Resultat för Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 31, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Vat-Cph Herrer A | 0 | Vat Copenhagen | 3:58.44 | ||||||
Johan Bragason | 1999 | 28.85 | 58.57 | 58.57 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 31.82 | 1:08.39 | 2:06.96 | ||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 26.43 | 57.67 | 3:04.63 | ||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 25.47 | 53.81 | 3:58.44 | ||||||
2 | Gsc Drenge | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:04.68 | ||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 31.18 | 1:03.12 | 1:03.12 | ||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 32.22 | 1:08.81 | 2:11.93 | ||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 26.35 | 58.66 | 3:10.59 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 25.83 | 54.09 | 4:04.68 | ||||||
3 | Triton Drenge 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:04.77 | ||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 29.60 | 1:00.29 | 1:00.29 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 31.89 | 1:08.58 | 2:08.87 | ||||||
Marius Møldrup | 1999 | 26.82 | 58.92 | 3:07.79 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 26.92 | 56.98 | 4:04.77 | ||||||
4 | Helsingør Drenge 1 | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 4:06.29 | ||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 29.35 | 1:00.13 | 1:00.13 | ||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 32.63 | 1:10.32 | 2:10.45 | ||||||
Felix Burmester | 1999 | 27.49 | 1:00.04 | 3:10.49 | ||||||
Julius Thielst | 2000 | 26.67 | 55.80 | 4:06.29 | ||||||
5 | Vat-Cph Herrer B | 0 | Vat Copenhagen | 4:09.33 | ||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 30.97 | 1:02.76 | 1:02.76 | ||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 32.50 | 1:11.25 | 2:14.01 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 28.03 | 1:01.31 | 3:15.32 | ||||||
Mathias Immerkjær | 1999 | 25.17 | 54.01 | 4:09.33 | ||||||
6 | Frederikssund Drenge | 0 | Frederikssund Svømmeklub | 4:17.91 | ||||||
Johan Wentorf | 1999 | 32.20 | 1:05.96 | 1:05.96 | ||||||
André Goldberg Ballerini | 1999 | 33.83 | 1:11.96 | 2:17.92 | ||||||
Frederik Lundgaard | 1999 | 27.52 | 1:00.51 | 3:18.43 | ||||||
Mikkel Steffensen | 1999 | 28.36 | 59.48 | 4:17.91 | ||||||
7 | Lyngby Drenge | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:19.43 | ||||||
Lukas Sieben | 1999 | 32.14 | 1:06.18 | 1:06.18 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 31.23 | 1:07.35 | 2:13.53 | ||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 31.67 | 1:09.44 | 3:22.97 | ||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 26.82 | 56.46 | 4:19.43 | ||||||
8 | Hvidovre Drenge B | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 4:20.55 | ||||||
Jakob Petersen | 1999 | 33.36 | 1:07.97 | 1:07.97 | ||||||
Owais Hamid | 2000 | 32.91 | 1:11.22 | 2:19.19 | ||||||
Marcus Rappenborg | 1999 | 27.52 | 1:00.81 | 3:20.00 | ||||||
Mads Haugård Hansen | 2000 | 28.27 | 1:00.55 | 4:20.55 | ||||||
9 | Kvik Kastrup Drenge | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:20.80 | ||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 32.56 | 1:06.60 | 1:06.60 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 34.82 | 1:15.09 | 2:21.69 | ||||||
Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 28.92 | 1:03.37 | 3:25.06 | ||||||
Lukas Storm | 1999 | 26.76 | 55.74 | 4:20.80 | ||||||
10 | Drenge 1 Helsinge | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 4:25.88 | ||||||
Matthias Spring Granhøj | 1999 | 33.92 | 1:10.10 | 1:10.10 | ||||||
Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 35.23 | 1:13.80 | 2:23.90 | ||||||
Oliver Christiansen | 1999 | 27.89 | 1:00.24 | 3:24.14 | ||||||
Jakob Forsberg | 2000 | 30.16 | 1:01.74 | 4:25.88 | ||||||
11 | Køge Drenge | 1999 | Køge Svømmeklub | 4:26.03 | ||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 35.05 | 1:11.37 | 1:11.37 | ||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 35.20 | 1:16.61 | 2:27.98 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 28.71 | 1:01.54 | 3:29.52 | ||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 27.01 | 56.51 | 4:26.03 | ||||||
12 | Roskilde Drenge | 2000 | Roskilde Svømning | 4:27.05 | ||||||
Daniel C. Biørrith | 1999 | 33.63 | 1:08.17 | 1:08.17 | ||||||
Anders Engtorp Olesen | 1999 | 34.80 | 1:14.67 | 2:22.84 | ||||||
Magnus Vinjebo | 1999 | 30.08 | 1:05.52 | 3:28.36 | ||||||
Joakim Palmqvist | 1999 | 27.97 | 58.69 | 4:27.05 | ||||||
13 | Ringsted Drenge | 1999 | Ringsted Svømmeklub | 4:29.62 | ||||||
Magnus Carstensen | 1999 | 32.15 | 1:05.38 | 1:05.38 | ||||||
Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 36.26 | 1:20.18 | 2:25.56 | ||||||
Martin Szokody | 1999 | 29.17 | 1:03.73 | 3:29.29 | ||||||
Daniel Schytte | 2000 | 28.46 | 1:00.33 | 4:29.62 | ||||||
14 | Triton Drenge 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:32.07 | ||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 30.52 | 1:02.73 | 1:02.73 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 38.22 | 1:21.66 | 2:24.39 | ||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 30.53 | 1:07.34 | 3:31.73 | ||||||
Mads Rishøj | 1999 | 28.56 | 1:00.34 | 4:32.07 | ||||||
- | Sigma Drenge 1 | 0 | Sigma Swim | DSQ | EFB ved 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:43 |