Resultater for STT Distancestævne 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
STT Efteraars distancestaevne |
|
Udskriftsdato |
25 oktober 2014 |
|
|
Stævne by |
Taastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
10:39 |
|
|
Arrangør |
STT |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Hager |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:16.90 |
2:39.43 |
4:03.15 |
|
5:17.79 |
|
2 |
Mathilde Laugesen |
2001 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
1:13.76 |
2:35.19 |
4:12.91 |
|
5:31.53 |
|
3 |
Sophie Gjelstrup |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
|
1:40.69 |
3:16.82 |
5:02.76 |
|
6:27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
25 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup |
Udskriftstidspunkt |
10:39 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
STT Efteraars distancestaevne |
|
Udskriftsdato |
25 oktober 2014 |
|
|
Stævne by |
Taastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:15 |
|
|
Arrangør |
STT |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
Søllerød Svømmeklub |
|
1:10.53 |
2:29.37 |
3:52.69 |
|
4:59.88 |
|
2 |
Andreas Vestergaard |
1999 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:09.27 |
2:27.51 |
3:59.08 |
|
5:04.35 |
|
3 |
August Bugge |
2000 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:18.61 |
2:44.02 |
4:12.23 |
|
5:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
25 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup |
Udskriftstidspunkt |
11:15 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
STT Efteraars distancestaevne |
|
Udskriftsdato |
25 oktober 2014 |
|
|
Stævne by |
Taastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:10 |
|
|
Arrangør |
STT |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
Greve Svømmeklub |
|
1:07.05 |
2:19.90 |
3:33.71 |
4:47.21 |
9:39.37 |
|
|
|
|
|
|
6:00.82 |
7:15.18 |
8:28.13 |
|
|
|
2 |
Benedikte Dam Hoffmann |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:12.94 |
2:28.90 |
3:45.53 |
5:02.38 |
10:09.18 |
|
|
|
|
|
|
6:19.41 |
7:36.84 |
8:54.50 |
|
|
|
3 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:15.04 |
2:33.48 |
3:50.70 |
5:07.98 |
10:12.05 |
|
|
|
|
|
|
6:23.82 |
7:39.79 |
8:56.34 |
|
|
|
4 |
Mathilde Laugesen |
2001 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
1:14.73 |
2:34.04 |
3:53.37 |
5:11.52 |
10:19.34 |
|
|
|
|
|
|
6:28.68 |
7:46.04 |
9:03.60 |
|
|
|
5 |
Josefine Nickelsen |
2001 |
Swim Team Tåstrup |
|
1:11.90 |
2:28.05 |
3:45.34 |
5:02.98 |
10:27.02 |
|
|
|
|
|
|
6:22.67 |
7:44.80 |
9:07.07 |
|
|
|
6 |
Victoria Vorm |
2001 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
1:14.82 |
2:34.58 |
3:54.74 |
5:14.67 |
10:32.81 |
|
|
|
|
|
|
6:34.54 |
7:53.90 |
9:13.87 |
|
|
|
7 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
Albertslund IF |
|
1:14.85 |
2:34.33 |
3:54.56 |
5:15.24 |
10:36.47 |
|
|
|
|
|
|
6:35.36 |
7:55.16 |
9:17.43 |
|
|
|
8 |
Xandra Huryn |
2001 |
Swim Team Tåstrup |
|
1:12.12 |
2:29.54 |
3:49.22 |
5:10.48 |
10:37.91 |
|
|
|
|
|
|
6:32.34 |
7:54.26 |
9:16.99 |
|
|
|
9 |
Charlotte Malberg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:16.85 |
2:38.01 |
4:00.25 |
5:22.54 |
10:48.52 |
|
|
|
|
|
|
6:45.67 |
8:07.89 |
9:29.35 |
|
|
|
10 |
Mathilde Kiilgaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:18.32 |
2:42.37 |
4:06.08 |
5:29.33 |
10:53.40 |
|
|
|
|
|
|
6:52.78 |
8:15.73 |
9:36.87 |
|
|
|
11 |
Sara Mortensen |
2001 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
1:17.53 |
2:41.25 |
4:05.12 |
5:27.76 |
10:54.76 |
|
|
|
|
|
|
6:49.17 |
8:11.94 |
9:35.19 |
|
|
|
12 |
Kathrine S. Jørgensen |
2002 |
Albertslund IF |
|
1:17.38 |
2:40.69 |
4:04.47 |
5:27.71 |
11:05.66 |
|
|
|
|
|
|
6:51.26 |
8:15.93 |
9:42.40 |
|
|
|
13 |
Alberte R. Jakobsen |
2001 |
Glostrup Svømme Klub |
|
1:16.18 |
2:40.61 |
4:05.78 |
