2021-10-24   02:44:32
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Ikkausimestaruusuinnit 2014    Tulostuspivmr  11 heinkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  20:35   
  Jrjestj  AUi ja SK         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  11 heinkuu 2014         
 
 
Laji 4, 800m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Turun Hylly- & Trukkitalo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Jami Heinil  2000    558  1:03.82  2:11.51  3:20.74  4:30.68  9:09.13   
  Helsingfors Simsllskap        5:40.09  6:50.66  8:00.90       
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000    488  1:05.16  2:16.60  3:29.57  4:43.49  9:33.94   
  Seinjoen Uimarit-58        5:57.16  7:10.76  8:24.31       
                     
Mika Palovuori  2000    461  1:06.11  2:19.18  3:32.95  4:47.78  9:45.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls        6:02.45  7:17.12  8:32.09       
                     
Santeri Hulkko  2000    452  1:10.58  2:25.25  3:40.41  4:55.74  9:49.02   
  Lahden Uimaseura        6:10.59  7:24.91  8:39.47       
                     
Kirill Egorov  2000    448  1:07.03  2:19.64  3:34.50  4:50.02  9:50.70   
  ORCA Helsinki        6:05.63  7:21.40  8:37.31       
                     
Topias Nygrd  2000    448  1:08.53  2:22.85  3:37.63  4:53.40  9:50.78   
  Oulun Uinti 1906        6:08.01  7:22.90  8:38.59       
                     
Samuli Halme  2000    443  1:09.95  2:25.23  3:40.75  4:56.21  9:52.93   
  Lahden Uimaseura        6:11.71  7:26.40  8:41.52       
                     
Martti Tervanen  2000    435  1:08.06  2:21.27  3:36.22  4:52.21  9:56.45   
  Jrvenpn Uintiklubi        6:08.08  7:24.27  8:41.00       
                     
Elias Herlevi  2000    432  1:07.95  2:22.52  3:38.42  4:54.39  9:57.70   
  Helsingfors Simsllskap        6:10.56  7:26.83  8:43.16       
                     
10  Roope Aro  2000    421  1:09.78  2:26.08  3:42.88  4:59.92  10:02.88   
  Nokian Pyry        6:15.98  7:33.13  8:50.19       
                     
11  Olli Aflecht  2000    418  1:11.32  2:27.45  3:44.22  5:01.07  10:04.40   
  Raision Urheilijat        6:18.50  7:35.19  8:51.08       
                     
12  Onni Punkka  2000    411  1:10.40  2:27.28  3:44.23  5:01.57  10:08.00   
  Cetus Espoo        6:18.50  7:34.97  8:51.14       
                     
13  Jakob Sievers  2000    404  1:12.39  2:31.58  3:51.35  5:10.28  10:11.43   
  Uinti Tampere        6:28.49  7:45.47  9:01.42       
                     
14  Topi Lukkarinen  2000    403  1:10.14  2:28.18  3:46.96  5:05.46  10:11.69   
  Swimming Club Rovaniemi        6:24.56  7:43.15  9:00.10       
                     
15  Ilja Riikonen  2000    403  1:13.70  2:31.84  3:50.46  5:07.81  10:11.87   
  Raision Urheilijat        6:24.45  7:41.83  8:58.75       
                     
16  Henry Hatanp  2000    397  1:10.24  2:27.41  3:45.23  5:03.51  10:15.11   
  Swimming Club Nurmijrvi        6:21.25  7:40.25  8:58.17       
                     
17  Eetu Isosuo  2000    375  1:10.26  2:28.70  3:47.49  5:07.16  10:26.55   
  Cetus Espoo        6:27.79  7:47.80  9:08.95       
                     
18  Hermanni Taimisto  2000    375  1:14.55  2:33.04  3:52.36  5:12.68  10:26.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls        6:33.99  7:54.05  9:12.86       
                     
19  Joona Salminen  2000    373  1:11.16  2:29.60  3:49.09  5:09.46  10:28.04   
  Cetus Espoo        6:29.87  7:50.15  9:10.53       
                     
20  Taneli Juutinen  2000    366  1:11.54  2:30.42  3:50.43  5:11.46  10:31.65   
  Kemin Tyven Uimarit        6:31.54  7:52.14  9:14.78       
                     
21  Anton Ukkola  2000    362  1:11.14  2:29.59  3:49.04  5:11.06  10:34.20   
  Oulun Uinti 1906        6:32.40  7:53.83  9:14.35       
                     
22  Janek Erik Pike  2000    351  1:09.91  2:27.55  3:48.41  5:10.81  10:40.42   
  Helsingfors Simsllskap        6:34.05  7:57.79  9:20.81       
                     
23  Lauri Elomaa  2000    343  1:13.35  2:35.23  3:57.39  5:19.87  10:45.69   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku        6:42.26  8:04.87  9:27.84       
                     
Joona Oksakari  2000              DSQ  750 m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinn knnksess               
                     
 
Laji 4, 800m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Turun Hylly- & Trukkitalo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Peik Lindberg  1999    573  1:02.65  2:10.11  3:18.20  4:26.58  9:04.24   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:34.58  6:43.95  7:53.83       
                     
Otto Rannikko  1999    551  1:02.48  2:09.88  3:18.14  4:28.20  9:11.17   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:39.52  6:53.23  8:04.57       
                     
Wilhelm Suominen  1999    550  1:04.54  2:14.46  3:25.22  4:36.50  9:11.54   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:46.68  6:56.40  8:05.25       
                     
Elias Kuusisto  1999    547  1:04.11  2:13.92  3:24.42  4:34.99  9:12.75   
  Aurajoen Uinti        5:45.46  6:55.61  8:05.95       
                     
Jasper Pullinen  1999    540  1:03.60  2:12.18  3:20.54  4:30.45  9:15.12   
  Riihimen Uimaseura        5:42.12  6:53.53  8:05.84       
                     
Leevi Suhonen  1999    525  1:02.85  2:11.42  3:21.74  4:33.91  9:20.22   
  Mikkelin Uimaseura        5:46.43  6:58.61  8:10.84       
                     
Santeri Mettl  1999    503  1:06.04  2:19.45  3:31.97  4:44.41  9:28.32   
  Tampereen Tyven Uimarit        5:56.45  7:07.92  8:19.26       
                     
Jan Strmberg  1999    502  1:05.26  2:16.44  3:29.25  4:42.40  9:28.63   
  Cetus Espoo        5:55.53  7:07.99  8:19.82       
                     
Joni Aaltonen  1999    502  1:02.50  2:11.31  3:22.32  4:34.30  9:28.70   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:47.63  7:00.44  8:17.52       
                     
10  Jonni Aho  1999    491  1:04.41  2:15.64  3:28.37  4:41.53  9:32.94   
  Gladius Kirkkonummi        5:55.00  7:09.24  8:21.04       
                     
11  Aapo Eerola  1999    479  1:07.05  2:18.77  3:31.40  4:44.26  9:37.79   
  Tampereen Tyven Uimarit        5:57.80  7:11.67  8:25.47       
                     
12  Atte Somero  1999    469  1:04.77  2:16.08  3:29.84  4:44.25  9:41.74   
  Lahden Kaleva        5:59.53  7:14.52  8:28.45       
                     
13  Elias Soukola  1999    450  1:08.84  2:22.99  3:37.79  4:53.17  9:49.59   
  Jrvenpn Uintiklubi        6:08.33  7:23.32  8:37.82       
                     
14  Henri Kyyr  1999    447  1:08.66  2:22.26  3:36.82  4:51.77  9:50.94   
  Vantaan Vesikot        6:07.10  7:22.32  8:37.59       
                     
15  Pyry Nurmilo  1999    444  1:10.30  2:24.48  3:38.61  4:53.05  9:52.51   
  Tampereen Tyven Uimarit        6:07.76  7:22.67  8:39.57       
                     
16  Rami Rissanen  1999    431  1:06.81  2:21.02  3:36.44  4:53.42  9:58.41   
  Porin Uimaseura        6:10.21  7:27.34  8:44.55       
                     
17  Joonatan Lindfors  1999    425  1:10.04  2:26.23  3:43.17  5:00.15  10:01.20   
  Cetus Espoo        6:16.30  7:31.82  8:47.08       
                     
18  Valtteri Lausala  1999    408  1:07.68  2:23.45  3:40.48  4:57.75  10:09.38   
  Simmis Grani        6:16.23  7:34.81  8:52.76       
                     
19  Leevi Nuora  1999    405  1:10.16  2:26.93  3:43.82  5:00.32  10:11.08   
  Riihimen Uimaseura        6:17.08  7:35.21  8:53.40       
                     
20  Otto Sepp  1999    392  1:10.21  2:28.75  3:48.51  5:08.53  10:17.43   
  Riihimen Uimaseura        6:27.32  7:45.33  9:02.09       
                     
21  Antti Myllynen  1999    389  1:08.99  2:25.41  3:43.42  5:02.95  10:19.06   
  Jrvenpn Uintiklubi        6:22.97  7:42.52  9:01.61       
                     
22  Miika Pnttnen  1999    365  1:09.26  2:26.85  3:46.85  5:09.30  10:32.52   
  Uinti Tampere        6:31.94  7:53.69  9:14.18       
                     
23  Werner Herjrvi  1999    334  1:10.70  2:30.70  3:53.48  5:18.19  10:51.62   
  Jmsnkosken Ilves        6:43.38  8:08.96  9:34.38       
                     
