Results for Speedo Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 05 lokakuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:04 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 04 lokakuu 2014 |
Laji 32, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ralf Erik Prits | 2004 | 214 | 42.17 | ||||||
MyFitness | ||||||||||
2 | Maksim Kuznetsova | 2004 | 140 | 48.59 | ||||||
Team Sankt-Petersburg | ||||||||||
3 | Akseli Leppänen | 2004 | 134 | 49.23 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Alexander Nyman | 2004 | 127 | 50.17 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Aleksey Krutko | 2005 | 107 | 53.09 | ||||||
Zayavka, Sant-Petersburg | ||||||||||
6 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 104 | 53.64 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
7 | Veerti Juurakko | 2004 | 103 | 53.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Samu Kauppinen | 2005 | 90 | 56.31 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
9 | Nico Peltonen | 2005 | 87 | 56.82 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
10 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 85 | 57.42 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
11 | Eeti Virolainen | 2004 | 57 | 1:05.49 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Tino Kaukonen | 2004 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 32, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Verneri Viisanen | 2002 | 300 | 37.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Ville Savulahti | 2003 | 219 | 41.89 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Georg Närjä | 2002 | 214 | 42.20 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Aleksi Koprinen | 2003 | 185 | 44.28 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 154 | 47.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Onni Järvinen | 2002 | 147 | 47.77 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
7 | Olavi Männistö | 2003 | 141 | 48.41 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Kirill Levo | 2002 | 137 | 48.93 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 131 | 49.66 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Jenson Lih Shan Li | 2002 | 128 | 50.00 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
11 | Benjamin Hoot | 2003 | 116 | 51.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Topias Hildén | 2002 | 107 | 53.06 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
13 | Olavi Saarinen | 2002 | 106 | 53.24 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Niklas Rantapää | 2003 | 89 | 56.41 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Otto Sormunen | 2002 | 86 | 57.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Tuomas Tolppala | 2002 | 84 | 57.65 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
17 | Saku Ahde | 2003 | 80 | 58.55 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
18 | Henri Erlund | 2003 | 68 | 1:01.63 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Elias Lehto | 2002 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Andre Orav | 2003 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Casper Heikkinen | 2003 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Oskari Repo | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 32, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juha Jernvall | 2000 | 409 | 34.01 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
2 | Eerikki Laitala | 2001 | 407 | 34.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Tuomas Jokinen | 2001 | 388 | 34.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Erik Nurmi | 2001 | 383 | 34.74 | ||||||
Uinti Vantaa | ||||||||||
5 | Jaroslav Vanbergen | 2000 | 314 | 37.14 | ||||||
Uinti Vantaa | ||||||||||
6 | Aaron Antikainen | 2001 | 274 | 38.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Joonas Kousa | 2001 | 246 | 40.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Vili Valtonen | 2000 | 236 | 40.82 | ||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
9 | Santeri Tuomi | 2001 | 232 | 41.09 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
10 | Ville Kaipainen | 2000 | 214 | 42.18 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
11 | Alexander Beresten | 2001 | 204 | 42.83 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Oskari Niemi | 2001 | 203 | 42.91 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
13 | Aaro Rasilainen | 2000 | 185 | 44.29 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
14 | Tatu Jentze | 2001 | 166 | 45.87 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Veikka Weckman | 2001 | 147 | 47.81 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Kristoffer Kulju | 2001 | 137 | 48.95 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
17 | Stepan Fedotov | 2001 | 97 | 54.93 | ||||||
Uinti Vantaa | ||||||||||
- | Ivan Turbin | 2001 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Eetu Turkka | 2000 | DSQ | |||||||
Uinti Vantaa | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:04 |