Resultater for Nykredit Open 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Junior og Senior
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hannah Pilgaard | 1999 | 576 | 1:09.58 | 2:29.34 | 4:00.07 | 5:13.33 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 574 | 1:14.09 | 2:35.12 | 4:03.48 | 5:13.86 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 496 | 1:16.92 | 2:41.51 | 4:14.47 | 5:29.42 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 486 | 1:15.28 | 2:42.56 | 4:16.85 | 5:31.76 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 464 | 1:21.15 | 2:45.59 | 4:22.18 | 5:36.93 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Karina Garne Larsen | 2000 | 434 | 1:20.80 | 2:48.76 | 4:24.47 | 5:44.43 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Cecilie Meyn | 2000 | 433 | 1:19.89 | 2:51.26 | 4:27.19 | 5:44.65 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 415 | 1:23.12 | 2:54.61 | 4:30.75 | 5:49.71 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 378 | 1:21.66 | 2:56.14 | 4:36.36 | 6:00.75 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 363 | 1:24.52 | 2:50.87 | 4:43.64 | 6:05.41 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 682 | 1:07.00 | 2:22.87 | 3:49.21 | 4:56.20 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Boutrup | 1998 | 680 | 1:11.17 | 2:26.94 | 3:51.72 | 4:56.58 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | 658 | 1:08.30 | 2:29.93 | 3:56.65 | 4:59.78 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | 599 | 1:09.64 | 2:27.62 | 3:59.03 | 5:09.29 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 576 | 1:12.70 | 2:34.39 | 4:02.19 | 5:13.40 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Marina Heller Hansen | 1994 | 549 | 1:08.38 | 2:26.94 | 4:04.17 | 5:18.42 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Lisa Steen Duus | 1997 | 523 | 1:11.77 | 2:35.81 | 4:11.75 | 5:23.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Sara Krog Christoffersen | 1996 | DSQ | efb v. 125 og 150 m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:23 |