Results for Alm.Brand Aalborg Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Alm Brand Bank Aalborg Cup | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stvne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangr | Aalborg Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 31 oktober 2014 |
Lb 35, 4X50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2001-2015 |
Sponsor: SIFA |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As Piger 1 Gr. 2 | 2001 | 583 | 1:56.11 | ||||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 28.59 | 28.59 | |||||||
Maja Meinert | 2001 | 29.71 | 58.30 | |||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 29.25 | 1:27.55 | |||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 28.56 | 1:56.11 | |||||||
2 | Agf Piger 1 | 2001 | 517 | 2:00.84 | ||||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
Matilde Bodilsen | 2001 | 30.09 | 30.09 | |||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 30.28 | 1:00.37 | |||||||
Julie Nykvist Jensen | 2001 | 30.56 | 1:30.93 | |||||||
Line Gertz | 2001 | 29.91 | 2:00.84 | |||||||
3 | Odder Piger 2 | 2001 | 500 | 2:02.21 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Liv Hingeberg | 2001 | 30.70 | 30.70 | |||||||
Marie Christensen | 2002 | 29.49 | 1:00.19 | |||||||
Signe Sby Jensen | 2001 | 30.89 | 1:31.08 | |||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 31.13 | 2:02.21 | |||||||
4 | As Piger 2 Gr. 2 | 2001 | 493 | 2:02.83 | ||||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 30.11 | 30.11 | |||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 29.86 | 59.97 | |||||||
Lea Serup Schn | 2002 | 31.10 | 1:31.07 | |||||||
Camilla Brgger-Andersen | 2002 | 31.76 | 2:02.83 | |||||||
5 | Nord Piger 3 | 2002 | 385 | 2:13.35 | ||||||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
Lrke Als | 2002 | 35.31 | 35.31 | |||||||
Lrke Bjerre Tange | 2002 | 31.89 | 1:07.20 | |||||||
Cecilie Vver | 2002 | 32.80 | 1:40.00 | |||||||
Charlotte S. Jensen | 2002 | 33.35 | 2:13.35 | |||||||
6 | Bsk08 35 | 2001 | 382 | 2:13.65 | ||||||
Brnderslev SK08 | ||||||||||
Ida Rom Weikert | 2002 | 34.81 | 34.81 | |||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 32.70 | 1:07.51 | |||||||
Anne Bjstrup Bertelsen | 2002 | 32.42 | 1:39.93 | |||||||
Amalije Kristensen | 2002 | 33.72 | 2:13.65 | |||||||
7 | Agf Piger 2 | 2001 | 361 | 2:16.25 | ||||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
Mille Kjr Jensen | 2004 | 34.56 | 34.56 | |||||||
Naya Hgholt Sejr | 2003 | 33.71 | 1:08.27 | |||||||
Sarah Carugati | 2004 | 35.42 | 1:43.69 | |||||||
Selma Bruun | 2001 | 32.56 | 2:16.25 | |||||||
Lb 35, 4X50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2000 |
Sponsor: SIFA |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As Piger 1 Gr. 1 | 1990 | 776 | 1:45.58 | ||||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 27.66 | 27.66 | |||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 26.87 | 54.53 | |||||||
Line Jrgensen Bruun | 1995 | 26.57 | 1:21.10 | |||||||
Julie Levisen | 1997 | 24.48 | 1:45.58 | |||||||
2 | As Piger 2 Gr. 1 | 1994 | 763 | 1:46.16 | ||||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
Lisa Schn | 1999 | 27.77 | 27.77 | |||||||
Isabella K. Srensen | 1994 | 27.07 | 54.84 | |||||||
Jackie Gade | 1998 | 27.27 | 1:22.11 | |||||||
Mie . Nielsen | 1996 | 24.05 | 1:46.16 | |||||||
3 | vre Eiker SK J1 Jr. | 1994 | 608 | 1:54.52 | ||||||
vre Eiker Svmmeklubb | ||||||||||
Maria Otilie Aasland | 1999 | 30.22 | 30.22 | |||||||
Mari Hals | 1997 | 29.02 | 59.24 | |||||||
Ada Margrethe Wium | 1998 | 29.31 | 1:28.55 | |||||||
Stine Lise Stenseth | 1994 | 25.97 | 1:54.52 | |||||||
4 | Thisted Piger 1 | 1999 | 601 | 1:54.93 | ||||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
Katrine Bukh Villesen | 2000 | 28.25 | 28.25 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 28.64 | 56.89 | |||||||
Louise Srensen | 2000 | 29.20 | 1:26.09 | |||||||
Sarah Andersen | 1999 | 28.84 | 1:54.93 | |||||||
5 | Agf Damer 1 | 1998 | 566 | 1:57.26 | ||||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
Nanna Bhrenz Damgaard | 1998 | 29.90 | 29.90 | |||||||
Clara Holst | 1999 | 29.54 | 59.44 | |||||||
Amalie Fisker Brchner | 1999 | 28.78 | 1:28.22 | |||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 29.04 | 1:57.26 | |||||||
6 | Odder Piger | 1999 | 543 | 1:58.88 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 28.10 | 28.10 | |||||||
Luna Ladefoged | 2000 | 30.43 | 58.53 | |||||||
Cecilie Dalgas | 2000 | 28.94 | 1:27.47 | |||||||
Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 31.41 | 1:58.88 | |||||||
7 | Viborg Piger 1 | 1998 | 533 | 1:59.65 | ||||||
Viborg Svmme Klub | ||||||||||
Matilde Fuglsang | 2000 | 29.37 | 29.37 | |||||||
Helene Marie Andersen | 2001 | 31.25 | 1:00.62 | |||||||
Christie Prhl | 1998 | 29.46 | 1:30.08 | |||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 29.57 | 1:59.65 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Aalborg Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:19 |