Resultat för Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 05 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 625 | 1:04.52 | 2:16.93 | 3:30.96 | 4:35.38 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 607 | 1:05.17 | 2:17.32 | 3:36.11 | 4:37.99 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 564 | 1:05.98 | 2:18.04 | 3:42.13 | 4:44.91 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Gustav Yde | 2000 | 545 | 1:06.12 | 2:19.56 | 3:42.18 | 4:48.20 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 525 | 1:07.98 | 2:23.17 | 3:44.51 | 4:51.81 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Juul | 2000 | 505 | 1:10.19 | 2:27.28 | 3:51.79 | 4:55.65 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 499 | 1:10.11 | 2:26.39 | 3:52.69 | 4:56.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Rasmus Udbye | 2000 | 491 | 1:07.31 | 2:22.36 | 3:49.09 | 4:58.42 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Casper Christiansen | 2000 | 489 | 1:06.72 | 2:22.97 | 3:49.32 | 4:58.82 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Markus Kjeldsen | 2000 | 475 | 1:13.34 | 2:26.85 | 3:56.01 | 5:01.80 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Toke Michaelsen | 1999 | 465 | 1:07.75 | 2:25.32 | 3:50.82 | 5:03.78 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Arnas Jefimanka | 1999 | 458 | 1:05.53 | 2:21.63 | 3:53.12 | 5:05.40 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 456 | 1:12.18 | 2:29.33 | 3:56.75 | 5:05.83 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 453 | 1:06.62 | 2:26.10 | 3:56.58 | 5:06.55 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 453 | 1:09.96 | 2:29.09 | 3:57.36 | 5:06.58 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 442 | 1:13.69 | 2:36.28 | 4:01.61 | 5:09.03 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 441 | 1:11.44 | 2:31.19 | 4:00.96 | 5:09.38 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Frederik Oxenvad | 1999 | 440 | 1:11.73 | 2:29.50 | 3:59.08 | 5:09.41 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
19 | David Hjort | 2000 | 437 | 1:06.45 | 2:24.16 | 3:56.81 | 5:10.31 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Magnus Stender Berg | 1999 | 431 | 1:08.06 | 2:25.98 | 4:01.82 | 5:11.54 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
21 | Emil Knudsen | 1999 | 428 | 1:11.40 | 2:35.47 | 3:59.87 | 5:12.34 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
22 | Christian Mangaard | 1999 | 424 | 1:07.71 | 2:29.40 | 3:59.25 | 5:13.36 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Victor Kristensen | 1999 | 412 | 1:13.72 | 2:34.22 | 4:04.12 | 5:16.27 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
24 | Jonas Ejby | 2000 | 391 | 1:13.72 | 2:41.29 | 4:04.85 | 5:21.79 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Kasper Jørgensen | 2000 | 390 | 1:06.80 | 2:30.21 | 4:04.45 | 5:22.07 | |||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Jens Riisgaard | 2000 | 387 | 1:12.61 | 2:33.42 | 4:12.73 | 5:23.15 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 386 | 1:17.00 | 2:36.99 | 4:10.68 | 5:23.20 | |||
Kolding SK | ||||||||||
28 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 384 | 1:08.55 | 2:31.90 | 4:11.76 | 5:23.91 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
29 | Andreas Jørgensen | 2000 | 375 | 1:13.75 | 2:34.11 | 4:11.36 | 5:26.29 | |||
Kolding SK | ||||||||||
30 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 356 | 1:18.53 | 2:44.51 | 4:15.21 | 5:32.27 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Jakob Mose | 2000 | 352 | 1:09.77 | 2:36.77 | 4:15.04 | 5:33.50 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 350 | 1:22.89 | 2:46.45 | 4:23.56 | 5:33.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mads L. Werther | 2000 | 344 | 1:19.30 | 2:49.87 | 4:21.77 | 5:35.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Rune Nørgaard | 2000 | 299 | 1:18.14 | 2:47.40 | 4:31.21 | 5:51.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicklas Steen Hansen | 1999 | DNF | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Morten Due Nielsen | 1999 | DSQ | ej ber ved 325m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:04 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 05 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 597 | 1:09.38 | 2:25.86 | 3:58.63 | 5:09.72 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 576 | 1:09.49 | 2:26.73 | 3:59.47 | 5:13.36 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 553 | 1:10.92 | 2:33.26 | 4:06.22 | 5:17.71 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Johannsen | 2001 | 520 | 1:15.61 | 2:38.82 | 4:08.89 | 5:24.36 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 506 | 1:12.54 | 2:37.10 | 4:09.95 | 5:27.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Toftgaard | 2001 | 487 | 1:13.80 | 2:39.72 | 4:18.98 | 5:31.52 | |||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 486 | 1:16.75 | 2:39.87 | 4:13.76 | 5:31.57 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 460 | 1:18.46 | 2:43.98 | 4:23.64 | 5:37.75 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Esther Flø | 2001 | 446 | 1:24.33 | 2:53.02 | 4:27.33 | 5:41.23 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Grøndal | 2002 | 445 | 1:22.54 | 2:44.77 | 4:22.24 | 5:41.42 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Iben Bak | 2001 | 440 | 1:18.40 | 2:47.01 | 4:33.79 | 5:42.84 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jannie Eickhardt | 2001 | 432 | 1:23.81 | 2:54.17 | 4:25.92 | 5:44.81 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christine Nielsen | 2001 | 427 | 1:25.09 | 2:52.36 | 4:26.11 | 5:46.27 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sascha Lausten | 2002 | 403 | 1:24.34 | 2:55.67 | 4:35.06 | 5:53.05 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maja Meinert | 2001 | 402 | 1:21.32 | 2:52.02 | 4:33.28 | 5:53.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emilie Knudsen | 2002 | 397 | 1:20.89 | 2:52.29 | 4:30.69 | 5:54.72 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 392 | 1:21.17 | 2:52.14 | 4:33.81 | 5:56.25 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sille Ibsen | 2001 | 391 | 1:21.67 | 2:57.81 | 4:32.83 | 5:56.57 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 386 | 1:27.50 | 2:53.22 | 4:33.62 | 5:57.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 386 | 1:22.93 | 3:45.44 | 5:19.96 | 5:58.14 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 379 | 1:21.76 | 2:51.12 | 4:36.76 | 6:00.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 378 | 1:23.49 | 2:53.93 | 4:38.92 | 6:00.56 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
23 | Madison Guldborg | 2001 | 357 | 1:26.95 | 2:57.35 | 4:43.45 | 6:07.65 | |||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 353 | 1:23.66 | 2:57.72 | 4:45.80 | 6:08.87 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
25 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 350 | 1:30.46 | 3:00.87 | 4:46.43 | 6:09.94 | |||
Kolding SK | ||||||||||
- | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | DNF | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie B. Andersen | 2001 | DNF | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Gertz | 2001 | DSQ | sv på ryg ved 205m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Maria Møller Glargaard | 2001 | DSQ | sv på mave v101m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Michelle Franow | 2001 | DSQ | afs på mave 199m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:43 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 05 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 557 | 24.67 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 537 | 24.96 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Broholm | 1999 | 522 | 25.20 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Casper Eickhardt | 1999 | 517 | 25.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 512 | 25.37 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Stender Berg | 1999 | 488 | 25.77 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | August Korsgaard | 1999 | 484 | 25.85 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mikkel Gade | 1999 | 481 | 25.90 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 480 | 25.92 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 479 | 25.94 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sander Schmidt | 1999 | 477 | 25.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Gustav Yde | 2000 | 471 | 26.09 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Magnus Lerche | 1999 | 467 | 26.15 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas Bui | 2000 | 464 | 26.22 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 460 | 26.28 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 460 | 26.29 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
17 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 453 | 26.43 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | David Hjort | 2000 | 450 | 26.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Lars Lyhne | 1999 | 449 | 26.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Thomas Christiansen | 1999 | 445 | 26.58 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
21 | Arnas Jefimanka | 1999 | 439 | 26.69 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Rasmus Udbye | 2000 | 439 | 26.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 435 | 26.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Johan Reimer | 2000 | 433 | 26.82 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Jakob Juul | 2000 | 431 | 26.86 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Andreas Hansen | 2000 | 430 | 26.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 428 | 26.92 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
28 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 428 | 26.93 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Kristian Berthelsen | 1999 | 421 | 27.08 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
30 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 416 | 27.18 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 414 | 27.23 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Mads Sørensen | 2000 | 413 | 27.24 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
33 | Jonas Kongerslev | 1999 | 408 | 27.35 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
34 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 406 | 27.40 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
35 | Malthe Burgaard | 2000 | 405 | 27.43 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
36 | William Kaaber | 1999 | 404 | 27.44 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
37 | Lukas Kranker | 2000 | 397 | 27.60 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
38 | Christian Rasmussen | 2000 | 397 | 27.61 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
38 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 397 | 27.61 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
40 | Anton Borg Hjort | 2000 | 397 | 27.62 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
41 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 386 | 27.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
42 | Søren Wolf | 2000 | 385 | 27.90 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
43 | Frederick K. Madsen | 1999 | 383 | 27.93 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
44 | Christian Juul Jensen | 2000 | 377 | 28.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
45 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 374 | 28.16 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
46 | Oliver Christensen | 2000 | 372 | 28.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
47 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 364 | 28.42 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
48 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 362 | 28.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
49 | Emil Knudsen | 1999 | 353 | 28.72 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
50 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 352 | 28.73 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
51 | Simon Andersen | 2000 | 348 | 28.85 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
52 | Johan Rasmussen | 1999 | 347 | 28.87 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
53 | Rune Nørgaard | 2000 | 344 | 28.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
54 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 327 | 29.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
55 | Frederik Peter Bager | 1999 | 325 | 29.52 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
56 | Malthe Sielemann | 1999 | 301 | 30.29 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Lukas Kristensen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Oliver Kramer Andersen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:22 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 05 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 586 | 27.76 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | 567 | 28.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 542 | 28.50 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Michelle Jatta | 2001 | 542 | 28.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 513 | 29.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 501 | 29.25 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 501 | 29.25 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mia Seehausen | 2001 | 493 | 29.41 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Emma Jørgensen | 2001 | 488 | 29.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Matilde Bodilsen | 2001 | 483 | 29.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Louise Bach Andersen | 2001 | 482 | 29.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 476 | 29.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Louise Hvarre | 2001 | 462 | 30.05 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 460 | 30.09 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
15 | Julie Gadgaard | 2001 | 459 | 30.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Karoline Kjær | 2001 | 458 | 30.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
17 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 456 | 30.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Isabella Bach | 2002 | 454 | 30.22 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Line Sloth Holm | 2001 | 448 | 30.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 448 | 30.36 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
21 | Josefine Due Christensen | 2001 | 447 | 30.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 445 | 30.42 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
23 | Maja Meinert | 2001 | 445 | 30.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 444 | 30.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 438 | 30.60 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
26 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 437 | 30.62 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
27 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 435 | 30.65 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
28 | Lærke Toftgaard | 2001 | 435 | 30.67 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
28 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 435 | 30.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 435 | 30.67 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 431 | 30.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Melissa Damsgaard | 2001 | 431 | 30.75 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
33 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 430 | 30.79 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Iben Bak | 2001 | 429 | 30.80 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 424 | 30.92 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
36 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 422 | 30.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 421 | 31.00 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
38 | Esther Flø | 2001 | 417 | 31.09 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Liv Hingeberg | 2001 | 416 | 31.13 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
40 | Karoline Sørensen | 2002 | 415 | 31.15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
41 | Kirstine Frandsen | 2001 | 412 | 31.22 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
42 | Sibel Simonsen | 2001 | 410 | 31.26 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
43 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 409 | 31.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
44 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 408 | 31.31 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
45 | Sidsel Nielsen | 2002 | 408 | 31.32 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
46 | Astrid Nielsen | 2002 | 400 | 31.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
47 | Thea Søe Bach | 2002 | 398 | 31.57 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
48 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | 391 | 31.76 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
49 | Amalie Vilstrup | 2002 | 391 | 31.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
50 | Caroline Mogensen | 2002 | 386 | 31.90 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
50 | Signe Juul Grønning | 2001 | 386 | 31.90 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
52 | Signe Bach | 2002 | 382 | 32.01 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
53 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 376 | 32.18 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
53 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 376 | 32.18 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
55 | Lea Serup Schøn | 2002 | 372 | 32.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
56 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 371 | 32.33 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
57 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | 369 | 32.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
58 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 367 | 32.45 | ||||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
59 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 366 | 32.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
60 | Natasja Muncrief | 2002 | 365 | 32.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
61 | Sascha Lausten | 2002 | 363 | 32.56 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
