2017-08-18   02:59:57
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nordic Open Masters Championships

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nordic Open Masters Championsh    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  07:02   
  Järjestäjä  Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2014         
 
 
Laji 1, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Malk  1937      1:24.20  2:59.70  4:37.41    6:15.68   
  Cetus Espoo                   
                     
Pentti Keränen  1935      1:53.18  4:02.68  6:16.42    8:27.69   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 1, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Herkko Pesonen  1941      1:31.45  3:12.53  4:54.59    6:33.33   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Asko Saarinen  1942      1:32.97  3:15.96  5:00.06    6:44.12   
  Vetehiset                   
                     
Juha Koski  1942      1:40.15  3:32.66  5:31.24    7:27.66   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 1, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Markku Makkonen  1948      1:19.74  2:48.01  4:15.00    5:38.30   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Antti Nikula  1948              DNF   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 1, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tapani Tuomiranta  1951      1:29.45  3:09.04  4:53.50    6:39.41   
  Koovee                   
                     
 
Laji 1, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jörgen Danielsson  1958      1:20.13  2:46.18  4:11.86    5:34.63   
  Malungs Simsällskap                   
                     
Anders Engstrand  1958      1:18.86  2:43.87  4:13.00    5:43.29   
  Danderyds Sim                   
                     
Seppo Hytönen  1956      1:21.79  2:55.69  4:28.29    5:59.40   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Ralf Sund  1955      1:32.45  3:15.06  5:01.10    6:44.37   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Sulevi Pellinen  1956      1:37.89  3:31.39  5:24.56    7:14.46   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 1, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sergei Frolov  1964      1:11.53  2:27.40  3:42.86    4:57.60   
  Neva Stars                   
                     
Mauri Kanto  1963      1:11.66  2:29.22  3:48.73    5:04.72   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Anders Meinert Pedersen  1961      1:09.19  2:26.77  3:46.77    5:06.07   
  DeltaSwim                   
                     
Matti Hurula  1961      1:13.08  2:31.96  3:52.28    5:07.85   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Sizikov Gannady  1963      1:18.32  2:39.57  4:00.64    5:19.97   
  Neva Stars                   
                     
 
Laji 1, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jan Forsman  1969      1:06.92  2:17.70  3:28.19    4:39.02   
  Malungs Simsällskap                   
                     
Igor Galkin  1965      1:19.26  2:44.46  4:08.39    5:29.63   
  Neva Stars                   
                     
Jukka Lehtola  1968      1:19.44  2:48.25  4:19.97    5:50.86   
  Uinti Imatra                   
                     
 
Laji 1, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Soini  1972      1:06.23  2:19.62  3:35.09    4:51.77   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Ari Komulainen  1972      1:11.84  2:30.62  3:51.01    5:08.49   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
                     
 
Laji 1, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Dan Pedersen  1978      1:13.21  2:32.49  3:55.09    5:18.00   
  Nord-Als Svømmeklub                   
                     
Jaakko Lyytinen  1976      1:13.10  2:34.62  4:00.08    5:24.65   
  Helsingin Uimarit                   
                     
 
Laji 1, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Konstantin Bogdanov  1981      1:01.92  2:08.88  3:15.61    4:21.81   
  Neva Stars                   
                     
Tero Koistinen  1983      1:05.52  2:16.01  3:27.00    4:38.44   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
                     
Markus Salmela  1983      1:04.61  2:17.92  3:35.42    4:50.80   
  Gamla Polare urheiluseura                   
                     
 
Laji 1, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Viilos  1989      58.53  2:03.88  3:10.94    4:16.66   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  07:02 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nordic Open Masters Championsh    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  21:52   
  Järjestäjä  Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2014         
 
 
Laji 2, 400m Freestyle Women, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Margareta Rainer  1949      1:22.86  2:51.95  4:22.65    5:51.18   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Pirkko Siikarla  1946      1:47.65  3:48.01  5:47.52    7:40.30   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
 
Laji 2, 400m Freestyle Women, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kerstin Rehnström  1957      1:32.31  3:13.74  4:57.50    6:40.01   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
Anne-Marja Hammar  1958      1:36.03  3:24.23  5:14.55    7:06.26   
  S.C.Pingviinit                   
                     
 
Laji 2, 400m Freestyle Women, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tatyana Tihomirova  1964      1:14.22  2:35.69  3:58.90    5:18.04   
  Neva Stars                   
                     
Kaija Stenfors  1960      1:29.39  3:11.60  4:54.77    6:34.43   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
Vlasta Kuret  1963      1:40.03  3:32.32  5:26.94    7:17.44   
  Hamar IL                   
                     
 
Laji 2, 400m Freestyle Women, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Inger Krogh Hansen  1969      1:15.86  2:38.94  4:03.80    5:30.10   
  Asker Svømmeklubb                   
                     
Lena Mandahl  1965      1:19.63  2:46.17  4:13.30    5:41.59   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Camilla Granbakken Borgersen  1968      1:20.69  2:48.14  4:16.41    5:42.71   
  Drammen Svømmeklubb                   
                     
Thorunn Kristin Gudmundsdottir  1969      1:20.62  2:47.66  4:16.07    5:43.21   
  Aegir Reukjavik                   
                     
Minna Luomakortes-Klutas  1967      1:20.48  2:50.65  4:23.34    5:55.44   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Marjut Hyvönen  1966      1:24.19  2:58.59  4:33.30    6:07.10   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Sari Luoto  1967      1:26.44  3:02.50  4:39.67    6:12.78   
  Uinti Vantaa                   
                     
 
Laji 2, 400m Freestyle Women, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Charlotte Berner  1972      1:13.44  2:29.89  3:46.12    5:01.24   
  Aarhus Studenternes Svømmeafde                   
                     
 
Laji 2, 400m Freestyle Women, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Suvi Sintonen  1979      1:12.93  2:32.23  3:51.61    5:08.24   
  Cetus Espoo                   
                     
Johanna Salmela  1976      1:14.88  2:33.90  3:52.90    5:10.53   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Heta Tenno  1975      1:21.67  2:58.25  4:41.71    6:24.08   
  Uinti Vantaa                   
                     
 
Laji 2, 400m Freestyle Women, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marjukka Lyytinen  1982      1:13.44  2:35.17  3:58.11    5:18.41   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
                     
Kaisa Tuomiranta  1984      1:31.80  3:14.79  4:59.22    6:44.31   
  Koovee                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  21:52 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nordic Open Masters Championsh    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  21:52   
  Järjestäjä  Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2014         
 
 
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Per Hofmo  1931              57.49   
  Hamar IL                   
 
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Malk  1937              39.65   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jan Johansen  1940              39.46   
  Haderslev Svømme Klub                   
Tellef Halvorsen  1940              51.66   
  Hamar IL                   
Timo Lindgren  1944              56.11   
  Cetus Espoo                   
Pekka Hernberg  1944              1:02.12   
  Porin Pyrintö                   
 
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannu Kuokkanen  1948              32.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Rolf Tageback  1948              32.69   
  Sundsvalls Simsällskap                   
Bo Ljungberg  1945              36.23   
  Hellas Simklubb                   
Alexander Krarchenko  1948              36.37   
  Neva Stars                   
Oleg Petkau  1947              37.36   
  Neva Stars                   
Lembit Laht  1949              37.94   
  U-Club Tallin                   
Heikki Asell  1947              38.27   
  S.C.Pingviinit                   
Antti Nikula  1948              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
Ragnar Jensen  1948              DNF   
  Hamar IL                   
 
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexander Mills  1951              31.42   
  Hamar IL                   
Peep Keskula  1954              31.77   
  U-Club Tallin                   
Vasily Popov  1953              38.43   
  Neva Stars                   
Kalevi Ihalainen  1951              1:02.47   
  Uintiklubi Nereus                   
 
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juha Iivonen  1959              29.68   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Rolf Skeide  1957              31.99   
  Kristiansund SLK                   
Antti Uski  1958              32.46   
  Joensuun Uimaseura                   
Jarmo Miinin  1956              33.31   
  Joensuun Uimaseura                   
Anders Engstrand  1958              36.07   
  Danderyds Sim                   
Timo Teponoja  1955              36.14   
  Cetus Espoo                   
Jörgen Danielsson  1958              36.19   
  Malungs Simsällskap                   
Bo Fogelberg  1957              37.56   
  Hellas Simklubb                   
Svein Erik Nymo  1959              DSQ   
  Oslo Idrettslag                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petri Heikkilä  1960              30.48   
  Speedo Masters Finland C                   
Lauri Heikkilä  1964              31.43   
  S.C.Pingviinit                   
Simo-Pekka Torsti  1960              32.57   
  Cetus Espoo                   
Segey Skorobogatov  1962              32.62   
  Neva Stars                   
Taito Nurmi  1961              37.74   
  Aurajoen Uinti                   
 
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladimir Predkin  1969              26.33   
  Neva Stars                   
Aldo Suurväli  1967              26.93   
  U-Club Tallin                   
Tommy Rundgren  1968              27.11   
  Speedo Masters Finland C                   
Veijo Tolonen  1967              30.07   
  Tuusulan Uimaseura                   
Ragnar Agnell  1967              30.15   
  Simklubben Neptun                   
Tero Kinnunen  1965              30.82   
  Swimming Jyväskylä                   
Torben Tolstrup  1965              31.58   
  DeltaSwim                   
Timo Narumo  1969              31.84   
  Cetus Espoo                   
Mika Pöyhölä  1966              32.26   
  S.C.Pingviinit                   
10  Tero Nordström  1968              32.47   
  Aurajoen Uinti                   
11  Alex Pakaslahti  1965              37.49   
  Uinti Vantaa                   
 
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Daniel Lönnberg  1972              27.02   
  Simklubben Neptun                   
Håkan Agnell  1970              28.87   
  Simklubben Neptun                   
Pasi Rönkkö  1970              29.90   
  S.C.Pingviinit                   
Lasse Lahtinen  1971              29.95   
  Uinti Vantaa                   
Janne Forsbeg  1972              31.39   
  Hellas Simklubb                   
Vadim Droken  1970              32.33   
  Neva Stars                   
Ari Korhonen  1972              33.26   
  Raision Urheilijat                   
Kari Härkönen  1970              36.12   
  Cetus Espoo                   
Tommi Halima  1973              37.31   
  S.C.Pingviinit                   
 
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Lindfors  1976              27.60   
  Uinti Vantaa                   
Anton Afonin  1978              28.72   
  Neva Stars                   
Petteri Kärkäs  1977              29.87   
  Speedo Masters Finland C                   
Jussi Koivisto  1979              30.65   
  Swimming Jyväskylä                   
Jussi Kyröhonka  1979              33.92   
  ORCA Helsinki                   
Jani Vaara  1977              34.42   
  Uintiklubi Nereus                   
 
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksei Mazhula  1980              25.29   
  Neva Stars                   
Ville Korpi  1983              25.90   
  Aurajoen Uinti                   
Markus Koskinen  1981              26.08   
  Uintiklubi Nereus                   
Teemu Hellas  1982              27.31   
  Cetus Espoo                   
Kaleva Latvala  1984              27.33   
  Kokkolan Uimaseura                   
Sergey Gogol  1981              28.34   
  Neva Stars                   
Mikko Arponen  1980              28.41   
  Uintiklubi Nereus                   
Lari Sirnelä  1982              28.70   
  Speedo Masters Finland C                   
Ilkka Aaltonen  1984              31.38   
  Porin Pyrintö                   
10  Eetu Rahikainen  1983              36.79   
  ORCA Helsinki                   
 
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Allonen  1989              25.54   
  Swimming Jyväskylä                   
Andreas Edlund  1989              26.24   
  Örnsköldsviks Allmänna SS                   
Lauri Tolvanen  1988              26.50   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Janne Kekkonen  1989              26.67   
  Swimming Jyväskylä                   
Matti Hienonen  1985              27.84   
  Uintiklubi Nereus                   
Jari Mäkäläinen  1986              28.22   
  Helsingin Uimarit                   
Janne Saraluhta  1986              28.34   
  Kokkolan Uimaseura                   
Emil Svartström  1985              29.02   
  Gamla Polare urheiluseura                   
Oleg Panchenko  1985              30.47   
  Neva Stars                   
10  Pedro Diaz Sanmartin  1986              34.29   
  ORCA Helsinki                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  21:52 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nordic Open Masters Championsh    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  21:52   
  Järjestäjä  Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2014         
 
 
Laji 4, 50m Butterfly Women, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viive Nõu  1948              51.98   
  U-Club Tallin                   
 
Laji 4, 50m Butterfly Women, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaarina Markkula  1952              43.22   
  Cetus Espoo                   
Natalya Belinskaya  1954              46.11   
  Neva Stars                   
Sirpa Visakoski  1952              47.55   
  Aurajoen Uinti                   
 
Laji 4, 50m Butterfly Women, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maikki Torsti  1963              40.93   
  Cetus Espoo                   
Raija Sandelin  1960              46.92   
  Uintiklubi Nereus                   
 
Laji 4, 50m Butterfly Women, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Thodin  1968              30.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Anu Ilander  1968              31.70   
  Helsingfors Simsällskap                   
Ulla Hurula  1965              33.31   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Lena Mandahl  1965              38.65   
  Upsala Simsällskap                   
Tuija Tiilikka  1965              39.32   
  Cetus Espoo                   
Minna Luomakortes-Klutas  1967              39.79   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Helen Haas  1968              53.57   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
Laji 4, 50m Butterfly Women, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olga Pozdniakova  1975              29.21   
  Neva Stars                   
Jenni Saarelainen  1976              33.63   
  Tuusulan Uimaseura                   
Kristiina Arusoo  1979              33.95   
  U-Club Tallin                   
Pinja Kivistö  1979              34.73   
  Rauman Uimaseura                   
Sanna Hokkanen  1977              38.59   
  Cetus Espoo                   
Jenni Degerholm  1977              39.44   
  Aurajoen Uinti                   
Minna Jerohin  1976              43.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
 
Laji 4, 50m Butterfly Women, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riikka Majander  1984              29.03   
  Cetus Espoo                   
Mari Ääri  1980              31.06   
  Aurajoen Uinti                   
Kati Teriö-Malila  1980              33.29   
  Aurajoen Uinti                   
Sini Toppala  1984              33.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Janica Immonen  1984              33.90   
  Uinti Vantaa                   
Maarit Vainio  1980              34.26   
  Aurajoen Uinti                   
Tiina Laiho  1982              35.96   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
 
Laji 4, 50m Butterfly Women, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Suvi Pulkkinen  1988              28.95   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Karine Gagnon  1985              32.94   
  Aurajoen Uinti                   
Alisa Huhtanen  1987              33.23   
  Uinti Vantaa                   
Maria Mäkelä  1986              37.06   
  Aurajoen Uinti                   
Tea Naskali  1985              37.98   
  Uinti Vantaa                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  21:52 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nordic Open Masters Championsh    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  21:53   
  Järjestäjä  Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2014         
 
 
Laji 5, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Lahti  1937      53.91        1:53.40   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 5, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oleg Tkachenko  1941      42.34        1:29.79   
  Neva Stars                   
                     
Matthias Kroner  1943      43.95        1:30.50   
  Hellas Simklubb                   
                     
Aimo Niemi  1942      50.55        1:44.59   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Juha Koski  1942      52.43        1:50.06   
  Cetus Espoo                   
                     
Pekka Hernberg  1944      1:14.62        2:32.39   
  Porin Pyrintö                   
                     
Juhani Soininen  1941      1:15.29        2:38.76   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 5, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rolf Tageback  1948      39.12        1:22.71   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
Aksel Luige  1949      42.71        1:29.13   
  U-Club Tallin                   
                     
Lars Backlund  1949      43.66        1:36.52   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Ragnar Jensen  1948      46.00        1:38.19   
  Hamar IL                   
                     
 
Laji 5, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksandr Batistsev  1953      38.98        1:20.78   
  U-Club Tallin                   
                     
Alexander Mills  1951      38.05        1:22.15   
  Hamar IL                   
                     
Peep Keskula  1954      39.43        1:23.89   
  U-Club Tallin                   
                     
Ossi Vallemaa  1954      43.13        1:33.28   
  U-Club Tallin                   
                     
Terje Ovesen  1950      44.43        1:35.08   
  Kristiansund SLK                   
                     
Eero Karevuo  1954      47.09        1:39.45   
  Uinti Vantaa                   
                     
Veikko Ukkola  1950      51.67        1:49.74   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 5, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Svein Erik Nymo  1959      37.14        1:18.73   
  Oslo Idrettslag                   
                     
Arto Kärnä  1957      40.27        1:25.74   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Rolf Skeide  1957      40.74        1:27.46   
  Kristiansund SLK                   
                     
Juha Lairola  1955      41.05        1:27.68   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Johan Kveaken  1959      43.42        1:32.46   
  Hamar IL                   
                     
Timo Teponoja  1955      44.52        1:34.55   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 5, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jan Mandahl  1961      37.34        1:15.77   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Mauri Kanto  1963      36.46        1:16.18   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Markku Piiroinen  1960      45.57        1:39.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 5, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kai Mustonen  1966      36.01        1:17.20   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Finnbjorn Adalheidarsson  1969      35.74        1:17.63   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Mika Pöyhölä  1966      36.18        1:18.27   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Evgeny Egorov  1966      37.38        1:19.03   
  ORCA Helsinki                   
                     
Christer Burman  1968      36.84        1:19.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Torben Tolstrup  1965      36.92        1:20.25   
  DeltaSwim                   
                     
Sami Kähkönen  1969      38.34        1:20.93   
  Hydra Platypus                   
                     
 
Laji 5, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tero Matkaniemi  1972      31.31        1:08.75   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Eerikki Rutanen  1972      32.34        1:10.13   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Petteri Niininen  1972      35.22        1:17.81   
  ORCA Helsinki                   
                     
Tuomas Iivanainen  1970      37.70        1:21.81   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Istvan Beszteri  1973      39.45        1:27.60   
  Uinti Vantaa                   
                     
 
Laji 5, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Dmitrii Radzhabov  1976      33.27        1:10.50   
  Neva Stars                   
                     
Niko Kähkönen  1976      34.25        1:13.69   
  Hydra Platypus                   
                     
Jussi Rauhala  1977      35.71        1:16.74   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Johan Aksel Bergebdorff  1978      37.44        1:18.55   
  U.S.G                   
                     
Mika Sulkava  1978      37.30        1:18.89   
  ORCA Helsinki                   
                     
Jani Myllymäki  1976      38.45        1:20.61   
  Cetus Espoo                   
                     
Aarne Hakanen  1977      37.22        1:22.78   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Jani Vaara  1977      42.40        1:29.01   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
 
Laji 5, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sergey Gogol  1981      32.12        1:06.94   
  Neva Stars                   
                     
Jan Boier  1983      33.27        1:09.94   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Timo Leikkanen  1984      32.52        1:10.29   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Aki Sirkka  1980      34.07        1:14.55   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Markku Ahonen  1981      35.25        1:14.99   
  UPOT                   
                     
Jussi Kujala  1980      39.44        1:26.66   
  Uinti Vantaa                   
                     
 
Laji 5, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Tolvanen  1988      30.01        1:04.08   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Emil Svartström  1985      31.73        1:09.29   
  Gamla Polare urheiluseura                   
                     
Oleg Panchenko  1985      35.08        1:13.62   
  Neva Stars                   
                     
Matti Hienonen  1985      34.93        1:15.31   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  21:53 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nordic Open Masters Championsh    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  21:53   
  Järjestäjä  Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2014         
 
 
Laji 6, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heli Paalosalo  1938      53.66        1:52.20   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
Eve-Mai Maurer  1936      1:00.54        2:09.39   
  U-Club Tallin                   
                     
Lea Varvio  1936      1:07.63        2:22.12   
  S.C.Pingviinit                   
                     
 
Laji 6, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Margareta Rainer  1949      47.42        1:39.79   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Pirjo-Leena Pitkänen  1945      52.44        1:50.74   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 6, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Benita Virkki  1950      48.61        1:43.38   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Kaarina Markkula  1952      51.53        1:47.75   
  Cetus Espoo                   
                     
Kirsti Kanerva  1952      53.69        1:50.03   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
 
Laji 6, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kerstin Rehnström  1957      47.79        1:40.05   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
Reija Reini  1958      47.74        1:42.07   
  Hellas Simklubb                   
                     
 
Laji 6, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaia Kulla  1961      44.96        1:34.26   
  U-Club Tallin                   
                     
Terje Liiske  1963      46.34        1:37.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 6, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Ilander  1968      37.83        1:21.91   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Minna Luomakortes-Klutas  1967      44.85        1:33.46   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Camilla Granbakken Borgersen  1968      44.49        1:34.31   
  Drammen Svømmeklubb                   
                     
Thorunn Kristin Gudmundsdottir  1969      47.84        1:40.05   
  Aegir Reukjavik                   
                     
 
Laji 6, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Koskinen  1974      38.60        1:23.43   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Marina Perepelkina  1972      40.51        1:26.01   
  Neva Stars                   
                     
 
Laji 6, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Satu Rahkonen  1977      37.84        1:19.03   
  Cetus Espoo                   
                     
Liisa Ailanen  1978      39.02        1:21.98   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Sanna Hokkanen  1977      42.86        1:29.78   
  Cetus Espoo                   
                     
Anu Katajisto  1978      44.88        1:32.41   
  Uinti Vantaa                   
                     
 
Laji 6, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mari Ääri  1980      37.19        1:19.05   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Heini Bargum  1981      39.07        1:23.26   
  Uinti Vantaa                   
                     
Tiina Laiho  1982      43.59        1:34.33   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Salla Laakso  1980      45.44        1:37.11   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  21:53 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nordic Open Masters Championsh    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  21:53   
  Järjestäjä  Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2014         
 
 
Laji 7, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Erik Forslund  1937      46.04        1:35.97   
  Hellas Simklubb                   
                     
Martti Lahti  1937      55.73        1:59.20   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 7, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jan Johansen  1940      48.07        1:38.49   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Pekka Hernberg  1944      1:13.10        2:28.21   
  Porin Pyrintö                   
                     
 
Laji 7, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannu Kuokkanen  1948      38.39        1:19.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Kjell Hanserius  1947      39.44        1:23.30   
  Hellas Simklubb                   
                     
 
Laji 7, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vasily Popov  1953      39.34        1:21.28   
  Neva Stars                   
                     
Tapani Tuomiranta  1951      44.04        1:29.34   
  Koovee                   
                     
Heikki Pykäläinen  1952      49.29        1:45.54   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 7, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rolf Skeide  1957      37.31        1:17.44   
  Kristiansund SLK                   
                     
Tom Nylund  1959      39.78        1:21.13   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Ralf Sund  1955      48.80        1:41.56   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 7, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Heikkilä  1964      36.00        1:13.68   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Segey Skorobogatov  1962      37.86        1:19.66   
  Neva Stars                   
                     
 
Laji 7, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jan Forsman  1969      31.61        1:06.64   
  Malungs Simsällskap                   
                     
Tero Kinnunen  1965      33.49        1:10.04   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Veijo Tolonen  1967      34.70        1:11.46   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Kai Mustonen  1966      36.48        1:16.12   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 7, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Daniel Lönnberg  1972      29.13        1:00.43   
  Simklubben Neptun                   
                     
Mikko Soini  1972      32.42        1:09.05   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Sami Wahlman  1973      34.89        1:12.23   
  Uinti Vantaa                   
                     
Tuomas Iivanainen  1970      36.17        1:13.81   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Pasi Rönkkö  1970      36.33        1:15.05   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Ari Korhonen  1972      38.73        1:20.73   
  Raision Urheilijat                   
                     
 
Laji 7, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jussi Koivisto  1979      34.39        1:10.32   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Dan Pedersen  1978      39.14        1:21.73   
  Nord-Als Svømmeklub                   
                     
 
Laji 7, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teemu Hellas  1982      29.15        1:00.07   
  Cetus Espoo                   
                     
Kaleva Latvala  1984      30.94        1:04.52   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Petter Karjaluoto  1984      36.70        1:15.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Lari Sirnelä  1982              DSQ   
  Speedo Masters Finland C                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 7, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Viilos  1989      29.26        1:00.16   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Tuukka Aalto  1988      29.38        1:00.82   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Juho Allonen  1989      30.21        1:02.44   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Kristoffer Myrberg  1987      31.18        1:05.42   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  21:53 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nordic Open Masters Championsh    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  21:53   
  Järjestäjä  Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2014         
 
 
Laji 8, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Pyrrö  1941      1:04.69        2:12.99   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 8, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raija Vainionpää  1948              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 8, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kirsti Kanerva  1952      52.34        1:46.60   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
Sirpa Visakoski  1952      53.57        1:48.93   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 8, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anne-Marja Hammar  1958      45.01        1:33.68   
  S.C.Pingviinit                   
                     
 
Laji 8, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maikki Torsti  1963      47.22        1:39.20   
  Cetus Espoo                   
                     
Vlasta Kuret  1963      57.26        1:56.43   
  Hamar IL                   
                     
 
Laji 8, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ulla Hurula  1965      37.24        1:14.42   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Anu Ilander  1968      37.14        1:16.88   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Lena Mandahl  1965      44.70        1:31.03   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Laji 8, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanna Aaltonen  1973      41.42        1:25.06   
  S.C.Pingviinit                   
                     
 
Laji 8, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Helena Laakso  1978      37.94        1:19.46   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
Jenni Degerholm  1977      40.45        1:29.27   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 8, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mari Ääri  1980      34.47        1:11.33   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Sini Toppala  1984      38.14        1:18.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
Laji 8, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maria Mäkelä  1986      38.30        1:21.80   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  21:53 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nordic Open Masters Championsh    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  21:53   
  Järjestäjä  Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2014         
 
 
Laji 9, 200m Butterfly Men, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Malk  1937      47.94  1:44.11  2:42.94    3:36.51   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 9, 200m Butterfly Men, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olav Lukin  1944      49.19  1:44.87  2:42.63    3:40.24   
  U-Club Tallin                   
                     
Timo Lindgren  1944      1:07.05  2:18.35  2:18.49    4:51.52   
  Cetus Espoo                   
                     
Pekka Hernberg  1944      1:16.23  2:41.57  4:06.51    5:27.29   
  Porin Pyrintö                   
                     
 
Laji 9, 200m Butterfly Men, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Toivo Honkonen  1950      42.90  1:34.28  2:29.69    3:23.98   
  S.C.Pingviinit                   
                     
 
Laji 9, 200m Butterfly Men, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Svein Erik Nymo  1959      38.49  1:23.07  2:08.88    2:54.31   
  Oslo Idrettslag                   
                     
 
Laji 9, 200m Butterfly Men, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petri Heikkilä  1960      39.51  1:22.33  2:07.44    2:54.67   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Maksim Lokhonia  1961      40.92  1:28.02  2:16.82    3:00.13   
  Neva Stars                   
                     
Anders Meinert Pedersen  1961      39.68  1:26.66  2:15.58    3:05.37   
  DeltaSwim                   
                     
Ahti Uusivuori  1960      40.76  1:30.07  2:20.56    3:11.48   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 9, 200m Butterfly Men, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tero Kinnunen  1965      36.49  1:18.65  2:01.22    2:43.14   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Kari Koivisto  1969      37.65  1:23.02  2:09.34    2:56.05   
  Hydra Platypus                   
                     
 
Laji 9, 200m Butterfly Men, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Håkan Agnell  1970      33.01  1:09.67  1:47.58    2:26.57   
  Simklubben Neptun                   
                     
 
Laji 9, 200m Butterfly Men, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petteri Kärkäs  1977      34.54  1:14.27  1:55.05    2:36.29   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Dan Pedersen  1978      37.65  1:22.25  2:04.80    2:46.52   
  Nord-Als Svømmeklub                   
                     
Jussi Koivisto  1979      36.20  1:19.16  2:03.63    2:49.24   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jussi Kyröhonka  1979      41.25  1:31.31  2:21.39    3:13.60   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 9, 200m Butterfly Men, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Andreas Edlund  1989      28.71  1:02.06  1:35.98    2:09.91   
  Örnsköldsviks Allmänna SS                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  21:53 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nordic Open Masters Championsh    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  21:53   
  Järjestäjä  Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2014         
 
 
Laji 10, 200m Butterfly Women, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Evgeniia Khodyko  1963      48.28  1:42.08  2:39.19    3:34.70   
  Neva Stars                   
                     
 
Laji 10, 200m Butterfly Women, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Inger Krogh Hansen  1969      38.62  1:23.87  2:10.44    2:58.51   
  Asker Svømmeklubb                   
                     
Svetlana Kozlova  1965      42.09  1:31.10  2:24.88    3:16.17   
  Neva Stars                   
                     
 
Laji 10, 200m Butterfly Women, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kristiina Arusoo  1979      37.96  1:24.48  2:11.17    3:00.74   
  U-Club Tallin                   
                     
 
Laji 10, 200m Butterfly Women, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janica Immonen  1984      38.55  1:23.35  2:07.27    2:55.49   
  Uinti Vantaa                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  21:53 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nordic Open Masters Championsh    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  21:53   
  Järjestäjä  Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2014         
 
 
Laji 11, 4X50m Freestyle Relay Men, Loppukilpailut 280 - 319 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hellas SK 2  280              2:10.58   
  Hellas Simklubb                   
  Kjell Hanserius  1947      30.62        30.62   
  Matthias Kroner  1943      34.24        1:04.86   
  Bo Ljungberg  1945      31.94        1:36.80   
  Bengt Furberg  1943      33.78        2:10.58   
                     
Hellas SK 1  280              2:22.56   
  Hellas Simklubb                   
  Olof Burebo  1944      35.00        35.00   
  Erik Forslund  1937      35.70        1:10.70   
  Bo Fogelberg  1957      32.12        1:42.82   
  Anders Söderqvist  1933      39.74        2:22.56   
                     
Cetus Miehet [1695]  280              2:38.94   
  Cetus Espoo                   
  Juha Koski  1942      37.80        37.80   
  Timo Lindgren  1944      43.47        1:21.27   
  Lauri Malk  1937      33.41        1:54.68   
  Pentti Keränen  1935      44.26        2:38.94   
                     
 
Laji 11, 4X50m Freestyle Relay Men, Loppukilpailut 240 - 279 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
U-Club E  242              2:01.63   
  U-Club Tallin                   
  Peep Keskula  1954      29.73        29.73   
  Lembit Laht  1949      32.72        1:02.45   
  Olav Lukin  1944      33.62        1:36.07   
  Aldo Suurväli  1967      25.56        2:01.63   
                     
Neva Stars E  240              2:02.77   
  Neva Stars                   
  Oleg Tkachenko  1941      33.14        33.14   
  Maksim Lokhonia  1961      30.85        1:03.99   
  Oleg Petkau  1947      58.78        2:02.77   
  Segey Skorobogatov  1962              2:02.77   
                     
Hamar IL  240              2:14.28   
  Hamar IL                   
  Johan Henrik Bulie  1958      28.70        28.70   
  Johan Kveaken  1959      31.39        1:00.09   
  Alexander Mills  1951      16.15        1:16.24   
  Tellef Halvorsen  1940      58.04        2:14.28   
                     
Nereus E  240              2:18.79   
  Uintiklubi Nereus                   
  Harri Mattila  1946      34.98        34.98   
  Klaus Ruotsalainen  1947      43.35        1:18.33   
  Mikko Sirkka  1945      32.38        1:50.71   
  Pasi Rönni  1960      28.08        2:18.79   
                     
 
Laji 11, 4X50m Freestyle Relay Men, Loppukilpailut 200 - 239 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Swim Miehet D1  200              1:56.33   
  Swimming Jyväskylä                   
  Seppo Hytönen  1956      31.10        31.10   
  Heikki Pykäläinen  1952      31.69        1:02.79   
  Tero Kinnunen  1965      26.75        1:29.54   
  Jussi Koivisto  1979      26.79        1:56.33   
                     
Cetus Miehet [1775]  200              1:57.06   
  Cetus Espoo                   
  Ahti Uusivuori  1960      29.38        29.38   
  Timo Teponoja  1955      31.63        1:01.01   
  Simo-Pekka Torsti  1960      28.48        1:29.49   
  Timo Narumo  1969      27.57        1:57.06   
                     
Aui Miehet [1775]  200              1:59.87   
  Aurajoen Uinti                   
  Tero Nordström  1968      28.86        28.86   
  Taito Nurmi  1961      31.31        1:00.17   
  Juha Lairola  1955      30.37        1:30.54   
  Antti Wihanto  1962      29.33        1:59.87   
                     
 
Laji 11, 4X50m Freestyle Relay Men, Loppukilpailut 160 - 199 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Uiva Miehet Vuv C-Junjors  160              1:44.74   
  Uinti Vantaa                   
  Ville Lindfors  1976      25.31        25.31   
  Sami Wahlman  1973      27.44        52.75   
  Lasse Lahtinen  1971      26.54        1:19.29   
  Juri Logvin  1962      25.45        1:44.74   
                     
Speedo Masters Finland  160              1:51.10   
  Speedo Masters Finland C                   
  Mikko Soini  1972      27.54        27.54   
  Petteri Kärkäs  1977      28.20        55.74   
  Petri Heikkilä  1960      28.70        1:24.44   
  Timo Leikkanen  1984      26.66        1:51.10   
                     
Orca Miehet C  164              2:01.02   
  ORCA Helsinki                   
  Eetu Rahikainen  1983      31.90        31.90   
  Jyrki Lehtonen  1961      32.70        1:04.60   
  Pedro Diaz Sanmartin  1986      28.34        1:32.94   
  Evgeny Egorov  1966      28.08        2:01.02   
                     
Vus-Vss C  196              2:01.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Petter Karjaluoto  1984      29.19        29.19   
  Hannu Kuokkanen  1948      29.34        58.53   
  Markku Piiroinen  1960      34.20        1:32.73   
  Christer Burman  1968      28.76        2:01.49   
                     
Uiva Miehet Vuv C-Seniors  160              2:17.88   
  Uinti Vantaa                   
  Jussi Kujala  1980      28.21        28.21   
  Istvan Beszteri  1973      36.77        1:04.98   
  Eero Karevuo  1954      39.75        1:44.73   
  Alex Pakaslahti  1965      33.15        2:17.88   
                     
SK Neptun  160              DNS   
  Simklubben Neptun                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
 
Laji 11, 4X50m Freestyle Relay Men, Loppukilpailut 120 - 159 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Speedo Masters Finland  120              1:42.53   
  Speedo Masters Finland C                   
  Lari Sirnelä  1982      25.15        25.15   
  Aki Sirkka  1980      27.06        52.21   
  Tero Matkaniemi  1972      25.02        1:17.23   
  Tommy Rundgren  1968      25.30        1:42.53   
                     
Nereus B  120              1:43.54   
  Uintiklubi Nereus                   
  Matti Hienonen  1985      26.01        26.01   
  Arto Kesälä  1989      26.40        52.41   
  Markus Koskinen  1981      24.49        1:16.90   
  Mikko Arponen  1980      26.64        1:43.54   
                     
Upot B  120              1:50.38   
  UPOT                   
  Ilkka Pohjamo  1979      27.49        27.49   
  Markku Ahonen  1981      27.61        55.10   
  Teemu Nyländen  1981      27.57        1:22.67   
  Kai Loo  1980      27.71        1:50.38   
                     
Cetus Miehet [1855]  120              1:51.02   
  Cetus Espoo                   
  Kristoffer Myrberg  1987      26.08        26.08   
  Jani Myllymäki  1976      28.70        54.78   
  Kari Härkönen  1970      30.33        1:25.11   
  Teemu Hellas  1982      25.91        1:51.02   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  21:53 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nordic Open Masters Championsh    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  22:12   
  Järjestäjä  Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2014         
 
 
Laji 12, 4X50m Freestyle Women, Loppukilpailut 240 - 279 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Swim Naiset E1  240              2:46.05   
  Swimming Jyväskylä                   
  Anna Pyrrö  1941      46.44        46.44   
  Pirjo-Leena Pitkänen  1945      41.13        1:27.57   
  Pirkko Kiiski  1954      40.53        2:08.10   
  Anu Lajunen  1966      37.95        2:46.05   
                     
