Resultat för Bockstensdoppet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 28 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 18:50 | |||
Arrangör | Varbergs Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 juni 2014 |
Gren 26, 4X100m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Asker SK Damer 1 | 1999 | Asker | 4:25.15 | ||||||
Karina Rønning | 2000 | 31.39 | 1:04.24 | 1:04.24 | ||||||
Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | 31.44 | 1:06.04 | 2:10.28 | ||||||
Siri Leistad | 1999 | 32.81 | 1:07.37 | 3:17.65 | ||||||
Emma Lu Eikemo | 2000 | 32.31 | 1:07.50 | 4:25.15 | ||||||
2 | Skövde SS Damer 1 | 2000 | Skövde Simsällskap | 4:35.98 | ||||||
Emma Lundgren | 2000 | 32.38 | 1:08.02 | 1:08.02 | ||||||
Liesel Williamsson | 2000 | 33.31 | 1:09.90 | 2:17.92 | ||||||
Sara Helgesson | 2000 | 33.82 | 1:10.50 | 3:28.42 | ||||||
Anna Lindberg | 2001 | 32.78 | 1:07.56 | 4:35.98 | ||||||
3 | SK Poseidon J 1 Jr | 1999 | Poseidon | 4:43.83 | ||||||
Kristine Johnsson | 2001 | 34.63 | 1:11.82 | 1:11.82 | ||||||
Stine Marie Karlberg | 1999 | 31.37 | 1:05.26 | 2:17.08 | ||||||
Mariet Anna Nijmeijer | 1999 | 36.96 | 1:16.65 | 3:33.73 | ||||||
Margrete Johnsson | 1999 | 33.74 | 1:10.10 | 4:43.83 | ||||||
4 | Vellinge-N Damer [1999] | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:43.87 | ||||||
Ida Larsson | 2002 | 33.75 | 1:11.15 | 1:11.15 | ||||||
Maja Karlsson | 1999 | 34.63 | 1:12.49 | 2:23.64 | ||||||
Frida Rödin | 2000 | 31.49 | 1:07.27 | 3:30.91 | ||||||
Alicia Virgili | 2000 | 34.09 | 1:12.96 | 4:43.87 | ||||||
5 | Trollhättan Tjejer Lag 1 | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 4:49.41 | ||||||
Elin Lokrantz | 2000 | 32.82 | 1:09.14 | 1:09.14 | ||||||
Lovisa Faarinen | 1999 | 34.34 | 1:12.00 | 2:21.14 | ||||||
Annie Lätt | 2001 | 34.93 | 1:14.71 | 3:35.85 | ||||||
Melina Robertsson | 2001 | 35.15 | 1:13.56 | 4:49.41 | ||||||
6 | Varberg 1 | 1999 | Varberg Sim | 4:52.54 | ||||||
Michaela Johansson | 2000 | 34.76 | 1:12.13 | 1:12.13 | ||||||
Sara Westholm | 2001 | 33.30 | 1:13.09 | 2:25.22 | ||||||
Sofia Bekken | 2001 | 33.90 | 1:14.55 | 3:39.77 | ||||||
Ebba Hultgren | 2000 | 34.61 | 1:12.77 | 4:52.54 | ||||||
7 | Kungsbacka Damer 1 | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 4:53.92 | ||||||
Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | 33.15 | 1:09.03 | 1:09.03 | ||||||
Ida-Linn Silfors | 1999 | 34.26 | 1:13.45 | 2:22.48 | ||||||
Lovisa Erlandsson | 2000 | 36.76 | 1:17.62 | 3:40.10 | ||||||
Anna Hamrin | 2000 | 34.29 | 1:13.82 | 4:53.92 | ||||||
8 | Bergskaraterna | 1999 | Bergkameratene | 4:54.23 | ||||||
Øyvor Vejlgaard Sørensen | 1999 | 32.98 | 1:08.30 | 1:08.30 | ||||||
Jenny Marie Halden | 2000 | 33.08 | 1:09.72 | 2:18.02 | ||||||
Mina Vebostad | 2001 | 38.15 | 1:18.64 | 3:36.66 | ||||||
Ingrid Sandengen Kveseth | 1999 | 37.54 | 1:17.57 | 4:54.23 | ||||||
9 | Alvesta SS Damer [1999] | 1999 | Alvesta Simsällskap | 5:11.65 | ||||||
Sandra Lange | 1999 | 32.69 | 1:08.49 | 1:08.49 | ||||||
Tove Gustafsson | 2004 | 44.93 | 1:39.98 | 2:48.47 | ||||||
Lamia Kaltak | 2001 | 34.25 | 1:13.86 | 4:02.33 | ||||||
Julia Åstrand | 1999 | 32.77 | 1:09.32 | 5:11.65 | ||||||
10 | Varberg Mixed 7 | 1999 | Varberg Sim | 5:15.43 | ||||||
Maja Engström | 2000 | 35.29 | 1:15.16 | 1:15.16 | ||||||
Cornelia Almqvist | 2002 | 36.89 | 1:20.78 | 2:35.94 | ||||||
Linnéa Gustafsson | 1999 | 36.31 | 1:17.73 | 3:53.67 | ||||||
Tilda Conradsson | 1999 | 38.22 | 1:21.76 | 5:15.43 | ||||||
11 | Eslövs SS Damer [2001] | 2001 | Eslövs Simsällskap | 5:15.87 | ||||||
Josefin Nilsson | 1999 | 33.07 | 1:08.96 | 1:08.96 | ||||||
Emely Nilsson | 2001 | 42.00 | 1:39.85 | 2:48.81 | ||||||
Sara Wilhelmsson | 2001 | 28.55 | 1:08.12 | 3:56.93 | ||||||
