Results for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag 17.00
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 05 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 8, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Piger 1 | 0 | 572 | 9:09.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 1:06.72 | 2:17.59 | 2:17.59 | ||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 1:07.96 | 2:21.83 | 4:39.42 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 1:08.65 | 2:20.39 | 6:59.81 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 1:02.08 | 2:09.38 | 9:09.19 | ||||||
2 | Aarhus Swim Piger | 2001 | 549 | 9:16.55 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Mia Seehausen | 2001 | 1:06.11 | 2:18.61 | 2:18.61 | ||||||
Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 1:07.35 | 2:23.26 | 4:41.87 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 1:06.09 | 2:16.37 | 6:58.24 | ||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 1:05.63 | 2:18.31 | 9:16.55 | ||||||
3 | Elite Swim Vejle 1 | 0 | 532 | 9:22.37 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 1:06.76 | 2:16.09 | 2:16.09 | ||||||
Michelle Jatta | 2001 | 1:06.62 | ||||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 5:44.08 | 7:01.42 | 7:01.42 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 1:08.09 | 2:20.95 | 9:22.37 | ||||||
4 | Horsens Piger 2 | 2001 | 529 | 9:23.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Michelle Franow | 2001 | 1:07.85 | 2:18.81 | 2:18.81 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 1:08.10 | 2:24.20 | 4:43.01 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 1:05.86 | 2:15.47 | 6:58.48 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 1:09.01 | 2:24.96 | 9:23.44 | ||||||
5 | Stm Piger | 0 | 470 | 9:46.33 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 1:13.73 | 2:35.25 | 2:35.25 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 1:03.07 | 2:10.84 | 4:46.09 | ||||||
Amalie Vilstrup | 2002 | 1:12.63 | ||||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 8:29.15 | 9:46.33 | 9:46.33 | ||||||
6 | Agf Piger | 0 | 466 | 9:47.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Line Gertz | 2001 | 1:11.68 | 2:27.09 | 2:27.09 | ||||||
Julie Nykvist Jensen | 2001 | 1:09.96 | 2:27.45 | 4:54.54 | ||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 1:11.00 | 2:29.20 | 7:23.74 | ||||||
Matilde Bodilsen | 2001 | 1:09.69 | 2:24.22 | 9:47.96 | ||||||
7 | Sto Piger | 0 | 463 | 9:49.23 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 1:10.99 | 2:22.92 | 2:22.92 | ||||||
Signe Juul Grønning | 2001 | 1:15.07 | 2:35.19 | 4:58.11 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 1:08.19 | 2:23.81 | 7:21.92 | ||||||
Christine Nielsen | 2001 | 1:12.68 | 2:27.31 | 9:49.23 | ||||||
8 | Odder Piger | 0 | 452 | 9:54.09 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Signe Søby Jensen | 2001 | 1:12.43 | 2:29.82 | 2:29.82 | ||||||
Liv Hingeberg | 2001 | 1:13.26 | 2:30.45 | 5:00.27 | ||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 1:14.33 | 2:31.11 | 7:31.38 | ||||||
Marie Christensen | 2002 | 1:10.79 | 2:22.71 | 9:54.09 | ||||||
9 | Aalborg Piger 2 | 0 | 448 | 9:55.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lea Serup Schøn | 2002 | 1:15.11 | 2:34.77 | 2:34.77 | ||||||
Maja Meinert | 2001 | 1:12.56 | 2:25.47 | 5:00.24 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 1:14.14 | 2:32.29 | 7:32.53 | ||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 1:09.94 | 2:23.14 | 9:55.67 | ||||||
10 | Rsk Piger | 0 | 426 | 10:05.87 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Louise Høyer-Nissen | 2001 | 1:12.76 | 2:26.86 | 2:26.86 | ||||||
Camille Hertzog | 2001 | 1:15.42 | 2:36.40 | 5:03.26 | ||||||
Caroline Mogensen | 2002 | 1:16.26 | 2:36.03 | 7:39.29 | ||||||
Karoline Kjær | 2001 | 1:08.95 | 2:26.58 | 10:05.87 | ||||||
11 | Horsens Piger 3 | 2001 | 409 | 10:13.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Sille Ibsen | 2001 | 1:13.05 | 2:30.81 | 2:30.81 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 1:12.77 | 2:29.70 | 5:00.51 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 1:16.93 | 2:43.13 | 7:43.64 | ||||||
Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 1:12.50 | 2:30.35 | 10:13.99 | ||||||
12 | Elite Swim Vejle 2 | 0 | 369 | 10:35.61 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Regitze Bæhrenz | 2001 | 1:17.51 | 2:40.83 | 2:40.83 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 1:13.90 | 2:33.72 | 5:14.55 | ||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 1:18.43 | 2:41.34 | 7:55.89 | ||||||
Natasja Muncrief | 2002 | 1:14.76 | 2:39.72 | 10:35.61 | ||||||
13 | Odder Piger 2 | 0 | 324 | 11:03.46 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Gregersen | 2002 | 1:17.74 | 2:38.28 | 2:38.28 | ||||||
Sofia Ingeberg | 2002 | 1:16.45 | 2:54.53 | 5:32.81 | ||||||
Sidsel Nielsen | 2002 | 1:15.33 | 2:36.73 | 8:09.54 | ||||||
Emma Rasmussen | 2002 | 1:24.60 | 2:53.92 | 11:03.46 | ||||||
- | Nyborg Piger | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Julie Ejby | 2002 | 1:18.47 | 2:46.59 | 2:46.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:33 |