Nereus E  240              2:48.46   
  Uintiklubi Nereus                   
  Seija Skyttä  1948      46.06        46.06   
  Raija Sandelin  1960      39.45        1:25.51   
  Pirkko Siikarla  1946      43.90        2:09.41   
  Heli Paalosalo  1938      39.05        2:48.46   
                     
 
Laji 12, 4X50m Freestyle Women, Loppukilpailut 200 - 239 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nereus D  200              2:27.95   
  Uintiklubi Nereus                   
  Helena Laakso  1978      31.72        31.72   
  Taina Miekka  1959      38.30        1:10.02   
  Kaija Stenfors  1960      38.52        1:48.54   
  Kirsti Kanerva  1952      39.41        2:27.95   
                     
 
Laji 12, 4X50m Freestyle Women, Loppukilpailut 160 - 199 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cetus Naiset [1815]  160              2:08.51   
  Cetus Espoo                   
  Riikka Majander  1984      26.92        26.92   
  Maikki Torsti  1963      34.69        1:01.61   
  Sanna Hokkanen  1977      32.02        1:33.63   
  Tuija Tiilikka  1965      34.88        2:08.51   
                     
Tuus Daamit  160              2:08.71   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Lotta Koskinen  1974      31.08        31.08   
  Marjut Hyvönen  1966      36.43        1:07.51   
  Jenni Saarelainen  1976      31.60        1:39.11   
  Johanna Salmela  1976      29.60        2:08.71   
                     
Vus-Vss C  166              2:31.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Minna Jerohin  1976      36.96        36.96   
  Katja Töyli  1983      42.59        1:19.55   
  Terje Liiske  1963      38.17        1:57.72   
  Petra Thodin  1968      33.88        2:31.60   
                     
 
Laji 12, 4X50m Freestyle Women, Loppukilpailut 120 - 159 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Uiva Naiset Vuv B-Junjors  120              2:00.79   
  Uinti Vantaa                   
  Tea Naskali  1985      32.70        32.70   
  Heini Bargum  1981      29.37        1:02.07   
  Elisa Suomi  1981      28.59        1:30.66   
  Alisa Huhtanen  1987      30.13        2:00.79   
                     
Aui Naiset [1855]  120              2:01.61   
  Aurajoen Uinti                   
  Maria Mäkelä  1986      32.85        32.85   
  Maarit Vainio  1980      30.32        1:03.17   
  Karine Gagnon  1985      30.50        1:33.67   
  Mari Ääri  1980      27.94        2:01.61   
                     
Uiva Naiset Vuv B-Seniors  120              DSQ   
  Uinti Vantaa                   
  Janica Immonen  1984      31.08        31.08   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  22:12 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nordic Open Masters Championsh    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  12:40   
  Järjestäjä  Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2014         
 
 
Laji 13, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Malk  1937      38.13        1:23.30   
  Cetus Espoo                   
                     
Pentti Keränen  1935      49.39        1:43.17   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 13, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Asko Saarinen  1942      39.85        1:24.48   
  Vetehiset                   
                     
Juha Koski  1942      41.74        1:29.77   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 13, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oleg Petkau  1947      34.04        1:08.78   
  Neva Stars                   
                     
Kjell Hanserius  1947      33.84        1:10.28   
  Hellas Simklubb                   
                     
Markku Makkonen  1948      34.48        1:11.78   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Bo Ljungberg  1945      34.80        1:12.32   
  Hellas Simklubb                   
                     
 
Laji 13, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexander Mills  1951      30.87        1:06.31   
  Hamar IL                   
                     
Peep Keskula  1954      33.48        1:09.51   
  U-Club Tallin                   
                     
Heikki Pykäläinen  1952      34.30        1:15.72   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 13, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juha Iivonen  1959      28.60        1:01.46   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Tom Nylund  1959      30.59        1:05.20   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Jarmo Miinin  1956      30.89        1:07.00   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Antti Uski  1958      32.61        1:09.78   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Bo Fogelberg  1957      33.75        1:10.40   
  Hellas Simklubb                   
                     
Johan Kveaken  1959      36.45        1:13.18   
  Hamar IL                   
                     
Johan Henrik Bulie  1958      36.81        1:13.53   
  Hamar IL                   
                     
Timo Teponoja  1955      34.56        1:14.27   
  Cetus Espoo                   
                     
Ralf Sund  1955      38.53        1:22.46   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 13, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juri Logvin  1962      27.46        56.51   
  Uinti Vantaa                   
                     
Matti Hurula  1961      30.06        1:02.57   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Simo-Pekka Torsti  1960      31.36        1:05.30   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 13, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladimir Predkin  1969      26.56        53.77   
  Neva Stars                   
                     
Tommy Rundgren  1968      26.41        54.61   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Tero Kinnunen  1965      27.67        58.62   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Ragnar Agnell  1967      27.97        58.84   
  Simklubben Neptun                   
                     
Timo Narumo  1969      29.40        1:03.09   
  Cetus Espoo                   
                     
Tero Nordström  1968      31.31        1:05.87   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Kari Koivisto  1969      31.92        1:06.03   
  Hydra Platypus                   
                     
Alex Pakaslahti  1965      35.36        1:16.69   
  Uinti Vantaa                   
                     
 
Laji 13, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Håkan Agnell  1970      27.20        57.25   
  Simklubben Neptun                   
                     
Ari Komulainen  1972      28.69        59.86   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
                     
Lasse Lahtinen  1971      28.65        1:01.02   
  Uinti Vantaa                   
                     
Tuomas Iivanainen  1970      29.58        1:02.51   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Tommi Eränpalo  1970      29.68        1:04.05   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
Petteri Niininen  1972      30.43        1:04.09   
  ORCA Helsinki                   
                     
Vadim Droken  1970      30.35        1:04.61   
  Neva Stars                   
                     
Mika Lehto  1970      31.02        1:06.46   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
Janne Forsbeg  1972      31.37        1:07.52   
  Hellas Simklubb                   
                     
 
Laji 13, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Johan Aksel Bergebdorff  1978      27.23        57.56   
  U.S.G                   
                     
Ossi Ilveskoski  1976      29.51        1:02.49   
  Cetus Espoo                   
                     
Jussi Kyröhonka  1979      33.13        1:09.14   
  ORCA Helsinki                   
                     
Jani Vaara  1977      35.12        1:13.48   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
 
Laji 13, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksei Mazhula  1980      25.70        53.15   
  Neva Stars                   
                     
Markus Koskinen  1981      26.53        54.58   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
Konstantin Bogdanov  1981      26.48        54.88   
  Neva Stars                   
                     
Jan Boier  1983      27.60        57.18   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Lari Sirnelä  1982      27.18        57.71   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Teemu Nyländen  1981      29.75        1:02.70   
  UPOT                   
                     
Kai Loo  1980      29.80        1:03.00   
  UPOT                   
                     
Petter Karjaluoto  1984      30.29        1:03.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 13, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Viilos  1989      25.46        53.15   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Janne Kekkonen  1989      25.69        54.29   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Tuukka Aalto  1988      26.45        55.42   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Kristoffer Myrberg  1987      27.05        56.17   
  Cetus Espoo                   
                     
Matti Hienonen  1985      27.32        57.58   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
Arto Kesälä  1989      28.55        1:00.98   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
Pedro Diaz Sanmartin  1986      31.01        1:04.07   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  12:40 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nordic Open Masters Championsh    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  09:36   
  Järjestäjä  Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2014         
 
 
Laji 14, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heli Paalosalo  1938      46.16        1:35.11   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
 
Laji 14, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Pyrrö  1941      52.25        1:49.45   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 14, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Margareta Rainer  1949      36.32        1:16.08   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Pirkko Siikarla  1946      48.35        1:39.66   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
Raija Vainionpää  1948              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 14, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaarina Markkula  1952      40.90        1:26.05   
  Cetus Espoo                   
                     
Kirsti Kanerva  1952      42.19        1:27.89   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
Natalya Belinskaya  1954      42.11        1:29.06   
  Neva Stars                   
                     
Pirkko Kiiski  1954      47.14        1:37.20   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 14, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kerstin Rehnström  1957      40.80        1:26.50   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
 
Laji 14, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tatyana Tihomirova  1964      33.76        1:09.31   
  Neva Stars                   
                     
Maikki Torsti  1963      37.76        1:19.53   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 14, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Ilander  1968      31.60        1:06.90   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Ulla Hurula  1965      33.16        1:09.04   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Inger Krogh Hansen  1969      34.66        1:13.25   
  Asker Svømmeklubb                   
                     
Lena Mandahl  1965      36.02        1:14.58   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Camilla Granbakken Borgersen  1968      37.64        1:17.37   
  Drammen Svømmeklubb                   
                     
Thorunn Kristin Gudmundsdottir  1969      37.70        1:19.66   
  Aegir Reukjavik                   
                     
Sari Luoto  1967      37.81        1:21.01   
  Uinti Vantaa                   
                     
Anu Lajunen  1966      43.82        1:29.08   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Helen Haas  1968      46.23        1:39.33   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Laji 14, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanna Soininen  1973      32.81        1:09.07   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
                     
Charlotte Berner  1972      33.90        1:09.48   
  Aarhus Studenternes Svømmeafde                   
                     
 
Laji 14, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Luoto  1975      28.82        59.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Liisa Ailanen  1978      31.36        1:06.43   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Johanna Salmela  1976      31.99        1:06.50   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Marjaana Mäkinen  1975      31.84        1:08.33   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sanna Hokkanen  1977      33.58        1:09.30   
  Cetus Espoo                   
                     
Heta Tenno  1975      35.50        1:15.56   
  Uinti Vantaa                   
                     
Jenni Degerholm  1977      36.14        1:16.92   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 14, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marjukka Lyytinen  1982      30.61        1:04.28   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
                     
Elisa Suomi  1981      31.29        1:04.74   
  Uinti Vantaa                   
                     
Sini Toppala  1984      32.80        1:08.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
Laji 14, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Venla Stång  1985      31.81        1:06.73   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Karine Gagnon  1985      32.73        1:08.12   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Alisa Huhtanen  1987      30.87        1:08.63   
  Uinti Vantaa                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  09:36 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nordic Open Masters Championsh    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  09:43   
  Järjestäjä  Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2014         
 
 
Laji 15, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Malk  1937      43.67        1:35.60   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 15, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oleg Tkachenko  1941      44.75        1:30.57   
  Neva Stars                   
                     
Jan Johansen  1940      44.94        1:36.07   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Olav Lukin  1944      45.50        1:36.15   
  U-Club Tallin                   
                     
Tellef Halvorsen  1940      1:01.21        2:13.10   
  Hamar IL                   
                     
Pekka Hernberg  1944      1:10.23        2:29.63   
  Porin Pyrintö                   
                     
 
Laji 15, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rolf Tageback  1948      34.13        1:22.58   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
Lembit Laht  1949      43.60        1:37.35   
  U-Club Tallin                   
                     
 
Laji 15, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Toivo Honkonen  1950      41.56        1:28.75   
  S.C.Pingviinit                   
                     
 
Laji 15, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Svein Erik Nymo  1959      32.53        1:13.59   
  Oslo Idrettslag                   
                     
Rolf Skeide  1957      34.80        1:16.59   
  Kristiansund SLK                   
                     
Anders Engstrand  1958      36.48        1:21.18   
  Danderyds Sim                   
                     
 
Laji 15, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petri Heikkilä  1960      33.82        1:12.67   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Maksim Lokhonia  1961      35.80        1:16.50   
  Neva Stars                   
                     
Simo-Pekka Torsti  1960      40.67        1:22.54   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 15, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veijo Tolonen  1967      33.99        1:12.18   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
Laji 15, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Daniel Lönnberg  1972      27.75        1:01.31   
  Simklubben Neptun                   
                     
Håkan Agnell  1970      30.46        1:04.51   
  Simklubben Neptun                   
                     
Mikko Soini  1972      32.04        1:08.42   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Pasi Rönkkö  1970      32.66        1:13.35   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Raine Koivumäki  1970      40.37        1:24.72   
  S.C.Pingviinit                   
                     
 
Laji 15, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Lindfors  1976      29.10        1:02.70   
  Uinti Vantaa                   
                     
Anton Afonin  1978      30.98