Resultater for Køge Open 2014 Herfølge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 22 november 2014 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2014 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2015 |
12 år og yngre: Rasmus Birkedal (1997) 1:09.28 2011-05-12 |
Årg. 2000-2001: Frederik Weibel (1999) 1:06.19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.33 | 1:15.16 | |||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.67 | 1:21.07 | |||||
3 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.46 | 1:22.89 | |||||
4 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.55 | 1:24.44 | |||||
5 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.35 | 1:24.54 | |||||
6 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 42.74 | 1:25.80 | |||||
7 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 42.54 | 1:26.65 | |||||
8 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 43.07 | 1:27.19 | |||||
9 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 43.84 | 1:30.54 | |||||
10 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.18 | 1:31.14 | |||||
11 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.48 | 1:32.73 | |||||
12 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 46.38 | 1:32.89 | |||||
13 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 46.21 | 1:34.66 | |||||
14 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.48 | 1:34.97 | |||||
15 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 48.22 | 1:36.78 | |||||
16 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.75 | 1:37.05 | |||||
17 | Jónatan Lervig | 2003 | Svimjifelagið REYSTI | 47.83 | 1:38.24 | |||||
18 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 50.66 | 1:40.64 | |||||
19 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 49.70 | 1:41.10 | |||||
20 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 51.70 | 1:45.34 | |||||
21 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 51.24 | 1:47.45 | |||||
22 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 52.42 | 1:49.03 | |||||
23 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 52.35 | 1:51.29 | |||||
24 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | Roskilde Svømning | 53.91 | 1:52.48 | |||||
25 | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 58.20 | 1:58.73 | |||||
26 | Nicolas Christiansen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 59.55 | 1:59.37 | |||||
27 | Anton Larsen | 2005 | Roskilde Svømning | 59.22 | 1:59.52 | |||||
28 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:00.92 | 2:00.26 | |||||
29 | Bertram Toldhwoss Aunshol | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 58.66 | 2:03.85 | |||||
- | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | sv. på maven v/75m | |||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
12 år og yngre: Rasmus Birkedal (1997) 1:09.28 2011-05-12 |
Årg. 2000-2001: Frederik Weibel (1999) 1:06.19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 30.82 | 1:03.55 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.66 | 1:08.01 | |||||
3 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.88 | 1:09.04 | |||||
4 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 33.97 | 1:09.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 34.97 | 1:10.14 | |||||
6 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.58 | 1:10.95 | |||||
7 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.64 | 1:10.99 | |||||
8 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.10 | 1:11.24 | |||||
9 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.40 | 1:12.19 | |||||
10 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.27 | 1:12.21 | |||||
11 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 35.93 | 1:12.48 | |||||
12 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.32 | 1:12.85 | |||||
13 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 34.89 | 1:12.90 | |||||
14 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.96 | 1:13.85 | |||||
15 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.79 | 1:14.49 | |||||
16 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.73 | 1:14.51 | |||||
17 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 36.27 | 1:15.22 | |||||
18 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.26 | 1:15.59 | |||||
19 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 37.88 | 1:17.65 | |||||
20 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 38.55 | 1:18.05 | |||||
21 | Alexander Schiøtz | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 37.28 | 1:18.23 | |||||
22 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.41 | 1:19.34 | |||||
23 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 38.15 | 1:19.47 | |||||
24 | Alexander Søltoft | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.59 | 1:19.82 | |||||
25 | Jonas Christensen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.35 | 1:19.84 | |||||
26 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.46 | 1:20.14 | |||||
27 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 38.89 | 1:20.65 | |||||
27 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 40.45 | 1:20.65 | |||||
29 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.29 | 1:21.59 | |||||
30 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 39.77 | 1:21.67 | |||||
31 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 40.34 | 1:22.24 | |||||
32 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 41.11 | 1:23.27 | |||||
33 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 41.49 | 1:23.46 | |||||
34 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 40.78 | 1:24.07 | |||||
35 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 42.28 | 1:25.81 | |||||
36 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.79 | 1:26.61 | |||||
37 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.17 | 1:27.06 | |||||
38 | Mathias Berner Jensen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 42.91 | 1:28.25 | |||||
39 | Jacob Birkholm | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 42.70 | 1:28.30 | |||||
40 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 44.19 | 1:30.33 | |||||
41 | Nicolai Tetsche | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 45.10 | 1:30.62 | |||||
42 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 44.68 | 1:31.19 | |||||
43 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 46.71 | 1:31.89 | |||||
44 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 45.48 | 1:33.05 | |||||
45 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 47.23 | 1:35.82 | |||||
46 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 48.67 | 1:38.51 | |||||
47 | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 48.55 | 1:39.22 | |||||
- | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | DSQ | Afslut. på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 22 november 2014 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:33 |