Verneri Mattila  1999              DNF   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 4, 800m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: Turun Hylly- & Trukkitalo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Juho Grnblom  1998    670  1:01.11  2:06.05  3:11.90  4:17.10  8:36.50   
  Raision Urheilijat        5:22.09  6:27.91  7:33.56       
                     
Waltteri Rintala  1998    636  1:01.55  2:08.56  3:15.33  4:21.84  8:45.59   
  Raision Urheilijat        5:28.84  6:35.42  7:41.49       
                     
Joonas Koski  1998    613  1:01.16  2:06.58  3:13.14  4:20.28  8:52.14   
  Heinolan Isku        5:27.58  6:35.39  7:44.65       
                     
Jerri Pinomki  1998    595  1:02.62  2:10.03  3:18.46  4:26.20  8:57.33   
  Raision Urheilijat        5:34.59  6:42.94  7:50.54       
                     
Nemo Laiho  1998    555  1:03.65  2:12.65  3:21.89  4:32.30  9:09.88   
  Raision Urheilijat        5:41.39  6:51.42  8:01.32       
                     
Samu Kallio  1998    540  1:05.05  2:14.88  3:25.83  4:34.86  9:14.90   
  Raision Urheilijat        5:45.92  6:56.38  8:07.43       
                     
Rasmus Virta  1998    530  1:03.21  2:14.17  3:24.79  4:35.62  9:18.49   
  Cetus Espoo        5:46.05  6:57.27  8:08.55       
                     
Casper Salminen  1998    526  1:04.46  2:13.77  3:24.98  4:36.57  9:20.07   
  Raision Urheilijat        5:48.22  6:59.31  8:10.21       
                     
Aaro Thtivuori  1998    516  1:06.03  2:16.46  3:26.90  4:38.04  9:23.44   
  Helsingfors Simsllskap        5:49.29  7:00.83  8:12.12       
                     
10  Jami Kuosmanen  1998    507  1:07.86  2:18.09  3:30.09  4:42.33  9:26.68   
  Lahden Uimaseura        5:54.63  7:41.42  8:52.62       
                     
11  Henrik Hkkinen  1998    498  1:04.10  2:14.03  3:25.94  4:38.42  9:30.24   
  Hyvinkn Uimaseura        5:51.62  7:04.73  8:17.90       
                     
12  Deny Belaic  1998    488  1:03.92  2:13.39  3:24.45  4:37.88  9:34.22   
  Tampereen Tyven Uimarit        5:51.86  7:05.89  8:21.04       
                     
13  Severi Lieto  1998    487  1:05.67  2:17.50  3:29.90  4:42.90  9:34.34   
  Oulun Uinti 1906        5:56.68  7:09.42  8:23.13       
                     
14  Santeri Leppl  1998    483  1:05.00  2:17.58  3:31.78  4:44.99  9:36.00   
  Kemin Uimaseura        5:58.79  7:12.92  8:26.29       
                     
15  Joona Krkkinen  1998    475  1:07.41  2:20.70  3:33.71  4:47.49  9:39.31   
  Heinolan Isku        6:01.48  7:15.01  8:28.74       
                     
16  Aleksi Kanste  1998    469  1:08.07  2:21.85  3:36.26  4:50.91  9:41.69   
  Haukiputaan Heitto        6:05.82  7:18.92  8:31.92       
                     
17  Joni Hemminki  1998    464  1:05.80  2:17.48  3:31.54  4:46.16  9:43.88   
  Seinjoen Uimarit-58        6:01.65  7:17.04  8:32.01       
                     
18  Reko Patinen  1998    454  1:07.88  2:21.39  3:35.97  4:51.77  9:47.98   
  Nummelan Kisaajat        6:07.03  7:22.84  8:36.99       
                     
19  Olli Soramies  1998    451  1:04.91  2:17.51  3:32.73  4:49.21  9:49.40   
  Voikkaan Viesti        6:06.00  7:22.08  8:37.88       
                     
20  Jon Lundgren  1998    449  1:05.23  2:18.58  3:33.17  4:49.32  9:50.36   
  Simmis Wanda        6:05.50  7:21.13  8:37.34       
                     
21  Juho Ryti  1998    427  1:08.02  2:22.57  3:37.53  4:52.60  10:00.07   
  Swimming Club Rovaniemi        6:09.70  7:27.32  8:45.79       
                     
22  Markus ijl  1998    407  1:10.37  2:26.58  3:44.02  5:02.47  10:10.00   
  Salon Uimarit        6:20.79  7:38.80  8:56.30       
                     
23  Heikki Tervanen  1998    359  1:10.89  2:28.92  3:49.16  5:10.20  10:35.71   
  Jrvenpn Uintiklubi        6:31.48  7:53.82  9:15.76       
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspivmr  11 heinkuu 2014 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  20:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner