Resultater for Alm.Brand Aalborg Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Afsnit 5 søndag finaler
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Bank Aalborg Cup | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Le Chef |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 342 | 41.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 289 | 43.55 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anna T. Nielsen | 2003 | 251 | 45.60 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Lærke Høgsted | 2003 | 249 | 45.72 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Josefine Heuer | 2003 | 223 | 47.44 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 217 | 47.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Signe Thomsen | 2003 | 212 | 48.26 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Sarah Bundgaard | 2003 | 193 | 49.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Michelle Philipsen | 2003 | 188 | 50.19 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Sara Bundgaard | 2003 | 188 | 50.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 186 | 50.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 173 | 51.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Veronica Brix | 2003 | 170 | 51.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 165 | 52.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Mathilde Iversen | 2003 | 162 | 52.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mia Hallberg Møller | 2003 | 150 | 54.13 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
17 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 148 | 54.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Sofie Lindstrøm Larsen | 2003 | 144 | 54.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Laura Lund | 2003 | 142 | 55.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Felippa S. Simonsen | 2004 | 139 | 55.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Emma Dencker | 2004 | 137 | 55.84 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 135 | 56.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Laura S. Olesen | 2005 | 119 | 58.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 118 | 58.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Louise Lie Thisted | 2005 | 118 | 58.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mathilde von Lilienskjold | 2003 | 117 | 58.76 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Laura Ildal Djørup | 2004 | 116 | 58.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Frida Lind | 2004 | 100 | 1:01.96 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
29 | Signe Thomsen | 2004 | 96 | 1:02.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Marie Martens Christensen | 2004 | 92 | 1:03.63 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
31 | Zenia Christensen | 2005 | 70 | 1:09.73 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Emma Jensen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Emma Kutsko Jensen | 2004 | DSQ | hænder ej i s.plan | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Fenja Romanski | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Troldborg | 2003 | DSQ | 2 armt. u/vand v/sta | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Malou Sejr | 2005 | DSQ | indv. fødder v/25m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Le Chef |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Pallesen | 2002 | 424 | 38.31 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Line Sloth Holm | 2001 | 364 | 40.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stine Nerland | 2001 | 354 | 40.69 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 352 | 40.78 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Mathilde Inderberg | 2001 | 344 | 41.07 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Maria Rye | 2001 | 341 | 41.22 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 337 | 41.38 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Aurora Inderberg | 2001 | 291 | 43.45 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 273 | 44.37 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Nete Lund Madsen | 2001 | 266 | 44.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilie V Jensen | 2002 | 247 | 45.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Emma Rose Treney | 2002 | 237 | 46.51 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Emma Rasmussen | 2002 | 235 | 46.65 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Anna Sarauw | 2001 | 225 | 47.29 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Linn Helen Langvad Johans | 2001 | 225 | 47.30 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
16 | Freja Almtoft Bisgaard | 2001 | 198 | 49.37 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Sofie Lynglund Agesen | 2002 | 194 | 49.70 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 183 | 50.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ida Christensen | 2001 | 169 | 52.08 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
20 | Sofia Bak | 2002 | 165 | 52.43 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kathrine Steffensen | 2001 | 162 | 52.73 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Zarah Heden Mortensen | 2002 | 147 | 54.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 144 | 54.89 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Laura Holm L. Sørensen | 2001 | 134 | 56.25 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Louise Laurent | 2002 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Josefine T.k Pedersen | 2002 | DSQ | indv.fødder v/start | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: Le Chef |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 634 | 33.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 626 | 33.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 574 | 34.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 521 | 35.79 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Poulsen | 1999 | 512 | 36.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mari Hals | 1997 | 489 | 36.54 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Ada Margrethe Wium | 1998 | 471 | 36.99 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 462 | 37.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Marie Eske | 1999 | 458 | 37.35 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
10 | Jackie Gade | 1998 | 457 | 37.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 452 | 37.51 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 448 | 37.63 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Rebecca Pallesen | 2000 | 441 | 37.82 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 428 | 38.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 417 | 38.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 414 | 38.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Caroline Beck | 1998 | 390 | 39.39 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mette Baack | 2000 | 389 | 39.44 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
19 | Camilla D. Hansen | 2000 | 382 | 39.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Martha Moeslund | 1998 | 381 | 39.71 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
21 | Smilla Lyhne | 2000 | 370 | 40.11 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 359 | 40.49 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 358 | 40.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 356 | 40.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Nanna Rolle | 2000 | 347 | 40.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Michelle Pedersen | 2000 | 320 | 42.07 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
27 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 313 | 42.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Christine Skouboe | 1997 | 312 | 42.43 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
29 | Martine Boldvik | 1999 | 306 | 42.70 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
30 | Anne Tollerup | 1998 | 305 | 42.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
31 | Sarah D. Nielsen | 1999 | 288 | 43.59 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
32 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | 264 | 44.84 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
33 | Caroline Zimmer | 1999 | 253 | 45.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mette Sorangy Christensen | 1998 | 238 | 46.45 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
35 | Elin Herskin | 1999 | 213 | 48.18 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
36 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | 185 | 50.47 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
37 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | 142 | 55.14 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Anna Hansen | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Emma Lund | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |