Results for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag 17.00
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 05 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 567 | 34.76 | 1:12.01 | 1:48.77 | 2:24.94 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 553 | 34.64 | 1:11.58 | 1:49.83 | 2:26.20 | |||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | 543 | 33.80 | 1:11.32 | 1:49.58 | 2:27.11 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 507 | 35.12 | 1:13.63 | 1:52.49 | 2:30.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Bach Andersen | 2001 | 497 | 35.86 | 1:13.51 | 1:52.92 | 2:31.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josefine Due Christensen | 2001 | 495 | 37.05 | 1:16.05 | 1:54.74 | 2:31.70 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 495 | 34.68 | 1:13.19 | 1:53.31 | 2:31.72 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Marie Christensen | 2002 | 489 | 36.11 | 1:14.69 | 1:53.92 | 2:32.31 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Grøndal | 2002 | 485 | 36.07 | 1:14.96 | 1:54.15 | 2:32.76 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 464 | 36.78 | 1:16.10 | 1:55.49 | 2:34.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 458 | 36.15 | 1:15.08 | 1:55.50 | 2:35.64 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Line Johannsen | 2001 | 456 | 37.05 | 1:16.23 | 1:56.53 | 2:35.90 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Julie Gadgaard | 2001 | 455 | 36.68 | 1:16.89 | 1:57.15 | 2:36.00 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Louise Hvarre | 2001 | 441 | 37.11 | 1:17.37 | 1:57.89 | 2:37.59 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 440 | 37.92 | 1:17.85 | 1:59.42 | 2:37.73 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Karoline Sørensen | 2002 | 438 | 36.50 | 1:16.85 | 1:57.83 | 2:37.95 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 433 | 39.19 | 1:19.93 | 1:59.96 | 2:38.64 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 431 | 38.01 | 1:17.72 | 1:58.20 | 2:38.82 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Matilde Bodilsen | 2001 | 428 | 36.73 | 1:17.21 | 1:58.55 | 2:39.23 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Emilie Knudsen | 2002 | 420 | 36.87 | 1:17.23 | 1:59.01 | 2:40.27 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Thea Søe Bach | 2002 | 420 | 37.79 | 1:18.25 | 1:59.59 | 2:40.27 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sibel Simonsen | 2001 | 412 | 36.96 | 1:17.03 | 1:59.56 | 2:41.19 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
23 | Isabella Bach | 2002 | 399 | 38.43 | 1:19.65 | 2:01.28 | 2:43.02 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 395 | 38.35 | 1:20.25 | 2:02.95 | 2:43.50 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 390 | 38.15 | 1:19.74 | 2:02.25 | 2:44.17 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
26 | Signe Søby Jensen | 2001 | 389 | 38.86 | 1:20.87 | 2:02.95 | 2:44.34 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
27 | Michelle Jatta | 2001 | 388 | 39.29 | 1:21.57 | 2:03.56 | 2:44.51 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
28 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 380 | 38.52 | 1:20.85 | 2:04.33 | 2:45.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Amalie Vilstrup | 2002 | 378 | 38.80 | 1:21.22 | 2:03.96 | 2:45.90 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Cecilie V Jensen | 2002 | 376 | 39.64 | 1:21.79 | 2:04.38 | 2:46.26 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
31 | Katarina Holse | 2002 | 366 | 40.05 | 1:22.71 | 2:05.24 | 2:47.70 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Sille Ibsen | 2001 | 366 | 39.60 | 1:22.38 | 2:05.12 | 2:47.75 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 364 | 39.29 | 1:21.54 | 2:04.90 | 2:47.96 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
34 | Carli Mark | 2002 | 362 | 39.22 | 1:22.08 | 2:05.35 | 2:48.39 | |||
Durup IF | ||||||||||
35 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 360 | 38.43 | 1:20.81 | 2:05.36 | 2:48.66 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 356 | 40.57 | 1:23.24 | 2:07.08 | 2:49.25 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
37 | Maja Johansen | 2002 | 356 | 39.66 | 1:22.02 | 2:06.25 | 2:49.27 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
38 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 356 | 40.56 | 1:23.59 | 2:07.19 | 2:49.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 353 | 38.75 | 1:20.82 | 2:05.29 | 2:49.68 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
40 | Signe Bach | 2002 | 351 | 39.68 | 1:22.35 | 2:07.62 | 2:50.02 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Cecilie Væver | 2002 | 341 | 37.84 | 1:20.84 | 2:06.80 | 2:51.76 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
42 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | 331 | 40.27 | 1:24.23 | 2:09.07 | 2:53.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Katrine B. Hansen | 2002 | 314 | 40.99 | 1:26.32 | 2:12.49 | 2:56.45 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
44 | Cecilie Gregersen | 2002 | 312 | 40.50 | 1:25.08 | 2:10.85 | 2:56.94 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
45 | Kristine Hülsen | 2002 | 310 | 41.89 | 1:26.23 | 2:12.29 | 2:57.34 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
46 | Nanna Funch Martens | 2002 | 302 | 40.60 | 1:25.43 | 2:12.75 | 2:58.90 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Emma Rasmussen | 2002 | DSQ | ej fort bevæg v175 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Sloth Holm | 2001 | DSQ | ej forsat bev 25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:29 |