Results for Køge Open 2014 Køge
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 22 november 2014 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2014 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Årg. 2001-2002: Thyra Jørgensen (2002) 1:04.24 2013-11-16 |
Årg. 2001-2002: Caroline Hørlykke (2000) 59.60 2013-11-16 |
Årg. 1916-2000: Elspa Mørkøre (1991) 58.93 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 560 | 30.52 | 1:01.88 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Clara Neumann | 2001 | 522 | 30.63 | 1:03.32 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
3 | Mathilde Nielsen | 2001 | 517 | 30.89 | 1:03.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 516 | 31.09 | 1:03.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 513 | 30.79 | 1:03.68 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Cecilie Elkjær | 2001 | 509 | 30.29 | 1:03.87 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 508 | 30.89 | 1:03.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Iben Bak | 2001 | 507 | 31.47 | 1:03.97 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie Frederiksen | 2001 | 505 | 31.05 | 1:04.03 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 502 | 30.98 | 1:04.16 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Amalie W. Olsen | 2001 | 491 | 31.52 | 1:04.65 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Josefine Nickelsen | 2001 | 489 | 31.38 | 1:04.72 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 487 | 31.51 | 1:04.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 481 | 31.86 | 1:05.07 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Brogaard | 2001 | 479 | 31.62 | 1:05.18 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Xandra Huryn | 2001 | 465 | 31.43 | 1:05.83 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Anna Andersen | 2001 | 461 | 31.68 | 1:06.00 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Pernille Pedersen | 2001 | 460 | 31.82 | 1:06.06 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Linn Rosenius | 2002 | 458 | 32.35 | 1:06.17 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
20 | Lærke Rask Sander | 2002 | 453 | 31.85 | 1:06.39 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
21 | Sara Mortensen | 2001 | 448 | 31.85 | 1:06.65 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 446 | 31.84 | 1:06.73 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nikoline Nielsen | 2001 | 446 | 32.76 | 1:06.73 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Matilde Weibel | 2002 | 444 | 32.25 | 1:06.83 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Zoe Henningsen | 2001 | 443 | 32.01 | 1:06.88 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
26 | Mikkeline Mentz | 2001 | 442 | 31.78 | 1:06.92 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 441 | 32.07 | 1:07.00 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sofie Andersen | 2001 | 440 | 32.89 | 1:07.06 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 434 | 32.65 | 1:07.35 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
30 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 433 | 32.67 | 1:07.40 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
31 | Claudia Sperling | 2002 | 429 | 31.80 | 1:07.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
32 | Melanie Eggertsen | 2002 | 426 | 32.62 | 1:07.78 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
33 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 425 | 31.92 | 1:07.82 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Patricia Andersen | 2002 | 421 | 32.89 | 1:08.05 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
35 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 419 | 33.16 | 1:08.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
36 | Caroline Mathiesen | 2001 | 414 | 33.22 | 1:08.44 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
37 | Marie Uglebjerg | 2002 | 405 | 33.39 | 1:08.89 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
38 | Julie Ludvig | 2001 | 405 | 33.35 | 1:08.93 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
39 | Jamilla Bistrup | 2001 | 404 | 33.18 | 1:08.95 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
40 | Mia Søgaard | 2001 | 402 | 33.25 | 1:09.10 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
41 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 401 | 33.16 | 1:09.15 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
42 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | 401 | 33.69 | 1:09.16 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
43 | Annie Johansson | 2002 | 390 | 33.12 | 1:09.79 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
44 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | 388 | 33.34 | 1:09.91 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
45 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 386 | 33.23 | 1:10.02 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
46 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | 384 | 34.11 | 1:10.13 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
46 | Maria Andersen | 2002 | 384 | 33.67 | 1:10.13 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
48 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 383 | 33.63 | 1:10.19 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
