||
2 | Aui Seka [2001] | 2001 | 14 | 4:26.59 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Emma Uusküla | 2002 | 1:05.97 | 1:05.97 | |||||||
Mohamed Ezzat | 2001 | 1:05.67 | 2:11.64 | |||||||
Julia Koivisto | 2002 | 1:08.88 | 3:20.52 | |||||||
Ibrahim Ezzat | 2002 | 1:06.07 | 4:26.59 | |||||||
3 | Cetus 1 | 2001 | 12 | 4:27.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tuomas Jokinen | 2001 | 1:04.62 | 1:04.62 | |||||||
Annika Toiviainen | 2002 | 1:11.48 | 2:16.10 | |||||||
Aaron Antikainen | 2001 | 1:04.82 | 3:20.92 | |||||||
Peppi Siirtola | 2002 | 1:06.54 | 4:27.46 | |||||||
4 | Swim Seka [1] | 2001 | 10 | 4:31.83 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Alexander Kislitsyn | 2001 | 1:02.71 | 1:02.71 | |||||||
Mia Pentti | 2002 | 1:05.46 | 2:08.17 | |||||||
Jiri Järvinen | 2001 | 1:12.55 | 3:20.72 | |||||||
Sara Virtanen | 2002 | 1:11.11 | 4:31.83 | |||||||
5 | Åsk 1 | 2001 | 8 | 4:32.82 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Oskari Herpola | 2001 | 1:05.85 | 1:05.85 | |||||||
Sini Silvennoinen | 2002 | 1:07.25 | 2:13.10 | |||||||
Santeri Herpola | 2003 | 1:11.48 | 3:24.58 | |||||||
Emilie Pärnänen | 2002 | 1:08.24 | 4:32.82 | |||||||
6 | Laus 1 Seka | 2001 | 6 | 4:34.45 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Petteri Haverinen | 2001 | 1:06.37 | 1:06.37 | |||||||
Väinö Koponen | 2001 | 1:04.49 | 2:10.86 | |||||||
Jemilia Haapakoski | 2002 | 1:09.52 | 3:20.38 | |||||||
Veera Skinnari | 2003 | 1:14.07 | 4:34.45 | |||||||
7 | Uita 1 | 2001 | 4 | 4:34.63 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tatu Hörkkö | 2001 | 1:05.22 | 1:05.22 | |||||||
Frans Bärlund | 2001 | 1:10.89 | 2:16.11 | |||||||
Linnea Urvikko | 2002 | 1:11.19 | 3:27.30 | |||||||
Emma von Dickoff | 2002 | 1:07.33 | 4:34.63 | |||||||
8 | Raisu Seka [2001] 2 | 2001 | 2 | 4:34.82 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Arttu Niemi | 2001 | 1:08.71 | 1:08.71 | |||||||
Emilia Jalonen | 2004 | 1:08.20 | 2:16.91 | |||||||
Oona Laakso | 2002 | 1:08.27 | 3:25.18 | |||||||
Jere Oikarainen | 2002 | 1:09.64 | 4:34.82 | |||||||
9 | Oulun Uinti 1 | 2001 | 4:35.98 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Atte Moilanen | 2001 | 1:05.26 | 1:05.26 | |||||||
Laura Lahtinen | 2003 | 1:12.33 | 2:17.59 | |||||||
Isa Vehkaoja | 2002 | 1:12.69 | 3:30.28 | |||||||
Jere Keskiaho | 2001 | 1:05.70 | 4:35.98 | |||||||
10 | Aui Seka 2 | 2003 | 4:38.35 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Lydia Rintanen | 2002 | 1:09.57 | 1:09.57 | |||||||
Jere Nevalainen | 2001 | 1:09.03 | 2:18.60 | |||||||
Jesper Lietzen | 2002 | 1:10.11 | 3:28.71 | |||||||
Anna Vira | 2002 | 1:09.64 | 4:38.35 | |||||||
11 | Oulun Uinti 2 | 2001 | 4:39.44 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Valtteri Taskinen | 2002 | 1:09.25 | 1:09.25 | |||||||
Henna Hökkä | 2003 | 1:11.35 | 2:20.60 | |||||||
Petra Heikkinen | 2002 | 1:12.52 | 3:33.12 | |||||||
Tiitus Taskila | 2001 | 1:06.32 | 4:39.44 | |||||||
12 | Hss Seka 1 [2001] | 2001 | 4:40.29 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Veeti Haikonen | 2001 | 1:08.98 | 1:08.98 | |||||||
Topi Rahikkala | 2001 | 1:09.84 | 2:18.82 | |||||||
Lena Maula | 2002 | 1:10.13 | 3:28.95 | |||||||
Emma Jokilammi | 2002 | 1:11.34 | 4:40.29 | |||||||
13 | Cetus 2 | 2001 | 4:41.83 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Eerikki Laitala | 2001 | 1:08.78 | 1:08.78 | |||||||
Ellen Antikainen | 2003 | 1:14.85 | 2:23.63 | |||||||
Roni Kallström | 2001 | 1:08.29 | 3:31.92 | |||||||
Lumi Linnakylä | 2002 | 1:09.91 | 4:41.83 | |||||||
14 | Vus-Vss 1 | 2001 | 4:43.03 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Tara Korkiakoski | 2003 | 1:14.51 | 1:14.51 | |||||||
Ivar Malm | 2001 | 1:10.03 | 2:24.54 | |||||||
Ina Pollari | 2002 | 1:11.34 | 3:35.88 | |||||||
Claes Fjellström | 2001 | 1:07.15 | 4:43.03 | |||||||
15 | Pus | 2001 | 4:44.88 | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Roosa Rantala | 2002 | 1:14.72 | 1:14.72 | |||||||
Ville Aaltonen | 2001 | 1:13.29 | 2:28.01 | |||||||
Emmi Kaunisto | 2002 | 1:11.14 | 3:39.15 | |||||||
Matias Pennanen | 2001 | 1:05.73 | 4:44.88 | |||||||
16 | Octopus Seka [2001] | 2001 | 4:45.11 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Oskari Rantamäki | 2001 | 1:10.68 | 1:10.68 | |||||||
Charlotte Ingberg | 2002 | 1:13.57 | 2:24.25 | |||||||
Venla Suihkonen | 2002 | 1:11.05 | 3:35.30 | |||||||
Olli Malmberg | 2001 | 1:09.81 | 4:45.11 | |||||||
17 | Laus 2 Seka | 2001 | 4:45.66 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Joonas Mustonen | 2001 | 1:06.99 | 1:06.99 | |||||||
Timi Pernanen | 2001 | 1:07.04 | 2:14.03 | |||||||
Emilia Skinnari | 2002 | 1:12.12 | 3:26.15 | |||||||
Vilma Tuokko | 2002 | 1:19.51 | 4:45.66 | |||||||
18 | Cetus 3 | 2001 | 4:46.02 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Oskari Aalto | 2002 | 1:08.46 | 1:08.46 | |||||||
Verna Rostedt | 2002 | 1:13.82 | 2:22.28 | |||||||
Eetu Partanen | 2001 | 1:12.05 | 3:34.33 | |||||||
Anni Savolainen | 2002 | 1:11.69 | 4:46.02 | |||||||
19 | Hu 1 | 2003 | 4:46.10 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Jade Huhtamaa | 2002 | 1:13.51 | 1:13.51 | |||||||
Isak Gramén | 2001 | 1:07.25 | 2:20.76 | |||||||
Sonja Lehtinen | 2003 | 1:14.40 | 3:35.16 | |||||||
Tuomas Lehtovirta | 2001 | 1:10.94 | 4:46.10 | |||||||
20 | Tatu Rollo 1 | 2001 | 4:46.43 | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Joona Lehtonen | 2001 | 1:06.87 | 1:06.87 | |||||||
Petr Pankratov | 2002 | 1:11.20 | 2:18.07 | |||||||
Viivi Kuusinen | 2002 | 1:15.03 | 3:33.10 | |||||||
Julie Wiik | 2002 | 1:13.33 | 4:46.43 | |||||||
21 | Scn Seka [2001] | 2001 | 4:50.15 | |||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
Eetu Einto | 2001 | 1:05.88 | 1:05.88 | |||||||
Sonja Salmimies | 2004 | 1:28.41 | 2:34.29 | |||||||
Milla Nikkanen | 2002 | 1:10.98 | 3:45.27 | |||||||
Risto Laisi | 2001 | 1:04.88 | 4:50.15 | |||||||
22 | Siwa Rollo 1 | 2001 | 4:50.69 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Vilma Adela Hottinen | 2002 | 1:11.75 | 1:11.75 | |||||||
Tinja Turunen | 2002 | 1:14.56 | 2:26.31 | |||||||
Juho Laukkanen | 2001 | 1:16.92 | 3:43.23 | |||||||
Joona Mikkola | 2001 | 1:07.46 | 4:50.69 | |||||||
23 | Raisu Seka [2001] 3 | 2001 | 4:52.17 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Tuure Sandberg | 2001 | 1:11.12 | 1:11.12 | |||||||
Roosa Aho | 2003 | 1:15.69 | 2:26.81 | |||||||
Rebekka Luoto | 2003 | 1:12.41 | 3:39.22 | |||||||
Elias Laine | 2002 | 1:12.95 | 4:52.17 | |||||||
24 | Laus Seka 3 | 2001 | 4:52.20 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Antti Leppänen | 2002 | 1:09.24 | 1:09.24 | |||||||
Harry Zimmermann | 2001 | 1:09.07 | 2:18.31 | |||||||
Ronja Nurminen | 2002 | 1:15.39 | 3:33.70 | |||||||
Linda Merimaa | 2002 | 1:18.50 | 4:52.20 | |||||||
25 | Åsk 2 | 2001 | 4:53.39 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Niklas Konttinen | 2001 | 1:11.71 | 1:11.71 | |||||||
Viktor Leinonen | 2001 | 1:14.21 | 2:25.92 | |||||||
Katariina Niemi | 2002 | 1:13.58 | 3:39.50 | |||||||
Ilona Juuri | 2002 | 1:13.89 | 4:53.39 | |||||||
26 | Swim Seka [2] | 2001 | 4:55.57 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Viivi Puolakka | 2002 | 1:16.35 | 1:16.35 | |||||||
Peppi Palokangas | 2002 | 1:14.77 | 2:31.12 | |||||||
Veeti Veijonen | 2001 | 1:12.75 | 3:43.87 | |||||||
Aaron Fernando de la Rosa | 2001 | 1:11.70 | 4:55.57 | |||||||
27 | Kove-Ve Seka [2001] | 2001 | 4:56.29 | |||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
Henri Heikkilä | 2003 | 1:14.52 | 1:14.52 | |||||||
Janita Brunila | 2002 | 1:12.56 | 2:27.08 | |||||||
Joonas Kytömäki | 2002 | 1:17.97 | 3:45.05 | |||||||
Meri Lauronen | 2002 | 1:11.24 | 4:56.29 | |||||||
28 | Hss Seka [2001] | 2001 | 4:58.37 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Niklas Linnanen | 2001 | 1:12.93 | 1:12.93 | |||||||
Lauri Krapf | 2001 | 1:16.51 | 2:29.44 | |||||||
Annina Toimela | 2002 | 1:13.73 | 3:43.17 | |||||||
Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 1:15.20 | 4:58.37 | |||||||
29 | Uita 2 | 2001 | 4:59.80 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Wäinö Koskinen | 2002 | 1:14.73 | 1:14.73 | |||||||
Tuomas Marenk | 2001 | 1:16.52 | 2:31.25 | |||||||
Elina Palojärvi | 2002 | 1:13.81 | 3:45.06 | |||||||
Enni Lahtinen | 2002 | 1:14.74 | 4:59.80 | |||||||
30 | Kou Seka [2001] | 2001 | 4:59.94 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Mathilda Kalenius | 2002 | 1:11.61 | 1:11.61 | |||||||
Joonatan Lekander | 2002 | 1:21.58 | 2:33.19 | |||||||
Sandra Kalenius | 2003 | 1:17.32 | 3:50.51 | |||||||
Ossi Kleimola | 2001 | 1:09.43 | 4:59.94 | |||||||
31 | Lru Seka [2001] | 2001 | 5:00.43 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
Juuso Hietanen | 2001 | 1:13.96 | 1:13.96 | |||||||
Hugo Soljasalo | 2001 | 1:14.75 | 2:28.71 | |||||||
Ida Nuppola | 2002 | 1:16.44 | 3:45.15 | |||||||
Tia Haikarinen | 2002 | 1:15.28 | 5:00.43 | |||||||
32 | Oulun Uinti 3 | 2001 | 5:03.15 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Minja Lukkari | 2003 | 1:19.42 | 1:19.42 | |||||||
Lukas Kalliokoski | 2001 | 1:13.42 | 2:32.84 | |||||||
Martta Nygård | 2003 | 1:20.98 | 3:53.82 | |||||||
Tuomas Karjalainen | 2001 | 1:09.33 | 5:03.15 | |||||||
33 | Åsk 3 | 2001 | 5:03.29 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Jesper Werdi | 2001 | 1:14.20 | 1:14.20 | |||||||
Janne Juven | 2001 | 1:16.89 | 2:31.09 | |||||||
Reetta Kuusisto | 2002 | 1:18.90 | 3:49.99 | |||||||
Kaisla Kangas | 2002 | 1:13.30 | 5:03.29 | |||||||
34 | Oulun Uinti 4 | 2001 | 5:03.92 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Julius Kuitunen | 2002 | 1:14.13 | 1:14.13 | |||||||
Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 1:16.68 | 2:30.81 | |||||||
Laura Heikkilä | 2002 | 1:17.80 | 3:48.61 | |||||||
Anton Ylihannu | 2001 | 1:15.31 | 5:03.92 | |||||||
35 | Nopy Rillimakkarat | 2001 | 5:04.01 | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Axel Olander | 2002 | 1:13.97 | 1:13.97 | |||||||
Jenni Moisio | 2002 | 1:20.88 | 2:34.85 | |||||||
Elina Karoliina Lampinen | 2003 | 1:20.92 | 3:55.77 | |||||||
Perttu Mikkola | 2001 | 1:08.24 | 5:04.01 | |||||||
36 | Rius 1 | 2001 | 5:04.12 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Konsta Seppä | 2001 | 1:09.81 | 1:09.81 | |||||||
Atte Lasmio | 2001 | 1:14.78 | 2:24.59 | |||||||
Riia Hiltunen | 2002 | 1:17.76 | 3:42.35 | |||||||
Lotta Aaltonen | 2002 | 1:21.77 | 5:04.12 | |||||||
37 | Laus Seka 4 | 2001 | 5:04.27 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Atte Pennanen | 2001 | 1:11.57 | 1:11.57 | |||||||
Aleksi Helminen | 2001 | 1:10.41 | 2:21.98 | |||||||
Julia Salminen | 2002 | 1:24.10 | 3:46.08 | |||||||
Helena Victoria Valdmees | 2002 | 1:18.19 | 5:04.27 | |||||||
38 | Swim Seka [3] | 2001 | 5:07.11 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Sampo Soininen | 2002 | 1:16.54 | 1:16.54 | |||||||
Julius Auvinen | 2001 | 1:15.23 | 2:31.77 | |||||||
Viivi Merisalo | 2002 | 1:18.30 | 3:50.07 | |||||||
Martta Ruuska | 2003 | 1:17.04 | 5:07.11 | |||||||
39 | Tatu Rollo 2 | 2001 | 5:08.56 | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Pirkka Perkola | 2001 | 1:12.52 | 1:12.52 | |||||||
Erik Tikkakoski | 2001 | 1:11.66 | 2:24.18 | |||||||
Venla Pesu | 2002 | 1:22.61 | 3:46.79 | |||||||
Emmi Manninen | 2004 | 1:21.77 | 5:08.56 | |||||||
40 | Vus-Vss 2 | 2001 | 5:10.39 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Emma Haglund | 2003 | 1:17.64 | 1:17.64 | |||||||
Viivi Koivisto | 2002 | 1:25.29 | 2:42.93 | |||||||
Alex Lydman | 2003 | 1:13.05 | 3:55.98 | |||||||
Otto Saarimaa | 2002 | 1:14.41 | 5:10.39 | |||||||
41 | Hss Seka 3 [2001] | 2001 | 5:10.68 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Rasmus Söderholm | 2002 | 1:13.93 | 1:13.93 | |||||||
Ethel Piksilä | 2003 | 1:18.38 | 2:32.31 | |||||||
Alexander Beresten | 2001 | 1:14.91 | 3:47.22 | |||||||
Nicole Sundell | 2003 | 1:23.46 | 5:10.68 | |||||||
42 | Juk | 2001 | 5:12.61 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Ella Haravuori | 2002 | 1:20.06 | 1:20.06 | |||||||
Aarne Myllynen | 2002 | 1:20.66 | 2:40.72 | |||||||
Onni-Kalle Luomala | 2002 | 1:16.85 | 3:57.57 | |||||||
Vera Vartiainen | 2002 | 1:15.04 | 5:12.61 | |||||||
43 | Uita 3 | 2001 | 5:14.42 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Katariina Rautiainen | 2002 | 1:15.54 | 1:15.54 | |||||||
Vivi Valo | 2002 | 1:19.90 | 2:35.44 | |||||||
Olli Peura | 2001 | 1:17.62 | 3:53.06 | |||||||
Eero Ala-Karvia | 2001 | 1:21.36 | 5:14.42 | |||||||
44 | Ukk Seka Isot [2001] | 2002 | 5:15.30 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Pieti Raunio | 2002 | 1:18.50 | 1:18.50 | |||||||
Riku Leino | 2001 | 1:19.39 | 2:37.89 | |||||||
Olga Koskinen | 2002 | 1:13.10 | 3:50.99 | |||||||
Lotta Isola | 2003 | 1:24.31 | 5:15.30 | |||||||
45 | Nopy Jädetötteröt | 2001 | 5:19.51 | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Jere Broman | 2002 | 1:18.45 | 1:18.45 | |||||||
Emmi Uotila | 2002 | 1:16.70 | 2:35.15 | |||||||
Minea Wiren | 2003 | 1:25.17 | 4:00.32 | |||||||
Jussi Toivanen | 2001 | 1:19.19 | 5:19.51 | |||||||
46 | Oulun Uinti 5 | 2001 | 5:21.38 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Aleksi Rajaniemi | 2002 | 1:23.20 | 1:23.20 | |||||||
Reeta Kallunki | 2003 | 1:22.27 | 2:45.47 | |||||||
Hilla Saastamoinen | 2003 | 1:21.32 | 4:06.79 | |||||||
Veeti Taimisto | 2002 | 1:14.59 | 5:21.38 | |||||||
47 | Vus-Vss 3 | 2001 | 5:27.14 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Minna Ingi | 2002 | 1:22.11 | 1:22.11 | |||||||
Arna Seres | 2003 | 1:26.43 | 2:48.54 | |||||||
Felix Kallio | 2001 | 1:18.73 | 4:07.27 | |||||||
Vilho Honkamaa | 2002 | 1:19.87 | 5:27.14 | |||||||
48 | Hu 2 | 2001 | 5:28.28 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Miisa Mäkelä | 2002 | 1:23.16 | 1:23.16 | |||||||
Aatu Harju | 2002 | 1:14.90 | 2:38.06 | |||||||
Tilda Selonen | 2003 | 1:27.08 | 4:05.14 | |||||||
Eero Weckström | 2002 | 1:23.14 | 5:28.28 | |||||||
49 | Scr Seka [2002] | 2002 | 5:28.38 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Väinö-Pekka Niemelä | 2002 | 1:22.05 | 1:22.05 | |||||||
Katariina Kuulasmaa | 2003 | 1:27.14 | 2:49.19 | |||||||
Oliver Kela | 2002 | 1:20.50 | 4:09.69 | |||||||
Ronja Nätynki | 2002 | 1:18.69 | 5:28.38 | |||||||
50 | Rius 3 | 2001 | 5:28.49 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Ronja Hellberg | 2003 | 1:28.09 | 1:28.09 | |||||||
Mikael Virtanen | 2002 | 1:13.42 | 2:41.51 | |||||||
Elias Saarinen | 2002 | 1:20.58 | 4:02.09 | |||||||
Nikita Ravalt | 2002 | 1:26.40 | 5:28.49 | |||||||
51 | Kous Seka [2001] | 2001 | 5:28.73 | |||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
Aino-Olivia Arola | 2002 | 1:23.24 | 1:23.24 | |||||||
Iisa Kääpä | 2002 | 1:24.97 | 2:48.21 | |||||||
Leevi Kervinen | 2003 | 1:27.19 | 4:15.40 | |||||||
Atte Alila | 2001 | 1:13.33 | 5:28.73 | |||||||
52 | Vus-Vss 4 | 2001 | 5:29.04 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Jenny Grangärd | 2003 | 1:33.52 | 1:33.52 | |||||||
Maija Björkholm | 2003 | 1:27.01 | 3:00.53 | |||||||
Toivo Haikonen | 2002 | 1:13.13 | 4:13.66 | |||||||
Aaro Kangasmaa | 2001 | 1:15.38 | 5:29.04 | |||||||
53 | Vus-Vss 5 | 2001 | 5:41.14 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Anniina Haarala | 2004 | 1:30.70 | 1:30.70 | |||||||
Emily Majors | 2002 | 1:25.86 | 2:56.56 | |||||||
Robin Söderholm | 2002 | 1:20.66 | 4:17.22 | |||||||
Tuukka Nissilä | 2001 | 1:23.92 | 5:41.14 | |||||||
54 | Åsk 4 | 2001 | 5:41.52 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Hugo Enroth | 2001 | 1:21.59 | 1:21.59 | |||||||
Iris Hanski | 2003 | 1:29.86 | 2:51.45 | |||||||
Nea Palanen | 2003 | 1:31.98 | 4:23.43 | |||||||
Samu Petteri Kallio | 2002 | 1:18.09 | 5:41.52 | |||||||
55 | Rius 2 | 2001 | 5:45.17 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Herkko Lajas | 2001 | 1:14.87 | 1:14.87 | |||||||
Kaisli Korpisaari | 2002 | 1:35.46 | 2:50.33 | |||||||
Outi Turunen | 2002 | 1:31.69 | 4:22.02 | |||||||
Veikka Weckman | 2001 | 1:23.15 | 5:45.17 | |||||||
56 | Vus-Vss 6 | 2001 | 5:45.96 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Paula Kivi | 2002 | 1:26.86 | 1:26.86 | |||||||
Ninni Eriksson | 2003 | 1:29.62 | 2:56.48 | |||||||
Juho Jämsä | 2001 | 1:23.13 | 4:19.61 | |||||||
Casper Loo | 2002 | 1:26.35 | 5:45.96 | |||||||
57 | Ku Seka [2001] | 2001 | 5:53.93 | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Pinja Kallio | 2004 | 1:40.20 | 1:40.20 | |||||||
Laura Heinonen | 2004 | 1:39.94 | 3:20.14 | |||||||
Marcus Forsel | 2003 | 1:20.23 | 4:40.37 | |||||||
Teemu Ihanamäki | 2001 | 1:13.56 | 5:53.93 | |||||||
58 | Hu 3 | 2001 | 5:59.10 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Kirill Ivanov | 2002 | 1:25.68 | 1:25.68 | |||||||
Nelle Kujala | 2002 | 1:33.79 | 2:59.47 | |||||||
Siiri Innanen | 2004 | 1:38.68 | 4:38.15 | |||||||
Touko Luukkonen | 2002 | 1:20.95 | 5:59.10 | |||||||
59 | Vus-Vss 7 | 2001 | 6:04.97 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Ella Hulkki | 2004 | 1:33.43 | 1:33.43 | |||||||
Juliana Niinisalo | 2002 | 1:29.09 | 3:02.52 | |||||||
Emil Saha | 2003 | 1:31.22 | 4:33.74 | |||||||
Teemu Oksakari | 2003 | 1:31.23 | 6:04.97 | |||||||
60 | Åsk 5 | 2001 | 6:06.38 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Oskar Voiko | 2002 | 1:24.46 | 1:24.46 | |||||||
Elias Laine | 2003 | 1:44.45 | 3:08.91 | |||||||
Ella Nihtilä | 2004 | 1:38.71 | 4:47.62 | |||||||
Kerttu Nurmi | 2003 | 1:18.76 | 6:06.38 | |||||||
61 | Hu 4 | 2001 | 6:12.87 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Emma Hakala | 2004 | 1:25.14 | 1:25.14 | |||||||
Joel Korhonen | 2002 | 1:28.11 | 2:53.25 | |||||||
Iiris Närhinen | 2004 | 1:32.77 | 4:26.02 | |||||||
Otto Kovalainen | 2003 | 1:46.85 | 6:12.87 | |||||||
62 | Vus-Vss 8 | 2001 | 6:13.33 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Petra Kivi | 2003 | 1:28.50 | 1:28.50 | |||||||
Viivi Kylkisalo | 2004 | 1:35.67 | 3:04.17 | |||||||
Elias Kalliokoski | 2003 | 1:34.79 | 4:38.96 | |||||||
Onni Haikonen | 2003 | 1:34.37 | 6:13.33 | |||||||
63 | Rius 4 | 2001 | 6:25.74 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Heidi Malinen | 2003 | 1:48.56 | 1:48.56 | |||||||
Tino Lukkaroinen | 2002 | 1:29.89 | 3:18.45 | |||||||
Valpuri Mäkinen | 2003 | 1:35.33 | 4:53.78 | |||||||
Kasimir Riihelä | 2002 | 1:31.96 | 6:25.74 | |||||||
64 | Vus-Vss 9 | 2001 | 6:36.50 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Vivian Halmelinna | 2002 | 1:37.17 | 1:37.17 | |||||||
Ella Jämsä | 2003 | 1:44.84 | 3:22.01 | |||||||
Tuukka Harju | 2003 | 1:32.51 | 4:54.52 | |||||||
Oskari Ketonen | 2002 | 1:41.98 | 6:36.50 | |||||||
- | Poseidon Rollo 2 | 2001 | DNF | |||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Poseidon Rollo 1 | 2001 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
Matias Hjelm | 2002 | 1:06.12 | 1:06.12 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 09:01 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 09:50 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 9, 100m VU P12, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 359 | 1:05.95 | 1:05.95 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Oskari Aalto | 2002 | 348 | 1:06.68 | 1:06.68 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Antti Leppänen | 2002 | 338 | 1:07.28 | 1:07.28 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Matias Hjelm | 2002 | 337 | 1:07.36 | 1:07.36 | |||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Ronny Brännkärr | 2002 | 327 | 1:08.05 | 1:08.05 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Valtteri Taskinen | 2002 | 313 | 1:09.06 | 1:09.06 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Jesper Lietzen | 2002 | 305 | 1:09.66 | 1:09.66 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Leo Mikkonen | 2002 | 298 | 1:10.16 | 1:10.16 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Kalle Mäkinen | 2002 | 293 | 1:10.58 | 1:10.58 | |||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Jere Oikarainen | 2002 | 292 | 1:10.66 | 1:10.66 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 287 | 1:11.06 | 1:11.06 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Jesse Anttila | 2002 | 284 | 1:11.32 | 1:11.32 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
13 | Samuli Korva | 2002 | 284 | 1:11.35 | 1:11.35 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Petr Pankratov | 2002 | 282 | 1:11.51 | 1:11.51 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Ahti Saarela | 2002 | 278 | 1:11.84 | 1:11.84 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 277 | 1:11.95 | 1:11.95 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
17 | Elias Juntunen | 2002 | 276 | 1:11.98 | 1:11.98 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
18 | Viljami Salonen | 2002 | 276 | 1:12.02 | 1:12.02 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Justus Hilaja | 2002 | 274 | 1:12.14 | 1:12.14 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
20 | Lauri Kettunen | 2002 | 267 | 1:12.84 | 1:12.84 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
20 | Mikael Virtanen | 2002 | 267 | 1:12.84 | 1:12.84 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Rasmus Söderholm | 2002 | 265 | 1:12.96 | 1:12.96 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Axel Olander | 2002 | 262 | 1:13.22 | 1:13.22 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
24 | Niklas Laine | 2002 | 262 | 1:13.26 | 1:13.26 | |||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
25 | Julius Kuitunen | 2002 | 262 | 1:13.31 | 1:13.31 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
26 | Roope Paatos | 2002 | 260 | 1:13.48 | 1:13.48 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
27 | Otto Saarimaa | 2002 | 254 | 1:14.01 | 1:14.01 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
28 | Toivo Haikonen | 2002 | 250 | 1:14.39 | 1:14.39 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
29 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 249 | 1:14.53 | 1:14.53 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Elias Laine | 2002 | 241 | 1:15.30 | 1:15.30 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
31 | Sampo Soininen | 2002 | 240 | 1:15.47 | 1:15.47 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
31 | Wäinö Koskinen | 2002 | 240 | 1:15.47 | 1:15.47 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Akseli Ylikoski | 2002 | 237 | 1:15.76 | 1:15.76 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
34 | Aatu Harju | 2002 | 233 | 1:16.16 | 1:16.16 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
35 | Veeti Taimisto | 2002 | 231 | 1:16.36 | 1:16.36 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
36 | Akseli Kontiainen | 2002 | 230 | 1:16.52 | 1:16.52 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
37 | Mio Harju | 2002 | 229 | 1:16.57 | 1:16.57 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
38 | Max Åström | 2002 | 228 | 1:16.73 | 1:16.73 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Joonas Kytömäki | 2002 | 228 | 1:16.77 | 1:16.77 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
40 | Benjamin Kangas | 2002 | 227 | 1:16.88 | 1:16.88 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
40 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 227 | 1:16.88 | 1:16.88 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
42 | Akseli Lehtonen | 2002 | 224 | 1:17.18 | 1:17.18 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
43 | Patrik Wagner | 2002 | 223 | 1:17.30 | 1:17.30 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
44 | Henri Jokinen | 2002 | 222 | 1:17.44 | 1:17.44 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
45 | Juuso Vastamäki | 2002 | 219 | 1:17.76 | 1:17.76 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
46 | Kasper Tolonen | 2002 | 218 | 1:17.92 | 1:17.92 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
47 | Otto Hoffren | 2002 | 217 | 1:18.02 | 1:18.02 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
48 | Niclas Viitasalo | 2002 | 217 | 1:18.03 | 1:18.03 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
49 | Elias Saarinen | 2002 | 215 | 1:18.27 | 1:18.27 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
50 | Joel Syrjä | 2002 | 213 | 1:18.49 | 1:18.49 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Roni Vilén | 2002 | 212 | 1:18.60 | 1:18.60 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
52 | Veikka Saren | 2002 | 211 | 1:18.68 | 1:18.68 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
53 | Samuel Leppänen | 2002 | 211 | 1:18.75 | 1:18.75 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
54 | Pieti Raunio | 2002 | 210 | 1:18.87 | 1:18.87 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
55 | Reino Heinikangas | 2002 | 210 | 1:18.90 | 1:18.90 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
56 | Eemeli Leinonen | 2002 | 208 | 1:19.14 | 1:19.14 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
57 | Jere Broman | 2002 | 207 | 1:19.25 | 1:19.25 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
58 | Roope Tsutsunen | 2002 | 206 | 1:19.40 | 1:19.40 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
59 | Vilho Honkamaa | 2002 | 204 | 1:19.60 | 1:19.60 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
60 | Teemu Turunen | 2002 | 204 | 1:19.61 | 1:19.61 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
61 | Miska Birkstedt | 2002 | 203 | 1:19.73 | 1:19.73 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
62 | Eetu Koskinen | 2002 | 202 | 1:19.87 | 1:19.87 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
63 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 201 | 1:20.01 | 1:20.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
64 | Iiro Uusitalo | 2002 | 198 | 1:20.47 | 1:20.47 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
65 | Sampo Peltola | 2002 | 195 | 1:20.79 | 1:20.79 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
66 | Manu Ursin | 2002 | 194 | 1:21.02 | 1:21.02 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
67 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 193 | 1:21.08 | 1:21.08 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
68 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 193 | 1:21.10 | 1:21.10 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
69 | Mikael Nurmela | 2002 | 193 | 1:21.12 | 1:21.12 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
70 | Alexander Fyhr | 2002 | 192 | 1:21.27 | 1:21.27 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
71 | Henrik Siltari | 2002 | 191 | 1:21.34 | 1:21.34 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
72 | Joonatan Lekander | 2002 | 190 | 1:21.57 | 1:21.57 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
73 | Tuukka Pekkanen | 2002 | 190 | 1:21.58 | 1:21.58 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
74 | Oscar Skjäl | 2002 | 189 | 1:21.69 | 1:21.69 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
74 | Touko Luukkonen | 2002 | 189 | 1:21.69 | 1:21.69 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
76 | Aarne Myllynen | 2002 | 184 | 1:22.37 | 1:22.37 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
77 | Luukas Hätinen | 2002 | 183 | 1:22.57 | 1:22.57 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
78 | Robin Söderholm | 2002 | 182 | 1:22.67 | 1:22.67 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
79 | Veeti Verronen | 2002 | 181 | 1:22.79 | 1:22.79 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
80 | Ilari Silventoinen | 2002 | 178 | 1:23.30 | 1:23.30 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
81 | Juuso Korhonen | 2002 | 177 | 1:23.51 | 1:23.51 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
82 | Ville Hämäläinen | 2002 | 176 | 1:23.65 | 1:23.65 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
83 | Lauri Uosukainen | 2002 | 175 | 1:23.86 | 1:23.86 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
84 | Aleksanteri Nord | 2002 | 173 | 1:24.08 | 1:24.08 | |||||
Poseidon | ||||||||||
85 | Eero Weckström | 2002 | 157 | 1:26.80 | 1:26.80 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 09:50 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 10:17 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 10, 100m VU T11, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 442 | 1:08.31 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 401 | 1:10.57 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 393 | 1:11.05 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
4 | Henna Hökkä | 2003 | 391 | 1:11.18 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 388 | 1:11.36 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Rebekka Luoto | 2003 | 368 | 1:12.60 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Ellen Antikainen | 2003 | 367 | 1:12.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Laura Lahtinen | 2003 | 365 | 1:12.81 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 345 | 1:14.20 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Tara Korkiakoski | 2003 | 342 | 1:14.40 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
11 | Saana Yritys | 2003 | 340 | 1:14.59 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
12 | Sonja Lehtinen | 2003 | 340 | 1:14.60 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
13 | Emma Haglund | 2003 | 338 | 1:14.75 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
14 | Laura Kellberg | 2003 | 332 | 1:15.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 332 | 1:15.18 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
16 | Juulia Käräjämies | 2003 | 330 | 1:15.28 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
17 | Minja Lukkari | 2003 | 326 | 1:15.58 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Roosa Aho | 2003 | 326 | 1:15.61 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Kaisa Himanen | 2003 | 324 | 1:15.81 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
20 | Siiri Einiö | 2003 | 323 | 1:15.86 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
21 | Venla Järvinen | 2003 | 320 | 1:16.11 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
22 | Anni Korhonen | 2003 | 319 | 1:16.18 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
23 | Sofia Långström | 2003 | 310 | 1:16.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Oona Puolakka | 2003 | 306 | 1:17.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Sandra Kalenius | 2003 | 306 | 1:17.27 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
26 | Taiga Yritys | 2003 | 302 | 1:17.56 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
27 | Maija Nurmi | 2003 | 300 | 1:17.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
28 | Elina Karoliina Lampinen | 2003 | 298 | 1:17.95 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
29 | Emilia Hokkanen | 2003 | 293 | 1:18.38 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
30 | Saima Huovinen | 2003 | 292 | 1:18.42 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
31 | Essi Salokorpi | 2003 | 289 | 1:18.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Iina von Schrowe | 2003 | 288 | 1:18.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Nita Poutiainen | 2003 | 287 | 1:18.93 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
34 | Emma Hämäläinen | 2003 | 286 | 1:18.94 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
35 | Ida Lehtovaara | 2003 | 285 | 1:19.07 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
36 | Senni Mattila | 2003 | 285 | 1:19.09 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
37 | Taru Vannas | 2003 | 284 | 1:19.17 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
38 | Venla Säntti | 2003 | 284 | 1:19.19 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
39 | Heta Veikkola | 2003 | 277 | 1:19.79 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
40 | Martta Ruuska | 2003 | 277 | 1:19.82 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
41 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 277 | 1:19.87 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Ethel Piksilä | 2003 | 275 | 1:19.98 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
43 | Viivi Kallunki | 2003 | 272 | 1:20.32 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
44 | Kerttu Nurmi | 2003 | 269 | 1:20.58 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
45 | Emma Johansson | 2003 | 267 | 1:20.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 267 | 1:20.81 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
47 | Lotta Lehtoila | 2003 | 266 | 1:20.87 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
48 | Emilia Lyyra | 2003 | 266 | 1:20.89 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
49 | Julia Peltola | 2003 | 263 | 1:21.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
50 | Ella Tommola | 2003 | 262 | 1:21.31 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
51 | Katariina Kuulasmaa | 2003 | 262 | 1:21.32 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
52 | Julie Nikkilä | 2003 | 261 | 1:21.38 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
53 | Venla Koskinen | 2003 | 254 | 1:22.14 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
54 | Frida Kangastupa | 2003 | 254 | 1:22.21 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
55 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 253 | 1:22.26 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
56 | Martta Nygård | 2003 | 251 | 1:22.44 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
57 | Kiia Kinnunen | 2003 | 251 | 1:22.52 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
58 | Hilla Kuuva | 2003 | 248 | 1:22.79 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
59 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 248 | 1:22.80 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
60 | Daniela Degenhardt | 2003 | 244 | 1:23.32 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
61 | Ronja Myllykallio | 2003 | 243 | 1:23.38 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
62 | Nicole Sundell | 2003 | 243 | 1:23.44 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
63 | Mathilda Puutio | 2003 | 240 | 1:23.72 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
64 | Ella Uusitalo | 2003 | 240 | 1:23.78 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
65 | Minttu Paalanen | 2003 | 237 | 1:24.03 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
66 | Minna Kinnunen | 2003 | 234 | 1:24.44 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
67 | Cindy Palm | 2003 | 233 | 1:24.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
68 | Lotta Isola | 2003 | 230 | 1:24.89 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
69 | Matilda Saario | 2003 | 230 | 1:24.90 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
70 | Ella Hurtta | 2003 | 229 | 1:25.02 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
71 | Viivi Sorri | 2003 | 229 | 1:25.06 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
72 | Nea Palanen | 2003 | 228 | 1:25.15 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
73 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 228 | 1:25.16 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
74 | Emma Härkönen | 2003 | 227 | 1:25.29 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
75 | Aino Villanen | 2003 | 225 | 1:25.49 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
76 | Cinja Åvist | 2003 | 225 | 1:25.52 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
77 | Olivia Sorvari | 2003 | 224 | 1:25.64 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
78 | Liisa Penttinen | 2003 | 220 | 1:26.18 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
78 | Stefania Pavlidi | 2003 | 220 | 1:26.18 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
80 | Arna Seres | 2003 | 219 | 1:26.27 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
81 | Aino Paju | 2003 | 219 | 1:26.28 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
82 | Minea Wiren | 2003 | 219 | 1:26.34 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
83 | Siiri Pellinen | 2003 | 218 | 1:26.50 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
84 | Anni Ruokanen | 2003 | 217 | 1:26.63 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
85 | Iris Hanski | 2003 | 213 | 1:27.06 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
86 | Edla Wuori | 2003 | 211 | 1:27.38 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
87 | Riikka Silander | 2003 | 211 | 1:27.39 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
88 | Julia Romo | 2003 | 207 | 1:27.92 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
89 | Mimosa Rintala | 2003 | 207 | 1:27.97 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
90 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 206 | 1:28.14 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
91 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 206 | 1:28.16 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
92 | Jenny Grangärd | 2003 | 205 | 1:28.26 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
93 | Maija Björkholm | 2003 | 205 | 1:28.30 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
94 | Hanna Catalano | 2003 | 204 | 1:28.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
95 | Noora Peltoniemi | 2003 | 202 | 1:28.72 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
96 | Ilona Halima | 2003 | 193 | 1:30.01 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Anna Retva | 2003 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Enni Ilona Ahonen | 2003 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Reeta Kallunki | 2003 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 10:17 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 10:34 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 11, 50m RU P11, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jami Ihalainen | 2003 | 247 | 42.49 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Paavo Erkinaro | 2003 | 246 | 42.55 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Aku Kaila | 2003 | 237 | 43.04 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Sami Uusikumpu | 2003 | 234 | 43.23 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Niko Matela | 2003 | 234 | 43.27 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
6 | Marcus Forsel | 2003 | 232 | 43.40 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
7 | Ville Savulahti | 2003 | 219 | 44.21 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Lauri Kinnunen | 2003 | 211 | 44.74 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Ivar Nordman | 2003 | 208 | 44.99 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
10 | Alex Lydman | 2003 | 205 | 45.16 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
11 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 204 | 45.24 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
12 | Luca Kallela | 2003 | 202 | 45.42 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Teemu Nurminen | 2003 | 201 | 45.52 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Dang Le Nhut | 2003 | 197 | 45.83 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
15 | Lauri Saarela | 2003 | 195 | 45.95 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Topi Immonen | 2003 | 188 | 46.54 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
17 | Joona Kortteinen | 2003 | 177 | 47.47 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Eetu Palvanen | 2003 | 174 | 47.69 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 174 | 47.70 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Leevi Kervinen | 2003 | 174 | 47.75 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
21 | Akseli Hakala | 2003 | 173 | 47.85 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Vilho Heino | 2003 | 172 | 47.91 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
23 | Juuso Rahikainen | 2003 | 171 | 47.98 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
24 | Manu Hännikäinen | 2003 | 171 | 48.04 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
25 | Eemil Kankare | 2003 | 164 | 48.65 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Niklas Hatakka | 2003 | 164 | 48.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Tatu Hapuoja | 2003 | 162 | 48.87 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Toni Lipponen | 2003 | 162 | 48.91 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
29 | Tuukka Inkilä | 2003 | 161 | 48.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Eemil Karuveha | 2003 | 155 | 49.56 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
31 | Roni Koskinen | 2003 | 153 | 49.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
32 | Kalle Seppä | 2003 | 152 | 49.89 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
33 | Henri Heikkilä | 2003 | 152 | 49.96 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
34 | Ilmari Aura | 2003 | 149 | 50.20 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
35 | Markus Nuorinko | 2003 | 149 | 50.27 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
36 | Lari Tumanoff | 2003 | 146 | 50.56 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
37 | Teppo Jestoi | 2003 | 141 | 51.23 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
38 | Risto Martikainen | 2003 | 139 | 51.38 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
39 | Matias Sainio | 2003 | 136 | 51.75 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
40 | Tuukka Harju | 2003 | 134 | 52.01 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
41 | Leo Parviainen | 2003 | 126 | 53.17 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
42 | Lassi Haimi | 2003 | 117 | 54.39 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
- | Jaakko Haanpää | 2003 | DNS | |||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
- | Leevi Ylikulppi | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Pauli Rantamäki | 2003 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 10:34 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 11:01 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 12, 50m RU T10, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Pinja Taskila | 2004 | 335 | 42.42 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Sohvi Kallinen | 2004 | 295 | 44.27 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 288 | 44.63 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Liina Virta | 2004 | 285 | 44.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 266 | 45.83 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
6 | Emmi Manninen | 2004 | 262 | 46.03 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Emilia Sihvo | 2004 | 261 | 46.12 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Liinu Louhikoski | 2004 | 260 | 46.17 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Helmi Lehtonen | 2004 | 257 | 46.34 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Lotta Pälsi | 2004 | 253 | 46.57 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 249 | 46.85 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Laura Markuksela | 2004 | 240 | 47.39 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Manja Lindell | 2004 | 236 | 47.68 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Emily Cwirzen | 2004 | 230 | 48.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Sonja Salmimies | 2004 | 225 | 48.46 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
16 | Sofia Salospohja | 2004 | 223 | 48.57 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Laura Heinonen | 2004 | 222 | 48.63 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
18 | Anisa Seres | 2004 | 218 | 48.93 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
19 | Alina Talja | 2004 | 217 | 49.05 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
20 | Olivia Uusitorppa | 2004 | 216 | 49.06 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
21 | Petra Ansaranta | 2004 | 214 | 49.23 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 209 | 49.62 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Lilja Ukkola | 2004 | 208 | 49.70 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Aada Taiponen | 2004 | 207 | 49.76 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
25 | Nea Mustonen | 2004 | 204 | 50.05 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
26 | Peppi Siurola | 2004 | 203 | 50.10 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
27 | Veera Säämänen | 2004 | 200 | 50.39 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Siiri Konkka | 2004 | 199 | 50.46 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Aamu Änkilä | 2004 | 199 | 50.49 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
30 | Saga Kovanen | 2004 | 197 | 50.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Pinja Nieminen | 2004 | 197 | 50.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Santra Nieminen | 2004 | 195 | 50.81 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
33 | Wilma Långström | 2004 | 194 | 50.89 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
34 | Matilda Kuusniemi Fishwick | 2004 | 193 | 50.97 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
35 | Jessika Liimatta | 2004 | 192 | 51.05 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
36 | Kristina Nikkinen | 2004 | 192 | 51.06 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
37 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 191 | 51.13 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
37 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 191 | 51.13 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
39 | Iida Heikkinen | 2004 | 191 | 51.14 | ||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
40 | Aada Heiskanen | 2004 | 191 | 51.18 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
41 | Siiri Reinonen | 2004 | 190 | 51.22 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
42 | Kiia Junttari | 2004 | 189 | 51.34 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
43 | Verna Savioja | 2004 | 187 | 51.48 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
44 | Emilia Jalonen | 2004 | 186 | 51.57 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
45 | Irene Mäkilä | 2004 | 186 | 51.60 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
46 | Wilma Savonen | 2004 | 186 | 51.62 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
47 | Vlada Guljajeva | 2004 | 184 | 51.79 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
48 | Julia Tuura | 2004 | 184 | 51.81 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
49 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 183 | 51.91 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
50 | Aada Hakala | 2004 | 182 | 52.02 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
51 | Alisa Ailanen | 2004 | 181 | 52.04 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
51 | Lilli Rinne | 2004 | 181 | 52.04 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
53 | Auri Keurulainen | 2004 | 180 | 52.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
54 | Milja Mäkinen | 2004 | 179 | 52.30 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
55 | Salla Rantala | 2004 | 178 | 52.40 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
56 | Cecilia Serovuo | 2004 | 173 | 52.84 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
57 | Iiris Närhinen | 2004 | 173 | 52.90 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
58 | Venla Lindström | 2004 | 172 | 52.92 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
59 | Greta Beszteri | 2004 | 171 | 53.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
60 | Eevi-Leena Nyman | 2004 | 170 | 53.16 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
61 | Inka Elamaa | 2004 | 168 | 53.33 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
62 | Nicole Yisrael | 2004 | 167 | 53.43 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
63 | Siiri Tiilikka | 2004 | 167 | 53.50 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
64 | Iida Savulahti | 2004 | 167 | 53.51 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
65 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 166 | 53.62 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
66 | Ella Mäkinen | 2004 | 166 | 53.64 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
67 | Milla Järvenpää | 2004 | 165 | 53.71 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
68 | Ciara Wacklin | 2004 | 165 | 53.74 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
69 | Laura Nissi | 2004 | 163 | 53.86 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
70 | Aava Aula | 2004 | 163 | 53.96 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
70 | Helmiina Toivonen | 2004 | 163 | 53.96 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
72 | Viivi Kylkisalo | 2004 | 160 | 54.23 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
73 | Oona Ura | 2004 | 159 | 54.33 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
74 | Sofia Nurkkala | 2004 | 159 | 54.35 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
75 | Ida Roponen | 2004 | 158 | 54.49 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
76 | Saara Leinonen | 2004 | 155 | 54.77 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
77 | Sara Meissner | 2004 | 154 | 54.97 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
78 | Milla Hännikäinen | 2004 | 152 | 55.16 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
79 | Nessa Järvinen | 2004 | 152 | 55.17 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
80 | Noora Tessa Emilia Kuparinen | 2004 | 151 | 55.26 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
81 | Jessica Mäkinen | 2004 | 150 | 55.39 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
82 | Viivi Nurmela | 2004 | 148 | 55.73 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
83 | Frida Kunttu | 2004 | 147 | 55.78 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
84 | Aino Rantala | 2004 | 145 | 55.99 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
85 | Emma Hakala | 2004 | 145 | 56.03 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
86 | Ulla Haarala | 2004 | 143 | 56.35 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
87 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 141 | 56.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
88 | Essi Kallunki | 2004 | 141 | 56.54 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
89 | Inka Lytz | 2004 | 135 | 57.33 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
90 | Noora Kekola | 2004 | 134 | 57.52 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
91 | Saara Kiuru | 2004 | 134 | 57.56 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
92 | Senni Oksanen | 2004 | 130 | 58.13 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
93 | Riikka Niskala | 2004 | 126 | 58.66 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Anni Hyttinen | 2004 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ella Suominen | 2004 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
- | Inka Raitio | 2004 | DSQ | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Matilda Laitinen | 2004 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 11:01 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 11:32 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 13, 200m SKU P13, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | 443 | 1:11.01 | 2:29.52 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Väinö Koponen | 2001 | 380 | 1:14.98 | 2:37.38 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Jaakko Reinonen | 2001 | 377 | 1:14.17 | 2:37.74 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Tuomas Jokinen | 2001 | 374 | 1:15.03 | 2:38.21 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Veeti Ruohtula | 2001 | 368 | 1:15.86 | 2:38.99 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Erik Nurmi | 2001 | 368 | 1:15.96 | 2:39.04 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
7 | Claes Fjellström | 2001 | 364 | 1:14.41 | 2:39.60 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
7 | Oskari Herpola | 2001 | 364 | 1:16.78 | 2:39.60 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Waltteri Valkeapää | 2001 | 362 | 1:16.25 | 2:39.92 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Alexander Kislitsyn | 2001 | 346 | 1:15.27 | 2:42.37 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Eerikki Laitala | 2001 | 345 | 1:21.63 | 2:42.42 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Miiro Vartiainen | 2001 | 335 | 1:20.15 | 2:44.01 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
13 | Mohamed Ezzat | 2001 | 334 | 1:15.10 | 2:44.16 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Isak Gramén | 2001 | 330 | 1:13.72 | 2:44.84 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
15 | Risto Laisi | 2001 | 329 | 1:15.45 | 2:44.99 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
16 | Aaron Antikainen | 2001 | 318 | 1:20.24 | 2:46.86 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Timi Pernanen | 2001 | 314 | 1:21.28 | 2:47.57 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Kasper Envalds | 2001 | 314 | 1:20.01 | 2:47.63 | |||||
Poseidon | ||||||||||
19 | Noa Mäkelä | 2001 | 311 | 1:22.40 | 2:48.14 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
20 | Arttu Niemi | 2001 | 310 | 1:19.36 | 2:48.33 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Tatu Hörkkö | 2001 | 306 | 1:16.67 | 2:49.01 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Herman Widbom | 2001 | 304 | 1:20.94 | 2:49.38 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
23 | Timi Torkkel | 2001 | 304 | 1:21.40 | 2:49.43 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
24 | Tiitus Taskila | 2001 | 304 | 1:18.35 | 2:49.49 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
25 | Matias Pennanen | 2001 | 303 | 1:17.79 | 2:49.71 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
26 | Joonas Mustonen | 2001 | 295 | 1:21.10 | 2:51.21 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
27 | Atte Pennanen | 2001 | 293 | 1:24.26 | 2:51.55 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Harry Zimmermann | 2001 | 291 | 1:24.22 | 2:51.98 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
29 | Juho Porkkala | 2001 | 288 | 1:22.09 | 2:52.49 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
30 | Oskari Hynynen | 2001 | 288 | 1:22.76 | 2:52.53 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
31 | Eemeli Raninen | 2001 | 288 | 1:21.95 | 2:52.55 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
32 | Perttu Somero | 2001 | 286 | 1:21.12 | 2:52.96 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
33 | Konsta Seppä | 2001 | 286 | 1:24.21 | 2:53.01 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
34 | Ivar Malm | 2001 | 285 | 1:21.62 | 2:53.21 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
35 | Aleksi Helminen | 2001 | 282 | 1:24.97 | 2:53.78 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
36 | Ossi Kleimola | 2001 | 281 | 1:21.37 | 2:53.86 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
37 | Joona Mikkola | 2001 | 279 | 1:22.72 | 2:54.34 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
38 | Roni Kallström | 2001 | 278 | 1:17.61 | 2:54.54 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Santeri Tuomi | 2001 | 276 | 1:23.73 | 2:54.89 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
40 | Joona Lehtonen | 2001 | 276 | 1:21.84 | 2:55.01 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
41 | Jere Nevalainen | 2001 | 268 | 1:23.36 | 2:56.60 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
42 | Pirkka Perkola | 2001 | 266 | 1:22.21 | 2:57.14 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
43 | Erik Tikkakoski | 2001 | 263 | 1:22.18 | 2:57.84 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
44 | Kasper Vaittinen | 2001 | 261 | 1:22.26 | 2:58.31 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Oskari Rantamäki | 2001 | 260 | 1:23.76 | 2:58.51 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
46 | Jetro Isotalo | 2001 | 259 | 1:23.09 | 2:58.63 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
47 | Saku Suomalainen | 2001 | 259 | 1:24.64 | 2:58.73 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
48 | Jesse Haimi | 2001 | 256 | 1:21.49 | 2:59.51 | |||||
Poseidon | ||||||||||
49 | Tuomas Karjalainen | 2001 | 252 | 1:24.96 | 3:00.42 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
50 | Taneli Lantta | 2001 | 235 | 1:23.78 | 3:04.53 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
51 | Juho Laukkanen | 2001 | 228 | 1:29.57 | 3:06.47 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Eetu Einto | 2001 | DSQ | |||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa | ||||||||||
- | Jere Keskiaho | 2001 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Jere Ruuhonen | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 11:32 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 13:09 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 14, 200m SKU T12, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emma Uusküla | 2002 | 496 | 1:17.67 | 2:39.35 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Mia Pentti | 2002 | 449 | 1:13.83 | 2:44.67 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Oona Laakso | 2002 | 428 | 1:20.36 | 2:47.37 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Anniina Kallio | 2002 | 426 | 1:19.56 | 2:47.65 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Sini Silvennoinen | 2002 | 425 | 1:19.85 | 2:47.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Emilie Pärnänen | 2002 | 413 | 1:18.85 | 2:49.34 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Emilia Liven | 2002 | 400 | 1:26.64 | 2:51.09 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Julia Koivisto | 2002 | 400 | 1:20.05 | 2:51.09 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Ina Pollari | 2002 | 399 | 1:21.43 | 2:51.31 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
10 | Emma von Dickoff | 2002 | 395 | 1:23.10 | 2:51.83 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Peppi Pinomäki | 2002 | 386 | 1:22.72 | 2:53.16 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Mirka Mettinen | 2002 | 383 | 1:21.33 | 2:53.67 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Milla Nikkanen | 2002 | 382 | 1:24.57 | 2:53.84 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
14 | Mathilda Kalenius | 2002 | 376 | 1:21.97 | 2:54.64 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
15 | Isa Vehkaoja | 2002 | 376 | 1:25.59 | 2:54.68 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Ida Grundström | 2002 | 376 | 1:26.37 | 2:54.76 | |||||
Poseidon | ||||||||||
17 | Verna Rostedt | 2002 | 371 | 1:24.93 | 2:55.42 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Anna Vira | 2002 | 369 | 1:23.25 | 2:55.77 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 369 | 1:24.19 | 2:55.81 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Peppi Siirtola | 2002 | 366 | 1:21.76 | 2:56.22 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Alexandra Arenius | 2002 | 366 | 1:23.08 | 2:56.34 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Lena Maula | 2002 | 365 | 1:24.59 | 2:56.42 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Iida Nyman | 2002 | 363 | 1:26.91 | 2:56.76 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
24 | Venla Suihkonen | 2002 | 360 | 1:21.47 | 2:57.21 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
25 | Helmi Heinonen | 2002 | 357 | 1:25.30 | 2:57.75 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Olga Koskinen | 2002 | 355 | 1:24.24 | 2:58.06 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
27 | Elisa Vakkuri | 2002 | 352 | 1:24.11 | 2:58.53 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
28 | Jessica Kujanpää | 2002 | 352 | 1:25.34 | 2:58.56 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
29 | Liisa Räikkönen | 2002 | 346 | 1:22.01 | 2:59.59 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
30 | Sofia Nieminen | 2002 | 342 | 1:25.23 | 3:00.28 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
31 | Emmi Kaunisto | 2002 | 340 | 1:21.65 | 3:00.58 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
32 | Olivia Weuro | 2002 | 337 | 1:27.75 | 3:01.17 | |||||
IF Åland | ||||||||||
33 | Petra Heikkinen | 2002 | 335 | 1:23.65 | 3:01.47 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
34 | Viivi Puolakka | 2002 | 334 | 1:25.10 | 3:01.81 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
35 | Kaisla Kangas | 2002 | 332 | 1:27.37 | 3:02.06 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
36 | Pinja Paulomo | 2002 | 332 | 1:28.45 | 3:02.14 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Helmi Tossavainen | 2002 | 332 | 1:25.88 | 3:02.15 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Sofia Kotkaniemi | 2002 | 331 | 1:28.02 | 3:02.28 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
39 | Venla Salminen | 2002 | 330 | 1:31.74 | 3:02.49 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
40 | Nea Nygård | 2002 | 329 | 1:27.73 | 3:02.59 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
41 | Emma Jokilammi | 2002 | 328 | 1:27.35 | 3:02.86 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
42 | Vera Vartiainen | 2002 | 328 | 1:29.81 | 3:02.87 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
43 | Lumi Linnakylä | 2002 | 327 | 1:26.55 | 3:02.94 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Emilia Skinnari | 2002 | 327 | 1:29.43 | 3:03.10 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
45 | Reetta Kuusisto | 2002 | 324 | 1:25.62 | 3:03.65 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
46 | Siri Auvinen | 2002 | 322 | 1:25.62 | 3:03.95 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
47 | Charlotte Ingberg | 2002 | 320 | 1:22.29 | 3:04.39 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
48 | Sara Mustonen | 2002 | 318 | 1:31.53 | 3:04.66 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Katariina Niemi | 2002 | 316 | 1:27.51 | 3:05.12 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
50 | Roosa Rantala | 2002 | 315 | 1:26.54 | 3:05.24 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
51 | Viivi Merisalo | 2002 | 315 | 1:29.62 | 3:05.27 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
52 | Linnea Urvikko | 2002 | 312 | 1:28.88 | 3:05.87 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
53 | Annika Toiviainen | 2002 | 311 | 1:27.58 | 3:06.12 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
54 | Nea Winqvist | 2002 | 309 | 1:25.54 | 3:06.46 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
55 | Maisa Mielikäinen | 2002 | 308 | 1:27.47 | 3:06.65 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
56 | Janita Brunila | 2002 | 308 | 1:32.40 | 3:06.70 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
57 | Vilma Adela Hottinen | 2002 | 305 | 1:35.11 | 3:07.34 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
58 | Peppi Palokangas | 2002 | 305 | 1:30.87 | 3:07.37 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
59 | Anni Savolainen | 2002 | 302 | 1:32.51 | 3:07.82 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
60 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | 302 | 1:30.99 | 3:07.84 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
61 | Emma Kajanto | 2002 | 302 | 1:23.71 | 3:07.98 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
62 | Jenny Kareinen | 2002 | 299 | 1:33.06 | 3:08.63 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
63 | Olivia Koski | 2002 | 296 | 1:27.72 | 3:09.17 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
64 | Josefiina Kause | 2002 | 294 | 1:30.68 | 3:09.57 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
65 | Jade Huhtamaa | 2002 | 293 | 1:31.48 | 3:09.80 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
66 | Siiri Välimaa | 2002 | 293 | 1:29.96 | 3:09.83 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
67 | Viivi Kuusinen | 2002 | 292 | 1:24.80 | 3:10.05 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
68 | Julie Wiik | 2002 | 291 | 1:30.60 | 3:10.25 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
69 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 287 | 1:30.14 | 3:11.05 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
70 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 282 | 1:30.79 | 3:12.23 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
71 | Meri Lauronen | 2002 | 281 | 1:31.76 | 3:12.46 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
72 | Katariina Rautiainen | 2002 | 278 | 1:36.50 | 3:13.21 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
73 | Aada Sulasalmi | 2002 | 277 | 1:30.08 | 3:13.39 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
74 | Vilma Norja | 2002 | 274 | 1:30.56 | 3:14.16 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
75 | Hilla Hirvikoski | 2002 | 273 | 1:33.31 | 3:14.44 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
76 | Katariina Kourula | 2002 | 268 | 1:36.60 | 3:15.44 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
- | Lilli Louhikoski | 2002 | DNF | |||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Mette Hyvärinen | 2002 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Wilma Rintala | 2002 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 13:09 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 12:38 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 15, 100m SU P12, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 299 | 1:17.62 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 272 | 1:20.13 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Jere Oikarainen | 2002 | 269 | 1:20.38 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Antti Leppänen | 2002 | 256 | 1:21.79 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Elias Laine | 2002 | 255 | 1:21.85 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Jesse Anttila | 2002 | 250 | 1:22.37 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
7 | Jesper Lietzen | 2002 | 249 | 1:22.49 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Samuli Korva | 2002 | 244 | 1:23.09 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Ronny Brännkärr | 2002 | 243 | 1:23.14 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 243 | 1:23.19 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
11 | Ahti Saarela | 2002 | 243 | 1:23.22 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Oskari Aalto | 2002 | 239 | 1:23.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Lauri Kettunen | 2002 | 235 | 1:24.16 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
14 | Mikael Virtanen | 2002 | 233 | 1:24.40 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Veikka Saren | 2002 | 231 | 1:24.58 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
16 | Valtteri Taskinen | 2002 | 230 | 1:24.73 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Julius Kuitunen | 2002 | 229 | 1:24.79 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Elias Juntunen | 2002 | 226 | 1:25.26 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
19 | Patrik Wagner | 2002 | 217 | 1:26.39 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Aatu Harju | 2002 | 216 | 1:26.51 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
21 | Kasper Tolonen | 2002 | 216 | 1:26.56 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
22 | Niklas Laine | 2002 | 215 | 1:26.67 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
22 | Rasmus Söderholm | 2002 | 215 | 1:26.67 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Miska Birkstedt | 2002 | 214 | 1:26.80 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Niclas Viitasalo | 2002 | 212 | 1:27.02 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
26 | Henri Jokinen | 2002 | 211 | 1:27.23 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Petr Pankratov | 2002 | 210 | 1:27.25 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
28 | Justus Hilaja | 2002 | 206 | 1:27.83 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
29 | Pieti Raunio | 2002 | 206 | 1:27.91 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
30 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 203 | 1:28.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Lauri Uosukainen | 2002 | 202 | 1:28.41 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
32 | Toivo Haikonen | 2002 | 200 | 1:28.68 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
33 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 200 | 1:28.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
34 | Joonatan Lekander | 2002 | 199 | 1:28.83 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
35 | Wäinö Koskinen | 2002 | 199 | 1:28.89 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Sampo Soininen | 2002 | 196 | 1:29.39 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
37 | Oskar Voiko | 2002 | 193 | 1:29.81 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
38 | Roope Tsutsunen | 2002 | 192 | 1:29.92 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
39 | Akseli Kontiainen | 2002 | 192 | 1:29.99 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
40 | Otto Saarimaa | 2002 | 189 | 1:30.40 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
41 | Väinö-Pekka Niemelä | 2002 | 181 | 1:31.71 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
42 | Roni Vilén | 2002 | 181 | 1:31.80 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
43 | Iivari Tuomola | 2002 | 180 | 1:31.87 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
44 | Axel Olander | 2002 | 180 | 1:31.99 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
45 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 179 | 1:32.02 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
46 | Akseli Ylikoski | 2002 | 179 | 1:32.10 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
47 | Otto Hoffren | 2002 | 179 | 1:32.15 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
48 | Vilho Honkamaa | 2002 | 178 | 1:32.19 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
49 | Veeti Taimisto | 2002 | 176 | 1:32.64 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
50 | Aarne Myllynen | 2002 | 175 | 1:32.72 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
51 | Mio Harju | 2002 | 172 | 1:33.34 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
52 | Oscar Skjäl | 2002 | 168 | 1:34.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 166 | 1:34.42 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
54 | Sampo Peltola | 2002 | 164 | 1:34.74 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
55 | Ville Hämäläinen | 2002 | 162 | 1:35.12 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
56 | Touko Luukkonen | 2002 | 159 | 1:35.83 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
57 | Eetu Koskinen | 2002 | 146 | 1:38.62 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Akseli Lehtonen | 2002 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Elias Saarinen | 2002 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Kalle Mäkinen | 2002 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Urho Läärä | 2002 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Viljami Salonen | 2002 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 12:38 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 13:00 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 16, 100m SU T11, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 431 | 1:16.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 371 | 1:20.85 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Venla Järvinen | 2003 | 355 | 1:22.02 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Laura Kellberg | 2003 | 339 | 1:23.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 334 | 1:23.73 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
6 | Roosa Aho | 2003 | 328 | 1:24.21 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Juulia Käräjämies | 2003 | 325 | 1:24.47 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Ellen Antikainen | 2003 | 319 | 1:25.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 315 | 1:25.33 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Saana Yritys | 2003 | 314 | 1:25.43 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
11 | Emma Haglund | 2003 | 312 | 1:25.65 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
12 | Rebekka Luoto | 2003 | 311 | 1:25.77 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Henna Hökkä | 2003 | 300 | 1:26.76 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Sandra Kalenius | 2003 | 299 | 1:26.83 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
15 | Sonja Lehtinen | 2003 | 298 | 1:26.98 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
16 | Senni Mattila | 2003 | 295 | 1:27.30 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
17 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 290 | 1:27.71 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
18 | Heta Veikkola | 2003 | 286 | 1:28.21 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
19 | Anni Korhonen | 2003 | 281 | 1:28.71 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Minja Lukkari | 2003 | 275 | 1:29.34 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Minttu Paalanen | 2003 | 270 | 1:29.89 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Taru Vannas | 2003 | 269 | 1:30.00 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
23 | Kaisa Himanen | 2003 | 267 | 1:30.21 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
24 | Venla Koskinen | 2003 | 260 | 1:31.04 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Elina Karoliina Lampinen | 2003 | 256 | 1:31.47 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
26 | Ethel Piksilä | 2003 | 254 | 1:31.69 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
27 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 254 | 1:31.72 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
28 | Aino Villanen | 2003 | 252 | 1:31.95 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
29 | Emilia Hokkanen | 2003 | 251 | 1:32.05 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
29 | Tara Korkiakoski | 2003 | 251 | 1:32.05 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
31 | Emma Johansson | 2003 | 249 | 1:32.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Venla Säntti | 2003 | 249 | 1:32.30 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
33 | Viivi Sorri | 2003 | 248 | 1:32.45 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
34 | Matilda Saario | 2003 | 246 | 1:32.74 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
35 | Iina von Schrowe | 2003 | 245 | 1:32.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Taiga Yritys | 2003 | 245 | 1:32.81 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
37 | Siiri Einiö | 2003 | 245 | 1:32.83 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
38 | Emilia Lyyra | 2003 | 242 | 1:33.19 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
39 | Milla Hyttinen | 2003 | 240 | 1:33.45 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
40 | Lotta Lehtoila | 2003 | 240 | 1:33.50 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
41 | Helmi Ahonen | 2003 | 240 | 1:33.52 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
42 | Mimosa Rintala | 2003 | 239 | 1:33.57 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
43 | Ronja Myllykallio | 2003 | 238 | 1:33.67 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
44 | Essi Salokorpi | 2003 | 238 | 1:33.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Laura Lahtinen | 2003 | 238 | 1:33.75 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
46 | Nita Poutiainen | 2003 | 234 | 1:34.20 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
47 | Sofia Långström | 2003 | 231 | 1:34.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
48 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 228 | 1:35.04 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
49 | Oona Puolakka | 2003 | 228 | 1:35.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
50 | Henrietta Löfgren | 2003 | 227 | 1:35.20 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
51 | Maija Nurmi | 2003 | 226 | 1:35.36 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
52 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 222 | 1:35.87 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 222 | 1:35.91 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
54 | Arna Seres | 2003 | 221 | 1:36.00 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
55 | Reeta Kallunki | 2003 | 220 | 1:36.27 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
56 | Ida Lehtovaara | 2003 | 219 | 1:36.37 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
57 | Martta Nygård | 2003 | 218 | 1:36.45 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
58 | Minna Kinnunen | 2003 | 218 | 1:36.49 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
59 | Cindy Palm | 2003 | 217 | 1:36.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
60 | Anna Retva | 2003 | 217 | 1:36.60 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
61 | Ella Tommola | 2003 | 213 | 1:37.26 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
62 | Edla Wuori | 2003 | 213 | 1:37.29 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
63 | Petra Kivi | 2003 | 210 | 1:37.71 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
64 | Kerttu Nurmi | 2003 | 207 | 1:38.11 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
65 | Jenny Grangärd | 2003 | 203 | 1:38.83 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
66 | Minea Wiren | 2003 | 199 | 1:39.46 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
67 | Martta Ruuska | 2003 | 198 | 1:39.59 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
68 | Olivia Sorvari | 2003 | 187 | 1:41.63 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Saima Huovinen | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 13:00 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 17:00 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 17, 100m VU T12, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emma Uusküla | 2002 | 507 | 1:05.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Mia Pentti | 2002 | 494 | 1:05.83 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Peppi Siirtola | 2002 | 480 | 1:06.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Sini Silvennoinen | 2002 | 463 | 1:07.30 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Peppi Pinomäki | 2002 | 449 | 1:07.98 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Emma von Dickoff | 2002 | 446 | 1:08.13 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Lilli Louhikoski | 2002 | 443 | 1:08.28 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Anniina Kallio | 2002 | 432 | 1:08.85 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Oona Laakso | 2002 | 431 | 1:08.89 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Lena Maula | 2002 | 430 | 1:08.96 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Emmi Kaunisto | 2002 | 423 | 1:09.36 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
12 | Julia Koivisto | 2002 | 419 | 1:09.58 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Lumi Linnakylä | 2002 | 416 | 1:09.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Emilia Liven | 2002 | 409 | 1:10.12 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Anna Vira | 2002 | 407 | 1:10.24 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 405 | 1:10.33 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
17 | Jessica Kujanpää | 2002 | 398 | 1:10.73 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Anni Niemi | 2002 | 397 | 1:10.84 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
19 | Nea Nygård | 2002 | 396 | 1:10.87 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
20 | Verna Rostedt | 2002 | 395 | 1:10.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Annika Toiviainen | 2002 | 393 | 1:11.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Vilma Adela Hottinen | 2002 | 392 | 1:11.09 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Venla Salminen | 2002 | 392 | 1:11.11 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
24 | Mathilda Kalenius | 2002 | 391 | 1:11.16 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
25 | Milla Nikkanen | 2002 | 391 | 1:11.18 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
26 | Sofia Nieminen | 2002 | 382 | 1:11.72 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
27 | Emilia Skinnari | 2002 | 382 | 1:11.76 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
27 | Ina Pollari | 2002 | 382 | 1:11.76 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
29 | Anni Savolainen | 2002 | 381 | 1:11.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Linnea Urvikko | 2002 | 381 | 1:11.82 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Emilie Pärnänen | 2002 | 379 | 1:11.90 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
32 | Emma Jokilammi | 2002 | 378 | 1:11.98 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
33 | Olga Koskinen | 2002 | 374 | 1:12.21 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
34 | Venla Suihkonen | 2002 | 374 | 1:12.22 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
35 | Meri Lauronen | 2002 | 374 | 1:12.26 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
36 | Sara Virtanen | 2002 | 372 | 1:12.34 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
37 | Jade Huhtamaa | 2002 | 365 | 1:12.85 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
38 | Roosa Rantala | 2002 | 362 | 1:13.00 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
39 | Emma Issakainen | 2002 | 361 | 1:13.08 | ||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
39 | Vera Vartiainen | 2002 | 361 | 1:13.08 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
41 | Helmi Heinonen | 2002 | 360 | 1:13.18 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
42 | Charlotte Ingberg | 2002 | 355 | 1:13.50 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
43 | Helmi Tossavainen | 2002 | 354 | 1:13.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Elisa Vakkuri | 2002 | 352 | 1:13.68 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
45 | Jaana Kaljunen | 2002 | 350 | 1:13.85 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
46 | Petra Heikkinen | 2002 | 350 | 1:13.88 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
47 | Alexandra Arenius | 2002 | 349 | 1:13.90 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
48 | Liisa Räikkönen | 2002 | 349 | 1:13.94 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
49 | Isa Vehkaoja | 2002 | 346 | 1:14.10 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
50 | Julie Wiik | 2002 | 346 | 1:14.16 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
51 | Emma Kajanto | 2002 | 345 | 1:14.18 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
52 | Peppi Palokangas | 2002 | 345 | 1:14.19 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
53 | Annina Toimela | 2002 | 345 | 1:14.20 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
54 | Tia Haikarinen | 2002 | 345 | 1:14.22 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
55 | Elina Palojärvi | 2002 | 345 | 1:14.24 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
56 | Siri Auvinen | 2002 | 344 | 1:14.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
57 | Kaisla Kangas | 2002 | 343 | 1:14.32 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
58 | Katariina Niemi | 2002 | 343 | 1:14.35 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
59 | Liisa Ryhänen | 2002 | 340 | 1:14.60 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
60 | Anni Turkkila | 2002 | 339 | 1:14.61 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
61 | Janita Brunila | 2002 | 338 | 1:14.70 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
62 | Veera Saarelainen | 2002 | 337 | 1:14.78 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
63 | Tinja Turunen | 2002 | 337 | 1:14.80 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
64 | Maisa Mielikäinen | 2002 | 335 | 1:14.96 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
65 | Sofia Kotkaniemi | 2002 | 335 | 1:14.97 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
66 | Iida Nyman | 2002 | 332 | 1:15.15 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
67 | Henriikka Nurminen | 2002 | 332 | 1:15.19 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
68 | Saana Karell | 2002 | 329 | 1:15.40 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
69 | Siiri Välimaa | 2002 | 328 | 1:15.44 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
70 | Viivi Kuusinen | 2002 | 328 | 1:15.47 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
71 | Mirka Mettinen | 2002 | 328 | 1:15.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
71 | Olivia Weuro | 2002 | 328 | 1:15.50 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
73 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 325 | 1:15.68 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
74 | Viivi Puolakka | 2002 | 323 | 1:15.83 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
75 | Ada Malm | 2002 | 323 | 1:15.86 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
76 | Minna Laitinen | 2002 | 322 | 1:15.95 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
77 | Iina Elorinne | 2002 | 321 | 1:16.01 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
78 | Hilla Hirvikoski | 2002 | 320 | 1:16.05 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
79 | Ada Aartela | 2002 | 320 | 1:16.07 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
80 | Katariina Kourula | 2002 | 318 | 1:16.21 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
81 | Milja Piippola | 2002 | 317 | 1:16.30 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
82 | Nea Winqvist | 2002 | 317 | 1:16.33 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
83 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | 317 | 1:16.36 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
84 | Essi Helle | 2002 | 315 | 1:16.45 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
85 | Veera Vihavainen | 2002 | 315 | 1:16.52 | ||||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
86 | Enni Lahtinen | 2002 | 314 | 1:16.53 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
87 | Mirja Alanko | 2002 | 314 | 1:16.60 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
88 | Wilma Elenius | 2002 | 313 | 1:16.64 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
89 | Sanni Ylösmäki | 2002 | 313 | 1:16.65 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
90 | Cecilia Johansson | 2002 | 312 | 1:16.71 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
91 | Reetta Kuusisto | 2002 | 312 | 1:16.76 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
92 | Jonna Vasara | 2002 | 308 | 1:17.04 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
92 | Josefiina Kause | 2002 | 308 | 1:17.04 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
94 | Wilma Rintala | 2002 | 308 | 1:17.07 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
95 | Alina Huotari | 2002 | 308 | 1:17.09 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
96 | Ida Nuppola | 2002 | 307 | 1:17.18 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
97 | Olivia Koski | 2002 | 306 | 1:17.21 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
98 | Ilona Juuri | 2002 | 306 | 1:17.22 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
99 | Janika Puhakka | 2002 | 306 | 1:17.25 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
100 | Sara Mustonen | 2002 | 305 | 1:17.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
101 | Katariina Rautiainen | 2002 | 304 | 1:17.36 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
102 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 304 | 1:17.37 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
103 | Aada Sulasalmi | 2002 | 304 | 1:17.38 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
104 | Pinja Paulomo | 2002 | 296 | 1:18.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
105 | Noona Rantanen | 2002 | 292 | 1:18.41 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
106 | Amalia Siekkinen | 2002 | 292 | 1:18.45 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
107 | Mette Hyvärinen | 2002 | 290 | 1:18.62 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
108 | Emmi Heine | 2002 | 290 | 1:18.65 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
109 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 288 | 1:18.83 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
110 | Ellen Strandberg | 2002 | 285 | 1:19.05 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
111 | Ronja Nurminen | 2002 | 285 | 1:19.09 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
112 | Viivi Paasonen | 2002 | 284 | 1:19.17 | ||||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
113 | Riia Hiltunen | 2002 | 284 | 1:19.18 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
114 | Meri Karttunen | 2002 | 283 | 1:19.22 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
115 | Veera Lahtinen | 2002 | 282 | 1:19.39 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
116 | Viivi Vaajanen | 2002 | 279 | 1:19.64 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
117 | Emmi Uotila | 2002 | 279 | 1:19.65 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
118 | Liina Salin | 2002 | 277 | 1:19.82 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
119 | Sofia Harju | 2002 | 275 | 1:20.05 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
119 | Vilma Norja | 2002 | 275 | 1:20.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
121 | Linda Merimaa | 2002 | 274 | 1:20.10 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
122 | Alida Öhberg | 2002 | 272 | 1:20.29 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
123 | Jenni Moisio | 2002 | 269 | 1:20.63 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
124 | Olivia Nurkkala | 2002 | 268 | 1:20.67 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
125 | Ilona Hjelt | 2002 | 265 | 1:21.05 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
126 | Ronja Nätynki | 2002 | 264 | 1:21.12 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
127 | Helena Victoria Valdmees | 2002 | 259 | 1:21.66 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
128 | Noora Nikkinen | 2002 | 259 | 1:21.67 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
129 | Juulia Mäkinen | 2002 | 258 | 1:21.79 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
130 | Venla Pesu | 2002 | 242 | 1:23.52 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Ida Grundström | 2002 | DNF | |||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Elisabeth Marie Salm | 2002 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 17:00 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 17:20 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 18, 100m VU P13, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Veeti Ruohtula | 2001 | 445 | 1:01.41 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Alexander Kislitsyn | 2001 | 444 | 1:01.45 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Tuomas Jokinen | 2001 | 392 | 1:04.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Tatu Hörkkö | 2001 | 389 | 1:04.23 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Petteri Haverinen | 2001 | 388 | 1:04.27 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Jaakko Reinonen | 2001 | 386 | 1:04.40 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Waltteri Valkeapää | 2001 | 377 | 1:04.89 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Mohamed Ezzat | 2001 | 376 | 1:04.94 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Oskari Herpola | 2001 | 375 | 1:05.00 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Miiro Vartiainen | 2001 | 375 | 1:05.05 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
11 | Noa Mäkelä | 2001 | 371 | 1:05.23 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
12 | Väinö Koponen | 2001 | 367 | 1:05.51 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Joona Mikkola | 2001 | 367 | 1:05.52 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Atte Moilanen | 2001 | 358 | 1:06.02 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Jere Keskiaho | 2001 | 355 | 1:06.20 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Risto Laisi | 2001 | 353 | 1:06.32 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
17 | Matias Pennanen | 2001 | 353 | 1:06.33 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
18 | Joona Lehtonen | 2001 | 353 | 1:06.36 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Juho Porkkala | 2001 | 350 | 1:06.55 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
20 | Aaron Antikainen | 2001 | 350 | 1:06.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Joonas Mustonen | 2001 | 346 | 1:06.80 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Herman Widbom | 2001 | 345 | 1:06.85 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
23 | Tiitus Taskila | 2001 | 345 | 1:06.86 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Eetu Einto | 2001 | 344 | 1:06.91 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
25 | Timi Pernanen | 2001 | 343 | 1:06.96 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
26 | Veeti Haikonen | 2001 | 338 | 1:07.30 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
27 | Claes Fjellström | 2001 | 336 | 1:07.47 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
28 | Kasper Envalds | 2001 | 323 | 1:08.32 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
29 | Timi Torkkel | 2001 | 321 | 1:08.51 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
30 | Janne Koivunen | 2001 | 320 | 1:08.55 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
31 | Eerikki Laitala | 2001 | 319 | 1:08.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Perttu Mikkola | 2001 | 316 | 1:08.80 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
33 | Roni Kallström | 2001 | 314 | 1:09.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Jere Ruuhonen | 2001 | 312 | 1:09.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Olli Malmberg | 2001 | 311 | 1:09.18 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
36 | Oskari Hynynen | 2001 | 310 | 1:09.24 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
37 | Jere Nevalainen | 2001 | 309 | 1:09.38 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
38 | Aleksi Helminen | 2001 | 307 | 1:09.51 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
39 | Eetu Partanen | 2001 | 306 | 1:09.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Taneli Lantta | 2001 | 298 | 1:10.21 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
41 | Ivar Malm | 2001 | 295 | 1:10.44 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
42 | Ohto Pihlajamäki | 2001 | 294 | 1:10.50 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
43 | Ossi Kleimola | 2001 | 293 | 1:10.61 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
44 | Jetro Isotalo | 2001 | 290 | 1:10.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Topi Rahikkala | 2001 | 290 | 1:10.84 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
46 | Eevert Leppänen | 2001 | 287 | 1:11.11 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
47 | Frans Bärlund | 2001 | 286 | 1:11.17 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
47 | Tuomas Karjalainen | 2001 | 286 | 1:11.17 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
49 | Atte Pennanen | 2001 | 285 | 1:11.23 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
50 | Veeti Veijonen | 2001 | 285 | 1:11.27 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
51 | Niklas Konttinen | 2001 | 284 | 1:11.35 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
52 | Erik Tikkakoski | 2001 | 283 | 1:11.43 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
53 | Harry Zimmermann | 2001 | 281 | 1:11.54 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
53 | Jesse Haimi | 2001 | 281 | 1:11.54 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
55 | Tuomas Lehtovirta | 2001 | 281 | 1:11.57 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
56 | Kasper Vaittinen | 2001 | 280 | 1:11.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
57 | Teemu Annala | 2001 | 280 | 1:11.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
58 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 279 | 1:11.74 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
59 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 279 | 1:11.77 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
60 | Arttu Niemi | 2001 | 278 | 1:11.86 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
61 | Harald Åström | 2001 | 275 | 1:12.08 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
62 | Pirkka Perkola | 2001 | 275 | 1:12.13 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
63 | Hugo Soljasalo | 2001 | 274 | 1:12.20 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
64 | Oskari Rantamäki | 2001 | 271 | 1:12.44 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
65 | Ville Aaltonen | 2001 | 270 | 1:12.50 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
66 | Juuso Hietanen | 2001 | 270 | 1:12.53 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
67 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 269 | 1:12.64 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
68 | Jiri Järvinen | 2001 | 267 | 1:12.82 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
69 | Santeri Tuomi | 2001 | 267 | 1:12.84 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
70 | Tuure Sandberg | 2001 | 265 | 1:13.01 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
71 | Viktor Leinonen | 2001 | 264 | 1:13.08 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
72 | Aaron Fernando de la Rosa | 2001 | 263 | 1:13.15 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
73 | Juho Ruuskanen | 2001 | 263 | 1:13.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
74 | Atte Alila | 2001 | 261 | 1:13.38 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
75 | Jesper Werdi | 2001 | 259 | 1:13.57 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
76 | Eemil Kylmä | 2001 | 256 | 1:13.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
77 | Saku Suomalainen | 2001 | 255 | 1:13.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
78 | Iiro Kuusela | 2001 | 255 | 1:13.94 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
79 | Niklas Linnanen | 2001 | 253 | 1:14.10 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
80 | Juho Laukkanen | 2001 | 243 | 1:15.10 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Konsta Seppä | 2001 | DNF | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 17:20 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 17:51 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 19, 200m SKU P11, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Paavo Erkinaro | 2003 | 292 | 1:23.19 | 2:51.78 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Aku Kaila | 2003 | 263 | 1:25.15 | 2:57.77 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 241 | 1:27.34 | 3:03.14 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Alex Lydman | 2003 | 241 | 1:28.22 | 3:03.17 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Marcus Forsel | 2003 | 239 | 1:29.04 | 3:03.59 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
6 | Vilho Heino | 2003 | 238 | 1:26.48 | 3:03.93 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
7 | Tatu Hapuoja | 2003 | 236 | 1:27.45 | 3:04.27 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Akseli Hakala | 2003 | 234 | 1:29.99 | 3:04.93 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Niko Matela | 2003 | 232 | 1:29.66 | 3:05.40 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
10 | Santeri Herpola | 2003 | 228 | 1:25.10 | 3:06.40 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Lari Tumanoff | 2003 | 226 | 1:30.39 | 3:07.15 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Henri Heikkilä | 2003 | 221 | 1:31.10 | 3:08.45 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
13 | Jami Ihalainen | 2003 | 218 | 1:34.63 | 3:09.14 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
14 | Sami Uusikumpu | 2003 | 213 | 1:35.10 | 3:10.70 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Niklas Hatakka | 2003 | 212 | 1:27.90 | 3:10.92 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Manu Hännikäinen | 2003 | 209 | 1:33.23 | 3:11.81 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Ville Savulahti | 2003 | 209 | 1:37.57 | 3:11.81 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
18 | Otto Kotola | 2003 | 199 | 1:33.24 | 3:15.17 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
19 | Lauri Kinnunen | 2003 | 197 | 1:38.56 | 3:15.66 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Ivar Nordman | 2003 | 197 | 1:38.19 | 3:15.80 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
21 | Tuukka Inkilä | 2003 | 192 | 1:31.69 | 3:17.31 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Roni Koskinen | 2003 | 183 | 1:36.22 | 3:20.63 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 182 | 1:39.20 | 3:21.04 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 181 | 1:38.57 | 3:21.41 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Teemu Nurminen | 2003 | 180 | 1:39.19 | 3:21.75 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Pauli Rantamäki | 2003 | 178 | 1:38.60 | 3:22.45 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
27 | Luca Kallela | 2003 | 176 | 1:41.87 | 3:23.42 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Toni Lipponen | 2003 | 175 | 1:45.15 | 3:23.80 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
29 | Lassi Haimi | 2003 | 174 | 1:38.68 | 3:23.84 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
30 | Jaakko Haanpää | 2003 | 171 | 1:35.99 | 3:25.05 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
31 | Juuso Rahikainen | 2003 | 171 | 1:43.83 | 3:25.08 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
32 | Leo Parviainen | 2003 | 168 | 1:40.46 | 3:26.28 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
33 | Kasper Lytz | 2003 | 167 | 1:40.68 | 3:26.72 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
34 | Joona Kortteinen | 2003 | 165 | 1:44.32 | 3:27.51 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
35 | Leevi Kervinen | 2003 | 160 | 1:46.21 | 3:29.59 | |||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
36 | Tuomas Peltola | 2003 | 160 | 1:35.52 | 3:29.70 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Olavi Männistö | 2003 | 157 | 1:45.06 | 3:31.03 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
38 | Risto Martikainen | 2003 | 152 | 1:44.80 | 3:33.28 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
39 | Heikki Jaspi | 2003 | 151 | 1:46.11 | 3:33.81 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
40 | Teemu Oksakari | 2003 | 150 | 1:44.42 | 3:34.51 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
41 | Lauri Saarela | 2003 | 143 | 1:49.03 | 3:37.71 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Aki Hakkarainen | 2003 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Benjamin Hoot | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU | ||||||||||
- | Eetu Palvanen | 2003 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Juho Elia Marjala | 2003 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Matias Sainio | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 17:51 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 09:03 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 20, 200m SKU T10, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 9 | 347 | 1:26.18 | 2:59.42 | ||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Emilia Sihvo | 2004 | 307 | 1:31.43 | 3:06.92 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Lotta Pälsi | 2004 | 7 | 305 | 1:26.68 | 3:07.21 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Petra Ansaranta | 2004 | 6 | 294 | 1:28.73 | 3:09.69 | ||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Emmi Manninen | 2004 | 5 | 285 | 1:32.25 | 3:11.61 | ||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Pinja Taskila | 2004 | 4 | 272 | 1:36.93 | 3:14.60 | ||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Veera Säämänen | 2004 | 3 | 271 | 1:33.67 | 3:14.83 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Saga Kovanen | 2004 | 2 | 261 | 1:35.26 | 3:17.37 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 1 | 247 | 1:33.84 | 3:20.89 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
10 | Sohvi Kallinen | 2004 | 245 | 1:39.59 | 3:21.43 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 242 | 1:38.08 | 3:22.43 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Siiri Konkka | 2004 | 236 | 1:36.74 | 3:23.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 234 | 1:36.40 | 3:24.43 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Ida Roponen | 2004 | 227 | 1:41.91 | 3:26.67 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
15 | Lilja Ukkola | 2004 | 222 | 1:44.94 | 3:28.29 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Sofia Salospohja | 2004 | 221 | 1:45.17 | 3:28.38 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 221 | 1:39.30 | 3:28.44 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 221 | 1:47.18 | 3:28.65 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Anni Hyttinen | 2004 | 217 | 1:46.22 | 3:29.70 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Milja Mäkinen | 2004 | 216 | 1:42.88 | 3:29.93 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
21 | Manja Lindell | 2004 | 214 | 1:49.59 | 3:30.85 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Ciara Wacklin | 2004 | 213 | 1:43.34 | 3:31.13 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Julia Tuura | 2004 | 213 | 1:47.26 | 3:31.19 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Nessa Järvinen | 2004 | 212 | 1:44.48 | 3:31.37 | |||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
25 | Irene Mäkilä | 2004 | 209 | 1:44.84 | 3:32.39 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Nicole Yisrael | 2004 | 208 | 1:45.54 | 3:32.66 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
27 | Emilia Jalonen | 2004 | 206 | 1:46.55 | 3:33.35 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
28 | Wilma Långström | 2004 | 206 | 1:45.37 | 3:33.47 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Matilda Kuusniemi Fishwick | 2004 | 206 | 1:46.75 | 3:33.59 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Sonja Salmimies | 2004 | 205 | 1:49.75 | 3:33.87 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
31 | Laura Markuksela | 2004 | 201 | 1:49.14 | 3:35.09 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
32 | Alisa Ailanen | 2004 | 196 | 1:47.86 | 3:37.08 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
33 | Cecilia Serovuo | 2004 | 196 | 1:44.86 | 3:37.13 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
34 | Salla Rantala | 2004 | 193 | 1:51.68 | 3:37.96 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
35 | Ella Mäkinen | 2004 | 192 | 1:45.87 | 3:38.51 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 189 | 1:51.73 | 3:39.71 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
37 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 189 | 1:49.04 | 3:39.77 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
38 | Kiia Junttari | 2004 | 188 | 1:48.05 | 3:40.16 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
39 | Wilma Savonen | 2004 | 186 | 1:47.46 | 3:40.81 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Saara Leinonen | 2004 | 183 | 1:48.39 | 3:42.07 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
41 | Anniina Haarala | 2004 | 181 | 1:45.59 | 3:42.75 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
42 | Frida Kunttu | 2004 | 180 | 1:47.32 | 3:43.11 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
43 | Ella Hulkki | 2004 | 178 | 1:44.39 | 3:43.98 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
44 | Inka Lytz | 2004 | 177 | 1:49.89 | 3:44.48 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
45 | Laura Heinonen | 2004 | 175 | 1:54.06 | 3:45.36 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
46 | Oona Holmberg | 2004 | 174 | 1:53.08 | 3:45.81 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
47 | Aada Hakala | 2004 | 172 | 1:52.74 | 3:46.67 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
48 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 172 | 1:47.99 | 3:46.68 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
49 | Milla Rintanen | 2004 | 172 | 1:48.71 | 3:46.70 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
50 | Helmi Haverinen | 2004 | 171 | 1:53.90 | 3:46.98 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Venla Lindström | 2004 | 171 | 1:53.33 | 3:47.08 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
52 | Vlada Guljajeva | 2004 | 169 | 1:51.43 | 3:47.77 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
53 | Helmi Lehtonen | 2004 | 169 | 1:53.39 | 3:47.99 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
54 | Ella Suominen | 2004 | 168 | 1:50.22 | 3:48.20 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
55 | Riikka Niskala | 2004 | 168 | 1:53.15 | 3:48.28 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
56 | Alina Talja | 2004 | 167 | 1:56.79 | 3:48.97 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
57 | Pinja Kallio | 2004 | 159 | 1:55.30 | 3:52.78 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
58 | Roona Karola | 2004 | 158 | 1:56.33 | 3:53.09 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
59 | Lilli Rinne | 2004 | 157 | 2:00.90 | 3:53.55 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
60 | Milla Hännikäinen | 2004 | 156 | 1:58.67 | 3:53.87 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
61 | Emmi Paavilainen | 2004 | 152 | 1:51.17 | 3:56.28 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
62 | Oona Ura | 2004 | 150 | 1:57.30 | 3:57.03 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
63 | Iida Savulahti | 2004 | 139 | 2:03.07 | 4:02.97 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Beata Niskanen | 2004 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Emily Cwirzen | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Iida Heikkinen | 2004 | DSQ | |||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Matilda Laitinen | 2004 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Milla Järvenpää | 2004 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU | ||||||||||
- | Pinja Nieminen | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 09:03 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 18:53 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 21, 50m PU P12, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 327 | 32.54 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Kalle Mäkinen | 2002 | 312 | 33.04 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Ronny Brännkärr | 2002 | 305 | 33.31 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Jere Oikarainen | 2002 | 282 | 34.19 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Matias Hjelm | 2002 | 274 | 34.50 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Antti Leppänen | 2002 | 269 | 34.72 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Viljami Salonen | 2002 | 255 | 35.36 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Niklas Laine | 2002 | 252 | 35.51 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
9 | Verneri Viisanen | 2002 | 245 | 35.80 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 244 | 35.87 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Joel Syrjä | 2002 | 239 | 36.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Oskari Aalto | 2002 | 237 | 36.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Leo Mikkonen | 2002 | 226 | 36.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Jesper Lietzen | 2002 | 222 | 37.03 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Valtteri Taskinen | 2002 | 217 | 37.31 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Samuli Korva | 2002 | 216 | 37.34 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
17 | Wäinö Koskinen | 2002 | 210 | 37.71 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Elias Saarinen | 2002 | 209 | 37.75 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
19 | Julius Kuitunen | 2002 | 209 | 37.77 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 208 | 37.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Eemeli Leinonen | 2002 | 207 | 37.88 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Toivo Haikonen | 2002 | 205 | 37.98 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
23 | Axel Olander | 2002 | 196 | 38.58 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
24 | Akseli Ylikoski | 2002 | 195 | 38.62 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
25 | Petr Pankratov | 2002 | 194 | 38.68 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Jesse Anttila | 2002 | 193 | 38.79 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
27 | Benjamin Kangas | 2002 | 192 | 38.82 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
28 | Veeti Verronen | 2002 | 190 | 39.01 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
29 | Veeti Taimisto | 2002 | 184 | 39.41 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
30 | Max Åström | 2002 | 181 | 39.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Elias Juntunen | 2002 | 181 | 39.62 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
32 | Sampo Soininen | 2002 | 179 | 39.74 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
33 | Alexander Fyhr | 2002 | 179 | 39.79 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
34 | Roope Paatos | 2002 | 178 | 39.82 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
35 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 178 | 39.85 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
36 | Oscar Skjäl | 2002 | 176 | 40.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Teemu Turunen | 2002 | 172 | 40.27 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
38 | Oliver Kela | 2002 | 172 | 40.28 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
39 | Roope Tsutsunen | 2002 | 171 | 40.35 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
40 | Rasmus Söderholm | 2002 | 170 | 40.48 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
41 | Niclas Viitasalo | 2002 | 166 | 40.76 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
42 | Kasper Tolonen | 2002 | 165 | 40.84 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
43 | Justus Hilaja | 2002 | 165 | 40.87 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
44 | Henri Jokinen | 2002 | 165 | 40.89 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
45 | Mio Harju | 2002 | 164 | 40.92 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
46 | Elias Laine | 2002 | 161 | 41.19 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
47 | Väinö-Pekka Niemelä | 2002 | 160 | 41.29 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
48 | Vilho Honkamaa | 2002 | 154 | 41.83 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
49 | Robin Söderholm | 2002 | 153 | 41.87 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
50 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 150 | 42.13 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
51 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 149 | 42.28 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
52 | Patrik Wagner | 2002 | 146 | 42.54 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
53 | Miska Birkstedt | 2002 | 146 | 42.56 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
54 | Akseli Lehtonen | 2002 | 144 | 42.73 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
55 | Ahti Saarela | 2002 | 143 | 42.80 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
56 | Veikka Saren | 2002 | 141 | 43.00 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
57 | Tuukka Pekkanen | 2002 | 140 | 43.12 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
58 | Joonas Kytömäki | 2002 | 137 | 43.45 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
59 | Aarne Myllynen | 2002 | 129 | 44.37 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
59 | Roni Vilén | 2002 | 129 | 44.37 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Lauri Kettunen | 2002 | DSQ | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 18:53 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 19:17 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 22, 50m PU T11, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 429 | 33.22 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 387 | 34.39 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 354 | 35.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 335 | 36.08 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
5 | Taru Vannas | 2003 | 329 | 36.30 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Emma Haglund | 2003 | 319 | 36.69 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
7 | Ellen Antikainen | 2003 | 315 | 36.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Sonja Lehtinen | 2003 | 289 | 37.90 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
9 | Laura Kellberg | 2003 | 286 | 38.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Saana Yritys | 2003 | 284 | 38.14 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
11 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 283 | 38.17 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Venla Järvinen | 2003 | 273 | 38.60 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Julia Peltola | 2003 | 273 | 38.62 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 273 | 38.62 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
15 | Emilia Lyyra | 2003 | 269 | 38.81 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
16 | Henna Hökkä | 2003 | 265 | 39.03 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Minja Lukkari | 2003 | 255 | 39.49 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Minttu Paalanen | 2003 | 254 | 39.57 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Katariina Kuulasmaa | 2003 | 252 | 39.67 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
20 | Viivi Sorri | 2003 | 250 | 39.75 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
21 | Lotta Lehtoila | 2003 | 244 | 40.07 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
22 | Tara Korkiakoski | 2003 | 238 | 40.42 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
23 | Rebekka Luoto | 2003 | 238 | 40.45 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
24 | Nicole Sundell | 2003 | 235 | 40.57 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
25 | Martta Nygård | 2003 | 235 | 40.58 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
26 | Noora Peltoniemi | 2003 | 231 | 40.80 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
27 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 226 | 41.15 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
28 | Juulia Käräjämies | 2003 | 225 | 41.20 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
29 | Taiga Yritys | 2003 | 223 | 41.30 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
30 | Emma Hämäläinen | 2003 | 221 | 41.43 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
31 | Sandra Kalenius | 2003 | 220 | 41.47 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
32 | Elina Karoliina Lampinen | 2003 | 220 | 41.49 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
33 | Heta Veikkola | 2003 | 219 | 41.55 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
34 | Senni Räikkönen | 2003 | 214 | 41.88 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
35 | Cindy Palm | 2003 | 213 | 41.95 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 212 | 42.01 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
37 | Anni Korhonen | 2003 | 211 | 42.06 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
37 | Veera Skinnari | 2003 | 211 | 42.06 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
39 | Essi Salokorpi | 2003 | 209 | 42.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Aino Paju | 2003 | 208 | 42.27 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
41 | Stefania Pavlidi | 2003 | 206 | 42.39 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
42 | Venla Säntti | 2003 | 205 | 42.45 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
43 | Evgenia Vlasova | 2003 | 205 | 42.47 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
44 | Senni Mattila | 2003 | 204 | 42.53 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
45 | Martta Ruuska | 2003 | 201 | 42.79 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
46 | Ethel Piksilä | 2003 | 199 | 42.87 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
47 | Siiri Einiö | 2003 | 198 | 42.96 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
48 | Nita Poutiainen | 2003 | 196 | 43.12 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
49 | Ella Tommola | 2003 | 196 | 43.13 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
50 | Reeta Kallunki | 2003 | 196 | 43.15 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
51 | Ronja Myllykallio | 2003 | 195 | 43.17 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
52 | Emilia Hokkanen | 2003 | 195 | 43.21 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
53 | Matilda Saario | 2003 | 194 | 43.25 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
54 | Minna Kinnunen | 2003 | 192 | 43.41 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
55 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 192 | 43.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
56 | Edla Wuori | 2003 | 191 | 43.46 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
57 | Emma Johansson | 2003 | 189 | 43.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
58 | Viivi Kallunki | 2003 | 188 | 43.72 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
59 | Ella Hurtta | 2003 | 188 | 43.73 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
60 | Petra Kivi | 2003 | 185 | 43.94 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
61 | Johanna Finnberg | 2003 | 182 | 44.16 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
62 | Iina von Schrowe | 2003 | 182 | 44.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
63 | Ella Alanko | 2003 | 182 | 44.23 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
64 | Jenny Grangärd | 2003 | 179 | 44.46 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
65 | Minea Wiren | 2003 | 178 | 44.53 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
66 | Sofia Långström | 2003 | 177 | 44.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
67 | Roosa Aho | 2003 | 177 | 44.63 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
68 | Kiia Kinnunen | 2003 | 172 | 45.07 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
69 | Oona Puolakka | 2003 | 170 | 45.18 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
70 | Aino Villanen | 2003 | 170 | 45.19 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
71 | Tilda Selonen | 2003 | 168 | 45.36 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
72 | Janna Salminen | 2003 | 167 | 45.52 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
73 | Venla Koskinen | 2003 | 163 | 45.83 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
74 | Julia Romo | 2003 | 162 | 45.93 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
75 | Ella Uusitalo | 2003 | 161 | 46.08 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
76 | Anni Ruokanen | 2003 | 160 | 46.16 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
77 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 158 | 46.36 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
78 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 157 | 46.46 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
79 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 156 | 46.49 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
80 | Frida Kangastupa | 2003 | 153 | 46.86 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
81 | Lotta Isola | 2003 | 151 | 47.07 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
82 | Linnea Ström | 2003 | 150 | 47.10 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
83 | Ida Lehtovaara | 2003 | 149 | 47.26 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
84 | Jenni Kiviniemi | 2003 | 145 | 47.65 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
85 | Mathilda Puutio | 2003 | 144 | 47.74 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
86 | Helka Suomäki | 2003 | 140 | 48.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
87 | Arna Seres | 2003 | 139 | 48.33 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
88 | Siiri Pellinen | 2003 | 137 | 48.52 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
89 | Maija Björkholm | 2003 | 134 | 48.95 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
90 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 130 | 49.45 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
- | Saima Huovinen | 2003 | DNF | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
- | Julie Nikkilä | 2003 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 19:17 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 20:00 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 23, 4X100m SKUV P13, Loppukilpailut 10 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Cetus 1 | 2001 | 359 | 4:51.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tuomas Jokinen | 2001 | 1:15.72 | 1:15.72 | |||||||
Eerikki Laitala | 2001 | 1:16.82 | 2:32.54 | |||||||
Aaron Antikainen | 2001 | 1:10.87 | 3:43.41 | |||||||
Roni Kallström | 2001 | 1:08.23 | 4:51.64 | |||||||
2 | Laus Pojat 1 | 2001 | 330 | 4:59.85 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Petteri Haverinen | 2001 | 1:13.51 | 1:13.51 | |||||||
Väinö Koponen | 2001 | 1:22.07 | 2:35.58 | |||||||
Timi Pernanen | 2001 | 1:18.87 | 3:54.45 | |||||||
Joonas Mustonen | 2001 | 1:05.40 | 4:59.85 | |||||||
3 | Oulun Uinti 1 | 2001 | 329 | 5:00.14 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Atte Moilanen | 2001 | 1:12.20 | 1:12.20 | |||||||
Jere Keskiaho | 2001 | 1:27.82 | 2:40.02 | |||||||
Tuomas Karjalainen | 2001 | 1:15.38 | 3:55.40 | |||||||
Tiitus Taskila | 2001 | 1:04.74 | 5:00.14 | |||||||
4 | Hu 1 | 2001 | 272 | 5:19.78 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Aatu Harju | 2002 | 1:26.91 | 1:26.91 | |||||||
Eemeli Raninen | 2001 | 1:29.27 | 2:56.18 | |||||||
Isak Gramén | 2001 | 1:13.48 | 4:09.66 | |||||||
Tuomas Lehtovirta | 2001 | 1:10.12 | 5:19.78 | |||||||
5 | Aui Rollopojat [2001] | 2001 | 271 | 5:20.00 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Jere Nevalainen | 2001 | 1:20.34 | 1:20.34 | |||||||
Jesper Lietzen | 2002 | 1:34.87 | 2:55.21 | |||||||
Mohamed Ezzat | 2001 | 1:17.89 | 4:13.10 | |||||||
Ibrahim Ezzat | 2002 | 1:06.90 | 5:20.00 | |||||||
6 | Laus Pojat 2 | 2001 | 268 | 5:21.17 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Jasu Ovaskainen | 2002 | 1:21.05 | 1:21.05 | |||||||
Atte Pennanen | 2001 | 1:28.18 | 2:49.23 | |||||||
Antti Leppänen | 2002 | 1:23.19 | 4:12.42 | |||||||
Harry Zimmermann | 2001 | 1:08.75 | 5:21.17 | |||||||
7 | Vus-Vss 1 | 2001 | 267 | 5:21.81 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Toivo Haikonen | 2002 | 1:27.79 | 1:27.79 | |||||||
Ivar Malm | 2001 | 1:28.84 | 2:56.63 | |||||||
Claes Fjellström | 2001 | 1:14.83 | 4:11.46 | |||||||
Alex Lydman | 2003 | 1:10.35 | 5:21.81 | |||||||
8 | Tatu Rollo I | 2001 | 263 | 5:23.18 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Pirkka Perkola | 2001 | 1:22.25 | 1:22.25 | |||||||
Pekka Vilmunen | 2001 | 1:30.28 | 2:52.53 | |||||||
Erik Tikkakoski | 2001 | 1:22.60 | 4:15.13 | |||||||
Joona Lehtonen | 2001 | 1:08.05 | 5:23.18 | |||||||
9 | Oulun Uinti 2 | 2001 | 261 | 5:23.94 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Valtteri Taskinen | 2002 | 1:26.98 | 1:26.98 | |||||||
Julius Kuitunen | 2002 | 1:29.75 | 2:56.73 | |||||||
Anton Ylihannu | 2001 | 1:19.42 | 4:16.15 | |||||||
Paavo Erkinaro | 2003 | 1:07.79 | 5:23.94 | |||||||
10 | Cetus 2 | 2001 | 260 | 5:24.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Jere Ruuhonen | 2001 | 1:19.94 | 1:19.94 | |||||||
Verneri Viisanen | 2002 | 1:26.34 | 2:46.28 | |||||||
Kasper Vaittinen | 2001 | 1:28.80 | 4:15.08 | |||||||
Oskari Aalto | 2002 | 1:09.38 | 5:24.46 | |||||||
11 | Åsk Pojkar 1 | 2001 | 259 | 5:25.13 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Niklas Konttinen | 2001 | 1:24.54 | 1:24.54 | |||||||
Oskari Herpola | 2001 | 1:22.68 | 2:47.22 | |||||||
Hugo Enroth | 2001 | 1:27.20 | 4:14.42 | |||||||
Santeri Herpola | 2003 | 1:10.71 | 5:25.13 | |||||||
12 | Jous Miehet [2001] | 2001 | 256 | 5:26.03 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Akseli Kontiainen | 2002 | 1:28.20 | 1:28.20 | |||||||
Veeti Ruohtula | 2001 | 1:23.97 | 2:52.17 | |||||||
Miiro Vartiainen | 2001 | 1:19.60 | 4:11.77 | |||||||
Eemeli Puhakka | 2001 | 1:14.26 | 5:26.03 | |||||||
13 | Hss Miehet 1 [2001] | 2001 | 241 | 5:32.93 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Veeti Haikonen | 2001 | 1:17.22 | 1:17.22 | |||||||
Topi Rahikkala | 2001 | 1:28.75 | 2:45.97 | |||||||
Lauri Krapf | 2001 | 1:34.24 | 4:20.21 | |||||||
Lari Tumanoff | 2003 | 1:12.72 | 5:32.93 | |||||||
14 | Uita 1 | 2001 | 240 | 5:33.32 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Akseli Hakala | 2003 | 1:25.55 | 1:25.55 | |||||||
Tatu Hörkkö | 2001 | 1:30.07 | 2:55.62 | |||||||
Wäinö Koskinen | 2002 | 1:29.38 | 4:25.00 | |||||||
Tatu Hapuoja | 2003 | 1:08.32 | 5:33.32 | |||||||
15 | Cetus 3 | 2001 | 227 | 5:39.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Saku Suomalainen | 2001 | 1:22.83 | 1:22.83 | |||||||
Joel Syrjä | 2002 | 1:38.83 | 3:01.66 | |||||||
Jetro Isotalo | 2001 | 1:26.96 | 4:28.62 | |||||||
Leo Mikkonen | 2002 | 1:10.99 | 5:39.61 | |||||||
16 | Rius 7 | 2001 | 223 | 5:41.79 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Mikael Virtanen | 2002 | 1:23.98 | 1:23.98 | |||||||
Atte Lasmio | 2001 | 1:34.14 | 2:58.12 | |||||||
Elias Saarinen | 2002 | 1:33.52 | 4:31.64 | |||||||
Konsta Seppä | 2001 | 1:10.15 | 5:41.79 | |||||||
17 | Lru-Meidän Pojat[2001] | 2001 | 213 | 5:46.72 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
Hugo Soljasalo | 2001 | 1:24.50 | 1:24.50 | |||||||
Niko Matela | 2003 | 1:42.52 | 3:07.02 | |||||||
Lauri Kettunen | 2002 | 1:27.63 | 4:34.65 | |||||||
Juuso Hietanen | 2001 | 1:12.07 | 5:46.72 | |||||||
18 | Siwa Rollo Pojat 1 | 2001 | 212 | 5:47.32 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Juho Laukkanen | 2001 | 1:27.20 | 1:27.20 | |||||||
Sami Uusikumpu | 2003 | 1:39.62 | 3:06.82 | |||||||
Joona Mikkola | 2001 | 1:22.38 | 4:29.20 | |||||||
Patrik Wagner | 2002 | 1:18.12 | 5:47.32 | |||||||
19 | Swim Miehet [2] | 2001 | 211 | 5:48.10 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Sampo Soininen | 2002 | 1:31.10 | 1:31.10 | |||||||
Olli Elo | 2002 | 1:33.55 | 3:04.65 | |||||||
Aaron Fernando de la Rosa | 2001 | 1:30.55 | 4:35.20 | |||||||
Julius Auvinen | 2001 | 1:12.90 | 5:48.10 | |||||||
20 | Hss Miehet 2 [2001] | 2001 | 205 | 5:51.20 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Rasmus Söderholm | 2002 | 1:28.40 | 1:28.40 | |||||||
Georg Närjä | 2002 | 1:35.67 | 3:04.07 | |||||||
Niklas Linnanen | 2001 | 1:31.19 | 4:35.26 | |||||||
Alexander Beresten | 2001 | 1:15.94 | 5:51.20 | |||||||
21 | Ukk Miehet [2001] | 2001 | 202 | 5:52.89 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Pieti Raunio | 2002 | 1:28.32 | 1:28.32 | |||||||
Jami Ihalainen | 2003 | 1:35.02 | 3:03.34 | |||||||
Riku Leino | 2001 | 1:32.86 | 4:36.20 | |||||||
Nooa Lehtoniemi | 2003 | 1:16.69 | 5:52.89 | |||||||
22 | Tatu Rollo Ii [2001] | 2001 | 195 | 5:56.85 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Miska Birkstedt | 2002 | 1:28.62 | 1:28.62 | |||||||
Petr Pankratov | 2002 | 1:37.89 | 3:06.51 | |||||||
Saku Kovanen | 2001 | 1:36.19 | 4:42.70 | |||||||
Iiro Kuusela | 2001 | 1:14.15 | 5:56.85 | |||||||
23 | Laus Pojat 3 | 2001 | 194 | 5:57.79 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Roni Vilén | 2002 | 1:33.10 | 1:33.10 | |||||||
Aaro Hämäläinen | 2002 | 1:39.49 | 3:12.59 | |||||||
Manu Hännikäinen | 2003 | 1:35.97 | 4:48.56 | |||||||
Aleksi Helminen | 2001 | 1:09.23 | 5:57.79 | |||||||
24 | Åsk Pojkar 2 | 2001 | 192 | 5:58.74 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Samu Petteri Kallio | 2002 | 1:29.26 | 1:29.26 | |||||||
Janne Juven | 2001 | 1:39.23 | 3:08.49 | |||||||
Viktor Leinonen | 2001 | 1:35.75 | 4:44.24 | |||||||
Jesper Werdi | 2001 | 1:14.50 | 5:58.74 | |||||||
25 | Kou Miehet [2001] | 2001 | 190 | 6:00.25 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Joonatan Lekander | 2002 | 1:29.78 | 1:29.78 | |||||||
Reko Ojalainen | 2001 | 1:38.07 | 3:07.85 | |||||||
Ossi Kleimola | 2001 | 1:30.48 | 4:38.33 | |||||||
Manu Ursin | 2002 | 1:21.92 | 6:00.25 | |||||||
26 | Vus-Vss 2 | 2001 | 170 | 6:14.01 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Teemu Oksakari | 2003 | 1:40.83 | 1:40.83 | |||||||
Aaro Kangasmaa | 2001 | 1:33.79 | 3:14.62 | |||||||
Vilho Honkamaa | 2002 | 1:41.15 | 4:55.77 | |||||||
Felix Kallio | 2001 | 1:18.24 | 6:14.01 | |||||||
27 | Juk | 2001 | 169 | 6:14.58 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Aarne Myllynen | 2002 | 1:33.72 | 1:33.72 | |||||||
Eetu Häkkinen | 2001 | 1:42.04 | 3:15.76 | |||||||
Elmeri Einola | 2001 | 1:41.74 | 4:57.50 | |||||||
Onni-Kalle Luomala | 2002 | 1:17.08 | 6:14.58 | |||||||
28 | Kuus Miehet [2001] | 2001 | 164 | 6:17.97 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Luukas Hätinen | 2002 | 1:47.61 | 1:47.61 | |||||||
Ville Hämäläinen | 2002 | 1:40.89 | 3:28.50 | |||||||
Ohto Pihlajamäki | 2001 | 1:29.56 | 4:58.06 | |||||||
Teemu Turunen | 2002 | 1:19.91 | 6:17.97 | |||||||
29 | Vus-Vss 3 | 2001 | 144 | 6:35.26 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Juho Jämsä | 2001 | 1:39.46 | 1:39.46 | |||||||
Tuukka Nissilä | 2001 | 1:44.57 | 3:24.03 | |||||||
Casper Loo | 2002 | 1:46.92 | 5:10.95 | |||||||
Robin Söderholm | 2002 | 1:24.31 | 6:35.26 | |||||||
- | Sgr Miehet [2001] | 2001 | DNS | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
0 | ||||||||||
Herman Widbom | 2001 | |||||||||
Eevert Leppänen | 2001 | |||||||||
Harald Åström | 2001 | DNS | ||||||||
- | Poseidon Rollo 1 | 2001 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
Kalle Mäkinen | 2002 | 1:19.93 | 1:19.93 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Raisu Miehet [2001] I | 2001 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa | ||||||||||
- | Rius 8 | 2001 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tino Lukkaroinen | 2002 | 1:46.07 | 1:46.07 | |||||||
- | Siwa Rollo Pojat2 | 2001 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Samuel Leppänen | 2002 | 1:34.31 | 1:34.31 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Swim Miehet [1] | 2001 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Jiri Järvinen | 2001 | 1:23.91 | 1:23.91 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Uita 2 | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tuomas Marenk | 2001 | 1:39.73 | 1:39.73 | |||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 20:00 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 20:55 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 24, 4X100m VUV T12, Loppukilpailut 10 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Raisu Naiset [2002] I | 2002 | 18 | 483 | 4:29.77 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Peppi Pinomäki | 2002 | 1:07.14 | 1:07.14 | |||||||
Emilia Liven | 2002 | 1:08.07 | 2:15.21 | |||||||
Oona Laakso | 2002 | 1:07.63 | 3:22.84 | |||||||
Anniina Kallio | 2002 | 1:06.93 | 4:29.77 | |||||||
2 | Aui Rollotytöt 1 [2002] | 2002 | 14 | 465 | 4:33.24 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Sylvia Kuusisto | 2003 | 1:09.31 | 1:09.31 | |||||||
Julia Koivisto | 2002 | 1:08.69 | 2:18.00 | |||||||
Lydia Rintanen | 2002 | 1:09.50 | 3:27.50 | |||||||
Emma Uusküla | 2002 | 1:05.74 | 4:33.24 | |||||||
3 | Cetus 1 | 2002 | 12 | 447 | 4:36.85 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Lumi Linnakylä | 2002 | 1:09.23 | 1:09.23 | |||||||
Annika Toiviainen | 2002 | 1:11.61 | 2:20.84 | |||||||
Peppi Siirtola | 2002 | 1:06.05 | 3:26.89 | |||||||
Anni Savolainen | 2002 | 1:09.96 | 4:36.85 | |||||||
4 | Swim Naiset [1] | 2002 | 10 | 417 | 4:43.25 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Mia Pentti | 2002 | 1:06.01 | 1:06.01 | |||||||
Sara Virtanen | 2002 | 1:09.93 | 2:15.94 | |||||||
Viivi Puolakka | 2002 | 1:14.72 | 3:30.66 | |||||||
Peppi Palokangas | 2002 | 1:12.59 | 4:43.25 | |||||||
5 | Åsk Flickor 1 | 2002 | 8 | 404 | 4:46.33 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Sini Silvennoinen | 2002 | 1:08.85 | 1:08.85 | |||||||
Emilie Pärnänen | 2002 | 1:09.52 | 2:18.37 | |||||||
Katariina Niemi | 2002 | 1:13.37 | 3:31.74 | |||||||
Ilona Juuri | 2002 | 1:14.59 | 4:46.33 | |||||||
6 | Uita 1 | 2002 | 6 | 400 | 4:47.21 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Linnea Urvikko | 2002 | 1:11.58 | 1:11.58 | |||||||
Enni Lahtinen | 2002 | 1:15.74 | 2:27.32 | |||||||
Elina Palojärvi | 2002 | 1:12.60 | 3:39.92 | |||||||
Emma von Dickoff | 2002 | 1:07.29 | 4:47.21 | |||||||
7 | Hss Naiset 1 [2002] | 2002 | 4 | 399 | 4:47.41 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Emma Jokilammi | 2002 | 1:12.11 | 1:12.11 | |||||||
Annina Toimela | 2002 | 1:13.23 | 2:25.34 | |||||||
Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 1:14.08 | 3:39.42 | |||||||
Lena Maula | 2002 | 1:07.99 | 4:47.41 | |||||||
8 | Aui Rollotytöt 2 [2002] | 2002 | 2 | 396 | 4:48.13 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Anna Vira | 2002 | 1:10.37 | 1:10.37 | |||||||
Alexandra Arenius | 2002 | 1:15.62 | 2:25.99 | |||||||
Liisa Räikkönen | 2002 | 1:12.36 | 3:38.35 | |||||||
Jessica Kujanpää | 2002 | 1:09.78 | 4:48.13 | |||||||
9 | Oulun Uinti 1 | 2002 | 382 | 4:51.66 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Henna Hökkä | 2003 | 1:13.34 | 1:13.34 | |||||||
Petra Heikkinen | 2002 | 1:12.65 | 2:25.99 | |||||||
Isa Vehkaoja | 2002 | 1:13.44 | 3:39.43 | |||||||
Laura Lahtinen | 2003 | 1:12.23 | 4:51.66 | |||||||
10 | Cetus 2 | 2002 | 380 | 4:52.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Ellen Antikainen | 2003 | 1:13.83 | 1:13.83 | |||||||
Mirka Mettinen | 2002 | 1:13.50 | 2:27.33 | |||||||
Verna Rostedt | 2002 | 1:12.49 | 3:39.82 | |||||||
Helmi Tossavainen | 2002 | 1:12.31 | 4:52.13 | |||||||
11 | Poseidon Rollo 1 | 2002 | 375 | 4:53.40 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Lilli Louhikoski | 2002 | 1:10.06 | 1:10.06 | |||||||
Ida Grundström | 2002 | 1:09.05 | 2:19.11 | |||||||
Liinu Louhikoski | 2004 | 1:16.08 | 3:35.19 | |||||||
Taru Vannas | 2003 | 1:18.21 | 4:53.40 | |||||||
12 | Laus Tytöt 1 | 2002 | 370 | 4:54.71 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Veera Skinnari | 2003 | 1:15.23 | 1:15.23 | |||||||
Emilia Skinnari | 2002 | 1:12.44 | 2:27.67 | |||||||
Ronja Nurminen | 2002 | 1:17.01 | 3:44.68 | |||||||
Jemilia Haapakoski | 2002 | 1:10.03 | 4:54.71 | |||||||
13 | Raisu Naiset [2002] 2 | 2002 | 368 | 4:55.18 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Helmi Heinonen | 2002 | 1:13.20 | 1:13.20 | |||||||
Rebekka Luoto | 2003 | 1:12.33 | 2:25.53 | |||||||
Venla Järvinen | 2003 | 1:13.85 | 3:39.38 | |||||||
Roosa Aho | 2003 | 1:15.80 | 4:55.18 | |||||||
14 | Cetus 3 | 2002 | 347 | 5:01.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laura Kellberg | 2003 | 1:15.19 | 1:15.19 | |||||||
Sofia Långström | 2003 | 1:16.41 | 2:31.60 | |||||||
Oona Puolakka | 2003 | 1:17.27 | 3:48.87 | |||||||
Siri Auvinen | 2002 | 1:12.35 | 5:01.22 | |||||||
15 | Hu 1 | 2002 | 334 | 5:04.90 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Sonja Lehtinen | 2003 | 1:16.05 | 1:16.05 | |||||||
Saima Huovinen | 2003 | 1:18.09 | 2:34.14 | |||||||
Essi Helle | 2002 | 1:18.71 | 3:52.85 | |||||||
Jade Huhtamaa | 2002 | 1:12.05 | 5:04.90 | |||||||
16 | Hahe Naiset [2002] | 2002 | 334 | 5:04.92 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Milja Piippola | 2002 | 1:17.23 | 1:17.23 | |||||||
Jessi Nurmela | 2002 | 1:19.83 | 2:37.06 | |||||||
Hilla Hirvikoski | 2002 | 1:16.04 | 3:53.10 | |||||||
Anni Niemi | 2002 | 1:11.82 | 5:04.92 | |||||||
17 | Vus-Vss 1 | 2002 | 333 | 5:05.28 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Ina Pollari | 2002 | 1:11.39 | 1:11.39 | |||||||
Tara Korkiakoski | 2003 | 1:16.22 | 2:27.61 | |||||||
Emma Haglund | 2003 | 1:14.80 | 3:42.41 | |||||||
Viivi Koivisto | 2002 | 1:22.87 | 5:05.28 | |||||||
18 | Åsk Flickor 2 | 2002 | 323 | 5:08.54 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Kaisla Kangas | 2002 | 1:15.35 | 1:15.35 | |||||||
Reetta Kuusisto | 2002 | 1:17.03 | 2:32.38 | |||||||
Maija Nurmi | 2003 | 1:18.25 | 3:50.63 | |||||||
Oona Kuusivaara | 2002 | 1:17.91 | 5:08.54 | |||||||
19 | Pus | 2002 | 320 | 5:09.34 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Ellen-Maria Neiramaa | 2002 | 1:22.11 | 1:22.11 | |||||||
Senni Mattila | 2003 | 1:18.89 | 2:41.00 | |||||||
Roosa Rantala | 2002 | 1:15.29 | 3:56.29 | |||||||
Emmi Kaunisto | 2002 | 1:13.05 | 5:09.34 | |||||||
20 | Kus-Gss Naperot | 2002 | 313 | 5:11.56 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
Olivia Nurkkala | 2002 | 1:20.61 | 1:20.61 | |||||||
Liina Salin | 2002 | 1:19.47 | 2:40.08 | |||||||
Veera Lahtinen | 2002 | 1:20.37 | 4:00.45 | |||||||
Nea Nygård | 2002 | 1:11.11 | 5:11.56 | |||||||
21 | Poseidon Rollo 2 | 2002 | 305 | 5:14.51 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Ellen Strandberg | 2002 | 1:16.71 | 1:16.71 | |||||||
Julie Nikkilä | 2003 | 1:21.24 | 2:37.95 | |||||||
Noona Rantanen | 2002 | 1:18.05 | 3:56.00 | |||||||
Meri Karttunen | 2002 | 1:18.51 | 5:14.51 | |||||||
22 | Kou Naiset [2002] | 2002 | 304 | 5:14.62 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Jenna Pulkkinen | 2004 | 1:25.42 | 1:25.42 | |||||||
Noora Nikkinen | 2002 | 1:20.27 | 2:45.69 | |||||||
Sandra Kalenius | 2003 | 1:17.32 | 4:03.01 | |||||||
Mathilda Kalenius | 2002 | 1:11.61 | 5:14.62 | |||||||
23 | Oulun Uinti 2 | 2002 | 304 | 5:14.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 1:17.97 | 1:17.97 | |||||||
Minja Lukkari | 2003 | 1:17.57 | 2:35.54 | |||||||
Martta Nygård | 2003 | 1:19.84 | 3:55.38 | |||||||
Petra Ansaranta | 2004 | 1:19.42 | 5:14.80 | |||||||
24 | Häus Tytöt | 2002 | 302 | 5:15.47 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Sofia Nieminen | 2002 | 1:11.55 | 1:11.55 | |||||||
Ada Aartela | 2002 | 1:17.99 | 2:29.54 | |||||||
Hanni Riikonen | 2002 | 1:31.50 | 4:01.04 | |||||||
Emma Kajanto | 2002 | 1:14.43 | 5:15.47 | |||||||
25 | Tatu Rollo I | 2002 | 297 | 5:17.18 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Venla Pesu | 2002 | 1:22.61 | 1:22.61 | |||||||
Julie Wiik | 2002 | 1:14.43 | 2:37.04 | |||||||
Viivi Kuusinen | 2002 | 1:15.66 | 3:52.70 | |||||||
Emmi Manninen | 2004 | 1:24.48 | 5:17.18 | |||||||
26 | Laus Tytöt 2 | 2002 | 295 | 5:17.69 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Linda Merimaa | 2002 | 1:20.00 | 1:20.00 | |||||||
Jenna Kallio | 2002 | 1:18.86 | 2:38.86 | |||||||
Emilia Hokkanen | 2003 | 1:18.37 | 3:57.23 | |||||||
Helena Victoria Valdmees | 2002 | 1:20.46 | 5:17.69 | |||||||
27 | Kove-Ve Naiset [2002] | 2002 | 294 | 5:18.32 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
Meri Lauronen | 2002 | 1:14.12 | 1:14.12 | |||||||
Ella Hurtta | 2003 | 1:24.90 | 2:39.02 | |||||||
Ida Lehtovaara | 2003 | 1:24.66 | 4:03.68 | |||||||
Janita Brunila | 2002 | 1:14.64 | 5:18.32 | |||||||
28 | Sihy Tytöt | 2002 | 283 | 5:22.16 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
Taiga Yritys | 2003 | 1:20.66 | 1:20.66 | |||||||
Maria Yritys | 2002 | 1:22.66 | 2:43.32 | |||||||
Cinja Åvist | 2003 | 1:24.94 | 4:08.26 | |||||||
Saana Yritys | 2003 | 1:13.90 | 5:22.16 | |||||||
29 | Nopy Päivänsäteet [2002] | 2002 | 274 | 5:25.81 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Minea Wiren | 2003 | 1:28.07 | 1:28.07 | |||||||
Elina Karoliina Lampinen | 2003 | 1:18.63 | 2:46.70 | |||||||
Emmi Uotila | 2002 | 1:18.56 | 4:05.26 | |||||||
Jenni Moisio | 2002 | 1:20.55 | 5:25.81 | |||||||
30 | Åsk Flickor 3 | 2002 | 273 | 5:26.11 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Kerttu Nurmi | 2003 | 1:20.46 | 1:20.46 | |||||||
Siiri Konkka | 2004 | 1:25.74 | 2:46.20 | |||||||
Venla Koskinen | 2003 | 1:21.95 | 4:08.15 | |||||||
Ella-Maria Tiainen | 2002 | 1:17.96 | 5:26.11 | |||||||
31 | Ukk Tytöt 1 [2002] | 2002 | 268 | 5:28.27 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Kanerva Kinnunen | 2004 | 1:23.05 | 1:23.05 | |||||||
Anni Ruokanen | 2003 | 1:27.61 | 2:50.66 | |||||||
Lotta Isola | 2003 | 1:25.12 | 4:15.78 | |||||||
Olga Koskinen | 2002 | 1:12.49 | 5:28.27 | |||||||
32 | Hss Naiset 2 [2002] | 2002 | 265 | 5:29.40 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Ethel Piksilä | 2003 | 1:22.20 | 1:22.20 | |||||||
Siiri Reiniluoto | 2003 | 1:20.25 | 2:42.45 | |||||||
Nicole Sundell | 2003 | 1:26.59 | 4:09.04 | |||||||
Veera Säämänen | 2004 | 1:20.36 | 5:29.40 | |||||||
33 | Swim Naiset [2] | 2002 | 261 | 5:31.05 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Viivi Merisalo | 2002 | 1:21.29 | 1:21.29 | |||||||
Martta Ruuska | 2003 | 1:20.03 | 2:41.32 | |||||||
Siiri Pellinen | 2003 | 1:23.84 | 4:05.16 | |||||||
Amanda Paukkunen | 2002 | 1:25.89 | 5:31.05 | |||||||
34 | Lru-Meidän Tytöt [2002] | 2002 | 251 | 5:35.29 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
Ida Nuppola | 2002 | 1:19.56 | 1:19.56 | |||||||
Senni Räikkönen | 2003 | 1:33.28 | 2:52.84 | |||||||
Hilla Kuuva | 2003 | 1:27.83 | 4:20.67 | |||||||
Tia Haikarinen | 2002 | 1:14.62 | 5:35.29 | |||||||
35 | Hu 2 | 2002 | 218 | 5:51.74 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Miisa Mäkelä | 2002 | 1:24.69 | 1:24.69 | |||||||
Milla Hälikkä | 2004 | 1:33.20 | 2:57.89 | |||||||
Aava Aula | 2004 | 1:36.16 | 4:34.05 | |||||||
Julia Laine | 2002 | 1:17.69 | 5:51.74 | |||||||
36 | Åsk Flickor 5 | 2002 | 212 | 5:54.69 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Iris Hanski | 2003 | 1:25.59 | 1:25.59 | |||||||
Nea Palanen | 2003 | 1:23.85 | 2:49.44 | |||||||
Ella Nihtilä | 2004 | 1:40.01 | 4:29.45 | |||||||
Manja Lindell | 2004 | 1:25.24 | 5:54.69 | |||||||
37 | Vus-Vss 3 | 2002 | 211 | 5:55.17 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Anniina Haarala | 2004 | 1:31.05 | 1:31.05 | |||||||
Emily Majors | 2002 | 1:26.77 | 2:57.82 | |||||||
Paula Kivi | 2002 | 1:27.92 | 4:25.74 | |||||||
Ninni Eriksson | 2003 | 1:29.43 | 5:55.17 | |||||||
38 | Kous Naiset [2002] | 2002 | 208 | 5:56.93 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
Iisa Kääpä | 2002 | 1:24.58 | 1:24.58 | |||||||
Nessa Järvinen | 2004 | 1:31.23 | 2:55.81 | |||||||
Tinka Rokka | 2003 | 1:39.29 | 4:35.10 | |||||||
Aino-Olivia Arola | 2002 | 1:21.83 | 5:56.93 | |||||||
39 | Siwa Rollo Tytöt | 2002 | 207 | 5:57.58 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Tinja Turunen | 2002 | 1:14.55 | 1:14.55 | |||||||
Henni Havén | 2004 | 1:53.44 | 3:07.99 | |||||||
Nicole Yisrael | 2004 | 1:36.73 | 4:44.72 | |||||||
Vilma Adela Hottinen | 2002 | 1:12.86 | 5:57.58 | |||||||
40 | Vus-Vss 4 | 2002 | 194 | 6:05.45 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Ella Hulkki | 2004 | 1:32.11 | 1:32.11 | |||||||
Juliana Niinisalo | 2002 | 1:28.54 | 3:00.65 | |||||||
Petra Kivi | 2003 | 1:29.42 | 4:30.07 | |||||||
Viivi Kylkisalo | 2004 | 1:35.38 | 6:05.45 | |||||||
41 | Åsk Flickor 4 | 2002 | 192 | 6:06.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Ellen Koskinen | 2002 | 1:23.87 | 1:23.87 | |||||||
Nea Juslén | 2002 | 1:29.02 | 2:52.89 | |||||||
Ilona Arvilommi | 2003 | 1:41.83 | 4:34.72 | |||||||
Hilda Helo | 2003 | 1:32.19 | 6:06.91 | |||||||
42 | Ukk Tytöt 2 [2002] | 2002 | 179 | 6:15.39 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 1:28.76 | 1:28.76 | |||||||
Sofia Ellonen | 2004 | 1:36.11 | 3:04.87 | |||||||
Alina Talja | 2004 | 1:39.19 | 4:44.06 | |||||||
Santra Nieminen | 2004 | 1:31.33 | 6:15.39 | |||||||
43 | Hu 3 | 2002 | 174 | 6:18.89 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Pinja Kinnunen | 2004 | 1:42.92 | 1:42.92 | |||||||
Iiris Närhinen | 2004 | 1:33.46 | 3:16.38 | |||||||
Emma Hakala | 2004 | 1:25.93 | 4:42.31 | |||||||
Siiri Innanen | 2004 | 1:36.58 | 6:18.89 | |||||||
44 | Lus Naiset [2002] | 2002 | 169 | 6:22.40 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
Aliisa Jalo | 2002 | 1:32.19 | 1:32.19 | |||||||
Aino Kallio | 2003 | 1:39.76 | 3:11.95 | |||||||
Sonja Kaitosaari | 2002 | 1:28.32 | 4:40.27 | |||||||
Sonja Ylösmäki | 2003 | 1:42.13 | 6:22.40 | |||||||
45 | Vus-Vss 5 | 2002 | 155 | 6:33.74 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Vivian Halmelinna | 2002 | 1:40.68 | 1:40.68 | |||||||
Siiri Tiilikka | 2004 | 1:42.03 | 3:22.71 | |||||||
Anisa Seres | 2004 | 1:34.17 | 4:56.88 | |||||||
Riikka Viitasalo | 2004 | 1:36.86 | 6:33.74 | |||||||
46 | Ukk Tytöt 3 [2002] | 2002 | 129 | 6:58.09 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Ella Suominen | 2004 | 1:36.67 | 1:36.67 | |||||||
Aino Suominen | 2004 | 1:47.91 | 3:24.58 | |||||||
Saara Kiuru | 2004 | 1:45.01 | 5:09.59 | |||||||
Siiri Levonoja | 2004 | 1:48.50 | 6:58.09 | |||||||
- | Rius 11 | 2002 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Riia Hiltunen | 2002 | 1:20.84 | 1:20.84 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Rius 12 | 2002 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Valpuri Mäkinen | 2003 | 1:36.46 | 1:36.46 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Uita 2 | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Soile Auvinen | 2002 | 1:20.79 | 1:20.79 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Vus-Vss 2 | 2002 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 20:55 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 10:16 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 25, 400m VU T12, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Emma Uusküla | 2002 | 500 | 1:11.98 | 2:30.42 | 3:47.08 | 5:01.15 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Peppi Pinomäki | 2002 | 497 | 1:11.09 | 2:28.82 | 3:46.60 | 5:01.77 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Sini Silvennoinen | 2002 | 455 | 1:11.88 | 2:31.10 | 3:51.73 | 5:10.74 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Helmi Heinonen | 2002 | 433 | 1:16.18 | 2:35.53 | 3:57.70 | 5:16.07 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Ida Grundström | 2002 | 429 | 1:14.87 | 2:36.90 | 3:58.83 | 5:17.09 | |||
Poseidon | ||||||||||
6 | Emma von Dickoff | 2002 | 424 | 1:15.37 | 2:37.33 | 3:59.27 | 5:18.31 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Peppi Siirtola | 2002 | 420 | 1:15.54 | 2:38.64 | 4:00.41 | 5:19.14 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Milla Nikkanen | 2002 | 419 | 1:13.84 | 2:35.88 | 3:58.93 | 5:19.45 | |||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
9 | Emmi Kaunisto | 2002 | 414 | 1:13.91 | 2:36.99 | 3:59.27 | 5:20.73 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 414 | 1:18.16 | 2:41.27 | 4:02.15 | 5:20.86 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Olivia Weuro | 2002 | 396 | 1:16.86 | 2:41.39 | 4:06.31 | 5:25.42 | |||
IF Åland | ||||||||||
12 | Isa Vehkaoja | 2002 | 395 | 1:18.26 | 2:43.53 | 4:06.59 | 5:25.70 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Julia Koivisto | 2002 | 384 | 1:16.98 | 2:42.49 | 4:07.09 | 5:28.92 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Anni Savolainen | 2002 | 378 | 1:17.79 | 2:43.29 | 4:07.68 | 5:30.57 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Mathilda Kalenius | 2002 | 374 | 1:18.40 | 2:43.65 | 4:08.86 | 5:31.65 | |||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
16 | Petra Heikkinen | 2002 | 374 | 1:17.77 | 2:43.16 | 4:08.77 | 5:31.86 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Venla Salminen | 2002 | 372 | 1:17.64 | 2:44.53 | 4:12.05 | 5:32.25 | |||
Someron Esa | ||||||||||
18 | Emma Jokilammi | 2002 | 365 | 1:18.50 | 2:44.27 | 4:10.86 | 5:34.57 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Verna Rostedt | 2002 | 362 | 1:17.36 | 2:44.83 | 4:12.99 | 5:35.43 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Lumi Linnakylä | 2002 | 360 | 1:19.93 | 2:46.55 | 4:13.15 | 5:36.08 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Anna Vira | 2002 | 360 | 1:17.83 | 2:44.01 | 4:12.00 | 5:36.17 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Venla Suihkonen | 2002 | 355 | 1:18.25 | 2:46.19 | 4:14.03 | 5:37.45 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Charlotte Ingberg | 2002 | 354 | 1:18.47 | 2:45.36 | 4:11.99 | 5:37.79 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
24 | Olga Koskinen | 2002 | 354 | 1:20.63 | 2:47.86 | 4:15.53 | 5:38.02 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
25 | Peppi Palokangas | 2002 | 352 | 1:19.77 | 2:46.73 | 4:14.00 | 5:38.48 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
26 | Emilia Skinnari | 2002 | 352 | 1:18.04 | 2:48.43 | 4:18.03 | 5:38.69 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
27 | Jessica Kujanpää | 2002 | 351 | 1:20.51 | 2:49.54 | 4:15.62 | 5:38.94 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
28 | Meri Lauronen | 2002 | 348 | 1:18.78 | 2:45.28 | 4:13.08 | 5:39.83 | |||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
29 | Kaisla Kangas | 2002 | 344 | 1:21.91 | 2:50.02 | 4:16.76 | 5:41.02 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Janita Brunila | 2002 | 341 | 1:20.50 | 2:47.96 | 4:16.67 | 5:42.29 | |||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
31 | Veera Saarelainen | 2002 | 329 | 1:22.45 | 2:51.20 | 4:20.14 | 5:46.08 | |||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
32 | Jenny Kareinen | 2002 | 328 | 1:22.56 | 2:51.49 | 4:20.36 | 5:46.43 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
33 | Annika Toiviainen | 2002 | 328 | 1:23.18 | 2:52.82 | 4:21.32 | 5:46.45 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Siiri Välimaa | 2002 | 319 | 1:22.02 | 2:52.36 | 4:23.86 | 5:50.00 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
35 | Jade Huhtamaa | 2002 | 318 | 1:20.14 | 2:51.52 | 4:21.89 | 5:50.05 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
36 | Vilma Adela Hottinen | 2002 | 318 | 1:18.26 | 2:53.87 | 4:25.69 | 5:50.16 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Tia Haikarinen | 2002 | 318 | 1:17.84 | 2:47.48 | 4:20.33 | 5:50.20 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
38 | Maisa Mielikäinen | 2002 | 317 | 1:19.86 | 2:50.38 | 4:22.13 | 5:50.69 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
39 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | 315 | 1:24.59 | 2:56.51 | 4:26.26 | 5:51.21 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
40 | Tinja Turunen | 2002 | 308 | 1:21.09 | 2:55.29 | 4:27.23 | 5:53.82 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
41 | Annina Toimela | 2002 | 307 | 1:22.28 | 2:53.88 | 4:25.72 | 5:54.29 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
42 | Noona Rantanen | 2002 | 305 | 1:22.14 | 2:55.94 | 4:26.67 | 5:54.99 | |||
Poseidon | ||||||||||
43 | Wilma Rintala | 2002 | 305 | 1:22.07 | 2:53.77 | 4:25.40 | 5:55.10 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
44 | Josefiina Kause | 2002 | 302 | 1:23.90 | 2:55.14 | 4:26.94 | 5:56.12 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
45 | Katariina Kourula | 2002 | 293 | 1:22.99 | 2:57.83 | 4:31.49 | 5:59.87 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
46 | Enni Lahtinen | 2002 | 293 | 1:24.19 | 2:56.11 | 4:28.41 | 5:59.96 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
47 | Vera Vartiainen | 2002 | 286 | 1:23.55 | 2:58.56 | 4:34.08 | 6:02.61 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
48 | Roosa Rantala | 2002 | 283 | 1:24.64 | 2:57.88 | 4:32.86 | 6:03.99 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
49 | Henriikka Nurminen | 2002 | 280 | 1:24.24 | 2:59.28 | 4:35.08 | 6:05.41 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
- | Anniina Kallio | 2002 | DNF | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Emilia Liven | 2002 | DNF | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Oona Laakso | 2002 | DNF | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Cecilia Johansson | 2002 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 10:16 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 11:03 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 26, 400m VU P13, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | 439 | 1:07.72 | 2:22.61 | 3:37.96 | 4:49.50 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Waltteri Valkeapää | 2001 | 413 | 1:09.06 | 2:25.41 | 3:41.54 | 4:55.28 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Juho Porkkala | 2001 | 413 | 1:09.84 | 2:25.71 | 3:41.51 | 4:55.48 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
4 | Alexander Kislitsyn | 2001 | 396 | 1:09.97 | 2:27.22 | 3:44.59 | 4:59.44 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Claes Fjellström | 2001 | 396 | 1:10.48 | 2:27.08 | 3:43.06 | 4:59.66 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Jaakko Reinonen | 2001 | 390 | 1:07.00 | 2:24.23 | 3:43.03 | 5:01.00 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Kasper Envalds | 2001 | 387 | 1:11.42 | 2:29.37 | 3:46.67 | 5:01.81 | |||
Poseidon | ||||||||||
8 | Mohamed Ezzat | 2001 | 387 | 1:11.25 | 2:28.99 | 3:47.84 | 5:01.90 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Miiro Vartiainen | 2001 | 384 | 1:10.93 | 2:30.40 | 3:48.46 | 5:02.77 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Herman Widbom | 2001 | 383 | 1:11.08 | 2:28.10 | 3:46.86 | 5:02.88 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Noa Mäkelä | 2001 | 380 | 1:10.79 | 2:28.39 | 3:46.61 | 5:03.68 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
12 | Väinö Koponen | 2001 | 375 | 1:13.01 | 2:31.03 | 3:48.13 | 5:04.99 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Oskari Herpola | 2001 | 364 | 1:13.03 | 2:32.90 | 3:52.88 | 5:08.07 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Tiitus Taskila | 2001 | 364 | 1:12.79 | 2:32.59 | 3:52.25 | 5:08.18 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Tuomas Jokinen | 2001 | 360 | 1:15.69 | 2:37.06 | 3:54.78 | 5:09.28 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Veeti Ruohtula | 2001 | 356 | 1:14.12 | 2:35.00 | 3:54.15 | 5:10.36 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
17 | Petteri Haverinen | 2001 | 353 | 1:09.64 | 2:30.11 | 3:52.74 | 5:11.11 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Oskari Hynynen | 2001 | 349 | 1:13.95 | 2:34.15 | 3:54.88 | 5:12.32 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
19 | Timi Torkkel | 2001 | 349 | 1:13.73 | 2:34.71 | 3:54.94 | 5:12.53 | |||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
20 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 347 | 1:09.78 | 2:30.09 | 3:52.92 | 5:13.06 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Konsta Seppä | 2001 | 346 | 1:14.09 | 2:34.70 | 3:55.45 | 5:13.37 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Aleksi Helminen | 2001 | 345 | 1:15.57 | 2:37.32 | 3:57.51 | 5:13.76 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Timi Pernanen | 2001 | 343 | 1:14.10 | 2:36.36 | 3:58.41 | 5:14.32 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
24 | Harry Zimmermann | 2001 | 340 | 1:14.75 | 2:34.90 | 3:55.84 | 5:15.26 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
25 | Harald Åström | 2001 | 338 | 1:15.73 | 2:36.63 | 3:56.87 | 5:15.74 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
26 | Joonas Mustonen | 2001 | 336 | 1:13.51 | 2:34.72 | 3:56.96 | 5:16.41 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
27 | Matias Pennanen | 2001 | 334 | 1:11.64 | 2:32.39 | 3:55.03 | 5:17.18 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
28 | Eemeli Raninen | 2001 | 330 | 1:15.83 | 2:39.22 | 4:01.49 | 5:18.16 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
29 | Atte Pennanen | 2001 | 330 | 1:16.96 | 2:40.22 | 4:00.32 | 5:18.40 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
30 | Joona Lehtonen | 2001 | 327 | 1:12.76 | 2:34.78 | 3:58.16 | 5:19.33 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
31 | Isak Gramén | 2001 | 327 | 1:14.58 | 2:35.51 | 3:57.00 | 5:19.42 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
32 | Arttu Niemi | 2001 | 323 | 1:12.74 | 2:35.77 | 3:58.32 | 5:20.43 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
33 | Erik Nurmi | 2001 | 322 | 1:14.20 | 2:37.87 | 4:01.72 | 5:21.06 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
34 | Perttu Somero | 2001 | 320 | 1:15.60 | 2:38.52 | 4:00.68 | 5:21.71 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
35 | Jere Nevalainen | 2001 | 317 | 1:14.31 | 2:38.68 | 4:01.74 | 5:22.66 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
36 | Joona Mikkola | 2001 | 316 | 1:13.42 | 2:37.04 | 4:02.10 | 5:22.86 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Ossi Kleimola | 2001 | 313 | 1:15.96 | 2:38.62 | 4:01.53 | 5:23.97 | |||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
38 | Tuomas Karjalainen | 2001 | 309 | 1:16.35 | 2:40.42 | 4:04.16 | 5:25.18 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
39 | Niklas Konttinen | 2001 | 308 | 1:16.99 | 2:41.42 | 4:05.94 | 5:25.55 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
40 | Eevert Leppänen | 2001 | 307 | 1:15.71 | 2:39.65 | 4:03.03 | 5:26.21 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
41 | Kasper Vaittinen | 2001 | 303 | 1:14.54 | 2:37.39 | 4:03.40 | 5:27.56 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Perttu Mikkola | 2001 | 301 | 1:14.00 | 2:40.97 | 4:05.81 | 5:28.02 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
43 | Juho Ruuskanen | 2001 | 299 | 1:17.72 | 2:43.23 | 4:08.76 | 5:29.00 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Eerikki Laitala | 2001 | 296 | 1:15.58 | 2:41.08 | 4:06.63 | 5:29.88 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Pirkka Perkola | 2001 | 294 | 1:16.96 | 2:41.92 | 4:07.12 | 5:30.60 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
46 | Jere Keskiaho | 2001 | 289 | 1:12.57 | 2:38.78 | 4:07.99 | 5:32.55 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
47 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 288 | 1:17.22 | 2:43.16 | 4:08.46 | 5:32.88 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
48 | Jetro Isotalo | 2001 | 288 | 1:17.05 | 2:43.45 | 4:09.99 | 5:33.01 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Erik Tikkakoski | 2001 | 284 | 1:15.99 | 2:44.01 | 4:12.75 | 5:34.72 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
50 | Saku Suomalainen | 2001 | 284 | 1:20.88 | 2:48.10 | 4:13.29 | 5:34.76 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Ville Lauslahti | 2001 | 284 | 1:17.74 | 2:43.38 | 4:11.44 | 5:34.77 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
52 | Jesse Haimi | 2001 | 280 | 1:17.47 | 2:43.90 | 4:11.11 | 5:36.03 | |||
Poseidon | ||||||||||
53 | Roni Kallström | 2001 | 248 | 1:19.38 | 2:52.94 | 4:25.46 | 5:49.95 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Tatu Hörkkö | 2001 | DNF | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 11:03 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 11:34 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 27, 50m SU T10, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 313 | 39.84 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Petra Ansaranta | 2004 | 305 | 40.20 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Emilia Sihvo | 2004 | 302 | 40.30 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Lotta Pälsi | 2004 | 283 | 41.19 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Veera Säämänen | 2004 | 269 | 41.89 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Sohvi Kallinen | 2004 | 267 | 42.02 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 255 | 42.62 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Irene Mäkilä | 2004 | 248 | 43.05 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Emmi Manninen | 2004 | 244 | 43.26 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Iida Heikkinen | 2004 | 242 | 43.40 | ||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
11 | Lotta Hermonen | 2004 | 240 | 43.54 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
12 | Pinja Taskila | 2004 | 236 | 43.73 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Saga Kovanen | 2004 | 236 | 43.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 229 | 44.19 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 228 | 44.26 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
16 | Siiri Konkka | 2004 | 224 | 44.51 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Helmi Lehtonen | 2004 | 221 | 44.70 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
18 | Milla Rintanen | 2004 | 219 | 44.86 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Sini Salmi | 2004 | 219 | 44.87 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
