Tulokset HöstSimiaden 2014, Öjebyn
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
10:48 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
|
Gren 1, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:48 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
10:48 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 11 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sabina Alman |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
35.73 |
1:17.58 |
2:00.78 |
|
2:42.19 |
|
2 |
Thea Markström |
2003 |
Bureå Simsällskap |
|
43.93 |
1:34.60 |
2:28.89 |
|
3:16.74 |
|
3 |
Hanna Lindqvist |
2003 |
Bureå Simsällskap |
|
46.17 |
1:38.41 |
2:34.57 |
|
3:21.11 |
|
4 |
Fiona Marklund |
2003 |
Piteå Sim |
|
47.41 |
1:44.45 |
2:43.46 |
|
3:40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Lundberg |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
33.72 |
1:11.39 |
1:50.24 |
|
2:28.19 |
|
2 |
Elida Hansson |
2002 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
36.81 |
1:21.23 |
2:29.36 |
|
2:49.10 |
|
3 |
Tina Ylipää |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
38.49 |
1:21.29 |
2:05.96 |
|
2:49.15 |
|
4 |
Lisa Bäcklund |
2002 |
Piteå Sim |
|
37.47 |
1:20.88 |
2:07.70 |
|
2:52.54 |
|
5 |
Eliza Happonen |
2002 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
38.15 |
1:22.65 |
2:08.96 |
|
2:53.31 |
|
6 |
Tuva Larsson |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
40.09 |
1:26.39 |
2:12.16 |
|
2:55.89 |
|
7 |
Astrid Lövgren |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
40.18 |
1:26.23 |
2:13.84 |
|
2:58.98 |
|
8 |
Wilma Wenden |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
41.17 |
2:23.96 |
|
|
3:11.03 |
|
9 |
Lova Bergmark |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
44.53 |
1:35.44 |
3:13.48 |
|
3:13.48 |
|
10 |
Maria Brännmark |
2002 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
43.98 |
1:35.99 |
2:28.88 |
|
3:15.94 |
|
11 |
Nellie Holmlund |
2002 |
Byske Simklubb |
|
45.48 |
1:38.39 |
2:58.18 |
|
3:21.47 |
|
12 |
Ruth Risberg |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
44.47 |
1:41.12 |
2:42.68 |
|
3:40.02 |
|
- |
Elvira Andersson |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Forsgren |
1998 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
36.56 |
1:18.48 |
2:04.38 |
|
2:49.15 |
|
2 |
Emmy Johanssen |
1999 |
Byske Simklubb |
|
39.26 |
1:23.09 |
2:08.17 |
|
2:49.99 |
|
3 |
Fanny Forsberg |
1998 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
36.98 |
1:21.52 |
2:08.60 |
|
2:56.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Angelina Isaksson |
1997 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
34.27 |
1:13.17 |
1:56.26 |
|
2:36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:48 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
10:49 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år |
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:49 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
11:00 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
|
Gren 4, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:00 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
11:15 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olle Ferm |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
1:27.14 |
3:07.71 |
4:44.84 |
|
6:21.71 |
|
2 |
David Öhman |
2002 |
Piteå Sim |
|
1:31.94 |
3:16.67 |
5:02.56 |
|
6:46.52 |
|
3 |
Lucas Devismes |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
1:31.96 |
3:18.61 |
5:07.35 |
|
6:52.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Katmuk |
2000 |
Piteå Sim |
|
1:07.41 |
2:28.83 |
3:56.92 |
|
5:26.69 |
|
2 |
Robin Ulander |
2001 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
1:14.53 |
2:40.50 |
4:06.17 |
|
5:29.04 |
|
3 |
Marios Johansson |
2001 |
Piteå Sim |
|
1:18.85 |
2:47.73 |
4:17.34 |
|
5:43.44 |
|
4 |
Alfred Wikström |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
1:29.11 |
3:58.49 |
6:25.00 |
|
6:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Viklund |
1998 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
1:08.38 |
2:27.27 |
3:45.03 |
|
4:58.17 |
|
2 |
Konstantinos Johansson |
1998 |
Piteå Sim |
|
1:07.49 |
2:25.99 |
3:45.07 |
|
4:59.36 |
|
3 |
Isak Viklund |
1998 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
1:07.92 |
2:28.82 |
3:49.95 |
|
5:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valtteri Viitanen |
1993 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
1:08.11 |
2:26.11 |
3:47.04 |
|
5:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:15 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
11:38 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sabina Alman |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
16.86 |
36.16 |
56.63 |
|
1:15.87 |
|
2 |
Hanna Lindqvist |
2003 |
Bureå Simsällskap |
|
19.89 |
42.39 |
1:07.24 |
|
1:29.03 |
|
3 |
Thea Markström |
2003 |
Bureå Simsällskap |
|
19.10 |
42.22 |
1:07.27 |
|
1:31.60 |
|
4 |
Linnea Isaksson |
2003 |
Bodens BK Simklubb |
|
21.55 |
46.48 |
1:15.07 |
|
1:40.72 |
|
5 |
Fiona Marklund |
2003 |
Piteå Sim |
|
20.65 |
46.86 |
1:15.07 |
|
1:43.15 |
|
6 |
Tove Öhrling |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
22.16 |
48.37 |
1:15.67 |
|
1:44.08 |
|
7 |
Othilia Broman |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
24.95 |
52.11 |
1:21.60 |
|
1:49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år |
|
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Forsgren |
1998 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
17.09 |
36.22 |
56.51 |
|
1:17.23 |
|
2 |
Fanny Forsberg |
1998 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
16.77 |
36.14 |
56.39 |
|
1:17.30 |
|
3 |
Emmy Johanssen |
1999 |
Byske Simklubb |
|
17.30 |
37.17 |
58.53 |
|
1:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Angelina Isaksson |
1997 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
16.04 |
33.24 |
51.75 |
|
1:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:38 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
11:46 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Medley Herrar, Finaler 9 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Granberg |
2005 |
Burträsk Simpolare |
|
25.92 |
54.34 |
1:30.03 |
|
1:55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Theo Ylipää |
2004 |
Luleå Simsällskap |
|
19.94 |
42.57 |
1:11.57 |
|
1:32.83 |
|
2 |
Magnus Lindström |
2004 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
20.69 |
45.04 |
1:12.80 |
|
1:34.26 |
|
3 |
William Lundmark |
2004 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
24.63 |
53.46 |
1:26.85 |
|
1:50.21 |
|
- |
Hubert Eriksson |
2004 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ji An Wang |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
17.41 |
38.88 |
1:03.74 |
|
1:26.08 |
|
2 |
Emil Ulander |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
23.48 |
48.99 |
1:17.89 |
|
1:40.97 |
|
3 |
Karl-Axel Waller |
2003 |
Burträsk Simpolare |
|
20.67 |
46.78 |
1:18.69 |
|
1:42.63 |
|
4 |
Ville Kieri |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
20.76 |
44.99 |
1:20.66 |
|
1:46.54 |
|
5 |
Sam Lundgren |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
24.21 |
54.22 |
1:26.41 |
|
1:49.76 |
|
- |
Elias Johansson |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:46 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
11:54 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:54 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
12:36 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 4X50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
12:36 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
12:36 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
12:36 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
12:37 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 4X25m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
12:37 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
12:37 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 4X25m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
12:37 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
12:41 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
12:41 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
16:10 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ji An Wang |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
20.44 |
43.28 |
1:07.57 |
|
1:30.69 |
|
2 |
Emil Ulander |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
24.06 |
48.69 |
1:15.12 |
|
1:38.44 |
|
3 |
Karl-Axel Waller |
2003 |
Burträsk Simpolare |
|
22.79 |
49.02 |
1:16.06 |
|
1:42.34 |
|
4 |
Ville Kieri |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
22.87 |
49.79 |
1:16.91 |
|
1:43.74 |
|
5 |
Sam Lundgren |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
27.91 |
59.40 |
1:29.44 |
|
1:59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Lundmark |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
22.56 |
46.43 |
1:35.09 |
|
1:35.09 |
|
2 |
Anton Krogh-Vennemo |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
23.58 |
48.26 |
1:14.05 |
|
1:37.61 |
|
3 |
Lucas Devismes |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
23.64 |
50.14 |
1:17.33 |
|
1:42.72 |
|
4 |
David Öhman |
2002 |
Piteå Sim |
|
24.15 |
50.55 |
1:43.66 |
|
1:43.66 |
|
5 |
Olle Ferm |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
25.48 |
51.50 |
1:20.38 |
|
1:44.56 |
|
6 |
Sebastian Karlsson |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
26.02 |
52.78 |
1:23.39 |
|
1:49.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Viklund |
1998 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
15.93 |
33.45 |
52.86 |
|
1:12.28 |
|
2 |
Erik Viklund |
1998 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
17.27 |
35.91 |
56.29 |
|
1:15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valtteri Viitanen |
1993 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
17.31 |
35.37 |
54.87 |
|
1:14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
16:10 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
16:34 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sabina Alman |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
21.20 |
46.71 |
1:12.64 |
|
1:38.49 |
|
2 |
Thea Markström |
2003 |
Bureå Simsällskap |
|
24.75 |
54.28 |
1:24.06 |
|
1:53.41 |
|
3 |
Hanna Lindqvist |
2003 |
Bureå Simsällskap |
|
25.82 |
55.71 |
1:26.41 |
|
1:54.88 |
|
4 |
Linnea Isaksson |
2003 |
Bodens BK Simklubb |
|
24.80 |
53.33 |
1:23.86 |
|
1:55.47 |
|
5 |
Othilia Broman |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
26.56 |
58.11 |
1:32.12 |
|
2:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Lundberg |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
20.06 |
43.12 |
1:06.58 |
|
1:30.65 |
|
2 |
Märta Lindström |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
19.69 |
44.75 |
1:09.24 |
|
1:34.73 |
|
3 |
Alva Gonzalez-Glanberg |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
20.67 |
44.97 |
1:11.04 |
|
1:35.83 |
|
4 |
Elida Hansson |
2002 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
20.81 |
45.32 |
1:11.19 |
|
1:36.37 |
|
5 |
Astrid Lövgren |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
21.87 |
46.94 |
1:12.94 |
|
1:38.32 |
|
6 |
Lisa Bäcklund |
2002 |
Piteå Sim |
|
21.86 |
47.32 |
1:13.99 |
|
1:40.06 |
|
7 |
Tina Ylipää |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
21.89 |
47.98 |
1:14.51 |
|
1:42.46 |
|
8 |
Tuva Larsson |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
22.25 |
49.14 |
1:15.93 |
|
1:43.26 |
|
9 |
Moa Seppälä-Innala |
2002 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
23.99 |
50.87 |
1:18.68 |
|
1:46.48 |
|
10 |
Maria Brännmark |
2002 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
23.38 |
51.12 |
1:19.18 |
|
1:49.06 |
|
11 |
Wilma Wenden |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
23.99 |
51.78 |
1:20.90 |
|
1:49.21 |
|
12 |
Milla Degerman |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
23.47 |
50.58 |
1:20.28 |
|
1:49.67 |
|
13 |
Sandra Engström |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
23.74 |
52.61 |
1:23.48 |
|
1:53.78 |
|
14 |
Elvira Andersson |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
23.69 |
55.48 |
1:25.66 |
|
1:57.47 |
|
15 |
Lova Bergmark |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
26.32 |
58.42 |
1:30.88 |
|
2:03.63 |
|
16 |
Nellie Holmlund |
2002 |
Byske Simklubb |
|
25.70 |
57.87 |
1:30.63 |
|
2:04.23 |
|
- |
Eliza Happonen |
2002 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Moa Gustavsson |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
19.16 |
41.02 |
1:04.30 |
|
1:28.05 |
|
2 |
Sarah Jonsson |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
19.76 |
42.09 |
1:05.98 |
|
1:30.30 |
|
3 |
Alva Nilsson |
2000 |
Burträsk Simpolare |
|
19.71 |
20.31 |
42.49 |
|
1:31.03 |
|
4 |
Sara Brännström |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
21.08 |
44.70 |
1:10.10 |
|
1:34.99 |
|
5 |
Moa Kitti |
2000 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
20.54 |
45.52 |
1:11.58 |
|
1:38.85 |
|
6 |
Tova Rasmuson |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
21.96 |
47.40 |
1:14.29 |
|
1:39.07 |
|
7 |
Ebba Lundström |
2001 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
22.29 |
47.84 |
1:14.47 |
|
1:41.02 |
|
8 |
Petra Andersson |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
22.27 |
48.87 |
1:15.42 |
|
1:42.39 |
|
9 |
Sanna Hedebäck |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
22.08 |
48.75 |
1:15.23 |
|
1:42.74 |
|
10 |
Josefin Åström |
2000 |
Byske Simklubb |
|
23.21 |
49.68 |
1:18.95 |
|
1:48.54 |
|
11 |
Sussi Tedestedt |
2001 |
Burträsk Simpolare |
|
23.04 |
52.00 |
1:20.62 |
|
1:48.93 |
|
12 |
Erika Lindström |
2000 |
Burträsk Simpolare |
|
23.94 |
51.56 |
1:21.28 |
|
1:49.65 |
|
13 |
Inga-Maarit Viitanen |
2001 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
23.67 |
50.92 |
1:20.22 |
|
1:50.06 |
|
14 |
Alva Lundmark |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
24.51 |
53.49 |
1:22.99 |
|
1:52.21 |
|
15 |
Naimi Sandström |
2001 |
Byske Simklubb |
|
26.12 |
58.66 |
1:32.27 |
|
2:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Forsberg |
1998 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
21.05 |
46.17 |
1:13.08 |
|
1:39.35 |
|
2 |
Julia Forsgren |
1998 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
22.09 |
47.93 |
1:14.38 |
|
1:41.73 |
|
3 |
Emmy Johanssen |
1999 |
Byske Simklubb |
|
23.61 |
52.54 |
1:21.62 |
|
1:50.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Angelina Isaksson |
1997 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
20.29 |
45.39 |
1:11.57 |
|
1:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
