Resultater for Aarhus Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 31 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Aarhus Open | Udskriftsdato | 01 juni 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 maj 2014 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Nina-Therese Storstein | 1998 | Karmøy Svømmeklubb | 1:19.37 | 2:45.62 | |||||
2 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:21.81 | 2:50.62 | |||||
3 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:22.21 | 2:51.06 | |||||
4 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:23.24 | 2:51.34 | |||||
5 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:25.41 | 2:55.44 | |||||
6 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.03 | 2:57.74 | |||||
7 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:28.58 | 2:59.38 | |||||
8 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:26.42 | 2:59.71 | |||||
9 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:27.37 | 3:01.43 | |||||
10 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:28.31 | 3:03.24 | |||||
11 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:29.73 | 3:04.37 | |||||
12 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:30.43 | 3:04.90 | |||||
13 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder IGF | 1:30.25 | 3:06.94 | |||||
14 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:31.13 | 3:08.01 | |||||
15 | Julie Dahl Schneider | 1998 | Svømmeklubben Nord | 1:30.66 | 3:08.06 | |||||
16 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:30.84 | 3:09.03 | |||||
17 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:33.27 | 3:09.33 | |||||
18 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 1:32.13 | 3:09.40 | |||||
19 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:33.68 | 3:10.75 | |||||
20 | Anna Olsen | 1999 | Swim Team Neptun | 1:35.13 | 3:15.70 | |||||
21 | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | 1:36.18 | 3:18.61 | |||||
22 | Laura Christensen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:38.80 | 3:21.36 | |||||
23 | Julie Uldall Larsen | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:35.02 | 3:22.16 | |||||
24 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:38.76 | 3:22.26 | |||||
25 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | Lyseng IF | 1:42.50 | 3:34.11 | |||||
26 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:43.89 | 3:34.18 | |||||
27 | Anna Raaber | 2002 | Lyseng IF | 1:46.23 | 3:39.75 | |||||
28 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:50.03 | 3:40.38 | |||||
29 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:48.05 | 3:40.47 | |||||
30 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | Lyseng IF | 1:50.25 | 3:53.07 | |||||
31 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:53.58 | 3:55.30 | |||||
32 | Femke Menges | 2004 | Swimteam Heddos | 1:57.19 | 4:01.45 | |||||
33 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 2:04.66 | 4:11.56 | |||||
34 | Karolina Frommert | 2003 | Swimteam Heddos | 2:00.79 | 4:12.71 | |||||
35 | Nele Förstermann | 2004 | Swimteam Heddos | 2:10.44 | 4:21.41 | |||||
36 | Martha Bjerg | 2004 | Lyseng IF | 2:04.12 | 4:21.63 | |||||
37 | Annika Haase | 2004 | Swimteam Heddos | 2:08.56 | 4:22.42 | |||||
38 | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 2:10.89 | 4:23.89 | |||||
- | Ani Frøslev Hansen | 1998 | Durup IF | DNS | ||||||
- | Emma Varrisboel | 2003 | Lyseng IF | DNS | ||||||
- | Iben Damsgaard | 2000 | Durup IF | DNS | ||||||
- | Line Johannsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Lea Kokholm | 2001 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Asym benspark genere | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 juni 2014 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:43 |