Resultater for UGP3-Stockholm
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2013 | Utskriftsdatum | 31 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | Spårvägen simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 31 maj 2014 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | 35.77 | 1:15.76 | |||||
2 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 35.86 | 1:17.25 | |||||
3 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 35.71 | 1:17.55 | |||||
4 | Ida Jaraquemada | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.00 | 1:18.04 | |||||
5 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 37.12 | 1:19.60 | |||||
6 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.41 | 1:19.80 | |||||
7 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 37.67 | 1:20.55 | |||||
8 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägen Simförening | 37.01 | 1:21.15 | |||||
9 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | 39.03 | 1:22.18 | |||||
10 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.99 | 1:23.20 | |||||
11 | Vanessa Nordling | 1998 | Väsby Simsällskap | 38.98 | 1:23.50 | |||||
12 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.53 | 1:24.14 | |||||
13 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.13 | 1:24.41 | |||||
14 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 38.85 | 1:24.89 | |||||
15 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.22 | 1:25.27 | |||||
16 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägen Simförening | 40.74 | 1:25.97 | |||||
17 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägen Simförening | 40.02 | 1:26.20 | |||||
18 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 40.97 | 1:28.31 | |||||
19 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 42.58 | 1:29.25 | |||||
20 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägen Simförening | 41.46 | 1:29.52 | |||||
21 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.88 | 1:30.09 | |||||
22 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 42.80 | 1:31.52 | |||||
23 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägen Simförening | 44.28 | 1:33.45 | |||||
24 | Nathalie Rodhe | 1998 | Simklubben Neptun | 44.92 | 1:38.22 | |||||
25 | Daphne Thörn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.73 | 1:46.51 | |||||
- | Milana Salih | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 38.76 | 1:22.63 | |||||
2 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 38.63 | 1:23.43 | |||||
3 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.74 | 1:23.78 | |||||
4 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.12 | 1:27.07 | |||||
5 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | 41.68 | 1:27.67 | |||||
6 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 41.41 | 1:28.52 | |||||
7 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 42.46 | 1:32.01 | |||||
8 | Ebba Steen | 1999 | Järfälla Simsällskap | 43.50 | 1:32.45 | |||||
9 | Moa Nettleton | 1999 | Simklubben Neptun | 44.21 | 1:33.70 | |||||
10 | Jennifer Hjälm-Gerle | 1999 | Spårvägen Simförening | 45.43 | 1:34.06 | |||||
11 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.47 | 1:34.67 | |||||
12 | Vinona Bothe | 1999 | Södertörns Simsällskap | 45.09 | 1:36.00 | |||||
13 | Fanny Lundgren | 1999 | Simklubben Neptun | 47.68 | 1:41.30 | |||||
14 | Lovisa Sterner | 1999 | Turebergs Simklubb | 48.14 | 1:41.36 | |||||
15 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | 46.72 | 1:42.09 | |||||
16 | Julia From | 1999 | Södertörns Simsällskap | 51.72 | 1:53.49 | |||||
17 | Victoria Steigård | 1999 | Simklubben Neptun | 53.27 | 1:54.79 | |||||
18 | Mathilda Norlander | 1999 | Spårvägen Simförening | 55.76 | 1:58.74 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 36.63 | 1:17.98 | |||||
2 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 40.01 | 1:24.18 | |||||
3 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 39.52 | 1:25.91 | |||||
4 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 40.34 | 1:26.30 | |||||
5 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 41.42 | 1:27.51 | |||||
6 | Tuva Lennér | 2000 | Simklubben Neptun | 41.70 | 1:27.66 | |||||
7 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.01 | 1:27.93 | |||||
8 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 41.25 | 1:30.19 | |||||
9 | Moa Fröberg | 2000 | Väsby Simsällskap | 42.51 | 1:30.54 | |||||
10 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 42.82 | 1:31.16 | |||||
11 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 43.78 | 1:31.83 | |||||
12 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 44.93 | 1:32.83 | |||||
13 | Henrietta Mossop | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 44.05 | 1:33.02 | |||||
14 | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim | 43.58 | 1:33.20 | |||||
15 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.62 | 1:33.73 | |||||
16 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.52 | 1:34.06 | |||||
17 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 45.03 | 1:34.31 | |||||
18 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 43.99 | 1:34.49 | |||||
19 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.98 | 1:34.93 | |||||
20 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 45.91 | 1:36.19 | |||||
21 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 45.99 | 1:38.82 | |||||
22 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 47.49 | 1:39.55 | |||||
23 | Tara Ebrahimi | 2000 | Väsby Simsällskap | 47.93 | 1:41.72 | |||||
24 | Moa Nygren | 2000 | Väsby Simsällskap | 48.58 | 1:42.01 | |||||
25 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 46.38 | 1:42.39 | |||||
26 | Frida Sjögren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 46.72 | 1:43.21 | |||||
27 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 48.06 | 1:45.04 | |||||
28 | Hedvig Heise | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 49.21 | 1:47.16 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.29 | 1:24.18 | |||||
2 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 41.27 | 1:26.08 | |||||
3 | Malin Andreé | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.60 | 1:26.34 | |||||
4 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 41.64 | 1:27.06 | |||||
5 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.34 | 1:28.59 | |||||
6 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.61 | 1:28.81 | |||||
7 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.54 | 1:29.78 | |||||
8 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | 42.57 | 1:29.93 | |||||
9 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.62 | 1:29.98 | |||||
10 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.92 | 1:30.17 | |||||
11 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 42.82 | 1:30.74 | |||||
12 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 42.12 | 1:30.81 | |||||
13 | Linnea Wall | 2001 | Järfälla Simsällskap | 42.69 | 1:30.87 | |||||
14 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 43.35 | 1:31.50 | |||||
15 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 42.01 | 1:31.81 | |||||
16 | Leticia Yumi Buchli | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.07 | 1:32.02 | |||||
17 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.85 | 1:32.60 | |||||
18 | Josefin Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.27 | 1:32.71 | |||||
19 | Tova Wagenius | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.66 | 1:32.83 | |||||
20 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 41.99 | 1:33.37 | |||||
21 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 44.80 | 1:33.48 | |||||
22 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 44.31 | 1:33.59 | |||||
23 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.18 | 1:33.67 | |||||
24 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 45.63 | 1:34.61 | |||||
25 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 44.28 | 1:34.93 | |||||
26 | Sol Wännman | 2001 | Järfälla Simsällskap | 45.01 | 1:35.81 | |||||
27 | Selma El Hajji | 2001 | Järfälla Simsällskap | 45.83 | 1:36.26 | |||||
28 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.40 | 1:36.66 | |||||
29 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 45.06 | 1:37.22 | |||||
30 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 46.47 | 1:37.38 | |||||
31 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 46.66 | 1:37.44 | |||||
32 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 44.60 | 1:37.54 | |||||
33 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 46.25 | 1:37.64 | |||||
34 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.08 | 1:37.80 | |||||
35 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 46.30 | 1:38.08 | |||||
36 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 46.56 | 1:38.25 | |||||
37 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 45.72 | 1:39.47 | |||||
38 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.60 | 1:39.96 | |||||
39 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 46.27 | 1:40.31 | |||||
40 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.26 | 1:40.92 | |||||
41 | Iris Heike | 2001 | Södertörns Simsällskap | 48.29 | 1:41.12 | |||||
42 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 47.64 | 1:41.18 | |||||
43 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 48.07 | 1:41.28 | |||||
44 | Helena Olsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 47.83 | 1:41.76 | |||||
45 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.00 | 1:42.68 | |||||
46 | Karin Ehk | 2001 | Södertörns Simsällskap | 48.93 | 1:43.01 | |||||
47 | Sabina Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 48.97 | 1:43.05 | |||||
48 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 49.34 | 1:43.36 | |||||
49 | Viktoria Sande | 2001 | Södertörns Simsällskap | 49.68 | 1:43.80 | |||||
50 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 48.27 | 1:43.87 | |||||
51 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.95 | 1:44.06 | |||||
52 | Roya Mohimani Svärdell | 2001 | Simklubben Neptun | 48.41 | 1:44.21 | |||||
52 | Sara Hertegren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 48.84 | 1:44.21 | |||||
54 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 49.54 | 1:44.69 | |||||
55 | Nellie Ghaufouri | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 49.71 | 1:44.78 | |||||
56 | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | 48.98 | 1:45.50 | |||||
57 | Isabella Tegman | 2001 | Södertörns Simsällskap | 50.00 | 1:45.72 | |||||
58 | Lovisa Schmidt | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 49.73 | 1:45.87 | |||||
59 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 50.39 | 1:45.97 | |||||
60 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 50.77 | 1:45.99 | |||||
61 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 50.17 | 1:47.71 | |||||
62 | Malin Strand | 2001 | Södertörns Simsällskap | 51.36 | 1:48.20 | |||||
63 | Ebba Jansson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 50.73 | 1:49.07 | |||||
64 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 52.20 | 1:49.17 | |||||
65 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 51.86 | 1:49.28 | |||||
66 | Naomi Tesfai | 2003 | Järfälla Simsällskap | 53.23 | 1:49.42 | |||||
67 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 53.58 | 1:49.59 | |||||
68 | Sofia Ekström | 2001 | Spårvägen Simförening | 51.47 | 1:49.60 | |||||
69 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 53.19 | 1:52.06 | |||||
70 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 52.55 | 1:52.26 | |||||
71 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 54.35 | 1:53.02 | |||||
72 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 54.18 | 1:55.95 | |||||
73 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.03 | 1:56.48 | |||||
74 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 54.96 | 1:56.56 | |||||
75 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 55.93 | 1:57.34 | |||||
76 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 55.74 | 1:57.71 | |||||
77 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 56.12 | 1:57.77 | |||||
78 | Nathalie Hedlund | 2004 | Danderyds Sim | 54.28 | 1:58.09 | |||||
79 | Jenny Tunell | 2003 | Danderyds Sim | 56.28 | 1:59.86 | |||||
80 | Felicia Cassel | 2002 | Södertörns Simsällskap | 57.14 | 2:03.27 | |||||
81 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 58.61 | 2:06.12 | |||||
82 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:01.66 | 2:08.20 | |||||
83 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:00.13 | 2:08.35 | |||||
- | Hannah Qvist | 2001 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Elsa Engström | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Mirella Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.14 | Utskriftsdatum | 31 maj 2014 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 11:00 |