Results for Höstsimiaden 2014, Södertälje
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tvling | Hstsimiaden Sdertlje | Utskriftsdatum | 23 november 2014 | |||
Tvlingsort | Sdertlje | Utskriftstid | 09:52 | |||
Arrangr | Sdertlje SS | |||||
Bassng | 25m | |||||
Tvlingsdatum | 22 november 2014 |
Gren 33, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Lwenberg | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.46 | 1:08.88 | |||||
2 | Mattias Kvist | 2003 | smo Simsllskap | 32.52 | 1:08.96 | |||||
3 | Erik Lw | 2003 | Sdertlje Simsllskap | 33.88 | 1:11.15 | |||||
4 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 34.10 | 1:13.33 | |||||
5 | Theo Oerther | 2003 | Sdertlje Simsllskap | 34.82 | 1:14.03 | |||||
6 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.46 | 1:14.67 | |||||
7 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.77 | 1:15.15 | |||||
8 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Sdertrns Simsllskap | 36.86 | 1:16.60 | |||||
9 | Victor Trgrdh | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.72 | 1:18.23 | |||||
10 | Tim Lyrberg | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.67 | 1:19.67 | |||||
11 | Liam Bjrklund | 2003 | smo Simsllskap | 37.56 | 1:19.77 | |||||
12 | Lukas Kelkay | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.70 | 1:20.33 | |||||
13 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.60 | 1:21.38 | |||||
14 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.04 | 1:21.94 | |||||
15 | Victor Samuelsson | 2003 | Tyres Simsllskap | 37.26 | 1:23.42 | |||||
16 | Erik Falk | 2003 | lvsj AIK Fritid | 41.41 | 1:24.90 | |||||
17 | Alexander Varon Boldyrev | 2003 | Simklubben Neptun | 40.44 | 1:25.94 | |||||
18 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.26 | 1:26.06 | |||||
19 | Axel Wange | 2003 | IFK Liding Simklubb | 40.40 | 1:26.13 | |||||
20 | Emil Gillman | 2003 | Tyres Simsllskap | 40.42 | 1:26.49 | |||||
21 | Malte Haargaard | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.78 | 1:27.59 | |||||
22 | Malte Norberg | 2003 | Simklubben Neptun | 41.53 | 1:27.75 | |||||
23 | Linus Bolinder | 2003 | Sdertrns Simsllskap | 43.24 | 1:32.36 | |||||
24 | Victor Bckstrm | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.30 | 1:32.58 | |||||
25 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.39 | 1:32.88 | |||||
26 | Hugo Seeman | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.62 | 1:33.50 | |||||
27 | Felix Noe Glaser | 2003 | Sdertrns Simsllskap | 42.10 | 1:35.23 | |||||
28 | Alexander Kilander | 2003 | Sdertrns Simsllskap | 44.54 | 1:35.97 | |||||
29 | Emil Berg | 2003 | Sdertlje Simsllskap | 47.09 | 1:36.26 | |||||
30 | Teo Aase | 2003 | lvsj AIK Fritid | 46.74 | 1:39.97 | |||||
31 | Rafael Pytsi | 2003 | Sdertlje Simsllskap | 47.19 | 1:42.92 | |||||
32 | Alvin Edgren | 2003 | Sdertlje Simsllskap | 50.94 | 1:48.49 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 november 2014 |
Licensierad till: Sdertlje Simsllskap | Utskriftstid | 09:52 |