Resultater for Alm.Brand Aalborg Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Bank Aalborg Cup | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 14, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Sponsor: SIFA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Vestergaard | 2001 | 371 | 32.56 | 1:10.55 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Alexander Stær | 2001 | 370 | 33.19 | 1:10.58 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 351 | 32.75 | 1:11.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Mathias Pedersen | 2002 | 329 | 32.60 | 1:13.44 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Malthe Levisen | 2001 | 319 | 34.88 | 1:14.20 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 312 | 35.19 | 1:14.72 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 304 | 34.82 | 1:15.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Magnus V. Ancker | 2001 | 285 | 35.50 | 1:16.98 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Christian L. H. Frederiks | 2001 | 281 | 34.89 | 1:17.37 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 261 | 36.99 | 1:19.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Christian Ottosen | 2002 | 256 | 37.19 | 1:19.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 249 | 37.91 | 1:20.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 240 | 38.20 | 1:21.58 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Carl Brøchner | 2002 | 239 | 37.35 | 1:21.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Hã¥vard Storbakken | 2001 | 236 | 37.98 | 1:22.02 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
16 | Casper Krohn | 2001 | 224 | 40.12 | 1:23.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Johannes Gasse | 2001 | 223 | 38.74 | 1:23.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | 220 | 39.47 | 1:23.89 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
19 | Nikolaj Petlina | 2002 | 219 | 39.36 | 1:24.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 218 | 40.64 | 1:24.25 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Erik Stendal | 2002 | 216 | 41.39 | 1:24.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 212 | 38.96 | 1:25.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Christian Hovmark | 2001 | 208 | 42.04 | 1:25.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nikolai Sander | 2003 | 202 | 38.31 | 1:26.34 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
25 | Christopher Z. Christense | 2003 | 191 | 41.73 | 1:28.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 173 | 42.57 | 1:30.89 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
27 | Joost Rijkhoff | 2004 | 167 | 41.93 | 1:31.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Alexander Johnsen | 2003 | 149 | 45.63 | 1:35.54 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Jelmer de Zee | 2003 | 145 | 46.50 | 1:36.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Viktor Stage | 2002 | 126 | 48.67 | 1:41.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Casper Johannesen | 2004 | 121 | 50.32 | 1:42.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 121 | 47.11 | 1:42.47 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
33 | Oliver Pedersen | 2003 | 120 | 50.45 | 1:42.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Jacob Toft | 2003 | 114 | 49.77 | 1:44.36 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
35 | Victor Abel Brandi | 2003 | 111 | 50.34 | 1:45.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mathias Kjær | 2003 | 99 | 51.01 | 1:49.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Jonas Lindberg Nielsen | 2004 | 98 | 53.18 | 1:49.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Lucas Søholm Hansen | 2004 | 47 | 1:04.30 | 2:20.08 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob Lybech Christensen | 2002 | DSQ | ikke synk. ben i br. | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Jeppe Dall | 2002 | DSQ | afslut på mave v/50m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Leonardo Da Silva | 2004 | DSQ | Ej fremfør arm i fly | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian B Lehmann | 2004 | DSQ | afslut mave 50m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Thor G. Nedergaard | 2002 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: SIFA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 490 | 29.63 | 1:04.32 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Lars Lyhne | 1999 | 466 | 1:05.38 | 1:05.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | David Hjort | 2000 | 450 | 1:06.14 | 1:06.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 442 | 32.09 | 1:06.55 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Magnus Lerche | 1999 | 441 | 29.65 | 1:06.58 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
6 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 433 | 30.66 | 1:06.98 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Alexander Jensen | 1999 | 432 | 31.37 | 1:07.06 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 385 | 31.97 | 1:09.70 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Kristian Berthelsen | 1999 | 383 | 31.97 | 1:09.78 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Frederik Peter Bager | 1999 | 379 | 33.25 | 1:10.03 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Frederik Marcussen | 1999 | 378 | 32.52 | 1:10.10 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 349 | 33.27 | 1:11.96 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thomas Gosvig | 1999 | 332 | 33.76 | 1:13.17 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
14 | Simon Andersen | 2000 | 331 | 35.08 | 1:13.26 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Rune Nørgaard | 2000 | 330 | 32.67 | 1:13.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mads Nielsen | 2000 | 318 | 33.25 | 1:14.28 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
17 | Lars Christian Primdahl | 2000 | 279 | 36.90 | 1:17.54 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Marcus Pedersen | 2000 | 274 | 34.66 | 1:18.02 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | 263 | 37.98 | 1:19.07 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
20 | Johan Brandt | 2000 | 248 | 38.05 | 1:20.66 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
21 | Hugin Juliansson | 2000 | 223 | 38.23 | 1:23.53 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
22 | Daniel Vang Kleist | 2000 | 212 | 38.84 | 1:24.98 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
23 | Thomas Iversen | 1999 | 208 | 39.18 | 1:25.45 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
24 | Rasmus Grøn | 1999 | 157 | 45.23 | 1:33.84 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Niclas Frandsen | 1999 | DSQ | asykr. ben 70m | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Viktor Jensen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-1998 |
Sponsor: SIFA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 555 | 1:01.70 | 1:01.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Strand | 1997 | 549 | 1:01.91 | 1:01.91 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Oskar Jørgensen | 1998 | 547 | 1:01.98 | 1:01.98 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Lasse Dall | 1997 | 529 | 27.89 | 1:02.69 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Sebastian Reese | 1998 | 516 | 30.53 | 1:03.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Jessen | 1998 | 479 | 1:04.79 | 1:04.79 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 463 | 30.58 | 1:05.52 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Ludvig Lind | 1998 | 435 | 32.48 | 1:06.90 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Martin Larsen | 1998 | 429 | 30.80 | 1:07.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Niclas Henriksen | 1997 | 415 | 31.47 | 1:07.95 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 403 | 29.90 | 1:08.62 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 389 | 31.75 | 1:09.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thomas Kjær | 1998 | 374 | 32.40 | 1:10.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 372 | 32.54 | 1:10.50 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kasper Livbjerg | 1998 | 369 | 31.96 | 1:10.69 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emil Poulsen | 1997 | 363 | 33.38 | 1:11.07 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 356 | 31.42 | 1:11.49 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jacob Harboe | 1998 | 340 | 1:12.61 | 1:12.61 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Jakob Vingborg | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Oliver Degn | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Sebastian Brun Koch | 1998 | DSQ | Afslut på mave i ryg | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Viktor B. Bromer | 1993 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:02 |