Results for STT Efterårsstævne 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:04.70 | 2:22.75 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 39.20 | 1:22.65 | |||||
2 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.78 | 1:25.56 | |||||
3 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Næstved IF | 41.87 | 1:28.00 | |||||
4 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 41.74 | 1:30.31 | |||||
4 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.46 | 1:30.31 | |||||
6 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.59 | 1:38.53 | |||||
7 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 50.11 | 1:42.40 | |||||
8 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 49.61 | 1:44.95 | |||||
9 | Sofie D. Boesen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 49.00 | 1:45.05 | |||||
10 | Rebecca Vorm | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.19 | 1:52.67 | |||||
11 | Patricia Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 52.29 | 1:53.14 | |||||
12 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.52 | 1:53.67 | |||||
13 | Anna Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.84 | 1:54.19 | |||||
14 | Freja Juul | 2005 | Næstved IF | 1:54.38 | ||||||
15 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 54.40 | 1:55.13 | |||||
16 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 53.63 | 1:56.03 | |||||
17 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.96 | 1:59.08 | |||||
18 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 55.09 | 2:00.03 | |||||
19 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 53.08 | 2:00.67 | |||||
20 | Signe Bjerre | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.17 | 2:01.82 | |||||
21 | Olivia Nielsen | 2005 | Næstved IF | 57.90 | 2:02.00 | |||||
22 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 56.50 | 2:03.23 | |||||
23 | Lærke Rammer Nielsen | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 56.99 | 2:03.63 | |||||
24 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.58 | 2:03.76 | |||||
25 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 57.03 | 2:06.65 | |||||
26 | Matha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.53 | 2:06.83 | |||||
27 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 57.83 | 2:06.96 | |||||
28 | Clara Brevald | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 55.98 | 2:08.44 | |||||
29 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 59.49 | 2:08.62 | |||||
30 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 2:13.88 | ||||||
31 | Mathilde Madsen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:08.53 | 2:25.01 | |||||
32 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:13.06 | 2:46.18 | |||||
- | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Ingrid Thougaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Afsæt fra bund 80m | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 34.68 | 1:11.45 | |||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.53 | 1:14.12 | |||||
3 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 35.65 | 1:14.23 | |||||
4 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.55 | 1:17.30 | |||||
5 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 36.04 | 1:17.97 | |||||
6 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 36.58 | 1:18.37 | |||||
7 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 38.54 | 1:21.04 | |||||
8 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.69 | 1:21.20 | |||||
9 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 39.32 | 1:23.93 | |||||
10 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 40.06 | 1:23.95 | |||||
11 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 38.15 | 1:24.41 | |||||
12 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 40.58 | 1:24.87 | |||||
13 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.17 | 1:25.85 | |||||
14 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.82 | 1:26.07 | |||||
15 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.94 | 1:28.13 | |||||
16 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 42.36 | 1:28.76 | |||||
17 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | Næstved IF | 42.17 | 1:30.59 | |||||
18 | Lucca Piel Høybye | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 42.56 | 1:33.19 | |||||
19 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 45.42 | 1:33.52 | |||||
20 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 42.33 | 1:33.57 | |||||
21 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.86 | 1:34.57 | |||||
22 | Maya Fenger | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 46.86 | 1:38.09 | |||||
23 | Ida Lerche Sloth | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 47.13 | 1:39.88 | |||||
24 | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 48.61 | 1:40.53 | |||||
25 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 13.97 | 1:41.95 | |||||
26 | Asta Ellermann-Kingombe | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 51.01 | 1:45.07 | |||||
27 | Emma Hass | 2004 | Næstved IF | 49.62 | 1:50.08 | |||||
28 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 52.67 | 1:51.39 | |||||
29 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 54.14 | 1:54.11 | |||||
30 | Mille Hansson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 52.54 | 1:57.20 | |||||
31 | Pil Normand | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 54.51 | 1:59.56 | |||||
32 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 53.11 | 1:59.92 | |||||
33 | Julie Ortved Gang | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.08 | 2:02.04 | |||||
34 | Tomine Vestergaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 58.25 | 2:03.81 | |||||
35 | Ida Olivarius | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 59.01 | 2:04.99 | |||||
36 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.29 | 2:08.21 | |||||
37 | Funda Serifovski | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 59.37 | 2:11.99 | |||||
- | Maya Nielsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Helena Bentien | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Marie Toft Christensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rikke Knudsen | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.58 | 1:03.22 | |||||
2 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.32 | 1:05.48 | |||||
3 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 31.21 | 1:05.50 | |||||
4 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.59 | 1:05.66 | |||||
5 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.07 | 1:06.92 | |||||
6 | Saga Hjartardottir | 1996 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.09 | 1:08.30 | |||||
7 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.02 | 1:08.41 | |||||
8 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | Solrød Svømmeklub | 33.55 | 1:08.99 | |||||
9 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 33.51 | 1:09.12 | |||||
10 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.10 | 1:09.55 | |||||
11 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 33.73 | 1:10.15 | |||||
12 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.85 | 1:10.55 | |||||
12 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 33.50 | 1:10.55 | |||||
14 | Cathrine Lauritsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 35.57 | 1:12.35 | |||||
15 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 35.49 | 1:12.48 | |||||
16 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 34.42 | 1:12.59 | |||||
17 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 34.95 | 1:12.70 | |||||
18 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | 34.91 | 1:12.86 | |||||
19 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.78 | 1:13.17 | |||||
20 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 35.75 | 1:13.49 | |||||
21 | Victoria Kappel | 2000 | Solrød Svømmeklub | 35.86 | 1:13.85 | |||||
22 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.41 | 1:14.13 | |||||
23 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.64 | 1:15.28 | |||||
24 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 36.41 | 1:15.29 | |||||
25 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 37.52 | 1:18.29 | |||||
26 | Sabrina Eriksen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.10 | 1:18.55 | |||||
27 | Emilie Larsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 36.84 | 1:19.25 | |||||
28 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | Næstved IF | 38.78 | 1:20.67 | |||||
29 | Veronica Lauridsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 39.20 | 1:21.30 | |||||
30 | Ann-Sofie Nickelsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 38.50 | 1:21.80 | |||||
31 | Emma Devantier | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 38.93 | 1:22.38 | |||||
32 | Nadia Diana Olsen | 2001 | Næstved IF | 38.40 | 1:22.59 | |||||
33 | Rikke Taul Thomsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.24 | 1:24.77 | |||||
34 | Agnete Heidensleben | 1999 | Swim Team Tåstrup | 39.92 | 1:25.40 | |||||
35 | Julie Hansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 39.66 | 1:25.59 | |||||
36 | Cecilie Zachariassen | 2001 | Næstved IF | 41.42 | 1:25.75 | |||||
37 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 41.44 | 1:26.08 | |||||
38 | Amalie Limose | 2000 | Solrød Svømmeklub | 39.28 | 1:26.41 | |||||
39 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 42.98 | 1:29.22 | |||||
40 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 44.29 | 1:32.49 | |||||
41 | Sara Henriksen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 42.92 | 1:33.84 | |||||
42 | Anna Larsen | 2002 | Næstved IF | 44.13 | 1:34.16 | |||||
- | Mette Nielsen | 2002 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Minna Juul | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:55 |