62 | Thilde Timmermand | 2002 | 360 | 32.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
63 | Julie Fink | 2001 | 341 | 33.24 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
64 | Camille Hertzog | 2001 | 336 | 33.42 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
65 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 327 | 33.70 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
66 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 321 | 33.91 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
67 | Julie Ejby | 2002 | 304 | 34.56 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
68 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 300 | 34.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Carli Mark | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Ida Bøgh Hald | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Naja Holmgaard | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Vegener | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
- | Trine Dam | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:37 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 05 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 541 | 31.08 | 1:03.73 | 1:36.90 | 2:10.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 517 | 31.53 | 1:05.38 | 1:38.76 | 2:12.15 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 496 | 31.79 | 1:05.88 | 1:40.26 | 2:13.96 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Lars Lyhne | 1999 | 486 | 31.18 | 1:05.32 | 1:40.42 | 2:14.91 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Oxenvad | 1999 | 482 | 32.87 | 1:06.90 | 1:41.39 | 2:15.29 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Alexander Jensen | 1999 | 454 | 32.34 | 1:07.15 | 1:42.42 | 2:18.02 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Udbye | 2000 | 449 | 31.93 | 1:07.04 | 1:42.92 | 2:18.47 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Hansen | 2000 | 449 | 33.53 | 1:09.31 | 1:43.75 | 2:18.48 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Sander Schmidt | 1999 | 443 | 33.04 | 1:07.97 | 1:44.13 | 2:19.12 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 436 | 32.85 | 1:09.26 | 1:45.06 | 2:19.92 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Casper Christiansen | 2000 | 435 | 33.77 | 1:09.23 | 1:44.32 | 2:19.96 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Thomas Frederiksen | 2000 | 434 | 32.47 | 1:08.04 | 1:44.24 | 2:20.06 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 429 | 32.86 | 1:08.30 | 1:44.50 | 2:20.62 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jacob Schultz | 1999 | 419 | 33.15 | 1:09.54 | 1:46.00 | 2:21.80 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Markus Kjeldsen | 2000 | 417 | 33.77 | 1:10.07 | 1:46.70 | 2:21.97 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 410 | 33.92 | 1:09.75 | 1:46.66 | 2:22.75 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Victor Kristensen | 1999 | 393 | 33.52 | 1:10.26 | 1:48.09 | 2:24.84 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
18 | Oliver Christensen | 2000 | 390 | 34.27 | 1:11.20 | 1:48.97 | 2:25.22 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Magnus Lerche | 1999 | 389 | 32.71 | 1:08.81 | 1:46.76 | 2:25.26 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jakob Juul | 2000 | 384 | 34.76 | 1:12.41 | 1:50.04 | 2:25.86 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | 377 | 32.93 | 1:10.10 | 1:48.42 | 2:26.88 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Anton Borg Hjort | 2000 | 375 | 34.13 | 1:11.27 | 1:49.84 | 2:27.03 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Andreas Jørgensen | 2000 | 360 | 34.24 | 1:11.45 | 1:49.94 | 2:29.11 | |||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Lucas Christoffersen | 2000 | 356 | 35.66 | 1:52.49 | 2:29.70 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 354 | 34.96 | 1:13.43 | 1:52.86 | 2:29.91 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
26 | Kasper Jørgensen | 2000 | 352 | 35.30 | 1:13.39 | 1:52.21 | 2:30.25 | |||
Kolding SK | ||||||||||
27 | Jonas Kongerslev | 1999 | 348 | 35.22 | 1:13.00 | 1:52.32 | 2:30.74 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Magnus Havemann | 2000 | 344 | 34.74 | 1:13.08 | 1:52.59 | 2:31.39 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
29 | Lasse Lundstrøm | 1999 | 344 | 36.03 | 1:14.45 | 1:53.01 | 2:31.42 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
30 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 334 | 36.26 | 1:14.77 | 1:53.92 | 2:32.79 | |||
Kolding SK | ||||||||||
31 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 324 | 36.01 | 1:15.58 | 1:55.69 | 2:34.35 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Morten Due Nielsen | 1999 | DSQ | ej berør v125 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:58 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 05 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 567 | 34.76 | 1:12.01 | 1:48.77 | 2:24.94 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 553 | 34.64 | 1:11.58 | 1:49.83 | 2:26.20 | |||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | 543 | 33.80 | 1:11.32 | 1:49.58 | 2:27.11 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 507 | 35.12 | 1:13.63 | 1:52.49 | 2:30.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Bach Andersen | 2001 | 497 | 35.86 | 1:13.51 | 1:52.92 | 2:31.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josefine Due Christensen | 2001 | 495 | 37.05 | 1:16.05 | 1:54.74 | 2:31.70 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 495 | 34.68 | 1:13.19 | 1:53.31 | 2:31.72 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Marie Christensen | 2002 | 489 | 36.11 | 1:14.69 | 1:53.92 | 2:32.31 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Grøndal | 2002 | 485 | 36.07 | 1:14.96 | 1:54.15 | 2:32.76 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 464 | 36.78 | 1:16.10 | 1:55.49 | 2:34.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 458 | 36.15 | 1:15.08 | 1:55.50 | 2:35.64 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Line Johannsen | 2001 | 456 | 37.05 | 1:16.23 | 1:56.53 | 2:35.90 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Julie Gadgaard | 2001 | 455 | 36.68 | 1:16.89 | 1:57.15 | 2:36.00 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Louise Hvarre | 2001 | 441 | 37.11 | 1:17.37 | 1:57.89 | 2:37.59 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 440 | 37.92 | 1:17.85 | 1:59.42 | 2:37.73 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Karoline Sørensen | 2002 | 438 | 36.50 | 1:16.85 | 1:57.83 | 2:37.95 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 433 | 39.19 | 1:19.93 | 1:59.96 | 2:38.64 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 431 | 38.01 | 1:17.72 | 1:58.20 | 2:38.82 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Matilde Bodilsen | 2001 | 428 | 36.73 | 1:17.21 | 1:58.55 | 2:39.23 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Emilie Knudsen | 2002 | 420 | 36.87 | 1:17.23 | 1:59.01 | 2:40.27 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Thea Søe Bach | 2002 | 420 | 37.79 | 1:18.25 | 1:59.59 | 2:40.27 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sibel Simonsen | 2001 | 412 | 36.96 | 1:17.03 | 1:59.56 | 2:41.19 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
23 | Isabella Bach | 2002 | 399 | 38.43 | 1:19.65 | 2:01.28 | 2:43.02 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 395 | 38.35 | 1:20.25 | 2:02.95 | 2:43.50 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 390 | 38.15 | 1:19.74 | 2:02.25 | 2:44.17 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
26 | Signe Søby Jensen | 2001 | 389 | 38.86 | 1:20.87 | 2:02.95 | 2:44.34 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
27 | Michelle Jatta | 2001 | 388 | 39.29 | 1:21.57 | 2:03.56 | 2:44.51 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
28 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 380 | 38.52 | 1:20.85 | 2:04.33 | 2:45.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Amalie Vilstrup | 2002 | 378 | 38.80 | 1:21.22 | 2:03.96 | 2:45.90 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Cecilie V Jensen | 2002 | 376 | 39.64 | 1:21.79 | 2:04.38 | 2:46.26 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
31 | Katarina Holse | 2002 | 366 | 40.05 | 1:22.71 | 2:05.24 | 2:47.70 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Sille Ibsen | 2001 | 366 | 39.60 | 1:22.38 | 2:05.12 | 2:47.75 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 364 | 39.29 | 1:21.54 | 2:04.90 | 2:47.96 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
34 | Carli Mark | 2002 | 362 | 39.22 | 1:22.08 | 2:05.35 | 2:48.39 | |||
Durup IF | ||||||||||
35 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 360 | 38.43 | 1:20.81 | 2:05.36 | 2:48.66 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 356 | 40.57 | 1:23.24 | 2:07.08 | 2:49.25 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
37 | Maja Johansen | 2002 | 356 | 39.66 | 1:22.02 | 2:06.25 | 2:49.27 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
38 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 356 | 40.56 | 1:23.59 | 2:07.19 | 2:49.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 353 | 38.75 | 1:20.82 | 2:05.29 | 2:49.68 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
40 | Signe Bach | 2002 | 351 | 39.68 | 1:22.35 | 2:07.62 | 2:50.02 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Cecilie Væver | 2002 | 341 | 37.84 | 1:20.84 | 2:06.80 | 2:51.76 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
42 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | 331 | 40.27 | 1:24.23 | 2:09.07 | 2:53.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Katrine B. Hansen | 2002 | 314 | 40.99 | 1:26.32 | 2:12.49 | 2:56.45 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
44 | Cecilie Gregersen | 2002 | 312 | 40.50 | 1:25.08 | 2:10.85 | 2:56.94 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
45 | Kristine Hülsen | 2002 | 310 | 41.89 | 1:26.23 | 2:12.29 | 2:57.34 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
46 | Nanna Funch Martens | 2002 | 302 | 40.60 | 1:25.43 | 2:12.75 | 2:58.90 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Emma Rasmussen | 2002 | DSQ | ej fort bevæg v175 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Sloth Holm | 2001 | DSQ | ej forsat bev 25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:29 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 05 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 7, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Stm Drenge | 0 | 564 | 8:15.06 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Søren B. Jeppesen | 1999 | 1:00.18 | 2:07.26 | 2:07.26 | ||||||
Arnas Jefimanka | 1999 | 58.84 | 2:05.01 | 4:12.27 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 57.92 | 2:03.48 | 6:15.75 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 56.90 | 1:59.31 | 8:15.06 | ||||||
2 | Aarhus Swim Drenge | 1999 | 544 | 8:20.81 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Søren Wolf | 2000 | 59.68 | 2:04.00 | 2:04.00 | ||||||
Dan Izhar-Larsen | 1999 | 1:00.65 | 2:06.06 | 4:10.06 | ||||||
Johan Reimer | 2000 | 59.27 | 2:05.54 | 6:15.60 | ||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 58.70 | 2:05.21 | 8:20.81 | ||||||
3 | Esbjerg Drenge | 0 | 516 | 8:29.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 56.68 | 1:57.92 | 1:57.92 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 56.02 | 1:57.67 | 3:55.59 | ||||||
Oliver Kramer Andersen | 1999 | 1:04.18 | 2:15.09 | 6:10.68 | ||||||
Oliver Frøsig | 2000 | 1:05.87 | 2:19.06 | 8:29.74 | ||||||
4 | Sto Drenge | 0 | 508 | 8:32.56 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Andreas Bui | 2000 | 1:00.48 | 2:07.52 | 2:07.52 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 1:03.22 | 2:09.94 | 4:17.46 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 1:03.40 | 2:10.09 | 6:27.55 | ||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 1:01.12 | 2:05.01 | 8:32.56 | ||||||
5 | Hsk Drenge | 0 | 502 | 8:34.50 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 59.81 | 2:01.95 | 2:01.95 | ||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 1:02.28 | 2:08.65 | 4:10.60 | ||||||
Emil Knudsen | 1999 | 1:05.02 | 2:15.29 | 6:25.89 | ||||||
Victor Kristensen | 1999 | 1:01.28 | 2:08.61 | 8:34.50 | ||||||
6 | Horsens Drenge 2 | 1999 | 498 | 8:35.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Sander Schmidt | 1999 | 1:00.04 | 2:05.38 | 2:05.38 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 1:03.72 | 2:14.98 | 4:20.36 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 1:04.33 | 2:14.18 | 6:34.54 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 57.92 | 2:01.30 | 8:35.84 | ||||||
7 | Rsk Drenge | 0 | 488 | 8:39.32 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oliver Broholm | 1999 | 57.12 | 2:00.56 | 2:00.56 | ||||||
August Korsgaard | 1999 | 58.81 | 2:04.23 | 4:04.79 | ||||||
Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | 1:07.74 | 2:20.44 | 6:25.23 | ||||||
Rasmus Grønnegaard | 2000 | 1:01.80 | 2:14.09 | 8:39.32 | ||||||
8 | Struer Boys | 1999 | 487 | 8:39.75 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
William Kaaber | 1999 | 1:04.76 | 2:15.80 | 2:15.80 | ||||||
Mathias Kær | 1999 | 1:04.88 | 2:16.06 | 4:31.86 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 55.42 | 1:57.17 | 6:29.03 | ||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 1:02.51 | 2:10.72 | 8:39.75 | ||||||
9 | Silkeborg Drenge | 0 | 446 | 8:55.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 1:02.44 | 2:11.17 | 2:11.17 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 1:07.09 | 2:15.61 | 4:26.78 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 1:05.65 | 2:14.49 | 6:41.27 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 1:03.81 | 2:14.08 | 8:55.35 | ||||||
10 | Kolding SK | 0 | 434 | 9:00.03 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 1:02.01 | 2:07.30 | 2:07.30 | ||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 1:04.58 | 2:14.48 | 4:21.78 | ||||||
Kasper Jørgensen | 2000 | 1:07.03 | 2:19.42 | 6:41.20 | ||||||
Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 1:06.82 | 2:18.83 | 9:00.03 | ||||||
11 | Aalborg Drenge 1 | 0 | 403 | 9:13.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 1:03.35 | 2:11.85 | 2:11.85 | ||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 1:08.33 | 2:22.78 | 4:34.63 | ||||||
Mads L. Werther | 2000 | 1:10.37 | 2:25.11 | 6:59.74 | ||||||
Lars Lyhne | 1999 | 1:03.18 | 2:13.69 | 9:13.43 | ||||||
12 | Horsens Drenge 3 | 1999 | 394 | 9:17.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Fenger | 1999 | 1:06.53 | 2:17.66 | 2:17.66 | ||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 1:05.52 | 2:15.92 | 4:33.58 | ||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 1:09.18 | 2:24.74 | 6:58.32 | ||||||
Christian Juul Jensen | 2000 | 1:06.86 | 2:19.48 | 9:17.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 05 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 8, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Piger 1 | 0 | 572 | 9:09.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 1:06.72 | 2:17.59 | 2:17.59 | ||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 1:07.96 | 2:21.83 | 4:39.42 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 1:08.65 | 2:20.39 | 6:59.81 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 1:02.08 | 2:09.38 | 9:09.19 | ||||||
2 | Aarhus Swim Piger | 2001 | 549 | 9:16.55 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Mia Seehausen | 2001 | 1:06.11 | 2:18.61 | 2:18.61 | ||||||
Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 1:07.35 | 2:23.26 | 4:41.87 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 1:06.09 | 2:16.37 | 6:58.24 | ||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 1:05.63 | 2:18.31 | 9:16.55 | ||||||
3 | Elite Swim Vejle 1 | 0 | 532 | 9:22.37 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 1:06.76 | 2:16.09 | 2:16.09 | ||||||
Michelle Jatta | 2001 | 1:06.62 | ||||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 5:44.08 | 7:01.42 | 7:01.42 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 1:08.09 | 2:20.95 | 9:22.37 | ||||||
4 | Horsens Piger 2 | 2001 | 529 | 9:23.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Michelle Franow | 2001 | 1:07.85 | 2:18.81 | 2:18.81 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 1:08.10 | 2:24.20 | 4:43.01 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 1:05.86 | 2:15.47 | 6:58.48 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 1:09.01 | 2:24.96 | 9:23.44 | ||||||
5 | Stm Piger | 0 | 470 | 9:46.33 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 1:13.73 | 2:35.25 | 2:35.25 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 1:03.07 | 2:10.84 | 4:46.09 | ||||||
Amalie Vilstrup | 2002 | 1:12.63 | ||||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 8:29.15 | 9:46.33 | 9:46.33 | ||||||
6 | Agf Piger | 0 | 466 | 9:47.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Line Gertz | 2001 | 1:11.68 | 2:27.09 | 2:27.09 | ||||||
Julie Nykvist Jensen | 2001 | 1:09.96 | 2:27.45 | 4:54.54 | ||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 1:11.00 | 2:29.20 | 7:23.74 | ||||||
Matilde Bodilsen | 2001 | 1:09.69 | 2:24.22 | 9:47.96 | ||||||
7 | Sto Piger | 0 | 463 | 9:49.23 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 1:10.99 | 2:22.92 | 2:22.92 | ||||||
Signe Juul Grønning | 2001 | 1:15.07 | 2:35.19 | 4:58.11 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 1:08.19 | 2:23.81 | 7:21.92 | ||||||
Christine Nielsen | 2001 | 1:12.68 | 2:27.31 | 9:49.23 | ||||||
8 | Odder Piger | 0 | 452 | 9:54.09 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Signe Søby Jensen | 2001 | 1:12.43 | 2:29.82 | 2:29.82 | ||||||
Liv Hingeberg | 2001 | 1:13.26 | 2:30.45 | 5:00.27 | ||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 1:14.33 | 2:31.11 | 7:31.38 | ||||||
Marie Christensen | 2002 | 1:10.79 | 2:22.71 | 9:54.09 | ||||||
9 | Aalborg Piger 2 | 0 | 448 | 9:55.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lea Serup Schøn | 2002 | 1:15.11 | 2:34.77 | 2:34.77 | ||||||
Maja Meinert | 2001 | 1:12.56 | 2:25.47 | 5:00.24 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 1:14.14 | 2:32.29 | 7:32.53 | ||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 1:09.94 | 2:23.14 | 9:55.67 | ||||||
10 | Rsk Piger | 0 | 426 | 10:05.87 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Louise Høyer-Nissen | 2001 | 1:12.76 | 2:26.86 | 2:26.86 | ||||||
Camille Hertzog | 2001 | 1:15.42 | 2:36.40 | 5:03.26 | ||||||
Caroline Mogensen | 2002 | 1:16.26 | 2:36.03 | 7:39.29 | ||||||
Karoline Kjær | 2001 | 1:08.95 | 2:26.58 | 10:05.87 | ||||||
