Resultat för Ikäkausimestaruusuinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 heinäkuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:17 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 heinäkuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Otava |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Oura |
2001 |
|
453 |
35.30 |
1:17.29 |
1:59.20 |
|
2:38.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mila Manner |
2001 |
|
428 |
34.30 |
1:16.77 |
2:00.35 |
|
2:41.51 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nea Reunanen |
2001 |
|
425 |
33.65 |
1:14.57 |
1:58.38 |
|
2:41.97 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Reetta Rantakokko |
2001 |
|
364 |
34.86 |
1:17.43 |
2:05.35 |
|
2:50.51 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Camilla Tyven |
2001 |
|
360 |
37.06 |
1:20.02 |
2:05.27 |
|
2:51.11 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Seela Peuralahti |
2001 |
|
359 |
35.07 |
1:18.41 |
2:04.31 |
|
2:51.24 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sanna Putkonen |
2001 |
|
325 |
38.43 |
1:22.40 |
2:09.67 |
|
2:57.00 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tytti Härkönen |
2001 |
|
315 |
36.36 |
1:19.58 |
2:09.06 |
|
2:58.99 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Heidi Blankenstein |
2001 |
|
274 |
37.64 |
1:25.96 |
2:18.03 |
|
3:07.50 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jenni Rantanen |
2001 |
|
272 |
38.46 |
1:25.06 |
2:18.20 |
|
3:07.85 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Milja Rantala |
2001 |
|
271 |
38.97 |
1:27.48 |
2:19.02 |
|
3:08.10 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Amanda Rapinoja |
2001 |
|
267 |
39.40 |
1:26.15 |
2:17.89 |
|
3:09.00 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Janette Setälä |
2001 |
|
244 |
41.96 |
1:30.96 |
2:24.10 |
|
3:14.68 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ruusa Eiserbeck |
2001 |
|
242 |
39.71 |
1:28.69 |
2:21.99 |
|
3:15.21 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anni Willman |
2001 |
|
236 |
39.89 |
1:30.54 |
2:24.39 |
|
3:17.08 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anni Aro |
2001 |
|
234 |
41.64 |
1:33.21 |
2:27.10 |
|
3:17.46 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ida Nordquist |
2001 |
|
234 |
39.29 |
1:25.95 |
2:21.37 |
|
3:17.55 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kastehelmi Sinisalo |
2001 |
|
227 |
38.79 |
1:28.53 |
2:22.99 |
|
3:19.67 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Maari Sinivuori |
2001 |
|
225 |
40.53 |
1:30.61 |
2:25.40 |
|
3:20.24 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jonna Tiesmäki |
2001 |
|
198 |
41.69 |
1:32.47 |
2:30.21 |
|
3:28.93 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anna Rantanen |
2001 |
|
185 |
42.32 |
1:36.38 |
2:35.64 |
|
3:33.56 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
185 |
41.84 |
1:33.80 |
2:33.57 |
|
3:33.71 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aliisa Salokaarto |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Janna Appelberg |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Otava |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Annika Karinkanta |
2000 |
|
503 |
34.58 |
1:14.87 |
1:55.02 |
|
2:33.15 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elina Karinkanta |
2000 |
|
474 |
35.19 |
1:15.35 |
1:55.97 |
|
2:36.21 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
473 |
34.36 |
1:14.55 |
1:55.35 |
|
2:36.24 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristiina Merenluoto |
2000 |
|
399 |
33.64 |
1:14.19 |
1:59.61 |
|
2:45.38 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Fanny Pesonen |
2000 |
|
382 |
35.63 |
1:15.91 |
2:01.57 |
|
2:47.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julia Sottinen |
2000 |
|
355 |
36.33 |
1:20.18 |
2:05.97 |
|
2:51.95 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Wendela Vuorinen |
2000 |
|
354 |
37.47 |
1:21.87 |
2:08.21 |
|
2:52.09 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emmi Kilpinen |
2000 |
|
350 |
36.75 |
1:20.09 |
2:07.07 |
|
2:52.70 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
341 |
36.39 |
1:20.98 |
2:07.88 |
|
2:54.33 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saara Lehtonen |
2000 |
|
332 |
35.92 |
1:21.21 |
2:07.10 |
|
2:55.77 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kaisa Pulkkinen |
2000 |
|
329 |
37.81 |
1:23.00 |
2:10.26 |
|
2:56.28 |
|
|
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jonna Jauhiainen |
2000 |
|
324 |
39.14 |
1:24.99 |
2:12.23 |
|
2:57.32 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nelli Toivonen |
2000 |
|
321 |
36.01 |
1:20.30 |
2:08.95 |
|
2:57.82 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
313 |
40.32 |
1:28.07 |
2:15.34 |
|
2:59.33 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emmi Kortteinen |
2000 |
|
311 |
36.99 |
1:22.00 |
2:10.82 |
|
2:59.66 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Petra Äkkinen |
2000 |
|
308 |
36.38 |
1:21.99 |
2:10.91 |
|
3:00.33 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Roosa Penttinen |
2000 |
|
299 |
38.48 |
1:25.39 |
2:14.50 |
|
3:01.98 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Henna Blomroos |
2000 |
|
291 |
37.35 |
1:24.75 |
2:14.45 |
|
3:03.67 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Linnea Eklund |
2000 |
|
285 |
38.87 |
1:23.24 |
2:14.00 |
|
3:05.07 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sofia Ranta |
2000 |
|
283 |
39.02 |
1:25.53 |
2:14.69 |
|
3:05.39 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Taru Rilla |
2000 |
|
263 |
38.47 |
1:26.75 |
2:16.08 |
|
3:10.11 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Roosa Oja |
2000 |
|
247 |
39.74 |
1:28.48 |
2:23.12 |
|
3:14.09 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olivia Hellsten |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anni Katajamäki |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Otava |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inka Aaltonen |
1999 |
|
543 |
33.40 |
1:11.39 |
1:49.10 |
|
2:29.27 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
522 |
32.35 |
1:10.82 |
1:50.87 |
|
2:31.27 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Merina Suoranta |
1999 |
|
489 |
32.74 |
1:10.84 |
1:51.76 |
|
2:34.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Irene Ruuskanen |
1999 |
|
456 |
34.81 |
1:17.17 |
1:56.77 |
|
2:38.21 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Helene Helo |
1999 |
|
445 |
34.28 |
1:13.02 |
1:55.67 |
|
2:39.45 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hanna Rautiainen |
1999 |
|
435 |
34.02 |
1:14.85 |
1:56.58 |
|
2:40.68 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Heini Hammar |
1999 |
|
433 |
35.38 |
1:16.39 |
1:58.93 |
|
2:41.01 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anniina Perkiö |
1999 |
|
416 |
34.49 |
1:14.43 |
1:57.77 |
|
2:43.17 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roosa Nieminen |
1999 |
|
415 |
34.98 |
1:15.50 |
1:58.34 |
|
2:43.24 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lotta Aho |
1999 |
|
377 |
35.01 |
1:17.27 |
2:02.48 |
|
2:48.48 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Linda Wallenius |
1999 |
|
364 |
36.12 |
1:18.92 |
2:03.38 |
|
2:50.53 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alma Lumio |
1999 |
|
362 |
37.53 |
1:21.19 |
2:06.43 |
|
2:50.89 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Melek Ayarci |
1999 |
|
338 |
34.36 |
1:17.49 |
2:05.11 |
|
2:54.73 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jenni Kukkonen |
1999 |
|
335 |
34.93 |
1:17.23 |
2:03.76 |
|
2:55.33 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Enni Määttä |
1999 |
|
312 |
37.48 |
1:23.45 |
2:12.49 |
|
2:59.51 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emmi Masti |
1999 |
|
311 |
37.67 |
1:23.40 |
2:11.85 |
|
2:59.77 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Aino Räike |
1999 |
|
306 |
37.72 |
1:22.30 |
2:11.45 |
|
3:00.61 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Inna Pajuluoma |
1999 |
|
300 |
38.07 |
1:23.33 |
2:11.74 |
|
3:01.89 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
294 |
38.09 |
1:24.26 |
2:15.02 |
|
3:03.06 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Lotta Rosenlöf |
1999 |
|
231 |
41.02 |
1:29.34 |
2:24.33 |
|
3:18.30 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noora Poutanen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ronja Mehtonen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Denize Korkiakoski |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
13 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:17 |
|