Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.27 | 1:08.55 | 1:49.24 | 2:23.23 | |||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 32.20 | 1:11.35 | 1:52.05 | 2:25.31 | |||
3 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.09 | 1:10.65 | 1:52.93 | 2:26.98 | |||
4 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.92 | 1:11.11 | 1:54.19 | 2:28.12 | |||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 31.89 | 1:09.72 | 1:54.09 | 2:28.60 | |||
6 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.89 | 1:12.78 | 1:54.93 | 2:29.49 | |||
7 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.40 | 1:10.75 | 1:55.86 | 2:29.99 | |||
8 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.01 | 1:10.86 | 1:55.12 | 2:30.37 | |||
9 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.54 | 1:14.43 | 1:58.16 | 2:31.81 | |||
10 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.24 | 1:11.77 | 1:57.55 | 2:32.70 | |||
11 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.13 | 1:12.13 | 1:57.43 | 2:33.07 | |||
12 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 32.89 | 1:12.13 | 1:56.43 | 2:33.36 | |||
13 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.42 | 1:11.48 | 1:57.63 | 2:33.64 | |||
14 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.17 | 1:15.12 | 1:58.13 | 2:33.78 | |||
15 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.93 | 1:11.07 | 1:57.92 | 2:34.55 | |||
16 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.23 | 1:14.83 | 2:00.01 | 2:35.39 | |||
17 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 32.00 | 1:14.74 | 2:00.52 | 2:35.56 | |||
18 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.02 | 1:15.99 | 2:00.38 | 2:35.75 | |||
19 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 34.43 | 1:12.97 | 2:00.83 | 2:35.99 | |||
20 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.95 | 1:13.29 | 1:59.52 | 2:36.08 | |||
21 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 36.06 | 1:16.07 | 2:01.36 | 2:36.09 | |||
22 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 33.78 | 1:14.67 | 2:00.19 | 2:36.22 | |||
23 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 35.73 | 1:16.28 | 2:01.12 | 2:36.51 | |||
24 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.63 | 1:12.04 | 1:59.88 | 2:36.86 | |||
25 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 34.75 | 1:13.55 | 2:01.70 | 2:37.16 | |||
26 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.23 | 1:14.90 | 2:01.38 | 2:37.21 | |||
27 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.92 | 1:14.02 | 2:01.52 | 2:37.59 | |||
28 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.12 | 1:13.72 | 2:00.69 | 2:37.62 | |||
29 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.58 | 1:14.80 | 2:02.78 | 2:37.69 | |||
30 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 34.48 | 1:12.48 | 2:00.45 | 2:37.93 | |||
31 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.26 | 1:18.47 | 2:01.93 | 2:37.95 | |||
32 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.78 | 1:14.46 | 2:01.06 | 2:38.66 | |||
33 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 38.78 | 1:19.92 | 2:02.56 | 2:38.70 | |||
34 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 34.99 | 1:17.23 | 2:02.59 | 2:38.83 | |||
35 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 33.35 | 1:12.25 | 2:02.24 | 2:38.87 | |||
36 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.44 | 1:14.36 | 2:01.80 | 2:39.27 | |||
37 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.36 | 1:14.07 | 2:01.96 | 2:39.49 | |||
38 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.09 | 1:15.06 | 2:04.87 | 2:39.74 | |||
39 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.71 | 1:15.79 | 2:02.95 | 2:39.80 | |||
40 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 34.80 | 1:16.71 | 2:03.86 | 2:39.85 | |||
41 | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 35.25 | 1:16.20 | 2:03.32 | 2:40.10 | |||
41 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 33.58 | 1:16.23 | 2:03.14 | 2:40.10 | |||
43 | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.95 | 1:13.97 | 1:59.92 | 2:40.25 | |||
44 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.34 | 1:16.27 | 2:04.48 | 2:40.26 | |||
45 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.49 | 1:17.46 | 2:04.09 | 2:40.53 | |||
46 | Frederikke Petri | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 35.41 | 1:16.91 | 2:05.72 | 2:40.86 | |||
47 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 36.36 | 1:17.61 | 2:04.39 | 2:41.71 | |||
48 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.64 | 1:16.73 | 2:04.75 | 2:41.91 | |||
49 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.60 | 1:17.43 | 2:04.33 | 2:42.12 | |||
50 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.19 | 1:18.62 | 2:04.53 | 2:42.71 | |||
51 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 38.30 | 1:21.00 | 2:06.38 | 2:43.13 | |||
52 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.11 | 1:20.53 | 2:06.47 | 2:43.25 | |||
52 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.73 | 1:18.87 | 2:05.69 | 2:43.25 | |||
54 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 37.35 | 1:20.50 | 2:06.19 | 2:43.34 | |||
55 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 35.98 | 1:18.62 | 2:05.17 | 2:43.89 | |||
56 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.79 | 1:16.81 | 2:05.69 | 2:44.60 | |||
57 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.21 | 1:18.58 | 2:04.03 | 2:44.64 | |||
58 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.68 | 1:17.90 | 2:06.88 | 2:44.91 | |||
59 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.18 | 1:20.56 | 2:08.79 | 2:45.40 | |||
60 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.86 | 1:21.55 | 2:07.89 | 2:45.47 | |||
61 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.59 | 1:17.78 | 2:06.93 | 2:45.71 | |||
62 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.82 | 1:19.28 | 2:08.74 | 2:46.83 | |||
63 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.11 | 1:18.92 | 2:11.05 | 2:47.94 | |||
64 | Julie Frisch Hoff | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 38.03 | 1:21.97 | 2:10.50 | 2:48.07 | |||
65 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 38.16 | 1:23.61 | 2:13.30 | 2:51.14 | |||
66 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.40 | 1:19.21 | 2:13.20 | 2:51.41 | |||
67 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 37.98 | 1:22.37 | 2:14.32 | 2:52.89 | |||
68 | Katharina N Møller | 2001 | Herlev Svømning | 41.99 | 1:25.86 | 2:12.78 | 2:54.02 | |||
69 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 40.66 | 1:25.31 | 2:15.22 | 2:54.57 | |||
70 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.15 | 1:22.62 | 2:15.00 | 2:54.59 | |||
71 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 37.51 | 1:22.65 | 2:14.57 | 2:55.26 | |||
72 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.98 | 1:24.49 | 2:16.85 | 2:56.17 | |||
73 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 44.16 | 1:31.99 | 2:20.36 | 3:00.08 | |||
- | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Dobbelt armtag v 125 | |||||
- | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | svom på mave eft 75m | |||||
- | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | neddykket v 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:49 |