49 | Nellie Briskog | 2001 | 382 | 33.32 | 1:10.26 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
50 | Victoria Andersen | 2001 | 374 | 34.39 | 1:10.76 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
51 | Karla Sejling | 2001 | 374 | 33.37 | 1:10.77 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
52 | Madeleine Thornsen | 2001 | 370 | 34.06 | 1:11.00 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
53 | Emma Bækgaard | 2002 | 362 | 33.92 | 1:11.51 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
54 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 359 | 34.61 | 1:11.75 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
55 | Rebekka Windahl | 2001 | 343 | 35.30 | 1:12.84 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
56 | Ulrikke Veje | 2002 | 342 | 36.94 | 1:12.89 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
57 | Vanja Marjanovic | 2001 | 342 | 34.19 | 1:12.90 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
58 | Anna Fiedler | 2001 | 341 | 34.41 | 1:12.95 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
59 | Súsanna T Justinussen | 2002 | 341 | 34.72 | 1:12.96 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
60 | Line Helene Jensen | 2001 | 339 | 34.49 | 1:13.15 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
61 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 338 | 35.05 | 1:13.19 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
62 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | 336 | 33.98 | 1:13.34 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
63 | Sarah Bærnholdt | 2001 | 336 | 35.01 | 1:13.37 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
64 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 332 | 34.80 | 1:13.62 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
65 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 331 | 36.09 | 1:13.68 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
66 | Sólveig Steinhólm | 2002 | 327 | 35.61 | 1:14.01 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
67 | Sofie Hertzberg | 2002 | 322 | 35.99 | 1:14.38 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
68 | Isabella Agnete Clausen | 2001 | 322 | 35.58 | 1:14.40 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
69 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 321 | 35.09 | 1:14.49 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
70 | Sofie Slotved | 2002 | 318 | 36.16 | 1:14.73 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
71 | Regitze Lund Frederiksen | 2002 | 310 | 36.31 | 1:15.34 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
72 | Aimi Á Lakjuni | 2002 | 310 | 35.87 | 1:15.36 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
73 | Isabel Abcell | 2001 | 308 | 35.38 | 1:15.50 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
74 | Nicoline Strandberg | 2002 | 307 | 36.70 | 1:15.55 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
75 | Philippa Hallengreen | 2002 | 305 | 36.42 | 1:15.76 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
76 | Caroline Meyer | 2002 | 305 | 36.05 | 1:15.77 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
77 | Nicoline Elmquist | 2002 | 304 | 35.59 | 1:15.83 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
78 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | 302 | 35.72 | 1:15.97 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
79 | Emma Bille Engell | 2002 | 301 | 37.54 | 1:16.10 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
80 | Benedikte Lin Soja | 2002 | 291 | 35.90 | 1:16.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
81 | Sabrina Eriksen | 2002 | 283 | 37.09 | 1:17.61 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
82 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 273 | 36.46 | 1:18.57 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
83 | Julie K Madsen | 2001 | 272 | 38.08 | 1:18.69 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
84 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 272 | 36.49 | 1:18.72 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
85 | Emilie Prahl Jagd | 2002 | 262 | 39.46 | 1:19.63 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
86 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 262 | 37.98 | 1:19.65 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
87 | Thea Friis Skifte | 2002 | 243 | 38.33 | 1:21.73 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
88 | Anna Foverskov | 2002 | 221 | 41.81 | 1:24.30 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
89 | Line Due Truelsen | 2002 | 213 | 39.39 | 1:25.30 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
90 | Josephine Wismann | 2002 | 201 | 40.93 | 1:26.95 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
91 | Cathrine Wismann | 2002 | 187 | 41.98 | 1:29.13 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
92 | Miriam Larsen | 2002 | 173 | 41.92 | 1:31.41 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
- | Caroline Waage Nowak | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Amalie V. Sørensen | 2002 | DNF | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1916-2000 |
Årg. 2001-2002: Thyra Jørgensen (2002) 1:04.24 2013-11-16 |
Årg. 2001-2002: Caroline Hørlykke (2000) 59.60 2013-11-16 |
Årg. 1916-2000: Elspa Mørkøre (1991) 58.93 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Eskildsen | 1995 | 608 | 29.41 | 1:00.19 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Vanggård | 1996 | 608 | 28.94 | 1:00.20 | Deltager ikke i finalen | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 599 | 29.77 | 1:00.50 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 597 | 28.80 | 1:00.56 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jana Thomsen | 2000 | 594 | 29.60 | 1:00.67 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
6 | Kirstine Feldinger | 1996 | 588 | 29.03 | 1:00.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Lærke Viereck | 1997 | 584 | 29.13 | 1:01.00 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 569 | 29.34 | 1:01.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mia Wennecke | 1999 | 568 | 29.97 | 1:01.58 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 559 | 29.43 | 1:01.92 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Stine Mary Vissing | 1997 | 554 | 30.29 | 1:02.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Rikke Knudsen | 1998 | 552 | 29.94 | 1:02.18 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
13 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | 549 | 29.95 | 1:02.27 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Louise Lynæs | 1997 | 547 | 29.58 | 1:02.37 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Thea Lund Petersen | 1998 | 544 | 30.26 | 1:02.47 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederikke Houen | 1998 | 542 | 29.85 | 1:02.54 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 541 | 29.70 | 1:02.58 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Josephine Olsen | 2000 | 532 | 30.63 | 1:02.93 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
19 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 531 | 29.82 | 1:02.96 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 527 | 30.41 | 1:03.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Rebecca Grønlund | 1998 | 526 | 30.19 | 1:03.18 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Ida Pedersen | 1998 | 520 | 30.27 | 1:03.42 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ida Rosenius | 2000 | 517 | 30.74 | 1:03.55 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
24 | Simone Bukholt | 1999 | 515 | 29.55 | 1:03.63 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | 513 | 30.52 | 1:03.68 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
26 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 513 | 30.37 | 1:03.69 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
27 | Pernille Jensen | 1998 | 512 | 31.51 | 1:03.74 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Amanda Modig | 1999 | 511 | 31.01 | 1:03.80 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
29 | Cassandra Thimmer | 1999 | 509 | 31.10 | 1:03.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Cecilie Christensen | 1997 | 503 | 30.00 | 1:04.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | Josefine Boisen | 1996 | 501 | 31.02 | 1:04.21 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
32 | Sara Mikkelsen | 1997 | 500 | 31.32 | 1:04.23 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Stine Johansen | 1997 | 493 | 32.03 | 1:04.56 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mathilde Huberts | 2000 | 491 | 31.13 | 1:04.62 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
35 | Isabella Wolsted | 1998 | 487 | 30.97 | 1:04.83 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
36 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 485 | 31.50 | 1:04.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 480 | 31.69 | 1:05.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
38 | Silke Meyer | 1998 | 477 | 32.22 | 1:05.25 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Maria Dollas | 1998 | 476 | 31.92 | 1:05.29 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
40 | Celina Langtoft | 1999 | 469 | 31.63 | 1:05.61 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
40 | Rebecca Hansen | 2000 | 469 | 31.61 | 1:05.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
42 | Nicole Kristensen | 1999 | 468 | 31.88 | 1:05.67 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
43 | Hanna Nilsson | 1996 | 466 | 31.27 | 1:05.75 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
44 | Delphine Møller | 1999 | 466 | 31.75 | 1:05.78 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
45 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 465 | 32.09 | 1:05.81 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
46 | Clara Marott Schelde | 2000 | 463 | 31.48 | 1:05.91 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
47 | Natasja Kepp | 2000 | 462 | 31.42 | 1:05.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
48 | Mia Walter | 2000 | 450 | 31.96 | 1:06.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
48 | Saga Hjartardottir | 1996 | 450 | 31.53 | 1:06.52 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
50 | Josefine Bengtsson | 2000 | 445 | 32.26 | 1:06.80 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
51 | Maiken Jakobsen | 1999 | 443 | 32.57 | 1:06.90 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
52 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 439 | 32.66 | 1:07.09 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
53 | Linnéa Högberg | 1999 | 439 | 32.40 | 1:07.11 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
54 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 438 | 32.73 | 1:07.16 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
55 | Mette Hegelund | 2000 | 436 | 32.07 | 1:07.25 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
56 | Emilie Aanestad | 2000 | 433 | 32.46 | 1:07.38 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
57 | Anette Damsgaard | 1996 | 431 | 32.26 | 1:07.51 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
58 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 430 | 32.61 | 1:07.57 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
59 | Camilla Feldmann | 1999 | 430 | 32.59 | 1:07.58 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
60 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 426 | 32.49 | 1:07.75 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
61 | Anika Bryde | 2000 | 426 | 32.42 | 1:07.78 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
62 | Gabriella Sjursen | 2000 | 424 | 33.07 | 1:07.89 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
63 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 421 | 32.88 | 1:08.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
63 | Karoline Kjær | 2000 | 421 | 33.12 | 1:08.05 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
65 | Kitty Thai | 1998 | 420 | 32.73 | 1:08.07 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
66 | Isa Hovmand | 2000 | 420 | 33.12 | 1:08.08 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
67 | Mathilde E Petersen | 1998 | 420 | 32.06 | 1:08.09 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
68 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 412 | 32.92 | 1:08.51 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
69 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 404 | 33.25 | 1:08.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
70 | Ida Bzorek | 1997 | 401 | 33.66 | 1:09.12 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
71 | Hanna Lervig | 2000 | 400 | 32.88 | 1:09.18 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
72 | Julie Jørgensen | 1999 | 395 | 33.06 | 1:09.51 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
73 | Karen Mørch | 1998 | 391 | 33.48 | 1:09.75 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
74 | Sarah Krogh Scott | 2000 | 390 | 33.28 | 1:09.76 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
75 | Silke Mehr | 2000 | 377 | 34.23 | 1:10.57 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
76 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | 373 | 34.39 | 1:10.86 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
77 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | 370 | 34.34 | 1:11.00 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
78 | Stine Boe Gad | 1997 | 366 | 34.72 | 1:11.30 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
79 | Simone Thorsen | 1998 | 361 | 33.81 | 1:11.59 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
80 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 353 | 34.52 | 1:12.14 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
81 | Ellinor Andersson | 1998 | 351 | 34.78 | 1:12.26 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
82 | Thea Krøll | 2000 | 339 | 34.62 | 1:13.09 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
83 | Emma Beyer | 2000 | 339 | 35.39 | 1:13.13 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
84 | Julie Tharup Wulff | 2000 | 335 | 35.32 | 1:13.38 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
85 | Malou Carlsen | 2000 | 330 | 34.91 | 1:13.80 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
86 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | 328 | 35.81 | 1:13.92 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
87 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | 325 | 35.25 | 1:14.19 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
88 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | 313 | 35.72 | 1:15.05 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
89 | Maria Christensen | 1999 | 308 | 37.44 | 1:15.52 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
90 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 302 | 36.31 | 1:15.98 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
91 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 299 | 36.35 | 1:16.25 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
92 | Maja Lundberg | 2000 | 297 | 36.70 | 1:16.43 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
93 | Ida Larsen | 2000 | 291 | 37.98 | 1:16.90 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
94 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 280 | 35.98 | 1:17.88 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
95 | Caroline Bonde | 2000 | 275 | 35.89 | 1:18.43 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
96 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | 259 | 38.62 | 1:19.94 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Hanna Erléus | 1997 | DNS | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Xenia Huryn | 2000 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Clara Vest Bungaard | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 22 november 2014 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:24 |