5:29.95 |
11:07.27 |
|
|
|
|
|
|
6:55.52 |
8:20.02 |
9:45.68 |
|
|
|
14 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
1:17.77 |
2:39.73 |
4:03.15 |
5:27.15 |
11:10.95 |
|
|
|
|
|
|
6:51.54 |
8:17.92 |
9:44.79 |
|
|
|
15 |
Emilie Bast |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:19.04 |
2:43.46 |
4:09.35 |
5:35.06 |
11:14.68 |
|
|
|
|
|
|
7:00.38 |
8:25.67 |
9:51.20 |
|
|
|
16 |
Camilla Hougaard |
2002 |
Swim Team Tåstrup |
|
1:21.80 |
2:48.47 |
4:15.92 |
5:42.62 |
11:26.98 |
|
|
|
|
|
|
7:09.23 |
8:37.22 |
10:03.99 |
|
|
|
17 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
1:23.19 |
2:51.08 |
4:20.36 |
5:49.38 |
11:38.15 |
|
|
|
|
|
|
7:18.18 |
8:47.41 |
10:14.58 |
|
|
|
18 |
Silke Siff Larsson |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:22.72 |
2:51.06 |
4:18.79 |
5:46.60 |
11:39.27 |
|
|
|
|
|
|
7:15.20 |
8:44.13 |
10:12.76 |
|
|
|
19 |
Ida T Mose |
2002 |
Glostrup Svømme Klub |
|
1:18.72 |
2:46.45 |
4:17.17 |
5:46.89 |
11:47.52 |
|
|
|
|
|
|
7:18.10 |
8:49.70 |
10:20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
25 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup |
Udskriftstidspunkt |
12:10 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
STT Efteraars distancestaevne |
|
Udskriftsdato |
25 oktober 2014 |
|
|
Stævne by |
Taastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:52 |
|
|
Arrangør |
STT |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:07.46 |
2:18.92 |
3:31.43 |
4:44.96 |
18:15.26 |
|
|
|
|
|
|
5:58.55 |
7:11.86 |
8:25.68 |
9:39.69 |
|
|
|
|
|
|
|
10:53.72 |
12:08.10 |
13:22.94 |
14:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
15:51.97 |
17:05.18 |
|
|
|
|
2 |
Mads Skøde Hansen |
1999 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
1:10.12 |
2:24.96 |
3:39.03 |
4:54.27 |
18:48.45 |
|
|
|
|
|
|
6:10.12 |
7:26.05 |
8:42.11 |
9:58.34 |
|
|
|
|
|
|
|
11:13.81 |
12:30.51 |
13:46.51 |
15:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
16:19.09 |
17:35.98 |
|
|
|
|
3 |
Yukia Hansen |
2000 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
1:08.92 |
2:25.00 |
3:40.91 |
4:56.63 |
18:52.96 |
|
|
|
|
|
|
6:13.55 |
7:29.38 |
8:45.53 |
10:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
11:17.00 |
12:33.90 |
13:51.59 |
15:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
16:25.66 |
17:42.51 |
|
|
|
|
4 |
Rasmus Langvad |
2000 |
Glostrup Svømme Klub |
|
1:10.55 |
2:27.97 |
3:45.77 |
5:03.52 |
19:32.44 |
|
|
|
|
|
|
6:22.02 |
7:40.46 |
8:58.02 |
10:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
11:31.66 |
12:53.14 |
14:13.84 |
15:34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
16:55.00 |
18:14.99 |
|
|
|
|
5 |
Marcus Højengaard |
1999 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:10.68 |
2:27.72 |
3:46.11 |
5:04.72 |
19:33.26 |
|
|
|
|
|
|
6:23.45 |
7:42.51 |
9:01.99 |
10:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
11:40.90 |
13:00.40 |
14:20.25 |
15:40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
17:00.45 |
18:20.08 |
|
|
|
|
6 |
Daniel Dyrved |
2000 |
Glostrup Svømme Klub |
|
1:11.66 |
2:29.09 |
3:47.14 |
5:05.76 |
19:38.71 |
|
|
|
|
|
|
6:24.94 |
7:43.51 |
9:03.95 |
10:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
11:43.36 |
13:03.25 |
14:23.52 |
15:43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
17:03.10 |
18:22.20 |
|
|
|
|
7 |
Sipan Kawiani |
2000 |
Swim Team Tåstrup |
|
1:07.73 |
2:22.68 |
3:39.38 |
4:57.63 |
19:57.64 |
|
|
|
|
|
|
6:16.60 |
7:36.06 |
8:57.62 |
10:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
11:39.81 |
13:02.65 |
14:26.53 |
15:49.26 |
|
|
|
|
|
|
|
17:53.30 |
|
|
|
|
|
8 |
Victor N Andersen |
2000 |
Glostrup Svømme Klub |
|
1:13.19 |
2:31.99 |
3:52.06 |
5:13.25 |
20:11.38 |
|
|
|
|
|
|
6:35.41 |
7:57.31 |
9:19.32 |
10:42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
12:04.79 |
13:27.16 |
14:49.34 |
16:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
17:33.78 |
18:55.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
25 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup |
Udskriftstidspunkt |
12:52 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
STT Efteraars distancestaevne |
|
Udskriftsdato |
25 oktober 2014 |
|
|
Stævne by |
Taastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
13:35 |
|
|
Arrangør |
STT |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Hager |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:12.87 |
2:28.41 |
3:43.17 |
|
4:56.18 |
|
2 |
Delphine Møller |
1999 |
Herlev Svømning |
|
1:09.06 |
2:22.91 |
3:50.25 |
|
5:10.55 |
|
3 |
Silje Krarup |
1998 |
Herlev Svømning |
|
1:15.16 |
2:37.14 |
3:59.12 |
|
5:20.40 |
|
4 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:16.39 |
2:41.69 |
4:04.99 |
|
5:27.89 |
|
5 |
Sophie Gjelstrup |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
|
1:20.62 |
2:46.92 |
4:14.57 |
|
5:40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
25 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup |
Udskriftstidspunkt |
13:35 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
STT Efteraars distancestaevne |
|
Udskriftsdato |
25 oktober 2014 |
|
|
Stævne by |
Taastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
14:05 |
|
|
Arrangør |
STT |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Vestergaard |
1999 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:02.94 |
2:10.05 |
3:17.92 |
|
4:24.16 |
|
2 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
Søllerød Svømmeklub |
|
1:04.45 |
2:13.34 |
3:22.66 |
|
4:30.76 |
|
3 |
August Bugge |
2000 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:09.34 |
2:22.06 |
3:35.78 |
|
4:49.14 |
|
4 |
Frederik Lund |
2000 |
Gentofte Svømme Klub |
|
1:10.75 |
2:27.38 |
3:43.68 |
|
4:57.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
25 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup |
Udskriftstidspunkt |
14:05 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
STT Efteraars distancestaevne |
|
Udskriftsdato |
25 oktober 2014 |
|
|
Stævne by |
Taastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
14:10 |
|
|
Arrangør |
STT |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
Greve Svømmeklub |
|
32.49 |
1:11.13 |
1:52.11 |
|
2:34.20 |
|
2 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
37.19 |
1:18.09 |
1:57.88 |
|
2:38.48 |
|
3 |
Silje Krarup |
1998 |
Herlev Svømning |
|
39.43 |
1:26.31 |
2:15.28 |
|
3:04.19 |
|
4 |
Benedikte Dam Hoffmann |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
40.47 |
1:28.04 |
2:18.98 |
|
3:09.30 |
|
5 |
Charlotte Malberg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
44.34 |
1:33.98 |
2:23.27 |
|
3:09.49 |
|
6 |
Mathilde Kiilgaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
41.00 |
1:27.98 |
2:20.46 |
|
3:11.35 |
|
7 |
Emilie Bast |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
44.75 |
1:33.05 |
2:24.59 |
|
3:14.13 |
|
8 |
Silke Siff Larsson |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
44.83 |
1:35.53 |
2:27.53 |
|
3:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
25 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup |
Udskriftstidspunkt |
14:10 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
STT Efteraars distancestaevne |
|
Udskriftsdato |
25 oktober 2014 |
|
|
Stævne by |
Taastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
14:15 |
|
|
Arrangør |
STT |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
34.38 |
1:16.08 |
1:59.45 |
|
2:41.95 |
|
2 |
Marcus Højengaard |
1999 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
36.08 |
1:19.37 |
2:05.20 |
|
2:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
25 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup |
Udskriftstidspunkt |
14:15 |
|