Resultater for Øst Kortbane Mesterskaber - GP1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag aften
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 26 september 2008 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | VAT & Dansk Svømmeunion |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.93 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 25.00 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | Allerød Svømmeklub | 27.07 | ||||||
2 | Kristina Thomsen | 1991 | JGI Svømning | 27.25 | ||||||
3 | Linda Lund | 1984 | Køge Svømmeklub | 27.43 | ||||||
4 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 27.66 | ||||||
5 | Josephine Grønning | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 27.71 | ||||||
6 | Pernille Juel | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 27.92 | ||||||
7 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 27.96 | ||||||
8 | Nina Cawley | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 28.24 | ||||||
9 | Kristine Skou | 1988 | Allerød Svømmeklub | 28.26 | ||||||
10 | Emilie Hilsted | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 28.27 | ||||||
11 | Julie Langhorn | 1994 | Slangerup Svømmeklub | 28.44 | ||||||
12 | Kirstine Lei | 1992 | Helsinge Skytte & IF | 28.49 | ||||||
12 | Olivia Burmester | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 28.49 | ||||||
14 | Line Andersen | 1991 | Frederikssund Svømmeklub | 28.52 | ||||||
15 | Pernille Mouritzen | 1993 | Vest-Brøndby | 28.58 | ||||||
16 | Trine Søby | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.64 | ||||||
17 | Michelle B. Strandskov | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 28.69 | ||||||
18 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 28.73 | ||||||
19 | Sofie Seheim | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 28.80 | ||||||
20 | Marie Lensbjerg | 1991 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 28.86 | ||||||
21 | Mette Hasemann | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.88 | ||||||
22 | Marina Heller Hansen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 28.95 | ||||||
23 | Mie Thorup | 1986 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.98 | ||||||
23 | Stine Dahl Vest | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 28.98 | ||||||
25 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 28.99 | ||||||
26 | Christine Pedersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 29.06 | ||||||
27 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 29.11 | ||||||
28 | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | 29.12 | ||||||
29 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.14 | ||||||
30 | Laura Tvermoes | 1993 | Farum Svømmeklub | 29.15 | ||||||
30 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.15 | ||||||
32 | Caroline Grønlund | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 29.20 | ||||||
33 | Emilie Egesborg | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 29.23 | ||||||
34 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 29.43 | ||||||
34 | Charlotte Jensen | 1992 | Slangerup Svømmeklub | 29.43 | ||||||
36 | Frederikke Matthiassen | 1996 | JGI Svømning | 29.51 | ||||||
37 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 29.53 | ||||||
38 | Vibe Lyng Frandsen | 1993 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 29.60 | ||||||
39 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 29.61 | ||||||
40 | Laura Frandsen | 1993 | Allerød Svømmeklub | 29.62 | ||||||
41 | Annelouise Dolleris | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 29.63 | ||||||
42 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.65 | ||||||
43 | Sabrina Krumbæk Jørgensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 29.71 | ||||||
44 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 29.74 | ||||||
45 | Josephine Uhrbrand | 1991 | Gentofte Svømme Klub | 29.77 | ||||||
46 | Cecilie Franck | 1991 | Svømmeklubben Syd | 29.79 | ||||||
47 | Melizza Petersen | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 29.85 | ||||||
48 | Louise Hedelund | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 29.96 | ||||||
49 | Tenna Holm | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 29.98 | ||||||
50 | Julie Damberg | 1992 | Greve Svømmeklub | 29.99 | ||||||
51 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.03 | ||||||
52 | Anne Bach | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 30.05 | ||||||
52 | Trine Gudnitz | 1987 | Helsingør Svømmeklub | 30.05 | ||||||
54 | Laura Smidt Hansen | 1992 | Vest-Brøndby | 30.07 | ||||||
55 | Ida Bendtsen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 30.08 | ||||||
55 | Klara Strand Olesen | 1995 | Vest-Brøndby | 30.08 | ||||||
57 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | 30.11 | ||||||
58 | Birka Månsson | 1992 | Svømmeklubben MK 31 | 30.14 | ||||||
59 | Johanne Appelsø | 1994 | Ishøj Svømme Klub | 30.21 | ||||||
60 | Maria Jensen | 1992 | Slangerup Svømmeklub | 30.29 | ||||||
61 | Celine Bang | 1994 | Køge Svømmeklub | 30.32 | ||||||
62 | Julie F. V. Christensen | 1995 | GI-40 Hermes | 30.33 | ||||||
63 | Nadia Krogager Carlsson | 1986 | Ringsted Svømme Klub | 30.34 | ||||||
64 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.50 | ||||||
65 | Johanna Holmen | 1995 | Svømmeklubben MK 31 | 30.58 | ||||||
66 | Charlotte Kissmeyer | 1989 | Gentofte Svømme Klub | 30.60 | ||||||
67 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.61 | ||||||
67 | Regitze Svensson | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 30.61 | ||||||
69 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.62 | ||||||
69 | Sophie Nordkild | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 30.62 | ||||||
71 | Marisa Bjørklund | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 30.65 | ||||||
72 | Cecilie Vander-Ploeg | 1992 | Svømmeklubben Syd | 30.73 | ||||||
73 | Kamma Christensen | 1994 | Herlev Svømning | 30.75 | ||||||
74 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Hillerød Svømmeklub | 30.88 | ||||||
75 | Yalda Ghaznavi | 1992 | Køge Svømmeklub | 30.89 | ||||||
76 | Ditte Damgaard | 1993 | Kalundborg SK | 31.06 | ||||||
77 | Sofie Juul Svenningsen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.30 | ||||||
78 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | Kalundborg SK | 31.59 | ||||||
- | Henriette Ø. Hansen | 1990 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Maiken Steen-Andersen | 1992 | Hillerød Svømmeklub | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |