Resultat för STT Distancestævne 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efteraars distancestaevne | Udskriftsdato | 25 oktober 2014 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2014 |
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.94 | 2:10.05 | 3:17.92 | 4:24.16 | |||
2 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 1:04.45 | 2:13.34 | 3:22.66 | 4:30.76 | |||
3 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.34 | 2:22.06 | 3:35.78 | 4:49.14 | |||
4 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.75 | 2:27.38 | 3:43.68 | 4:57.44 | |||
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:09.17 | 2:18.83 | 3:29.68 | 4:39.29 | |||
2 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.66 | 2:22.94 | 3:38.57 | 4:52.62 | |||
3 | Hugin Næs Lave | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.65 | 2:26.39 | 3:42.01 | 4:56.50 | |||
4 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.87 | 2:30.09 | 3:46.37 | 4:59.12 | |||
5 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.17 | 2:27.71 | 3:45.33 | 5:01.87 | |||
6 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:11.01 | 2:27.84 | 3:46.41 | 5:03.18 | |||
7 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.68 | 2:29.07 | 3:47.56 | 5:05.20 | |||
8 | Oliver Grunnet | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:15.59 | 2:36.61 | 3:57.81 | 5:17.86 | |||
9 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.31 | 2:38.90 | 4:01.75 | 5:23.52 | |||
10 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:15.74 | 2:39.26 | 4:04.35 | 5:25.86 | |||
11 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.94 | 2:44.78 | 4:10.43 | 5:31.33 | |||
12 | Mathias Nørskov | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:17.20 | 2:42.86 | 4:09.23 | 5:31.38 | |||
13 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 1:21.11 | 2:46.58 | 4:11.81 | 5:32.61 | |||
14 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 1:19.92 | 2:46.45 | 4:11.14 | 5:34.65 | |||
15 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.64 | 2:46.46 | 4:14.26 | 5:41.08 | |||
16 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.70 | 5:47.10 | |||||
17 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.13 | 2:50.95 | 4:20.65 | 5:49.73 | |||
18 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 1:26.12 | 2:56.68 | 4:28.06 | 5:58.39 | |||
19 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:24.19 | 2:55.59 | 4:26.90 | 6:00.91 | |||
20 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:23.85 | 2:58.31 | 4:34.54 | 6:07.49 | |||
21 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 1:24.24 | 2:59.37 | 4:35.98 | 6:08.54 | |||
22 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 1:23.72 | 2:58.06 | 4:39.01 | 6:18.24 | |||
23 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:29.66 | 3:07.45 | 4:43.88 | 6:20.68 | |||
24 | Max Albrecten | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:27.84 | 3:08.67 | 4:53.61 | 6:31.77 | |||
25 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:34.09 | 3:16.39 | 4:57.94 | 6:36.18 | |||
26 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:39.88 | 3:27.48 | 5:16.17 | 7:01.99 | |||
27 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:43.22 | 3:36.40 | 5:29.30 | 7:10.94 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:05 |