Tulokset Alm.Brand Aalborg Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Bank Aalborg Cup | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Sponsor: MAN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As Piger 1 Gr. 2 | 2001 | 525 | 2:11.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 38.44 | 1:11.94 | |||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 31.51 | 1:43.45 | |||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 27.83 | 2:11.28 | |||||||
2 | Agf Piger 1 | 2001 | 479 | 2:15.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 35.53 | 35.53 | |||||||
Line Gertz | 2001 | 37.75 | 1:13.28 | |||||||
Matilde Bodilsen | 2001 | 31.76 | 1:45.04 | |||||||
Julie Nykvist Jensen | 2001 | 30.25 | 2:15.29 | |||||||
3 | Odder Piger 2 | 2001 | 395 | 2:24.30 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Marie Christensen | 2002 | 34.46 | 34.46 | |||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 41.06 | 1:15.52 | |||||||
Cecilie Gregersen | 2002 | 38.08 | 1:53.60 | |||||||
Liv Hingeberg | 2001 | 30.70 | 2:24.30 | |||||||
4 | As Piger 2 Gr. 2 | 2001 | 395 | 2:24.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 36.20 | 36.20 | |||||||
Maja Meinert | 2001 | 40.88 | 1:17.08 | |||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 35.24 | 1:52.32 | |||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 32.00 | 2:24.32 | |||||||
5 | Smut Piger 1 | 2002 | 364 | 2:28.33 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Signe Thomsen | 2003 | 40.20 | 40.20 | |||||||
Victoria Pallesen | 2002 | 38.70 | 1:18.90 | |||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 33.37 | 1:52.27 | |||||||
Maibritt Christensen | 2003 | 36.06 | 2:28.33 | |||||||
6 | Nord Piger 2 | 2002 | 344 | 2:31.06 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Cecilie Væver | 2002 | 36.53 | 36.53 | |||||||
Lærke Bjerre Tange | 2002 | 41.83 | 1:18.36 | |||||||
Charlotte S. Jensen | 2002 | 37.09 | 1:55.45 | |||||||
Lærke Als | 2002 | 35.61 | 2:31.06 | |||||||
7 | As Piger 3 Gr. 2 | 2002 | 342 | 2:31.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Hein Rimmen | 2002 | 40.83 | 40.83 | |||||||
Ida S Olesen | 2003 | 40.96 | 1:21.79 | |||||||
Lea Serup Schøn | 2002 | 38.15 | 1:59.94 | |||||||
Emma Stecher | 2003 | 31.48 | 2:31.42 | |||||||
8 | Bsk08 23 | 2001 | 310 | 2:36.44 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Amalije Kristensen | 2002 | 44.81 | 1:24.63 | |||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 1:11.81 | 2:36.44 | |||||||
Marie Mygdam | 2001 | 2:36.44 | ||||||||
9 | Agf Piger 2 | 2001 | 309 | 2:36.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sarah Carugati | 2004 | 40.60 | 40.60 | |||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 44.74 | 1:25.34 | |||||||
Selma Bruun | 2001 | 36.81 | 2:02.15 | |||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 34.40 | 2:36.55 | |||||||
10 | Viborg Piger 3 | 2001 | 296 | 2:38.90 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Helene Levring | 2001 | 41.19 | 41.19 | |||||||
Amalie Kanstrup | 2003 | 45.75 | 1:26.94 | |||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 36.33 | 2:03.27 | |||||||
Sofie Bruun Boye | 2001 | 35.63 | 2:38.90 | |||||||
11 | Odder Piger 3 | 2001 | 285 | 2:40.83 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Emma Rasmussen | 2002 | 40.47 | 40.47 | |||||||
Cecilie Lauridsen | 2003 | 52.06 | 1:32.53 | |||||||
Sofia Ingeberg | 2002 | 37.43 | 2:09.96 | |||||||
Signe Søby Jensen | 2001 | 30.87 | 2:40.83 | |||||||
12 | S 68 Piger 2 | 2001 | 238 | 2:50.73 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Cecilie V Jensen | 2002 | 41.17 | 41.17 | |||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 52.03 | 1:33.20 | |||||||
Kathrine Steffensen | 2001 | 44.33 | 2:17.53 | |||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 33.20 | 2:50.73 | |||||||
13 | S 68 Piger 3 | 2002 | 191 | 3:03.84 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Maiken Kjærsgaard | 2002 | 43.43 | 43.43 | |||||||
Emma Jensen | 2003 | 53.40 | 1:36.83 | |||||||
Zarah Heden Mortensen | 2002 | 50.23 | 2:27.06 | |||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 36.78 | 3:03.84 | |||||||
14 | Nord Piger 3 | 2002 | 182 | 3:06.59 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Frida Lind | 2004 | 48.97 | 48.97 | |||||||
Sofie Lynglund Agesen | 2002 | 50.31 | 1:39.28 | |||||||
Anna T. Nielsen | 2003 | 20.13 | 1:59.41 | |||||||
Marie Martens Christensen | 2004 | 1:07.18 | 3:06.59 | |||||||
15 | Agf Piger 3 | 2003 | 176 | 3:08.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 46.56 | 46.56 | |||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 49.44 | 1:36.00 | |||||||
Veronica Brix | 2003 | 48.94 | 2:24.94 | |||||||
Malou Sejr | 2005 | 43.96 | 3:08.90 | |||||||
16 | Agf Piger 4 | 2004 | 145 | 3:21.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Felippa S. Simonsen | 2004 | 51.34 | 51.34 | |||||||
Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 51.25 | 1:42.59 | |||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | |||||||||
Signe Thomsen | 2004 | 3:21.56 | 3:21.56 | |||||||
- | Thisted Piger 3 | 2002 | DSQ | Ej fors. bev. 25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Viborg Piger 4 | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 46.42 | 46.42 | |||||||
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: MAN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As Piger 1 Gr. 1 | 1990 | 679 | 2:00.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 29.89 | 29.89 | |||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 34.22 | 1:04.11 | |||||||
Isabella K. Sørensen | 1994 | 28.59 | 1:32.70 | |||||||
Julie Levisen | 1997 | 27.80 | 2:00.50 | |||||||
2 | Thisted Piger 1 | 2000 | 595 | 2:05.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Louise Sørensen | 2000 | 32.15 | 32.15 | |||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 35.21 | 1:07.36 | |||||||
Katrine Bukh Villesen | 2000 | 29.49 | 1:36.85 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 29.08 | 2:05.93 | |||||||
3 | Øvre Eiker SK J1 Sr. | 1994 | 572 | 2:07.55 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Maria Otilie Aasland | 1999 | 33.69 | 33.69 | |||||||
Ada Margrethe Wium | 1998 | 36.99 | 1:10.68 | |||||||
Mari Hals | 1997 | 30.31 | 1:40.99 | |||||||
Stine Lise Stenseth | 1994 | 26.56 | 2:07.55 | |||||||
4 | As Piger 2 Gr. 1 | 1995 | 564 | 2:08.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 32.57 | 32.57 | |||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 36.01 | 1:08.58 | |||||||
Asta Blanch | 1996 | 31.68 | 1:40.26 | |||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 27.87 | 2:08.13 | |||||||
5 | As Piger 3 Gr. 1 | 2000 | 556 | 2:08.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 33.01 | 33.01 | |||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 37.20 | 1:10.21 | |||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 29.60 | 1:39.81 | |||||||
Emma A Andersen | 2000 | 28.97 | 2:08.78 | |||||||
6 | S 68 Piger 1 | 1996 | 515 | 2:12.07 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 31.62 | 31.62 | |||||||
Camilla D. Hansen | 2000 | 39.28 | 1:10.90 | |||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 31.32 | 1:42.22 | |||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 29.85 | 2:12.07 | |||||||
7 | Neptun Tøser | 1998 | 481 | 2:15.18 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 33.39 | 33.39 | |||||||
Marie Eske | 1999 | 37.07 | 1:10.46 | |||||||
Laura B. Rasmussen | 1999 | 31.90 | 1:42.36 | |||||||
Kirstine Frandsen | 2001 | 32.82 | 2:15.18 | |||||||
8 | Thisted Piger 2 | 1999 | 479 | 2:15.32 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anna Mathiesen | 2000 | 35.97 | 35.97 | |||||||
Sofie Poulsen | 1999 | 35.44 | 1:11.41 | |||||||
Anette Poulsen | 1999 | 34.29 | 1:45.70 | |||||||
Sarah Andersen | 1999 | 29.62 | 2:15.32 | |||||||
9 | Odder Piger | 1998 | 467 | 2:16.49 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Cecilie Dalgas | 2000 | 34.32 | 34.32 | |||||||
Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 38.01 | 1:12.33 | |||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 31.08 | 1:43.41 | |||||||
Camilla Hein Saugmann | 1999 | 33.08 | 2:16.49 | |||||||
10 | Viborg Piger 1 | 1996 | 458 | 2:17.33 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Christie Prøhl | 1998 | 37.51 | 37.51 | |||||||
Ane Emilie Nielsen | 1996 | 37.67 | 1:15.18 | |||||||
Helene Marie Andersen | 2001 | 32.80 | 1:47.98 | |||||||
Matilde Fuglsang | 2000 | 29.35 | 2:17.33 | |||||||
11 | Nord Piger 1 | 1997 | 449 | 2:18.31 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Sigrid Jensen | 1999 | 36.36 | 36.36 | |||||||
Julie Dahl Schneider | 1998 | 37.33 | 1:13.69 | |||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 35.54 | 1:49.23 | |||||||
Camilla Ottesen | 2000 | 29.08 | 2:18.31 | |||||||
12 | Aars Piger 1 | 1996 | 405 | 2:23.09 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Anne Nielsen | 1999 | 37.94 | 37.94 | |||||||
Emma Kjær | 1999 | 39.71 | 1:17.65 | |||||||
Klara Therkildsen | 1999 | 35.10 | 1:52.75 | |||||||
Anne T. Nielsen | 1996 | 30.34 | 2:23.09 | |||||||
13 | Piger 1 Pingvinen | 2000 | 400 | 2:23.65 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 38.40 | 38.40 | |||||||
Maria Rye | 2001 | 42.28 | 1:20.68 | |||||||
Hannah Jensen | 2000 | 32.88 | 1:53.56 | |||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 30.09 | 2:23.65 | |||||||
14 | Nedre Eiker SK J1 Jr. | 1999 | 377 | 2:26.53 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Martine Boldvik | 1999 | 39.48 | 39.48 | |||||||
Stine Nerland | 2001 | 39.28 | 1:18.76 | |||||||
Mathilde Inderberg | 2001 | 35.74 | 1:54.50 | |||||||
Aurora Inderberg | 2001 | 32.03 | 2:26.53 | |||||||
15 | Viborg Piger 2 | 1995 | 370 | 2:27.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 36.75 | 36.75 | |||||||
Ida Marie Nielsen | 1995 | 40.60 | 1:17.35 | |||||||
Josefine Heuer | 2003 | 38.86 | 1:56.21 | |||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 31.29 | 2:27.50 | |||||||
16 | Øvre Eiker SK J1 Jr. | 1997 | 293 | 2:39.36 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Birgit Perry Aas | 2001 | 42.64 | 42.64 | |||||||
Malin Olsen | 2003 | 51.20 | 1:33.84 | |||||||
Stine Reistad Fossheim | 1999 | 33.57 | 2:07.41 | |||||||
Maren Rasmussen | 1997 | 31.95 | 2:39.36 | |||||||
- | Agf Damer 1 | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 35.25 | 35.25 | |||||||
- | Smut Piger 2 | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Lenette Nielsen | 1997 | 32.44 | 32.44 | |||||||
- | Aabybro Swim Team Piger | 1999 | DSQ | Ej fors. bev. 25m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:47 |