Resultater for Ikäkausimestaruusuinnit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ikäkausimestaruusuinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 13 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 19:05 | |||
Järjestäjä | AUi ja ÅSK | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 heinäkuu 2014 |
Laji 27, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Arevaservice |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 593 | 35.64 | 1:16.57 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Alexandra Vartiainen | 2001 | 520 | 37.58 | 1:19.98 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Ada Nyström | 2001 | 481 | 37.31 | 1:22.10 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Annika Tietz | 2001 | 473 | 37.74 | 1:22.54 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
5 | Emma Kotiranta | 2001 | 461 | 39.25 | 1:23.29 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Aino Ruottu | 2001 | 457 | 38.79 | 1:23.54 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Saara Sojolin | 2001 | 447 | 39.29 | 1:24.15 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Paula Peltola | 2001 | 444 | 39.39 | 1:24.30 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Reetta Rantakokko | 2001 | 439 | 39.66 | 1:24.61 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Nelle Ojakippola | 2001 | 433 | 40.09 | 1:25.05 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
11 | Noora Kolu | 2001 | 426 | 39.53 | 1:25.47 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Anniina Murto | 2001 | 416 | 39.52 | 1:26.20 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Heta Känkänen | 2001 | 407 | 40.50 | 1:26.80 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Seela Peuralahti | 2001 | 401 | 40.80 | 1:27.24 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Vilma Iisalo | 2001 | 391 | 40.91 | 1:27.94 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Eevi Kotiranta | 2001 | 386 | 42.02 | 1:28.36 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
17 | Anni Eloranta | 2001 | 385 | 41.03 | 1:28.42 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
18 | Pinja Penttilä | 2001 | 376 | 41.35 | 1:29.14 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
19 | Annika Lepistö | 2001 | 373 | 41.64 | 1:29.37 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
20 | Saija Mikkonen | 2001 | 370 | 41.32 | 1:29.59 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
21 | Maija Liukkonen | 2001 | 358 | 41.90 | 1:30.62 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
22 | Amanda Rapinoja | 2001 | 348 | 44.76 | 1:31.45 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Nelli Ohvo | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 27, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Arevaservice |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lyydia Kalenius | 2000 | 601 | 35.89 | 1:16.25 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Hanna Kareinen | 2000 | 577 | 35.88 | 1:17.27 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Emmi Kölhi | 2000 | 551 | 36.98 | 1:18.46 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 509 | 37.56 | 1:20.55 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 505 | 38.33 | 1:20.79 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Katriina Korpi | 2000 | 503 | 37.46 | 1:20.87 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Milja Mielty | 2000 | 501 | 37.06 | 1:20.98 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
8 | Fanni Pirhonen | 2000 | 497 | 37.78 | 1:21.20 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Alina Anttila | 2000 | 478 | 38.47 | 1:22.30 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
10 | Kristiina Merenluoto | 2000 | 469 | 39.29 | 1:22.79 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Heidi Kivioja | 2000 | 468 | 39.20 | 1:22.86 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
12 | Elina Karinkanta | 2000 | 463 | 39.82 | 1:23.14 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Anni Rajaniemi | 2000 | 439 | 39.79 | 1:24.62 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Riikka Lahtinen | 2000 | 436 | 39.81 | 1:24.86 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Roosa Oja | 2000 | 430 | 40.37 | 1:25.20 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Julia Sottinen | 2000 | 425 | 41.27 | 1:25.56 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
17 | Saara Männistö | 2000 | 422 | 40.81 | 1:25.78 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 408 | 40.24 | 1:26.75 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
19 | Roosa Rekola | 2000 | 375 | 42.45 | 1:29.22 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Anna Luukka | 2000 | 371 | 41.16 | 1:29.50 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Amanda Saari | 2000 | DNF | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Essi-Maria Lillman | 2000 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Henni Kangas-Kärki | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Myra Bengts | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 27, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Arevaservice |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sini Koivu | 1999 | 672 | 34.87 | 1:13.44 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Aliisa Liukkonen | 1999 | 581 | 36.99 | 1:17.11 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Lotta Räisänen | 1999 | 577 | 36.27 | 1:17.27 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Sonja Pentti | 1999 | 563 | 35.31 | 1:17.91 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Julia Bruneau | 1999 | 550 | 37.33 | 1:18.54 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Eerica Kuusjärvi | 1999 | 524 | 37.96 | 1:19.77 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Roosa Mäkinen | 1999 | 507 | 37.78 | 1:20.65 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Lotta Aho | 1999 | 504 | 37.39 | 1:20.82 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Johanna Suova | 1999 | 492 | 39.34 | 1:21.47 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Roosa Nieminen | 1999 | 475 | 38.77 | 1:22.44 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Susanna Ellonen | 1999 | 458 | 38.61 | 1:23.44 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
12 | Noora Poutanen | 1999 | 457 | 39.55 | 1:23.49 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Fanny Nyström | 1999 | 457 | 38.39 | 1:23.54 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
14 | Julia Korva | 1999 | 456 | 38.68 | 1:23.58 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Helena Knaapi | 1999 | 451 | 39.43 | 1:23.85 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Aino Räike | 1999 | 450 | 39.21 | 1:23.94 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
17 | Kia Karike | 1999 | 442 | 40.60 | 1:24.47 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Rita Valkama | 1999 | 439 | 39.15 | 1:24.61 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Eveliina Palo | 1999 | 433 | 40.32 | 1:25.03 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
20 | Fanny Vuollet | 1999 | 423 | 39.56 | 1:25.68 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
21 | Emilia Leppänen | 1999 | 422 | 39.18 | 1:25.78 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
22 | Meea Kivi | 1999 | 417 | 40.73 | 1:26.11 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Toini Kempinen | 1999 | 384 | 41.80 | 1:28.49 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 13 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 19:05 |