Resultater for Nordic Open Masters Championships
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nordic Open Masters Championsh | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Pori | Tulostusaika | 21:52 | |||
Järjestäjä | Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2014 |
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Per Hofmo | 1931 | 57.49 | |||||||
Hamar IL | ||||||||||
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lauri Malk | 1937 | 39.65 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jan Johansen | 1940 | 39.46 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Tellef Halvorsen | 1940 | 51.66 | |||||||
Hamar IL | ||||||||||
3 | Timo Lindgren | 1944 | 56.11 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Pekka Hernberg | 1944 | 1:02.12 | |||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Hannu Kuokkanen | 1948 | 32.00 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
2 | Rolf Tageback | 1948 | 32.69 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
3 | Bo Ljungberg | 1945 | 36.23 | |||||||
Hellas Simklubb | ||||||||||
4 | Alexander Krarchenko | 1948 | 36.37 | |||||||
Neva Stars | ||||||||||
5 | Oleg Petkau | 1947 | 37.36 | |||||||
Neva Stars | ||||||||||
6 | Lembit Laht | 1949 | 37.94 | |||||||
U-Club Tallin | ||||||||||
7 | Heikki Asell | 1947 | 38.27 | |||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
- | Antti Nikula | 1948 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Ragnar Jensen | 1948 | DNF | |||||||
Hamar IL | ||||||||||
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Alexander Mills | 1951 | 31.42 | |||||||
Hamar IL | ||||||||||
2 | Peep Keskula | 1954 | 31.77 | |||||||
U-Club Tallin | ||||||||||
3 | Vasily Popov | 1953 | 38.43 | |||||||
Neva Stars | ||||||||||
4 | Kalevi Ihalainen | 1951 | 1:02.47 | |||||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juha Iivonen | 1959 | 29.68 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Rolf Skeide | 1957 | 31.99 | |||||||
Kristiansund SLK | ||||||||||
3 | Antti Uski | 1958 | 32.46 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Jarmo Miinin | 1956 | 33.31 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Anders Engstrand | 1958 | 36.07 | |||||||
Danderyds Sim | ||||||||||
6 | Timo Teponoja | 1955 | 36.14 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Jörgen Danielsson | 1958 | 36.19 | |||||||
Malungs Simsällskap | ||||||||||
8 | Bo Fogelberg | 1957 | 37.56 | |||||||
Hellas Simklubb | ||||||||||
- | Svein Erik Nymo | 1959 | DSQ | |||||||
Oslo Idrettslag | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Petri Heikkilä | 1960 | 30.48 | |||||||
Speedo Masters Finland C | ||||||||||
2 | Lauri Heikkilä | 1964 | 31.43 | |||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
3 | Simo-Pekka Torsti | 1960 | 32.57 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Segey Skorobogatov | 1962 | 32.62 | |||||||
Neva Stars | ||||||||||
5 | Taito Nurmi | 1961 | 37.74 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Vladimir Predkin | 1969 | 26.33 | |||||||
Neva Stars | ||||||||||
2 | Aldo Suurväli | 1967 | 26.93 | |||||||
U-Club Tallin | ||||||||||
3 | Tommy Rundgren | 1968 | 27.11 | |||||||
Speedo Masters Finland C | ||||||||||
4 | Veijo Tolonen | 1967 | 30.07 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
5 | Ragnar Agnell | 1967 | 30.15 | |||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
6 | Tero Kinnunen | 1965 | 30.82 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Torben Tolstrup | 1965 | 31.58 | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
8 | Timo Narumo | 1969 | 31.84 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Mika Pöyhölä | 1966 | 32.26 | |||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
10 | Tero Nordström | 1968 | 32.47 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Alex Pakaslahti | 1965 | 37.49 | |||||||
Uinti Vantaa | ||||||||||
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Daniel Lönnberg | 1972 | 27.02 | |||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Håkan Agnell | 1970 | 28.87 | |||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
3 | Pasi Rönkkö | 1970 | 29.90 | |||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
4 | Lasse Lahtinen | 1971 | 29.95 | |||||||
Uinti Vantaa | ||||||||||
5 | Janne Forsbeg | 1972 | 31.39 | |||||||
Hellas Simklubb | ||||||||||
6 | Vadim Droken | 1970 | 32.33 | |||||||
Neva Stars | ||||||||||
7 | Ari Korhonen | 1972 | 33.26 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Kari Härkönen | 1970 | 36.12 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Tommi Halima | 1973 | 37.31 | |||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ville Lindfors | 1976 | 27.60 | |||||||
Uinti Vantaa | ||||||||||
2 | Anton Afonin | 1978 | 28.72 | |||||||
Neva Stars | ||||||||||
3 | Petteri Kärkäs | 1977 | 29.87 | |||||||
Speedo Masters Finland C | ||||||||||
4 | Jussi Koivisto | 1979 | 30.65 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Jussi Kyröhonka | 1979 | 33.92 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Jani Vaara | 1977 | 34.42 | |||||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksei Mazhula | 1980 | 25.29 | |||||||
Neva Stars | ||||||||||
2 | Ville Korpi | 1983 | 25.90 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Markus Koskinen | 1981 | 26.08 | |||||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
4 | Teemu Hellas | 1982 | 27.31 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Kaleva Latvala | 1984 | 27.33 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
6 | Sergey Gogol | 1981 | 28.34 | |||||||
Neva Stars | ||||||||||
7 | Mikko Arponen | 1980 | 28.41 | |||||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
8 | Lari Sirnelä | 1982 | 28.70 | |||||||
Speedo Masters Finland C | ||||||||||
9 | Ilkka Aaltonen | 1984 | 31.38 | |||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
10 | Eetu Rahikainen | 1983 | 36.79 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juho Allonen | 1989 | 25.54 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Andreas Edlund | 1989 | 26.24 | |||||||
Örnsköldsviks Allmänna SS | ||||||||||
3 | Lauri Tolvanen | 1988 | 26.50 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Janne Kekkonen | 1989 | 26.67 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Matti Hienonen | 1985 | 27.84 | |||||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
6 | Jari Mäkäläinen | 1986 | 28.22 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
7 | Janne Saraluhta | 1986 | 28.34 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
8 | Emil Svartström | 1985 | 29.02 | |||||||
Gamla Polare urheiluseura | ||||||||||
9 | Oleg Panchenko | 1985 | 30.47 | |||||||
Neva Stars | ||||||||||
10 | Pedro Diaz Sanmartin | 1986 | 34.29 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura | Tulostusaika | 21:52 |