Resultater for STT Efterårsstævne 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag formiddag
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.05 | 1:26.54 | |||||
2 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.87 | 1:28.24 | |||||
3 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 44.92 | 1:33.74 | |||||
4 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 46.51 | 1:35.67 | |||||
5 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 46.93 | 1:41.06 | |||||
6 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 48.14 | 1:41.43 | |||||
7 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.53 | 1:43.28 | |||||
8 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.21 | 1:43.92 | |||||
9 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.07 | 1:44.06 | |||||
10 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 49.34 | 1:44.35 | |||||
11 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 50.09 | 1:45.46 | |||||
12 | Asta Andersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.86 | 1:48.81 | |||||
13 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 53.22 | 1:49.63 | |||||
14 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.34 | 1:50.56 | |||||
15 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 52.98 | 1:50.85 | |||||
16 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 51.99 | 1:52.16 | |||||
17 | Marie Toft Christensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 54.78 | 1:53.12 | |||||
18 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:53.68 | ||||||
19 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 54.47 | 1:55.92 | |||||
20 | Josefine Emcken | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.40 | 1:56.67 | |||||
21 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 56.88 | 1:56.79 | |||||
22 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 55.92 | 1:57.07 | |||||
23 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 55.33 | 1:59.72 | |||||
24 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 58.36 | 2:02.83 | |||||
25 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 58.85 | 2:02.90 | |||||
26 | Mille Vinter | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 58.78 | 2:04.58 | |||||
27 | Asta Ellermann-Kingombe | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:00.13 | 2:07.83 | |||||
28 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:03.13 | 2:08.61 | |||||
29 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:00.70 | 2:09.39 | |||||
30 | Emma Hass | 2004 | Næstved IF | 1:01.77 | 2:10.60 | |||||
31 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:06.32 | 2:21.93 | |||||
32 | Tomine Vestergaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:09.44 | 2:25.41 | |||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 40.75 | 1:23.10 | |||||
2 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 40.42 | 1:24.78 | |||||
3 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.14 | 1:26.16 | |||||
4 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.80 | 1:27.50 | |||||
5 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.34 | 1:27.66 | |||||
6 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.20 | 1:28.35 | |||||
7 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.71 | 1:33.07 | |||||
8 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 44.36 | 1:33.32 | |||||
9 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 43.69 | 1:33.37 | |||||
10 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 44.91 | 1:34.08 | |||||
11 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | 44.49 | 1:34.11 | |||||
12 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 46.60 | 1:36.07 | |||||
13 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 45.89 | 1:36.55 | |||||
14 | Rikke Taul Thomsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.88 | 1:36.57 | |||||
15 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 47.14 | 1:38.09 | |||||
16 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 47.86 | 1:38.72 | |||||
17 | Kresstine Brusen Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 47.38 | 1:39.68 | |||||
18 | Maria L. C. Pedersen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 47.64 | 1:39.81 | |||||
19 | Veronica Lauridsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 47.18 | 1:39.95 | |||||
20 | Agnete Heidensleben | 1999 | Swim Team Tåstrup | 48.18 | 1:40.17 | |||||
21 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | Næstved IF | 49.21 | 1:43.71 | |||||
22 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 50.06 | 1:43.98 | |||||
23 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 50.87 | 1:47.41 | |||||
24 | Emma Devantier | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 51.24 | 1:48.24 | |||||
25 | Ann-Sofie Nickelsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 52.92 | 1:51.50 | |||||
26 | Sara Henriksen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 54.05 | 1:52.42 | |||||
27 | Minna Juul | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 53.85 | 1:54.34 | |||||
28 | Mette Nielsen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 55.61 | 2:01.15 | |||||
29 | Amanda Pandrup Elmstrøm | 2002 | Solrød Svømmeklub | 1:00.46 | 2:10.98 | |||||
- | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Ej berøring v/25m | |||||
- | Cecilie Zachariassen | 2001 | Næstved IF | DSQ | Ej samt. berør v/50m | |||||
- | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | DSQ | Asynkrone arme v/5m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:39 |