20 | Emilia Jalonen | 2004 | 218 | 44.91 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Nessa Järvinen | 2004 | 216 | 45.06 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
22 | Ida Roponen | 2004 | 215 | 45.11 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
23 | Aada Heiskanen | 2004 | 213 | 45.30 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Anni Hyttinen | 2004 | 212 | 45.32 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 210 | 45.46 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
26 | Inka Elamaa | 2004 | 209 | 45.55 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
27 | Milja Mäkinen | 2004 | 208 | 45.65 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
27 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 208 | 45.65 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Ciara Wacklin | 2004 | 207 | 45.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Sofia Salospohja | 2004 | 206 | 45.78 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
31 | Vlada Guljajeva | 2004 | 205 | 45.88 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
32 | Ella Hulkki | 2004 | 203 | 45.99 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
33 | Ella Mäkinen | 2004 | 203 | 46.02 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Salla Rantala | 2004 | 202 | 46.08 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
35 | Laura Nissi | 2004 | 199 | 46.29 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
36 | Ella Nihtilä | 2004 | 199 | 46.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
36 | Wilma Savonen | 2004 | 199 | 46.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Beata Niskanen | 2004 | 198 | 46.35 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
39 | Inka Lytz | 2004 | 197 | 46.44 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
40 | Pinja Kinnunen | 2004 | 195 | 46.59 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
41 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 194 | 46.71 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
42 | Matilda Laitinen | 2004 | 194 | 46.72 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
43 | Saara Kiuru | 2004 | 194 | 46.74 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
44 | Anniina Haarala | 2004 | 191 | 46.95 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
45 | Milla Hälikkä | 2004 | 190 | 47.00 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
46 | Laura Markuksela | 2004 | 188 | 47.18 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
47 | Riikka Niskala | 2004 | 188 | 47.22 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
48 | Laura Helena Müürsepp | 2004 | 188 | 47.23 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
49 | Frida Kunttu | 2004 | 187 | 47.26 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
50 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 187 | 47.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Olivia Uusitorppa | 2004 | 185 | 47.41 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
52 | Sofia Ellonen | 2004 | 185 | 47.49 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
53 | Aada Hakala | 2004 | 180 | 47.87 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
54 | Aada Taiponen | 2004 | 180 | 47.89 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
55 | Lilja Ukkola | 2004 | 179 | 47.97 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
56 | Alisa Ailanen | 2004 | 178 | 48.05 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
57 | Venla Lindström | 2004 | 178 | 48.07 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
58 | Aamu Änkilä | 2004 | 178 | 48.10 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
59 | Kristina Nikkinen | 2004 | 177 | 48.15 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
60 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 176 | 48.26 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
61 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 174 | 48.41 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
62 | Julia Tuura | 2004 | 174 | 48.45 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
63 | Jade Silpo | 2004 | 172 | 48.60 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
64 | Viivi Tonteri | 2004 | 172 | 48.61 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
65 | Viivi Nurmela | 2004 | 172 | 48.63 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
66 | Essi Kallunki | 2004 | 172 | 48.65 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
67 | Nicole Yisrael | 2004 | 171 | 48.68 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
68 | Elisa Liven | 2004 | 171 | 48.74 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
69 | Siiri Tiilikka | 2004 | 171 | 48.75 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
70 | Wilma Långström | 2004 | 170 | 48.80 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
71 | Milla Järvenpää | 2004 | 168 | 49.00 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
72 | Manja Lindell | 2004 | 167 | 49.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
73 | Ida Maliranta | 2004 | 167 | 49.13 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
74 | Oona Holmberg | 2004 | 166 | 49.21 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
75 | Nea Mustonen | 2004 | 166 | 49.22 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
76 | Roona Karola | 2004 | 165 | 49.25 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
77 | Ella Suominen | 2004 | 165 | 49.28 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
78 | Lilli Rinne | 2004 | 163 | 49.49 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
79 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 163 | 49.51 | ||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
80 | Saara Leinonen | 2004 | 162 | 49.55 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
81 | Alina Talja | 2004 | 162 | 49.60 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
82 | Siiri Reinonen | 2004 | 161 | 49.67 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
83 | Helmi Haverinen | 2004 | 159 | 49.87 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
84 | Laura Heinonen | 2004 | 158 | 50.04 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
85 | Cecilia Serovuo | 2004 | 157 | 50.06 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
86 | Inka Jämsen | 2004 | 157 | 50.07 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
86 | Kiia Junttari | 2004 | 157 | 50.07 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
88 | Emma Hakala | 2004 | 156 | 50.17 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
89 | Aino Rantala | 2004 | 156 | 50.19 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
90 | Oona Ura | 2004 | 155 | 50.30 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
91 | Auri Keurulainen | 2004 | 154 | 50.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
92 | Eevi-Leena Nyman | 2004 | 154 | 50.42 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
92 | Iiris Närhinen | 2004 | 154 | 50.42 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
94 | Xiaohan Zhou | 2004 | 153 | 50.53 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
95 | Viivi Lehtonen | 2004 | 152 | 50.67 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
96 | Riikka Viitasalo | 2004 | 151 | 50.79 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
97 | Veera Vahtolammi | 2004 | 149 | 50.95 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
98 | Tinja Lasonen | 2004 | 148 | 51.12 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
99 | Matilda Kuusniemi Fishwick | 2004 | 147 | 51.17 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
100 | Santra Nieminen | 2004 | 147 | 51.18 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
101 | Siiri Innanen | 2004 | 147 | 51.22 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
102 | Pinja Nieminen | 2004 | 146 | 51.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
103 | Liina Virta | 2004 | 143 | 51.68 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
104 | Greta Beszteri | 2004 | 142 | 51.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
105 | Jessica Mäkinen | 2004 | 139 | 52.21 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
106 | Jessika Liimatta | 2004 | 134 | 52.75 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
107 | Viivi Kylkisalo | 2004 | 132 | 53.04 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
108 | Pinja Kallio | 2004 | 131 | 53.20 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
109 | Milla Hännikäinen | 2004 | 130 | 53.31 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
110 | Sara Meissner | 2004 | 125 | 54.01 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
111 | Vera Rouhiainen | 2004 | 123 | 54.35 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Emmi Paavilainen | 2004 | DSQ | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Gabriella Linna | 2004 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa | ||||||||||
- | Iida Savulahti | 2004 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Jenna Pulkkinen | 2004 | DSQ | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sanni Valtanen | 2004 | DSQ | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Senni Oksanen | 2004 | DSQ | |||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 11:34 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 11:51 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 28, 50m SU P11, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Paavo Erkinaro | 2003 | 263 | 37.50 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Santeri Herpola | 2003 | 246 | 38.35 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Akseli Hakala | 2003 | 236 | 38.87 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Henri Heikkilä | 2003 | 223 | 39.59 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
5 | Alex Lydman | 2003 | 217 | 39.95 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Marcus Forsel | 2003 | 216 | 40.02 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
7 | Niklas Hatakka | 2003 | 216 | 40.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Aku Kaila | 2003 | 215 | 40.10 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Tatu Hapuoja | 2003 | 209 | 40.48 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 207 | 40.58 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
11 | Sami Uusikumpu | 2003 | 207 | 40.62 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Pauli Rantamäki | 2003 | 202 | 40.95 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Vilho Heino | 2003 | 196 | 41.33 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
14 | Otto Kotola | 2003 | 193 | 41.53 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
15 | Jaakko Haanpää | 2003 | 193 | 41.56 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
16 | Eetu Palvanen | 2003 | 192 | 41.65 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
17 | Jami Ihalainen | 2003 | 190 | 41.80 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
18 | Ville Savulahti | 2003 | 186 | 42.08 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
19 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 179 | 42.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Dang Le Nhut | 2003 | 179 | 42.60 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
21 | Lauri Kinnunen | 2003 | 178 | 42.68 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
22 | Leo Parviainen | 2003 | 177 | 42.75 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
23 | Markus Nuorinko | 2003 | 175 | 42.91 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
24 | Luca Kallela | 2003 | 174 | 42.98 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Tuukka Inkilä | 2003 | 174 | 42.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Lari Tumanoff | 2003 | 171 | 43.23 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Roni Koskinen | 2003 | 171 | 43.23 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
28 | Risto Martikainen | 2003 | 170 | 43.33 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
29 | Elias Kallonen | 2003 | 170 | 43.39 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
30 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 165 | 43.83 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
31 | Joona Kortteinen | 2003 | 164 | 43.86 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
32 | Lassi Haimi | 2003 | 163 | 43.92 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
33 | Tuomas Peltola | 2003 | 163 | 43.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Kasper Lytz | 2003 | 162 | 44.09 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
35 | Aki Hakkarainen | 2003 | 159 | 44.29 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
36 | Juuso Rahikainen | 2003 | 159 | 44.35 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
37 | Toni Lipponen | 2003 | 158 | 44.39 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
38 | Pauli Salonen | 2003 | 157 | 44.51 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
38 | Teemu Oksakari | 2003 | 157 | 44.51 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
40 | Manu Hännikäinen | 2003 | 157 | 44.54 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
41 | Lauri Tolvanen | 2003 | 156 | 44.59 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
42 | Eemil Kankare | 2003 | 153 | 44.85 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
43 | Veeti Satamo | 2003 | 153 | 44.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
44 | Teemu Nurminen | 2003 | 151 | 45.05 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
45 | Ivar Nordman | 2003 | 151 | 45.08 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
46 | Frans Hihnala | 2003 | 147 | 45.50 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
47 | Antti Malmberg | 2003 | 147 | 45.53 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
48 | Andre Orav | 2003 | 147 | 45.55 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
48 | Teemu Pihlajamäki | 2003 | 147 | 45.55 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
50 | Urho Lyytinen | 2003 | 146 | 45.56 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
51 | Otto Mikkonen | 2003 | 146 | 45.62 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
52 | Miika Nummela | 2003 | 145 | 45.74 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
53 | Leevi Kervinen | 2003 | 143 | 45.94 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
54 | Benjamin Hoot | 2003 | 142 | 45.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
55 | Petteri Lepola | 2003 | 141 | 46.17 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
56 | Miro Merinen | 2003 | 140 | 46.25 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
57 | Santeri Berggren | 2003 | 140 | 46.29 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
58 | Mattias Janhunen | 2003 | 137 | 46.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
59 | Heikki Jaspi | 2003 | 136 | 46.68 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
60 | Joonas Karttunen | 2003 | 136 | 46.69 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
61 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 135 | 46.78 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
62 | Onni Haikonen | 2003 | 134 | 46.95 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
63 | Aleksi Kaljunen | 2003 | 131 | 47.23 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
64 | Emil Saha | 2003 | 131 | 47.28 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
65 | Akira Konttinen | 2003 | 131 | 47.32 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
66 | Elias Kalliokoski | 2003 | 130 | 47.39 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
67 | Tatu Kunttila | 2003 | 129 | 47.56 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
68 | Juho Elia Marjala | 2003 | 126 | 47.86 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
68 | Luukas Vainio | 2003 | 126 | 47.86 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
70 | Matias Sainio | 2003 | 125 | 48.08 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
71 | Topi Immonen | 2003 | 119 | 48.79 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
72 | Oscar Taht | 2003 | 107 | 50.58 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Niko Matela | 2003 | DSQ | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 11:51 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 12:10 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 29, 100m RU T11, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juulia Käräjämies | 2003 | 424 | 1:25.65 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Laura Lahtinen | 2003 | 418 | 1:26.01 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Emma Haglund | 2003 | 404 | 1:26.99 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
4 | Rebekka Luoto | 2003 | 376 | 1:29.09 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Ellen Antikainen | 2003 | 342 | 1:31.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 332 | 1:32.85 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 327 | 1:33.33 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Minja Lukkari | 2003 | 306 | 1:35.46 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 295 | 1:36.64 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Martta Ruuska | 2003 | 293 | 1:36.79 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Emilia Hokkanen | 2003 | 288 | 1:37.37 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Cindy Palm | 2003 | 284 | 1:37.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Emma Hämäläinen | 2003 | 282 | 1:38.04 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
14 | Siiri Pellinen | 2003 | 282 | 1:38.10 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Siiri Einiö | 2003 | 275 | 1:38.90 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
16 | Tara Korkiakoski | 2003 | 272 | 1:39.20 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
17 | Venla Järvinen | 2003 | 270 | 1:39.55 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Taru Vannas | 2003 | 261 | 1:40.62 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
19 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 255 | 1:41.37 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
20 | Senni Mattila | 2003 | 249 | 1:42.22 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
21 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 245 | 1:42.75 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
22 | Nicole Sundell | 2003 | 241 | 1:43.40 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 239 | 1:43.66 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Helmi Ahonen | 2003 | 239 | 1:43.69 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
25 | Henna Hökkä | 2003 | 237 | 1:43.98 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
26 | Venla Säntti | 2003 | 236 | 1:44.04 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
27 | Jenny Grangärd | 2003 | 226 | 1:45.51 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
28 | Saana Yritys | 2003 | 222 | 1:46.18 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
29 | Martta Nygård | 2003 | 221 | 1:46.34 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
30 | Matilda Saario | 2003 | 221 | 1:46.41 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
31 | Viivi Sorri | 2003 | 216 | 1:47.23 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
32 | Reeta Kallunki | 2003 | 199 | 1:50.14 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Madeleine Hiltunen | 2003 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Roosa Kärkkäinen | 2003 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 12:10 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 12:20 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 30, 100m RU P12, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Leppänen | 2002 | 330 | 1:24.57 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Verneri Viisanen | 2002 | 323 | 1:25.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Julius Kuitunen | 2002 | 309 | 1:26.39 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Oskari Aalto | 2002 | 288 | 1:28.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Matias Hjelm | 2002 | 269 | 1:30.51 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Niklas Laine | 2002 | 269 | 1:30.53 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
7 | Ronny Brännkärr | 2002 | 267 | 1:30.75 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Valtteri Taskinen | 2002 | 265 | 1:30.93 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Jesper Lietzen | 2002 | 254 | 1:32.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Jere Oikarainen | 2002 | 253 | 1:32.39 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 253 | 1:32.43 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 247 | 1:33.10 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Viljami Salonen | 2002 | 243 | 1:33.59 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Olli Elo | 2002 | 239 | 1:34.10 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Petr Pankratov | 2002 | 232 | 1:35.03 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Samuli Korva | 2002 | 227 | 1:35.77 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
17 | Georg Närjä | 2002 | 226 | 1:35.92 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Justus Hilaja | 2002 | 221 | 1:36.61 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
19 | Mikael Virtanen | 2002 | 219 | 1:36.97 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
20 | Kasper Tolonen | 2002 | 218 | 1:37.09 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Akseli Ylikoski | 2002 | 216 | 1:37.31 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
22 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 212 | 1:37.90 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 212 | 1:37.93 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Benjamin Kangas | 2002 | 212 | 1:38.00 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
25 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 210 | 1:38.25 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
26 | Iiro Uusitalo | 2002 | 209 | 1:38.43 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
27 | Ville Hämäläinen | 2002 | 208 | 1:38.62 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
28 | Henrik Siltari | 2002 | 206 | 1:38.91 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
29 | Eetu Koskinen | 2002 | 201 | 1:39.71 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
30 | Wäinö Koskinen | 2002 | 181 | 1:43.25 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Joel Syrjä | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 12:20 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 12:55 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 31, 100m PU T12, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ina Pollari | 2002 | 444 | 1:13.37 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
2 | Mia Pentti | 2002 | 443 | 1:13.41 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Emma Uusküla | 2002 | 414 | 1:15.08 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Anniina Kallio | 2002 | 389 | 1:16.65 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Elisa Vakkuri | 2002 | 357 | 1:18.88 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 355 | 1:19.05 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Julia Koivisto | 2002 | 350 | 1:19.38 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Emilie Pärnänen | 2002 | 345 | 1:19.79 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Lena Maula | 2002 | 335 | 1:20.58 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Alexandra Arenius | 2002 | 333 | 1:20.72 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Olga Koskinen | 2002 | 333 | 1:20.74 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
12 | Roosa Rantala | 2002 | 328 | 1:21.17 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Peppi Siirtola | 2002 | 320 | 1:21.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Lilli Louhikoski | 2002 | 311 | 1:22.54 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
15 | Nea Winqvist | 2002 | 306 | 1:22.99 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Sofia Nieminen | 2002 | 305 | 1:23.14 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Emmi Kaunisto | 2002 | 302 | 1:23.36 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
18 | Sini Silvennoinen | 2002 | 302 | 1:23.38 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Emma von Dickoff | 2002 | 296 | 1:23.96 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Mirka Mettinen | 2002 | 292 | 1:24.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Charlotte Ingberg | 2002 | 291 | 1:24.40 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
22 | Iida Nyman | 2002 | 291 | 1:24.44 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
23 | Anna Vira | 2002 | 291 | 1:24.46 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Oona Laakso | 2002 | 290 | 1:24.50 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Emma Issakainen | 2002 | 287 | 1:24.80 | ||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
26 | Isa Vehkaoja | 2002 | 287 | 1:24.85 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
27 | Helmi Heinonen | 2002 | 281 | 1:25.42 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
28 | Siri Auvinen | 2002 | 279 | 1:25.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Viivi Puolakka | 2002 | 278 | 1:25.70 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Petra Heikkinen | 2002 | 259 | 1:27.81 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
31 | Olivia Koski | 2002 | 256 | 1:28.05 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
32 | Nea Nygård | 2002 | 256 | 1:28.06 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
33 | Annika Toiviainen | 2002 | 256 | 1:28.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Aada Sulasalmi | 2002 | 255 | 1:28.27 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
35 | Sofia Kotkaniemi | 2002 | 251 | 1:28.67 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
36 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 247 | 1:29.13 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
37 | Venla Suihkonen | 2002 | 247 | 1:29.19 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
38 | Sara Virtanen | 2002 | 245 | 1:29.35 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
39 | Olivia Weuro | 2002 | 245 | 1:29.41 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
40 | Venla Pesu | 2002 | 243 | 1:29.63 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
41 | Helmi Tossavainen | 2002 | 242 | 1:29.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Helmi Viitasalo | 2002 | 242 | 1:29.81 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
42 | Viivi Kuusinen | 2002 | 242 | 1:29.81 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
44 | Mathilda Kalenius | 2002 | 239 | 1:30.13 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
45 | Emma Jokilammi | 2002 | 239 | 1:30.17 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
46 | Linnea Urvikko | 2002 | 238 | 1:30.25 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
47 | Liisa Räikkönen | 2002 | 236 | 1:30.55 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
48 | Emma Kajanto | 2002 | 235 | 1:30.67 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
49 | Reetta Kuusisto | 2002 | 235 | 1:30.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
50 | Vera Vartiainen | 2002 | 233 | 1:30.95 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
51 | Verna Rostedt | 2002 | 232 | 1:31.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
52 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 227 | 1:31.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Jenny Kareinen | 2002 | 225 | 1:31.95 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
54 | Tinja Turunen | 2002 | 224 | 1:32.12 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
55 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | 223 | 1:32.23 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
56 | Elina Palojärvi | 2002 | 222 | 1:32.40 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
57 | Mette Hämeenaho | 2002 | 220 | 1:32.64 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
58 | Ilona Juuri | 2002 | 217 | 1:33.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
59 | Aino-Olivia Arola | 2002 | 216 | 1:33.23 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
60 | Pinja Paulomo | 2002 | 216 | 1:33.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
61 | Lumi Linnakylä | 2002 | 213 | 1:33.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
62 | Wilma Rintala | 2002 | 212 | 1:33.74 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
63 | Venla Salminen | 2002 | 212 | 1:33.81 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
64 | Emilia Skinnari | 2002 | 210 | 1:34.11 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
64 | Viivi Merisalo | 2002 | 210 | 1:34.11 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
66 | Siiri Välimaa | 2002 | 207 | 1:34.52 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
67 | Jenna Kallio | 2002 | 205 | 1:34.81 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
68 | Henriikka Nurminen | 2002 | 204 | 1:35.05 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
69 | Ella-Maria Tiainen | 2002 | 200 | 1:35.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
70 | Enni Lahtinen | 2002 | 197 | 1:36.07 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
70 | Vilma Adela Hottinen | 2002 | 197 | 1:36.07 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
72 | Maisa Mielikäinen | 2002 | 197 | 1:36.14 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
73 | Emmi Heine | 2002 | 197 | 1:36.18 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
74 | Maria Hemmi | 2002 | 194 | 1:36.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
75 | Mette Hyvärinen | 2002 | 194 | 1:36.62 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
76 | Emmi Uotila | 2002 | 193 | 1:36.73 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
77 | Hilla Hirvikoski | 2002 | 186 | 1:38.00 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
78 | Veera Wallin | 2002 | 185 | 1:38.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
79 | Janita Brunila | 2002 | 183 | 1:38.55 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
80 | Pauliina Piirainen | 2002 | 182 | 1:38.65 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
81 | Alida Öhberg | 2002 | 182 | 1:38.70 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
82 | Katariina Rautiainen | 2002 | 180 | 1:39.07 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
83 | Vilma Norja | 2002 | 177 | 1:39.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
84 | Katariina Kourula | 2002 | 177 | 1:39.59 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
85 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 176 | 1:39.80 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
86 | Julia Salminen | 2002 | 176 | 1:39.88 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
87 | Pinja Österman | 2002 | 174 | 1:40.10 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
88 | Meri Lauronen | 2002 | 171 | 1:40.82 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
89 | Ronja Nurminen | 2002 | 169 | 1:41.12 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
90 | Julie Wiik | 2002 | 169 | 1:41.18 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
91 | Vilma Tuokko | 2002 | 163 | 1:42.28 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
92 | Annina Toimela | 2002 | 161 | 1:42.89 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
93 | Anni Savolainen | 2002 | 160 | 1:42.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
94 | Liina Salin | 2002 | 138 | 1:48.13 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
- | Ada Malm | 2002 | DNS | |||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
- | Emilia Liven | 2002 | DNF | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Katariina Niemi | 2002 | DNF | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Jessi Nurmela | 2002 | DSQ | |||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Josefiina Kause | 2002 | DSQ | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
- | Nella Korpela | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
- | Paula Kivi | 2002 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 12:55 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 13:15 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 32, 100m PU P13, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Alexander Kislitsyn | 2001 | 345 | 1:11.03 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Erik Nurmi | 2001 | 342 | 1:11.18 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
3 | Waltteri Valkeapää | 2001 | 340 | 1:11.38 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Atte Moilanen | 2001 | 334 | 1:11.74 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Mohamed Ezzat | 2001 | 321 | 1:12.71 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Eetu Einto | 2001 | 312 | 1:13.42 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
7 | Isak Gramén | 2001 | 311 | 1:13.47 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
8 | Jaakko Reinonen | 2001 | 310 | 1:13.60 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Claes Fjellström | 2001 | 292 | 1:15.01 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
10 | Joonas Mustonen | 2001 | 284 | 1:15.73 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Risto Laisi | 2001 | 281 | 1:15.98 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
12 | Väinö Koponen | 2001 | 275 | 1:16.54 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Matias Pennanen | 2001 | 270 | 1:17.00 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Tiitus Taskila | 2001 | 251 | 1:18.91 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Tatu Hörkkö | 2001 | 250 | 1:19.00 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Veeti Ruohtula | 2001 | 250 | 1:19.02 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
17 | Noa Mäkelä | 2001 | 249 | 1:19.13 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
18 | Tuomas Karjalainen | 2001 | 245 | 1:19.55 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Arttu Niemi | 2001 | 241 | 1:20.03 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Juho Porkkala | 2001 | 237 | 1:20.50 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
21 | Santeri Tuomi | 2001 | 234 | 1:20.75 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
22 | Roni Kallström | 2001 | 234 | 1:20.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Anton Ylihannu | 2001 | 232 | 1:21.07 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 231 | 1:21.15 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Miiro Vartiainen | 2001 | 230 | 1:21.25 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
26 | Olli Malmberg | 2001 | 226 | 1:21.77 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
27 | Joona Mikkola | 2001 | 221 | 1:22.33 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Atte Alila | 2001 | 221 | 1:22.40 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
29 | Leo Roine | 2001 | 220 | 1:22.41 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Jesse Haimi | 2001 | 218 | 1:22.74 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
31 | Oskari Hynynen | 2001 | 210 | 1:23.70 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
31 | Timi Pernanen | 2001 | 210 | 1:23.70 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
33 | Taneli Lantta | 2001 | 198 | 1:25.34 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
34 | Joona Lehtonen | 2001 | 196 | 1:25.76 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
35 | Konsta Seppä | 2001 | 192 | 1:26.27 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
36 | Pirkka Perkola | 2001 | 191 | 1:26.46 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
37 | Veeti Veijonen | 2001 | 188 | 1:26.90 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
38 | Topi Rahikkala | 2001 | 187 | 1:26.98 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
39 | Jiri Järvinen | 2001 | 182 | 1:27.79 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
40 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 182 | 1:27.84 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
41 | Perttu Somero | 2001 | 180 | 1:28.18 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
42 | Hugo Enroth | 2001 | 179 | 1:28.28 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
43 | Erik Tikkakoski | 2001 | 178 | 1:28.42 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
44 | Jere Ruuhonen | 2001 | 178 | 1:28.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Aaron Fernando de la Rosa | 2001 | 171 | 1:29.73 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
46 | Tuure Sandberg | 2001 | 169 | 1:29.97 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
47 | Kasper Vaittinen | 2001 | 169 | 1:30.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
48 | Aleksi Helminen | 2001 | 165 | 1:30.65 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
49 | Ohto Pihlajamäki | 2001 | 165 | 1:30.75 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
50 | Ossi Kleimola | 2001 | 164 | 1:30.92 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
51 | Teemu Annala | 2001 | 162 | 1:31.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
52 | Riku Leino | 2001 | 160 | 1:31.61 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
53 | Jere Keskiaho | 2001 | 159 | 1:31.79 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
54 | Niklas Linnanen | 2001 | 157 | 1:32.27 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
55 | Eetu Partanen | 2001 | 153 | 1:33.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
56 | Atte Lasmio | 2001 | 151 | 1:33.43 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
57 | Ville Aaltonen | 2001 | 145 | 1:34.66 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
58 | Niklas Konttinen | 2001 | 143 | 1:35.25 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
59 | Ville Lauslahti | 2001 | 142 | 1:35.48 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
60 | Saku Kovanen | 2001 | 141 | 1:35.53 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
61 | Juho Laukkanen | 2001 | 132 | 1:37.68 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Aaron Antikainen | 2001 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Harry Zimmermann | 2001 | DNF | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Atte Pennanen | 2001 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 10.4 Ei koskenut seinää käännöksessä | ||||||||||
- | Eemil Kylmä | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
- | Jetro Isotalo | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
- | Lauri Krapf | 2001 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
- | Petteri Haverinen | 2001 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Saku Suomalainen | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 13:15 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 16:18 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 33, 100m RU P13, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Eerikki Laitala | 2001 | 438 | 1:16.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Oskari Herpola | 2001 | 393 | 1:19.79 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Tuomas Jokinen | 2001 | 392 | 1:19.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Erik Nurmi | 2001 | 382 | 1:20.52 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
5 | Veeti Ruohtula | 2001 | 349 | 1:23.01 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Jaakko Reinonen | 2001 | 345 | 1:23.35 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Väinö Koponen | 2001 | 341 | 1:23.65 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Atte Moilanen | 2001 | 338 | 1:23.85 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Noa Mäkelä | 2001 | 331 | 1:24.44 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
10 | Herman Widbom | 2001 | 320 | 1:25.43 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Ivar Malm | 2001 | 314 | 1:25.96 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
12 | Aaron Antikainen | 2001 | 288 | 1:28.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Eetu Einto | 2001 | 288 | 1:28.46 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
14 | Pekka Vilmunen | 2001 | 287 | 1:28.56 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Santeri Tuomi | 2001 | 284 | 1:28.90 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
16 | Atte Pennanen | 2001 | 284 | 1:28.93 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
17 | Tatu Hörkkö | 2001 | 281 | 1:29.18 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Eevert Leppänen | 2001 | 279 | 1:29.43 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
19 | Timi Torkkel | 2001 | 277 | 1:29.60 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
20 | Topi Rahikkala | 2001 | 275 | 1:29.83 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Eemeli Raninen | 2001 | 273 | 1:30.05 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
22 | Atte Lindholm | 2001 | 272 | 1:30.19 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Jere Keskiaho | 2001 | 271 | 1:30.28 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Timi Pernanen | 2001 | 270 | 1:30.39 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
25 | Risto Laisi | 2001 | 267 | 1:30.75 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
26 | Claes Fjellström | 2001 | 265 | 1:30.95 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
27 | Oskari Rantamäki | 2001 | 263 | 1:31.17 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
28 | Ohto Pihlajamäki | 2001 | 261 | 1:31.46 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
29 | Riku Leino | 2001 | 260 | 1:31.58 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
30 | Lauri Krapf | 2001 | 256 | 1:31.95 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
31 | Tiitus Taskila | 2001 | 254 | 1:32.19 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
32 | Aleksi Helminen | 2001 | 254 | 1:32.20 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
33 | Jere Ruuhonen | 2001 | 251 | 1:32.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Waltteri Valkeapää | 2001 | 246 | 1:33.19 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
35 | Pyry Nurminen | 2001 | 246 | 1:33.25 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
36 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 242 | 1:33.69 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
37 | Harry Zimmermann | 2001 | 242 | 1:33.78 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
38 | Aaro Kangasmaa | 2001 | 239 | 1:34.10 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
39 | Tuure Sandberg | 2001 | 236 | 1:34.50 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
40 | Joonas Kousa | 2001 | 235 | 1:34.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Oliver Juursoo | 2001 | 233 | 1:34.93 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
42 | Juho Laukkanen | 2001 | 233 | 1:34.99 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
43 | Ossi Kleimola | 2001 | 230 | 1:35.29 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
44 | Oskari Niemi | 2001 | 230 | 1:35.31 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
45 | Atte Lasmio | 2001 | 230 | 1:35.37 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
46 | Eetu Partanen | 2001 | 229 | 1:35.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Joona Mikkola | 2001 | 229 | 1:35.42 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
48 | Arttu Niemi | 2001 | 228 | 1:35.56 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
49 | Jesse Haimi | 2001 | 227 | 1:35.76 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
50 | Kasper Envalds | 2001 | 225 | 1:35.99 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
51 | Alexander Beresten | 2001 | 221 | 1:36.55 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
52 | Konsta Seppä | 2001 | 219 | 1:36.96 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
53 | Paavo Rannikko | 2001 | 211 | 1:38.15 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
54 | Taneli Lantta | 2001 | 209 | 1:38.50 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
55 | Erik Tikkakoski | 2001 | 204 | 1:39.20 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
56 | Jetro Isotalo | 2001 | 198 | 1:40.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Joonas Mustonen | 2001 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
- | Kalle Hyttinen | 2001 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 16:18 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 16:46 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 34, 100m RU T12, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emma Uusküla | 2002 | 460 | 1:23.34 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Emilia Liven | 2002 | 452 | 1:23.79 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Mirka Mettinen | 2002 | 411 | 1:26.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Iida Nyman | 2002 | 396 | 1:27.62 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
5 | Mia Pentti | 2002 | 382 | 1:28.62 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Sara Mustonen | 2002 | 380 | 1:28.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Anna Vira | 2002 | 376 | 1:29.14 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Julia Koivisto | 2002 | 374 | 1:29.30 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Anniina Kallio | 2002 | 371 | 1:29.49 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Sofia Nieminen | 2002 | 371 | 1:29.49 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Ida Grundström | 2002 | 368 | 1:29.76 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Oona Laakso | 2002 | 360 | 1:30.43 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Emma von Dickoff | 2002 | 354 | 1:30.93 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Ina Pollari | 2002 | 344 | 1:31.79 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
15 | Sini Silvennoinen | 2002 | 342 | 1:31.97 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Jade Huhtamaa | 2002 | 339 | 1:32.20 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
17 | Milla Nikkanen | 2002 | 336 | 1:32.49 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
18 | Mette Hyvärinen | 2002 | 333 | 1:32.75 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
19 | Venla Salminen | 2002 | 331 | 1:32.97 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
20 | Mathilda Kalenius | 2002 | 330 | 1:33.07 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
21 | Olivia Nurkkala | 2002 | 329 | 1:33.13 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
22 | Vilma Adela Hottinen | 2002 | 329 | 1:33.20 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Minna Ingi | 2002 | 327 | 1:33.40 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
24 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 326 | 1:33.42 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
25 | Cecilia Johansson | 2002 | 326 | 1:33.45 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
26 | Venla Suihkonen | 2002 | 324 | 1:33.64 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
27 | Nea Nygård | 2002 | 324 | 1:33.67 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
28 | Isa Vehkaoja | 2002 | 323 | 1:33.72 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
29 | Peppi Siirtola | 2002 | 320 | 1:33.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Viivi Paasonen | 2002 | 318 | 1:34.19 | ||||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
31 | Emilie Pärnänen | 2002 | 317 | 1:34.31 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
32 | Lilli Louhikoski | 2002 | 316 | 1:34.40 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
33 | Mirja Alanko | 2002 | 316 | 1:34.43 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
34 | Wilma Rintala | 2002 | 315 | 1:34.51 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
35 | Jenny Kareinen | 2002 | 314 | 1:34.62 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
36 | Alina Huotari | 2002 | 311 | 1:34.88 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
37 | Enni Lahtinen | 2002 | 311 | 1:34.90 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
38 | Pinja Paulomo | 2002 | 310 | 1:35.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Lena Maula | 2002 | 302 | 1:35.83 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
40 | Jessica Kujanpää | 2002 | 299 | 1:36.23 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
41 | Katariina Niemi | 2002 | 297 | 1:36.41 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
42 | Petra Heikkinen | 2002 | 294 | 1:36.72 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
43 | Elisa Vakkuri | 2002 | 292 | 1:36.98 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
44 | Nea Winqvist | 2002 | 291 | 1:37.04 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
45 | Sofia Kotkaniemi | 2002 | 287 | 1:37.45 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
46 | Aino Kontiainen | 2002 | 286 | 1:37.58 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
47 | Peppi Palokangas | 2002 | 283 | 1:37.96 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
48 | Liisa Räikkönen | 2002 | 283 | 1:38.00 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
49 | Vilma Tuokko | 2002 | 282 | 1:38.09 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
50 | Linnea Urvikko | 2002 | 276 | 1:38.74 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
51 | Emma Mustonen | 2002 | 276 | 1:38.75 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
52 | Helmi Heinonen | 2002 | 275 | 1:38.84 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
53 | Katariina Rautiainen | 2002 | 275 | 1:38.88 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
54 | Katariina Kourula | 2002 | 275 | 1:38.90 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
54 | Oona Kuusivaara | 2002 | 275 | 1:38.90 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
56 | Ellen Koskinen | 2002 | 274 | 1:39.05 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
57 | Henrika Rantanen | 2002 | 273 | 1:39.13 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
58 | Amalia Siekkinen | 2002 | 272 | 1:39.20 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
59 | Janita Brunila | 2002 | 272 | 1:39.30 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
60 | Ella-Maria Tiainen | 2002 | 271 | 1:39.42 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
61 | Emily Majors | 2002 | 269 | 1:39.64 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
62 | Helena Victoria Valdmees | 2002 | 266 | 1:40.00 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
62 | Jonna Vasara | 2002 | 266 | 1:40.00 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
64 | Vera Vartiainen | 2002 | 265 | 1:40.08 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
65 | Olga Koskinen | 2002 | 264 | 1:40.20 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
66 | Emmi Uotila | 2002 | 261 | 1:40.67 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
67 | Viivi Merisalo | 2002 | 260 | 1:40.78 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
68 | Hanni Riikonen | 2002 | 260 | 1:40.82 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
69 | Ellen-Maria Neiramaa | 2002 | 258 | 1:40.99 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
70 | Julie Wiik | 2002 | 257 | 1:41.11 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
71 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | 257 | 1:41.17 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
72 | Cecilia Nylund | 2002 | 255 | 1:41.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
72 | Vivi Valo | 2002 | 255 | 1:41.36 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
74 | Emmi Kaunisto | 2002 | 255 | 1:41.42 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
75 | Ada Malm | 2002 | 254 | 1:41.56 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
76 | Emilia Skinnari | 2002 | 252 | 1:41.80 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
77 | Anni Savolainen | 2002 | 251 | 1:41.95 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
78 | Milja Piippola | 2002 | 250 | 1:42.07 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
79 | Veera Vihavainen | 2002 | 249 | 1:42.17 | ||||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
80 | Tiia Strandberg | 2002 | 246 | 1:42.57 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
81 | Aada Sulasalmi | 2002 | 246 | 1:42.65 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
82 | Annika Toiviainen | 2002 | 244 | 1:42.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
83 | Negiin Javadi | 2002 | 240 | 1:43.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
84 | Sara Virtanen | 2002 | 240 | 1:43.53 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
85 | Ella Haravuori | 2002 | 239 | 1:43.56 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
86 | Veera Wallin | 2002 | 237 | 1:43.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
87 | Meri Lauronen | 2002 | 236 | 1:44.10 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
88 | Charlotte Ingberg | 2002 | 232 | 1:44.68 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
88 | Viivi Vaajanen | 2002 | 232 | 1:44.68 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
90 | Henriikka Nurminen | 2002 | 231 | 1:44.73 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
91 | Aino-Olivia Arola | 2002 | 230 | 1:44.89 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
92 | Reetta Kuusisto | 2002 | 226 | 1:45.51 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Alexandra Arenius | 2002 | DNF | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Ada Aartela | 2002 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Anni Niemi | 2002 | DSQ | |||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 16:46 |
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 17:09 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 35, 50m PU T10, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 366 | 35.02 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Lotta Pälsi | 2004 | 300 | 37.44 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Petra Ansaranta | 2004 | 261 | 39.19 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 255 | 39.49 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
5 | Siiri Konkka | 2004 | 225 | 41.18 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Emmi Manninen | 2004 | 223 | 41.31 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Emilia Sihvo | 2004 | 217 | 41.67 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Veera Säämänen | 2004 | 217 | 41.69 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 216 | 41.78 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
10 | Saga Kovanen | 2004 | 209 | 42.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 203 | 42.60 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
12 | Sohvi Kallinen | 2004 | 195 | 43.16 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Pinja Taskila | 2004 | 188 | 43.75 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 182 | 44.18 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Ida Roponen | 2004 | 182 | 44.23 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
16 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 178 | 44.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Tinja Lasonen | 2004 | 175 | 44.76 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
18 | Kiia Junttari | 2004 | 169 | 45.31 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
19 | Ella Mäkinen | 2004 | 168 | 45.42 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Laura Heinonen | 2004 | 167 | 45.44 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
21 | Nea Mustonen | 2004 | 162 | 45.93 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 161 | 46.04 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Milja Mäkinen | 2004 | 160 | 46.16 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
24 | Ciara Wacklin | 2004 | 159 | 46.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Wilma Savonen | 2004 | 151 | 47.00 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Venla Lindström | 2004 | 149 | 47.19 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
27 | Helmi Lehtonen | 2004 | 148 | 47.29 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
28 | Lilja Ukkola | 2004 | 147 | 47.43 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
29 | Irene Mäkilä | 2004 | 147 | 47.47 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
30 | Nicole Yisrael | 2004 | 147 | 47.48 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Anni Hyttinen | 2004 | 146 | 47.51 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
32 | Milla Järvenpää | 2004 | 146 | 47.55 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
33 | Sofia Nurkkala | 2004 | 146 | 47.56 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
34 | Vlada Guljajeva | 2004 | 145 | 47.63 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
35 | Anniina Haarala | 2004 | 145 | 47.69 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
36 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 144 | 47.74 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
37 | Olivia Uusitorppa | 2004 | 142 | 48.04 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
38 | Matilda Kuusniemi Fishwick | 2004 | 141 | 48.11 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
39 | Ella Hulkki | 2004 | 139 | 48.34 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
40 | Iida Heikkinen | 2004 | 139 | 48.39 | ||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
41 | Nessa Järvinen | 2004 | 136 | 48.71 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
42 | Inka Lytz | 2004 | 134 | 48.88 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
43 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 134 | 48.91 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
44 | Wilma Långström | 2004 | 133 | 49.08 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
45 | Milla Rintanen | 2004 | 131 | 49.24 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
46 | Riikka Niskala | 2004 | 131 | 49.36 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
47 | Julia Tuura | 2004 | 129 | 49.53 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
48 | Helmi Haverinen | 2004 | 123 | 50.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Aada Hakala | 2004 | 120 | 50.82 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
50 | Alisa Ailanen | 2004 | 117 | 51.14 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
51 | Jessika Liimatta | 2004 | 117 | 51.18 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
52 | Laura Markuksela | 2004 | 116 | 51.30 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
53 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 116 | 51.35 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
54 | Cecilia Serovuo | 2004 | 116 | 51.38 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
55 | Riikka Viitasalo | 2004 | 115 | 51.45 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
56 | Emilia Jalonen | 2004 | 115 | 51.46 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
57 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 114 | 51.64 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
58 | Milla Hännikäinen | 2004 | 113 | 51.76 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
59 | Manja Lindell | 2004 | 112 | 51.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
60 | Salla Rantala | 2004 | 108 | 52.56 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
61 | Oona Ura | 2004 | 100 | 53.97 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
62 | Saara Leinonen | 2004 | 99 | 54.15 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
63 | Pinja Kallio | 2004 | 92 | 55.49 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
64 | Siiri Innanen | 2004 | 84 | 57.12 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
- | Eevi-Leena Nyman | 2004 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Emmi Paavilainen | 2004 | DSQ | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Matilda Laitinen | 2004 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Viljaana Myllärinen | 2004 | DSQ | |||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 17:09 |
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 17:18 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 36, 50m PU P11, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Herpola | 2003 | 256 | 35.28 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Lari Tumanoff | 2003 | 247 | 35.72 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Marcus Forsel | 2003 | 238 | 36.17 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
4 | Alex Lydman | 2003 | 223 | 36.97 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Aku Kaila | 2003 | 222 | 37.00 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Niko Matela | 2003 | 216 | 37.35 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Vilho Heino | 2003 | 210 | 37.73 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
8 | Paavo Erkinaro | 2003 | 206 | 37.93 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Tatu Hapuoja | 2003 | 200 | 38.35 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Jami Ihalainen | 2003 | 186 | 39.26 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
11 | Tuukka Inkilä | 2003 | 182 | 39.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Kasper Lytz | 2003 | 181 | 39.58 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
13 | Niklas Hatakka | 2003 | 177 | 39.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Henri Heikkilä | 2003 | 176 | 40.01 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
15 | Otto Kotola | 2003 | 175 | 40.08 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
16 | Dang Le Nhut | 2003 | 169 | 40.55 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
17 | Tuomas Peltola | 2003 | 168 | 40.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Manu Hännikäinen | 2003 | 168 | 40.63 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Eetu Palvanen | 2003 | 167 | 40.68 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Ivar Nordman | 2003 | 156 | 41.60 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
21 | Lassi Haimi | 2003 | 153 | 41.87 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
22 | Roni Koskinen | 2003 | 141 | 43.05 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 141 | 43.06 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
24 | Lauri Kinnunen | 2003 | 140 | 43.17 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Akseli Hakala | 2003 | 138 | 43.36 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Ville Savulahti | 2003 | 137 | 43.42 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
27 | Sami Uusikumpu | 2003 | 136 | 43.59 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 134 | 43.78 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
29 | Juho Elia Marjala | 2003 | 133 | 43.94 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
30 | Jaakko Haanpää | 2003 | 128 | 44.44 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
31 | Luca Kallela | 2003 | 128 | 44.49 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
32 | Teemu Nurminen | 2003 | 116 | 45.96 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
33 | Matias Sainio | 2003 | 114 | 46.22 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 111 | 46.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Juuso Rahikainen | 2003 | 108 | 47.05 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
36 | Benjamin Hoot | 2003 | 97 | 48.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Aki Hakkarainen | 2003 | 95 | 49.05 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Leo Parviainen | 2003 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Teemu Oksakari | 2003 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 17:18 |
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 18:12 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 37, 400m VU T11, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 443 | 1:12.08 | 2:32.45 | 3:53.60 | 5:13.64 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Laura Lahtinen | 2003 | 421 | 1:12.31 | 2:34.17 | 3:57.95 | 5:19.00 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 412 | 1:15.48 | 2:39.08 | 4:01.50 | 5:21.14 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Henna Hökkä | 2003 | 412 | 1:16.64 | 2:38.66 | 4:01.71 | 5:21.18 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Rebekka Luoto | 2003 | 399 | 1:19.48 | 2:42.86 | 4:06.52 | 5:24.83 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 390 | 1:16.92 | 2:40.68 | 4:04.90 | 5:27.32 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Roosa Aho | 2003 | 389 | 1:19.66 | 2:43.76 | 4:07.69 | 5:27.54 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Juulia Käräjämies | 2003 | 373 | 1:18.69 | 2:44.23 | 4:09.90 | 5:31.97 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 373 | 1:18.94 | 2:44.40 | 4:10.27 | 5:32.14 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Saana Yritys | 2003 | 366 | 1:15.78 | 2:43.97 | 4:11.48 | 5:34.17 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
11 | Minja Lukkari | 2003 | 360 | 1:19.24 | 2:44.63 | 4:11.09 | 5:36.07 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Tara Korkiakoski | 2003 | 329 | 1:16.23 | 2:43.38 | 4:16.18 | 5:46.28 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
13 | Laura Kellberg | 2003 | 329 | 1:21.51 | 2:50.97 | 4:22.43 | 5:46.39 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 328 | 1:22.34 | 2:51.17 | 4:20.36 | 5:46.55 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Senni Mattila | 2003 | 323 | 1:21.44 | 2:52.04 | 4:22.48 | 5:48.54 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
16 | Martta Nygård | 2003 | 319 | 1:23.30 | 2:54.75 | 4:25.53 | 5:49.81 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Sonja Lehtinen | 2003 | 317 | 1:19.54 | 2:52.00 | 4:22.74 | 5:50.55 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
18 | Essi Salokorpi | 2003 | 311 | 1:24.86 | 2:54.86 | 4:26.64 | 5:52.73 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Sofia Långström | 2003 | 311 | 1:21.18 | 2:51.96 | 4:24.46 | 5:52.86 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Ellen Antikainen | 2003 | 310 | 1:20.00 | 2:51.39 | 4:24.81 | 5:53.10 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Siiri Einiö | 2003 | 310 | 1:23.79 | 2:56.64 | 4:29.39 | 5:53.15 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
22 | Taiga Yritys | 2003 | 310 | 1:24.37 | 2:56.99 | 4:27.89 | 5:53.21 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
23 | Sandra Kalenius | 2003 | 308 | 1:23.35 | 2:54.83 | 4:25.69 | 5:53.76 | |||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
24 | Oona Puolakka | 2003 | 307 | 1:23.92 | 2:55.60 | 4:26.17 | 5:54.39 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Anna Retva | 2003 | 306 | 1:21.38 | 2:51.69 | 4:25.43 | 5:54.87 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
26 | Anni Korhonen | 2003 | 300 | 1:26.01 | 2:56.69 | 4:30.34 | 5:57.12 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
27 | Emma Haglund | 2003 | 299 | 1:23.51 | 2:55.56 | 4:28.49 | 5:57.25 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
28 | Kaisa Himanen | 2003 | 293 | 1:22.67 | 2:53.94 | 4:27.94 | 6:00.02 | |||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
29 | Julia Peltola | 2003 | 292 | 1:26.07 | 2:58.54 | 4:32.48 | 6:00.33 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Veera Skinnari | 2003 | 288 | 1:24.82 | 3:00.32 | 4:34.52 | 6:01.93 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
31 | Maija Nurmi | 2003 | 287 | 1:25.47 | 2:59.68 | 4:33.31 | 6:02.39 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
32 | Nita Poutiainen | 2003 | 286 | 1:23.23 | 2:56.67 | 4:31.68 | 6:02.78 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
33 | Emma Hämäläinen | 2003 | 285 | 1:27.16 | 3:01.18 | 4:35.27 | 6:03.26 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
34 | Heta Veikkola | 2003 | 283 | 1:22.33 | 2:56.42 | 4:30.97 | 6:03.89 | |||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
35 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 282 | 1:20.67 | 2:54.10 | 4:29.34 | 6:04.51 | |||
Heinolan Isku | ||||||||||
36 | Ronja Myllykallio | 2003 | 279 | 1:27.81 | 3:02.23 | 4:36.29 | 6:05.58 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
37 | Venla Säntti | 2003 | 279 | 1:24.01 | 3:00.21 | 4:35.30 | 6:05.92 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
38 | Reeta Kallunki | 2003 | 277 | 1:27.04 | 3:01.63 | 4:35.61 | 6:06.71 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
39 | Venla Koskinen | 2003 | 277 | 1:26.37 | 3:00.89 | 4:36.39 | 6:06.73 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
40 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 276 | 1:25.73 | 3:02.05 | 4:37.10 | 6:07.15 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
41 | Ida Lehtovaara | 2003 | 272 | 1:26.26 | 2:59.60 | 4:35.61 | 6:08.89 | |||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
42 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 270 | 1:24.49 | 3:00.69 | 4:36.95 | 6:09.71 | |||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
43 | Kerttu Nurmi | 2003 | 269 | 1:27.02 | 3:02.11 | 4:37.84 | 6:10.45 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
44 | Ella Tommola | 2003 | 267 | 1:27.26 | 3:02.67 | 4:39.33 | 6:11.13 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
45 | Iina von Schrowe | 2003 | 265 | 1:26.45 | 3:03.40 | 4:39.98 | 6:11.93 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Aino Villanen | 2003 | 259 | 1:26.39 | 3:02.86 | 4:40.23 | 6:15.09 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
47 | Julie Nikkilä | 2003 | 258 | 1:25.32 | 3:03.49 | 4:42.82 | 6:15.43 | |||
Poseidon | ||||||||||
48 | Lotta Lehtoila | 2003 | 257 | 1:27.52 | 3:07.07 | 4:43.50 | 6:16.09 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
49 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 255 | 1:28.03 | 3:07.47 | 4:44.99 | 6:16.75 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
50 | Mathilda Puutio | 2003 | 253 | 1:26.41 | 3:03.54 | 4:43.01 | 6:17.73 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
51 | Ethel Piksilä | 2003 | 252 | 1:22.84 | 3:01.74 | 4:41.07 | 6:18.19 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
52 | Emilia Hokkanen | 2003 | 247 | 1:29.31 | 3:08.39 | 4:47.62 | 6:20.70 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
53 | Emilia Lyyra | 2003 | 196 | 1:33.39 | 3:21.56 | 5:09.95 | 6:51.42 | |||
Poseidon | ||||||||||
- | Nicole Sundell | 2003 | DNF | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 18:12 |
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 18:45 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 38, 400m VU P12, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 366 | 1:11.40 | 2:31.08 | 3:51.35 | 5:07.58 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 353 | 1:18.98 | 2:38.44 | 3:56.28 | 5:11.23 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Elias Juntunen | 2002 | 353 | 1:18.19 | 2:41.37 | 3:56.10 | 5:11.28 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Valtteri Taskinen | 2002 | 350 | 1:14.58 | 2:35.03 | 3:54.92 | 5:11.99 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Julius Kuitunen | 2002 | 340 | 1:14.81 | 2:35.43 | 3:56.16 | 5:15.04 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Matias Hjelm | 2002 | 338 | 1:15.41 | 2:36.81 | 3:58.54 | 5:15.92 | |||
Poseidon | ||||||||||
7 | Roope Paatos | 2002 | 328 | 1:15.80 | 2:36.91 | 3:59.79 | 5:19.09 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 327 | 1:15.42 | 2:38.01 | 4:00.00 | 5:19.19 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Kalle Mäkinen | 2002 | 322 | 1:16.44 | 2:40.43 | 3:59.45 | 5:20.87 | |||
Poseidon | ||||||||||
10 | Antti Leppänen | 2002 | 322 | 1:14.97 | 2:37.43 | 4:03.32 | 5:21.04 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Jesper Lietzen | 2002 | 316 | 1:15.08 | 2:37.36 | 4:01.84 | 5:22.83 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Viljami Salonen | 2002 | 312 | 1:19.87 | 2:42.95 | 4:02.96 | 5:24.22 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Elias Laine | 2002 | 310 | 1:18.32 | 2:41.30 | 4:04.53 | 5:25.01 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Verneri Viisanen | 2002 | 305 | 1:16.82 | 2:40.10 | 4:04.09 | 5:26.85 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Oskari Aalto | 2002 | 299 | 1:18.38 | 2:43.94 | 4:07.99 | 5:28.96 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Leo Mikkonen | 2002 | 294 | 1:16.11 | 2:37.29 | 4:06.94 | 5:30.93 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Niklas Laine | 2002 | 290 | 1:17.78 | 2:41.90 | 4:07.50 | 5:32.10 | |||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
17 | Ronny Brännkärr | 2002 | 290 | 1:16.18 | 2:43.30 | 4:10.57 | 5:32.10 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Petr Pankratov | 2002 | 290 | 1:18.05 | 2:44.00 | 4:10.82 | 5:32.14 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Samuli Korva | 2002 | 276 | 1:15.90 | 2:43.35 | 4:12.14 | 5:37.89 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
21 | Axel Olander | 2002 | 275 | 1:18.70 | 2:45.05 | 4:12.22 | 5:38.25 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
22 | Sampo Soininen | 2002 | 268 | 1:17.56 | 2:44.54 | 4:12.46 | 5:40.95 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Aatu Harju | 2002 | 268 | 1:21.18 | 2:49.53 | 4:17.39 | 5:41.18 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
24 | Toivo Haikonen | 2002 | 266 | 1:15.62 | 2:43.35 | 4:13.54 | 5:42.02 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
25 | Benjamin Kangas | 2002 | 257 | 1:21.89 | 2:51.14 | 4:20.23 | 5:46.11 | |||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
26 | Mio Harju | 2002 | 255 | 1:22.20 | 2:51.50 | 4:19.96 | 5:46.85 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
27 | Wäinö Koskinen | 2002 | 255 | 1:19.48 | 2:50.23 | 4:20.77 | 5:47.01 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Jere Broman | 2002 | 254 | 1:21.90 | 2:51.42 | 4:22.08 | 5:47.15 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
29 | Pieti Raunio | 2002 | 253 | 1:23.20 | 2:53.13 | 4:22.37 | 5:47.83 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
30 | Akseli Kontiainen | 2002 | 252 | 1:22.99 | 2:53.65 | 4:24.20 | 5:47.98 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
31 | Henri Jokinen | 2002 | 249 | 1:23.53 | 2:54.38 | 4:24.66 | 5:49.77 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
32 | Roni Vilén | 2002 | 248 | 1:22.73 | 2:53.15 | 4:23.86 | 5:50.06 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Otto Saarimaa | 2002 | DNF | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 18:45 |
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 19:39 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 39, 4X100m SKUV T12, Loppukilpailut 10 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Raisu Naiset [2002] I | 2002 | 468 | 4:58.75 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Peppi Pinomäki | 2002 | 1:16.62 | 1:16.62 | |||||||
Emilia Liven | 2002 | 1:22.48 | 2:39.10 | |||||||
Anniina Kallio | 2002 | 1:12.79 | 3:51.89 | |||||||
Oona Laakso | 2002 | 1:06.86 | 4:58.75 | |||||||
2 | Aui Rollotytöt 2 [2002] | 2002 | 411 | 5:11.99 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Jessica Kujanpää | 2002 | 1:19.84 | 1:19.84 | |||||||
Emma Uusküla | 2002 | 1:23.42 | 2:43.26 | |||||||
Alexandra Arenius | 2002 | 1:17.85 | 4:01.11 | |||||||
Liisa Räikkönen | 2002 | 1:10.88 | 5:11.99 | |||||||
3 | Aui Rollotytöt 1 [2002] | 2002 | 410 | 5:12.19 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Sylvia Kuusisto | 2003 | 1:17.76 | 1:17.76 | |||||||
Anna Vira | 2002 | 1:29.79 | 2:47.55 | |||||||
Julia Koivisto | 2002 | 1:17.09 | 4:04.64 | |||||||
Lydia Rintanen | 2002 | 1:07.55 | 5:12.19 | |||||||
4 | Åsk Flickor 1 | 2002 | 381 | 5:20.06 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Reetta Kuusisto | 2002 | 1:20.17 | 1:20.17 | |||||||
Katariina Niemi | 2002 | 1:33.49 | 2:53.66 | |||||||
Emilie Pärnänen | 2002 | 1:19.97 | 4:13.63 | |||||||
Sini Silvennoinen | 2002 | 1:06.43 | 5:20.06 | |||||||
5 | Cetus 1 | 2002 | 377 | 5:21.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Peppi Siirtola | 2002 | 1:19.58 | 1:19.58 | |||||||
Mirka Mettinen | 2002 | 1:27.70 | 2:47.28 | |||||||
Siri Auvinen | 2002 | 1:26.44 | 4:13.72 | |||||||
Lumi Linnakylä | 2002 | 1:07.40 | 5:21.12 | |||||||
6 | Hss Naiset 1 [2002] | 2002 | 364 | 5:24.82 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 1:19.99 | 1:19.99 | |||||||
Siiri Reiniluoto | 2003 | 1:34.24 | 2:54.23 | |||||||
Lena Maula | 2002 | 1:18.87 | 4:13.10 | |||||||
Emma Jokilammi | 2002 | 1:11.72 | 5:24.82 | |||||||
7 | Cetus 2 | 2002 | 356 | 5:27.29 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laura Kellberg | 2003 | 1:22.82 | 1:22.82 | |||||||
Sara Mustonen | 2002 | 1:28.63 | 2:51.45 | |||||||
Verna Rostedt | 2002 | 1:24.95 | 4:16.40 | |||||||
Anni Savolainen | 2002 | 1:10.89 | 5:27.29 | |||||||
8 | Vus-Vss 1 | 2002 | 352 | 5:28.58 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Minna Ingi | 2002 | 1:27.12 | 1:27.12 | |||||||
Emma Haglund | 2003 | 1:29.24 | 2:56.36 | |||||||
Ina Pollari | 2002 | 1:16.51 | 4:12.87 | |||||||
Tara Korkiakoski | 2003 | 1:15.71 | 5:28.58 | |||||||
9 | Swim Naiset [1] | 2002 | 346 | 5:30.33 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Peppi Palokangas | 2002 | 1:25.51 | 1:25.51 | |||||||
Sara Virtanen | 2002 | 1:39.59 | 3:05.10 | |||||||
Mia Pentti | 2002 | 1:11.71 | 4:16.81 | |||||||
Viivi Puolakka | 2002 | 1:13.52 | 5:30.33 | |||||||
10 | Laus Tytöt 1 | 2002 | 334 | 5:34.27 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Emilia Skinnari | 2002 | 1:24.17 | 1:24.17 | |||||||
Emilia Hokkanen | 2003 | 1:35.41 | 2:59.58 | |||||||
Jemilia Haapakoski | 2002 | 1:20.00 | 4:19.58 | |||||||
Veera Skinnari | 2003 | 1:14.69 | 5:34.27 | |||||||
11 | Cetus 3 | 2002 | 333 | 5:34.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Ellen Antikainen | 2003 | 1:25.88 | 1:25.88 | |||||||
Pinja Paulomo | 2002 | 1:33.32 | 2:59.20 | |||||||
Helmi Tossavainen | 2002 | 1:24.24 | 4:23.44 | |||||||
Annika Toiviainen | 2002 | 1:11.08 | 5:34.52 | |||||||
12 | Uita 1 | 2002 | 333 | 5:34.67 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Linnea Urvikko | 2002 | 1:27.52 | 1:27.52 | |||||||
Enni Lahtinen | 2002 | 1:35.91 | 3:03.43 | |||||||
Emma von Dickoff | 2002 | 1:21.31 | 4:24.74 | |||||||
Elina Palojärvi | 2002 | 1:09.93 | 5:34.67 | |||||||
13 | Raisu Naiset [2002] 2 | 2002 | 328 | 5:36.40 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Roosa Aho | 2003 | 1:26.93 | 1:26.93 | |||||||
Rebekka Luoto | 2003 | 1:30.26 | 2:57.19 | |||||||
Helmi Heinonen | 2002 | 1:25.23 | 4:22.42 | |||||||
Venla Järvinen | 2003 | 1:13.98 | 5:36.40 | |||||||
14 | Tatu Rollo I | 2002 | 294 | 5:48.93 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Viivi Kuusinen | 2002 | 1:22.77 | 1:22.77 | |||||||
Emmi Manninen | 2004 | 1:42.10 | 3:04.87 | |||||||
Venla Pesu | 2002 | 1:30.95 | 4:35.82 | |||||||
Julie Wiik | 2002 | 1:13.11 | 5:48.93 | |||||||
15 | Kus-Gss Naperot | 2002 | 290 | 5:50.39 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
Liina Salin | 2002 | 1:29.43 | 1:29.43 | |||||||
Olivia Nurkkala | 2002 | 1:35.79 | 3:05.22 | |||||||
Nea Nygård | 2002 | 1:26.33 | 4:31.55 | |||||||
Veera Lahtinen | 2002 | 1:18.84 | 5:50.39 | |||||||
16 | Åsk Flickor 2 | 2002 | 287 | 5:51.64 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Kaisla Kangas | 2002 | 1:24.93 | 1:24.93 | |||||||
Oona Kuusivaara | 2002 | 1:38.42 | 3:03.35 | |||||||
Ilona Juuri | 2002 | 1:30.02 | 4:33.37 | |||||||
Maija Nurmi | 2003 | 1:18.27 | 5:51.64 | |||||||
17 | Hu 1 | 2002 | 283 | 5:53.25 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Sonja Lehtinen | 2003 | 1:28.00 | 1:28.00 | |||||||
Jade Huhtamaa | 2002 | 1:31.15 | 2:59.15 | |||||||
Julia Laine | 2002 | 1:37.74 | 4:36.89 | |||||||
Essi Helle | 2002 | 1:16.36 | 5:53.25 | |||||||
18 | Oulun Uinti 2 | 2002 | 279 | 5:55.02 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Minja Lukkari | 2003 | 1:32.03 | 1:32.03 | |||||||
Pinja Taskila | 2004 | 1:34.43 | 3:06.46 | |||||||
Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 1:29.31 | 4:35.77 | |||||||
Petra Ansaranta | 2004 | 1:19.25 | 5:55.02 | |||||||
19 | Hahe Naiset [2002] | 2002 | 268 | 5:59.69 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Jessi Nurmela | 2002 | 1:28.01 | 1:28.01 | |||||||
Anni Niemi | 2002 | 1:35.58 | 3:03.59 | |||||||
Hilla Hirvikoski | 2002 | 1:38.93 | 4:42.52 | |||||||
Milja Piippola | 2002 | 1:17.17 | 5:59.69 | |||||||
20 | Uita 2 | 2002 | 264 | 6:01.56 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Vivi Valo | 2002 | 1:29.37 | 1:29.37 | |||||||
Katariina Rautiainen | 2002 | 1:36.43 | 3:05.80 | |||||||
Pauliina Piirainen | 2002 | 1:36.42 | 4:42.22 | |||||||
Soile Auvinen | 2002 | 1:19.34 | 6:01.56 | |||||||
21 | Hss Naiset 2 [2002] | 2002 | 256 | 6:05.15 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Ethel Piksilä | 2003 | 1:34.58 | 1:34.58 | |||||||
Milla Hyttinen | 2003 | 1:46.47 | 3:21.05 | |||||||
Lotta Pälsi | 2004 | 1:30.35 | 4:51.40 | |||||||
Annina Toimela | 2002 | 1:13.75 | 6:05.15 | |||||||
22 | Laus Tytöt 2 | 2002 | 255 | 6:05.66 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Linda Merimaa | 2002 | 1:36.56 | 1:36.56 | |||||||
Vilma Tuokko | 2002 | 1:39.16 | 3:15.72 | |||||||
Jenna Kallio | 2002 | 1:33.61 | 4:49.33 | |||||||
Ronja Nurminen | 2002 | 1:16.33 | 6:05.66 | |||||||
23 | Swim Naiset [2] | 2002 | 243 | 6:11.46 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Siiri Pellinen | 2003 | 1:34.34 | 1:34.34 | |||||||
Martta Ruuska | 2003 | 1:35.50 | 3:09.84 | |||||||
Viivi Merisalo | 2002 | 1:35.22 | 4:45.06 | |||||||
Amanda Paukkunen | 2002 | 1:26.40 | 6:11.46 | |||||||
24 | Kou Naiset [2002] | 2002 | 241 | 6:12.66 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Jenna Pulkkinen | 2004 | 1:36.45 | 1:36.45 | |||||||
Sandra Kalenius | 2003 | 1:46.68 | 3:23.13 | |||||||
Mathilda Kalenius | 2002 | 1:29.54 | 4:52.67 | |||||||
Noora Nikkinen | 2002 | 1:19.99 | 6:12.66 | |||||||
25 | Sihy Tytöt | 2002 | 236 | 6:15.08 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
Maria Yritys | 2002 | 1:36.48 | 1:36.48 | |||||||
Saana Yritys | 2003 | 1:42.26 | 3:18.74 | |||||||
Taiga Yritys | 2003 | 1:34.73 | 4:53.47 | |||||||
Frida Kangastupa | 2003 | 1:21.61 | 6:15.08 | |||||||
26 | Ukk Tytöt Seka [2002] | 2002 | 231 | 6:17.70 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Anni Ruokanen | 2003 | 1:36.82 | 1:36.82 | |||||||
Lotta Isola | 2003 | 1:51.74 | 3:28.56 | |||||||
Olga Koskinen | 2002 | 1:25.12 | 4:53.68 | |||||||
Kanerva Kinnunen | 2004 | 1:24.02 | 6:17.70 | |||||||
27 | Kove-Ve Naiset [2002] | 2002 | 221 | 6:23.31 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
Meri Lauronen | 2002 | 1:31.31 | 1:31.31 | |||||||
Ella Hurtta | 2003 | 1:48.03 | 3:19.34 | |||||||
Janita Brunila | 2002 | 1:39.19 | 4:58.53 | |||||||
Ida Lehtovaara | 2003 | 1:24.78 | 6:23.31 | |||||||
28 | Poseidon Rollo 2 | 2002 | 221 | 6:23.79 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Emilia Lyyra | 2003 | 1:33.31 | 1:33.31 | |||||||
Ellen Strandberg | 2002 | 1:45.57 | 3:18.88 | |||||||
Noona Rantanen | 2002 | 1:45.67 | 5:04.55 | |||||||
Meri Karttunen | 2002 | 1:19.24 | 6:23.79 | |||||||
29 | Åsk Flickor 3 | 2002 | 216 | 6:26.34 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Nea Palanen | 2003 | 1:39.45 | 1:39.45 | |||||||
Manja Lindell | 2004 | 1:45.66 | 3:25.11 | |||||||
Ella-Maria Tiainen | 2002 | 1:36.17 | 5:01.28 | |||||||
Iris Hanski | 2003 | 1:25.06 | 6:26.34 | |||||||
30 | Hss Naiset 3 [2002] | 2002 | 211 | 6:29.71 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Helmi Ahonen | 2003 | 1:33.41 | 1:33.41 | |||||||
Matilda Kuusniemi Fishwick | 2004 | 1:48.49 | 3:21.90 | |||||||
Veera Säämänen | 2004 | 1:43.78 | 5:05.68 | |||||||
Wilma Långström | 2004 | 1:24.03 | 6:29.71 | |||||||
31 | Rius 13 | 2002 | 209 | 6:30.99 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Lotta Aaltonen | 2002 | 1:35.28 | 1:35.28 | |||||||
Kaisli Korpisaari | 2002 | 1:52.24 | 3:27.52 | |||||||
Outi Turunen | 2002 | 1:45.12 | 5:12.64 | |||||||
Riia Hiltunen | 2002 | 1:18.35 | 6:30.99 | |||||||
32 | Lru-Meidän Tytöt [2002] | 2002 | 208 | 6:31.54 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
Hilla Kuuva | 2003 | 1:38.17 | 1:38.17 | |||||||
Tia Haikarinen | 2002 | 1:47.15 | 3:25.32 | |||||||
Ida Nuppola | 2002 | 1:42.11 | 5:07.43 | |||||||
Noora Peltoniemi | 2003 | 1:24.11 | 6:31.54 | |||||||
33 | Vus-Vss 2 | 2002 | 203 | 6:34.72 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Paula Kivi | 2002 | 1:38.10 | 1:38.10 | |||||||
Emily Majors | 2002 | 1:41.82 | 3:19.92 | |||||||
Jenny Grangärd | 2003 | 1:50.38 | 5:10.30 | |||||||
Viivi Koivisto | 2002 | 1:24.42 | 6:34.72 | |||||||
34 | Åsk Flickor 4 | 2002 | 201 | 6:35.98 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Ella Nihtilä | 2004 | 1:42.07 | 1:42.07 | |||||||
Venla Koskinen | 2003 | 1:47.08 | 3:29.15 | |||||||
Ellen Koskinen | 2002 | 1:45.97 | 5:15.12 | |||||||
Kerttu Nurmi | 2003 | 1:20.86 | 6:35.98 | |||||||
35 | Siwa Rollo Tytöt | 2002 | 185 | 6:47.01 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Nicole Yisrael | 2004 | 1:50.69 | 1:50.69 | |||||||
Vilma Adela Hottinen | 2002 | 1:32.61 | 3:23.30 | |||||||
Tinja Turunen | 2002 | 1:33.12 | 4:56.42 | |||||||
Henni Havén | 2004 | 1:50.59 | 6:47.01 | |||||||
36 | Vus-Vss 3 | 2002 | 176 | 6:54.02 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Petra Kivi | 2003 | 1:37.73 | 1:37.73 | |||||||
Anisa Seres | 2004 | 1:51.71 | 3:29.44 | |||||||
Juliana Niinisalo | 2002 | 1:58.85 | 5:28.29 | |||||||
Arna Seres | 2003 | 1:25.73 | 6:54.02 | |||||||
37 | Vus-Vss 5 | 2002 | 142 | 7:24.77 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Ella Hulkki | 2004 | 1:39.81 | 1:39.81 | |||||||
Siiri Tiilikka | 2004 | 1:59.82 | 3:39.63 | |||||||
Riikka Viitasalo | 2004 | 2:08.04 | 5:47.67 | |||||||
Viivi Kylkisalo | 2004 | 1:37.10 | 7:24.77 | |||||||
- | Hu 2 | 2002 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Saima Huovinen | 2003 | 1:30.45 | 1:30.45 | |||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Juk | 2002 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Kous Naiset [2002] | 2002 | DSQ | |||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
Nessa Järvinen | 2004 | 1:40.89 | 1:40.89 | |||||||
SW 8.1 Kääntyminen selälleen | ||||||||||
- | Oulun Uinti 1 | 2002 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Petra Heikkinen | 2002 | 1:22.34 | 1:22.34 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Poseidon Rollo 1 | 2002 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
Lilli Louhikoski | 2002 | 1:21.45 | 1:21.45 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Vus-Vss 4 | 2002 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Anniina Haarala | 2004 | 1:40.97 | 1:40.97 | |||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 19:39 |
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 20:13 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 40, 4X100m VUV P13, Loppukilpailut 10 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Laus Pojat 1 | 2001 | 375 | 4:20.85 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Petteri Haverinen | 2001 | 1:04.56 | 1:04.56 | |||||||
Väinö Koponen | 2001 | 1:03.52 | 2:08.08 | |||||||
Joonas Mustonen | 2001 | 1:07.15 | 3:15.23 | |||||||
Timi Pernanen | 2001 | 1:05.62 | 4:20.85 | |||||||
2 | Oulun Uinti 1 | 2001 | 359 | 4:24.74 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Atte Moilanen | 2001 | 1:05.79 | 1:05.79 | |||||||
Jere Keskiaho | 2001 | 1:05.92 | 2:11.71 | |||||||
Paavo Erkinaro | 2003 | 1:07.93 | 3:19.64 | |||||||
Tiitus Taskila | 2001 | 1:05.10 | 4:24.74 | |||||||
3 | Cetus 1 | 2001 | 358 | 4:25.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tuomas Jokinen | 2001 | 1:04.62 | 1:04.62 | |||||||
Eerikki Laitala | 2001 | 1:07.27 | 2:11.89 | |||||||
Aaron Antikainen | 2001 | 1:06.14 | 3:18.03 | |||||||
Roni Kallström | 2001 | 1:07.05 | 4:25.08 | |||||||
4 | Raisu Miehet [2001] I | 2001 | 343 | 4:28.77 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Waltteri Valkeapää | 2001 | 1:06.33 | 1:06.33 | |||||||
Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 1:06.03 | 2:12.36 | |||||||
Arttu Niemi | 2001 | 1:07.82 | 3:20.18 | |||||||
Aku Kaila | 2003 | 1:08.59 | 4:28.77 | |||||||
5 | Aui Rollopojat [2001] | 2001 | 325 | 4:33.55 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Ibrahim Ezzat | 2002 | 1:07.76 | 1:07.76 | |||||||
Jere Nevalainen | 2001 | 1:08.30 | 2:16.06 | |||||||
Jesper Lietzen | 2002 | 1:11.99 | 3:28.05 | |||||||
Mohamed Ezzat | 2001 | 1:05.50 | 4:33.55 | |||||||
6 | Swim Miehet [1] | 2001 | 314 | 4:36.83 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Alexander Kislitsyn | 2001 | 1:01.97 | 1:01.97 | |||||||
Jiri Järvinen | 2001 | 1:12.06 | 2:14.03 | |||||||
Veeti Veijonen | 2001 | 1:11.50 | 3:25.53 | |||||||
Aaron Fernando de la Rosa | 2001 | 1:11.30 | 4:36.83 | |||||||
7 | Cetus 2 | 2001 | 311 | 4:37.62 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Jetro Isotalo | 2001 | 1:09.15 | 1:09.15 | |||||||
Jere Ruuhonen | 2001 | 1:10.26 | 2:19.41 | |||||||
Eetu Partanen | 2001 | 1:09.97 | 3:29.38 | |||||||
Oskari Aalto | 2002 | 1:08.24 | 4:37.62 | |||||||
8 | Jous Miehet [2001] | 2001 | 308 | 4:38.48 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Teemu Lautanen | 2001 | 1:13.27 | 1:13.27 | |||||||
Eemeli Puhakka | 2001 | 1:17.91 | 2:31.18 | |||||||
Veeti Ruohtula | 2001 | 1:02.03 | 3:33.21 | |||||||
Miiro Vartiainen | 2001 | 1:05.27 | 4:38.48 | |||||||
9 | Uita 1 | 2001 | 302 | 4:40.42 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Akseli Hakala | 2003 | 1:14.64 | 1:14.64 | |||||||
Frans Bärlund | 2001 | 1:12.11 | 2:26.75 | |||||||
Tatu Hapuoja | 2003 | 1:09.61 | 3:36.36 | |||||||
Tatu Hörkkö | 2001 | 1:04.06 | 4:40.42 | |||||||
10 | Laus Pojat 2 | 2001 | 301 | 4:40.70 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Antti Leppänen | 2002 | 1:10.10 | 1:10.10 | |||||||
Harry Zimmermann | 2001 | 1:09.90 | 2:20.00 | |||||||
Atte Pennanen | 2001 | 1:10.92 | 3:30.92 | |||||||
Aleksi Helminen | 2001 | 1:09.78 | 4:40.70 | |||||||
11 | Åsk Pojkar 1 | 2001 | 300 | 4:41.08 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Oskari Herpola | 2001 | 1:06.36 | 1:06.36 | |||||||
Santeri Herpola | 2003 | 1:10.66 | 2:17.02 | |||||||
Niklas Konttinen | 2001 | 1:11.12 | 3:28.14 | |||||||
Viktor Leinonen | 2001 | 1:12.94 | 4:41.08 | |||||||
12 | Tatu Rollo I | 2001 | 298 | 4:41.70 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Joona Lehtonen | 2001 | 1:08.07 | 1:08.07 | |||||||
Erik Tikkakoski | 2001 | 1:10.45 | 2:18.52 | |||||||
Pirkka Perkola | 2001 | 1:10.66 | 3:29.18 | |||||||
Petr Pankratov | 2002 | 1:12.52 | 4:41.70 | |||||||
13 | Raisu Miehet [2001] 2 | 2001 | 292 | 4:43.65 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Jere Oikarainen | 2002 | 1:11.32 | 1:11.32 | |||||||
Viljami Salonen | 2002 | 1:11.22 | 2:22.54 | |||||||
Elias Laine | 2002 | 1:12.06 | 3:34.60 | |||||||
Tuure Sandberg | 2001 | 1:09.05 | 4:43.65 | |||||||
14 | Vus-Vss 1 | 2001 | 289 | 4:44.65 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Claes Fjellström | 2001 | 1:08.86 | 1:08.86 | |||||||
Ivar Malm | 2001 | 1:10.04 | 2:18.90 | |||||||
Toivo Haikonen | 2002 | 1:13.10 | 3:32.00 | |||||||
Alex Lydman | 2003 | 1:12.65 | 4:44.65 | |||||||
15 | Hss Miehet 1 [2001] | 2001 | 284 | 4:46.15 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Veeti Haikonen | 2001 | 1:08.82 | 1:08.82 | |||||||
Lari Tumanoff | 2003 | 1:14.04 | 2:22.86 | |||||||
Niklas Linnanen | 2001 | 1:14.58 | 3:37.44 | |||||||
Topi Rahikkala | 2001 | 1:08.71 | 4:46.15 | |||||||
16 | Hu 1 | 2001 | 284 | 4:46.36 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Aatu Harju | 2002 | 1:17.59 | 1:17.59 | |||||||
Eemeli Raninen | 2001 | 1:10.63 | 2:28.22 | |||||||
Tuomas Lehtovirta | 2001 | 1:11.17 | 3:39.39 | |||||||
Isak Gramén | 2001 | 1:06.97 | 4:46.36 | |||||||
17 | Oulun Uinti 2 | 2001 | 283 | 4:46.40 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tuomas Karjalainen | 2001 | 1:10.99 | 1:10.99 | |||||||
Lukas Kalliokoski | 2001 | 1:11.78 | 2:22.77 | |||||||
Julius Kuitunen | 2002 | 1:14.57 | 3:37.34 | |||||||
Valtteri Taskinen | 2002 | 1:09.06 | 4:46.40 | |||||||
18 | Cetus 3 | 2001 | 283 | 4:46.62 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Verneri Viisanen | 2002 | 1:12.03 | 1:12.03 | |||||||
Leo Mikkonen | 2002 | 1:12.54 | 2:24.57 | |||||||
Teemu Annala | 2001 | 1:12.48 | 3:37.05 | |||||||
Kasper Vaittinen | 2001 | 1:09.57 | 4:46.62 | |||||||
19 | Siwa Rollo Pojat 1 | 2001 | 253 | 4:57.26 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Sami Uusikumpu | 2003 | 1:16.54 | 1:16.54 | |||||||
Patrik Wagner | 2002 | 1:16.49 | 2:33.03 | |||||||
Juho Laukkanen | 2001 | 1:16.69 | 3:49.72 | |||||||
Joona Mikkola | 2001 | 1:07.54 | 4:57.26 | |||||||
20 | Nopy Karjut [2001] | 2001 | 250 | 4:58.42 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Axel Olander | 2002 | 1:15.20 | 1:15.20 | |||||||
Jere Broman | 2002 | 1:18.94 | 2:34.14 | |||||||
Niclas Viitasalo | 2002 | 1:16.40 | 3:50.54 | |||||||
Perttu Mikkola | 2001 | 1:07.88 | 4:58.42 | |||||||
21 | Lru-Meidän Pojat[2001] | 2001 | 250 | 4:58.76 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
Juuso Hietanen | 2001 | 1:12.38 | 1:12.38 | |||||||
Niko Matela | 2003 | 1:13.45 | 2:25.83 | |||||||
Hugo Soljasalo | 2001 | 1:21.44 | 3:47.27 | |||||||
Lauri Kettunen | 2002 | 1:11.49 | 4:58.76 | |||||||
22 | Uita 2 | 2001 | 247 | 4:59.82 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Wäinö Koskinen | 2002 | 1:14.64 | 1:14.64 | |||||||
Tuomas Marenk | 2001 | 1:15.13 | 2:29.77 | |||||||
Leo Roine | 2001 | 1:13.81 | 3:43.58 | |||||||
Olli Peura | 2001 | 1:16.24 | 4:59.82 | |||||||
23 | Hss Miehet [2001] | 2001 | 235 | 5:04.80 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Rasmus Söderholm | 2002 | 1:12.86 | 1:12.86 | |||||||
Alexander Beresten | 2001 | 1:16.10 | 2:28.96 | |||||||
Lauri Krapf | 2001 | 1:15.85 | 3:44.81 | |||||||
Luca Kallela | 2003 | 1:19.99 | 5:04.80 | |||||||
24 | Swim Miehet [2] | 2001 | 232 | 5:06.05 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Sampo Soininen | 2002 | 1:14.45 | 1:14.45 | |||||||
Julius Auvinen | 2001 | 1:14.89 | 2:29.34 | |||||||
Atte Lindholm | 2001 | 1:18.05 | 3:47.39 | |||||||
Olli Elo | 2002 | 1:18.66 | 5:06.05 | |||||||
25 | Vus-Vss 2 | 2001 | 230 | 5:07.15 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Felix Kallio | 2001 | 1:17.94 | 1:17.94 | |||||||
Vilho Honkamaa | 2002 | 1:19.61 | 2:37.55 | |||||||
Otto Saarimaa | 2002 | 1:14.75 | 3:52.30 | |||||||
Aaro Kangasmaa | 2001 | 1:14.85 | 5:07.15 | |||||||
26 | Tatu Rollo Ii [2001] | 2001 | 229 | 5:07.24 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Pekka Vilmunen | 2001 | 1:15.23 | 1:15.23 | |||||||
Iiro Kuusela | 2001 | 1:14.47 | 2:29.70 | |||||||
Miska Birkstedt | 2002 | 1:19.49 | 3:49.19 | |||||||
Mio Harju | 2002 | 1:18.05 | 5:07.24 | |||||||
27 | Åsk Pojkar 2 | 2001 | 223 | 5:10.22 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Jesper Werdi | 2001 | 1:15.36 | 1:15.36 | |||||||
Janne Juven | 2001 | 1:16.10 | 2:31.46 | |||||||
Samu Petteri Kallio | 2002 | 1:20.04 | 3:51.50 | |||||||
Hugo Enroth | 2001 | 1:18.72 | 5:10.22 | |||||||
28 | Laus Pojat 3 | 2001 | 222 | 5:10.45 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Otto Hoffren | 2002 | 1:16.47 | 1:16.47 | |||||||
Aaro Hämäläinen | 2002 | 1:21.43 | 2:37.90 | |||||||
Manu Hännikäinen | 2003 | 1:21.59 | 3:59.49 | |||||||
Jasu Ovaskainen | 2002 | 1:10.96 | 5:10.45 | |||||||
29 | Kuus Miehet [2001] | 2001 | 221 | 5:11.21 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Ohto Pihlajamäki | 2001 | 1:09.89 | 1:09.89 | |||||||
Luukas Hätinen | 2002 | 1:22.98 | 2:32.87 | |||||||
Ville Hämäläinen | 2002 | 1:21.68 | 3:54.55 | |||||||
Teemu Turunen | 2002 | 1:16.66 | 5:11.21 | |||||||
30 | Kou Miehet [2001] | 2001 | 209 | 5:16.97 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Joonatan Lekander | 2002 | 1:22.93 | 1:22.93 | |||||||
Risto Martikainen | 2003 | 1:20.90 | 2:43.83 | |||||||
Manu Ursin | 2002 | 1:24.45 | 4:08.28 | |||||||
Ossi Kleimola | 2001 | 1:08.69 | 5:16.97 | |||||||
31 | Rius 14 | 2001 | 208 | 5:17.48 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Ville Savulahti | 2003 | 1:17.89 | 1:17.89 | |||||||
Elias Saarinen | 2002 | 1:20.90 | 2:38.79 | |||||||
Olavi Männistö | 2003 | 1:24.52 | 4:03.31 | |||||||
Atte Lasmio | 2001 | 1:14.17 | 5:17.48 | |||||||
32 | Siwa Rollo Pojat2 | 2001 | 204 | 5:19.40 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Ali Gardberg | 2001 | 1:20.86 | 1:20.86 | |||||||
Lukas Vahtera | 2001 | 1:18.46 | 2:39.32 | |||||||
Ilari Silventoinen | 2002 | 1:21.11 | 4:00.43 | |||||||
Samuel Leppänen | 2002 | 1:18.97 | 5:19.40 | |||||||
33 | Ukk Pojat [2001] | 2001 | 202 | 5:20.75 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Pieti Raunio | 2002 | 1:20.16 | 1:20.16 | |||||||
Jami Ihalainen | 2003 | 1:22.87 | 2:43.03 | |||||||
Riku Leino | 2001 | 1:19.86 | 4:02.89 | |||||||
Nooa Lehtoniemi | 2003 | 1:17.86 | 5:20.75 | |||||||
34 | Juk | 2001 | 197 | 5:23.12 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Eetu Häkkinen | 2001 | 1:24.45 | 1:24.45 | |||||||
Elmeri Einola | 2001 | 1:20.00 | 2:44.45 | |||||||
Aarne Myllynen | 2002 | 1:21.82 | 4:06.27 | |||||||
Onni-Kalle Luomala | 2002 | 1:16.85 | 5:23.12 | |||||||
35 | Vus-Vss 3 | 2001 | 165 | 5:42.75 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Tuukka Nissilä | 2001 | 1:24.37 | 1:24.37 | |||||||
Emil Saha | 2003 | 1:27.37 | 2:51.74 | |||||||
Casper Loo | 2002 | 1:29.47 | 4:21.21 | |||||||
Juho Jämsä | 2001 | 1:21.54 | 5:42.75 | |||||||
36 | Hu 2 | 2001 | 156 | 5:49.41 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Eero Weckström | 2002 | 1:24.23 | 1:24.23 | |||||||
Pauli Salonen | 2003 | 1:23.28 | 2:47.51 | |||||||
Kirill Ivanov | 2002 | 1:24.86 | 4:12.37 | |||||||
Lucas Tepponen | 2003 | 1:37.04 | 5:49.41 | |||||||
37 | Rius 15 | 2001 | 151 | 5:53.22 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Kalle Seppä | 2003 | 1:29.44 | 1:29.44 | |||||||
Veikka Weckman | 2001 | 1:27.61 | 2:57.05 | |||||||
Kasimir Riihelä | 2002 | 1:29.60 | 4:26.65 | |||||||
Tino Lukkaroinen | 2002 | 1:26.57 | 5:53.22 | |||||||
38 | Vus-Vss 4 | 2001 | 131 | 6:10.05 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Teemu Oksakari | 2003 | 1:29.19 | 1:29.19 | |||||||
Elias Kalliokoski | 2003 | 1:34.83 | 3:04.02 | |||||||
Tuukka Harju | 2003 | 1:35.25 | 4:39.27 | |||||||
Onni Haikonen | 2003 | 1:30.78 | 6:10.05 | |||||||
- | Poseidon Rollo 1 | 2001 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
Matias Hjelm | 2002 | 1:07.13 | 1:07.13 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 20:13 |