Results for Forum Horsens Cup - indledende
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 19 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 20:31 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.61 | 1:12.61 | 1:50.53 | 2:29.20 | |||
2 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.29 | 1:13.17 | 1:52.32 | 2:32.01 | |||
3 | Morten Børre Petersen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.77 | 1:14.30 | 1:53.69 | 2:34.15 | |||
4 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.71 | 1:14.69 | 1:58.31 | 2:42.18 | |||
5 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 37.55 | 1:20.80 | 2:05.88 | 2:50.28 | |||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 33.87 | 1:13.03 | 1:50.31 | 2:27.37 | |||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 35.39 | 1:14.73 | 1:53.39 | 2:33.07 | |||
3 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.99 | 1:25.35 | 2:11.69 | 2:58.26 | |||
4 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 39.97 | 1:26.12 | 2:14.13 | 3:03.07 | |||
- | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | 2 armtag u/vand 100m | |||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.16 | 1:16.68 | 1:57.93 | 2:39.47 | |||
2 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.93 | 1:25.38 | 2:10.04 | 2:54.55 | |||
3 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 42.79 | 1:30.30 | 2:18.01 | 3:04.29 | |||
4 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 42.94 | 1:30.27 | 2:18.87 | 3:05.28 | |||
5 | Marcus Højengaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.89 | 1:32.86 | 2:23.35 | 3:13.98 | |||
6 | Christopher Grønskov | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.17 | 1:37.09 | 2:29.55 | 3:21.02 | |||
7 | Emil Steenhold | 2000 | Delta Svøm | 46.13 | 1:39.23 | 2:33.04 | 3:29.43 | |||
- | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 2 flyben v. ven.125m | |||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.63 | 1:23.15 | 2:07.21 | 2:51.27 | |||
2 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.73 | 1:23.98 | 2:09.14 | 2:54.20 | |||
3 | Alexander Stær | 2001 | Swim Team Neptun | 39.13 | 1:23.79 | 2:10.25 | 2:57.24 | |||
4 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.15 | 1:27.65 | 2:15.52 | 3:02.00 | |||
5 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.66 | 1:29.21 | 2:16.92 | 3:02.98 | |||
6 | Hugin Næs Lave | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.45 | 1:28.30 | 2:16.26 | 3:03.66 | |||
7 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 42.46 | 1:30.01 | 2:18.16 | 3:06.25 | |||
8 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 41.55 | 1:29.36 | 2:19.10 | 3:06.72 | |||
9 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.28 | 1:30.89 | 2:20.89 | 3:10.92 | |||
10 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.95 | 1:37.95 | 2:28.91 | 3:18.09 | |||
11 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | Swim Team Neptun | 46.56 | 1:39.63 | 2:33.90 | 3:27.15 | |||
12 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 49.41 | 1:43.22 | 2:36.81 | 3:28.99 | |||
13 | Anton Leth | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.80 | 1:42.92 | 2:40.01 | 3:35.35 | |||
14 | Marcus Koed | 2001 | Horsens Svømmeklub | 52.90 | 1:55.66 | 3:02.76 | 4:05.17 | |||
15 | Rasmus Antonsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 56.83 | 2:05.39 | 3:13.27 | 4:18.26 | |||
- | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rasmus Therkildsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend. 25m | |||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 47.36 | 1:39.12 | 2:29.97 | 3:19.63 | |||
2 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.00 | 1:39.21 | 2:33.14 | 3:26.37 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 19 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:31 |