Tulokset IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 | Tulostuspäivämäärä | 01 marraskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:16 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 marraskuu 2014 |
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:09,01 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 1:08,81 2011 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 551 | 35.38 | 1:16.45 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Alexandra Vartiainen | 2001 | 543 | 35.83 | 1:16.84 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Annika Tietz | 2001 | 515 | 36.35 | 1:18.21 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
4 | Amanda Rapinoja | 2001 | 447 | 39.50 | 1:21.96 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Emma Kotiranta | 2001 | 434 | 38.32 | 1:22.76 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Pippi Nordström | 2001 | 421 | 39.12 | 1:23.60 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
7 | Daniela Korolainen | 2001 | 401 | 40.04 | 1:24.96 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Nelli Ohvo | 2001 | 394 | 39.46 | 1:25.49 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Wenla Laaksonen | 2001 | 384 | 41.74 | 1:26.25 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
10 | Iiris Himanto | 2001 | 375 | 41.91 | 1:26.91 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
11 | Anna Ketola | 2001 | 371 | 41.75 | 1:27.25 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
12 | Hilda Harle | 2001 | 342 | 42.53 | 1:29.59 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
13 | Sarah Tepponen | 2001 | 326 | 42.68 | 1:31.03 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
14 | Aada Pohjala | 2001 | 325 | 43.72 | 1:31.16 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
15 | Aino Lehtinen | 2001 | 300 | 43.60 | 1:33.63 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Kiira Vuorinen | 2001 | 278 | 45.51 | 1:35.98 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
17 | Carolina Bäckström | 2001 | 272 | 46.49 | 1:36.69 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
18 | Hilla Mäkivuokko | 2001 | 265 | 45.53 | 1:37.52 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
19 | Sara Rosqvist | 2001 | 231 | 48.78 | 1:42.14 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
20 | Amanda Ahlgren | 2001 | 181 | 53.08 | 1:50.73 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
21 | Aino Vepsäläinen | 2001 | 145 | 56.36 | 1:59.26 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Helena Viitasalo | 2001 | DNS | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Iida Honkanen | 2001 | DNS | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Ada Nyström | 2001 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Irina Puukko | 2001 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Nea Eränpalo | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sara Hätönen | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sara Pakarinen | 2001 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:09,01 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 1:08,81 2011 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Wilma Jacobson | 2000 | 631 | 34.13 | 1:13.10 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 596 | 35.17 | 1:14.49 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Emmi Kölhi | 2000 | 584 | 35.77 | 1:15.01 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Erika Ketola | 2000 | 420 | 39.33 | 1:23.71 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Sofia Lehtinen | 2000 | 413 | 39.53 | 1:24.13 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Myra Bengts | 2000 | 400 | 40.13 | 1:25.08 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Anna Luukka | 2000 | 383 | 40.43 | 1:26.30 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Siiri Salokorpi | 2000 | 359 | 41.37 | 1:28.16 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Roosa-Maria Tempakka | 2000 | 347 | 42.02 | 1:29.20 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Fanny Virtanen | 2000 | 344 | 42.62 | 1:29.41 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Samiira Al Ouatiq | 2000 | 327 | 43.53 | 1:30.92 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Linnea Saarikivi | 2000 | 309 | 44.08 | 1:32.74 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Meri Ojala | 2000 | 298 | 44.56 | 1:33.83 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
14 | Jenni Surakka | 2000 | 282 | 45.03 | 1:35.56 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Enni Kanerva | 2000 | 263 | 46.83 | 1:37.83 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
16 | Nea Wirtanen | 2000 | 237 | 48.30 | 1:41.29 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
17 | Ellen Mänttäri | 2000 | 195 | 51.33 | 1:47.96 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Jennetta Silvennoinen | 2000 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Lyydia Kalenius | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:09,01 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 1:08,81 2011 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sini Koivu | 1999 | 744 | 32.81 | 1:09.17 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Fanny Nyström | 1999 | 541 | 36.59 | 1:16.94 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Vilma Havo | 1999 | 540 | 36.94 | 1:16.95 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Roosa Nieminen | 1999 | 525 | 36.70 | 1:17.68 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Helena Knaapi | 1999 | 461 | 37.95 | 1:21.13 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Saara Vesa | 1999 | 459 | 37.92 | 1:21.25 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Kia Karike | 1999 | 449 | 38.69 | 1:21.85 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Micaela Orellana | 1999 | 411 | 40.00 | 1:24.32 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Linda Mylly | 1999 | 368 | 41.25 | 1:27.45 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Marianne Lehvilä | 1999 | 340 | 42.36 | 1:29.76 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Jessika Lehtonen | 1999 | 304 | 43.84 | 1:33.19 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Elisa Hildén | 1999 | 252 | 46.20 | 1:39.17 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:16 |