Results for IKM aluekilpailu, Pohjois-suomi
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lauantaiaamu
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:51 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:17,18 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Seela Peuralahti |
2001 |
|
507 |
33.26 |
1:13.67 |
1:59.99 |
|
2:36.18 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
503 |
34.32 |
1:13.67 |
2:02.55 |
|
2:36.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henna Haipus |
2001 |
|
488 |
36.43 |
1:17.39 |
2:04.12 |
|
2:38.23 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heidi Blankenstein |
2001 |
|
427 |
35.74 |
1:18.99 |
2:07.98 |
|
2:45.46 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna-Sofia Brännkärr |
2001 |
|
419 |
36.13 |
1:18.91 |
2:07.25 |
|
2:46.51 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Riika Huttula |
2001 |
|
375 |
37.79 |
1:22.57 |
2:13.80 |
|
2:52.72 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Härkönen |
2001 |
|
356 |
40.85 |
1:24.79 |
2:17.14 |
|
2:55.66 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anni Niemistö |
2001 |
|
323 |
43.51 |
1:34.21 |
2:23.19 |
|
3:01.43 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofia Saukko |
2001 |
|
315 |
42.89 |
1:28.84 |
2:23.00 |
|
3:03.08 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Pajuluoma |
2001 |
|
310 |
42.91 |
1:29.67 |
2:22.39 |
|
3:03.95 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jutta Nikupeteri |
2001 |
|
299 |
43.35 |
1:30.16 |
2:25.19 |
|
3:06.29 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elizaveta Parfenova |
2001 |
|
279 |
47.73 |
1:37.50 |
2:28.80 |
|
3:10.61 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aino Rämäkkö |
2001 |
|
253 |
1:34.78 |
1:53.65 |
2:09.13 |
|
3:16.77 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Pipsa Remes |
2001 |
|
216 |
45.74 |
1:41.06 |
2:42.30 |
|
3:27.51 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Katariina Niemelä |
2001 |
|
216 |
43.64 |
1:38.76 |
2:40.62 |
|
3:27.66 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:17,18 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katri Hurskainen |
2000 |
|
540 |
32.51 |
1:10.69 |
1:58.61 |
|
2:32.93 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reetta-Maija Perätalo |
2000 |
|
519 |
33.98 |
1:12.94 |
1:59.81 |
|
2:35.03 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katriina Korpi |
2000 |
|
490 |
37.47 |
1:18.40 |
2:01.53 |
|
2:38.04 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Noora Siltari |
2000 |
|
466 |
34.78 |
1:15.33 |
2:02.85 |
|
2:40.61 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonna Airisniemi |
2000 |
|
405 |
38.58 |
1:21.56 |
2:09.64 |
|
2:48.38 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anni Rajaniemi |
2000 |
|
403 |
36.47 |
1:22.36 |
2:08.99 |
|
2:48.67 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mari Hekkala |
2000 |
|
362 |
40.93 |
1:22.54 |
2:14.90 |
|
2:54.77 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ella Takalo |
2000 |
|
305 |
41.87 |
1:30.34 |
2:24.19 |
|
3:04.96 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julia Kinnunen |
2000 |
|
267 |
43.80 |
1:35.43 |
2:29.58 |
|
3:13.40 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:17,18 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
652 |
28.81 |
1:05.85 |
1:50.63 |
|
2:23.62 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaisa Kariniemi |
1999 |
|
614 |
33.06 |
1:11.93 |
1:52.73 |
|
2:26.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eveliina Palo |
1999 |
|
531 |
34.58 |
1:13.25 |
1:58.85 |
|
2:33.86 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saana Luokkanen |
1999 |
|
490 |
32.00 |
1:10.99 |
2:01.70 |
|
2:37.97 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida-Maria Juntunen |
1999 |
|
486 |
34.35 |
1:14.30 |
2:03.08 |
|
2:38.42 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Inna Pajuluoma |
1999 |
|
482 |
34.66 |
1:15.49 |
2:39.13 |
|
2:38.82 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miili Känsäkoski |
1999 |
|
481 |
34.45 |
1:13.03 |
2:02.55 |
|
2:39.02 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Venla Niemelä |
1999 |
|
459 |
35.70 |
1:14.08 |
2:03.78 |
|
2:41.44 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Katariina Räsänen |
1999 |
|
406 |
38.30 |
1:23.84 |
2:09.86 |
|
2:48.25 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Pinja Remes |
1999 |
|
367 |
35.00 |
1:21.17 |
2:17.58 |
|
2:54.03 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Noora Angelva |
1999 |
|
350 |
34.09 |
1:18.02 |
2:14.47 |
|
2:56.67 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nora Ijäs |
1999 |
|
336 |
41.12 |
1:30.66 |
|
|
2:59.19 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Iida Ahonen |
1999 |
|
335 |
40.00 |
1:25.24 |
2:19.01 |
|
2:59.40 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:51 |
|