Tulokset Rollo-uinnit 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Perjantai-ilta
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 17:30 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 2, 100m SU T12, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mia Pentti | 2002 | 488 | 1:13.80 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Peppi Pinomäki | 2002 | 460 | 1:15.28 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Emilie Pärnänen | 2002 | 455 | 1:15.51 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Oona Laakso | 2002 | 426 | 1:17.19 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Anna Vira | 2002 | 424 | 1:17.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Jessica Kujanpää | 2002 | 410 | 1:18.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Peppi Siirtola | 2002 | 404 | 1:18.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Anniina Kallio | 2002 | 401 | 1:18.81 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Emmi Kaunisto | 2002 | 399 | 1:18.91 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Emma Uusküla | 2002 | 393 | 1:19.29 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Julia Koivisto | 2002 | 389 | 1:19.59 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Ida Grundström | 2002 | 380 | 1:20.20 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Mathilda Kalenius | 2002 | 375 | 1:20.58 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
14 | Milla Nikkanen | 2002 | 374 | 1:20.60 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
14 | Petra Heikkinen | 2002 | 374 | 1:20.60 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 373 | 1:20.74 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Siri Auvinen | 2002 | 368 | 1:21.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Charlotte Ingberg | 2002 | 364 | 1:21.36 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
19 | Lilli Louhikoski | 2002 | 362 | 1:21.48 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
20 | Emilia Liven | 2002 | 357 | 1:21.92 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Katariina Niemi | 2002 | 353 | 1:22.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Liisa Räikkönen | 2002 | 352 | 1:22.24 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Emma Kajanto | 2002 | 351 | 1:22.39 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
23 | Jaana Kaljunen | 2002 | 351 | 1:22.39 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Emma von Dickoff | 2002 | 348 | 1:22.61 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 347 | 1:22.65 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
27 | Emilia Skinnari | 2002 | 344 | 1:22.87 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Reetta Kuusisto | 2002 | 340 | 1:23.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Olga Koskinen | 2002 | 339 | 1:23.34 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
30 | Mirka Mettinen | 2002 | 337 | 1:23.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Ilona Juuri | 2002 | 336 | 1:23.56 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
32 | Alexandra Arenius | 2002 | 336 | 1:23.57 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
33 | Maisa Mielikäinen | 2002 | 336 | 1:23.60 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
34 | Ina Pollari | 2002 | 333 | 1:23.83 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
35 | Kaisla Kangas | 2002 | 332 | 1:23.87 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
36 | Julie Wiik | 2002 | 330 | 1:24.06 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
37 | Helmi Tossavainen | 2002 | 327 | 1:24.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Isa Vehkaoja | 2002 | 323 | 1:24.69 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
39 | Peppi Palokangas | 2002 | 322 | 1:24.74 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
40 | Verna Rostedt | 2002 | 321 | 1:24.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Viivi Kuusinen | 2002 | 318 | 1:25.07 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
42 | Alina Huotari | 2002 | 316 | 1:25.32 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
43 | Viivi Puolakka | 2002 | 314 | 1:25.43 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
44 | Anni Savolainen | 2002 | 313 | 1:25.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Saana Karell | 2002 | 313 | 1:25.58 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
46 | Janita Brunila | 2002 | 312 | 1:25.63 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
47 | Roosa Rantala | 2002 | 311 | 1:25.70 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
48 | Viivi Merisalo | 2002 | 309 | 1:25.95 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
49 | Hilla Hirvikoski | 2002 | 308 | 1:25.97 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
50 | Elisa Vakkuri | 2002 | 302 | 1:26.55 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
51 | Iida Nyman | 2002 | 301 | 1:26.63 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
52 | Meri Lauronen | 2002 | 300 | 1:26.73 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
53 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 300 | 1:26.77 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
54 | Alida Öhberg | 2002 | 300 | 1:26.79 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
54 | Jessi Nurmela | 2002 | 300 | 1:26.79 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
56 | Minna Ingi | 2002 | 297 | 1:27.08 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
57 | Josefiina Kause | 2002 | 295 | 1:27.30 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
58 | Liina Salin | 2002 | 294 | 1:27.40 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
59 | Sofia Kotkaniemi | 2002 | 293 | 1:27.48 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
60 | Siiri Välimaa | 2002 | 292 | 1:27.51 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
61 | Venla Salminen | 2002 | 289 | 1:27.83 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
62 | Tinja Turunen | 2002 | 289 | 1:27.87 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
63 | Mette Hyvärinen | 2002 | 287 | 1:28.07 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
64 | Emma Issakainen | 2002 | 286 | 1:28.16 | ||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
65 | Linnea Urvikko | 2002 | 286 | 1:28.21 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
66 | Henriikka Nurminen | 2002 | 285 | 1:28.23 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
67 | Sole Piirainen | 2002 | 284 | 1:28.42 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
68 | Vilma Norja | 2002 | 283 | 1:28.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
69 | Aada Sulasalmi | 2002 | 282 | 1:28.55 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
70 | Ada Malm | 2002 | 282 | 1:28.57 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
71 | Pinja Paulomo | 2002 | 281 | 1:28.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
72 | Lumi Linnakylä | 2002 | 280 | 1:28.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
73 | Minna Laitinen | 2002 | 280 | 1:28.83 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
74 | Wilma Rintala | 2002 | 277 | 1:29.06 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
75 | Noona Rantanen | 2002 | 277 | 1:29.12 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
76 | Vera Vartiainen | 2002 | 277 | 1:29.14 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
77 | Annina Toimela | 2002 | 275 | 1:29.33 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
77 | Olivia Weuro | 2002 | 275 | 1:29.33 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
79 | Vilma Adela Hottinen | 2002 | 273 | 1:29.54 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
80 | Veera Saarelainen | 2002 | 272 | 1:29.64 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
81 | Nea Nygård | 2002 | 272 | 1:29.65 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
82 | Sara Virtanen | 2002 | 271 | 1:29.79 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
83 | Noora Nikkinen | 2002 | 271 | 1:29.81 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
84 | Sara Mustonen | 2002 | 270 | 1:29.87 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
85 | Oona Kuusivaara | 2002 | 270 | 1:29.92 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
86 | Anni Turkkila | 2002 | 269 | 1:29.94 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
87 | Annika Toiviainen | 2002 | 268 | 1:30.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
88 | Mette Hämeenaho | 2002 | 267 | 1:30.24 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
89 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 266 | 1:30.32 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
90 | Ella Haravuori | 2002 | 265 | 1:30.42 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
91 | Vivi Valo | 2002 | 264 | 1:30.58 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
92 | Essi Helle | 2002 | 262 | 1:30.81 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
93 | Pinja Österman | 2002 | 261 | 1:30.88 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
94 | Helena Victoria Valdmees | 2002 | 261 | 1:30.94 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
95 | Olivia Koski | 2002 | 259 | 1:31.13 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
96 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | 259 | 1:31.16 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
97 | Laura Heikkilä | 2002 | 258 | 1:31.23 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
98 | Jenni Moisio | 2002 | 258 | 1:31.28 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
99 | Janika Puhakka | 2002 | 257 | 1:31.41 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
100 | Ellen Strandberg | 2002 | 255 | 1:31.57 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
101 | Emily Majors | 2002 | 254 | 1:31.73 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
102 | Vilma Tuokko | 2002 | 249 | 1:32.34 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
103 | Veera Vihavainen | 2002 | 248 | 1:32.42 | ||||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
104 | Liisa Ryhänen | 2002 | 246 | 1:32.72 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
105 | Katariina Rautiainen | 2002 | 246 | 1:32.74 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
106 | Elina Palojärvi | 2002 | 244 | 1:32.93 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
107 | Katariina Kourula | 2002 | 242 | 1:33.24 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
108 | Viivi Paasonen | 2002 | 240 | 1:33.46 | ||||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
109 | Veera Wallin | 2002 | 239 | 1:33.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
110 | Mirja Alanko | 2002 | 237 | 1:33.88 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
111 | Amalia Siekkinen | 2002 | 235 | 1:34.12 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
112 | Maria Yritys | 2002 | 233 | 1:34.42 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
113 | Julia Laine | 2002 | 231 | 1:34.68 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
114 | Riia Hiltunen | 2002 | 229 | 1:34.89 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
115 | Cecilia Johansson | 2002 | 227 | 1:35.18 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
116 | Venla Pesu | 2002 | 226 | 1:35.39 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
117 | Outi Turunen | 2002 | 221 | 1:36.00 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Juulia Mäkinen | 2002 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Meri Karttunen | 2002 | DNF | |||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Taru Jokipii | 2002 | DNF | |||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Jenny Kareinen | 2002 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa | ||||||||||
- | Venla Suihkonen | 2002 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 17:30 |