Resultater for Alm.Brand Aalborg Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Afsnit 3 lørdag finaler
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Bank Aalborg Cup | Udskriftsdato | 31 oktober 2014 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 19:48 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Sponsor: REMA 1000 Gug afd. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 360 | 41.86 | 1:27.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 302 | 43.73 | 1:32.86 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Freja Romanski | 2003 | 277 | 45.64 | 1:35.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 273 | 45.91 | 1:36.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Selma Pruzljanin | 2003 | 264 | 47.18 | 1:37.11 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Høgsted | 2003 | 263 | 45.66 | 1:37.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 263 | 46.39 | 1:37.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Anna T. Nielsen | 2003 | 243 | 45.88 | 1:39.88 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 212 | 49.52 | 1:44.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Ida Troldborg | 2003 | 207 | 50.65 | 1:45.36 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Nicoline Dyrman | 2004 | 200 | 49.45 | 1:46.51 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sara Bundgaard | 2003 | 200 | 50.15 | 1:46.54 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 189 | 50.63 | 1:48.56 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 179 | 52.06 | 1:50.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Line Mygdam | 2003 | 176 | 52.04 | 1:51.15 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
16 | Mathilde Iversen | 2003 | 173 | 54.69 | 1:51.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 172 | 53.69 | 1:51.97 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 167 | 54.06 | 1:53.12 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Veronica Brix | 2003 | 166 | 53.76 | 1:53.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Sofie Lindstrøm Larsen | 2003 | 165 | 54.06 | 1:53.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Michelle Philipsen | 2003 | 162 | 52.07 | 1:54.34 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Malou Sejr | 2005 | 158 | 54.74 | 1:55.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Emma Jensen | 2003 | 157 | 56.32 | 1:55.39 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 152 | 57.18 | 1:56.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 151 | 57.07 | 1:57.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Laura Lund | 2003 | 141 | 55.87 | 1:59.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Felippa S. Simonsen | 2004 | 138 | 57.60 | 2:00.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 123 | 59.48 | 2:05.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Frida Lind | 2004 | 118 | 58.96 | 2:06.87 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
30 | Signe Thomsen | 2004 | 115 | 1:01.78 | 2:07.94 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Anna Toft Petersen | 2004 | DSQ | 2bryst tag u/ vand | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Karoline L. Kristensen | 2003 | DSQ | asym ben v/50+75m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Katja Møller Madsen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Sarah Bundgaard | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Zenia Christensen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: REMA 1000 Gug afd. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line Gertz | 2001 | 411 | 40.45 | 1:23.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Victoria Pallesen | 2002 | 406 | 40.60 | 1:24.18 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Line Sloth Holm | 2001 | 395 | 40.66 | 1:24.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Meinert | 2001 | 390 | 40.96 | 1:25.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 381 | 40.60 | 1:25.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Stine Nerland | 2001 | 379 | 40.41 | 1:26.11 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Maria Rye | 2001 | 349 | 42.54 | 1:28.57 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 347 | 42.32 | 1:28.70 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
9 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 341 | 42.66 | 1:29.22 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 341 | 42.22 | 1:29.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maja Ibsen | 2001 | 329 | 43.16 | 1:30.32 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 317 | 44.53 | 1:31.44 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 313 | 43.32 | 1:31.82 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 296 | 44.45 | 1:33.55 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 278 | 44.93 | 1:35.51 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Nete Lund Madsen | 2001 | 275 | 46.21 | 1:35.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie V Jensen | 2002 | 269 | 46.36 | 1:36.52 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Lea Serup Schøn | 2002 | 266 | 46.45 | 1:36.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 257 | 46.93 | 1:38.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Helene Levring | 2001 | 253 | 46.06 | 1:38.48 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Emma Rose Treney | 2002 | 247 | 46.72 | 1:39.35 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
22 | Emma Rasmussen | 2002 | 237 | 48.87 | 1:40.64 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Elisabeth Maria Stenberg | 2001 | 220 | 48.57 | 1:43.26 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
24 | Anna Sarauw | 2001 | 218 | 47.71 | 1:43.55 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
25 | Freja Almtoft Bisgaard | 2001 | 181 | 51.65 | 1:50.07 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Kathrine Steffensen | 2001 | 170 | 53.56 | 1:52.57 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Iben Kjær Bengtson | 2002 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Louise Laurent | 2002 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Josefine T.k Pedersen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: REMA 1000 Gug afd. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 638 | 34.88 | 1:12.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Levisen | 1997 | 555 | 36.25 | 1:15.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 539 | 36.16 | 1:16.62 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mari Hals | 1997 | 465 | 37.14 | 1:20.46 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Marie Eske | 1999 | 461 | 38.00 | 1:20.72 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 446 | 38.63 | 1:21.58 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 437 | 38.90 | 1:22.16 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 433 | 39.36 | 1:22.39 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Ada Margrethe Wium | 1998 | 430 | 38.30 | 1:22.56 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Rebecca Pallesen | 2000 | 424 | 38.84 | 1:22.97 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 423 | 38.91 | 1:23.03 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Clara Holst | 1999 | 417 | 39.34 | 1:23.41 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Mette Baack | 2000 | 415 | 39.75 | 1:23.55 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Emma Kjær | 1999 | 409 | 39.97 | 1:24.01 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Christensen | 1999 | 405 | 39.53 | 1:24.22 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 405 | 39.92 | 1:24.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emma A Andersen | 2000 | 397 | 40.33 | 1:24.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 380 | 41.01 | 1:26.05 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Camilla D. Hansen | 2000 | 379 | 41.09 | 1:26.14 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 357 | 41.69 | 1:27.85 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Sarah D. Nielsen | 1999 | 304 | 43.43 | 1:32.66 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
22 | Michelle Pedersen | 2000 | 284 | 43.39 | 1:34.80 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
23 | Christine Skouboe | 1997 | 277 | 42.84 | 1:35.59 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
24 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 268 | 46.19 | 1:36.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Caroline Zimmer | 1999 | 262 | 45.99 | 1:37.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Martine Boldvik | 1999 | 256 | 46.64 | 1:38.09 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
27 | Emma Lund | 2000 | 250 | 47.21 | 1:38.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Amalie Vinther | 1995 | 225 | 48.95 | 1:42.48 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
29 | Anna Hansen | 1998 | 224 | 47.95 | 1:42.68 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
30 | Elin Herskin | 1999 | 223 | 47.97 | 1:42.75 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Ellen Damsgaard | 2000 | 179 | 52.97 | 1:50.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilia Nielsen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Katrine Bukh Villesen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Poulsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 31 oktober 2014 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |