Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ikäkausimestaruusuinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 12 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 11:21 | |||
Järjestäjä | AUi ja ÅSK | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 heinäkuu 2014 |
Laji 7, 100m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Pro Fashion Oy / GANT |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Vilma Oura | 2001 | 554 | 32.35 | 1:08.12 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Mila Manner | 2001 | 481 | 32.75 | 1:11.40 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Nea Reunanen | 2001 | 477 | 32.58 | 1:11.61 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Reetta Rantakokko | 2001 | 454 | 33.34 | 1:12.81 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Isabel Hagelin | 2001 | 438 | 33.47 | 1:13.71 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Noora Kolu | 2001 | 433 | 33.57 | 1:13.97 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Tytti Härkönen | 2001 | 400 | 34.36 | 1:15.97 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
8 | Sanna Putkonen | 2001 | 395 | 32.86 | 1:16.25 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Camilla Tyven | 2001 | 391 | 35.07 | 1:16.55 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Seela Peuralahti | 2001 | 387 | 34.60 | 1:16.77 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Riina Koskinen | 2001 | 352 | 36.10 | 1:19.21 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Vuokko Suomäki | 2001 | 349 | 34.69 | 1:19.49 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Netta Nyberg | 2001 | 346 | 36.92 | 1:19.70 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Jenni Rantanen | 2001 | 341 | 35.99 | 1:20.09 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
15 | Ida Nordquist | 2001 | 340 | 37.37 | 1:20.18 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Anni Aro | 2001 | 330 | 36.19 | 1:20.99 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
17 | Amanda Rapinoja | 2001 | 318 | 36.81 | 1:21.94 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Saara Svahn | 2001 | 318 | 37.37 | 1:22.01 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
19 | Helene Hirvonen | 2001 | 315 | 37.44 | 1:22.20 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | 298 | 36.03 | 1:23.80 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Nelle Ojakippola | 2001 | 296 | 39.47 | 1:23.94 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
22 | Veera Heikkinen | 2001 | 243 | 39.59 | 1:29.62 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
23 | Angelica Kuoksa | 2001 | 237 | 37.51 | 1:30.43 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Saara Sojolin | 2001 | DNF | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 7, 100m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Pro Fashion Oy / GANT |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Annika Karinkanta | 2000 | 600 | 31.51 | 1:06.36 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Elina Karinkanta | 2000 | 555 | 31.65 | 1:08.11 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Ida Konkka | 2000 | 535 | 30.75 | 1:08.94 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Lyydia Kalenius | 2000 | 525 | 32.26 | 1:09.35 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 482 | 33.57 | 1:11.38 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Milja Mielty | 2000 | 478 | 32.20 | 1:11.58 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
7 | Ella Saarikko | 2000 | 453 | 33.92 | 1:12.84 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Amanda Saari | 2000 | 452 | 33.22 | 1:12.92 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Anni Katajamäki | 2000 | 438 | 34.61 | 1:13.66 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
10 | Wendela Vuorinen | 2000 | 426 | 34.86 | 1:14.36 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
11 | Nelli Toivonen | 2000 | 422 | 34.61 | 1:14.61 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Emmi Kölhi | 2000 | 419 | 34.58 | 1:14.80 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Olivia Hellsten | 2000 | 414 | 34.82 | 1:15.06 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Sophia Lindeberg | 2000 | 408 | 34.87 | 1:15.44 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 407 | 33.94 | 1:15.50 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
16 | Saara Lehtonen | 2000 | 404 | 34.10 | 1:15.72 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Sofia Ranta | 2000 | 400 | 34.71 | 1:15.95 | |||||
Kauhajoen Karhu | ||||||||||
18 | Emmi Kilpinen | 2000 | 393 | 35.87 | 1:16.39 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Ronja Riihinen | 2000 | 391 | 35.16 | 1:16.55 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Roosa Oja | 2000 | 370 | 35.30 | 1:17.96 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Fanny Renvall | 2000 | 363 | 34.91 | 1:18.45 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
22 | Linnea Eklund | 2000 | 360 | 36.46 | 1:18.67 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Henna Blomroos | 2000 | 359 | 34.46 | 1:18.71 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
24 | Mira Tarnanen | 2000 | 333 | 36.72 | 1:20.76 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Laji 7, 100m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Pro Fashion Oy / GANT |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mirva Kallström | 1999 | 621 | 31.09 | 1:05.59 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Merina Suoranta | 1999 | 569 | 31.29 | 1:07.55 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Helene Helo | 1999 | 568 | 31.28 | 1:07.57 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Suvi Huhtanen | 1999 | 552 | 31.39 | 1:08.21 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Julia Bruneau | 1999 | 549 | 32.15 | 1:08.34 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Inka Aaltonen | 1999 | 541 | 32.05 | 1:08.68 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Reetta Kanervo | 1999 | 541 | 31.91 | 1:08.70 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Nina Haltia | 1999 | 535 | 31.11 | 1:08.93 | |||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Melek Ayarci | 1999 | 534 | 32.00 | 1:08.98 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Heini Hammar | 1999 | 527 | 31.92 | 1:09.27 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Hanna Rautiainen | 1999 | 524 | 31.54 | 1:09.41 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Sonja Pentti | 1999 | 515 | 31.40 | 1:09.83 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Irene Ruuskanen | 1999 | 503 | 32.57 | 1:10.36 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Lotta Aho | 1999 | 451 | 34.00 | 1:12.95 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
15 | Denize Korkiakoski | 1999 | 451 | 33.52 | 1:12.97 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
16 | Roosa Nieminen | 1999 | 446 | 34.22 | 1:13.25 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Rita Valkama | 1999 | 435 | 33.94 | 1:13.87 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Henna Syrjälä | 1999 | 434 | 33.80 | 1:13.90 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
19 | Jenni Kukkonen | 1999 | 430 | 33.88 | 1:14.13 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Roosa Mäkinen | 1999 | 426 | 35.21 | 1:14.36 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Noora Poutanen | 1999 | 400 | 35.66 | 1:15.97 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Toini Kempinen | 1999 | 397 | 36.07 | 1:16.16 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Kiira Mauranen | 1999 | 382 | 35.51 | 1:17.10 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
- | Vilma Havo | 1999 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 12 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 11:21 |