Results for Tureberg knatte cup 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 3 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Tureberg knatte cup 2014 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | Turebergs simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 3, 50 m ryggsim pojkar B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Walter Sundling | 2004 | 191 | 39.25 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Otto Lundberg | 2003 | 150 | 42.46 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Rasmus Skyving | 2003 | 147 | 42.77 | ||||||
Norrtälje Simklubb | ||||||||||
4 | Erik Falk | 2003 | 146 | 42.89 | ||||||
Älvsjö AIK Fritid | ||||||||||
5 | Elias Skeppstedt | 2003 | 140 | 43.50 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Jesper Holmström | 2003 | 133 | 44.21 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
7 | Linus Öberg | 2003 | 133 | 44.28 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
8 | Filip Nilsson | 2003 | 132 | 44.39 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | 123 | 45.41 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
10 | Daner Tapia | 2005 | 120 | 45.82 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
11 | Victor Jansson | 2004 | 107 | 47.55 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
12 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | 98 | 49.02 | ||||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
13 | Aron Alexanderson | 2003 | 94 | 49.67 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
14 | Lukas Wiman | 2004 | 90 | 50.43 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
15 | Albin Brink | 2006 | 86 | 51.16 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
16 | Alan Eriksson | 2005 | 86 | 51.18 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
17 | Gabriel Jansson Bulhoes | 2005 | 82 | 51.96 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
18 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | 78 | 52.90 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
19 | Nils Wijk | 2003 | 76 | 53.17 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
20 | Einar Styrman | 2005 | 74 | 53.68 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
21 | Anton Jöngren | 2006 | 71 | 54.43 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
22 | Axel Mickelsson | 2006 | 69 | 54.97 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
23 | Alexander Brunell | 2004 | 68 | 55.15 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
24 | David Holmberg | 2005 | 68 | 55.18 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
25 | Albin Wullrich | 2006 | 57 | 58.48 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
26 | Jack Yangtain Ye | 2004 | 42 | 1:04.80 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.02 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 |
Licensierad till: IC Control | Utskriftstid | 10:14 |