Resultat för Køge Open 2014 Herfølge
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 22 november 2014 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2014 |
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2015 |
12 år og yngre: Marcus Heurlin Lunding (1999) 1:06.02 2010-12-04 |
Årg. 2000-2001: Mathias Nielsen (1999) 58.16 2012-12-01 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.09 | 1:03.02 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.72 | 1:09.52 | |||||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.72 | 1:11.20 | |||||
4 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 35.43 | 1:11.71 | |||||
5 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.13 | 1:12.47 | |||||
6 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.66 | 1:12.49 | |||||
7 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 35.52 | 1:12.75 | |||||
8 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.67 | 1:13.16 | |||||
9 | Bergur Poulsen | 2003 | Svimjifelagið REYSTI | 36.26 | 1:15.63 | |||||
10 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.68 | 1:17.88 | |||||
11 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.37 | 1:18.02 | |||||
12 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 36.35 | 1:20.29 | |||||
13 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.41 | 1:20.51 | |||||
14 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.37 | 1:21.33 | |||||
15 | Jónatan Lervig | 2003 | Svimjifelagið REYSTI | 39.18 | 1:21.78 | |||||
16 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.49 | 1:24.99 | |||||
17 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.18 | 1:26.04 | |||||
18 | Casper Wium | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.03 | 1:26.66 | |||||
19 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 42.16 | 1:26.69 | |||||
20 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 41.52 | 1:27.81 | |||||
21 | Marius Steinhólm | 2005 | Svimjifelagið REYSTI | 41.05 | 1:28.51 | |||||
22 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 41.85 | 1:29.22 | |||||
23 | Ólavur Poulsen | 2005 | Svimjifelagið REYSTI | 42.52 | 1:31.66 | |||||
24 | Tobias Jäger | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 44.62 | 1:32.16 | |||||
25 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.25 | 1:34.18 | |||||
26 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 42.90 | 1:34.27 | |||||
26 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.62 | 1:34.27 | |||||
28 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 44.29 | 1:34.64 | |||||
29 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 46.13 | 1:37.43 | |||||
30 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 48.16 | 1:38.61 | |||||
31 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 48.69 | 1:38.90 | |||||
32 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 48.73 | 1:41.14 | |||||
33 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 48.12 | 1:44.77 | |||||
34 | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 48.82 | 1:45.28 | |||||
35 | Nicolas Christiansen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 50.31 | 1:46.45 | |||||
36 | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 47.00 | 1:46.47 | |||||
37 | Cornelius Lund Steendal | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 50.94 | 1:47.68 | |||||
38 | Anton Larsen | 2005 | Roskilde Svømning | 51.15 | 1:47.92 | |||||
39 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | Roskilde Svømning | 48.50 | 1:48.20 | |||||
40 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 52.11 | 1:49.07 | |||||
41 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 50.66 | 1:50.29 | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
12 år og yngre: Marcus Heurlin Lunding (1999) 1:06.02 2010-12-04 |
Årg. 2000-2001: Mathias Nielsen (1999) 58.16 2012-12-01 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 27.43 | 56.48 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.04 | 58.51 | |||||
3 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 29.50 | 1:00.02 | |||||
4 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.43 | 1:00.29 | |||||
5 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 29.20 | 1:00.82 | |||||
6 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 29.51 | 1:01.38 | |||||
7 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 29.68 | 1:01.48 | |||||
8 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.29 | 1:03.10 | |||||
9 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.84 | 1:03.83 | |||||
10 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 30.72 | 1:03.86 | |||||
11 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 30.90 | 1:04.25 | |||||
12 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.19 | 1:04.40 | |||||
13 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 30.98 | 1:04.74 | |||||
14 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 30.71 | 1:05.59 | |||||
15 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.66 | 1:06.15 | |||||
16 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.25 | 1:06.42 | |||||
17 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.98 | 1:06.82 | |||||
18 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.08 | 1:06.90 | |||||
19 | Jónas Hansen | 2002 | Svimjifelagið REYSTI | 31.14 | 1:07.72 | |||||
20 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 32.08 | 1:07.87 | |||||
21 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.21 | 1:08.59 | |||||
22 | Mads Selvig Wenger | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 33.40 | 1:08.70 | |||||
23 | Lukas Adeler | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.29 | 1:08.72 | |||||
24 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 32.76 | 1:08.73 | |||||
25 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 33.36 | 1:08.83 | |||||
26 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.95 | 1:09.39 | |||||
27 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 33.77 | 1:09.79 | |||||
28 | Jonas Christensen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.74 | 1:09.93 | |||||
29 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.33 | 1:10.00 | |||||
30 | Alexander Schiøtz | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 34.13 | 1:10.19 | |||||
31 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 33.71 | 1:10.21 | |||||
32 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 34.34 | 1:10.46 | |||||
33 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 33.52 | 1:10.65 | |||||
34 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.30 | 1:10.69 | |||||
35 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.18 | 1:10.92 | |||||
36 | Alexander Søltoft | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.25 | 1:10.97 | |||||
37 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 35.59 | 1:11.09 | |||||
38 | Andreas Gammelgaard | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 33.68 | 1:11.75 | |||||
39 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.30 | 1:11.86 | |||||
40 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 34.18 | 1:12.10 | |||||
41 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 35.08 | 1:12.22 | |||||
42 | Julian Hansen | 2001 | Svimjifelagið REYSTI | 35.11 | 1:12.27 | |||||
43 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 34.82 | 1:12.41 | |||||
44 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 34.03 | 1:12.55 | |||||
45 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.84 | 1:13.78 | |||||
46 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 35.84 | 1:13.99 | |||||
47 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 35.51 | 1:14.47 | |||||
48 | Mathias Berner Jensen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.38 | 1:15.14 | |||||
49 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 35.48 | 1:15.16 | |||||
49 | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 36.58 | 1:15.16 | |||||
51 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.96 | 1:15.19 | |||||
52 | Rasmus Løwenstein | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.20 | 1:15.22 | |||||
53 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.33 | 1:16.14 | |||||
54 | Elia Latta | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 35.72 | 1:17.03 | |||||
55 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 37.14 | 1:17.05 | |||||
56 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 36.71 | 1:17.87 | |||||
57 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 37.11 | 1:18.25 | |||||
58 | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.43 | 1:19.01 | |||||
59 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 38.36 | 1:19.02 | |||||
60 | Victor Lund | 2002 | Køge Svømmeklub | 37.04 | 1:19.49 | |||||
61 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 39.00 | 1:20.40 | |||||
62 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 39.12 | 1:20.94 | |||||
63 | Nicolai Tetsche | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 39.76 | 1:23.30 | |||||
64 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 39.60 | 1:23.35 | |||||
65 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 40.12 | 1:23.40 | |||||
66 | Magnus Kristiansen | 2002 | Svimjifelagið REYSTI | 37.34 | 1:26.19 | |||||
67 | August Østerholdt | 2002 | Køge Svømmeklub | 41.29 | 1:26.84 | |||||
- | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 22 november 2014 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |