Results for STT Efterårsstævne 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag formiddag
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 45.13 | ||||||
2 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 49.18 | ||||||
3 | Christopher Jørgensen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.31 | ||||||
4 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.37 | ||||||
5 | Joakim Krog Christofferse | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 53.08 | ||||||
6 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 53.34 | ||||||
7 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 54.05 | ||||||
8 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 55.59 | ||||||
9 | Asger Dahl Busch | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 55.95 | ||||||
10 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.32 | ||||||
11 | Frej Zachariasen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 58.88 | ||||||
12 | Aksel Heunicke | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 59.89 | ||||||
13 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:04.47 | ||||||
14 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 1:10.52 | ||||||
15 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | Albertslund IF | 1:14.33 | ||||||
- | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Afslut på maven | |||||
- | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Svøm på maven v. 25m | |||||
- | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.98 | ||||||
2 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 43.01 | ||||||
3 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 45.95 | ||||||
4 | Felix H. Midtgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 48.38 | ||||||
5 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 57.00 | ||||||
6 | Marcus Holm | 2003 | Næstved IF | 57.87 | ||||||
7 | Sebastian Mørck Gjeraa | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 58.02 | ||||||
8 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:00.75 | ||||||
9 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 1:04.49 | ||||||
- | Alexander Rinder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Benjamin C. Benediktson | 2003 | Solrød Svømmeklub | DSQ | Afslut på maven | |||||
- | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | EFB v. 25m | |||||
- | Jonathan Lykke Nielsen | 2004 | Albertslund IF | DSQ | EFB v. 25m | |||||
- | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Svøm på maven v. 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:16 |