Resultat för Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 10:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elite Swim Vejle 1 | 0 | 462 | 2:05.47 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 30.52 | 30.52 | |||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 31.86 | 1:02.38 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 32.43 | 1:34.81 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 30.66 | 2:05.47 | |||||||
2 | Viborg Piger | 0 | 416 | 2:09.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 2:09.96 | 2:09.96 | |||||||
Amalie Kanstrup | 2003 | |||||||||
Josefine Heuer | 2003 | |||||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 2:09.96 | 2:09.96 | |||||||
3 | Aalborg Piger | 0 | 401 | 2:11.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma Stecher | 2003 | 31.24 | 31.24 | |||||||
Ida S Olesen | 2003 | 31.28 | 1:02.52 | |||||||
Freja Romanski | 2003 | 34.55 | 1:37.07 | |||||||
Fenja Romanski | 2005 | 34.48 | 2:11.55 | |||||||
4 | Esbjerg Piger 1 | 0 | 354 | 2:17.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Maria Guldager Jensen | 2004 | 35.12 | 35.12 | |||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 33.84 | 1:08.96 | |||||||
Michelle Mølby | 2004 | 35.19 | 1:44.15 | |||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 32.99 | 2:17.14 | |||||||
5 | Agf Piger 1 | 0 | 353 | 2:17.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sarah Carugati | 2004 | 35.30 | 35.30 | |||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 33.22 | 1:08.52 | |||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 32.51 | 1:41.03 | |||||||
Veronica Brix | 2003 | 36.17 | 2:17.20 | |||||||
6 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | 345 | 2:18.25 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Martha Bjerg | 2004 | 35.37 | 35.37 | |||||||
Sia Aagaard | 2004 | 36.29 | 1:11.66 | |||||||
Solvej Kofoed | 2003 | 34.01 | 1:45.67 | |||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 32.58 | 2:18.25 | |||||||
7 | Sto Piger | 0 | 343 | 2:18.51 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 37.58 | 1:12.97 | |||||||
Christine Krogh | 2003 | 33.15 | 1:46.12 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 32.39 | 2:18.51 | |||||||
8 | Horsens Piger 2 | 2003 | 334 | 2:19.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 32.98 | 32.98 | |||||||
Nanna Nørgaard | 2004 | 37.30 | 1:10.28 | |||||||
Laura-Marie Høj | 2003 | 35.56 | 1:45.84 | |||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 33.91 | 2:19.75 | |||||||
9 | Elite Swim Vejle 2 | 0 | 329 | 2:20.48 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 35.76 | 35.76 | |||||||
Mia Hvarre | 2004 | 35.04 | 1:10.80 | |||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 35.31 | 1:46.11 | |||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 34.37 | 2:20.48 | |||||||
10 | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | 256 | 2:32.79 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Eva Hjort | 2004 | 1:53.35 | 1:53.35 | |||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | |||||||||
Anne Katrine Ryhammer | 2003 | |||||||||
Caroline Sørensen | 2003 | 2:32.79 | 2:32.79 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 10:10 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2001 | 436 | 1:49.92 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 27.30 | 27.30 | |||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 29.06 | 56.36 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 27.14 | 1:23.50 | |||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 26.42 | 1:49.92 | |||||||
2 | Elite Swim Vejle 1 | 0 | 426 | 1:50.73 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Mads Sørensen | 2001 | 27.54 | 27.54 | |||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 28.75 | 56.29 | |||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 26.99 | 1:23.28 | |||||||
Magnus Funder | 2001 | 27.45 | 1:50.73 | |||||||
3 | Vestkysthustlers 1 | 0 | 408 | 1:52.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Martin H. Abel | 2001 | 27.74 | 27.74 | |||||||
Jakob Grene | 2001 | 28.36 | 56.10 | |||||||
Oliver Mølby | 2001 | 27.73 | 1:23.83 | |||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 28.54 | 1:52.37 | |||||||
4 | Aalborg Drenge | 0 | 394 | 1:53.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 27.89 | 27.89 | |||||||
Thomas Schiby | 2001 | 28.67 | 56.56 | |||||||
Christian Bonde | 2001 | 28.09 | 1:24.65 | |||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 29.05 | 1:53.70 | |||||||
5 | Sto Drenge | 0 | 384 | 1:54.65 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Jacob de Lisser | 2001 | 27.54 | 27.54 | |||||||
Gustav Stahl | 2002 | 29.89 | 57.43 | |||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 29.64 | 1:27.07 | |||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 27.58 | 1:54.65 | |||||||
6 | Agf Drenge 1 | 0 | 369 | 1:56.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 28.44 | 28.44 | |||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 27.61 | 56.05 | |||||||
Christian Ottosen | 2002 | 30.55 | 1:26.60 | |||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 29.62 | 1:56.22 | |||||||
7 | Hsc Herrer 1 | 0 | 339 | 1:59.54 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 29.66 | 29.66 | |||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 30.39 | 1:00.05 | |||||||
Julius Henriksen | 2002 | 30.35 | 1:30.40 | |||||||
Jacob Hopff | 2001 | 29.14 | 1:59.54 | |||||||
8 | Viborg Drenge | 0 | 338 | 1:59.60 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 30.05 | 30.05 | |||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 30.03 | 1:00.08 | |||||||
Sebastian Leimbeck | 2001 | 30.68 | 1:30.76 | |||||||
Johan Nielsen | 2001 | 28.84 | 1:59.60 | |||||||
9 | Sønderborg Sks | 0 | 329 | 2:00.66 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 29.86 | 29.86 | |||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 30.83 | 1:00.69 | |||||||
Simon Perzynski | 2002 | 30.95 | 1:31.64 | |||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 29.02 | 2:00.66 | |||||||
10 | Vestkysthustlers 2 | 0 | 316 | 2:02.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Kjær | 2003 | 30.40 | 30.40 | |||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 30.89 | 1:01.29 | |||||||
Oliver Kjærgaard | 2001 | 30.83 | 1:32.12 | |||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 30.20 | 2:02.32 | |||||||
11 | Elite Swim Vejle 2 | 0 | 306 | 2:03.68 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Emil Kragh | 2001 | 30.30 | 30.30 | |||||||
Benjamin Rohde | 2001 | 30.22 | 1:00.52 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 31.78 | 1:32.30 | |||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 31.38 | 2:03.68 | |||||||
12 | Rsk Drenge | 0 | 290 | 2:05.80 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Markus Simonsen | 2001 | 30.78 | 30.78 | |||||||
Sander Linde | 2002 | 31.99 | 1:02.77 | |||||||
Christian Landtved | 2004 | 34.81 | 1:37.58 | |||||||
Jonas Vilhelmsen | 2001 | 28.22 | 2:05.80 | |||||||
13 | Agf Drenge 2 | 0 | 283 | 2:06.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 31.89 | 31.89 | |||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 31.05 | 1:02.94 | |||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 31.41 | 1:34.35 | |||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 32.51 | 2:06.86 | |||||||
14 | Horsens Drenge 2 | 2001 | 274 | 2:08.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 33.51 | 33.51 | |||||||
Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 29.85 | 1:03.36 | |||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 29.82 | 1:33.18 | |||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | 35.10 | 2:08.28 | |||||||
15 | Odder Drenge | 0 | 246 | 2:12.99 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 31.34 | 31.34 | |||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 33.74 | 1:05.08 | |||||||
Alexander Johnsen | 2003 | 35.40 | 1:40.48 | |||||||
Nicholas Bundgaard | 2002 | 32.51 | 2:12.99 | |||||||
16 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2001 | 227 | 2:16.53 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 33.87 | 33.87 | |||||||
Valdemar Vind Sejr | 2003 | 1:42.66 | 2:16.53 | |||||||
Alexander Korsager Elkjær | 2001 | |||||||||
Simon Hermansen | 2002 | 2:16.53 | 2:16.53 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 16:37 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 451 | 1:11.42 | 2:30.37 | 3:49.68 | 5:05.81 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | 430 | 1:10.68 | 2:30.43 | 3:50.73 | 5:10.67 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Lærke Høgsted | 2003 | 388 | 1:14.20 | 2:33.06 | 3:55.83 | 5:21.30 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 363 | 1:17.59 | 2:40.82 | 4:05.04 | 5:28.67 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Ida S Olesen | 2003 | 356 | 1:17.40 | 2:41.55 | 4:05.81 | 5:30.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Selma Pruzljanin | 2003 | 347 | 1:18.60 | 2:43.47 | 4:09.30 | 5:33.63 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johanne A Andersson | 2003 | 301 | 1:21.46 | 2:52.34 | 4:21.34 | 5:49.69 | |||
Frem Odense | ||||||||||
- | Emma Fjordside Jensen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 372 | 1:18.01 | 2:41.70 | 4:05.43 | 5:25.96 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Christina M. Glargaard | 2004 | 363 | 1:18.33 | 2:42.77 | 4:07.07 | 5:28.63 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elma Gabela | 2004 | 312 | 5:45.41 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Mia Hvarre | 2004 | 310 | 1:22.55 | 2:51.37 | 4:19.70 | 5:46.15 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 290 | 1:21.83 | 2:53.37 | 4:25.59 | 5:53.93 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | 252 | 1:23.51 | 3:00.81 | 6:11.14 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Michelle Mølby | 2004 | 251 | 1:22.28 | 2:56.68 | 4:35.55 | 6:11.36 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 530 | 59.32 | 2:05.89 | 3:14.88 | 4:22.25 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Sørensen | 2001 | 518 | 1:02.36 | 2:10.58 | 3:17.95 | 4:24.21 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 485 | 1:02.11 | 2:10.38 | 3:20.23 | 4:30.12 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | 455 | 1:04.16 | 2:14.11 | 3:25.43 | 4:35.81 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Victor Bjerre | 2001 | 443 | 1:06.34 | 2:17.05 | 3:28.34 | 4:38.37 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 441 | 1:06.44 | 2:18.32 | 3:27.56 | 4:38.69 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Johann Kristian Møller | 2001 | 423 | 1:03.91 | 2:16.30 | 3:28.67 | 4:42.59 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Christian Bonde | 2001 | 416 | 1:08.36 | 2:20.26 | 3:31.92 | 4:44.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Frølund | 2001 | 413 | 1:08.22 | 2:20.94 | 3:32.65 | 4:45.01 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Magnus Funder | 2001 | 405 | 1:04.42 | 2:16.99 | 3:31.81 | 4:46.76 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Oliver Mølby | 2001 | 396 | 1:04.95 | 2:18.22 | 3:33.33 | 4:48.90 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Rasmussen | 2001 | 387 | 1:07.97 | 2:20.83 | 3:35.09 | 4:51.19 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Magnus A H Christensen | 2001 | 372 | 1:10.25 | 2:25.14 | 3:40.34 | 4:54.95 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Johan Nielsen | 2001 | 363 | 1:09.01 | 2:25.25 | 3:42.42 | 4:57.47 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Jacob Hopff | 2001 | 361 | 1:08.80 | 2:24.94 | 3:41.22 | 4:58.02 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | August Sparre Hangel | 2001 | 337 | 1:12.60 | 2:30.24 | 3:48.53 | 5:04.79 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 410 | 1:08.09 | 2:20.41 | 3:32.27 | 4:45.52 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 400 | 1:08.71 | 2:21.95 | 3:35.56 | 4:47.87 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 391 | 1:08.24 | 2:21.04 | 3:35.29 | 4:50.07 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 376 | 1:09.51 | 2:22.96 | 3:38.68 | 4:54.03 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Artúr Jegesi | 2002 | 344 | 1:10.43 | 2:26.04 | 3:44.41 | 5:02.69 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Julius Henriksen | 2002 | 325 | 1:11.77 | 2:30.45 | 3:50.08 | 5:08.56 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Casper Brinch | 2002 | 320 | 1:11.92 | 2:31.77 | 3:51.33 | 5:10.02 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | William Vig Stærmose | 2002 | 320 | 1:10.36 | 2:29.50 | 3:49.94 | 5:10.07 | |||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 310 | 1:14.66 | 2:34.38 | 3:54.77 | 5:13.33 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Emil Frydenholm | 2002 | 300 | 1:16.28 | 2:37.50 | 3:57.96 | 5:16.77 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 300 | 1:12.25 | 2:32.55 | 3:53.54 | 5:16.85 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Jacob Tietgen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 11:17 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 408 | 36.03 | 1:17.40 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 400 | 36.61 | 1:17.97 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 392 | 36.41 | 1:18.44 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ida S Olesen | 2003 | 390 | 37.31 | 1:18.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 366 | 36.38 | 1:20.31 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 358 | 37.42 | 1:20.86 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Caroline Broholm | 2003 | 343 | 37.64 | 1:22.02 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Josefine Heuer | 2003 | 306 | 38.63 | 1:25.20 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | My Phuong Bui | 2003 | 304 | 38.89 | 1:25.43 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Karoline Lagoni | 2003 | 298 | 41.24 | 1:25.98 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna T. Nielsen | 2003 | 290 | 41.96 | 1:26.70 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Laura Fogh | 2003 | 279 | 43.04 | 1:27.88 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | Amalie Kristensen | 2003 | 278 | 41.28 | 1:27.94 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 271 | 41.43 | 1:28.77 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 270 | 40.15 | 1:28.80 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Freja Romanski | 2003 | 263 | 41.87 | 1:29.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 252 | 45.85 | 1:30.88 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Johanne A Andersson | 2003 | 252 | 45.85 | 1:30.91 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
19 | Cecilie Batz | 2003 | 240 | 42.73 | 1:32.40 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Emma Stecher | 2003 | DSQ | 1 hånd 75m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 348 | 36.56 | 1:21.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 308 | 38.88 | 1:25.01 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | 303 | 40.28 | 1:25.51 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 268 | 41.34 | 1:29.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 260 | 42.34 | 1:29.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sia Aagaard | 2004 | 259 | 42.30 | 1:30.04 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Astrid Hassing | 2004 | 257 | 40.66 | 1:30.30 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
8 | Mia K. Kristensen | 2004 | 252 | 43.32 | 1:30.84 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 252 | 40.66 | 1:30.93 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Fenja Romanski | 2005 | 248 | 42.18 | 1:31.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Toft Petersen | 2004 | 246 | 42.60 | 1:31.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Victoria Underbjerg | 2004 | 245 | 41.42 | 1:31.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Aurelia Pedersen | 2004 | 244 | 42.77 | 1:31.82 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 219 | 49.97 | 1:35.19 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Laura Marie Dige | 2004 | 218 | 44.86 | 1:35.37 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Eva Hjort | 2004 | 218 | 44.00 | 1:35.42 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Nicoline Dyrman | 2004 | 212 | 44.43 | 1:36.21 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 211 | 44.03 | 1:36.39 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
19 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 209 | 43.84 | 1:36.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 204 | 45.07 | 1:37.53 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mathilde Møller | 2004 | 204 | 46.26 | 1:37.56 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
22 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 202 | 48.16 | 1:37.88 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 199 | 46.58 | 1:38.39 | |||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
24 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 198 | 44.30 | 1:38.49 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
25 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 194 | 47.62 | 1:39.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 193 | 47.13 | 1:39.25 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 193 | 46.12 | 1:39.28 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
28 | Isabel Karlskov | 2005 | 192 | 43.82 | 1:39.58 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
29 | Frida Lind | 2004 | 183 | 44.02 | 1:41.14 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Ida Juul Grønning | 2004 | DSQ | 75 ej sam berør | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Nele Schulze | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 483 | 30.05 | 1:04.59 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | 483 | 29.95 | 1:04.61 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | 407 | 32.47 | 1:08.40 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Lawrence Langley | 2001 | 404 | 31.84 | 1:08.58 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Jacob de Lisser | 2001 | 404 | 32.34 | 1:08.59 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 395 | 33.15 | 1:09.08 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Anders Vestergaard | 2001 | 389 | 32.28 | 1:09.46 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Oskar Lindholm | 2001 | 372 | 33.16 | 1:10.45 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 370 | 32.36 | 1:10.63 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 369 | 32.29 | 1:10.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Jakob Grene | 2001 | 367 | 33.03 | 1:10.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 363 | 34.15 | 1:11.07 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Alexander Stær | 2001 | 357 | 33.98 | 1:11.44 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
14 | Rasmus Hald | 2001 | 354 | 32.19 | 1:11.62 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Anders Rasmussen | 2001 | 351 | 32.53 | 1:11.84 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Thomas Schiby | 2001 | 344 | 34.85 | 1:12.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Malthe Levisen | 2001 | 343 | 33.27 | 1:12.38 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Martin H. Abel | 2001 | 341 | 31.83 | 1:12.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Oliver Frølund | 2001 | 337 | 34.19 | 1:12.84 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Benjamin Rohde | 2001 | 331 | 33.10 | 1:13.29 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Emil Kragh | 2001 | 326 | 36.17 | 1:13.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 323 | 34.66 | 1:13.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 315 | 34.11 | 1:14.46 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 311 | 34.79 | 1:14.77 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
25 | Victor Bjerre | 2001 | 308 | 35.74 | 1:15.07 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Markus Simonsen | 2001 | 306 | 34.48 | 1:15.25 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
27 | Magnus V. Ancker | 2001 | 297 | 36.64 | 1:15.93 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 296 | 35.83 | 1:16.03 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 295 | 35.75 | 1:16.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 288 | 35.74 | 1:16.71 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
31 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 287 | 34.19 | 1:16.82 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
32 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 285 | 34.87 | 1:17.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 273 | 36.38 | 1:18.12 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
34 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 269 | 37.32 | 1:18.52 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
35 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 259 | 36.62 | 1:19.48 | |||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 373 | 33.47 | 1:10.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 368 | 32.89 | 1:10.75 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 340 | 33.97 | 1:12.61 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Pedersen | 2002 | 326 | 32.31 | 1:13.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Simon Hermansen | 2002 | 297 | 35.82 | 1:15.96 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Jonas Kjær | 2003 | 291 | 34.86 | 1:16.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Gustav Stahl | 2002 | 282 | 37.01 | 1:17.26 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Filip Cederstrøm | 2002 | 282 | 37.13 | 1:17.31 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 279 | 37.47 | 1:17.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jacob Tietgen | 2002 | 277 | 35.99 | 1:17.73 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Simon Perzynski | 2002 | 271 | 37.29 | 1:18.34 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
12 | Joachim Hjertmann | 2002 | 268 | 36.48 | 1:18.59 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 268 | 37.35 | 1:18.64 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Christian Ottosen | 2002 | 267 | 36.32 | 1:18.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Malthe Elkjær | 2003 | 267 | 35.94 | 1:18.69 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 254 | 38.54 | 1:20.02 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
17 | William Ohrt | 2002 | 250 | 39.25 | 1:20.47 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Jacob Christensen | 2002 | 249 | 37.65 | 1:20.53 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Emil Frydenholm | 2002 | 247 | 37.39 | 1:20.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 244 | 36.44 | 1:21.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Casper Brinch | 2002 | 240 | 37.15 | 1:21.50 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Oliver Hallenborg | 2002 | 238 | 38.59 | 1:21.74 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | William Svarer | 2002 | 235 | 38.54 | 1:22.14 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 234 | 37.14 | 1:22.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Carl Brøchner | 2002 | 233 | 38.35 | 1:22.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | William Vig Stærmose | 2002 | 231 | 37.25 | 1:22.54 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
27 | Erik Stendahl | 2002 | 231 | 39.47 | 1:22.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 213 | 40.55 | 1:24.83 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
29 | Paw Jensby Madsen | 2002 | 202 | 39.80 | 1:26.36 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Tobias Boström | 2002 | 195 | 40.71 | 1:27.44 | |||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
31 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 184 | 45.08 | 1:29.04 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Lund Hansen | 2002 | DSQ | aflslut ryg på mave | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 396 | 39.02 | 1:20.75 | 2:02.56 | 2:43.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | 387 | 39.15 | 1:20.46 | 2:03.52 | 2:44.62 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 362 | 40.43 | 1:22.47 | 2:05.63 | 2:48.27 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 353 | 40.98 | 1:24.76 | 2:10.20 | 2:49.83 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 348 | 40.48 | 1:23.34 | 2:07.54 | 2:50.54 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 344 | 40.14 | 1:24.19 | 2:08.91 | 2:51.23 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Josefine Heuer | 2003 | 340 | 41.15 | 1:25.37 | 2:09.54 | 2:51.95 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Signe Thomsen | 2003 | 335 | 41.47 | 1:25.23 | 2:10.03 | 2:52.67 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Selma Pruzljanin | 2003 | 322 | 41.29 | 1:25.56 | 2:10.35 | 2:55.00 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Christiansen | 2003 | 292 | 41.22 | 1:27.08 | 2:14.45 | 3:00.90 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 275 | 44.77 | 1:31.27 | 2:18.27 | 3:04.49 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Laura-Marie Høj | 2003 | 268 | 43.71 | 1:31.48 | 2:20.12 | 3:06.16 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 353 | 39.80 | 1:23.29 | 2:06.79 | 2:49.75 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Sarah Carugati | 2004 | 314 | 42.20 | 1:27.39 | 2:12.71 | 2:56.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mia Hvarre | 2004 | 304 | 43.18 | 1:28.86 | 2:14.44 | 2:58.35 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 299 | 42.89 | 1:28.42 | 2:14.89 | 2:59.36 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 265 | 44.94 | 1:32.56 | 2:20.66 | 3:06.83 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sia Aagaard | 2004 | 258 | 44.98 | 1:33.53 | 2:22.48 | 3:08.50 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Mia K. Kristensen | 2004 | 253 | 44.80 | 1:34.16 | 2:22.52 | 3:09.68 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | 242 | 44.29 | 1:33.67 | 2:23.43 | 3:12.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Eva Hjort | 2004 | 229 | 1:04.59 | 1:37.13 | 2:27.74 | 3:16.08 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Michelle Mølby | 2004 | 221 | 2:29.93 | 3:18.49 | 3:18.49 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 218 | 47.48 | 1:39.66 | 2:31.96 | 3:19.28 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Toft Petersen | 2004 | 207 | 1:04.61 | 1:40.70 | 2:33.95 | 3:22.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Laura Marie Dige | 2004 | 203 | 49.10 | 1:41.04 | 2:33.62 | 3:24.18 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 196 | 47.96 | 1:40.25 | 2:34.46 | 3:26.60 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 384 | 33.87 | 1:11.07 | 1:49.10 | 2:25.86 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 377 | 33.94 | 1:10.38 | 1:47.57 | 2:26.79 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 374 | 34.34 | 1:11.66 | 1:49.92 | 2:27.23 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Anders Vestergaard | 2001 | 358 | 34.09 | 1:11.23 | 1:50.57 | 2:29.43 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Magnus Funder | 2001 | 355 | 35.24 | 1:13.05 | 1:51.66 | 2:29.82 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 351 | 36.23 | 1:14.30 | 1:52.54 | 2:30.42 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 346 | 35.48 | 1:13.46 | 1:52.31 | 2:31.04 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Mathias Rasmussen | 2001 | 342 | 35.71 | 1:13.94 | 1:52.89 | 2:31.71 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Thomas Schiby | 2001 | 338 | 37.94 | 1:17.35 | 1:55.51 | 2:32.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anders Rasmussen | 2001 | 336 | 35.28 | 1:13.92 | 1:53.60 | 2:32.55 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Jakob Grene | 2001 | 329 | 36.03 | 1:15.24 | 1:55.10 | 2:33.63 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 327 | 35.94 | 1:14.90 | 1:54.90 | 2:33.99 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Johann Kristian Møller | 2001 | 312 | 35.71 | 1:15.73 | 1:56.57 | 2:36.43 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Johan Nielsen | 2001 | 300 | 36.78 | 1:16.89 | 1:58.07 | 2:38.35 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 298 | 37.52 | 1:17.87 | 1:59.01 | 2:38.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emil Kragh | 2001 | 296 | 38.15 | 1:18.54 | 1:59.10 | 2:39.12 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Oliver Veile | 2001 | 292 | 37.87 | 1:18.03 | 1:59.43 | 2:39.81 | |||
Durup IF | ||||||||||
