Resultater for STT Efterårsstævne 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.28 | 1:13.53 | |||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.43 | 1:20.91 | |||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.41 | 1:23.76 | |||||
4 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.59 | 1:29.44 | |||||
5 | Marius Larsen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.04 | 1:29.49 | |||||
6 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.96 | 1:30.59 | |||||
7 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 45.10 | 1:32.04 | |||||
8 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 46.55 | 1:32.87 | |||||
9 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.93 | 1:33.23 | |||||
10 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.63 | 1:33.59 | |||||
11 | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 46.44 | 1:34.66 | |||||
12 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 1:43.18 | ||||||
13 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:45.06 | 1:45.06 | |||||
14 | Rasmus Hammer Dohnn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 51.95 | 1:46.93 | |||||
15 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 53.11 | 1:49.45 | |||||
16 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.37 | 1:51.04 | |||||
17 | Villads Cowan | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 53.25 | 1:51.33 | |||||
18 | Marco Mönkemöller | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 53.81 | 1:53.44 | |||||
19 | Ikaros Volianitis | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 56.34 | 1:55.10 | |||||
20 | Mikkel Hoffmann | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:02.94 | 2:02.94 | |||||
21 | Sebastian Mørck Gjeraa | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:00.68 | 2:08.46 | |||||
22 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:06.51 | 2:13.59 | |||||
- | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Mikkel Toft Ottosen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | EFB v. 50m | |||||
- | Oliver Madsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | EFB v. 25m | |||||
- | Vilhelm Hørring Riegels | 2003 | Albertslund IF | DSQ | Ej berøring v. 50m | |||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.87 | 1:10.56 | |||||
2 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 36.02 | 1:15.39 | |||||
3 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.51 | 1:19.14 | |||||
4 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 38.34 | 1:20.03 | |||||
5 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.68 | 1:26.23 | |||||
6 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.42 | 1:27.14 | |||||
7 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 46.67 | 1:35.32 | |||||
8 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.47 | 1:36.11 | |||||
9 | Tobias Nielsen | 2002 | Albertslund IF | 50.11 | 1:42.58 | |||||
10 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 49.58 | 1:42.79 | |||||
11 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 51.16 | 1:47.77 | |||||
- | Rasmus Emil Paulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | EFB v. 50m | |||||
- | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | DSQ | EFB v. 25m | |||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 34.03 | 1:10.11 | |||||
2 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.59 | 1:14.51 | |||||
3 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 37.28 | 1:15.64 | |||||
4 | Phillip Søren Sommer | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.23 | 1:17.91 | |||||
5 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 40.59 | 1:23.42 | |||||
6 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 40.19 | 1:24.26 | |||||
7 | Mathias Petersen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 1:26.08 | ||||||
8 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 45.00 | 1:35.43 | |||||
- | Victor Thore Iversen | 1999 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:59 |