16:34 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
16:55 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
16:55 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
16:55 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
16:55 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
16:55 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Krogh-Vennemo |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
46.79 |
1:39.66 |
2:39.89 |
|
3:25.76 |
|
2 |
Lucas Devismes |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
56.24 |
1:55.61 |
2:50.40 |
|
3:34.89 |
|
- |
Marcus Lundmark |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Olle Ferm |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Katmuk |
2000 |
Piteå Sim |
|
32.17 |
1:13.60 |
2:04.77 |
|
2:46.50 |
|
2 |
Marios Johansson |
2001 |
Piteå Sim |
|
43.64 |
1:32.61 |
2:28.94 |
|
3:08.70 |
|
3 |
Alfred Wikström |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
51.39 |
1:39.59 |
2:36.41 |
|
3:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Viklund |
1998 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
32.20 |
1:14.53 |
2:03.32 |
|
2:42.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valtteri Viitanen |
1993 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
32.13 |
1:12.73 |
1:57.77 |
|
2:36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
16:55 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
17:00 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Lundberg |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
18.60 |
40.22 |
1:04.29 |
|
1:27.64 |
|
2 |
Tina Ylipää |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
19.08 |
42.93 |
1:07.76 |
|
1:34.47 |
|
3 |
Elida Hansson |
2002 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
18.34 |
42.80 |
1:09.50 |
|
1:36.69 |
|
4 |
Wilma Wenden |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
21.29 |
49.79 |
1:18.66 |
|
1:48.09 |
|
5 |
Astrid Lövgren |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
21.72 |
48.61 |
1:18.90 |
|
1:49.33 |
|
6 |
Nellie Holmlund |
2002 |
Byske Simklubb |
|
22.17 |
50.96 |
1:20.97 |
|
1:51.55 |
|
- |
Elvira Andersson |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Ruth Risberg |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Brännström |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
17.63 |
38.60 |
1:00.70 |
|
1:23.40 |
|
2 |
Alva Nilsson |
2000 |
Burträsk Simpolare |
|
18.34 |
41.02 |
1:04.95 |
|
1:26.73 |
|
3 |
Moa Kitti |
2000 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
20.75 |
45.04 |
1:09.87 |
|
1:35.90 |
|
4 |
Petra Andersson |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
19.56 |
44.05 |
1:11.39 |
|
1:38.17 |
|
5 |
Emelie Lindgren Åsen |
2000 |
Burträsk Simpolare |
|
19.97 |
46.31 |
1:12.81 |
|
1:40.85 |
|
6 |
Iza Bergwall |
2001 |
Piteå Sim |
|
19.98 |
45.57 |
1:12.60 |
|
1:42.59 |
|
7 |
Sanna Hedebäck |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
21.43 |
47.33 |
1:15.25 |
|
1:43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emmy Johanssen |
1999 |
Byske Simklubb |
|
20.38 |
46.99 |
1:14.61 |
|
1:43.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
17:00 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
17:05 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
|
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
17:05 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
17:34 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 4X50m Medley Damer, Finaler 13 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
17:34 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
17:37 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 4X50m Medley Herrar, Finaler 13 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
17:37 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
17:42 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 4X50m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Skellefteå Sim Herrar |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
3:06.61 |
|
|
Lucas Devismes |
2002 |
|
|
24.05 |
48.66 |
|
|
48.66 |
|
|
Emil Ulander |
2003 |
|
|
25.05 |
53.45 |
|
|
1:42.11 |
|
|
Marcus Lundmark |
2002 |
|
|
20.43 |
45.94 |
|
|
2:28.05 |
|
|
Olle Ferm |
2002 |
|
|
18.25 |
38.56 |
|
|
3:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
17:42 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
17:47 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 4X50m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
17:47 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
17:52 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 4X50m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
17:52 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
09:40 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 50m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre |
|
Gren 28, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
09:40 |
|
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
09:40 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
|
Gren 29, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
09:40 |
|
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
09:53 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Ulander |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
44.42 |
1:36.55 |
2:28.88 |
|
3:18.58 |
|
2 |
Sam Lundgren |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
46.91 |
1:38.87 |
2:33.13 |
|
3:21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Lundmark |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
39.66 |
1:23.75 |
2:06.27 |
|
2:47.27 |
|
2 |
Olle Ferm |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
40.24 |
1:27.27 |
2:16.19 |
|
3:01.69 |
|
3 |
David Öhman |
2002 |
Piteå Sim |
|
40.72 |
1:29.52 |
2:19.21 |
|
3:07.61 |
|
4 |
Anton Krogh-Vennemo |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
42.70 |
1:32.54 |
2:23.49 |
|
3:12.06 |
|
5 |
Lucas Devismes |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
41.00 |
1:30.84 |
2:23.90 |
|
3:12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Katmuk |
2000 |
Piteå Sim |
|
30.92 |
1:07.78 |
1:46.11 |
|
2:23.83 |
|
2 |
Robin Ulander |
2001 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
33.77 |
1:13.35 |
1:54.81 |
|
2:33.49 |
|
3 |
Rasmus Andreasson |
2000 |
Luleå Simsällskap |
|
35.12 |
1:15.42 |
1:57.53 |
|
2:38.02 |
|
4 |
Marios Johansson |
2001 |
Piteå Sim |
|
35.34 |
1:16.54 |
1:59.76 |
|
2:38.37 |
|
5 |
Alfred Wikström |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
40.08 |
2:11.99 |
|
|
2:56.67 |
|
6 |
Edvin Johnsson |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
40.66 |
1:28.27 |
2:16.78 |
|
3:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Viklund |
1998 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
28.98 |
1:03.61 |
1:40.96 |
|
2:16.46 |
|
2 |
Konstantinos Johansson |
1998 |
Piteå Sim |
|
29.80 |
1:04.21 |
1:41.54 |
|
2:17.74 |
|
3 |
Mattias Jonsson |
1999 |
Piteå Sim |
|
33.82 |
1:12.15 |
1:52.11 |
|
2:31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
09:53 |
|
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
09:59 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Olsson |
2004 |
Bureå Simsällskap |
|
20.74 |
|
|
|
44.72 |
|
2 |
Tuva Lakso |
2004 |
Piteå Sim |
|
20.62 |
|
|
|
48.06 |
|
- |
Tess Lindberg |
2004 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
09:59 |
|
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
10:01 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
|
Gren 32, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:01 |
|
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
10:38 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Lundberg |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
1:13.54 |
2:33.12 |
3:53.61 |
|
5:13.59 |
|
2 |
Tina Ylipää |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
1:19.40 |
2:49.38 |
4:19.66 |
|
5:48.31 |
|
3 |
Elida Hansson |
2002 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
1:24.11 |
2:59.92 |
4:37.89 |
|
6:09.93 |
|
4 |
Märta Lindström |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
2:40.21 |
4:20.05 |
5:56.35 |
|
6:16.31 |
|
5 |
Astrid Lövgren |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
1:34.33 |
3:20.78 |
5:06.26 |
|
6:42.14 |
|
6 |
Lova Bergmark |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
2:02.24 |
5:08.62 |
|
|
6:54.55 |
|
7 |
Wilma Wenden |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
1:37.28 |
3:29.17 |
5:20.28 |
|
7:03.34 |
|
8 |
Ruth Risberg |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
1:45.48 |
3:45.65 |
5:42.89 |
|
7:32.95 |
|
9 |
Elvira Andersson |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
1:41.94 |
4:42.60 |
|
|
7:38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Brännström |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
1:12.86 |
2:32.02 |
3:51.70 |
|
5:09.96 |
|
2 |
Moa Gustavsson |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
1:17.22 |
2:43.26 |
4:09.98 |
|
5:32.70 |
|
3 |
Alva Nilsson |
2000 |
Burträsk Simpolare |
|
1:16.51 |
2:45.36 |
4:14.84 |
|
5:41.02 |
|
4 |
Sanna Hedebäck |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
1:23.63 |
2:54.15 |
4:24.80 |
|
5:51.61 |
|
5 |
Emelie Lindgren Åsen |
2000 |
Burträsk Simpolare |
|
1:25.07 |
2:58.66 |
4:33.74 |
|
6:03.18 |
|
6 |
Petra Andersson |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
1:24.18 |
2:59.10 |
4:33.15 |
|
6:04.22 |
|
7 |
Erika Lindström |
2000 |
Burträsk Simpolare |
|
1:26.77 |
3:05.01 |
4:43.72 |
|
6:18.71 |
|
8 |
Sussi Tedestedt |
2001 |
Burträsk Simpolare |
|
1:28.66 |
3:08.19 |
4:45.76 |
|
6:19.21 |
|
9 |
Alva Lundmark |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
2:21.87 |
5:44.21 |
|
|
6:28.86 |
|
- |
Ebba Lundström |
2001 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Stenberg |
1999 |
Piteå Sim |
|
1:11.65 |
2:29.87 |
3:48.70 |
|
5:05.77 |
|
2 |
Emmy Johanssen |
1999 |
Byske Simklubb |
|
1:27.24 |
3:02.21 |
4:36.90 |
|
6:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Angelina Isaksson |
1997 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
1:18.87 |
2:52.18 |
5:15.34 |
|
6:01.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:38 |
|
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
10:52 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ji An Wang |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
16.18 |
34.39 |
54.83 |
|
1:15.22 |
|
2 |
Emil Ulander |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
19.50 |
42.09 |
1:05.49 |
|
1:28.09 |
|
3 |
Karl-Axel Waller |
2003 |
Burträsk Simpolare |
|
19.41 |
40.73 |
1:04.80 |
|
1:29.31 |
|
4 |
Sam Lundgren |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
20.58 |
43.51 |
1:30.70 |
|
1:30.70 |
|
5 |
Ville Kieri |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
20.21 |
44.23 |
1:10.25 |
|
1:36.29 |
|
6 |
Elias Johansson |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
23.51 |
51.90 |
1:23.79 |
|
1:51.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Lundmark |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
17.77 |
38.25 |
58.67 |
|
1:17.97 |
|
2 |
Olle Ferm |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
18.48 |
40.05 |
1:02.50 |
|
1:23.34 |
|
3 |
Lucas Devismes |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
18.84 |
41.29 |
1:04.39 |
|
1:25.30 |
|
4 |
Anton Krogh-Vennemo |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
19.69 |
41.73 |
1:03.97 |
|
1:25.55 |
|
5 |
David Öhman |
2002 |
Piteå Sim |
|
20.03 |
42.08 |
1:05.30 |
|
1:27.21 |
|
6 |
Erik Björnfot |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
19.78 |
42.85 |
1:35.22 |
|
1:35.22 |
|
7 |
Jesper Åström |
2002 |
Byske Simklubb |
|
23.12 |
52.33 |
1:24.65 |
|
1:59.39 |
|
8 |
Marcus Snäll |
2002 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
25.36 |
58.15 |
1:35.48 |
|
2:11.37 |
|
- |
Sebastian Karlsson |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 34, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Viklund |
1998 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
13.79 |
28.84 |
44.44 |
|
59.43 |
|
2 |
Isak Viklund |
1998 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
14.20 |
30.15 |
46.71 |
|
1:03.06 |
|
3 |
Konstantinos Johansson |
1998 |
Piteå Sim |
|
14.34 |
29.82 |
46.67 |
|
1:03.48 |
|
4 |
Mattias Jonsson |
1999 |
Piteå Sim |
|
15.03 |
32.35 |
50.26 |
|
1:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:52 |
|
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
11:02 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Medley Damer, Finaler 9 år och yngre |
|
Gren 35, 100m Medley Damer, Finaler 10 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuva Lakso |
2004 |
Piteå Sim |
|
21.23 |
46.55 |
1:12.47 |
|
1:34.20 |
|
2 |
Agnes Olsson |
2004 |
Bureå Simsällskap |
|
21.70 |
46.88 |
1:16.98 |
|
1:37.98 |
|
3 |
Alva Andersson |
2004 |
Luleå Simsällskap |
|
21.38 |
44.77 |
1:16.08 |
|
1:40.03 |
|
- |
Tess Lindberg |
2004 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sabina Alman |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
18.08 |
40.86 |
1:07.61 |
|
1:27.09 |
|
2 |
Hanna Lindqvist |
2003 |
Bureå Simsällskap |
|
21.83 |
45.49 |
1:17.62 |
|
1:40.74 |
|
3 |
Thea Markström |
2003 |
Bureå Simsällskap |
|
22.87 |
47.72 |
1:18.21 |
|
1:41.86 |
|
4 |
Fiona Marklund |
2003 |
Piteå Sim |
|
28.57 |
57.64 |
1:27.65 |
|
1:52.39 |
|
5 |
Linnea Isaksson |
2003 |
Bodens BK Simklubb |
|
23.08 |
55.47 |
1:25.76 |
|
1:52.77 |
|
6 |
Othilia Broman |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
25.16 |
55.28 |
1:28.52 |
|
1:57.81 |
|
- |
Tove Öhrling |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:02 |
|
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
11:35 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:35 |
|
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
11:43 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 4X50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:43 |
|
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
11:43 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 4X50m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:43 |
|
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
11:47 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 4X25m Frisim Mixed, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Luleå SS Mix [2004] |
2004 |
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Alice Lundström |
2004 |
|
|
17.45 |
|
|
|
17.45 |
|
|
Thea Johnsson |
2005 |
|
|
20.58 |
|
|
|
38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:47 |
|
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
11:51 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 11 - 12 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:51 |
|
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
15:02 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
15:02 |
|
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
15:22 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sabina Alman |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
21.24 |
45.11 |
1:08.81 |
|
1:31.36 |
|
2 |
Thea Markström |
2003 |
Bureå Simsällskap |
|
22.08 |
1:13.30 |
|
|
1:36.91 |
|
3 |
Hanna Lindqvist |
2003 |
Bureå Simsällskap |
|
24.01 |
49.88 |
1:16.18 |
|
1:39.63 |
|
4 |
Fiona Marklund |
2003 |
Piteå Sim |
|
26.14 |
55.10 |
1:25.39 |
|
1:52.59 |
|
5 |
Tove Öhrling |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
26.82 |
57.43 |
1:28.19 |
|
1:55.15 |
|
6 |
Othilia Broman |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
27.58 |
1:00.05 |
1:34.73 |
|
2:04.52 |
|
7 |
Linnea Isaksson |
2003 |
Bodens BK Simklubb |
|
29.35 |
1:02.43 |
1:34.27 |
|
2:08.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Lundberg |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
20.06 |
41.23 |
1:03.21 |
|
1:24.70 |
|
2 |
Tina Ylipää |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
20.16 |
41.26 |
1:03.53 |
|
1:24.86 |
|
3 |
Elida Hansson |
2002 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
20.50 |
42.45 |
1:05.09 |
|
1:26.86 |
|
4 |
Alva Gonzalez-Glanberg |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
20.45 |
43.25 |
1:06.75 |
|
1:29.22 |
|
5 |
Wilma Wenden |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
46.29 |
1:34.06 |
|
|
1:34.06 |
|
6 |
Astrid Lövgren |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
22.39 |
46.17 |
1:10.83 |
|
1:34.09 |
|
7 |
Tuva Larsson |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
22.17 |
46.74 |
1:12.18 |
|
1:37.14 |
|
8 |
Moa Seppälä-Innala |
2002 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
23.22 |
47.24 |
1:40.12 |
|
1:40.12 |
|
9 |
Lova Bergmark |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
24.51 |
49.93 |
1:41.47 |
|
1:41.47 |
|
10 |
Maria Brännmark |
2002 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
24.05 |
50.90 |
1:46.03 |
|
1:46.03 |
|
11 |
Ruth Risberg |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
25.43 |
54.23 |
1:26.21 |
|
1:55.52 |
|
12 |
Sandra Engström |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
26.58 |
56.62 |
1:27.87 |
|
1:55.69 |
|
13 |
Elvira Andersson |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
29.64 |
1:03.12 |
2:08.81 |
|
2:08.81 |
|
- |
Eliza Happonen |
2002 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 43, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Stenberg |
1999 |
Piteå Sim |
|
17.83 |
36.79 |
56.26 |
|
1:15.06 |
|
2 |
Emmy Johanssen |
1999 |
Byske Simklubb |
|
22.32 |
46.19 |
1:10.09 |
|
1:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felicia Nilsson |
1997 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
17.67 |
36.81 |
56.05 |
|
1:15.39 |
|
2 |
Olivia Forsberg |
1996 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
21.77 |
45.53 |
1:10.16 |
|
1:33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
15:22 |
|
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
15:36 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ji An Wang |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
20.22 |
43.61 |
1:08.54 |
|
1:33.59 |
|
2 |
Emil Ulander |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
23.71 |
51.70 |
1:20.00 |
|
1:46.82 |
|
3 |
Karl-Axel Waller |
2003 |
Burträsk Simpolare |
|
26.14 |
56.19 |
1:26.99 |
|
1:57.73 |
|
4 |
Sam Lundgren |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
27.85 |
59.37 |
1:31.71 |
|
2:04.88 |
|
5 |
Ville Kieri |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
27.01 |
1:00.95 |
1:38.14 |
|
2:15.42 |
|
- |
Elias Johansson |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Devismes |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
21.82 |
47.48 |
1:14.74 |
|
1:41.33 |
|
2 |
Anton Krogh-Vennemo |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
23.81 |
51.29 |
1:19.15 |
|
1:46.56 |
|
3 |
Olle Ferm |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
23.20 |
52.45 |
1:21.35 |
|
1:50.32 |
|
4 |
Marcus Lundmark |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
26.14 |
56.15 |
1:26.98 |
|
1:56.80 |
|
5 |
Sebastian Karlsson |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
27.74 |
58.89 |
1:30.54 |
|
2:01.54 |
|
6 |
Erik Björnfot |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
26.71 |
57.90 |
1:32.67 |
|
2:04.71 |
|
7 |
Marcus Snäll |
2002 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
29.66 |
1:04.38 |
1:40.32 |
|
2:18.35 |
|
- |
David Öhman |
2002 |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 44, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konstantinos Johansson |
1998 |
Piteå Sim |
|
16.96 |
37.35 |
58.93 |
|
1:21.29 |
|
2 |
Isak Viklund |
