2021-11-29   22:43:16
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Ikkausimestaruusuinnit 2014    Tulostuspivmr  11 heinkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  18:42   
  Jrjestj  AUi ja SK         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  11 heinkuu 2014         
 
 
Laji 3, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Aquanetti 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Vilma Oura  2001    602  1:09.19  2:24.36  3:39.32  4:53.96  9:44.85   
  Helsingfors Simsllskap        6:07.61  7:21.02  8:33.21       
                     
Raakel Brlund  2001    579  1:10.31  2:25.44  3:40.41  4:55.93  9:52.41   
  Lahden Uimaseura        6:10.33  7:25.30  8:40.34       
                     
Mila Manner  2001    570  1:08.92  2:22.85  3:39.28  4:54.88  9:55.55   
  Nokian Pyry        6:11.17  7:27.42  8:42.55       
                     
Alexandra Vartiainen  2001    555  1:11.13  2:27.77  3:44.46  5:00.30  10:00.65   
  Helsingfors Simsllskap        6:16.05  7:31.85  8:47.37       
                     
Emma Koiranen  2001    545  1:08.75  2:24.45  3:40.77  4:57.02  10:04.32   
  Helsingfors Simsllskap        6:14.00  7:30.81  8:49.12       
                     
Camilla Tyven  2001    521  1:09.79  2:28.23  3:45.65  5:03.66  10:13.48   
  Nokian Pyry        6:21.96  7:41.39  9:00.47       
                     
Lotta Auvinen  2001    515  1:11.30  2:26.93  3:44.22  5:02.97  10:15.94   
  Cetus Espoo        6:22.46  7:40.98  9:00.95       
                     
Jenni Louhimo  2001    512  1:10.43  2:26.94  3:44.19  5:03.07  10:17.02   
  Oulun Uinti 1906        6:22.52  7:42.54  9:01.23       
                     
Cia Wacklin  2001    510  1:09.44  2:26.61  3:43.44  5:02.52  10:18.00   
  Cetus Espoo        6:21.87  7:40.84  9:01.01       
                     
10  Kiia Toikka  2001    487  1:09.95  2:27.02  3:45.61  5:05.04  10:27.46   
  Uimaseura KoVe-Ve        6:25.21  7:46.66  9:08.23       
                     
11  Helene Hirvonen  2001    486  1:10.09  2:27.04  3:45.45  5:05.33  10:27.98   
  Helsingfors Simsllskap        6:26.17  7:47.24  9:08.97       
                     
12  Niina Roiko-Jokela  2001    480  1:10.97  2:28.65  3:48.64  5:09.41  10:30.39   
  Swimming Jyvskyl        6:30.30  7:51.43  9:12.13       
                     
13  Minea Bogdanoff  2001    479  1:15.70  2:36.44  3:56.86  5:16.59  10:30.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu        6:37.98  7:58.11  9:16.14       
                     
14  Reetta Rantakokko  2001    465  1:10.17  2:28.10  3:48.19  5:09.08  10:37.02   
  Aurajoen Uinti        6:30.35  7:52.72  9:15.23       
                     
15  Anni Willman  2001    464  1:12.36  2:30.79  3:51.71  5:12.49  10:37.86   
  Oulun Lohet        6:33.84  7:56.11  9:17.70       
                     
16  Riina Koskinen  2001    463  1:13.67  2:34.18  3:55.73  5:17.35  10:38.16   
  Swimming Jyvskyl        6:38.30  7:59.22  9:20.43       
                     
17  Nora Kosonen  2001    452  1:13.14  2:34.13  3:55.32  5:16.94  10:43.41   
  Tampereen Tyven Uimarit        6:38.83  8:01.56  9:23.45       
                     
18  Hilla Nieminen  2001    451  1:14.37  2:33.81  3:55.32  5:17.60  10:43.87   
  Uinti Tampere        6:40.66  8:02.68  10:05.49       
                     
19  Jenna Sjblom  2001    450  1:13.88  2:34.75  3:55.60  5:17.28  10:44.14   
  Kouvolan Uimarit        6:39.58  8:02.30  9:24.32       
                     
20  Nelle Ojakippola  2001    448  1:12.72  2:34.40  3:55.12  5:17.76  10:45.38   
  Vieskan Uimarit        6:41.50  8:04.25  9:26.88       
                     
21  Sanna Putkonen  2001    442  1:11.90  2:29.96  3:51.73  5:14.38  10:47.85   
  Cetus Espoo        6:36.08  8:00.09  9:24.73       
                     
22  Veera Heikkinen  2001    420  1:16.00  2:37.94  4:01.40  5:25.10  10:59.24   
  Helsingin Uimarit        6:50.35  8:14.04  9:37.69       
                     
23  Vivian Herjrvi  2001    378  1:17.55  2:42.47  4:09.46  5:37.64  11:22.76   
  Jmsnkosken Ilves        7:05.43  8:33.35  10:00.41       
                     
Heidi Blankenstein  2001              DNF   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 3, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Aquanetti 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Essi-Maria Lillman  2000    645  1:09.36  2:20.49  3:32.69  4:44.29  9:31.35   
  Lahden Uimaseura        5:56.40  7:08.77  8:21.08       
                     
Millie Kuusniemi Fishwick  2000    578  1:10.10  2:24.76  3:39.99  4:55.13  9:52.80   
  Helsingfors Simsllskap        6:09.38  7:24.62  8:39.60       
                     
Kristiina Merenluoto  2000    564  1:08.99  2:21.61  3:36.22  4:52.92  9:57.44   
  Aurajoen Uinti        6:09.09  7:25.69  8:42.48       
                     
Sophia Lindeberg  2000    541  1:10.61  2:27.75  3:44.84  5:02.01  10:05.87   
  Helsingfors Simsllskap        6:18.92  7:34.77  8:51.69       
                     
Vilja Kaukinen  2000    531  1:12.38  2:28.24  3:45.16  5:02.93  10:09.54   
  Raision Urheilijat        6:20.53  7:38.00  8:54.83       
                     
Juuli Miettinen  2000    528  1:11.29  2:27.73  3:44.76  5:02.03  10:10.85   
  Vantaan Vesikot        6:19.06  7:35.91  8:53.78       
                     
Julia Sottinen  2000    511  1:11.34  2:31.95  3:51.90  5:10.87  10:17.42   
  Porin Uimaseura        6:28.78  7:45.46  9:01.57       
                     
Emmi Klhi  2000    503  1:10.13  2:27.20  3:45.15  5:03.83  10:20.83   
  Helsingfors Simsllskap        6:23.02  7:42.61  9:02.93       
                     
Saara Lehtonen  2000    499  1:12.62  2:31.10  3:50.04  5:08.95  10:22.31   
  Helsingfors Simsllskap        6:26.90  7:45.51  9:04.86       
                     
10  Elina Karinkanta  2000    492  1:15.53  2:35.62  3:56.14  5:15.21  10:25.28   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu        6:33.93  7:52.45  9:10.47       
                     
11  Mira Tarnanen  2000    491  1:11.37  2:30.12  3:49.40  5:09.97  10:25.61   
  Riihimen Uimaseura        6:29.66  7:49.05  9:09.65       
                     
12  Marilla Parhiala  2000    491  1:09.54  2:26.76  3:46.51  5:07.03  10:25.62   
  Gladius Kirkkonummi        6:27.79  7:48.33  9:09.44       
                     
13  Heidi Kivioja  2000    477  1:12.21  2:33.79  3:54.67  5:14.69  10:32.06   
  Vieskan Uimarit        6:34.70  7:55.07  9:15.01       
                     
14  Henna Blomroos  2000    476  1:11.33  2:30.33  3:49.89  5:09.83  10:32.41   
  Rauman Uimaseura        6:30.71  7:52.18  9:13.59       
                     
15  Nea Tiesmki  2000    475  1:12.22  2:31.63  3:52.64  5:12.76  10:32.73   
  Cetus Espoo        6:31.93  7:54.07  9:14.94       
                     
16  Wendela Vuorinen  2000    475  1:11.28  2:30.97  3:51.77  5:12.72  10:32.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls        6:33.67  7:54.68  9:15.50       
                     
17  Hanna Kareinen  2000    474  1:14.45  2:33.66  3:53.80  5:15.22  10:33.00   
  Keravan Uimarit        6:36.70  7:57.59  9:17.05       
                     
18  Gemma James  2000    473  1:10.73  2:29.58  3:50.85  5:11.74  10:33.42   
  Helsingfors Simsllskap        6:33.63  7:53.59  9:15.93       
                     
19  Janina Ollikainen  2000    469  1:11.18  2:30.93  3:50.58  5:10.97  10:35.62   
  Porin Uimaseura        6:31.36  7:53.46  9:16.44       
                     
20  Fanni Pirhonen  2000    468  1:07.49  2:26.97  3:48.16  5:10.24  10:35.78   
  Uinti Tampere        6:32.25  7:54.74  9:16.83       
                     
21  Sanni Kalliomki  2000    458  1:14.77  2:35.23  3:57.18  5:18.33  10:40.65   
  Raision Urheilijat        6:39.96  8:01.52  9:22.42       
                     
22  Noora Kanerva  2000    447  1:13.61  2:34.24  3:55.39  5:16.99  10:45.45   
  Simmis Wanda        6:38.47  8:01.59  9:24.65       
                     
23  Roosa Paukku  2000    439  1:12.26  2:31.52  3:53.42  5:16.05  10:49.40   
  Swimming Club Nurmijrvi        6:39.65  8:02.81  9:28.04       
                     
24  Pia Perjoki  2000    432  1:16.70  2:38.75  4:01.84  5:25.16  10:53.06   
  Helsingfors Simsllskap        6:48.36  8:11.12  9:33.95       
                     
 
Laji 3, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Aquanetti 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Annika Falk  1999    627  1:05.53  2:16.83  3:30.44  4:44.35  9:36.73   
  Seinjoen Uimarit-58        5:58.95  7:12.58  8:26.42       
                     
Alissa Eloranta  1999    605  1:08.65  2:23.33  3:37.73  4:52.41  9:43.61   
  Cetus Espoo        6:06.89  7:21.22  8:34.45       
                     
Merina Suoranta  1999    604  1:06.83  2:19.05  3:31.55  4:44.68  9:44.15   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:58.66  7:14.28  8:31.21       
                     
Melek Ayarci  1999    603  1:06.80  2:20.22  3:35.03  4:50.77  9:44.48   
  Lahden Uimaseura        6:05.65  7:20.22  8:34.18       
                     
Mirva Kallstrm  1999    587  1:08.90  2:23.30  3:37.77  4:52.54  9:49.57   
  Cetus Espoo        6:07.39  7:21.98  8:36.51       
                     
Irene Ruuskanen  1999    561  1:10.96  2:27.04  3:42.89  4:58.73  9:58.67   
  Raision Urheilijat        6:14.67  7:30.05  8:45.37       
                     
Kaisa Kariniemi  1999    547  1:09.09  2:24.81  3:41.63  4:58.83  10:03.53   
  Oulun Uinti 1906        6:15.97  7:32.85  8:49.53       
                     
Sara Kazi  1999    531  1:10.48  2:26.77  3:44.09  5:01.40  10:09.73   
  Raision Urheilijat        6:18.87  7:36.05  8:53.37       
                     
Pinja Peippo  1999    530  1:10.27  2:26.67  3:42.74  5:00.69  10:10.25   
  Vantaan Vesikot        6:18.26  7:36.89  8:55.59       
                     
Roosa Nieminen  1999    530  1:11.31  2:28.96  3:46.40  5:03.67  10:10.25   
  Helsingfors Simsllskap        6:20.13  7:37.55  8:54.75       
                     
11  Susanna Ellonen  1999    529  1:11.39  2:27.84  3:43.68  5:02.20  10:10.52   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu        6:20.36  7:38.18  8:56.77       
                     
12  Eveliina Palo  1999    521  1:09.48  2:25.54  3:43.12  5:01.44  10:13.47   
  Kemin Uimaseura        6:19.98  7:39.77  8:58.78       
                     
13  Helene Helo  1999    517  1:10.39  2:28.31  3:46.42  5:04.49  10:15.15   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku        6:22.47  7:41.60  9:00.10       
                     
14  Denize Korkiakoski  1999    513  1:10.49  2:27.39  3:44.61  5:03.61  10:16.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls        6:21.93  7:40.70  8:59.93       
                     
15  Jenni Kukkonen  1999    513  1:10.83  2:28.03  3:46.58  5:04.67  10:16.73   
  Keravan Uimarit        6:23.23  7:42.00  9:00.51       
                     
16  Henna Turunen  1999    511  1:11.05  2:29.28  3:47.01  5:06.91  10:17.70   
  Lahden Uimaseura        6:25.92  7:44.66  9:01.98       
                     
17  Lotta Risnen  1999    507  1:11.86  2:30.40  3:48.91  5:08.68  10:19.11   
  Keravan Uimarit        6:27.32  7:46.26  9:03.92       
                     
18  Hanna Rautiainen  1999    506  1:11.90  2:29.36  3:48.08  5:06.36  10:19.48   
  Uinti Tampere        6:25.28  7:44.18  9:02.91       
                     
19  Henna Syrjl  1999    489  1:08.93  2:24.93  3:43.88  5:04.60  10:26.85   
  Porin Uimaseura        6:25.81  7:45.97  9:06.85       
                     
20  Kia Karike  1999    485  1:11.29  2:31.17  3:50.87  5:10.53  10:28.43   
  Cetus Espoo        6:30.12  7:50.22  9:09.69       
                     
21  Anni Halonen  1999    474  1:13.87  2:34.28  3:55.90  5:16.49  10:33.11   
  Riihimen Uimaseura        6:36.73  7:56.92  9:15.73       
                     
22  Toini Kempinen  1999    473  1:15.32  2:36.27  3:57.62  5:17.74  10:33.64   
  Helsingfors Simsllskap        6:38.54  7:58.62  9:18.19       
                     
23  Noora Kukkonen  1999    462  1:11.75  2:31.56  3:52.45  5:14.37  10:38.58   
  Tampereen Tyven Uimarit        6:37.01  8:00.12  9:21.22       
                     
24  Aino Rike  1999    441  1:12.76  2:32.83  3:54.87  5:17.46  10:48.62   
  Salon Uimarit        6:39.70  8:02.88  9:26.86       
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspivmr  11 heinkuu 2014 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  18:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner