Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 17.00
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 05 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 597 | 1:09.38 | 2:25.86 | 3:58.63 | 5:09.72 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 576 | 1:09.49 | 2:26.73 | 3:59.47 | 5:13.36 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 553 | 1:10.92 | 2:33.26 | 4:06.22 | 5:17.71 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Johannsen | 2001 | 520 | 1:15.61 | 2:38.82 | 4:08.89 | 5:24.36 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 506 | 1:12.54 | 2:37.10 | 4:09.95 | 5:27.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Toftgaard | 2001 | 487 | 1:13.80 | 2:39.72 | 4:18.98 | 5:31.52 | |||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 486 | 1:16.75 | 2:39.87 | 4:13.76 | 5:31.57 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 460 | 1:18.46 | 2:43.98 | 4:23.64 | 5:37.75 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Esther Flø | 2001 | 446 | 1:24.33 | 2:53.02 | 4:27.33 | 5:41.23 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Grøndal | 2002 | 445 | 1:22.54 | 2:44.77 | 4:22.24 | 5:41.42 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Iben Bak | 2001 | 440 | 1:18.40 | 2:47.01 | 4:33.79 | 5:42.84 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jannie Eickhardt | 2001 | 432 | 1:23.81 | 2:54.17 | 4:25.92 | 5:44.81 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christine Nielsen | 2001 | 427 | 1:25.09 | 2:52.36 | 4:26.11 | 5:46.27 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sascha Lausten | 2002 | 403 | 1:24.34 | 2:55.67 | 4:35.06 | 5:53.05 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maja Meinert | 2001 | 402 | 1:21.32 | 2:52.02 | 4:33.28 | 5:53.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emilie Knudsen | 2002 | 397 | 1:20.89 | 2:52.29 | 4:30.69 | 5:54.72 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 392 | 1:21.17 | 2:52.14 | 4:33.81 | 5:56.25 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sille Ibsen | 2001 | 391 | 1:21.67 | 2:57.81 | 4:32.83 | 5:56.57 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 386 | 1:27.50 | 2:53.22 | 4:33.62 | 5:57.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 386 | 1:22.93 | 3:45.44 | 5:19.96 | 5:58.14 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 379 | 1:21.76 | 2:51.12 | 4:36.76 | 6:00.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 378 | 1:23.49 | 2:53.93 | 4:38.92 | 6:00.56 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
23 | Madison Guldborg | 2001 | 357 | 1:26.95 | 2:57.35 | 4:43.45 | 6:07.65 | |||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 353 | 1:23.66 | 2:57.72 | 4:45.80 | 6:08.87 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
25 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 350 | 1:30.46 | 3:00.87 | 4:46.43 | 6:09.94 | |||
Kolding SK | ||||||||||
- | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | DNF | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie B. Andersen | 2001 | DNF | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Gertz | 2001 | DSQ | sv på ryg ved 205m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Maria Møller Glargaard | 2001 | DSQ | sv på mave v101m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Michelle Franow | 2001 | DSQ | afs på mave 199m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:43 |