1998 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
18.04 |
38.85 |
1:01.67 |
|
1:25.64 |
|
3 |
Mattias Jonsson |
1999 |
Piteå Sim |
|
19.06 |
41.53 |
1:05.78 |
|
1:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
15:36 |
|
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
15:42 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
15:42 |
|
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
15:43 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
15:43 |
|
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
16:09 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Lundberg |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
39.12 |
1:25.44 |
2:16.56 |
|
2:53.91 |
|
2 |
Alva Gonzalez-Glanberg |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
41.38 |
1:29.82 |
2:23.03 |
|
3:02.56 |
|
3 |
Tina Ylipää |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
42.63 |
1:27.48 |
2:21.42 |
|
3:04.08 |
|
4 |
Elida Hansson |
2002 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
40.82 |
1:30.18 |
2:24.78 |
|
3:07.21 |
|
5 |
Eliza Happonen |
2002 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
41.24 |
1:30.77 |
2:27.97 |
|
3:12.65 |
|
6 |
Tuva Larsson |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
47.48 |
1:41.40 |
2:38.64 |
|
3:26.07 |
|
7 |
Wilma Wenden |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
47.65 |
2:42.44 |
|
|
3:29.66 |
|
8 |
Lova Bergmark |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
51.03 |
2:53.51 |
|
|
3:42.61 |
|
- |
Astrid Lövgren |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Elvira Andersson |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Ruth Risberg |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Brännström |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
39.08 |
1:22.95 |
2:15.15 |
|
2:52.69 |
|
2 |
Moa Gustavsson |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
41.56 |
1:28.06 |
2:16.90 |
|
2:56.62 |
|
3 |
Alva Nilsson |
2000 |
Burträsk Simpolare |
|
37.44 |
1:24.73 |
2:15.26 |
|
2:56.88 |
|
4 |
Moa Kitti |
2000 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
40.54 |
1:27.79 |
2:21.33 |
|
3:02.63 |
|
5 |
Petra Andersson |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
44.37 |
1:32.61 |
2:28.71 |
|
3:09.39 |
|
6 |
Sanna Hedebäck |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
48.63 |
1:38.07 |
2:32.34 |
|
3:15.80 |
|
7 |
Emelie Lindgren Åsen |
2000 |
Burträsk Simpolare |
|
45.11 |
1:33.24 |
2:33.86 |
|
3:18.00 |
|
8 |
Alva Lundmark |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
42.41 |
1:33.11 |
2:35.25 |
|
3:21.26 |
|
9 |
Erika Lindström |
2000 |
Burträsk Simpolare |
|
47.38 |
1:38.77 |
2:41.09 |
|
3:24.68 |
|
10 |
Sussi Tedestedt |
2001 |
Burträsk Simpolare |
|
42.77 |
1:40.73 |
2:45.18 |
|
3:31.67 |
|
11 |
Naimi Sandström |
2001 |
Byske Simklubb |
|
56.18 |
2:04.62 |
3:12.83 |
|
4:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Stenberg |
1999 |
Piteå Sim |
|
35.11 |
1:16.98 |
2:03.64 |
|
2:42.27 |
|
2 |
Emmy Johanssen |
1999 |
Byske Simklubb |
|
47.45 |
1:38.93 |
2:40.50 |
|
3:24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Angelina Isaksson |
1997 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
39.19 |
1:30.74 |
2:29.40 |
|
3:10.23 |
|
2 |
Olivia Forsberg |
1996 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
46.33 |
1:37.99 |
2:40.25 |
|
3:27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
16:09 |
|
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
16:16 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Lundmark |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
20.28 |
45.63 |
1:11.26 |
|
1:37.15 |
|
- |
Olle Ferm |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Katmuk |
2000 |
Piteå Sim |
|
15.82 |
34.29 |
54.51 |
|
1:17.46 |
|
- |
Marios Johansson |
2001 |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Viklund |
1998 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
14.27 |
31.60 |
49.99 |
|
1:08.98 |
|
2 |
Isak Viklund |
1998 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
14.73 |
31.96 |
51.81 |
|
1:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
16:16 |
|
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
16:20 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
|
Gren 49, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
16:20 |
|
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
16:25 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 50, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
|
Gren 50, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
16:25 |
|
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
|
|
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
|
|
Utskriftstid |
16:30 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 4X25m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
23 november 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
16:30 |
|