Results for Vikingadoppet 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 12, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 46.25 | ||||||
2 | Isabel Ewers | 2004 | Höganäs Simsällskap | 46.39 | ||||||
3 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 46.53 | ||||||
4 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 46.69 | ||||||
5 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.24 | ||||||
6 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 48.67 | ||||||
7 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 48.82 | ||||||
8 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 49.05 | ||||||
9 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 49.46 | ||||||
10 | Alexandra Ålund | 2004 | Simklubben Lödde | 50.57 | ||||||
11 | Johanna Ebbinghaus | 2004 | Simklubben Hajen | 50.72 | ||||||
12 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.96 | ||||||
13 | Emelie Stridh | 2004 | Simklubben Poseidon | 52.79 | ||||||
14 | Ella Persson | 2004 | Simsällskapet Iden | 53.40 | ||||||
15 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 53.54 | ||||||
16 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 53.65 | ||||||
17 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 53.83 | ||||||
18 | Matilda Persson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.14 | ||||||
19 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 54.29 | ||||||
20 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.56 | ||||||
21 | Julia Olsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 55.90 | ||||||
22 | Stella Buchwald | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.22 | ||||||
23 | Evelina Ferber | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 57.07 | ||||||
24 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 57.27 | ||||||
25 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 57.40 | ||||||
26 | Constanza Pena | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.08 | ||||||
27 | Sabina Nilbecker | 2004 | Simklubben Poseidon | 58.32 | ||||||
28 | Klara Peters | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.37 | ||||||
29 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 58.50 | ||||||
30 | Elsa Thell | 2004 | Landskrona Simsällskap | 58.68 | ||||||
31 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 58.82 | ||||||
32 | Tyra Jarvi | 2004 | Simsällskapet Iden | 59.23 | ||||||
33 | Ida Holst Gerløv | 2004 | Höganäs Simsällskap | 1:00.25 | ||||||
34 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:01.66 | ||||||
35 | Nelly Gustavsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 1:05.08 | ||||||
36 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:10.56 | ||||||
- | Agnes Hegardt | 2004 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 11:09 |