Resultat för Vestkyst Cup 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag 31/10-2014
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2014 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 07:33 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Blue Water Shipping A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 550 | 1:07.06 | 2:19.58 | 3:33.24 | 4:46.21 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 529 | 1:07.64 | 2:21.15 | 3:35.26 | 4:49.89 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Alberte Pedersen | 1998 | 489 | 1:08.99 | 2:24.21 | 3:41.35 | 4:57.61 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 461 | 1:11.42 | 2:29.25 | 3:47.25 | 5:03.44 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Olivia Jensen | 2000 | 454 | 1:11.12 | 2:30.01 | 3:48.02 | 5:04.94 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Stine Kromann | 1999 | 449 | 1:12.69 | 2:30.19 | 3:48.55 | 5:06.17 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Lykke Holm | 2000 | 445 | 1:12.16 | 2:30.76 | 3:49.78 | 5:07.05 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 441 | 1:12.57 | 2:30.65 | 3:49.91 | 5:07.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 395 | 1:15.47 | 2:37.12 | 4:00.21 | 5:19.60 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mai Heilmann | 2000 | 386 | 1:14.61 | 2:36.84 | 3:59.81 | 5:21.84 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | 307 | 1:21.54 | 2:51.25 | 4:19.85 | 5:47.55 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katrine Christensen | 1996 | 305 | 1:22.59 | 2:51.75 | 4:21.57 | 5:48.28 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida Fink Baun | 2000 | 226 | 1:27.26 | 3:05.61 | 4:46.65 | 6:24.87 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Blue Water Shipping A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ellen Nielsen | 2001 | 578 | 1:06.98 | 2:19.23 | 3:31.72 | 4:41.50 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 488 | 1:09.29 | 2:24.83 | 3:42.20 | 4:57.82 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Gadgaard | 2001 | 483 | 1:09.42 | 2:24.29 | 3:37.49 | 4:58.88 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jannie Eickhardt | 2001 | 478 | 1:10.44 | 2:27.04 | 3:44.59 | 4:59.91 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Jørgensen | 2001 | 465 | 1:13.54 | 2:31.61 | 3:48.98 | 5:02.71 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 404 | 1:13.04 | 2:34.57 | 3:56.79 | 5:17.04 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 338 | 1:18.61 | 2:44.42 | 4:12.27 | 5:36.65 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 332 | 1:17.93 | 2:41.90 | 4:05.97 | 5:38.37 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 330 | 1:20.39 | 2:45.87 | 4:12.83 | 5:39.21 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Freja Møller Schjøtt | 2001 | 329 | 1:20.12 | 2:46.55 | 4:13.30 | 5:39.56 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Carina Bro | 2001 | 327 | 1:20.89 | 2:45.10 | 4:09.31 | 5:40.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 316 | 1:18.49 | 2:49.34 | 4:17.86 | 5:44.12 | |||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
13 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 316 | 1:20.28 | 2:47.63 | 4:16.15 | 5:44.20 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Kristine Hülsen | 2002 | 304 | 1:24.54 | 2:56.25 | 4:25.69 | 5:48.46 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Jasmin Lykke | 2002 | 296 | 1:19.11 | 2:43.93 | 4:09.96 | 5:51.82 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Clara Grønkjær | 2002 | 284 | 1:25.11 | 2:54.82 | 4:25.94 | 5:56.57 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Tenna Knigge | 2001 | 272 | 1:24.01 | 2:56.84 | 4:29.31 | 6:01.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Pernille Harbo | 2001 | 212 | 1:31.41 | 3:12.69 | 4:56.17 | 6:33.25 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Blue Water Shipping A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 393 | 1:18.03 | 2:40.38 | 4:01.75 | 5:20.01 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Christina M. Glargaard | 2004 | 310 | 1:19.99 | 2:49.65 | 4:19.16 | 5:46.51 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michelle Mølby | 2004 | 248 | 1:24.87 | 3:01.95 | 4:37.80 | 6:12.85 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 247 | 1:27.25 | 3:02.90 | 4:38.19 | 6:13.48 | |||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
5 | Mia Hvarre | 2004 | 245 | 1:27.26 | 3:03.40 | 4:40.41 | 6:14.33 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Karen Haahr | 2003 | 225 | 1:28.23 | 3:08.10 | 4:48.01 | 6:25.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Bang | 2003 | 220 | 1:32.73 | 3:12.54 | 4:51.77 | 6:28.47 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Kjær | 2003 | 212 | 1:31.56 | 3:14.26 | 4:56.08 | 6:33.28 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 206 | 1:33.66 | 3:14.50 | 4:56.19 | 6:36.48 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 197 | 1:36.48 | 3:19.90 | 5:01.49 | 6:42.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Josephine Nielsen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:33 |