Amanda Lindahl Andersson | 2002 | 36.74 | 1:18.94 | 5:15.87 | ||||||
12 | Kungsbacka Damer 2 | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 5:23.20 | ||||||
Ebba Björkman | 2002 | 37.52 | 1:19.01 | 1:19.01 | ||||||
Emma Wetteskog | 2001 | 37.34 | 1:19.27 | 2:38.28 | ||||||
Ylva Franck | 2000 | 38.75 | 1:22.86 | 4:01.14 | ||||||
Elin Gryte | 1999 | 39.43 | 1:22.06 | 5:23.20 | ||||||
13 | Trollhättan Tjejer Lag 2 | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 5:23.23 | ||||||
Loella Kottusch | 2000 | 38.10 | 1:22.64 | 1:22.64 | ||||||
Emilia Ström | 2002 | 39.16 | 1:23.34 | 2:45.98 | ||||||
Sara Metcalfe | 2002 | 37.87 | 1:19.58 | 4:05.56 | ||||||
Tilda Hellström | 2002 | 36.19 | 1:17.67 | 5:23.23 | ||||||
14 | Kungälv Damer 2 | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 5:23.63 | ||||||
Isabella Brogren | 1999 | 33.08 | 1:08.50 | 1:08.50 | ||||||
Emmy Johansson | 2002 | 35.57 | 1:16.58 | 2:25.08 | ||||||
Gabriella Milusic | 2004 | 39.47 | 1:25.54 | 3:50.62 | ||||||
Matilda Hallman | 2003 | 43.86 | 1:33.01 | 5:23.63 | ||||||
15 | Varberg 3 | 1999 | Varberg Sim | 5:24.38 | ||||||
Clara Balslev | 2001 | 37.90 | 1:21.67 | 1:21.67 | ||||||
Thea Carlsson | 2002 | 37.87 | 1:19.51 | 2:41.18 | ||||||
Majja Vaara | 2000 | 37.60 | 1:18.80 | 3:59.98 | ||||||
Matilda Bengtsson | 2002 | 39.35 | 1:24.40 | 5:24.38 | ||||||
16 | Varberg 4 | 1999 | Varberg Sim | 5:48.73 | ||||||
Maja Hedström | 2001 | 37.06 | 1:21.39 | 1:21.39 | ||||||
Julia Hedström | 2000 | 39.56 | 1:26.81 | 2:48.20 | ||||||
Ronja Berggren | 2003 | 40.32 | 1:25.36 | 4:13.56 | ||||||
Alexandra Olausson | 2003 | 43.50 | 1:35.17 | 5:48.73 | ||||||
- | Kungsbacka Lag 3 | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 26, 4X100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | S02 Damer [2000] | 1998 | Simklubben S 02 | 4:24.52 | ||||||
Johanna Andersson | 1996 | 30.77 | 1:03.56 | 1:03.56 | ||||||
Alice Aurell | 2001 | 33.36 | 1:10.99 | 2:14.55 | ||||||
Pernilla Lindberg | 1994 | 31.52 | 1:05.69 | 3:20.24 | ||||||
Elsa Johansson | 1998 | 30.68 | 1:04.28 | 4:24.52 | ||||||
2 | Vellinge-N Damer [1997] | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:43.45 | ||||||
Emma Taylor | 1998 | 33.52 | 1:09.66 | 1:09.66 | ||||||
Karin Palade | 1998 | 33.79 | 1:12.37 | 2:22.03 | ||||||
Julia Virgili | 1998 | 33.51 | 1:11.22 | 3:33.25 | ||||||
Julia Karlsson | 1997 | 33.27 | 1:10.20 | 4:43.45 | ||||||
3 | Asker SK Damer 2 | 1995 | Asker | 4:44.28 | ||||||
Mette Mellbye Larsen | 1995 | 30.59 | 1:02.15 | 1:02.15 | ||||||
Thea Krugerud Skjeggestad | 2001 | 33.47 | 1:10.42 | 2:12.57 | ||||||
Andrea Vasholmen Mostue | 2000 | 38.62 | 1:19.19 | 3:31.76 | ||||||
Ane Marie Senning | 1999 | 35.83 | 1:12.52 | 4:44.28 | ||||||
4 | Falkenberg Damer | 1998 | Falkenbergs Simklubb | 4:49.97 | ||||||
Jelka Feldhusen | 1998 | 35.44 | 1:15.21 | 1:15.21 | ||||||
Jouline Svensson | 1999 | 36.06 | 1:16.66 | 2:31.87 | ||||||
Nathalie Johansson | 1999 | 34.09 | 1:10.70 | 3:42.57 | ||||||
Linnea Karlsson | 1999 | 32.14 | 1:07.40 | 4:49.97 | ||||||
5 | S02 Damer Lag 2 | 1998 | Simklubben S 02 | 5:01.24 | ||||||
Amanda Böhn | 2001 | 35.01 | 1:13.39 | 1:13.39 | ||||||
Denise Persson | 1998 | 33.43 | 1:10.55 | 2:23.94 | ||||||
Malin Kaldrup | 2000 | 37.96 | 1:19.98 | 3:43.92 | ||||||
Elin Wendt | 1999 | 37.72 | 1:17.32 | 5:01.24 | ||||||
- | Kss Lag 2 | 1998 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Sanna Westerberg | 1998 | |||||||||
Tuva Pålsson | 2003 | |||||||||
Yara Waked | 1998 | |||||||||
Disa Gladher | 2002 | DNS | ||||||||
- | Kungälv Damer 1 | 1992 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 juni 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 18:50 |