Tulokset Höstsimiaden 2014, Södertälje
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden Södertälje | Utskriftsdatum | 22 november 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 12:15 | |||
Arrangör | Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 november 2014 |
Gren 14, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Spif Sf Damer Lag 1[2002] | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 2:17.95 | ||||||
Sofia Walsh | 2002 | 34.04 | 34.04 | |||||||
Paola Kylberg | 2002 | 37.74 | 1:11.78 | |||||||
Julia Grill | 2002 | 34.18 | 1:45.96 | |||||||
Sunanda Aronsson | 2002 | 31.99 | 2:17.95 | |||||||
2 | Södertälje Damer Lag 1 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 2:21.23 | ||||||
Carolina Jonsson | 2002 | 36.82 | 36.82 | |||||||
Nadia Welin-Berger | 2002 | 38.41 | 1:15.23 | |||||||
Filippa Malmström | 2003 | 32.67 | 1:47.90 | |||||||
Isabel Teglöf | 2003 | 33.33 | 2:21.23 | |||||||
3 | Södertörn Flickor | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:22.11 | ||||||
Emma Roloff | 2002 | 36.63 | 36.63 | |||||||
Isabell Barrios | 2002 | 38.28 | 1:14.91 | |||||||
Klara Possman | 2003 | 36.10 | 1:51.01 | |||||||
Saliha Colic | 2003 | 31.10 | 2:22.11 | |||||||
4 | Skk Damer [2002] Lag1. | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:27.26 | ||||||
Hanna Åsbrink | 2002 | 38.46 | 38.46 | |||||||
Julia Gunneriusson | 2002 | 42.28 | 1:20.74 | |||||||
Klara Eklöf | 2002 | 33.68 | 1:54.42 | |||||||
Klara Alte | 2002 | 32.84 | 2:27.26 | |||||||
5 | Lidingö SK 1 Damer [2002] | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 2:28.12 | ||||||
Daniella Berglund | 2002 | 36.82 | 36.82 | |||||||
Cecilia Viberg | 2003 | 42.55 | 1:19.37 | |||||||
Irma Åkerblom | 2002 | 37.66 | 1:57.03 | |||||||
Josefine Torell | 2002 | 31.09 | 2:28.12 | |||||||
6 | SK Neptun Damer Lag 1 | 2002 | Simklubben Neptun | 2:29.79 | ||||||
Rebecca Gustafsson | 2003 | 38.45 | 38.45 | |||||||
Elma Starrost | 2002 | 40.51 | 1:18.96 | |||||||
Sophie Bladin | 2002 | 37.96 | 1:56.92 | |||||||
Ines Lo Lindroos | 2003 | 32.87 | 2:29.79 | |||||||
7 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 2:30.10 | ||||||
Josefin Almgren | 2002 | 39.80 | 39.80 | |||||||
Felicia Östlund | 2002 | 41.14 | 1:20.94 | |||||||
Anna Westborg | 2002 | 1:09.04 | 2:29.98 | |||||||
Lovisa Schmidt | 2002 | 12 | 2:30.10 | |||||||
8 | Saltsjöb Damer 1 | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:31.57 | ||||||
Linnea Gipperth | 2003 | 38.11 | 38.11 | |||||||
Selma Petré | 2002 | 43.26 | 1:21.37 | |||||||
Thea Boij Du Rietz | 2002 | 35.05 | 1:56.42 | |||||||
Mira Burmeister | 2003 | 35.15 | 2:31.57 | |||||||
9 | Spif Sf Damer Lag 2[2002] | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 2:36.27 | ||||||
Emelie Söderström | 2003 | 42.49 | 42.49 | |||||||
Zelma Karlbom | 2002 | 41.68 | 1:24.17 | |||||||
Hanna Mehari | 2003 | 37.88 | 2:02.05 | |||||||
Victoria Danielsson | 2002 | 34.22 | 2:36.27 | |||||||
10 | Södertörn Girls | 2002 | Södertörns Simsällskap | 2:39.46 | ||||||
Elin Lundgren | 2003 | 40.81 | 40.81 | |||||||
Vendela Lundqvist | 2002 | 42.28 | 1:23.09 | |||||||
Yulia Riffo Hagberg | 2002 | 37.08 | 2:00.17 | |||||||
Rebecka Axelmalm | 2003 | 39.29 | 2:39.46 | |||||||
11 | SK Neptun Damer Lag 3 | 2002 | Simklubben Neptun | 2:46.22 | ||||||
Hedda Wallberg | 2003 | 43.72 | 43.72 | |||||||
Esther Martinsson | 2002 | 44.38 | 1:28.10 | |||||||
Agnes Aulin | 2003 | 43.33 | 2:11.43 | |||||||
Anna Tiselius | 2002 | 34.79 | 2:46.22 | |||||||
12 | Södertälje Damer Lag 2 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 2:53.78 | ||||||
Angelica Blomberg | 2002 | 44.97 | 44.97 | |||||||
Frida Bengtsson | 2003 | 52.48 | 1:37.45 | |||||||
Lisa Vinger | 2003 | 39.18 | 2:16.63 | |||||||
Linnéa Teljstedt | 2003 | 37.15 | 2:53.78 | |||||||
13 | Skk Damer [2002] Lag2. | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:53.79 | ||||||
Sara Kärvestedt | 2003 | 46.20 | 46.20 | |||||||
Vera Backman | 2003 | 47.38 | 1:33.58 | |||||||
Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | 37.69 | 2:11.27 | |||||||
Anna Werme | 2003 | 42.52 | 2:53.79 | |||||||
14 | Spif Sf Damer Lag 3[2002] | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 2:54.98 | ||||||
Edith Hukkanen | 2003 | 50.39 | 50.39 | |||||||
Selma Bystedt | 2002 | 46.10 | 1:36.49 | |||||||
Elsa Fogelsjöö | 2003 | 39.54 | 2:16.03 | |||||||
Nicole Papachristou | 2003 | 38.95 | 2:54.98 | |||||||
15 | Södertörn Töser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:55.84 | ||||||
Hannah Lidén | 2002 | 43.33 | 43.33 | |||||||
Tindra Norling | 2003 | 48.27 | 1:31.60 | |||||||
Zeline Bengtson | 2003 | 47.32 | 2:18.92 | |||||||
Alice Jönsson | 2003 | 36.92 | 2:55.84 | |||||||
16 | Tyresö SS Damer Lag 2 | 2003 | Tyresö Simsällskap | 2:56.54 | ||||||
Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | 45.46 | 45.46 | |||||||
Emelie Lindholm | 2003 | 51.04 | 1:36.50 | |||||||
Linnea Feldwisch | 2003 | 45.42 | 2:21.92 | |||||||
Klara Tryding | 2002 | 34.62 | 2:56.54 | |||||||
17 | SK Neptun Damer Lag 4 | 2002 | Simklubben Neptun | 3:01.38 | ||||||
Ella Wahlman | 2003 | 46.34 | 46.34 | |||||||
Jana Smeds | 2002 | 49.25 | 1:35.59 | |||||||
Lovisa Edman | 2003 | 48.94 | 2:24.53 | |||||||
Anastasia Marinou | 2002 | 36.85 | 3:01.38 | |||||||
18 | SK Neptun Damer Lag 5 | 2002 | Simklubben Neptun | 3:06.13 | ||||||
Lova Gottberg | 2003 | 46.34 | 46.34 | |||||||
Britta Jardfelt | 2003 | 48.52 | 1:34.86 | |||||||
Moa Smedjer | 2003 | 46.35 | 2:21.21 | |||||||
Amanda Käll-Jönsson | 2003 | 44.92 | 3:06.13 | |||||||
- | SK Neptun Damer Lag 2 | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Erica Sundholm | 2002 | 38.12 | 38.12 | |||||||
Alva Hagström | 2003 | 43.94 | 1:22.06 | |||||||
- | Tyresö SS Damer Lag 1 | 2003 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Ella Törnqvist | 2003 | 43.75 | 43.75 | |||||||
Sofia Björkman | 2002 | 43.70 | 1:27.45 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 22 november 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 12:15 |