11 | Horsens Piger 3 | 2001 | 409 | 10:13.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Sille Ibsen | 2001 | 1:13.05 | 2:30.81 | 2:30.81 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 1:12.77 | 2:29.70 | 5:00.51 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 1:16.93 | 2:43.13 | 7:43.64 | ||||||
Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 1:12.50 | 2:30.35 | 10:13.99 | ||||||
12 | Elite Swim Vejle 2 | 0 | 369 | 10:35.61 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Regitze Bæhrenz | 2001 | 1:17.51 | 2:40.83 | 2:40.83 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 1:13.90 | 2:33.72 | 5:14.55 | ||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 1:18.43 | 2:41.34 | 7:55.89 | ||||||
Natasja Muncrief | 2002 | 1:14.76 | 2:39.72 | 10:35.61 | ||||||
13 | Odder Piger 2 | 0 | 324 | 11:03.46 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Gregersen | 2002 | 1:17.74 | 2:38.28 | 2:38.28 | ||||||
Sofia Ingeberg | 2002 | 1:16.45 | 2:54.53 | 5:32.81 | ||||||
Sidsel Nielsen | 2002 | 1:15.33 | 2:36.73 | 8:09.54 | ||||||
Emma Rasmussen | 2002 | 1:24.60 | 2:53.92 | 11:03.46 | ||||||
- | Nyborg Piger | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Julie Ejby | 2002 | 1:18.47 | 2:46.59 | 2:46.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:33 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 633 | 1:04.43 | 2:14.59 | 3:24.30 | 4:33.11 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Bach Andersen | 2001 | 618 | 1:05.87 | 2:15.97 | 3:25.53 | 4:35.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | 577 | 1:07.53 | 2:19.96 | 3:31.66 | 4:41.57 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Iben Bak | 2001 | 577 | 1:08.16 | 2:20.62 | 3:31.26 | 4:41.60 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line Johannsen | 2001 | 534 | 1:08.47 | 2:22.32 | 3:36.48 | 4:48.92 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 524 | 1:10.26 | 2:24.38 | 3:38.22 | 4:50.78 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michelle Franow | 2001 | 523 | 1:07.74 | 2:21.19 | 3:37.13 | 4:51.05 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Gadgaard | 2001 | 523 | 1:07.73 | 2:21.52 | 3:35.92 | 4:51.07 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Josefine Due Christensen | 2001 | 515 | 1:10.54 | 2:24.89 | 3:39.46 | 4:52.47 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Jørgensen | 2001 | 500 | 1:10.77 | 2:26.97 | 3:43.21 | 4:55.43 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 499 | 1:10.86 | 2:26.73 | 3:41.86 | 4:55.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 499 | 1:11.01 | 2:26.15 | 3:41.84 | 4:55.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Michelle Jatta | 2001 | 494 | 1:11.83 | 2:27.41 | 3:42.86 | 4:56.52 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Louise Hvarre | 2001 | 490 | 1:09.87 | 2:25.51 | 3:41.94 | 4:57.43 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Esther Flø | 2001 | 485 | 1:14.57 | 2:31.64 | 3:46.89 | 4:58.37 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 485 | 1:09.94 | 2:25.79 | 3:42.74 | 4:58.37 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 482 | 1:13.13 | 2:29.46 | 3:45.73 | 4:59.05 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 482 | 1:12.32 | 2:27.62 | 3:44.28 | 4:59.09 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Cecilie Grøndal | 2002 | 459 | 1:13.32 | 2:31.36 | 3:48.77 | 5:03.92 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 457 | 1:12.70 | 2:28.43 | 3:45.75 | 5:04.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Thea Søe Bach | 2002 | 451 | 1:13.43 | 2:31.93 | 3:49.72 | 5:05.81 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 448 | 1:13.86 | 2:32.67 | 3:50.07 | 5:06.39 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
23 | Signe Søby Jensen | 2001 | 447 | 1:14.68 | 2:32.96 | 3:49.60 | 5:06.64 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
24 | Christine Nielsen | 2001 | 440 | 1:14.11 | 2:32.79 | 3:51.25 | 5:08.20 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
25 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 435 | 1:12.74 | 2:31.11 | 3:49.95 | 5:09.36 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Line Sloth Holm | 2001 | 432 | 1:14.00 | 2:34.04 | 3:53.19 | 5:10.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jannie Eickhardt | 2001 | 431 | 1:12.11 | 2:30.22 | 3:49.83 | 5:10.38 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 428 | 1:13.53 | 2:34.01 | 3:53.71 | 5:11.17 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 423 | 1:13.76 | 2:34.14 | 3:54.46 | 5:12.25 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 403 | 1:14.33 | 2:34.68 | 3:55.67 | 5:17.50 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
31 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 388 | 1:17.28 | 2:39.60 | 4:01.76 | 5:21.32 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
32 | Frederikke Kruse | 2002 | 362 | 1:17.40 | 2:41.70 | 4:05.15 | 5:28.82 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
33 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 358 | 1:15.94 | 2:38.89 | 4:04.81 | 5:30.05 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 632 | 27.83 | 57.65 | 1:27.66 | 1:55.79 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 629 | 27.18 | 57.27 | 1:27.53 | 1:55.97 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Casper Eickhardt | 1999 | 604 | 27.86 | 57.69 | 1:27.71 | 1:57.52 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Gade | 1999 | 579 | 28.25 | 58.65 | 1:29.18 | 1:59.20 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Gustav Yde | 2000 | 577 | 28.83 | 59.28 | 1:29.07 | 1:59.36 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Andreas Hansen | 2000 | 574 | 28.51 | 59.23 | 1:29.68 | 1:59.53 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Magnus Stender Berg | 1999 | 560 | 28.90 | 59.90 | 1:30.73 | 2:00.54 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Oliver Broholm | 1999 | 558 | 27.66 | 58.23 | 1:29.21 | 2:00.65 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 557 | 29.13 | 59.34 | 1:30.06 | 2:00.75 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 547 | 28.19 | 58.42 | 1:29.88 | 2:01.49 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jakob Juul | 2000 | 532 | 29.06 | 1:00.87 | 1:32.22 | 2:02.57 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 531 | 29.25 | 59.70 | 1:30.91 | 2:02.67 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmus Udbye | 2000 | 523 | 29.17 | 1:00.42 | 1:32.05 | 2:03.29 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 516 | 28.79 | 1:00.33 | 1:32.15 | 2:03.86 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sander Schmidt | 1999 | 506 | 28.84 | 1:00.31 | 1:32.90 | 2:04.64 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Søren Wolf | 2000 | 499 | 29.41 | 1:00.85 | 1:33.10 | 2:05.20 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
17 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 497 | 29.71 | 1:02.65 | 1:34.67 | 2:05.37 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Lars Lyhne | 1999 | 495 | 28.71 | 1:00.84 | 1:33.60 | 2:05.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 492 | 29.29 | 1:00.69 | 1:32.92 | 2:05.80 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Arnas Jefimanka | 1999 | 485 | 29.15 | 1:00.78 | 1:33.77 | 2:06.45 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 482 | 30.12 | 1:02.31 | 1:34.67 | 2:06.66 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 477 | 29.51 | 1:01.06 | 1:33.90 | 2:07.11 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 475 | 30.17 | 1:02.84 | 1:35.21 | 2:07.31 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 474 | 29.45 | 1:01.45 | 1:34.70 | 2:07.38 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
25 | Mads Sørensen | 2000 | 473 | 29.87 | 1:02.41 | 1:35.78 | 2:07.48 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
26 | Victor Kristensen | 1999 | 473 | 29.28 | 1:01.67 | 1:34.72 | 2:07.50 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
27 | Johan Reimer | 2000 | 472 | 28.75 | 1:00.96 | 1:34.03 | 2:07.62 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 461 | 29.23 | 1:01.36 | 1:35.01 | 2:08.55 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Frederik Oxenvad | 1999 | 457 | 29.74 | 1:02.39 | 1:36.10 | 2:09.00 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
30 | Markus Kjeldsen | 2000 | 450 | 30.22 | 1:03.68 | 1:37.30 | 2:09.66 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Malthe Burgaard | 2000 | 440 | 30.35 | 1:03.58 | 1:38.18 | 2:10.61 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
32 | Kristian Berthelsen | 1999 | 438 | 29.33 | 1:01.09 | 1:34.96 | 2:10.79 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
33 | Jonas Kongerslev | 1999 | 436 | 29.95 | 1:03.40 | 1:37.79 | 2:10.95 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
34 | Thomas Christiansen | 1999 | 432 | 29.96 | 1:01.92 | 1:37.22 | 2:11.41 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
35 | Thomas Frederiksen | 2000 | 431 | 30.74 | 1:05.16 | 1:38.59 | 2:11.52 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
36 | Jens Riisgaard | 2000 | 426 | 31.50 | 1:05.37 | 1:38.62 | 2:11.97 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 426 | 30.21 | 1:04.16 | 1:38.66 | 2:12.00 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
38 | Frederick K. Madsen | 1999 | 425 | 30.15 | 1:03.67 | 1:37.96 | 2:12.09 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
39 | Alexander Dahl | 2000 | 425 | 30.15 | 1:03.08 | 1:37.38 | 2:12.12 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
40 | Anton Borg Hjort | 2000 | 417 | 29.31 | 1:02.46 | 1:37.19 | 2:12.91 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
41 | Christian Rasmussen | 2000 | 402 | 30.95 | 1:05.39 | 1:40.98 | 2:14.54 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
42 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 396 | 30.82 | 1:04.55 | 1:39.98 | 2:15.28 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
43 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | 392 | 31.10 | 1:06.16 | 1:41.16 | 2:15.69 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
44 | Mathias Kær | 1999 | 389 | 31.33 | 1:06.64 | 1:42.07 | 2:16.05 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
45 | Lukas Kranker | 2000 | 385 | 30.40 | 1:04.95 | 1:40.85 | 2:16.59 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
46 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 381 | 31.00 | 1:06.42 | 1:42.40 | 2:16.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
47 | William Kaaber | 1999 | 371 | 32.29 | 1:07.23 | 1:43.43 | 2:18.23 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
48 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 349 | 30.13 | 1:04.40 | 1:42.50 | 2:21.03 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
49 | Rune Nørgaard | 2000 | 348 | 32.72 | 1:09.21 | 1:45.98 | 2:21.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
50 | Jakob Mose | 2000 | 345 | 32.04 | 1:07.08 | 1:44.65 | 2:21.68 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 545 | 32.99 | 1:07.60 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 533 | 33.26 | 1:08.09 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | 523 | 33.14 | 1:08.53 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Marie Christensen | 2002 | 493 | 34.32 | 1:09.91 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 481 | 34.10 | 1:10.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Bach Andersen | 2001 | 469 | 34.41 | 1:11.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Matilde Bodilsen | 2001 | 466 | 34.36 | 1:11.21 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 465 | 34.84 | 1:11.25 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Josefine Due Christensen | 2001 | 458 | 35.07 | 1:11.62 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Grøndal | 2002 | 456 | 34.52 | 1:11.71 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 452 | 34.99 | 1:11.96 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 438 | 35.41 | 1:12.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Line Sloth Holm | 2001 | 435 | 35.73 | 1:12.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 433 | 35.10 | 1:12.99 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 430 | 36.56 | 1:13.14 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Isabella Bach | 2002 | 421 | 35.24 | 1:13.66 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Karoline Kjær | 2001 | 421 | 35.32 | 1:13.69 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Sibel Simonsen | 2001 | 419 | 36.01 | 1:13.78 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
19 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 418 | 36.19 | 1:13.84 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Julie Gadgaard | 2001 | 417 | 36.12 | 1:13.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 413 | 36.03 | 1:14.16 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 410 | 35.69 | 1:14.33 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Karoline Sørensen | 2002 | 408 | 35.80 | 1:14.41 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emilie Knudsen | 2002 | 403 | 35.67 | 1:14.76 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
25 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 402 | 36.87 | 1:14.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Sille Ibsen | 2001 | 392 | 36.66 | 1:15.46 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Louise Hvarre | 2001 | 391 | 36.69 | 1:15.47 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
28 | Michelle Jatta | 2001 | 390 | 35.55 | 1:15.57 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
29 | Amalie Vilstrup | 2002 | 381 | 36.54 | 1:16.14 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 375 | 37.09 | 1:16.56 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Camille Hertzog | 2001 | 372 | 37.76 | 1:16.77 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
32 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 370 | 37.45 | 1:16.87 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
33 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 367 | 38.93 | 1:17.10 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
34 | Maja Johansen | 2002 | 364 | 37.49 | 1:17.34 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
35 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 363 | 37.96 | 1:17.41 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
36 | Kirstine Frandsen | 2001 | 361 | 36.99 | 1:17.53 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
37 | Cecilie Væver | 2002 | 357 | 37.14 | 1:17.82 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
38 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 356 | 37.76 | 1:17.89 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
39 | Madison Guldborg | 2001 | 354 | 37.64 | 1:18.04 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
40 | Katarina Holse | 2002 | 352 | 37.81 | 1:18.18 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
41 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 348 | 37.83 | 1:18.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 346 | 38.20 | 1:18.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 346 | 38.32 | 1:18.66 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 345 | 37.99 | 1:18.69 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
45 | Cecilie V Jensen | 2002 | 342 | 38.81 | 1:18.93 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
46 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | 337 | 38.34 | 1:19.35 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
47 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 333 | 39.31 | 1:19.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Carli Mark | 2002 | 325 | 38.90 | 1:20.25 | |||||
Durup IF | ||||||||||
49 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 320 | 39.11 | 1:20.74 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
50 | Signe Bach | 2002 | 317 | 38.82 | 1:20.95 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
51 | Nanna Funch Martens | 2002 | 314 | 39.25 | 1:21.21 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
52 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 307 | 39.66 | 1:21.81 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
53 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | 306 | 38.66 | 1:21.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
54 | Emma Rasmussen | 2002 | 301 | 40.77 | 1:22.37 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Vegener | 2002 | DNS | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:18 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 566 | 31.97 | 1:07.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 515 | 32.68 | 1:09.35 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Due Nielsen | 1999 | 507 | 33.56 | 1:09.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Bui | 2000 | 502 | 33.15 | 1:09.97 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Toke Michaelsen | 1999 | 489 | 33.31 | 1:10.54 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Ejby | 2000 | 437 | 35.02 | 1:13.28 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas Hougaard | 2000 | 436 | 34.14 | 1:13.32 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 432 | 34.84 | 1:13.51 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 425 | 35.53 | 1:13.93 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 419 | 35.07 | 1:14.26 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jakob Juul | 2000 | 416 | 36.11 | 1:14.47 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 414 | 35.08 | 1:14.56 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 414 | 35.96 | 1:14.58 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander Jensen | 1999 | 399 | 35.44 | 1:15.49 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 396 | 36.24 | 1:15.70 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Andreas Hansen | 2000 | 386 | 36.46 | 1:16.37 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Frederik Peter Bager | 1999 | 384 | 35.67 | 1:16.50 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Jens Grarup | 1999 | 381 | 36.64 | 1:16.68 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 378 | 36.80 | 1:16.90 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Magnus Gertz | 2000 | 376 | 36.04 | 1:17.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Lucas Christoffersen | 2000 | 370 | 36.82 | 1:17.46 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 358 | 36.64 | 1:18.25 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
23 | Lasse Jensen | 2000 | 353 | 37.13 | 1:18.64 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
24 | Johan Rasmussen | 1999 | 349 | 37.06 | 1:18.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Simon Andersen | 2000 | 346 | 37.53 | 1:19.17 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
26 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 345 | 37.61 | 1:19.26 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jacob Schultz | 1999 | 344 | 37.56 | 1:19.29 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 344 | 37.54 | 1:19.32 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 343 | 38.29 | 1:19.37 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
30 | Mads L. Werther | 2000 | 335 | 38.13 | 1:20.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 332 | 37.40 | 1:20.24 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
32 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 328 | 38.04 | 1:20.63 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
33 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 321 | 37.31 | 1:21.15 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Alexander Dahl | 2000 | 318 | 39.00 | 1:21.45 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
35 | Lukas Kristensen | 2000 | 303 | 38.63 | 1:22.79 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
36 | Mads Nielsen | 2000 | 290 | 39.03 | 1:23.99 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | Emil Knudsen | 1999 | DSQ | 2 flyben eft start | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 510 | 34.49 | 1:12.77 | 1:51.84 | 2:31.10 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 491 | 34.86 | 1:13.98 | 1:54.13 | 2:33.08 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 490 | 34.00 | 1:12.76 | 1:52.38 | 2:33.15 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Lærke Toftgaard | 2001 | 486 | 34.00 | 1:12.72 | 1:53.23 | 2:33.58 | |||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Mia Seehausen | 2001 | 483 | 33.08 | 1:10.91 | 1:50.43 | 2:33.93 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Emma Jørgensen | 2001 | 431 | 36.58 | 1:18.10 | 1:59.89 | 2:39.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Line Johannsen | 2001 | 378 | 36.33 | 1:18.89 | 2:02.55 | 2:46.91 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Maja Meinert | 2001 | 351 | 37.71 | 1:20.72 | 2:05.42 | 2:51.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 330 | 39.26 | 1:23.55 | 2:10.77 | 2:54.73 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sascha Lausten | 2002 | 325 | 38.49 | 1:23.66 | 2:09.78 | 2:55.67 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 317 | 37.94 | 1:21.47 | 2:09.02 | 2:56.96 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Emilie Knudsen | 2002 | 316 | 38.53 | 1:22.84 | 2:09.50 | 2:57.18 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Michelle Franow | 2001 | 315 | 38.67 | 1:22.65 | 2:09.91 | 2:57.34 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 290 | 36.59 | 1:20.69 | 2:10.72 | 3:02.30 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
15 | Thilde Timmermand | 2002 | 287 | 39.36 | 1:25.41 | 2:13.99 | 3:03.07 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 274 | 41.35 | 1:29.77 | 2:18.38 | 3:05.79 | |||
Kolding SK | ||||||||||
17 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 269 | 38.08 | 1:26.35 | 2:16.24 | 3:06.89 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
18 | Karen Hazell Brink | 2002 | 251 | 41.17 | 1:28.95 | 2:19.64 | 3:11.46 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
19 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 239 | 40.75 | 1:28.77 | 2:22.21 | 3:14.45 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
20 | Cecilie Gregersen | 2002 | 235 | 41.38 | 1:31.56 | 2:24.20 | 3:15.60 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
21 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 219 | 43.67 | 1:34.67 | 2:28.01 | 3:20.13 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | 581 | 28.83 | 1:02.59 | 1:40.32 | 2:11.32 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | 547 | 29.58 | 1:03.87 | 1:43.99 | 2:13.97 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 520 | 27.42 | 1:02.05 | 1:44.59 | 2:16.25 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 499 | 30.76 | 1:07.27 | 1:47.61 | 2:18.13 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Udbye | 2000 | 495 | 30.67 | 1:05.87 | 1:46.76 | 2:18.51 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Hansen | 2000 | 493 | 30.80 | 1:05.33 | 1:47.96 | 2:18.74 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Toke Michaelsen | 1999 | 484 | 30.44 | 1:06.50 | 1:46.51 | 2:19.62 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 477 | 30.16 | 1:05.67 | 1:48.69 | 2:20.22 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 474 | 29.25 | 1:06.66 | 1:47.72 | 2:20.59 | |||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Lars Lyhne | 1999 | 464 | 31.78 | 1:06.65 | 1:49.11 | 2:21.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Casper Christiansen | 2000 | 461 | 30.06 | 1:06.05 | 1:48.51 | 2:21.89 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Jakob Juul | 2000 | 459 | 30.83 | 1:09.71 | 1:51.68 | 2:22.04 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Sander Schmidt | 1999 | 457 | 30.54 | 1:06.86 | 1:50.15 | 2:22.28 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 457 | 31.69 | 1:10.14 | 1:50.37 | 2:22.32 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emil Knudsen | 1999 | 453 | 31.65 | 1:09.40 | 1:49.81 | 2:22.65 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Frederik Oxenvad | 1999 | 447 | 32.06 | 1:07.98 | 1:50.53 | 2:23.34 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
17 | Victor Kristensen | 1999 | 438 | 32.05 | 1:08.64 | 1:51.78 | 2:24.34 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
18 | Magnus Stender Berg | 1999 | 435 | 30.25 | 1:06.64 | 1:52.62 | 2:24.68 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
19 | Christian Mangaard | 1999 | 433 | 31.12 | 1:09.31 | 1:51.30 | 2:24.88 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Magnus Lerche | 1999 | 432 | 30.26 | 1:07.51 | 1:51.95 | 2:24.93 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
21 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 432 | 31.01 | 1:07.56 | 1:52.24 | 2:24.99 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 431 | 32.19 | 1:09.63 | 1:51.15 | 2:25.05 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Morten Due Nielsen | 1999 | 427 | 32.77 | 1:10.69 | 1:51.74 | 2:25.51 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 421 | 30.20 | 1:08.01 | 1:51.50 | 2:26.19 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Alexander Jensen | 1999 | 420 | 33.16 | 1:07.73 | 1:50.68 | 2:26.35 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
26 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 419 | 30.99 | 1:09.53 | 1:52.96 | 2:26.44 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
27 | David Hjort | 2000 | 416 | 29.86 | 1:05.97 | 1:51.61 | 2:26.85 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 414 | 31.29 | 1:10.25 | 1:52.87 | 2:27.05 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 407 | 31.79 | 1:08.32 | 1:53.39 | 2:27.90 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
30 | Johan Reimer | 2000 | 401 | 30.74 | 1:09.53 | 1:52.85 | 2:28.57 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Arnas Jefimanka | 1999 | 397 | 29.92 | 1:09.58 | 1:54.69 | 2:29.15 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Lucas Christoffersen | 2000 | 394 | 33.26 | 1:11.70 | 1:55.13 | 2:29.45 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
33 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 393 | 32.33 | 1:12.64 | 1:54.00 | 2:29.59 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Thomas Frederiksen | 2000 | 386 | 34.42 | 1:09.81 | 1:56.87 | 2:30.44 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
35 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 382 | 35.00 | 1:12.54 | 1:57.52 | 2:31.06 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Malthe Burgaard | 2000 | 377 | 31.80 | 1:12.34 | 1:58.72 | 2:31.65 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
37 | Mads Alnor | 2000 | 375 | 32.64 | 1:12.46 | 1:57.03 | 2:31.90 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
38 | Andreas Jørgensen | 2000 | 366 | 32.96 | 1:11.38 | 1:57.85 | 2:33.18 | |||
Kolding SK | ||||||||||
39 | Lasse Lundstrøm | 1999 | 366 | 33.45 | 1:11.53 | 1:56.38 | 2:33.24 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
40 | Kristian Berthelsen | 1999 | 364 | 32.78 | 1:13.17 | 1:59.26 | 2:33.41 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
41 | Jonas Ejby | 2000 | 360 | 33.79 | 1:16.92 | 1:58.38 | 2:34.00 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Jens Grarup | 1999 | 360 | 33.86 | 1:15.79 | 1:58.67 | 2:34.01 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
43 | Christian Rasmussen | 2000 | 358 | 32.22 | 1:13.09 | 2:00.55 | 2:34.32 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
44 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 357 | 32.76 | 1:13.85 | 1:59.55 | 2:34.40 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
45 | Andreas Hougaard | 2000 | 357 | 33.59 | 1:15.09 | 1:57.98 | 2:34.47 | |||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
46 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 348 | 35.24 | 1:13.88 | 2:00.31 | 2:35.79 | |||
Kolding SK | ||||||||||
47 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 345 | 35.15 | 1:16.38 | 2:00.20 | 2:36.30 | |||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
48 | Jakob Mose | 2000 | 329 | 32.10 | 1:14.01 | 2:00.96 | 2:38.67 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 322 | 34.99 | 1:17.14 | 2:00.90 | 2:39.89 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
50 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 293 | 38.66 | 1:20.97 | 2:10.71 | 2:44.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
51 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 291 | 36.17 | 1:19.55 | 2:05.49 | 2:45.29 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | August Korsgaard | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend v125 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Kasper Jørgensen | 2000 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:22 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 628 | 28.88 | 59.55 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Bach Andersen | 2001 | 604 | 29.66 | 1:00.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | 581 | 29.36 | 1:01.12 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 572 | 29.97 | 1:01.42 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 566 | 29.70 | 1:01.64 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 553 | 30.33 | 1:02.14 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Michelle Jatta | 2001 | 545 | 30.20 | 1:02.42 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 534 | 30.48 | 1:02.85 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mia Seehausen | 2001 | 512 | 30.75 | 1:03.73 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Matilde Bodilsen | 2001 | 505 | 31.74 | 1:04.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Josefine Due Christensen | 2001 | 502 | 31.35 | 1:04.16 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Jørgensen | 2001 | 500 | 31.19 | 1:04.26 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie Gadgaard | 2001 | 499 | 30.96 | 1:04.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 497 | 30.55 | 1:04.36 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 497 | 30.78 | 1:04.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Marie Christensen | 2002 | 485 | 31.53 | 1:04.92 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 477 | 31.91 | 1:05.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Karoline Kjær | 2001 | 476 | 31.58 | 1:05.29 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Iben Bak | 2001 | 476 | 31.94 | 1:05.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 476 | 31.57 | 1:05.31 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 476 | 31.73 | 1:05.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 475 | 31.63 | 1:05.37 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
23 | Line Johannsen | 2001 | 471 | 31.50 | 1:05.52 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Maja Meinert | 2001 | 471 | 31.74 | 1:05.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Louise Hvarre | 2001 | 468 | 31.31 | 1:05.68 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
26 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 463 | 31.91 | 1:05.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Isabella Bach | 2002 | 462 | 31.55 | 1:05.94 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 462 | 31.48 | 1:05.95 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
29 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 461 | 32.87 | 1:06.01 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
30 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 459 | 31.65 | 1:06.09 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
31 | Lærke Toftgaard | 2001 | 447 | 32.04 | 1:06.71 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
32 | Sibel Simonsen | 2001 | 446 | 32.51 | 1:06.74 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
33 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 442 | 32.18 | 1:06.96 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
34 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 435 | 32.52 | 1:07.29 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 429 | 32.70 | 1:07.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 427 | 33.46 | 1:07.73 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
37 | Thea Søe Bach | 2002 | 425 | 32.97 | 1:07.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
38 | Karoline Sørensen | 2002 | 424 | 33.21 | 1:07.88 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
39 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 419 | 32.84 | 1:08.14 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
40 | Jannie Eickhardt | 2001 | 411 | 33.28 | 1:08.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Liv Hingeberg | 2001 | 410 | 33.37 | 1:08.62 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
42 | Astrid Nielsen | 2002 | 410 | 33.03 | 1:08.64 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
43 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 408 | 32.37 | 1:08.72 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
44 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 408 | 33.24 | 1:08.76 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
45 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 405 | 32.59 | 1:08.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
46 | Caroline Mogensen | 2002 | 404 | 33.56 | 1:08.98 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
47 | Katarina Holse | 2002 | 399 | 32.68 | 1:09.25 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
48 | Sidsel Nielsen | 2002 | 398 | 34.01 | 1:09.34 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
49 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | 397 | 33.81 | 1:09.35 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
50 | Amalie Vilstrup | 2002 | 397 | 33.16 | 1:09.38 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
51 | Kirstine Frandsen | 2001 | 394 | 32.88 | 1:09.55 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
52 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 393 | 33.14 | 1:09.60 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
53 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 392 | 32.96 | 1:09.64 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
54 | Naja Holmgaard | 2001 | 392 | 34.04 | 1:09.69 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
55 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 387 | 33.78 | 1:09.96 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
56 | Lea Serup Schøn | 2002 | 381 | 33.90 | 1:10.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
57 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 378 | 33.19 | 1:10.54 | |||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
58 | Frederikke Kruse | 2002 | 371 | 34.23 | 1:10.93 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
59 | Trine Dam | 2001 | 369 | 33.46 | 1:11.11 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
60 | Camille Hertzog | 2001 | 362 | 34.94 | 1:11.54 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
61 | Natasja Muncrief | 2002 | 355 | 34.44 | 1:12.02 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
62 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | 343 | 34.26 | 1:12.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
63 | Karen Hazell Brink | 2002 | 341 | 34.90 | 1:13.01 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
64 | Cecilie Væver | 2002 | 324 | 34.87 | 1:14.22 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
65 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 302 | 36.44 | 1:15.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
66 | Emma Rasmussen | 2002 | 253 | 39.54 | 1:20.56 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Sloth Holm | 2001 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Thilde Rud Iversen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:18 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 16, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 658 | 1:00.71 | 2:05.68 | 3:11.18 | 4:17.19 | 16:17.11 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 5:23.11 | 6:29.18 | 7:35.13 | 8:41.33 | ||||||
9:47.08 | 10:53.56 | 11:59.04 | 13:04.50 | |||||||
14:09.83 | 15:14.88 | |||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 657 | 1:02.74 | 2:10.17 | 3:16.86 | 4:23.19 | 16:17.79 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:29.70 | 6:36.20 | 7:42.23 | 8:48.08 | ||||||
9:54.75 | 10:59.20 | 12:03.31 | 13:07.98 | |||||||
14:12.12 | 15:17.14 | |||||||||
3 | Jakob Juul | 2000 | 578 | 1:06.01 | 2:15.75 | 3:25.27 | 4:34.00 | 17:00.48 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:42.71 | 6:51.49 | 7:59.50 | 9:08.45 | ||||||
10:16.40 | 11:24.82 | 12:32.54 | 13:40.26 | |||||||
14:47.06 | 15:54.55 | |||||||||
4 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 558 | 1:03.45 | 2:11.33 | 3:19.88 | 4:28.91 | 17:12.53 | ||
IHF Svømning | 5:38.13 | 6:47.70 | 7:56.93 | 9:06.07 | ||||||
10:15.33 | 11:24.58 | 12:34.19 | 13:44.70 | |||||||
14:54.20 | 16:03.97 | |||||||||
5 | Markus Kjeldsen | 2000 | 556 | 1:04.44 | 2:12.77 | 3:22.15 | 4:32.25 | 17:13.50 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:42.11 | 6:51.68 | 8:01.34 | 9:10.40 | ||||||
10:20.42 | 11:30.58 | 12:40.98 | 13:50.88 | |||||||
15:00.52 | 16:09.25 | |||||||||
6 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 556 | 1:03.95 | 2:11.84 | 3:20.47 | 4:29.29 | 17:13.59 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:38.45 | 6:47.64 | 7:56.97 | 9:06.37 | ||||||
