Tulokset Bockstensdoppet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 29 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:14 | |||
Arrangör | Varbergs Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 juni 2014 |
Gren 34, 4X200 m Ind. Medley Mixed, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Varberg Mix 1 | 1999 | Varberg Sim | 11:33.24 | ||||||
Maja Engström | 2000 | 1:25.27 | 2:55.28 | 2:55.28 | ||||||
Ebba Hultgren | 2000 | 1:23.17 | 2:59.56 | 5:54.84 | ||||||
Erik Brink | 1999 | 1:21.72 | 2:45.74 | 8:40.58 | ||||||
Jonatan Carlsson | 2001 | 1:21.71 | 2:52.66 | 11:33.24 | ||||||
2 | Trollhättan Mix Lag2 | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 12:04.39 | ||||||
Lovisa Faarinen | 1999 | 1:34.86 | 3:07.63 | 3:07.63 | ||||||
Hampus Johannesson | 2000 | 1:31.62 | 3:03.96 | 6:11.59 | ||||||
Elin Lokrantz | 2000 | 1:27.66 | 3:03.20 | 9:14.79 | ||||||
Jesper Eriksson | 1999 | 1:20.58 | 2:49.60 | 12:04.39 | ||||||
3 | Varberg Mix 3 | 1999 | Varberg Sim | 12:13.65 | ||||||
Michaela Johansson | 2000 | 1:22.65 | 2:57.18 | 2:57.18 | ||||||
Tilda Conradsson | 1999 | 1:36.42 | 3:14.60 | 6:11.78 | ||||||
Hjalmar Löfvenborg | 1999 | 1:22.78 | 2:54.48 | 9:06.26 | ||||||
Noa Carlenius | 2002 | 1:29.04 | 3:07.39 | 12:13.65 | ||||||
4 | Varberg Mix 2 | 1999 | Varberg Sim | 12:17.11 | ||||||
Sofia Bekken | 2001 | 1:26.89 | 3:06.60 | 3:06.60 | ||||||
Sara Westholm | 2001 | 1:30.77 | 3:10.01 | 6:16.61 | ||||||
Daniel Andersson | 1999 | 1:26.84 | 2:57.06 | 9:13.67 | ||||||
Zacharias Olausson | 2000 | 1:31.75 | 3:03.44 | 12:17.11 | ||||||
5 | SK Poseidon 1 Jr | 1999 | Poseidon | 12:31.11 | ||||||
Eirik Vinje Olsen | 2003 | 1:36.07 | 3:14.84 | 3:14.84 | ||||||
Mariet Anna Nijmeijer | 1999 | 1:32.65 | 3:09.47 | 6:24.31 | ||||||
Emil Andreas Backen | 2000 | 1:26.42 | 3:07.32 | 9:31.63 | ||||||
Kristine Johnsson | 2001 | 1:29.39 | 2:59.48 | 12:31.11 | ||||||
6 | Varberg Mix 4 | 1999 | Varberg Sim | 13:19.20 | ||||||
Linnéa Gustafsson | 1999 | 1:26.84 | 3:05.36 | 3:05.36 | ||||||
Maja Hedström | 2001 | 1:36.70 | 3:19.45 | 6:24.81 | ||||||
Jonathan Einarsson | 2001 | 1:34.58 | 3:21.94 | 9:46.75 | ||||||
Filip Brink | 2001 | 1:47.03 | 3:32.45 | 13:19.20 | ||||||
7 | Trollhättans Lag 1 Mix | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 14:09.78 | ||||||
Annie Lätt | 2001 | 4:39.07 | 6:17.07 | 6:17.07 | ||||||
Melina Robertsson | 2001 | 1:55.48 | 3:57.41 | 10:14.48 | ||||||
Sigge Larsson | 2002 | 2:02.06 | 3:55.30 | 14:09.78 | ||||||
Olle Wising | 2003 | 14:09.78 | ||||||||
- | Götene | 1999 | Simklubben Götene | DNS | ||||||
Elin Andersson | 1999 | |||||||||
Jesper Lövgren | 1999 | |||||||||
Axel Gustavsson | 2000 | |||||||||
Matilda Larm | 1999 | DNS | ||||||||
- | SK Poseidon Jr | 1999 | Poseidon | DSQ | ||||||
Gren 34, 4X200 m Ind. Medley Mixed, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Varberg Mix | 1925 | Varberg Sim | 11:04.94 | ||||||
Linnea Kobel | 1996 | 1:21.96 | 2:48.12 | 2:48.12 | ||||||
Albin Larsson | 1998 | 1:12.13 | 2:37.66 | 5:25.78 | ||||||
Benedicte Balslev | 1997 | 1:26.51 | 3:05.96 | 8:31.74 | ||||||
Jakob Sundén | 1995 | 1:12.06 | 2:33.20 | 11:04.94 | ||||||
2 | Skövde SS Mix 1 | 1991 | Skövde Simsällskap | 11:25.06 | ||||||
Marcus Wallén | 1999 | 4:55.46 | 7:45.36 | 7:45.36 | ||||||
Tuva Rosebrink | 2001 | 2:54.58 | ||||||||
Liesel Williamsson | 2000 | |||||||||
Christian Svensson | 1991 | 11:25.06 | 11:25.06 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 29 juni 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 14:14 |