Tulokset Sum-Sim region 3, Stockholm
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Pass 3 Söndagen 9 november 2014 kl. 09.00
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region nr 3 |
|
Utskriftsdatum |
09 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Torvalla, Handen |
|
Utskriftstid |
09:35 |
|
|
Arrangör |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 november 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Ryggsim F 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Gordon |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.63 |
1:12.57 |
1:49.24 |
|
2:25.11 |
|
2 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.18 |
1:12.07 |
1:49.13 |
|
2:25.26 |
|
3 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.27 |
1:12.35 |
1:49.76 |
|
2:27.07 |
|
4 |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.66 |
1:13.39 |
1:51.75 |
|
2:29.13 |
|
5 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.54 |
1:13.59 |
1:52.67 |
|
2:29.97 |
|
6 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
37.27 |
1:15.43 |
1:53.04 |
|
2:30.82 |
|
7 |
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.60 |
1:13.47 |
1:52.68 |
|
2:32.71 |
|
8 |
Linneá Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.41 |
1:14.91 |
1:55.56 |
|
2:33.92 |
|
9 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.04 |
1:14.49 |
1:54.72 |
|
2:35.02 |
|
10 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.75 |
1:14.65 |
1:54.17 |
|
2:35.05 |
|
11 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
36.81 |
1:15.89 |
1:56.34 |
|
2:35.91 |
|
12 |
Astrid Hammar |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
36.52 |
1:16.05 |
1:57.10 |
|
2:36.07 |
|
13 |
Alba Croneborg |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.72 |
1:15.46 |
1:56.19 |
|
2:36.37 |
|
14 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
36.44 |
1:15.11 |
1:56.15 |
|
2:37.98 |
|
15 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.81 |
1:18.65 |
2:00.87 |
|
2:42.53 |
|
16 |
Elin Södersten |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.48 |
1:20.16 |
2:02.54 |
|
2:44.63 |
|
17 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
38.80 |
1:21.22 |
2:04.19 |
|
2:45.46 |
|
18 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
38.40 |
1:20.21 |
2:03.40 |
|
2:45.58 |
|
19 |
Gunnel Sköld |
2000 |
Täby Sim |
|
38.81 |
1:20.50 |
2:02.79 |
|
2:45.82 |
|
20 |
Andrea Grill |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.01 |
1:20.71 |
2:04.15 |
|
2:47.23 |
|
21 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.27 |
1:21.73 |
2:05.34 |
|
2:48.51 |
|
22 |
Sara Tillenius |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.23 |
1:22.18 |
2:06.54 |
|
2:50.35 |
|
23 |
Astrid Blomberg |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.91 |
1:25.11 |
2:11.27 |
|
2:54.14 |
|
24 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
41.02 |
1:26.28 |
2:12.30 |
|
2:58.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
09 november 2014 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
09:35 |
|