10:16.08 | 11:25.96 | 12:36.11 | 13:46.60 | |||||||
14:55.95 | 16:06.26 | |||||||||
7 | Mads Sørensen | 2000 | 553 | 1:03.89 | 2:12.35 | 3:20.99 | 4:30.34 | 17:15.14 | ||
O.S.L.F. | 5:39.97 | 6:49.57 | 7:59.49 | 9:08.44 | ||||||
10:18.66 | 11:28.46 | 12:38.40 | 13:48.82 | |||||||
14:58.67 | 16:08.35 | |||||||||
8 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 514 | 1:07.33 | 2:18.12 | 3:28.57 | 4:39.55 | 17:41.05 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:51.18 | 7:02.55 | 8:14.24 | 9:25.84 | ||||||
10:36.87 | 11:47.60 | 12:58.13 | 14:09.16 | |||||||
15:20.15 | 16:31.82 | |||||||||
9 | Malthe Burgaard | 2000 | 470 | 1:07.21 | 2:20.42 | 3:34.02 | 4:49.02 | 18:12.70 | ||
Odense Svømme Klub | 6:02.49 | 7:15.59 | 8:28.43 | 9:41.32 | ||||||
10:55.33 | 12:09.32 | 13:23.64 | 14:37.38 | |||||||
15:50.55 | 17:03.31 | |||||||||
10 | Jens Riisgaard | 2000 | 450 | 1:10.90 | 2:25.53 | 3:40.40 | 4:54.69 | 18:28.69 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:09.50 | 7:24.44 | 8:39.00 | 9:53.53 | ||||||
11:07.81 | 12:22.18 | 13:35.54 | 14:49.50 | |||||||
16:03.67 | 17:16.50 | |||||||||
11 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 432 | 1:08.53 | 2:22.44 | 3:36.78 | 4:51.46 | 18:44.47 | ||
Kolding SK | 6:07.03 | 7:21.88 | 8:36.40 | 9:52.04 | ||||||
11:07.94 | 12:23.66 | 13:40.45 | 14:56.59 | |||||||
16:13.03 | 17:29.47 | |||||||||
12 | Mathias Kær | 1999 | 424 | 1:08.69 | 2:21.74 | 3:36.84 | 4:51.62 | 18:51.54 | ||
Struer Svømmeklub | 6:07.56 | 7:23.41 | 8:39.28 | 9:55.89 | ||||||
11:11.37 | 12:28.65 | 13:45.59 | 15:02.22 | |||||||
16:18.87 | 17:35.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:02 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 620 | 36.75 | 1:16.67 | 1:57.53 | 2:37.75 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michelle Franow | 2001 | 538 | 37.54 | 1:19.50 | 2:02.80 | 2:45.39 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 528 | 39.05 | 1:21.46 | 2:04.15 | 2:46.46 | |||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Josefine Due Christensen | 2001 | 497 | 40.28 | 1:23.40 | 2:06.69 | 2:49.79 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christine Nielsen | 2001 | 464 | 40.21 | 1:24.91 | 2:09.26 | 2:53.79 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jannie Eickhardt | 2001 | 458 | 40.89 | 1:24.77 | 2:09.53 | 2:54.46 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michelle Jatta | 2001 | 457 | 39.13 | 1:23.68 | 2:09.18 | 2:54.62 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Cecilie Grøndal | 2002 | 446 | 40.63 | 1:24.76 | 2:10.65 | 2:56.04 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sille Ibsen | 2001 | 425 | 41.05 | 1:27.31 | 2:13.14 | 2:58.90 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Esther Flø | 2001 | 425 | 41.26 | 1:27.39 | 2:13.63 | 2:58.92 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Line Gertz | 2001 | 424 | 41.91 | 1:27.80 | 2:13.12 | 2:59.06 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Laura Gam | 2001 | 418 | 41.67 | 1:27.62 | 2:13.97 | 2:59.91 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Line J. V. Hededal | 2001 | 417 | 41.70 | 1:28.01 | 2:14.18 | 3:00.02 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Sibel Simonsen | 2001 | 417 | 41.95 | 1:28.27 | 2:14.65 | 3:00.12 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
15 | Emilie Knudsen | 2002 | 410 | 42.94 | 1:28.97 | 2:16.25 | 3:01.11 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 406 | 41.70 | 1:28.25 | 2:16.00 | 3:01.61 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 402 | 41.53 | 1:28.56 | 2:14.44 | 3:02.28 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Julie Fink | 2001 | 392 | 43.01 | 1:30.80 | 2:16.91 | 3:03.85 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
19 | Maria Rye | 2001 | 385 | 42.70 | 1:29.78 | 2:17.82 | 3:04.84 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
20 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 381 | 43.41 | 1:31.44 | 2:19.13 | 3:05.54 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 372 | 42.90 | 1:31.07 | 2:20.33 | 3:07.01 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Astrid Nielsen | 2002 | 372 | 43.42 | 1:31.44 | 2:19.85 | 3:07.06 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Sascha Lausten | 2002 | 369 | 43.46 | 1:30.97 | 2:19.17 | 3:07.54 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 365 | 42.69 | 1:30.79 | 2:19.63 | 3:08.16 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
25 | Maja Ibsen | 2001 | 360 | 43.32 | 1:33.21 | 2:22.61 | 3:09.08 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 357 | 43.14 | 1:31.28 | 2:20.26 | 3:09.67 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 352 | 44.19 | 1:33.85 | 2:23.10 | 3:10.50 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
28 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 349 | 44.03 | 1:33.46 | 2:23.23 | 3:11.08 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
29 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 348 | 44.86 | 1:34.40 | 2:24.11 | 3:11.28 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Julie Ejby | 2002 | 347 | 43.80 | 1:33.09 | 2:22.87 | 3:11.43 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Signe Juul Grønning | 2001 | 341 | 44.45 | 1:34.08 | 2:24.33 | 3:12.58 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
32 | Kristine Hülsen | 2002 | 339 | 44.42 | 1:33.15 | 2:23.16 | 3:12.93 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
33 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 339 | 44.32 | 1:32.97 | 2:22.46 | 3:12.97 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Maiken Hougaard | 2002 | 337 | 44.18 | 1:33.56 | 2:24.25 | 3:13.35 | |||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
35 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 336 | 45.40 | 1:35.00 | 2:25.12 | 3:13.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Madison Guldborg | 2001 | 325 | 44.72 | 1:34.72 | 2:25.03 | 3:15.64 | |||
Kolding SK | ||||||||||
37 | Maja Johansen | 2002 | 315 | 45.46 | 1:35.58 | 2:26.63 | 3:17.72 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
38 | Amalie Vilstrup | 2002 | 301 | 44.66 | 1:36.20 | 2:27.95 | 3:20.60 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Line Johannsen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:27 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 577 | 27.58 | 58.20 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Eickhardt | 1999 | 536 | 27.87 | 59.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | David Hjort | 2000 | 533 | 28.69 | 59.76 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 520 | 28.17 | 1:00.28 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
5 | Mikkel Gade | 1999 | 508 | 29.77 | 1:00.73 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Oliver Broholm | 1999 | 505 | 28.71 | 1:00.85 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Gustav Yde | 2000 | 494 | 28.85 | 1:01.31 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Arnas Jefimanka | 1999 | 490 | 29.61 | 1:01.48 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 479 | 29.42 | 1:01.94 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Magnus B. Høgild | 1999 | 468 | 30.67 | 1:02.44 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus Stender Berg | 1999 | 454 | 29.52 | 1:03.07 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jakob Juul | 2000 | 447 | 30.52 | 1:03.37 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Rasmus Udbye | 2000 | 441 | 29.06 | 1:03.68 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | August Korsgaard | 1999 | 438 | 29.88 | 1:03.80 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Casper Christiansen | 2000 | 434 | 30.50 | 1:04.00 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 430 | 30.55 | 1:04.22 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
17 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 423 | 30.42 | 1:04.57 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Andreas Hansen | 2000 | 422 | 31.04 | 1:04.59 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Christian Mangaard | 1999 | 422 | 30.04 | 1:04.59 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 421 | 29.66 | 1:04.66 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Magnus Lerche | 1999 | 417 | 30.32 | 1:04.88 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
22 | Toke Michaelsen | 1999 | 409 | 30.64 | 1:05.27 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kasper Jørgensen | 2000 | 409 | 31.34 | 1:05.31 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Andreas Bui | 2000 | 395 | 31.05 | 1:06.06 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
25 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 392 | 31.71 | 1:06.20 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emil Knudsen | 1999 | 388 | 31.39 | 1:06.46 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
27 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 382 | 31.07 | 1:06.78 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 378 | 31.55 | 1:07.02 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
29 | Malthe Sielemann | 1999 | 374 | 31.58 | 1:07.23 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
30 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 372 | 31.74 | 1:07.40 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
31 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 362 | 31.17 | 1:07.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 361 | 31.63 | 1:08.06 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 361 | 31.64 | 1:08.06 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
34 | Jakob Mose | 2000 | 356 | 32.42 | 1:08.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 347 | 31.36 | 1:08.96 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
36 | Søren Wolf | 2000 | 344 | 32.31 | 1:09.14 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
37 | Andreas Jørgensen | 2000 | 343 | 32.20 | 1:09.23 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
38 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 329 | 32.89 | 1:10.21 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
39 | Rune Nørgaard | 2000 | 326 | 32.19 | 1:10.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Christian Juul Jensen | 2000 | 312 | 32.99 | 1:11.46 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 306 | 33.32 | 1:11.90 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
42 | Mads Alnor | 2000 | 302 | 33.19 | 1:12.24 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
43 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 297 | 34.01 | 1:12.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Oliver Frøsig | 2000 | 287 | 34.78 | 1:13.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
45 | Lasse Jensen | 2000 | 276 | 35.01 | 1:14.40 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:44 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 19, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Aarhus Swim Piger | 2001 | 512 | 4:41.82 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 35.29 | 1:13.06 | 1:13.06 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 36.27 | 1:18.33 | 2:31.39 | ||||||
Mia Seehausen | 2001 | 30.05 | 1:06.29 | 3:37.68 | ||||||
Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 30.61 | 1:04.14 | 4:41.82 | ||||||
2 | Aalborg Piger 1 | 0 | 512 | 4:41.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 34.14 | 1:10.30 | 1:10.30 | ||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 38.89 | 1:23.29 | 2:33.59 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 32.06 | 1:09.33 | 3:42.92 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 28.30 | 58.98 | 4:41.90 | ||||||
3 | Hsc Damer 1 | 0 | 490 | 4:46.01 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 33.91 | 1:11.30 | 1:11.30 | ||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 39.28 | 1:24.09 | 2:35.39 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 30.07 | 1:05.39 | 3:40.78 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 30.72 | 1:05.23 | 4:46.01 | ||||||
4 | Horsens Piger 2 | 2001 | 463 | 4:51.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 34.46 | 1:10.84 | 1:10.84 | ||||||
Michelle Franow | 2001 | 36.90 | 1:19.13 | 2:29.97 | ||||||
Sille Ibsen | 2001 | 33.79 | 1:16.64 | 3:46.61 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 31.00 | 1:04.80 | 4:51.41 | ||||||
5 | Elite Swim Vejle 1 | 0 | 460 | 4:52.17 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Regitze Bæhrenz | 2001 | 38.35 | 1:18.25 | 1:18.25 | ||||||
Michelle Jatta | 2001 | 36.88 | 1:19.96 | 2:38.21 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 31.80 | 1:08.97 | 3:47.18 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 30.85 | 1:04.99 | 4:52.17 | ||||||
6 | Agf Piger | 0 | 426 | 4:59.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 37.03 | 1:15.72 | 1:15.72 | ||||||
Line Gertz | 2001 | 39.65 | 1:24.13 | 2:39.85 | ||||||
Matilde Bodilsen | 2001 | 32.34 | ||||||||
Julie Nykvist Jensen | 2001 | 4:24.33 | 4:59.56 | 4:59.56 | ||||||
7 | Kolding SK | 0 | 424 | 5:00.19 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Madison Guldborg | 2001 | 37.89 | 1:18.35 | 1:18.35 | ||||||
Caroline Bo Nielsen | 2001 | 36.33 | 1:17.08 | 2:35.43 | ||||||
Lærke Toftgaard | 2001 | 33.40 | 1:12.31 | 3:47.74 | ||||||
Charlotte Gravgaard | 2001 | 34.43 | 1:12.45 | 5:00.19 | ||||||
8 | Stm Piger | 0 | 410 | 5:03.38 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Amalie Vilstrup | 2002 | 37.59 | 1:18.69 | 1:18.69 | ||||||
Laura Gam | 2001 | 40.50 | 1:24.65 | 2:43.34 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 33.04 | 1:11.43 | 3:54.77 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 33.06 | 1:08.61 | 5:03.38 | ||||||
9 | Nyborg Piger | 0 | 409 | 5:03.77 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Iben Bak | 2001 | 38.50 | 1:18.81 | 1:18.81 | ||||||
Julie Ejby | 2002 | 41.23 | 1:27.75 | 2:46.56 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 33.30 | 1:11.34 | 3:57.90 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 31.60 | 1:05.87 | 5:03.77 | ||||||
10 | Rsk Piger | 0 | 397 | 5:06.89 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Camille Hertzog | 2001 | 37.66 | 1:16.55 | 1:16.55 | ||||||
Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 40.92 | 1:28.10 | 2:44.65 | ||||||
Louise Høyer-Nissen | 2001 | 34.90 | 1:17.01 | 4:01.66 | ||||||
Karoline Kjær | 2001 | 30.54 | 1:05.23 | 5:06.89 | ||||||
11 | Aalborg Piger 2 | 0 | 392 | 5:08.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 35.72 | 1:13.17 | 1:13.17 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 43.34 | 1:29.66 | 2:42.83 | ||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 37.56 | 1:51.62 | 4:34.45 | ||||||
Maja Meinert | 2001 | 33.60 | 33.60 | 5:08.05 | ||||||
12 | Odder Piger | 0 | 371 | 5:13.79 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Marie Christensen | 2002 | 34.76 | 1:10.34 | 1:10.34 | ||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 43.70 | 1:31.33 | 2:41.67 | ||||||
Cecilie Gregersen | 2002 | 38.60 | 1:24.76 | 4:06.43 | ||||||
Liv Hingeberg | 2001 | 32.62 | 1:07.36 | 5:13.79 | ||||||
13 | Sto Piger | 0 | 359 | 5:17.27 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 36.56 | 1:14.73 | 1:14.73 | ||||||
Signe Juul Grønning | 2001 | 43.79 | 1:31.90 | 2:46.63 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 35.04 | 1:17.57 | 4:04.20 | ||||||
Christine Nielsen | 2001 | 34.80 | 1:13.07 | 5:17.27 | ||||||
14 | Thisted Piger | 2002 | 357 | 5:17.83 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 36.75 | 1:16.08 | 1:16.08 | ||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 41.09 | 1:27.50 | 2:43.58 | ||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 36.91 | ||||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 4:39.54 | 5:17.83 | 5:17.83 | ||||||
15 | Elite Swim Vejle 2 | 0 | 304 | 5:35.11 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Maja Johansen | 2002 | 38.01 | 1:18.22 | 1:18.22 | ||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 45.57 | 1:37.99 | 2:56.21 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 40.51 | 1:29.01 | 4:25.22 | ||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 33.18 | 1:09.89 | 5:35.11 | ||||||
- | Esbjerg Piger | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 35.97 | 1:14.50 | 1:14.50 | ||||||
- | Horsens Piger 3 | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 37.94 | 1:18.59 | 1:18.59 | ||||||
- | Odder Piger 2 | 0 | DSQ | 1 hånd i vend v275 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Emma Rasmussen | 2002 | 41.59 | 1:23.78 | 1:23.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 20, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Stm Drenge | 0 | 549 | 3:43.76 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 27.78 | 58.54 | 58.54 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 26.43 | 55.04 | 1:53.58 | ||||||
Arnas Jefimanka | 1999 | 25.69 | 55.37 | 2:48.95 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 25.98 | 54.81 | 3:43.76 | ||||||
2 | Esbjerg Drenge | 0 | 523 | 3:47.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 25.96 | 54.10 | 54.10 | ||||||
Oliver Kramer Andersen | 1999 | 28.02 | 58.89 | 1:52.99 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 25.54 | 53.72 | 2:46.71 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 28.34 | 1:00.73 | 3:47.44 | ||||||
3 | Sto Drenge | 0 | 508 | 3:49.69 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Andreas Bui | 2000 | 26.56 | 56.46 | 56.46 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 27.39 | 57.62 | 1:54.08 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 27.65 | 59.14 | 2:53.22 | ||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 26.08 | 56.47 | 3:49.69 | ||||||
4 | Aarhus Swim Drenge | 1999 | 499 | 3:51.03 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Søren Wolf | 2000 | 28.35 | 58.38 | 58.38 | ||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 27.91 | 58.31 | 1:56.69 | ||||||
Johan Reimer | 2000 | 26.48 | 56.45 | 2:53.14 | ||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 27.67 | 57.89 | 3:51.03 | ||||||
5 | Rsk Drenge | 0 | 488 | 3:52.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Rasmus Grønnegaard | 2000 | 28.82 | 1:01.09 | 1:01.09 | ||||||
Oliver Broholm | 1999 | 25.17 | 54.10 | 1:55.19 | ||||||
Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | 28.75 | 1:01.55 | 2:56.74 | ||||||
August Korsgaard | 1999 | 27.01 | 56.04 | 3:52.78 | ||||||
6 | Horsens Drenge 2 | 1999 | 474 | 3:54.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 27.30 | 56.26 | 56.26 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 28.65 | 1:00.92 | 1:57.18 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 30.08 | 1:03.03 | 3:00.21 | ||||||
