Tulokset Øst Kortbane Mesterskaber - GP1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag aften
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 26 september 2008 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 20:37 | |||
Arrangør | VAT & Dansk Svømmeunion |
Løb 13, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:58.33 2007-03-30 |
Dansk Rekord Junior: Sigma NS Piger (1900) 8:27.16 2007-10-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Ns Damer | 0 | SIGMA Nordsjælland | 8:31.19 | ||||||
Kristine Skou | 1988 | 1:02.07 | 2:09.99 | 2:09.99 | ||||||
Maj Lindberg Hansen | 1992 | 1:03.31 | 2:12.07 | 4:22.06 | ||||||
Emilie Hilsted | 1991 | 1:01.45 | 2:06.71 | 6:28.77 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 59.48 | 2:02.42 | 8:31.19 | ||||||
2 | Sigma Ns Damer 2 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 8:33.92 | ||||||
Josephine Emilie Thomsen | 1990 | 1:02.21 | 2:07.33 | 2:07.33 | ||||||
Michelle B. Strandskov | 1991 | 1:02.86 | 2:08.60 | 4:15.93 | ||||||
Sofie Harnfeldt | 1991 | 1:02.60 | 2:09.36 | 6:25.29 | ||||||
Pernille Blume | 1994 | 1:02.13 | 2:08.63 | 8:33.92 | ||||||
3 | Gsc Damer 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 8:44.20 | ||||||
Ida Skaanning-Norris | 1991 | 1:04.17 | 2:11.88 | 2:11.88 | ||||||
Tenna Larsson | 1989 | 1:03.41 | 2:11.89 | 4:23.77 | ||||||
Laura Brink Pedersen | 1992 | 1:02.90 | 2:09.96 | 6:33.73 | ||||||
Trine Søby | 1991 | 1:02.18 | 2:10.47 | 8:44.20 | ||||||
4 | Helsingør Damer | 0 | Helsingør Svømmeklub | 8:48.85 | ||||||
Caroline Grønlund | 1993 | 1:04.92 | 2:15.08 | 2:15.08 | ||||||
Olivia Burmester | 1993 | 1:04.26 | 2:15.19 | 4:30.27 | ||||||
Josefine Børthy Petersen | 1993 | 1:03.66 | 2:10.91 | 6:41.18 | ||||||
Trine Gudnitz | 1987 | 1:02.18 | 2:07.67 | 8:48.85 | ||||||
5 | Syd Damer :-) | 1990 | Svømmeklubben Syd | 8:52.54 | ||||||
Karen Nielsen | 1990 | 1:04.18 | 2:10.32 | 2:10.32 | ||||||
Pernille Hansen | 1991 | 1:05.24 | 2:16.70 | 4:27.02 | ||||||
Cecilie Franck | 1991 | 1:05.61 | 2:16.79 | 6:43.81 | ||||||
Emma Wael | 1993 | 1:02.69 | 2:08.73 | 8:52.54 | ||||||
6 | Køge Piger 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 8:53.40 | ||||||
Linda Lund | 1984 | 1:02.67 | 2:10.11 | 2:10.11 | ||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 1:06.11 | 2:16.73 | 4:26.84 | ||||||
Christina Munkholm | 1996 | 1:05.98 | 2:17.78 | 6:44.62 | ||||||
Kia Hansen | 1995 | 1:02.54 | 2:08.78 | 8:53.40 | ||||||
7 | Farum Damer | 0 | Farum Svømmeklub | 9:01.83 | ||||||
Laura Tvermoes | 1993 | 1:05.88 | 2:15.48 | 2:15.48 | ||||||
Ida Marie Vedel | 1994 | 1:05.28 | 2:13.92 | 4:29.40 | ||||||
Mie Refn | 1993 | 1:04.82 | 2:12.16 | 6:41.56 | ||||||
Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 1:07.54 | 2:20.27 | 9:01.83 | ||||||
8 | Hovedstaden Damer 1 | 1984 | Swim Team Hovedstaden | 9:08.17 | ||||||
Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 1:06.30 | 2:17.32 | 2:17.32 | ||||||
Miriam Stupak Møller | 1994 | 1:05.98 | 2:16.39 | 4:33.71 | ||||||
Isabel Brylow | 1994 | 1:08.33 | 2:21.02 | 6:54.73 | ||||||
Julie Leth-Espensen | 1992 | 1:05.13 | 2:13.44 | 9:08.17 | ||||||
9 | Gti Piger | 0 | GTI | 9:09.37 | ||||||
Dominyka Skarbaliute | 1994 | 1:05.98 | 2:17.05 | 2:17.05 | ||||||
Julie Damberg | 1992 | 1:09.29 | 2:21.21 | 4:38.26 | ||||||
Johanne Appelsø | 1994 | 1:06.18 | 2:17.98 | 6:56.24 | ||||||
Emilie Ormstrup | 1993 | 1:04.98 | 2:13.13 | 9:09.37 | ||||||
10 | Køge Piger 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 9:12.07 | ||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 1:07.11 | 2:16.70 | 2:16.70 | ||||||
Simone Norman Pedersen | 1993 | 1:07.15 | 2:16.18 | 4:32.88 | ||||||
Celine Bang | 1994 | 1:08.56 | 2:21.52 | 6:54.40 | ||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 1:07.02 | 2:17.67 | 9:12.07 | ||||||
11 | Gsc Damer 2 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 9:19.08 | ||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 1:07.98 | 2:19.64 | 2:19.64 | ||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 1:07.54 | 2:18.23 | 4:37.87 | ||||||
Sofie Juul Svenningsen | 1994 | 1:08.20 | 2:22.65 | 7:00.52 | ||||||
Katrine Axelsen | 1992 | 1:08.08 | 2:18.56 | 9:19.08 | ||||||
12 | Psyko Pigerne | 0 | Hillerød Svømmeklub | 9:32.72 | ||||||
Caroline Lindgreen | 1995 | 1:10.15 | 2:27.60 | 2:27.60 | ||||||
Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 1:05.35 | 2:16.97 | 4:44.57 | ||||||
Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 1:07.51 | 2:20.93 | 7:05.50 | ||||||
Emilie Koors Hoff | 1991 | 1:10.13 | 2:27.22 | 9:32.72 | ||||||
13 | Vest Brøndby Damer 2 | 1992 | Vest-Brøndby | 9:44.82 | ||||||
Pernille Mouritzen | 1993 | 1:07.80 | 2:19.16 | 2:19.16 | ||||||
Laura Smidt Hansen | 1992 | 1:10.32 | 2:25.70 | 4:44.86 | ||||||
Klara Strand Olesen | 1995 | 1:11.29 | 2:29.82 | 7:14.68 | ||||||
Christina H. Nielsen | 1993 | 1:14.34 | 2:30.14 | 9:44.82 | ||||||
- | Vat Damer | 0 | Vestegnens Aqua Team | DSQ | Tyvstart | |||||
Eliana Jørgensen | 1993 | 1:02.27 | 2:10.84 | 2:10.84 | ||||||
Mai Hjelmgaard | 1994 | 1:04.12 | 4:22.88 | |||||||
Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 6:34.64 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |