Tulokset Nykredit Open 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag alle aldersgrupper
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 26 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:07 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 1:12.00 | 1:12.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Barbara Blicher | 2003 | 1:12.36 | 1:12.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Molly Ibsen | 2003 | 1:13.58 | 1:13.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 35.83 | 1:15.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 35.48 | 1:15.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 40.66 | 1:22.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 40.16 | 1:22.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 41.71 | 1:24.27 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
9 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 40.19 | 1:24.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 40.05 | 1:24.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Frederikke Falk-List | 2004 | 41.73 | 1:28.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Anne Sofie Evald | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 31.15 | 1:02.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Nielsen | 2001 | 31.42 | 1:04.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 30.80 | 1:05.22 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 31.63 | 1:05.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 31.91 | 1:05.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Claudia Sperling | 2002 | 31.54 | 1:06.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 32.36 | 1:06.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 32.38 | 1:07.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sarah Daly | 2001 | 1:07.85 | 1:07.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 33.00 | 1:08.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 33.27 | 1:08.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 20.54 | 1:08.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frida Toudal | 2001 | 32.98 | 1:09.14 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
14 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 33.04 | 1:09.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde van der Linden | 2002 | 1:09.66 | 1:09.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 33.73 | 1:09.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 33.84 | 1:10.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 1:11.67 | 1:11.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Jensen | 2002 | 36.26 | 1:15.53 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 37.60 | 1:18.13 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Benedikte Lin Soja | 2002 | 37.32 | 1:20.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Josephine Ahlm | 2002 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | DNS | |||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | 28.18 | 58.77 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Signe Bro | 1999 | 28.54 | 58.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Klara Reeh | 1999 | 29.34 | 1:00.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Hørlykke | 2000 | 29.50 | 1:00.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 29.34 | 1:00.71 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 29.15 | 1:00.73 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Stinna Schnabl | 1999 | 29.44 | 1:00.82 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 29.22 | 1:01.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 29.53 | 1:01.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nina Toft | 2000 | 30.16 | 1:01.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 30.23 | 1:02.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 29.90 | 1:02.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 30.49 | 1:02.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 30.63 | 1:02.68 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
15 | Hannah Pilgaard | 1999 | 30.64 | 1:03.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 30.91 | 1:04.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 31.04 | 1:04.80 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Nicole Bennetsen | 2000 | 31.14 | 1:04.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Cassandra Thimmer | 1999 | 31.65 | 1:04.99 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 31.39 | 1:05.00 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Mathilde Christjansen | 1999 | 31.48 | 1:05.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 31.06 | 1:05.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 31.75 | 1:05.41 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
24 | Alice Gantriis | 2000 | 31.70 | 1:05.46 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 31.97 | 1:05.47 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 31.73 | 1:06.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mia Walter | 2000 | 31.81 | 1:06.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Rebecca Hansen | 2000 | 31.69 | 1:06.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Rosemarie Blicher | 2000 | 31.53 | 1:06.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 32.21 | 1:06.67 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
31 | Karina Garne Larsen | 2000 | 32.77 | 1:06.86 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
32 | Cecilie Meyn | 2000 | 32.37 | 1:07.44 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
33 | Iben Jeppesen | 2000 | 31.84 | 1:07.70 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
34 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 32.92 | 1:07.75 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Højberg | 1998 | 28.10 | 58.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 28.54 | 58.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 29.42 | 1:00.69 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 29.51 | 1:00.92 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 29.44 | 1:00.94 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Sofia Altoft | 1998 | 29.85 | 1:01.64 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 30.06 | 1:02.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lisa Steen Duus | 1997 | 30.21 | 1:02.11 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Marianne Duijm | 1993 | 30.55 | 1:02.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilie Hørlykke | 1998 | 30.84 | 1:03.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 31.22 | 1:04.18 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Christensen | 1997 | 30.91 | 1:05.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:07 |