Sander Schmidt | 1999 | 25.87 | 54.75 | 3:54.96 | ||||||
7 | Agf Drenge | 0 | 473 | 3:55.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 28.57 | 59.48 | 59.48 | ||||||
David Hjort | 2000 | 27.92 | 58.53 | 1:58.01 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 27.06 | 56.48 | 2:54.49 | ||||||
Magnus Gertz | 2000 | 28.24 | 1:00.74 | 3:55.23 | ||||||
8 | Silkeborg Drenge | 0 | 472 | 3:55.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 28.57 | 59.37 | 59.37 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 26.09 | 55.58 | 1:54.95 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 28.37 | 59.81 | 2:54.76 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 28.78 | 1:00.59 | 3:55.35 | ||||||
9 | Struer Boys | 1999 | 460 | 3:57.43 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
William Kaaber | 1999 | 28.80 | 1:01.18 | 1:01.18 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 25.79 | 53.94 | 1:55.12 | ||||||
Mathias Kær | 1999 | 29.15 | 1:01.87 | 2:56.99 | ||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 28.55 | 1:00.44 | 3:57.43 | ||||||
10 | Hsc Herrer 1 | 0 | 448 | 3:59.43 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 29.56 | 1:00.13 | 1:00.13 | ||||||
Jonas Kongerslev | 1999 | 28.42 | 59.41 | 1:59.54 | ||||||
Jacob Schultz | 1999 | 29.07 | 1:01.02 | 3:00.56 | ||||||
Casper Christiansen | 2000 | 28.80 | 58.87 | 3:59.43 | ||||||
11 | Aalborg Drenge 1 | 0 | 435 | 4:01.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 28.87 | 1:00.28 | 1:00.28 | ||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 30.15 | 1:03.27 | 2:03.55 | ||||||
Lars Lyhne | 1999 | 26.56 | 56.40 | 2:59.95 | ||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 29.95 | 1:01.94 | 4:01.89 | ||||||
12 | Kolding SK | 0 | 411 | 4:06.34 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 28.69 | 58.02 | 58.02 | ||||||
Kasper Jørgensen | 2000 | 30.21 | 1:03.17 | 2:01.19 | ||||||
Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 30.64 | 1:04.22 | 3:05.41 | ||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 29.04 | 1:00.93 | 4:06.34 | ||||||
13 | Hei Drenge | 0 | 398 | 4:09.04 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Mads Alnor | 2000 | 29.67 | 1:01.71 | 1:01.71 | ||||||
Sebastian Halvorsen | 1999 | 30.80 | 1:05.44 | 2:07.15 | ||||||
Thorbjørn Eriksen | 2000 | 30.43 | 1:03.02 | 3:10.17 | ||||||
Kasper Mertz Borum | 1999 | 27.50 | 58.87 | 4:09.04 | ||||||
- | Horsens Drenge 3 | 1999 | DSQ | forkert rækkefølge | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Fenger | 1999 | 54.96 | ||||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | |||||||||
Christian Juul Jensen | 2000 | |||||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 96 | DSQ | |||||||
- | Hsk Drenge | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:22 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 655 | 58.06 | 1:58.84 | 3:01.49 | 4:04.30 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 614 | 59.16 | 2:01.60 | 3:05.18 | 4:09.72 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 596 | 59.97 | 2:04.16 | 3:08.53 | 4:12.12 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Gustav Yde | 2000 | 554 | 1:02.20 | 2:07.02 | 3:12.79 | 4:18.43 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Magnus Stender Berg | 1999 | 543 | 1:00.97 | 2:06.40 | 3:13.52 | 4:20.09 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jakob Juul | 2000 | 533 | 1:02.76 | 2:09.45 | 3:16.13 | 4:21.64 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 525 | 1:03.63 | 2:09.95 | 3:17.99 | 4:22.99 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Markus Kjeldsen | 2000 | 506 | 1:03.60 | 2:12.16 | 3:20.45 | 4:26.21 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 504 | 1:03.49 | 2:12.30 | 3:20.64 | 4:26.56 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Mads Sørensen | 2000 | 497 | 1:03.55 | 2:11.77 | 3:20.15 | 4:27.87 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Lars Lyhne | 1999 | 495 | 1:03.56 | 2:11.90 | 3:21.05 | 4:28.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 484 | 1:04.99 | 2:15.15 | 3:23.53 | 4:30.15 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 483 | 1:03.72 | 2:13.51 | 3:23.31 | 4:30.45 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 478 | 1:03.69 | 2:12.87 | 3:22.85 | 4:31.34 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
15 | Victor Kristensen | 1999 | 478 | 1:03.87 | 2:13.31 | 3:22.98 | 4:31.36 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Frederik Oxenvad | 1999 | 475 | 1:05.90 | 2:14.80 | 3:24.27 | 4:31.93 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
17 | Jens Riisgaard | 2000 | 471 | 1:04.43 | 2:13.78 | 3:23.96 | 4:32.75 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jonas Kongerslev | 1999 | 444 | 1:04.71 | 2:15.66 | 3:27.59 | 4:38.21 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Søren Wolf | 2000 | 437 | 1:03.75 | 2:14.47 | 3:26.84 | 4:39.66 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
20 | Alexander Dahl | 2000 | 433 | 1:05.55 | 2:17.12 | 3:29.23 | 4:40.34 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Frederick K. Madsen | 1999 | 426 | 1:05.17 | 2:16.87 | 3:29.89 | 4:42.06 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 425 | 1:05.45 | 2:16.67 | 3:29.42 | 4:42.15 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Anton Borg Hjort | 2000 | 408 | 1:05.88 | 2:18.21 | 3:32.10 | 4:45.97 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
24 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 396 | 1:07.61 | 2:20.78 | 3:34.98 | 4:48.83 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 380 | 1:08.72 | 2:23.08 | 3:38.87 | 4:52.82 | |||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 379 | 1:09.57 | 2:25.13 | 3:41.65 | 4:53.12 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jakob Mose | 2000 | 377 | 1:09.59 | 2:23.85 | 3:39.14 | 4:53.58 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mathias Kær | 1999 | 364 | 1:08.57 | 2:24.63 | 3:41.18 | 4:57.05 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
29 | Oliver Frøsig | 2000 | 342 | 1:09.29 | 2:25.86 | 3:43.47 | 5:03.33 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 637 | 30.03 | 1:02.39 | 1:35.72 | 2:09.15 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | 613 | 29.76 | 1:02.96 | 1:37.51 | 2:10.86 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Louise Bach Andersen | 2001 | 584 | 30.11 | 1:02.29 | 1:37.04 | 2:12.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 547 | 30.80 | 1:04.11 | 1:39.57 | 2:15.93 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josefine Due Christensen | 2001 | 516 | 32.53 | 1:07.80 | 1:43.54 | 2:18.60 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Iben Bak | 2001 | 514 | 32.29 | 1:06.23 | 1:42.51 | 2:18.77 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 512 | 33.57 | 1:09.35 | 1:44.89 | 2:18.95 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michelle Jatta | 2001 | 509 | 32.29 | 1:07.08 | 1:43.53 | 2:19.16 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 502 | 31.75 | 1:07.48 | 1:43.91 | 2:19.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 502 | 32.08 | 1:07.44 | 1:43.84 | 2:19.85 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Sibel Simonsen | 2001 | 499 | 33.01 | 1:08.56 | 1:45.01 | 2:20.13 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
12 | Marie Christensen | 2002 | 499 | 32.93 | 1:08.44 | 1:44.65 | 2:20.15 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie Gadgaard | 2001 | 496 | 32.45 | 1:08.28 | 1:44.50 | 2:20.37 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mia Seehausen | 2001 | 496 | 31.54 | 1:07.16 | 1:44.11 | 2:20.38 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 489 | 32.56 | 1:08.20 | 1:44.93 | 2:21.02 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 474 | 34.28 | 1:11.27 | 1:48.00 | 2:22.49 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Emma Jørgensen | 2001 | 474 | 33.11 | 1:10.08 | 1:47.32 | 2:22.53 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Louise Hvarre | 2001 | 467 | 32.51 | 1:09.86 | 1:47.42 | 2:23.25 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
19 | Matilde Bodilsen | 2001 | 460 | 33.57 | 1:09.94 | 1:47.14 | 2:24.00 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 455 | 33.29 | 1:10.06 | 1:48.05 | 2:24.53 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 453 | 34.06 | 1:11.41 | 1:48.97 | 2:24.72 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
22 | Cecilie Grøndal | 2002 | 450 | 33.39 | 1:10.38 | 1:48.30 | 2:24.97 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Karoline Sørensen | 2002 | 450 | 34.23 | 1:11.35 | 1:49.26 | 2:24.99 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jannie Eickhardt | 2001 | 448 | 34.08 | 1:10.55 | 1:47.82 | 2:25.28 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Thea Søe Bach | 2002 | 447 | 34.17 | 1:11.43 | 1:49.33 | 2:25.35 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 445 | 33.69 | 1:11.06 | 1:48.97 | 2:25.55 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 445 | 33.56 | 1:10.05 | 1:48.52 | 2:25.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Maja Meinert | 2001 | 443 | 34.54 | 1:11.30 | 1:48.94 | 2:25.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 442 | 32.75 | 1:08.72 | 1:47.43 | 2:25.94 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 432 | 33.71 | 1:10.34 | 1:47.85 | 2:26.99 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 431 | 34.52 | 1:12.35 | 1:50.06 | 2:27.07 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
32 | Karoline Kjær | 2001 | 425 | 33.03 | 1:10.27 | 1:49.36 | 2:27.85 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
33 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 416 | 34.80 | 1:12.99 | 1:51.75 | 2:28.90 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
34 | Signe Søby Jensen | 2001 | 414 | 35.41 | 1:13.19 | 1:51.64 | 2:29.15 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
35 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 398 | 34.87 | 1:13.26 | 1:52.49 | 2:31.11 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
36 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 397 | 34.09 | 1:12.55 | 1:52.75 | 2:31.21 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
37 | Liv Hingeberg | 2001 | 395 | 35.31 | 1:13.06 | 1:52.47 | 2:31.50 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
38 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 394 | 34.26 | 1:13.05 | 1:52.55 | 2:31.61 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
39 | Lea Serup Schøn | 2002 | 374 | 35.90 | 1:15.12 | 1:55.86 | 2:34.28 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Sidsel Nielsen | 2002 | 372 | 35.40 | 1:13.74 | 1:54.48 | 2:34.44 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
41 | Caroline Mogensen | 2002 | 367 | 34.79 | 1:14.37 | 1:55.32 | 2:35.26 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
42 | Frederikke Kruse | 2002 | 361 | 35.97 | 1:15.72 | 1:56.56 | 2:36.11 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
43 | Karen Hazell Brink | 2002 | 348 | 36.98 | 1:17.22 | 1:58.77 | 2:38.00 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
44 | Natasja Muncrief | 2002 | 347 | 35.03 | 1:15.28 | 1:57.31 | 2:38.18 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
45 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 340 | 36.20 | 1:16.45 | 1:58.11 | 2:39.18 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
46 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 339 | 36.04 | 1:17.02 | 1:59.06 | 2:39.39 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
47 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 337 | 38.91 | 1:18.91 | 2:00.14 | 2:39.63 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
48 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 327 | 36.60 | 1:17.67 | 1:59.73 | 2:41.31 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
49 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 309 | 36.75 | 1:18.23 | 2:01.53 | 2:44.27 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
50 | Sofie Vegener | 2002 | 265 | 32.79 | 1:18.69 | 2:07.25 | 2:52.86 | |||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Vilstrup | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 522 | 29.36 | 1:00.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Stender Berg | 1999 | 502 | 30.13 | 1:01.55 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Oliver Broholm | 1999 | 498 | 29.47 | 1:01.73 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Magnus B. Høgild | 1999 | 496 | 29.95 | 1:01.81 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 476 | 30.91 | 1:02.66 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Lars Lyhne | 1999 | 471 | 30.54 | 1:02.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thomas Frederiksen | 2000 | 460 | 31.75 | 1:03.38 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sander Schmidt | 1999 | 457 | 30.96 | 1:03.51 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rasmus Udbye | 2000 | 453 | 30.63 | 1:03.70 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Oxenvad | 1999 | 453 | 31.62 | 1:03.71 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Gustav Yde | 2000 | 450 | 30.99 | 1:03.82 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Alexander Jensen | 1999 | 449 | 31.24 | 1:03.88 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | David Hjort | 2000 | 447 | 30.80 | 1:03.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 427 | 31.40 | 1:04.97 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | August Korsgaard | 1999 | 422 | 31.96 | 1:05.22 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Andreas Hansen | 2000 | 419 | 31.32 | 1:05.36 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 410 | 32.57 | 1:05.84 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Jacob Schultz | 1999 | 401 | 32.21 | 1:06.34 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 399 | 32.13 | 1:06.46 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
20 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 399 | 32.37 | 1:06.47 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Magnus Lerche | 1999 | 396 | 32.57 | 1:06.59 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
22 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 394 | 31.64 | 1:06.72 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Anton Borg Hjort | 2000 | 393 | 32.27 | 1:06.79 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
24 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 390 | 32.03 | 1:06.95 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
25 | Oliver Christensen | 2000 | 389 | 32.27 | 1:07.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 386 | 33.19 | 1:07.17 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | 381 | 32.83 | 1:07.50 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
28 | Lucas Christoffersen | 2000 | 379 | 32.62 | 1:07.59 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Victor Kristensen | 1999 | 375 | 32.80 | 1:07.82 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
30 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 362 | 33.62 | 1:08.65 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
31 | Jakob Juul | 2000 | 359 | 33.46 | 1:08.84 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
32 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 356 | 33.30 | 1:09.03 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Andreas Jørgensen | 2000 | 354 | 32.97 | 1:09.15 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
34 | Johan Reimer | 2000 | 352 | 33.45 | 1:09.28 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Lasse Lundstrøm | 1999 | 350 | 33.84 | 1:09.44 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
36 | Christian Rasmussen | 2000 | 346 | 32.98 | 1:09.68 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
37 | Johan Rasmussen | 1999 | 343 | 33.44 | 1:09.91 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
38 | Magnus Havemann | 2000 | 334 | 34.03 | 1:10.51 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
39 | Mads Nielsen | 2000 | 295 | 35.17 | 1:13.50 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
40 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 256 | 36.75 | 1:17.07 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 587 | 35.64 | 1:14.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 562 | 36.53 | 1:15.53 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Line Johannsen | 2001 | 505 | 36.73 | 1:18.27 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Michelle Franow | 2001 | 485 | 37.65 | 1:19.34 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 450 | 39.42 | 1:21.35 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Michelle Jatta | 2001 | 449 | 37.91 | 1:21.38 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Esther Flø | 2001 | 447 | 39.97 | 1:21.51 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Gertz | 2001 | 443 | 38.58 | 1:21.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 428 | 39.50 | 1:22.73 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Christine Nielsen | 2001 | 424 | 39.47 | 1:22.99 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Laura Gam | 2001 | 416 | 39.65 | 1:23.50 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sille Ibsen | 2001 | 414 | 38.89 | 1:23.63 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jannie Eickhardt | 2001 | 409 | 40.06 | 1:23.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Grøndal | 2002 | 397 | 40.34 | 1:24.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 395 | 40.05 | 1:24.99 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Line J. V. Hededal | 2001 | 392 | 40.27 | 1:25.19 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Emilie Knudsen | 2002 | 384 | 41.12 | 1:25.74 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Julie Fink | 2001 | 382 | 40.81 | 1:25.88 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
19 | Line Sloth Holm | 2001 | 376 | 41.67 | 1:26.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Maria Rye | 2001 | 374 | 41.30 | 1:26.50 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
21 | Maja Meinert | 2001 | 373 | 42.00 | 1:26.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Maja Ibsen | 2001 | 372 | 42.07 | 1:26.69 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sibel Simonsen | 2001 | 364 | 42.09 | 1:27.33 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
24 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 361 | 41.89 | 1:27.53 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
25 | Naja Holmgaard | 2001 | 360 | 42.29 | 1:27.62 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
26 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 358 | 41.57 | 1:27.75 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Signe Juul Grønning | 2001 | 352 | 42.64 | 1:28.28 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
28 | Sascha Lausten | 2002 | 348 | 42.14 | 1:28.64 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
29 | Astrid Nielsen | 2002 | 342 | 42.50 | 1:29.14 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Trine Dam | 2001 | 341 | 41.90 | 1:29.20 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
31 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 340 | 42.62 | 1:29.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 339 | 43.75 | 1:29.40 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
33 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 338 | 42.57 | 1:29.50 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Maiken Hougaard | 2002 | 333 | 42.58 | 1:29.96 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
35 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 332 | 42.81 | 1:29.98 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
36 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | 324 | 42.04 | 1:30.78 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
37 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 321 | 43.29 | 1:31.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Julie Ejby | 2002 | 310 | 44.14 | 1:32.13 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 308 | 44.23 | 1:32.26 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
40 | Amalie Vilstrup | 2002 | 290 | 44.76 | 1:34.16 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Cecilie V Jensen | 2002 | 285 | 45.95 | 1:34.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
42 | Kristine Hülsen | 2002 | 284 | 45.63 | 1:34.84 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
43 | Nanna Funch Martens | 2002 | 271 | 45.75 | 1:36.34 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Melissa Damsgaard | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 25, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 520 | 30.52 | 1:03.91 | 1:39.16 | 2:14.95 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 508 | 31.31 | 1:06.64 | 1:40.34 | 2:16.05 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Arnas Jefimanka | 1999 | 502 | 30.01 | 1:04.29 | 1:39.77 | 2:16.59 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Gade | 1999 | 485 | 30.31 | 1:05.04 | 1:41.24 | 2:18.15 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 482 | 30.15 | 1:04.10 | 1:39.64 | 2:18.42 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Juul | 2000 | 459 | 32.47 | 1:09.24 | 1:45.71 | 2:20.72 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Casper Christiansen | 2000 | 435 | 31.78 | 1:07.60 | 1:45.46 | 2:23.27 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 411 | 32.88 | 1:10.37 | 1:47.50 | 2:25.96 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kasper Jørgensen | 2000 | 410 | 32.34 | 1:08.02 | 1:45.09 | 2:26.03 | |||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Toke Michaelsen | 1999 | 402 | 31.51 | 1:07.65 | 1:45.91 | 2:27.04 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 393 | 34.72 | 1:11.31 | 1:48.92 | 2:28.19 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 392 | 34.62 | 1:11.81 | 1:50.24 | 2:28.33 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Jakob Mose | 2000 | 375 | 33.24 | 1:12.05 | 1:50.90 | 2:30.50 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 353 | 33.25 | 1:11.24 | 1:51.24 | 2:33.58 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 352 | 32.68 | 1:11.05 | 1:52.31 | 2:33.68 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
16 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 351 | 34.18 | 1:13.34 | 1:53.30 | 2:33.87 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Jens Riisgaard | 2000 | 341 | 35.01 | 1:13.57 | 1:53.96 | 2:35.28 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Malthe Sielemann | 1999 | 330 | 32.90 | 1:12.09 | 1:54.87 | 2:37.06 | |||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 318 | 32.86 | 1:11.19 | 1:53.57 | 2:39.03 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 268 | 37.17 | 1:20.60 | 2:06.03 | 2:48.19 | |||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Rune Nørgaard | 2000 | 264 | 36.85 | 1:18.42 | 2:04.68 | 2:49.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Oliver Frøsig | 2000 | 257 | 36.22 | 1:19.94 | 2:05.26 | 2:50.59 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Mangaard | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Michael Terp Olesen | 1999 | DSQ | ej samt berør v150 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 597 | 31.78 | 1:07.98 | 1:52.73 | 2:26.29 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | 587 | 32.43 | 1:08.63 | 1:54.86 | 2:27.14 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 532 | 34.84 | 1:13.52 | 1:56.90 | 2:32.04 | |||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Line Johannsen | 2001 | 516 | 34.65 | 1:15.08 | 1:59.29 | 2:33.53 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Louise Bach Andersen | 2001 | 512 | 34.60 | 1:13.06 | 1:59.73 | 2:33.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 512 | 33.83 | 1:14.48 | 1:59.84 | 2:33.98 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 508 | 33.78 | 1:15.35 | 1:59.26 | 2:34.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josefine Due Christensen | 2001 | 476 | 36.30 | 1:19.52 | 2:02.82 | 2:37.72 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lærke Toftgaard | 2001 | 470 | 33.40 | 1:14.57 | 2:03.48 | 2:38.37 | |||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 468 | 33.28 | 1:14.21 | 2:01.26 | 2:38.65 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Louise Hvarre | 2001 | 468 | 35.36 | 1:16.63 | 2:02.71 | 2:38.68 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 465 | 34.69 | 1:14.18 | 2:04.06 | 2:38.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Michelle Franow | 2001 | 460 | 34.64 | 1:15.74 | 2:01.41 | 2:39.54 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Esther Flø | 2001 | 456 | 35.75 | 1:18.09 | 2:04.73 | 2:40.02 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 446 | 34.74 | 1:15.74 | 2:04.14 | 2:41.20 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Sibel Simonsen | 2001 | 445 | 36.86 | 1:16.85 | 2:05.28 | 2:41.31 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
17 | Julie Gadgaard | 2001 | 440 | 37.24 | 1:17.06 | 2:04.38 | 2:41.88 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cecilie Grøndal | 2002 | 435 | 37.08 | 1:17.70 | 2:05.09 | 2:42.59 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 432 | 36.00 | 1:16.87 | 2:06.81 | 2:42.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 430 | 35.12 | 1:17.02 | 2:05.00 | 2:43.11 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Line Gertz | 2001 | 421 | 38.54 | 1:22.18 | 2:06.96 | 2:44.30 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Karoline Sørensen | 2002 | 418 | 37.19 | 1:19.50 | 2:07.72 | 2:44.69 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emilie Knudsen | 2002 | 414 | 34.41 | 1:17.73 | 2:07.13 | 2:45.25 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
24 | Michelle Jatta | 2001 | 413 | 36.18 | 1:19.35 | 2:05.84 | 2:45.43 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 413 | 38.78 | 1:18.25 | 2:06.28 | 2:45.43 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Jannie Eickhardt | 2001 | 409 | 38.31 | 1:23.25 | 2:08.41 | 2:45.86 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 407 | 36.19 | 1:18.93 | 2:08.70 | 2:46.17 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
28 | Emma Jørgensen | 2001 | 403 | 35.25 | 1:18.53 | 2:11.87 | 2:46.79 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 397 | 34.74 | 1:17.97 | 2:07.86 | 2:47.54 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 396 | 35.87 | 1:17.83 | 2:10.29 | 2:47.64 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
31 | Sascha Lausten | 2002 | 396 | 35.61 | 1:20.70 | 2:10.91 | 2:47.70 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
32 | Isabella Bach | 2002 | 395 | 35.47 | 1:17.60 | 2:09.46 | 2:47.87 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Laura Gam | 2001 | 387 | 40.26 | 1:24.86 | 2:10.58 | 2:48.94 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
34 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 385 | 36.17 | 1:20.37 | 2:11.44 | 2:49.28 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
35 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 382 | 37.01 | 1:20.36 | 2:11.03 | 2:49.69 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
36 | Sille Ibsen | 2001 | 379 | 36.62 | 1:21.60 | 2:09.46 | 2:50.11 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 377 | 37.40 | 1:21.97 | 2:11.12 | 2:50.46 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
38 | Madison Guldborg | 2001 | 376 | 36.24 | 1:17.96 | 2:10.52 | 2:50.58 | |||
Kolding SK | ||||||||||
39 | Maja Ibsen | 2001 | 369 | 39.74 | 1:24.45 | 2:12.10 | 2:51.75 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
40 | Maria Rye | 2001 | 360 | 38.43 | 1:24.43 | 2:13.81 | 2:53.12 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
41 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 358 | 39.63 | 1:24.06 | 2:13.92 | 2:53.36 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
42 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 357 | 39.26 | 1:23.57 | 2:11.23 | 2:53.65 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
43 | Astrid Nielsen | 2002 | 350 | 38.92 | 1:25.24 | 2:14.72 | 2:54.72 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
44 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 350 | 41.59 | 1:26.25 | 2:17.35 | 2:54.80 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
45 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 328 | 41.72 | 1:28.85 | 2:17.03 | 2:58.56 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
46 | Melissa Damsgaard | 2001 | 323 | 40.20 | 1:25.86 | 2:20.73 | 2:59.45 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
47 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 317 | 39.53 | 1:27.94 | 2:21.44 | 3:00.54 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
48 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 314 | 43.90 | 1:33.62 | 2:19.83 | 3:01.07 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
49 | Amalie Vilstrup | 2002 | 308 | 46.49 | 1:28.36 | 2:21.54 | 3:02.28 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
50 | Katrine B. Hansen | 2002 | 282 | 41.66 | 1:27.74 | 2:22.05 | 3:07.84 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
51 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 257 | 42.17 | 1:32.74 | 2:26.18 | 3:13.76 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Bøgh Hald | 2001 | DSQ | 1 hånd i vend v150 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Mille Moeslund Lausen | 2002 | DSQ | ryg afslut på mave | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 624 | 26.02 | 52.58 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 568 | 26.39 | 54.24 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Casper Eickhardt | 1999 | 550 | 26.58 | 54.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 550 | 26.71 | 54.83 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Broholm | 1999 | 536 | 26.87 | 55.32 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Magnus Stender Berg | 1999 | 534 | 26.88 | 55.39 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Gustav Yde | 2000 | 530 | 27.23 | 55.50 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Rasmus Udbye | 2000 | 524 | 27.03 | 55.72 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Gade | 1999 | 521 | 27.37 | 55.83 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Andreas Bui | 2000 | 518 | 26.80 | 55.95 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Sander Schmidt | 1999 | 511 | 27.15 | 56.18 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andreas Hansen | 2000 | 510 | 27.36 | 56.23 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 504 | 27.34 | 56.47 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | August Korsgaard | 1999 | 501 | 27.87 | 56.55 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 499 | 27.85 | 56.64 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 498 | 27.62 | 56.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 496 | 26.97 | 56.77 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 491 | 27.13 | 56.96 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Arnas Jefimanka | 1999 | 490 | 27.63 | 56.99 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Johan Reimer | 2000 | 490 | 26.99 | 56.99 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Lars Lyhne | 1999 | 489 | 27.74 | 57.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jakob Juul | 2000 | 483 | 27.92 | 57.24 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Søren Wolf | 2000 | 478 | 27.76 | 57.47 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
24 | Magnus Lerche | 1999 | 474 | 27.79 | 57.60 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
25 | Malthe Burgaard | 2000 | 458 | 28.34 | 58.26 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
26 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 453 | 28.25 | 58.49 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Victor Kristensen | 1999 | 451 | 28.20 | 58.59 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
28 | Mads Sørensen | 2000 | 448 | 28.40 | 58.69 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
29 | Kristian Berthelsen | 1999 | 448 | 28.11 | 58.73 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
30 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 446 | 28.46 | 58.81 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 445 | 28.16 | 58.83 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Anton Borg Hjort | 2000 | 444 | 28.91 | 58.88 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
33 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 444 | 28.62 | 58.89 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
34 | Thomas Christiansen | 1999 | 439 | 28.46 | 59.13 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
35 | Thomas Frederiksen | 2000 | 438 | 29.19 | 59.16 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
36 | Alexander Jensen | 1999 | 435 | 28.51 | 59.28 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
37 | Morten Due Nielsen | 1999 | 431 | 28.70 | 59.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Christian Mangaard | 1999 | 429 | 28.71 | 59.56 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
39 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 429 | 29.16 | 59.58 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
40 | Frederick K. Madsen | 1999 | 424 | 29.01 | 59.81 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
41 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 423 | 29.04 | 59.82 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
42 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 423 | 29.84 | 59.85 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 421 | 29.51 | 59.94 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
44 | Lucas Christoffersen | 2000 | 419 | 29.11 | 1:00.01 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
45 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 415 | 29.56 | 1:00.24 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
46 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 410 | 29.24 | 1:00.49 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
47 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 409 | 29.07 | 1:00.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Jonas Kongerslev | 1999 | 407 | 29.14 | 1:00.60 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
49 | Christian Rasmussen | 2000 | 406 | 28.70 | 1:00.67 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
50 | Andreas Hougaard | 2000 | 405 | 28.03 | 1:00.74 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
51 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 403 | 29.25 | 1:00.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
52 | Casper Christiansen | 2000 | 403 | 29.42 | 1:00.84 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
53 | William Kaaber | 1999 | 401 | 29.80 | 1:00.93 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
54 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 400 | 29.10 | 1:00.98 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
55 | Jens Riisgaard | 2000 | 398 | 29.85 | 1:01.06 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
56 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 395 | 29.29 | 1:01.21 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
57 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 395 | 29.91 | 1:01.23 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
58 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 391 | 29.22 | 1:01.43 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
59 | Lukas Kranker | 2000 | 391 | 29.74 | 1:01.45 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
60 | Lukas Kristensen | 2000 | 390 | 29.55 | 1:01.49 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
61 | Mads Alnor | 2000 | 388 | 29.62 | 1:01.57 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
62 | Christian Juul Jensen | 2000 | 381 | 30.21 | 1:01.98 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
62 | Rune Nørgaard | 2000 | 381 | 29.94 | 1:01.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
64 | Magnus Havemann | 2000 | 361 | 30.52 | 1:03.10 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:15 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 28, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 574 | 1:09.03 | 2:23.28 | 3:36.94 | 4:51.09 | 9:36.66 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:03.95 | 7:16.19 | 8:27.73 | |||||||
2 | Line Johannsen | 2001 | 561 | 1:09.56 | 2:23.38 | 3:37.32 | 4:50.87 | 9:41.14 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 6:04.40 | 7:17.24 | 8:30.19 | |||||||
3 | Iben Bak | 2001 | 558 | 1:09.39 | 2:23.56 | 3:37.37 | 4:51.36 | 9:42.02 | ||
Nyborg Svømmeklub | 6:04.70 | 7:17.71 | 8:30.81 | |||||||
4 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 524 | 1:10.78 | 2:25.72 | 3:40.72 | 4:56.16 | 9:54.48 | ||
Nyborg Svømmeklub | 6:11.34 | 7:26.97 | 8:40.94 | |||||||
5 | Josefine Due Christensen | 2001 | 520 | 1:10.44 | 2:25.20 | 3:40.12 | 4:55.31 | 9:56.08 | ||
Horsens Svømmeklub | 6:10.31 | 7:26.03 | 8:42.42 | |||||||
6 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 502 | 1:10.25 | 2:26.08 | 3:42.36 | 4:58.57 | 10:02.81 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 6:15.40 | 7:32.11 | 8:48.80 | |||||||
7 | Louise Hvarre | 2001 | 487 | 1:12.01 | 2:27.66 | 3:44.16 | 5:01.26 | 10:08.93 | ||
Svømmeklubben Tempo | 6:17.94 | 7:35.40 | 8:52.94 | |||||||
8 | Marie Christensen | 2002 | 478 | 1:14.34 | 2:32.97 | 3:50.86 | 5:09.16 | 10:13.02 | ||
Odder Svømmeklub | 6:26.62 | 7:42.64 | 8:58.93 | |||||||
9 | Lærke Toftgaard | 2001 | 477 | 1:12.78 | 2:31.35 | 3:49.97 | 5:07.11 | 10:13.36 | ||
Kolding SK | 6:24.98 | 7:42.57 | 8:59.41 | |||||||
10 | Thea Søe Bach | 2002 | 463 | 1:14.39 | 2:32.88 | 3:51.47 | 5:09.86 | 10:19.33 | ||
Thisted Svømmeklub | 6:27.36 | 7:45.22 | 9:03.86 | |||||||
11 | Christine Nielsen | 2001 | 454 | 1:13.14 | 2:32.55 | 3:50.91 | 5:09.59 | 10:23.65 | ||
Odense Svømme Klub | 6:29.36 | 7:48.29 | 9:07.80 | |||||||
12 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 417 | 1:13.20 | 2:32.87 | 3:52.98 | 5:14.82 | 10:41.24 | ||
Nyborg Svømmeklub | 6:37.29 | 7:59.43 | 9:21.56 | |||||||
13 | Laura Gam | 2001 | 378 | 1:17.08 | 2:40.83 | 4:04.72 | 5:29.48 | 11:02.76 | ||
Herning Svømmeklub | 6:52.97 | 8:16.88 | 9:40.52 | |||||||
14 | Frederikke Kruse | 2002 | 368 | 1:18.75 | 2:43.53 | 4:08.71 | 5:32.62 | 11:08.38 | ||
Herning Svømmeklub | 6:57.03 | 8:20.86 | 9:46.43 | |||||||
15 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 364 | 1:16.90 | 2:42.16 | 4:07.09 | 5:31.89 | 11:11.30 | ||
IHF Svømning | 6:57.95 | 8:22.94 | 9:48.10 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:55 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 565 | 33.84 | 1:10.95 | 1:48.49 | 2:25.94 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil Knudsen | 1999 | 517 | 35.21 | 1:13.37 | 1:51.52 | 2:30.31 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | 515 | 35.22 | 1:14.45 | 1:52.82 | 2:30.48 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Morten Due Nielsen | 1999 | 486 | 34.30 | 1:14.01 | 1:54.33 | 2:33.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Toke Michaelsen | 1999 | 474 | 35.30 | 1:14.90 | 1:54.60 | 2:34.69 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 469 | 35.62 | 1:15.29 | 1:55.05 | 2:35.24 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 455 | 35.89 | 1:15.41 | 1:55.74 | 2:36.89 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Jonas Ejby | 2000 | 452 | 36.16 | 1:17.06 | 1:57.74 | 2:37.22 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 449 | 35.63 | 1:15.61 | 1:56.37 | 2:37.48 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andrej Jessen | 2000 | 431 | 35.71 | 1:15.73 | 1:57.53 | 2:39.74 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 422 | 36.18 | 1:18.69 | 1:59.66 | 2:40.85 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Andreas Hougaard | 2000 | 418 | 36.44 | 1:17.20 | 1:59.61 | 2:41.37 | |||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jakob Juul | 2000 | 413 | 37.37 | 1:19.33 | 2:01.59 | 2:41.97 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 412 | 37.50 | 1:19.12 | 2:00.88 | 2:42.14 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Andreas Hansen | 2000 | 396 | 38.97 | 1:21.57 | 2:03.69 | 2:44.25 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 394 | 38.38 | 1:20.63 | 2:02.09 | 2:44.50 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jens Grarup | 1999 | 392 | 37.41 | 1:18.71 | 2:01.87 | 2:44.76 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 389 | 38.45 | 1:20.10 | 2:03.12 | 2:45.26 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 388 | 37.29 | 1:19.49 | 2:02.07 | 2:45.31 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Markus Kjeldsen | 2000 | 388 | 38.72 | 1:21.40 | 2:03.92 | 2:45.35 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 381 | 38.82 | 1:20.91 | 2:03.91 | 2:46.45 | |||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Magnus Gertz | 2000 | 373 | 37.67 | 1:19.90 | 2:03.23 | 2:47.51 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Frederik Peter Bager | 1999 | 363 | 37.96 | 1:20.97 | 2:05.39 | 2:49.05 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
24 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 353 | 38.78 | 1:22.40 | 2:07.78 | 2:50.72 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mads L. Werther | 2000 | 349 | 39.46 | 1:23.13 | 2:07.30 | 2:51.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 336 | 38.88 | 1:23.06 | 2:07.98 | 2:53.51 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 327 | 39.35 | 1:23.39 | 2:08.96 | 2:55.10 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Malthe Burgaard | 2000 | 319 | 38.71 | 1:23.63 | 2:11.33 | 2:56.46 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
29 | Simon Andersen | 2000 | 310 | 39.66 | 1:25.27 | 2:12.55 | 2:58.19 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
30 | Mads Nielsen | 2000 | 305 | 41.23 | 1:26.89 | 2:13.57 | 2:59.15 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
31 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 304 | 40.53 | 1:27.17 | 2:14.93 | 2:59.27 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 302 | 40.43 | 1:25.52 | 2:12.40 | 2:59.72 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Sebastian Halvorsen | 1999 | DSQ | asynkron ben v150 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:16 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 600 | 30.49 | 1:05.24 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Mia Seehausen | 2001 | 553 | 31.34 | 1:07.03 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 530 | 32.43 | 1:07.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line J. V. Hededal | 2001 | 526 | 32.75 | 1:08.16 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Lærke Toftgaard | 2001 | 452 | 33.87 | 1:11.68 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Emma Jørgensen | 2001 | 436 | 34.30 | 1:12.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Matilde Bodilsen | 2001 | 414 | 34.56 | 1:13.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 391 | 34.80 | 1:15.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 389 | 35.70 | 1:15.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 381 | 35.02 | 1:15.89 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Sascha Lausten | 2002 | 381 | 37.36 | 1:15.92 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 380 | 36.00 | 1:15.95 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 372 | 35.71 | 1:16.51 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 365 | 36.23 | 1:16.99 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 362 | 36.10 | 1:17.24 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 359 | 35.42 | 1:17.41 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
17 | Emilie Knudsen | 2002 | 352 | 35.92 | 1:17.96 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Ester Helth Møller | 2001 | 350 | 35.84 | 1:18.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sille Ibsen | 2001 | 348 | 35.23 | 1:18.21 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Michelle Jatta | 2001 | 347 | 36.12 | 1:18.28 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 346 | 36.39 | 1:18.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 344 | 36.71 | 1:18.55 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Isabella Bach | 2002 | 336 | 35.81 | 1:19.11 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Sisse Fischer | 2002 | 332 | 36.49 | 1:19.47 | |||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
25 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 324 | 37.72 | 1:20.08 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
25 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 324 | 36.87 | 1:20.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 318 | 35.49 | 1:20.61 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
28 | Thilde Timmermand | 2002 | 317 | 37.62 | 1:20.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 305 | 38.04 | 1:21.73 | |||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
30 | Cecilie Grøndal | 2002 | 288 | 38.34 | 1:23.27 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 268 | 39.95 | 1:25.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 245 | 41.85 | 1:27.95 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
33 | Katrine B. Hansen | 2002 | 241 | 42.14 | 1:28.34 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
34 | Josefine Due Christensen | 2001 | 238 | 40.84 | 1:28.78 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 227 | 41.08 | 1:30.12 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Silja Ösp Logadottir | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:32 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 31, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Stm Drenge | 0 | 529 | 4:06.10 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 30.52 | 1:01.75 | 1:01.75 | ||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 32.27 | 1:09.49 | 2:11.24 | ||||||
Arnas Jefimanka | 1999 | 28.12 | 1:00.39 | 3:11.63 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 26.16 | 54.47 | 4:06.10 | ||||||
2 | Esbjerg Drenge | 0 | 500 | 4:10.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Christensen | 2000 | 31.61 | 1:06.23 | 1:06.23 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 30.82 | 1:06.60 | 2:12.83 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 26.77 | 58.92 | 3:11.75 | ||||||
Oliver Kramer Andersen | 1999 | 27.86 | 59.15 | 4:10.90 | ||||||
3 | Hsk Drenge | 0 | 476 | 4:14.96 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 31.73 | 1:03.82 | 1:03.82 | ||||||
Emil Knudsen | 1999 | 33.15 | 1:10.13 | 2:13.95 | ||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 28.71 | 1:02.72 | 3:16.67 | ||||||
Victor Kristensen | 1999 | 27.53 | 58.29 | 4:14.96 | ||||||
4 | Horsens Drenge 2 | 1999 | 456 | 4:18.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 30.69 | 1:03.78 | 1:03.78 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 34.15 | ||||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 2:48.54 | ||||||||
Sander Schmidt | 1999 | 3:49.58 | 4:18.63 | 4:18.63 | ||||||
5 | Agf Drenge | 0 | 453 | 4:19.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 32.13 | 1:06.10 | 1:06.10 | ||||||
Magnus Gertz | 2000 | 35.21 | 1:15.87 | 2:21.97 | ||||||
David Hjort | 2000 | 27.70 | 59.21 | 3:21.18 | ||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 27.67 | 58.04 | 4:19.22 | ||||||
6 | Sto Drenge | 0 | 437 | 4:22.38 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 31.44 | 1:04.21 | 1:04.21 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 32.76 | 1:10.58 | 2:14.79 | ||||||
Benjamin Mads Andresen | 2000 | 31.09 | 1:09.23 | 3:24.02 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 27.79 | 58.36 | 4:22.38 | ||||||
7 | Rsk Drenge | 0 | 423 | 4:25.19 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 32.57 | 1:06.03 | 1:06.03 | ||||||
Lasse Lundstrøm | 1999 | 37.50 | 1:20.28 | 2:26.31 | ||||||
Oliver Broholm | 1999 | 28.24 | 1:02.56 | 3:28.87 | ||||||
August Korsgaard | 1999 | 27.36 | 56.32 | 4:25.19 | ||||||
8 | Hsc Herrer 1 | 0 | 417 | 4:26.41 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 31.99 | 1:04.71 | 1:04.71 | ||||||
Jacob Schultz | 1999 | 36.68 | 1:18.54 | 2:23.25 | ||||||
Casper Christiansen | 2000 | 29.23 | 1:02.93 | 3:26.18 | ||||||
Jonas Kongerslev | 1999 | 28.89 | 1:00.23 | 4:26.41 | ||||||
9 | Aalborg Drenge 1 | 0 | 403 | 4:29.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lars Lyhne | 1999 | 30.70 | 1:02.95 | 1:02.95 | ||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 34.24 | 1:12.46 | 2:15.41 | ||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 33.52 | ||||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 3:56.36 | 4:29.48 | 4:29.48 | ||||||
10 | Struer Boys | 1999 | 394 | 4:31.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Kær | 1999 | 36.16 | 1:14.72 | 1:14.72 | ||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 35.80 | 1:16.29 | 2:31.01 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 26.79 | 58.41 | 3:29.42 | ||||||
William Kaaber | 1999 | 29.57 | 1:02.13 | 4:31.55 | ||||||
11 | Kolding SK | 0 | 394 | 4:31.59 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 33.31 | 1:08.87 | 1:08.87 | ||||||
Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 34.47 | 1:13.47 | 2:22.34 | ||||||
Kasper Jørgensen | 2000 | 29.94 | 1:04.64 | 3:26.98 | ||||||
Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 30.85 | 1:04.61 | 4:31.59 | ||||||
12 | Hei Drenge | 0 | 345 | 4:43.95 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Kasper Mertz Borum | 1999 | 34.96 | 1:11.85 | 1:11.85 | ||||||
Sebastian Halvorsen | 1999 | 35.77 | 1:17.17 | 2:29.02 | ||||||
Mads Alnor | 2000 | 32.45 | 1:10.87 | 3:39.89 | ||||||
Thorbjørn Eriksen | 2000 | 30.61 | 1:04.06 | 4:43.95 | ||||||
13 | Horsens Drenge 3 | 1999 | 318 | 4:51.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Fenger | 1999 | 36.74 | 1:15.25 | 1:15.25 | ||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 36.12 | 1:15.48 | 2:30.73 | ||||||
Christian Juul Jensen | 2000 | 32.37 | 1:11.00 | 3:41.73 | ||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 32.80 | 1:09.93 | 4:51.66 | ||||||
- | Aarhus Swim Drenge | 1999 | DSQ | fl flyben vend v175 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 32.13 | 1:05.70 | 1:05.70 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:51 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 32, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Piger 1 | 0 | 565 | 4:11.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 30.28 | 1:03.05 | 1:03.05 | ||||||
Maja Meinert | 2001 | 30.82 | 1:04.80 | 2:07.85 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 30.72 | 1:03.78 | 3:11.63 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 28.46 | 1:00.14 | 4:11.77 | ||||||
2 | Elite Swim Vejle 1 | 0 | 542 | 4:15.29 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Michelle Jatta | 2001 | 30.74 | 1:03.08 | 1:03.08 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 31.12 | 1:05.08 | 2:08.16 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 31.66 | 1:06.89 | 3:15.05 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 28.61 | 1:00.24 | 4:15.29 | ||||||
3 | Aarhus Swim Piger | 2001 | 527 | 4:17.73 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 31.89 | 1:06.57 | 1:06.57 | ||||||
Mia Seehausen | 2001 | 30.00 | 1:03.08 | 2:09.65 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 30.84 | 1:04.36 | 3:14.01 | ||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 30.57 | 1:03.72 | 4:17.73 | ||||||
4 | Horsens Piger 2 | 2001 | 526 | 4:17.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 32.37 | 1:07.15 | 1:07.15 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 30.70 | 1:04.44 | 2:11.59 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 30.84 | 1:03.58 | 3:15.17 | ||||||
Michelle Franow | 2001 | 29.84 | 1:02.76 | 4:17.93 | ||||||
5 | Hsc Damer 1 | 0 | 523 | 4:18.36 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 31.16 | 1:04.84 | 1:04.84 | ||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 32.03 | 1:07.71 | 2:12.55 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 28.82 | 1:00.35 | 3:12.90 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 30.93 | 1:05.46 | 4:18.36 | ||||||
6 | Esbjerg Piger | 0 | 492 | 4:23.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 32.57 | 1:07.29 | 1:07.29 | ||||||
Jannie Eickhardt | 2001 | 31.99 | 1:06.45 | 2:13.74 | ||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 29.78 | 1:03.61 | 3:17.35 | ||||||
Maria Møller Glargaard | 2001 | 31.38 | 1:06.28 | 4:23.63 | ||||||
7 | Nyborg Piger | 0 | 480 | 4:25.89 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Julie Ejby | 2002 | 35.09 | 1:14.32 | 1:14.32 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 31.55 | 1:05.95 | 2:20.27 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 30.58 | 1:04.25 | 3:24.52 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 29.36 | 1:01.37 | 4:25.89 | ||||||
8 | Stm Piger | 0 | 467 | 4:28.34 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 32.45 | 1:08.23 | 1:08.23 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 28.71 | ||||||||
Amalie Vilstrup | 2002 | 2:53.23 | 3:31.62 | 3:31.62 | ||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 20.12 | 56.72 | 4:28.34 | ||||||
9 | Agf Piger | 0 | 464 | 4:28.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Matilde Bodilsen | 2001 | 31.92 | 1:05.83 | 1:05.83 | ||||||
Julie Nykvist Jensen | 2001 | 32.82 | 1:08.18 | 2:14.01 | ||||||
Line Gertz | 2001 | 32.14 | 1:06.94 | 3:20.95 | ||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 32.55 | 1:07.96 | 4:28.91 | ||||||
10 | Aalborg Piger 2 | 0 | 456 | 4:30.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 32.79 | 1:07.16 | 1:07.16 | ||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 31.48 | 1:05.84 | 2:13.00 | ||||||
Lea Serup Schøn | 2002 | 33.12 | 1:09.18 | 3:22.18 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 32.64 | 1:08.21 | 4:30.39 | ||||||
11 | Kolding SK | 0 | 443 | 4:33.12 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Caroline Bo Nielsen | 2001 | 30.09 | 1:01.79 | 1:01.79 | ||||||
Madison Guldborg | 2001 | 33.29 | 1:10.58 | 2:12.37 | ||||||
Charlotte Gravgaard | 2001 | 34.54 | 1:12.37 | 3:24.74 | ||||||
Lærke Toftgaard | 2001 | 21.08 | 1:08.38 | 4:33.12 | ||||||
12 | Rsk Piger | 0 | 436 | 4:34.59 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Louise Høyer-Nissen | 2001 | 33.46 | 1:09.12 | 1:09.12 | ||||||
Camille Hertzog | 2001 | 34.16 | 1:12.08 | 2:21.20 | ||||||
Karoline Kjær | 2001 | 30.57 | 1:04.69 | 3:25.89 | ||||||
Caroline Mogensen | 2002 | 33.61 | 1:08.70 | 4:34.59 | ||||||
13 | Sto Piger | 0 | 432 | 4:35.42 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 30.81 | 1:04.22 | 1:04.22 | ||||||
Signe Juul Grønning | 2001 | 35.37 | 1:13.26 | 2:17.48 | ||||||
Christine Nielsen | 2001 | 34.61 | 1:10.53 | 3:28.01 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 32.17 | 1:07.41 | 4:35.42 | ||||||
14 | Odder Piger | 0 | 406 | 4:41.09 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Liv Hingeberg | 2001 | 33.42 | 1:08.33 | 1:08.33 | ||||||
Signe Søby Jensen | 2001 | 32.85 | 1:09.25 | 2:17.58 | ||||||
Sofia Ingeberg | 2002 | 35.65 | 1:14.04 | 3:31.62 | ||||||
Sidsel Nielsen | 2002 | 33.51 | 1:09.47 | 4:41.09 | ||||||
15 | Thisted Piger | 2002 | 386 | 4:45.76 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 32.90 | 1:09.01 | 1:09.01 | ||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 1:09.81 | 2:18.82 | |||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 34.23 | 1:12.94 | 3:31.76 | ||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 34.77 | 1:14.00 | 4:45.76 | ||||||
16 | Elite Swim Vejle 2 | 0 | 363 | 4:51.64 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 33.14 | 1:09.13 | 1:09.13 | ||||||
Natasja Muncrief | 2002 | 33.51 | 1:12.21 | 2:21.34 | ||||||
Regitze Bæhrenz | 2001 | 36.42 | 1:16.27 | 3:37.61 | ||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 35.20 | 1:14.03 | 4:51.64 | ||||||
- | Horsens Piger 3 | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:10 |