18 | Oliver Mølby | 2001 | 287 | 37.72 | 1:18.65 | 2:00.24 | 2:40.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 283 | 37.00 | 1:17.74 | 2:00.50 | 2:41.60 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Mads Frydenholm | 2001 | 271 | 37.60 | 1:19.17 | 2:01.90 | 2:43.80 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Marius Nørgaard | 2001 | DNF | |||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Artúr Jegesi | 2002 | 369 | 34.47 | 1:11.44 | 1:49.93 | 2:27.82 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 314 | 37.09 | 1:16.48 | 1:56.53 | 2:36.02 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 301 | 36.92 | 1:18.37 | 1:59.18 | 2:38.26 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jonas Kjær | 2003 | 294 | 37.50 | 1:17.28 | 1:58.61 | 2:39.48 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 287 | 39.28 | 1:20.96 | 2:01.47 | 2:40.76 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 274 | 38.35 | 1:20.32 | 2:02.49 | 2:43.32 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julius Henriksen | 2002 | 272 | 38.71 | 1:20.09 | 2:02.26 | 2:43.76 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Andreas Blaaberg | 2002 | 268 | 39.16 | 1:20.24 | 2:03.11 | 2:44.53 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Casper Brinch | 2002 | 261 | 39.34 | 1:21.69 | 2:04.03 | 2:45.97 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 252 | 39.32 | 1:22.51 | 2:05.98 | 2:47.93 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 243 | 39.79 | 1:23.46 | 2:07.55 | 2:49.99 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 242 | 40.27 | 1:23.71 | 2:07.43 | 2:50.07 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Christian Ottosen | 2002 | 237 | 40.63 | 1:24.42 | 2:07.92 | 2:51.26 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 222 | 41.98 | 1:26.99 | 2:12.07 | 2:55.09 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Carl Brøchner | 2002 | 182 | 3:06.96 | 3:06.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 176 | 3:09.28 | 3:09.28 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Malthe Elkjær | 2003 | DSQ | ej forsat bevæg 100m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 12:52 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 448 | 33.97 | 1:11.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 362 | 37.23 | 1:17.20 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Louise Houe Andersen | 2003 | 349 | 36.33 | 1:18.15 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 322 | 36.77 | 1:20.26 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Josefine Heuer | 2003 | 275 | 39.19 | 1:24.58 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 267 | 40.22 | 1:25.49 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 265 | 40.05 | 1:25.67 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Cecilie Christiansen | 2003 | 242 | 38.39 | 1:28.30 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Caroline Broholm | 2003 | 231 | 40.93 | 1:29.62 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 221 | 41.23 | 1:31.00 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Anna Bull Kramer | 2003 | 220 | 42.12 | 1:31.06 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 216 | 42.08 | 1:31.63 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Amalie Kristensen | 2003 | 215 | 42.44 | 1:31.86 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | 250 | 39.39 | 1:27.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 246 | 39.48 | 1:27.78 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Sarah Carugati | 2004 | 222 | 42.70 | 1:30.89 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sia Aagaard | 2004 | 214 | 42.67 | 1:32.01 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Nele Schulze | 2004 | 186 | 45.42 | 1:36.37 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Eva Hjort | 2004 | 150 | 45.49 | 1:43.47 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Frida Lind | 2004 | 146 | 47.39 | 1:44.46 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 141 | 47.44 | 1:45.70 | |||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
9 | Helga Bak | 2004 | 117 | 50.70 | 1:52.48 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Isabel Karlskov | 2005 | DSQ | ej synk arm 60m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Victoria Underbjerg | 2004 | DSQ | ej synk arm 50m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 475 | 28.98 | 1:02.10 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 424 | 30.16 | 1:04.50 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | 405 | 31.13 | 1:05.48 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Jacob de Lisser | 2001 | 370 | 31.79 | 1:07.48 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rasmus Hald | 2001 | 350 | 32.54 | 1:08.73 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Martin H. Abel | 2001 | 349 | 31.58 | 1:08.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 335 | 32.17 | 1:09.75 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 329 | 33.82 | 1:10.22 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Victor Bjerre | 2001 | 320 | 33.12 | 1:10.82 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marius Nørgaard | 2001 | 306 | 33.86 | 1:11.91 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus Funder | 2001 | 298 | 34.09 | 1:12.58 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Benjamin Rohde | 2001 | 293 | 34.02 | 1:12.92 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Anders Rasmussen | 2001 | 289 | 33.46 | 1:13.25 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Emil Kragh | 2001 | 281 | 33.97 | 1:13.97 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Magnus A H Christensen | 2001 | 274 | 33.53 | 1:14.61 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Johann Kristian Møller | 2001 | 265 | 34.43 | 1:15.40 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 255 | 35.30 | 1:16.45 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Jacob Hopff | 2001 | 251 | 35.01 | 1:16.85 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 237 | 34.64 | 1:18.30 | |||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
20 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 233 | 35.79 | 1:18.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 190 | 37.41 | 1:24.26 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 380 | 31.82 | 1:06.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 359 | 32.21 | 1:08.16 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mathias Pedersen | 2002 | 334 | 32.01 | 1:09.81 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 256 | 35.28 | 1:16.30 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 244 | 35.45 | 1:17.52 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Joachim Hjertmann | 2002 | 233 | 35.39 | 1:18.77 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Jacob Tietgen | 2002 | 230 | 36.17 | 1:19.12 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Carl Brøchner | 2002 | 199 | 39.44 | 1:22.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 195 | 39.62 | 1:23.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | William Svarer | 2002 | 192 | 37.79 | 1:23.91 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Tobias Boström | 2002 | 187 | 38.83 | 1:24.77 | |||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
12 | Casper Brinch | 2002 | 179 | 39.58 | 1:25.98 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 161 | 41.60 | 1:29.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 160 | 40.56 | 1:29.15 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Paw Jensby Madsen | 2002 | 156 | 41.47 | 1:29.87 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 14:26 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 14:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 421 | 40.42 | 1:25.66 | 2:12.58 | 2:59.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 366 | 43.25 | 1:31.19 | 2:19.69 | 3:08.11 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 346 | 44.66 | 1:33.54 | 2:24.56 | 3:11.62 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 343 | 45.10 | 1:33.86 | 2:23.59 | 3:12.14 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Fogh | 2003 | 317 | 44.89 | 1:35.21 | 2:26.22 | 3:17.34 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Karoline Lagoni | 2003 | 313 | 45.92 | 1:37.56 | 2:28.63 | 3:18.04 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johanne A Andersson | 2003 | 310 | 45.47 | 1:36.09 | 2:27.77 | 3:18.79 | |||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Amalie Kanstrup | 2003 | 303 | 45.35 | 1:36.22 | 2:28.63 | 3:20.30 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 280 | 45.64 | 1:37.39 | 2:31.24 | 3:25.47 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Christine Krogh | 2003 | 278 | 47.47 | 1:39.72 | 2:33.54 | 3:26.11 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Caroline Sørensen | 2003 | 277 | 47.06 | 1:39.46 | 2:34.03 | 3:26.30 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Anna Bull Kramer | 2003 | 277 | 47.25 | 1:39.89 | 2:33.62 | 3:26.31 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 277 | 46.46 | 1:39.86 | 2:30.83 | 3:26.38 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Cecilie Batz | 2003 | 271 | 45.97 | 1:39.11 | 2:34.62 | 3:27.92 | |||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 265 | 46.50 | 1:39.86 | 2:34.93 | 3:29.26 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Emma Stecher | 2003 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Elma Gabela | 2004 | 293 | 45.54 | 1:37.29 | 2:30.74 | 3:22.50 | |||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 273 | 48.08 | 1:41.80 | 2:35.34 | 3:27.25 | |||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Søs Freund | 2004 | 270 | 48.69 | 1:41.61 | 2:35.99 | 3:28.20 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 261 | 48.73 | 1:42.35 | 2:37.17 | 3:30.55 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 256 | 47.35 | 1:41.85 | 2:37.06 | 3:31.69 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Møller | 2004 | 254 | 46.18 | 1:40.73 | 2:36.55 | 3:32.37 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
7 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 250 | 48.97 | 1:43.49 | 2:38.99 | 3:33.46 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Nele Schulze | 2004 | 234 | 51.17 | 1:46.52 | 2:43.42 | 3:38.36 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Ida Juul Grønning | 2004 | 232 | 49.91 | 1:48.19 | 2:45.44 | 3:38.88 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 228 | 50.58 | 1:47.82 | 2:45.38 | 3:40.09 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 221 | 52.24 | 1:49.84 | 2:47.53 | 3:42.26 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Laura Marie Dige | 2004 | 220 | 51.41 | 1:48.49 | 2:46.22 | 3:42.76 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 218 | 50.88 | 1:48.88 | 2:47.93 | 3:43.54 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Victoria Underbjerg | 2004 | 211 | 49.53 | 1:49.06 | 2:47.78 | 3:45.81 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Eva Hjort | 2004 | 211 | 53.66 | 1:51.26 | 2:49.26 | 3:45.85 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Nicoline Dyrman | 2004 | 195 | 50.89 | 1:51.19 | 2:52.01 | 3:51.90 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 14:54 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 501 | 34.41 | 1:12.88 | 1:52.30 | 2:31.89 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 472 | 35.26 | 1:14.54 | 1:54.50 | 2:34.94 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 388 | 38.85 | 1:21.67 | 2:04.55 | 2:45.39 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Mads Sørensen | 2001 | 369 | 38.32 | 1:21.23 | 2:05.30 | 2:48.21 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Alexander Stær | 2001 | 367 | 36.94 | 1:19.42 | 2:04.77 | 2:48.43 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
6 | Lawrence Langley | 2001 | 366 | 37.06 | 1:19.43 | 2:04.68 | 2:48.66 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Magnus V. Ancker | 2001 | 355 | 39.14 | 1:23.39 | 2:07.14 | 2:50.30 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 345 | 40.09 | 1:24.22 | 2:08.80 | 2:52.00 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thomas Schiby | 2001 | 319 | 40.45 | 1:26.43 | 2:12.76 | 2:56.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Kragh | 2001 | 317 | 40.47 | 1:25.08 | 2:10.95 | 2:56.82 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Jakob Grene | 2001 | 316 | 39.26 | 1:24.49 | 2:10.88 | 2:57.10 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christian Bonde | 2001 | 311 | 41.86 | 1:28.53 | 2:14.59 | 2:57.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias Rasmussen | 2001 | 308 | 41.55 | 1:26.70 | 2:12.59 | 2:58.65 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Jacob Lund | 2001 | 304 | 39.23 | 1:24.08 | 2:11.54 | 2:59.27 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 294 | 40.60 | 1:26.98 | 2:14.07 | 3:01.45 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 286 | 40.86 | 1:27.26 | 2:15.92 | 3:02.95 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 285 | 40.42 | 1:27.16 | 2:15.61 | 3:03.23 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christian Hovmark | 2001 | 274 | 42.02 | 1:29.80 | 2:17.73 | 3:05.72 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Benjamin Rohde | 2001 | 241 | 44.39 | 1:33.98 | 2:23.42 | 3:13.69 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 347 | 38.69 | 1:22.33 | 2:06.95 | 2:51.69 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Filip Cederstrøm | 2002 | 344 | 38.86 | 1:22.77 | 2:08.64 | 2:52.14 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Gustav Stahl | 2002 | 322 | 39.65 | 1:24.40 | 2:10.38 | 2:55.97 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 308 | 40.06 | 1:25.72 | 2:12.40 | 2:58.62 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 303 | 40.54 | 1:26.49 | 2:13.20 | 2:59.61 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Simon Perzynski | 2002 | 285 | 42.24 | 1:28.26 | 2:15.76 | 3:03.24 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
7 | Christian Ottosen | 2002 | 280 | 42.17 | 1:28.02 | 2:15.29 | 3:04.36 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 279 | 40.95 | 1:27.74 | 2:17.27 | 3:04.60 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jacob Christensen | 2002 | 274 | 44.43 | 1:32.50 | 2:19.91 | 3:05.66 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | William Ohrt | 2002 | 273 | 43.40 | 1:30.74 | 2:19.12 | 3:06.00 | |||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Erik Stendahl | 2002 | 255 | 41.72 | 1:30.35 | 2:19.82 | 3:10.13 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Malthe Elkjær | 2003 | 245 | 45.38 | 1:35.46 | 2:24.03 | 3:12.81 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Oliver Hallenborg | 2002 | 239 | 44.46 | 1:34.01 | 2:24.65 | 3:14.39 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 221 | 45.92 | 1:37.34 | 2:28.82 | 3:19.49 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 15:18 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 446 | 32.78 | 1:06.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 435 | 33.15 | 1:07.31 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 427 | 33.65 | 1:07.72 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Lærke Høgsted | 2003 | 406 | 33.74 | 1:08.85 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 405 | 33.19 | 1:08.89 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 361 | 34.52 | 1:11.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 352 | 34.66 | 1:12.20 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 337 | 35.72 | 1:13.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Karoline Lagoni | 2003 | 328 | 36.02 | 1:13.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 305 | 37.34 | 1:15.72 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Anna Bull Kramer | 2003 | 297 | 36.49 | 1:16.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura-Marie Høj | 2003 | 276 | 37.64 | 1:18.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lærke Asmussen | 2003 | 270 | 38.49 | 1:18.90 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Signe Thomsen | 2003 | 250 | 38.64 | 1:20.90 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Freja Romanski | 2003 | 242 | 38.83 | 1:21.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 192 | 42.47 | 1:28.29 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Ida S Olesen | 2003 | 184 | 42.82 | 1:29.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Caroline Sørensen | 2003 | 150 | 45.12 | 1:35.81 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 340 | 35.37 | 1:13.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 330 | 35.46 | 1:13.78 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Christina M. Glargaard | 2004 | 304 | 36.24 | 1:15.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 303 | 37.47 | 1:15.88 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarah Carugati | 2004 | 301 | 36.93 | 1:16.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Cille Christensen | 2004 | 297 | 36.32 | 1:16.43 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 295 | 37.01 | 1:16.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martha Bjerg | 2004 | 295 | 36.53 | 1:16.62 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 284 | 37.53 | 1:17.53 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Michelle Mølby | 2004 | 283 | 37.12 | 1:17.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mia Hvarre | 2004 | 265 | 37.98 | 1:19.40 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Elma Gabela | 2004 | 259 | 37.60 | 1:19.97 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Mia K. Kristensen | 2004 | 248 | 38.87 | 1:21.14 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 239 | 38.37 | 1:22.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Fenja Romanski | 2005 | 234 | 39.32 | 1:22.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nele Schulze | 2004 | 221 | 40.11 | 1:24.26 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
17 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 214 | 39.32 | 1:25.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 208 | 40.45 | 1:26.09 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
19 | Astrid Hassing | 2004 | 205 | 1:26.44 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
20 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 194 | 42.34 | 1:28.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 184 | 42.13 | 1:29.66 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 15:43 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 15:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 508 | 27.29 | 56.31 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | 454 | 28.23 | 58.44 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Jacob de Lisser | 2001 | 435 | 28.36 | 59.30 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 430 | 28.94 | 59.50 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Lawrence Langley | 2001 | 423 | 29.10 | 59.84 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Mads Sørensen | 2001 | 406 | 29.34 | 1:00.69 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 405 | 29.36 | 1:00.70 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 401 | 29.31 | 1:00.90 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Oliver Frølund | 2001 | 399 | 29.54 | 1:01.01 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johann Kristian Møller | 2001 | 399 | 29.45 | 1:01.02 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Malthe Levisen | 2001 | 392 | 29.84 | 1:01.37 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Victor Bjerre | 2001 | 383 | 30.69 | 1:01.84 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martin H. Abel | 2001 | 382 | 29.88 | 1:01.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Thomas Schiby | 2001 | 373 | 30.62 | 1:02.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christian Bonde | 2001 | 371 | 31.12 | 1:02.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Magnus Funder | 2001 | 367 | 30.39 | 1:02.73 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Oliver Mølby | 2001 | 365 | 29.77 | 1:02.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 349 | 29.94 | 1:03.79 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Alexander Stær | 2001 | 339 | 31.05 | 1:04.42 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
20 | Rasmus Hald | 2001 | 333 | 31.50 | 1:04.79 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Mads Frydenholm | 2001 | 328 | 31.35 | 1:05.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Johan Nielsen | 2001 | 327 | 31.18 | 1:05.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 325 | 31.29 | 1:05.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Anders Rasmussen | 2001 | 315 | 31.21 | 1:06.03 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 314 | 31.91 | 1:06.05 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
26 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 312 | 31.68 | 1:06.22 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
26 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 312 | 31.66 | 1:06.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | August Sparre Hangel | 2001 | 281 | 32.73 | 1:08.61 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
29 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 268 | 33.45 | 1:09.65 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 407 | 29.15 | 1:00.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Artúr Jegesi | 2002 | 374 | 30.37 | 1:02.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 365 | 30.23 | 1:02.87 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 353 | 31.14 | 1:03.57 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jacob Tietgen | 2002 | 339 | 30.94 | 1:04.42 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 325 | 31.27 | 1:05.34 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Gustav Stahl | 2002 | 311 | 31.89 | 1:06.27 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Julius Henriksen | 2002 | 310 | 32.53 | 1:06.36 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Jonas Kjær | 2003 | 310 | 31.72 | 1:06.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Pedersen | 2002 | 305 | 31.94 | 1:06.73 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 305 | 32.52 | 1:06.73 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
12 | William Vig Stærmose | 2002 | 297 | 32.58 | 1:07.32 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Joachim Hjertmann | 2002 | 296 | 32.80 | 1:07.39 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Emil Frydenholm | 2002 | 293 | 32.48 | 1:07.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 288 | 33.30 | 1:08.05 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 271 | 33.62 | 1:09.38 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Andreas Blaaberg | 2002 | 263 | 33.96 | 1:10.06 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 262 | 33.65 | 1:10.17 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Sander Linde | 2002 | 252 | 33.74 | 1:11.07 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
20 | Tobias Boström | 2002 | 220 | 35.83 | 1:14.44 | |||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 15:50 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 15, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Viborg Piger | 0 | 336 | 5:24.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Josefine Heuer | 2003 | 39.74 | 1:21.28 | 1:21.28 | ||||||
Amalie Kanstrup | 2003 | 44.77 | 1:35.54 | 2:56.82 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 35.56 | 1:17.92 | 4:14.74 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 33.41 | 1:09.66 | 5:24.40 | ||||||
2 | Elite Swim Vejle 1 | 0 | 322 | 5:28.83 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 41.61 | 1:25.12 | 1:25.12 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 44.02 | 1:32.02 | 2:57.14 | ||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 37.92 | 1:24.20 | 4:21.34 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 32.70 | 1:07.49 | 5:28.83 | ||||||
3 | Aalborg Piger | 0 | 305 | 5:34.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 45.16 | 1:32.45 | 1:32.45 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 40.68 | 1:26.55 | 2:59.00 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 35.24 | 1:13.87 | 4:12.87 | ||||||
Freja Romanski | 2003 | 38.43 | 1:21.93 | 5:34.80 | ||||||
4 | Agf Piger 1 | 0 | 262 | 5:52.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 39.29 | 1:21.12 | 1:21.12 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 48.00 | 1:41.33 | 3:02.45 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 43.32 | 1:34.68 | 4:37.13 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 36.03 | 1:15.33 | 5:52.46 | ||||||
5 | Elite Swim Vejle 2 | 0 | 248 | 5:58.54 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Mia Hvarre | 2004 | 42.98 | 1:27.68 | 1:27.68 | ||||||
Laura Nørgaard Priess | 2004 | 49.39 | 1:47.43 | 3:15.11 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 36.28 | 1:24.04 | 4:39.15 | ||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 37.47 | 1:19.39 | 5:58.54 | ||||||
6 | Horsens Piger 2 | 2003 | 231 | 6:07.51 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Laura-Marie Høj | 2003 | 45.31 | 1:30.78 | 1:30.78 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 45.40 | 1:36.37 | 3:07.15 | ||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 41.84 | 1:34.22 | 4:41.37 | ||||||
Nanna Nørgaard | 2004 | 39.50 | 1:26.14 | 6:07.51 | ||||||
7 | Esbjerg Piger 1 | 0 | 219 | 6:13.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 1:34.76 | 2:24.25 | 2:24.25 | ||||||
Maria Guldager Jensen | 2004 | 55.22 | 1:36.95 | 4:01.20 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 51.76 | 1:28.99 | 5:30.19 | ||||||
Michelle Mølby | 2004 | 43.47 | 43.47 | 6:13.66 | ||||||
8 | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | 201 | 6:24.96 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 47.66 | 1:36.03 | 1:36.03 | ||||||
Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 45.56 | 1:38.21 | 3:14.24 | ||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 50.76 | 1:53.30 | 5:07.54 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 36.78 | 1:17.42 | 6:24.96 | ||||||
- | Sto Piger | 0 | DSQ | ej forsat bevæg 75m | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
- | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Emilie Wolf | 2003 | 40.24 | 1:22.60 | 1:22.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 16:19 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 16, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2001 | 405 | 4:28.97 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 32.17 | 1:07.33 | 1:07.33 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 33.48 | 1:12.59 | 2:19.92 | ||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 29.46 | 1:05.37 | 3:25.29 | ||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 30.32 | 1:03.68 | 4:28.97 | ||||||
2 | Vestkysthustlers 1 | 0 | 343 | 4:44.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Kjær | 2003 | 36.45 | 1:14.12 | 1:14.12 | ||||||
Jakob Grene | 2001 | 36.56 | 1:20.20 | 2:34.32 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 31.09 | 1:09.07 | 3:43.39 | ||||||
Oliver Mølby | 2001 | 28.39 | 1:00.97 | 4:44.36 | ||||||
3 | Aalborg Drenge | 0 | 336 | 4:46.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 36.36 | 1:16.89 | 1:16.89 | ||||||
Thomas Schiby | 2001 | 36.52 | 1:19.16 | 2:36.05 | ||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 32.42 | 1:09.19 | 3:45.24 | ||||||
Christian Bonde | 2001 | 29.58 | 1:00.97 | 4:46.21 | ||||||
4 | Elite Swim Vejle 1 | 0 | 336 | 4:46.27 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 34.94 | 1:13.80 | 1:13.80 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 37.77 | 1:19.64 | 2:33.44 | ||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 32.80 | 1:12.34 | 3:45.78 | ||||||
Magnus Funder | 2001 | 28.80 | 1:00.49 | 4:46.27 | ||||||
5 | Agf Drenge 1 | 0 | 330 | 4:48.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 33.43 | 1:09.27 | 1:09.27 | ||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 38.82 | 1:22.05 | 2:31.32 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 34.24 | 1:14.74 | 3:46.06 | ||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 28.43 | 1:02.10 | 4:48.16 | ||||||
6 | Hsc Herrer 1 | 0 | 319 | 4:51.38 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 35.91 | 1:13.13 | 1:13.13 | ||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 37.23 | 1:20.57 | 2:33.70 | ||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 32.51 | 1:15.06 | 3:48.76 | ||||||
Jacob Hopff | 2001 | 29.30 | 1:02.62 | 4:51.38 | ||||||
7 | Sto Drenge | 0 | 310 | 4:54.23 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 36.48 | 1:15.57 | 1:15.57 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 40.44 | 1:25.76 | 2:41.33 | ||||||
Jacob de Lisser | 2001 | 31.53 | 1:09.70 | 3:51.03 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 29.65 | 1:03.20 | 4:54.23 | ||||||
8 | Sønderborg Sks | 0 | 297 | 4:58.46 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 35.43 | 1:12.97 | 1:12.97 | ||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 38.39 | 1:19.92 | 2:32.89 | ||||||
Simon Perzynski | 2002 | 36.61 | 1:19.35 | 3:52.24 | ||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 31.99 | 1:06.22 | 4:58.46 | ||||||
9 | Viborg Drenge | 0 | 271 | 5:07.70 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Sebastian Leimbeck | 2001 | 37.66 | 1:17.40 | 1:17.40 | ||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 41.21 | 1:28.40 | 2:45.80 | ||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 34.61 | 1:17.54 | 4:03.34 | ||||||
Johan Nielsen | 2001 | 30.24 | 1:04.36 | 5:07.70 | ||||||
10 | Vestkysthustlers 2 | 0 | 269 | 5:08.38 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 37.32 | 1:17.19 | 1:17.19 | ||||||
Oliver Kjærgaard | 2001 | 39.43 | 1:23.71 | 2:40.90 | ||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 36.95 | 1:19.99 | 4:00.89 | ||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 32.26 | 1:07.49 | 5:08.38 | ||||||
11 | Elite Swim Vejle 2 | 0 | 262 | 5:11.01 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Benjamin Rohde | 2001 | 35.08 | 1:11.80 | 1:11.80 | ||||||
Emil Kragh | 2001 | 39.31 | 1:23.12 | 2:34.92 | ||||||
August Sparre Hangel | 2001 | 38.29 | 1:26.75 | 4:01.67 | ||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 32.74 | 1:09.34 | 5:11.01 | ||||||
12 | Agf Drenge 2 | 0 | 256 | 5:13.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 37.60 | 1:17.66 | 1:17.66 | ||||||
Erik Stendahl | 2002 | 40.62 | 1:27.75 | 2:45.41 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 35.08 | 1:19.75 | 4:05.16 | ||||||
Christian Ottosen | 2002 | 31.67 | 1:08.23 | 5:13.39 | ||||||
13 | Horsens Drenge 2 | 2001 | 239 | 5:20.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 39.94 | 1:22.70 | 1:22.70 | ||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | 45.05 | 1:35.81 | 2:58.51 | ||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 34.75 | 1:15.62 | 4:14.13 | ||||||
Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 31.13 | 1:06.46 | 5:20.59 | ||||||
14 | Rsk Drenge | 0 | 223 | 5:28.08 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Markus Simonsen | 2001 | 35.21 | 1:13.10 | 1:13.10 | ||||||
Sander Linde | 2002 | 46.62 | 1:39.80 | 2:52.90 | ||||||
Christian Landtved | 2004 | 38.91 | 1:30.68 | 4:23.58 | ||||||
Jonas Vilhelmsen | 2001 | 29.22 | 1:04.50 | 5:28.08 | ||||||
15 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2001 | 205 | 5:37.24 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 39.44 | 1:19.99 | 1:19.99 | ||||||
Simon Hermansen | 2002 | 38.90 | 1:25.68 | 2:45.67 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 42.49 | 1:31.04 | 4:16.71 | ||||||
Valdemar Vind Sejr | 2003 | 36.77 | 1:20.53 | 5:37.24 | ||||||
16 | Odder Drenge | 0 | 168 | 6:00.67 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 41.23 | 1:23.81 | 1:23.81 | ||||||
Nicholas Bundgaard | 2002 | 49.64 | 1:44.32 | 3:08.13 | ||||||
Alexander Johnsen | 2003 | 44.15 | 1:40.41 | 4:48.54 | ||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 33.84 | 1:12.13 | 6:00.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 16:34 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Viborg Piger | 0 | 390 | 2:24.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Josefine Heuer | 2003 | 37.24 | 37.24 | |||||||
Amalie Kanstrup | 2003 | 43.25 | 1:20.49 | |||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 33.42 | 1:53.91 | |||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 31.03 | 2:24.94 | |||||||
2 | Elite Swim Vejle 1 | 0 | 387 | 2:25.30 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 38.29 | 38.29 | |||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 42.79 | 1:21.08 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 34.81 | 1:55.89 | |||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 29.41 | 2:25.30 | |||||||
3 | Aalborg Piger | 0 | 333 | 2:32.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 45.31 | 45.31 | |||||||
Ida S Olesen | 2003 | 40.03 | 1:25.34 | |||||||
Emma Stecher | 2003 | 33.01 | 1:58.35 | |||||||
Freja Romanski | 2003 | 34.45 | 2:32.80 | |||||||
4 | Agf Piger 1 | 0 | 328 | 2:33.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 37.39 | 37.39 | |||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 47.02 | 1:24.41 | |||||||
Sarah Carugati | 2004 | 36.64 | 2:01.05 | |||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 32.48 | 2:33.53 | |||||||
5 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | 322 | 2:34.53 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 39.39 | 39.39 | |||||||
Caroline Sørensen | 2003 | 42.12 | 1:21.51 | |||||||
Sia Aagaard | 2004 | 40.28 | 2:01.79 | |||||||
Solvej Kofoed Lund | 2003 | 32.74 | 2:34.53 | |||||||
6 | Elite Swim Vejle 2 | 0 | 299 | 2:38.30 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Mia Hvarre | 2004 | 40.41 | 40.41 | |||||||
Laura Nørgaard Priess | 2004 | 46.32 | 1:26.73 | |||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 36.11 | 2:02.84 | |||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 35.46 | 2:38.30 | |||||||
7 | Horsens Piger 2 | 2003 | 280 | 2:41.77 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Laura-Marie Høj | 2003 | 41.50 | 41.50 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 44.39 | 1:25.89 | |||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 38.96 | 2:04.85 | |||||||
Nanna Nørgaard | 2004 | 36.92 | 2:41.77 | |||||||
8 | Sto Piger | 0 | 277 | 2:42.40 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Mia K. Kristensen | 2004 | 41.94 | 41.94 | |||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 49.60 | 1:31.54 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 37.39 | 2:08.93 | |||||||
Christine Krogh | 2003 | 33.47 | 2:42.40 | |||||||
- | Esbjerg Piger 1 | 0 | DSQ | 1.hånd i v. 75m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Maria Guldager Jensen | 2004 | 42.41 | 42.41 | |||||||
- | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | DSQ | asymetrisk arm | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 43.77 | 43.77 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elite Swim Vejle 1 | 0 | 412 | 2:05.84 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Benjamin Rohde | 2001 | 33.36 | 33.36 | |||||||
Mads Sørensen | 2001 | 35.16 | 1:08.52 | |||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 30.51 | 1:39.03 | |||||||
Magnus Funder | 2001 | 26.81 | 2:05.84 | |||||||
2 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2001 | 409 | 2:06.08 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Simon Hermansen | 2002 | 35.79 | 35.79 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 33.06 | 1:08.85 | |||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 28.72 | 1:37.57 | |||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 28.51 | 2:06.08 | |||||||
3 | Vestkysthustlers 1 | 0 | 394 | 2:07.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Kjær | 2003 | 34.69 | 34.69 | |||||||
Jakob Grene | 2001 | 35.94 | 1:10.63 | |||||||
Martin H. Abel | 2001 | 29.50 | 1:40.13 | |||||||
Oliver Mølby | 2001 | 27.55 | 2:07.68 | |||||||
4 | Aalborg Drenge | 0 | 390 | 2:08.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 34.94 | 34.94 | |||||||
Thomas Schiby | 2001 | 35.79 | 1:10.73 | |||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 29.98 | 1:40.71 | |||||||
Christian Bonde | 2001 | 27.41 | 2:08.12 | |||||||
5 | Sto Drenge | 0 | 380 | 2:09.20 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 34.44 | 34.44 | |||||||
Jacob de Lisser | 2001 | 34.35 | 1:08.79 | |||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 30.74 | 1:39.53 | |||||||
Gustav Stahl | 2002 | 29.67 | 2:09.20 | |||||||
6 | Agf Drenge 1 | 0 | 371 | 2:10.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 32.18 | 32.18 | |||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 37.87 | 1:10.05 | |||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 31.72 | 1:41.77 | |||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 28.47 | 2:10.24 | |||||||
7 | Hsc Herrer 1 | 0 | 354 | 2:12.28 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 34.37 | 34.37 | |||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 36.30 | 1:10.67 | |||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 32.12 | 1:42.79 | |||||||
Jacob Hopff | 2001 | 29.49 | 2:12.28 | |||||||
8 | Viborg Drenge | 0 | 341 | 2:14.04 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 34.81 | 34.81 | |||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 38.24 | 1:13.05 | |||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 31.46 | 1:44.51 | |||||||
Johan Nielsen | 2001 | 29.53 | 2:14.04 | |||||||
9 | Sønderborg Sks | 0 | 319 | 2:17.04 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 34.48 | 34.48 | |||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 36.69 | 1:11.17 | |||||||
Simon Perzynski | 2002 | 35.18 | 1:46.35 | |||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 30.69 | 2:17.04 | |||||||
10 | Vestkysthustlers 2 | 0 | 311 | 2:18.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 35.02 | 35.02 | |||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 37.94 | 1:12.96 | |||||||
Oliver Kjærgaard | 2001 | 33.84 | 1:46.80 | |||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 31.35 | 2:18.15 | |||||||
11 | Agf Drenge 2 | 0 | 305 | 2:19.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 35.70 | 35.70 | |||||||
Erik Stendahl | 2002 | 38.67 | 1:14.37 | |||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 34.22 | 1:48.59 | |||||||
Christian Ottosen | 2002 | 30.42 | 2:19.01 | |||||||
12 | Elite Swim Vejle 2 | 0 | 304 | 2:19.13 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 33.64 | 33.64 | |||||||
Emil Kragh | 2001 | 37.57 | 1:11.21 | |||||||
August Sparre Hangel | 2001 | 36.31 | 1:47.52 | |||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 31.61 | 2:19.13 | |||||||
13 | Horsens Drenge 2 | 2001 | 270 | 2:24.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 38.34 | 38.34 | |||||||
Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 37.74 | 1:16.08 | |||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 33.19 | 1:49.27 | |||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | 35.53 | 2:24.80 | |||||||
14 | Rsk Drenge | 0 | 266 | 2:25.60 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Markus Simonsen | 2001 | 34.39 | 34.39 | |||||||
Sander Linde | 2002 | 44.67 | 1:19.06 | |||||||
Christian Landtved | 2004 | 38.18 | 1:57.24 | |||||||
Jonas Vilhelmsen | 2001 | 28.36 | 2:25.60 | |||||||
15 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2001 | 185 | 2:44.20 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 38.26 | 38.26 | |||||||
Valdemar Vind Sejr | 2003 | 50.53 | 1:28.79 | |||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 38.07 | 2:06.86 | |||||||
August Ancker | 2003 | 37.34 | 2:44.20 | |||||||
- | Odder Drenge | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 39.26 | 39.26 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 10:26 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 482 | 33.02 | 1:09.07 | 1:45.41 | 2:21.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 446 | 33.74 | 1:11.09 | 1:48.93 | 2:25.49 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Louise Houe Andersen | 2003 | 438 | 33.54 | 1:10.80 | 1:49.31 | 2:26.36 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 381 | 35.62 | 1:14.96 | 1:54.51 | 2:33.32 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 369 | 36.63 | 1:17.62 | 1:56.49 | 2:34.93 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 367 | 36.21 | 1:15.51 | 1:55.21 | 2:35.26 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Selma Pruzljanin | 2003 | 343 | 36.32 | 1:17.17 | 1:57.34 | 2:38.74 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Karoline Lagoni | 2003 | 334 | 35.86 | 1:16.75 | 1:58.69 | 2:40.14 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Bull Kramer | 2003 | 312 | 37.64 | 1:18.90 | 2:02.47 | 2:43.80 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Amalie Kristensen | 2003 | 310 | 37.40 | 1:19.20 | 2:02.37 | 2:44.23 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 308 | 37.74 | 1:19.45 | 2:02.99 | 2:44.60 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | My Phuong Bui | 2003 | 300 | 39.44 | 1:22.74 | 2:05.94 | 2:45.94 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 236 | 40.36 | 1:26.74 | 2:14.39 | 2:59.68 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Lærke Høgsted | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 342 | 36.36 | 1:17.17 | 1:58.78 | 2:38.92 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Christina M. Glargaard | 2004 | 321 | 36.89 | 1:18.45 | 2:01.30 | 2:42.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 315 | 37.38 | 1:19.09 | 2:02.53 | 2:43.22 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 315 | 37.22 | 1:19.03 | 2:02.45 | 2:43.28 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 311 | 37.60 | 1:19.23 | 2:03.08 | 2:43.96 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martha Bjerg | 2004 | 306 | 37.65 | 1:19.29 | 2:02.85 | 2:44.93 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Elma Gabela | 2004 | 284 | 37.88 | 1:20.88 | 2:04.94 | 2:48.96 | |||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Michelle Mølby | 2004 | 260 | 38.40 | 1:22.39 | 2:08.60 | 2:54.13 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Victoria Underbjerg | 2004 | 257 | 38.22 | 1:22.87 | 2:09.94 | 2:54.67 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 257 | 38.49 | 1:23.10 | 2:10.11 | 2:54.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mia K. Kristensen | 2004 | 245 | 41.05 | 1:28.00 | 2:14.06 | 2:57.50 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Aurelia Pedersen | 2004 | 235 | 41.67 | 1:28.12 | 2:16.09 | 2:59.93 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Liva Ginnerup | 2004 | 197 | 40.51 | 1:29.37 | 2:20.97 | 3:10.96 | |||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 10:38 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 524 | 27.91 | 59.27 | 1:31.98 | 2:03.19 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 472 | 30.22 | 1:02.81 | 1:35.92 | 2:07.54 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | 472 | 29.66 | 1:02.29 | 1:35.26 | 2:07.58 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Jacob de Lisser | 2001 | 441 | 29.45 | 1:02.70 | 1:38.08 | 2:10.50 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lawrence Langley | 2001 | 433 | 29.88 | 1:03.03 | 1:38.02 | 2:11.29 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Oliver Frølund | 2001 | 428 | 30.59 | 1:03.94 | 1:37.97 | 2:11.82 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian Bonde | 2001 | 420 | 32.15 | 1:06.02 | 1:39.79 | 2:12.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Victor Bjerre | 2001 | 420 | 31.55 | 1:05.56 | 1:39.65 | 2:12.62 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johann Kristian Møller | 2001 | 408 | 30.33 | 1:04.49 | 1:40.21 | 2:13.97 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Oskar Lindholm | 2001 | 407 | 30.95 | 1:05.12 | 1:39.56 | 2:14.05 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 405 | 30.27 | 1:04.18 | 1:39.12 | 2:14.24 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 395 | 32.76 | 1:07.01 | 1:41.72 | 2:15.41 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Magnus Funder | 2001 | 392 | 31.11 | 1:05.23 | 1:41.00 | 2:15.77 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Thomas Schiby | 2001 | 390 | 31.64 | 1:06.05 | 1:41.04 | 2:15.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oliver Mølby | 2001 | 390 | 30.14 | 1:04.18 | 1:40.33 | 2:15.93 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jakob Grene | 2001 | 386 | 31.26 | 1:05.78 | 1:41.16 | 2:16.42 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Alexander Stær | 2001 | 377 | 31.07 | 1:05.58 | 1:42.03 | 2:17.52 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Anders Rasmussen | 2001 | 374 | 31.54 | 1:06.38 | 1:42.24 | 2:17.88 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Malthe Levisen | 2001 | 373 | 31.03 | 1:06.39 | 1:42.38 | 2:18.04 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
20 | Rasmus Hald | 2001 | 368 | 32.77 | 1:08.72 | 1:45.09 | 2:18.61 | |||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Martin H. Abel | 2001 | 367 | 30.53 | 1:05.55 | 1:42.33 | 2:18.74 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mathias Rasmussen | 2001 | 366 | 32.56 | 1:07.36 | 1:42.89 | 2:18.83 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Jacob Hopff | 2001 | 347 | 32.14 | 1:08.16 | 1:45.37 | 2:21.32 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Johan Nielsen | 2001 | 345 | 32.36 | 1:08.26 | 1:45.31 | 2:21.58 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Benjamin Rohde | 2001 | 340 | 31.83 | 1:08.09 | 1:45.47 | 2:22.31 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
26 | Emil Kragh | 2001 | 333 | 32.87 | 1:08.80 | 1:46.01 | 2:23.25 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 331 | 32.97 | 1:10.08 | 1:47.37 | 2:23.63 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Magnus A H Christensen | 2001 | 330 | 32.51 | 1:08.65 | 1:46.22 | 2:23.68 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
29 | Mads Frydenholm | 2001 | 330 | 32.10 | 1:08.23 | 1:46.14 | 2:23.79 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 320 | 32.78 | 1:09.30 | 1:47.51 | 2:25.19 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
31 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 320 | 33.45 | 1:10.12 | 1:47.94 | 2:25.25 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 318 | 33.29 | 1:10.28 | 1:48.12 | 2:25.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Christian Hovmark | 2001 | 291 | 34.00 | 1:12.16 | 1:51.30 | 2:29.84 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 419 | 31.57 | 1:04.71 | 1:38.77 | 2:12.75 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Kloster | 2002 | 383 | 31.58 | 1:06.46 | 1:41.97 | 2:16.79 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Artúr Jegesi | 2002 | 379 | 32.04 | 1:06.83 | 1:42.59 | 2:17.30 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 356 | 33.14 | 1:08.65 | 1:45.34 | 2:20.12 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Jacob Tietgen | 2002 | 351 | 32.16 | 1:08.46 | 1:45.20 | 2:20.74 | |||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 339 | 32.59 | 1:08.81 | 1:45.97 | 2:22.38 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Kjær | 2003 | 329 | 33.32 | 1:09.57 | 1:47.02 | 2:23.92 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Joachim Hjertmann | 2002 | 328 | 33.47 | 1:10.61 | 1:48.31 | 2:23.98 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Mathias Pedersen | 2002 | 324 | 33.16 | 1:11.32 | 1:49.99 | 2:24.61 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 323 | 33.01 | 1:10.85 | 1:48.44 | 2:24.77 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emil Frydenholm | 2002 | 314 | 33.93 | 1:11.73 | 1:49.74 | 2:26.10 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Casper Brinch | 2002 | 313 | 33.97 | 1:11.69 | 1:49.79 | 2:26.21 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 313 | 33.00 | 1:09.43 | 1:47.44 | 2:26.22 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 313 | 33.15 | 1:10.87 | 1:49.71 | 2:26.31 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | William Vig Stærmose | 2002 | 305 | 33.69 | 1:10.83 | 1:49.88 | 2:27.62 | |||
Frem Odense | ||||||||||
16 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 300 | 34.60 | 1:12.45 | 1:51.65 | 2:28.31 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 287 | 34.95 | 1:13.08 | 1:53.02 | 2:30.60 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Christian Ottosen | 2002 | 286 | 33.62 | 1:11.45 | 1:51.00 | 2:30.67 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Sander Linde | 2002 | 239 | 36.10 | 1:16.83 | 1:59.33 | 2:39.91 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Gustav Stahl | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 371 | 37.23 | 1:16.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | 356 | 38.18 | 1:17.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 355 | 38.57 | 1:17.98 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Caroline Broholm | 2003 | 351 | 38.10 | 1:18.29 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 341 | 38.67 | 1:19.05 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 327 | 39.93 | 1:20.15 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Josefine Heuer | 2003 | 320 | 39.40 | 1:20.73 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 313 | 39.90 | 1:21.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 309 | 39.50 | 1:21.64 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 300 | 40.80 | 1:22.42 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Signe Thomsen | 2003 | 298 | 41.18 | 1:22.60 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 273 | 41.11 | 1:25.07 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Selma Pruzljanin | 2003 | 272 | 41.41 | 1:25.24 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lærke Asmussen | 2003 | 267 | 1:25.67 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 263 | 41.62 | 1:26.15 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Christine Krogh | 2003 | 248 | 42.24 | 1:27.90 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Laura-Marie Høj | 2003 | 227 | 44.62 | 1:30.46 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 344 | 37.47 | 1:18.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Sarah Carugati | 2004 | 304 | 40.68 | 1:22.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 275 | 41.48 | 1:24.88 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Mia Hvarre | 2004 | 273 | 41.22 | 1:25.06 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 250 | 43.15 | 1:27.59 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | 233 | 43.63 | 1:29.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 232 | 44.22 | 1:29.84 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mia K. Kristensen | 2004 | 223 | 45.07 | 1:30.95 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Sia Aagaard | 2004 | 223 | 45.02 | 1:31.02 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Helga Bak | 2004 | 222 | 43.95 | 1:31.13 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Marie Dige | 2004 | 211 | 45.96 | 1:32.64 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Anna Toft Petersen | 2004 | 200 | 47.49 | 1:34.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Michelle Mølby | 2004 | 196 | 47.36 | 1:35.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 191 | 47.03 | 1:35.87 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 181 | 47.46 | 1:37.50 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 170 | 47.77 | 1:39.66 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | DNF | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Alberte Kempel Christense | 2004 | DSQ | svøm på mave v75m | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | DSQ | ej forsat bevæg. 50m | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marius Nørgaard | 2001 | 386 | 32.91 | 1:07.17 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anders Vestergaard | 2001 | 372 | 33.03 | 1:08.01 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 363 | 33.62 | 1:08.55 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 363 | 33.58 | 1:08.59 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 360 | 32.75 | 1:08.74 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Anders Rasmussen | 2001 | 344 | 34.22 | 1:09.81 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Oskar Lindholm | 2001 | 338 | 34.48 | 1:10.21 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 304 | 35.85 | 1:12.73 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
9 | Johann Kristian Møller | 2001 | 301 | 35.37 | 1:13.00 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Markus Simonsen | 2001 | 300 | 35.14 | 1:13.03 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 297 | 36.02 | 1:13.32 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Benjamin Rohde | 2001 | 297 | 35.81 | 1:13.32 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 296 | 35.28 | 1:13.36 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Oliver Veile | 2001 | 256 | 38.55 | 1:17.04 | |||||
Durup IF | ||||||||||
15 | Laurits Mark Jensen | 2001 | 250 | 37.76 | 1:17.63 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
16 | August Sparre Hangel | 2001 | 234 | 38.28 | 1:19.39 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Mads Sørensen | 2001 | DSQ | neddykket v. afslut | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Magnus Funder | 2001 | DSQ | ej forsat bevg. v50m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Sebastian Leimbeck | 2001 | DSQ | ej forsat bevg. v75m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Søren P. Rasmussen | 2001 | DSQ | ej ryglig. v 50m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Schiby | 2001 | DSQ | ej forsat bevg. v75m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Artúr Jegesi | 2002 | 360 | 34.17 | 1:08.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mads Kloster | 2002 | 325 | 34.84 | 1:11.18 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 318 | 34.32 | 1:11.65 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathias Pedersen | 2002 | 312 | 35.04 | 1:12.10 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 306 | 35.72 | 1:12.59 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Gustav Stahl | 2002 | 298 | 35.41 | 1:13.19 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 286 | 36.35 | 1:14.28 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Jonas Kjær | 2003 | 275 | 36.73 | 1:15.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 258 | 37.47 | 1:16.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 251 | 37.55 | 1:17.54 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Simon Hermansen | 2002 | 247 | 39.41 | 1:17.99 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Julius Henriksen | 2002 | 246 | 37.82 | 1:18.02 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 245 | 38.66 | 1:18.16 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Malthe Elkjær | 2003 | 245 | 38.48 | 1:18.20 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Casper Brinch | 2002 | 243 | 39.01 | 1:18.36 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Andreas Blaaberg | 2002 | 241 | 39.01 | 1:18.54 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 238 | 38.71 | 1:18.97 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 216 | 39.81 | 1:21.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Nicholas Bundgaard | 2002 | DSQ | ej forsat bevg. v50m | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 448 | 34.88 | 1:15.95 | 2:03.96 | 2:40.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | 390 | 35.78 | 1:18.40 | 2:11.13 | 2:48.49 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Ida S Olesen | 2003 | 388 | 39.61 | 1:21.99 | 2:09.62 | 2:48.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 375 | 37.05 | 1:22.35 | 2:12.11 | 2:50.80 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 369 | 38.28 | 1:20.75 | 2:13.11 | 2:51.64 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 351 | 38.86 | 1:22.25 | 2:15.65 | 2:54.61 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Josefine Heuer | 2003 | 323 | 38.14 | 1:24.29 | 2:18.57 | 2:59.40 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Christine Krogh | 2003 | 304 | 40.15 | 1:29.59 | 2:21.81 | 3:03.20 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Cecilie Christiansen | 2003 | 295 | 39.56 | 1:25.48 | 2:21.34 | 3:04.90 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | My Phuong Bui | 2003 | 295 | 39.92 | 1:24.96 | 2:20.65 | 3:04.91 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Amalie Kristensen | 2003 | 295 | 42.31 | 1:29.45 | 2:23.62 | 3:04.98 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Karoline Lagoni | 2003 | 291 | 43.34 | 1:33.07 | 2:25.96 | 3:05.87 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalie Kanstrup | 2003 | 278 | 40.42 | 1:32.02 | 2:23.67 | 3:08.56 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anna Bull Kramer | 2003 | 268 | 44.16 | 1:33.41 | 2:27.94 | 3:10.99 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 329 | 38.96 | 1:22.27 | 2:16.16 | 2:58.39 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 312 | 40.71 | 1:27.98 | 2:22.53 | 3:01.56 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | 300 | 40.72 | 1:29.04 | 2:22.58 | 3:03.87 | |||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Mia Hvarre | 2004 | 294 | 42.12 | 1:30.09 | 2:23.97 | 3:05.13 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Christina M. Glargaard | 2004 | 291 | 40.92 | 1:27.39 | 2:25.64 | 3:05.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sia Aagaard | 2004 | 260 | 43.27 | 1:31.82 | 2:30.01 | 3:12.96 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 249 | 44.44 | 1:33.98 | 2:34.12 | 3:15.60 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mia K. Kristensen | 2004 | 234 | 48.75 | 1:38.24 | 2:36.12 | 3:19.88 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Elma Gabela | 2004 | 233 | 47.41 | 1:39.23 | 2:32.59 | 3:20.14 | |||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Anna Toft Petersen | 2004 | 229 | 46.27 | 1:38.21 | 2:37.98 | 3:21.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Victoria Underbjerg | 2004 | 225 | 44.29 | 1:36.39 | 2:35.64 | 3:22.46 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 216 | 50.23 | 1:42.76 | 2:39.48 | 3:25.29 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Laura Marie Dige | 2004 | 211 | 48.63 | 1:39.65 | 2:37.93 | 3:26.70 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Eva Hjort | 2004 | 211 | 48.26 | 1:41.33 | 2:40.74 | 3:26.91 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Søs Freund | 2004 | DSQ | 1 hånd i v.fly 50m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 14:11 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 470 | 29.48 | 1:06.91 | 1:48.53 | 2:20.97 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 416 | 33.59 | 1:11.61 | 1:51.18 | 2:26.81 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 396 | 31.64 | 1:09.75 | 1:56.08 | 2:29.22 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anders Vestergaard | 2001 | 376 | 33.91 | 1:11.54 | 1:55.94 | 2:31.86 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Rasmus Hald | 2001 | 365 | 32.43 | 1:12.59 | 1:59.12 | 2:33.30 | |||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Oliver Frølund | 2001 | 365 | 33.97 | 1:13.36 | 1:59.04 | 2:33.38 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Grene | 2001 | 364 | 33.44 | 1:13.52 | 1:58.28 | 2:33.41 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Sørensen | 2001 | 361 | 34.15 | 1:15.36 | 1:58.83 | 2:33.89 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 359 | 34.77 | 1:12.34 | 1:58.59 | 2:34.12 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Mathias Rasmussen | 2001 | 356 | 33.75 | 1:14.01 | 1:58.78 | 2:34.64 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Magnus Funder | 2001 | 356 | 34.25 | 1:14.14 | 1:59.64 | 2:34.67 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Christian Bonde | 2001 | 355 | 35.35 | 1:17.41 | 2:00.95 | 2:34.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 351 | 34.79 | 1:12.35 | 2:00.85 | 2:35.28 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johann Kristian Møller | 2001 | 351 | 33.95 | 1:13.80 | 2:01.43 | 2:35.33 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Emil Kragh | 2001 | 349 | 33.87 | 1:14.06 | 1:59.82 | 2:35.62 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Martin H. Abel | 2001 | 334 | 32.40 | 1:12.07 | 2:02.97 | 2:37.88 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Johan Nielsen | 2001 | 332 | 36.93 | 1:17.17 | 2:01.90 | 2:38.30 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Thomas Schiby | 2001 | 331 | 35.37 | 1:15.27 | 2:00.78 | 2:38.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anders Rasmussen | 2001 | 326 | 34.57 | 1:14.77 | 2:02.98 | 2:39.18 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 321 | 35.90 | 1:17.80 | 2:03.76 | 2:40.06 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Victor Bjerre | 2001 | 321 | 34.43 | 1:17.34 | 2:05.73 | 2:40.08 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 319 | 34.68 | 1:16.58 | 2:04.38 | 2:40.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Benjamin Rohde | 2001 | 317 | 34.92 | 1:16.65 | 2:04.73 | 2:40.68 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
24 | Oliver Veile | 2001 | 252 | 37.71 | 1:20.27 | 2:15.20 | 2:53.42 | |||
Durup IF | ||||||||||
25 | Jacob Lund | 2001 | 241 | 38.41 | 1:24.66 | 2:11.76 | 2:56.07 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Mølby | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | DSQ | 2 armtag UV v100m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 379 | 32.61 | 1:13.70 | 1:58.85 | 2:31.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 365 | 33.16 | 1:13.40 | 1:58.52 | 2:33.27 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Pedersen | 2002 | 349 | 32.68 | 1:11.66 | 1:59.02 | 2:35.70 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 348 | 33.80 | 1:13.97 | 2:00.86 | 2:35.82 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 312 | 36.51 | 1:19.66 | 2:05.41 | 2:41.59 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Filip Cederstrøm | 2002 | 285 | 37.57 | 1:21.67 | 2:07.06 | 2:46.40 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | William Ohrt | 2002 | 282 | 37.28 | 1:22.35 | 2:08.72 | 2:47.00 | |||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Malthe Elkjær | 2003 | 279 | 36.56 | 1:19.07 | 2:08.27 | 2:47.63 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Christian Ottosen | 2002 | 269 | 40.12 | 1:24.08 | 2:11.00 | 2:49.64 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 200 | 45.52 | 1:30.70 | 2:24.54 | 3:07.45 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ruben C. Nørgaard | 2002 | DSQ | 1 hånd v 125m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 14:20 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 439 | 30.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 438 | 30.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 430 | 30.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Lærke Høgsted | 2003 | 406 | 31.38 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 393 | 31.71 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida S Olesen | 2003 | 377 | 32.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 377 | 32.15 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 352 | 32.89 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 347 | 33.06 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 341 | 33.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 340 | 33.27 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Anna T. Nielsen | 2003 | 340 | 33.28 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Caroline Broholm | 2003 | 328 | 33.68 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Karoline Lagoni | 2003 | 321 | 33.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christine Krogh | 2003 | 312 | 34.23 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Selma Pruzljanin | 2003 | 311 | 34.30 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amalie Kanstrup | 2003 | 310 | 34.31 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Lærke Asmussen | 2003 | 303 | 34.60 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Amalie Kristensen | 2003 | 287 | 35.23 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 325 | 33.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 325 | 33.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | 323 | 33.84 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Christina M. Glargaard | 2004 | 321 | 33.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sarah Carugati | 2004 | 321 | 33.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Martha Bjerg | 2004 | 295 | 34.88 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 287 | 35.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Aurelia Pedersen | 2004 | 286 | 35.27 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Michelle Mølby | 2004 | 278 | 35.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Fenja Romanski | 2005 | 274 | 35.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mia Hvarre | 2004 | 269 | 35.96 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Astrid Hassing | 2004 | 266 | 36.12 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
13 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 265 | 36.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Helga Bak | 2004 | 263 | 36.24 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 246 | 37.06 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 222 | 38.34 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
17 | Frida Lind | 2004 | 221 | 38.41 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 446 | 26.55 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob de Lisser | 2001 | 428 | 26.92 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Lawrence Langley | 2001 | 420 | 27.10 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | 418 | 27.13 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Malthe Levisen | 2001 | 380 | 28.01 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Martin H. Abel | 2001 | 379 | 28.05 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 376 | 28.12 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Alexander Stær | 2001 | 365 | 28.38 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
9 | Marius Nørgaard | 2001 | 362 | 28.47 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 354 | 28.68 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 351 | 28.76 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Oliver Mølby | 2001 | 351 | 28.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Victor Bjerre | 2001 | 343 | 28.98 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christian Bonde | 2001 | 342 | 29.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 336 | 29.18 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Laurits Mark Jensen | 2001 | 324 | 29.54 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
17 | Johan Nielsen | 2001 | 323 | 29.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Magnus Funder | 2001 | 322 | 29.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 311 | 29.94 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
20 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 258 | 31.85 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Artúr Jegesi | 2002 | 394 | 27.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 386 | 27.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 352 | 28.75 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Joachim Hjertmann | 2002 | 322 | 29.61 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Jacob Tietgen | 2002 | 317 | 29.75 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Mathias Pedersen | 2002 | 313 | 29.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 306 | 30.12 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jonas Kjær | 2003 | 301 | 30.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 292 | 30.58 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | William Svarer | 2002 | 286 | 30.80 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | William Vig Stærmose | 2002 | 277 | 31.11 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Simon Perzynski | 2002 | 274 | 31.22 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Sander Linde | 2002 | 233 | 32.97 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Paw Jensby Madsen | 2002 | 200 | 34.67 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 377 | 40.89 | 1:26.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Stecher | 2003 | 332 | 43.71 | 1:30.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 331 | 42.95 | 1:30.14 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 325 | 42.92 | 1:30.63 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 323 | 43.37 | 1:30.82 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 322 | 44.23 | 1:30.90 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 319 | 43.54 | 1:31.22 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 305 | 43.50 | 1:32.57 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Laura Fogh | 2003 | 304 | 44.38 | 1:32.69 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Lærke Høgsted | 2003 | 303 | 44.55 | 1:32.83 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Amalie Kanstrup | 2003 | 298 | 45.25 | 1:33.28 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Johanne A Andersson | 2003 | 291 | 45.13 | 1:34.08 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 274 | 44.97 | 1:35.90 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Karoline Lagoni | 2003 | 274 | 46.27 | 1:35.95 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Broholm | 2003 | 267 | 46.50 | 1:36.74 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Caroline Sørensen | 2003 | 266 | 45.49 | 1:36.88 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Anna T. Nielsen | 2003 | 265 | 45.62 | 1:37.03 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Freja Romanski | 2003 | 259 | 46.93 | 1:37.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 257 | 46.63 | 1:38.04 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Cecilie Batz | 2003 | 250 | 45.32 | 1:38.96 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Christine Krogh | 2003 | 249 | 48.03 | 1:39.12 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
22 | Amalie Kristensen | 2003 | 247 | 47.64 | 1:39.32 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elma Gabela | 2004 | 287 | 44.94 | 1:34.49 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 283 | 45.87 | 1:34.97 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 254 | 46.98 | 1:38.41 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cille Christensen | 2004 | 243 | 47.80 | 1:39.84 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 242 | 47.50 | 1:40.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sarah Carugati | 2004 | 234 | 48.53 | 1:41.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 233 | 48.94 | 1:41.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Mathilde Møller | 2004 | 231 | 47.42 | 1:41.59 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
9 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 223 | 49.01 | 1:42.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Søs Freund | 2004 | 223 | 50.17 | 1:42.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 222 | 49.28 | 1:42.85 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 220 | 49.76 | 1:43.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicoline Dyrman | 2004 | 215 | 48.03 | 1:44.07 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ida Juul Grønning | 2004 | 208 | 50.18 | 1:45.19 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Laura Marie Dige | 2004 | 205 | 50.55 | 1:45.59 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Victoria Underbjerg | 2004 | 205 | 48.74 | 1:45.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 199 | 51.04 | 1:46.72 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sia Aagaard | 2004 | 195 | 51.49 | 1:47.39 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Mia K. Kristensen | 2004 | 190 | 51.90 | 1:48.32 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
20 | Eva Hjort | 2004 | 188 | 51.81 | 1:48.73 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | 183 | 52.03 | 1:49.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Liva Ginnerup | 2004 | 155 | 54.56 | 1:55.86 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
- | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 14:57 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 472 | 33.50 | 1:11.42 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Lawrence Langley | 2001 | 378 | 36.34 | 1:16.89 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 358 | 37.26 | 1:18.29 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 356 | 36.91 | 1:18.45 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alexander Stær | 2001 | 354 | 36.78 | 1:18.59 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
6 | Mads Sørensen | 2001 | 353 | 37.42 | 1:18.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Jakob Grene | 2001 | 321 | 38.18 | 1:21.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Magnus V. Ancker | 2001 | 317 | 38.57 | 1:21.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Oliver Frølund | 2001 | 313 | 39.03 | 1:21.85 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anders Vestergaard | 2001 | 313 | 39.64 | 1:21.88 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
11 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 311 | 39.57 | 1:22.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 298 | 38.69 | 1:23.18 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christian Bonde | 2001 | 296 | 39.81 | 1:23.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 293 | 39.44 | 1:23.66 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rasmus Hald | 2001 | 293 | 40.55 | 1:23.68 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Emil Kragh | 2001 | 287 | 40.06 | 1:24.28 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 285 | 39.34 | 1:24.44 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Jacob Lund | 2001 | 281 | 39.47 | 1:24.82 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Johann Kristian Møller | 2001 | 281 | 39.63 | 1:24.84 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Markus Simonsen | 2001 | 278 | 40.40 | 1:25.20 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
21 | Christian Hovmark | 2001 | 264 | 40.68 | 1:26.60 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 264 | 41.15 | 1:26.67 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 263 | 40.80 | 1:26.72 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anders Rasmussen | 2001 | 258 | 40.88 | 1:27.35 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Laurits Mark Jensen | 2001 | 209 | 43.53 | 1:33.64 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
- | Thomas Schiby | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Filip Cederstrøm | 2002 | 345 | 37.48 | 1:19.24 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 314 | 38.47 | 1:21.78 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 301 | 39.53 | 1:22.90 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 289 | 40.04 | 1:24.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Stahl | 2002 | 288 | 40.23 | 1:24.18 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 286 | 39.88 | 1:24.36 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Simon Hermansen | 2002 | 281 | 40.39 | 1:24.89 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | William Ohrt | 2002 | 273 | 40.91 | 1:25.68 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Mathias Pedersen | 2002 | 269 | 40.60 | 1:26.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jacob Christensen | 2002 | 266 | 41.39 | 1:26.39 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 265 | 41.04 | 1:26.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Christian Ottosen | 2002 | 264 | 41.04 | 1:26.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Simon Perzynski | 2002 | 255 | 42.03 | 1:27.66 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
14 | Erik Stendahl | 2002 | 251 | 41.96 | 1:28.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 247 | 41.88 | 1:28.57 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Malthe Elkjær | 2003 | 240 | 42.81 | 1:29.47 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 223 | 43.01 | 1:31.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Oliver Hallenborg | 2002 | 218 | 44.42 | 1:32.29 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Valdemar D. Pedersen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 15:14 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Elite Swim Vejle 1 | 0 | 390 | 4:44.92 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 33.51 | 1:08.92 | 1:08.92 | ||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 34.42 | 1:11.95 | 2:20.87 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 35.34 | 1:14.12 | 3:34.99 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 32.67 | 1:09.93 | 4:44.92 | ||||||
2 | Viborg Piger | 0 | 363 | 4:51.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 32.89 | 1:08.83 | 1:08.83 | ||||||
Amalie Kanstrup | 2003 | 36.42 | 1:17.73 | 2:26.56 | ||||||
Josefine Heuer | 2003 | 35.17 | 1:14.99 | 3:41.55 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 33.02 | 1:10.22 | 4:51.77 | ||||||
3 | Aalborg Piger | 0 | 332 | 5:00.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma Stecher | 2003 | 32.75 | 1:06.97 | 1:06.97 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 33.54 | 1:10.91 | 2:17.88 | ||||||
Freja Romanski | 2003 | 37.96 | 1:21.10 | 3:38.98 | ||||||
Fenja Romanski | 2005 | 38.04 | 1:21.71 | 5:00.69 | ||||||
4 | Agf Piger 1 | 0 | 319 | 5:04.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 35.13 | 1:12.53 | 1:12.53 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 34.22 | 1:13.66 | 2:26.19 | ||||||
Celina Preusse Kaarup | 2004 | 38.52 | 1:22.23 | 3:48.42 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 36.33 | 1:16.04 | 5:04.46 | ||||||
5 | Horsens Piger 2 | 2003 | 294 | 5:12.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 36.19 | 1:15.14 | 1:15.14 | ||||||
Nanna Nørgaard | 2004 | 40.75 | 1:24.75 | 2:39.89 | ||||||
Laura-Marie Høj | 2003 | 37.26 | 1:17.78 | 3:57.67 | ||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 35.62 | 1:15.13 | 5:12.80 | ||||||
6 | Elite Swim Vejle 2 | 0 | 286 | 5:15.70 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 38.50 | 1:19.58 | 1:19.58 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 38.65 | 1:20.77 | 2:40.35 | ||||||
Mia Hvarre | 2004 | 36.23 | 1:16.83 | 3:57.18 | ||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 36.81 | 1:18.52 | 5:15.70 | ||||||
7 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | 282 | 5:17.22 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Sia Aagaard | 2004 | 39.76 | 1:22.60 | 1:22.60 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 36.85 | 1:16.62 | 2:39.22 | ||||||
Solvej Kofoed Lund | 2003 | 37.03 | 1:18.87 | 3:58.09 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 37.60 | 1:19.13 | 5:17.22 | ||||||
8 | Sto Piger | 0 | 271 | 5:21.70 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
My Phuong Bui | 2003 | 37.60 | 1:16.46 | 1:16.46 | ||||||
Mia K. Kristensen | 2004 | 41.17 | 1:24.38 | 2:40.84 | ||||||
Christine Krogh | 2003 | 37.68 | 1:19.31 | 4:00.15 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 38.76 | 1:21.55 | 5:21.70 | ||||||
9 | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | 200 | 5:56.00 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Eva Hjort | 2004 | 41.06 | 1:26.43 | 1:26.43 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 44.69 | 1:33.99 | 3:00.42 | ||||||
Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 40.87 | 1:26.34 | 4:26.76 | ||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 41.35 | 1:29.24 | 5:56.00 | ||||||
- | Esbjerg Piger 1 | 0 | DSQ | forkert rækkefølge | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 15.70 | ||||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | |||||||||
Michelle Mølby | 2004 | |||||||||
Maria Guldager Jensen | 2004 | 70 | DSQ | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 15:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Elite Swim Vejle 1 | 0 | 424 | 4:03.93 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Mads Sørensen | 2001 | 28.95 | 1:00.52 | 1:00.52 | ||||||
Benjamin Rohde | 2001 | 30.68 | 1:03.63 | 2:04.15 | ||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 28.05 | 59.56 | 3:03.71 | ||||||
Magnus Funder | 2001 | 28.44 | 1:00.22 | 4:03.93 | ||||||
2 | Vestkysthustlers 1 | 0 | 400 | 4:08.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Martin H. Abel | 2001 | 29.66 | 1:02.09 | 1:02.09 | ||||||
Jakob Grene | 2001 | 28.98 | 1:01.67 | 2:03.76 | ||||||
Oliver Mølby | 2001 | 28.69 | 1:01.22 | 3:04.98 | ||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 30.05 | 1:03.66 | 4:08.64 | ||||||
3 | Sto Drenge | 0 | 391 | 4:10.61 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Jacob de Lisser | 2001 | 28.62 | 58.99 | 58.99 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 31.07 | 1:04.55 | 2:03.54 | ||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 31.45 | 1:06.85 | 3:10.39 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 28.94 | 1:00.22 | 4:10.61 | ||||||
4 | Aalborg Drenge | 0 | 375 | 4:14.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 29.58 | 1:01.03 | 1:01.03 | ||||||
Thomas Schiby | 2001 | 29.62 | 1:02.88 | 2:03.91 | ||||||
Christian Bonde | 2001 | 29.76 | 1:01.24 | 3:05.15 | ||||||
Ruben C. Nørgaard | 2002 | 32.18 | 1:08.91 | 4:14.06 | ||||||
5 | Hsc Herrer 1 | 0 | 362 | 4:17.15 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 31.24 | 1:04.38 | 1:04.38 | ||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 30.75 | 1:05.44 | 2:09.82 | ||||||
Julius Henriksen | 2002 | 31.05 | 1:05.21 | 3:15.03 | ||||||
Jacob Hopff | 2001 | 29.16 | 1:02.12 | 4:17.15 | ||||||
6 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2001 | 353 | 4:19.17 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 31.71 | 1:05.53 | 1:05.53 | ||||||
Simon Hermansen | 2002 | 34.03 | 1:12.95 | 2:18.48 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 28.54 | 1:00.63 | 3:19.11 | ||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 28.72 | 1:00.06 | 4:19.17 | ||||||
7 | Agf Drenge 1 | 0 | 337 | 4:23.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 30.50 | 1:03.11 | 1:03.11 | ||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 30.67 | 1:04.42 | 2:07.53 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 31.78 | 1:06.42 | 3:13.95 | ||||||
Christian Ottosen | 2002 | 32.31 | 1:09.30 | 4:23.25 | ||||||
8 | Sønderborg Sks | 0 | 326 | 4:26.14 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 31.25 | 1:04.25 | 1:04.25 | ||||||
Simon Perzynski | 2002 | 33.03 | 1:08.74 | 2:12.99 | ||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 32.88 | 1:07.33 | 3:20.32 | ||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 31.31 | 1:05.82 | 4:26.14 | ||||||
9 | Vestkysthustlers 2 | 0 | 317 | 4:28.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Kjær | 2003 | 31.68 | 1:05.85 | 1:05.85 | ||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 32.97 | 1:08.90 | 2:14.75 | ||||||
Oliver Kjærgaard | 2001 | 32.04 | 1:08.14 | 3:22.89 | ||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 31.34 | 1:05.73 | 4:28.62 | ||||||
10 | Viborg Drenge | 0 | 315 | 4:29.37 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Johan Nielsen | 2001 | 32.13 | 1:06.64 | 1:06.64 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 32.74 | 1:08.74 | 2:15.38 | ||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 32.39 | 1:08.98 | 3:24.36 | ||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 30.81 | 1:05.01 | 4:29.37 | ||||||
11 | Elite Swim Vejle 2 | 0 | 313 | 4:29.96 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Emil Kragh | 2001 | 32.49 | 1:07.76 | 1:07.76 | ||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 33.28 | 1:09.73 | 2:17.49 | ||||||
August Sparre Hangel | 2001 | 32.21 | 1:08.92 | 3:26.41 | ||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 29.34 | 1:03.55 | 4:29.96 | ||||||
12 | Rsk Drenge | 0 | 276 | 4:41.37 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Christian Landtved | 2004 | 35.69 | 1:17.17 | 1:17.17 | ||||||
Markus Simonsen | 2001 | 32.33 | 1:08.40 | 2:25.57 | ||||||
Sander Linde | 2002 | 34.15 | 1:11.31 | 3:36.88 | ||||||
Jonas Vilhelmsen | 2001 | 29.71 | 1:04.49 | 4:41.37 | ||||||
13 | Horsens Drenge 2 | 2000 | 270 | 4:43.51 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 34.52 | 1:13.58 | 1:13.58 | ||||||
Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 31.52 | 1:07.19 | 2:20.77 | ||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | 37.77 | 1:18.92 | 3:39.69 | ||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 30.52 | 1:03.82 | 4:43.51 | ||||||
14 | Odder Drenge | 0 | 252 | 4:50.15 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 33.39 | 1:10.50 | 1:10.50 | ||||||
Benjamin B Nielsen | 2001 | 33.79 | 1:09.80 | 2:20.30 | ||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 36.70 | 1:16.20 | 3:36.50 | ||||||
Nicholas Bundgaard | 2002 | 34.80 | 1:13.65 | 4:50.15 | ||||||
15 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2001 | 194 | 5:16.49 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 35.29 | 1:14.32 | 1:14.32 | ||||||
Valdemar Vind Sejr | 2003 | 38.58 | 1:23.97 | 2:38.29 | ||||||
Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 35.75 | 1:14.12 | 3:52.41 | ||||||
August Ancker | 2003 | 38.66 | 1:24.08 | 5:16.49 | ||||||
- | Agf Drenge 2 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 15:56 |